Esileht Pereelu ja suhted Üks suhtlus läbi röntgeni lastuna, mis arvate?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Üks suhtlus läbi röntgeni lastuna, mis arvate?

Postitas:

Mul on sõbranna, kelle puhul ma juba pikemat aega panen tähele sellist asja, kui tal on mure, siis ma toetan, lohutan, pakun välja positiivset lõpplahendust loole, ei hirmuta inimest. Näide, kui inimene kahtlustas endal koroonat, lohutasin, et ei pruugi kohe nii olla ja võtku rahulikult jne.

Kui mul endal on muresid, panen paraku tähele, et sõbranna pigem hirmutab, alati pakub negatiivse versiooni asjale stiilis, vaata et su lapsel koroona pole, võib olla küll. Ja teil ei pruugi antikehi olla peale vaktsineerimist jne. Ikka ja alati negatiivsem versioon letti ja pigem hirmutamine. See laieneb ka muule elulisele, et oi neil on ikka paremini ja teil kehvemini. Tunnen tänaseks päevaks, et minus on tekkinud trots, miks pean mina olema see hea ja lohutav haldjas, kui mul endal jääb murede korral selle inimesega rääkimise järel veelgi mõrum maik suhu. Miks inimene nii teeb?

+12
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.08 11:49; 16.08 12:05; 16.08 12:13; 16.08 12:14; 16.08 12:25; 16.08 12:42;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Rääkida inimesele ise tõde teadmata, et “oi, ei, see sul küll koroona või melanoom pole, musikene”, on vastutustundetu. Sel pole lohutamisega midagi seost, sellega võid teise inimese elu ja tervise pekki keerata. Seda võiks öelda ainult arst. Hea ingel ütleks: aga kontrolli. Tahad, tulen kaasa julgustuseks? Lähme kohe!

Kui su sõbranna katuselt alla kukuks, sinusugune hakkaks rõõmsalt teda püsti ajama, lohutades, et no see mõni sinikas nüüd ka…pole midagi, paraneb ära.

Sinu hea ja tark sõbranna aga esmalt kutsuks kiirabi, teiseks keelaks karmilt sul proovida ÜLDSE püsti tõusta, sest ÄKKI on selgroos mõra või lausa murd. Või peapõrutus või kurat teab, mis. Tema on teist kahest see hea haldjas. Kui on reaalselt võimalik oht, pole sobiv aeg lillejuttu puhuda.

Lilled ja liblikad ei aita. Lohutamine “küll su Peeter jälle tagasi tuleb” ja “see, et su laps kassi jalaga lõi, on pisiasi, no andis paar obadust, ära muretse, see on tal lihtsalt selline faas, printsess on sul ju nii nunnukas!”, on vastutustundetu ja imal. Normaalne sõbranna aitaks üle saada, arutleks, lahendaks koos probleemi, mitte ei laulaks alusetut kiidujuttu, et teises võltslootusi kütta.

Ole nagu su sõbranna.

+17
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.08 11:56; 16.08 12:10; 16.08 12:13; 16.08 12:16; 16.08 12:19; 16.08 13:39; 16.08 14:01; 16.08 14:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult ei tee ta seda teadlikult. Lihtsalt on selline inimtüüp, kes sel viisil suhtleb. Ta ei soovi sulle halba.

Sa võid talle kuidagi neutraalsel ja mittesolvaval viisil öelda, et sind häirib tema kohati negatiivne suhtumine ja sa sooviksid, et ta oleks sinuga suheldes positiivsem.

Või siis võid sa temaga suhtlemise lõpetada ja eelistada suhtluses endaga rohkem sarnaseid inimesi.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 11:59; 16.08 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parem karta kui…. (vanasõna)

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parem karta kui…. (vanasõna)

Ma ei poolda sellist stiili, et niigi mures inimene veelgi rohkem muretsema ajada kuni asjad pole isegi selgunud veel. Ette muretseda?

+5
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.08 11:49; 16.08 12:05; 16.08 12:13; 16.08 12:14; 16.08 12:25; 16.08 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parem karta kui…. (vanasõna)

Ma ei poolda sellist stiili, et niigi mures inimene veelgi rohkem muretsema ajada.

Kas pea liiva alla peitmine on kuidagi parem?

Et kui sõbranna kurdab, et autol pidurid hakkavad tuksi minema, aga tahaks sõita. Või sagedased peavalud, siis sina lohutad, et ah, ei juhtu nende piduritega teel Tallinnas Otepääle midagi, kullake. Ja et need igapäevased peavalud on ju õhurõhust, musike. Ära muretse nende pidurite pärast! Päriselt?

Ja sa ei aita seeasemel sõbrannal teist autot otsida? Lohutad, et sõida, kalike, ei juhtu midagi, mis sa tühja muretsed? Päriselt? Ega ei ütle, et paneme sulle kohe arstile aja, mis sa ikka muretsed, lase arstil üle vaadata. Näe, digiregistratuur.

+13
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.08 11:56; 16.08 12:10; 16.08 12:13; 16.08 12:16; 16.08 12:19; 16.08 13:39; 16.08 14:01; 16.08 14:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parem karta kui…. (vanasõna)

Ma ei poolda sellist stiili, et niigi mures inimene veelgi rohkem muretsema ajada.

Kas pea liiva alla peitmine on kuidagi parem?

Et kui sõbranna kurdab, et autol pidurid hakkavad tuksi minema, aga tahaks sõita. Või sagedased peavalud, siis sina lohutad, et ah, ei juhtu nende piduritega teel Tallinnas Otepääle midagi, kullake. Ja et need igapäevased peavalud on ju õhurõhust, musike. Ära muretse nende pidurite pärast! Päriselt?

Ja sa ei aita seeasemel sõbrannal teist autot otsida? Lohutad, et sõida, kalike, ei juhtu midagi, mis sa tühja muretsed? Päriselt? Ega ei ütle, et paneme sulle kohe arstile aja, mis sa ikka muretsed, lase arstil üle vaadata. Näe, digiregistratuur.

Ma räägin ennekõike mures inimesele  ette kōige hullemate diagnooside panemisest või aasimisest, et sinu vaktsineerimine küll antikehi ei pruukinud anda jne.

Palun ärge kirjutage kirjandeid aiaaukudest, mis niigi kohe silmale näha.

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.08 11:49; 16.08 12:05; 16.08 12:13; 16.08 12:14; 16.08 12:25; 16.08 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parem karta kui…. (vanasõna)

Ma ei poolda sellist stiili, et niigi mures inimene veelgi rohkem muretsema ajada kuni asjad pole isegi selgunud veel. Ette muretseda?

Mis mõttes ETTE. Kui laps koroonakriisi ajal köhib, siis iga normmaalne ema ju ei mõtle, et kui praegu sellega tegeleksin, oleks see ette muretsemine, las köhib.
Või kui sõbranna katuselt ala sajab või saunast tundmatus kohas vette tahab hüpata, siis ei hakka ju ETTE muretsema. Las hüppab! Ja mis see selgroomurd ära pole. Kuni arst pole kinnitanud, ajame ta püsti!

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.08 11:56; 16.08 12:10; 16.08 12:13; 16.08 12:16; 16.08 12:19; 16.08 13:39; 16.08 14:01; 16.08 14:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parem karta kui…. (vanasõna)

Ma ei poolda sellist stiili, et niigi mures inimene veelgi rohkem muretsema ajada kuni asjad pole isegi selgunud veel. Ette muretseda?

Mis mõttes ETTE. Kui laps koroonakriisi ajal köhib, siis iga normmaalne ema ju ei mõtle, et kui praegu sellega tegeleksin, oleks see ette muretsemine, las köhib.

Või kui sõbranna katuselt ala sajab või saunast tundmatus kohas vette tahab hüpata, siis ei hakka ju ETTE muretsema. Las hüppab! Ja mis see selgroomurd ära pole. Kuni arst pole kinnitanud, ajame ta püsti!

Head aega sulle, äkki lähed kohe testile ja vaatad ega su auto õhku lennanud pole maja ees, mis sa ikka toksid siin, parem karda, luura, kontrolli kordi kümme!

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.08 11:49; 16.08 12:05; 16.08 12:13; 16.08 12:14; 16.08 12:25; 16.08 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma räägin ennekõike mures inimesele koge ette kōige hullemate diagnooside panemisest

Selllest minagi. Iga normaalne inimene kaalus kõige hullemat, kui sõbranna kogemata torusiili joob või aknast alla kukub. Või koroona ajal laps kõvasti köhib. Ja käituks paanikata ja sihipäraselt selle skeemi järgi, nagu peaks kõige hullemal juhul käituma. Mitte ei hakkaks trilerdama, et näe, juuksed said sul mustaks, muud midagi. Sa ära muretse, las laps köhib kolmandat päeva koroona ajal, tee kuuma auru, niikuinii ainult…eee…köha.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.08 11:56; 16.08 12:10; 16.08 12:13; 16.08 12:16; 16.08 12:19; 16.08 13:39; 16.08 14:01; 16.08 14:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Head aega sulle, äkki lähed kohe testile ja vaatad ega su auto õhku lennanud pole maja ees, mis sa ikka toksid siin, parem karda, luura, kontrolli kordi kümme!

Ma natuke muretsen sinu pärast. Õigemini sinu lähikondlaste pärast, sest no mina jah mõtlen ikka ette, kuhu näiteks oma tee-ääresest kodust lapsed mängima saadan vms. Sina aga mitte. Sest see oleks emale mõttetu ETTE muretsemine, et äkki jääb auto alla. Njaaa.

Ühesõnaga, ma tahaks sellest sõbrannat, nagu TA sõbranna.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.08 11:56; 16.08 12:10; 16.08 12:13; 16.08 12:16; 16.08 12:19; 16.08 13:39; 16.08 14:01; 16.08 14:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ju vana tõde, et osad on “klaas pooltühi” ja teised “klaas pooltäis inimesed. Nagu seda dopamiini inimesele antud on…

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rääkida inimesele ise tõde teadmata, et “oi, ei, see sul küll koroona või melanoom pole, musikene”, on vastutustundetu. Sel pole lohutamisega midagi seost, sellega võid teise inimese elu ja tervise pekki keerata. Seda võiks öelda ainult arst. Hea ingel ütleks: aga kontrolli. Tahad, tulen kaasa julgustuseks? Lähme kohe!

Kui su sõbranna katuselt alla kukuks, sinusugune hakkaks rõõmsalt teda püsti ajama, lohutades, et no see mõni sinikas nüüd ka…pole midagi, paraneb ära.

Sinu hea ja tark sõbranna aga esmalt kutsuks kiirabi, teiseks keelaks karmilt sul proovida ÜLDSE püsti tõusta, sest ÄKKI on selgroos mõra või lausa murd. Või peapõrutus või kurat teab, mis. Tema on teist kahest see hea haldjas. Kui on reaalselt võimalik oht, pole sobiv aeg lillejuttu puhuda.

Lilled ja liblikad ei aita. Lohutamine “küll su Peeter jälle tagasi tuleb” ja “see, et su laps kassi jalaga lõi, on pisiasi, no andis paar obadust, ära muretse, see on tal lihtsalt selline faas, printsess on sul ju nii nunnukas!”, on vastutustundetu ja imal. Normaalne sõbranna aitaks üle saada, arutleks, lahendaks koos probleemi, mitte ei laulaks alusetut kiidujuttu, et teises võltslootusi kütta.

Ole nagu su sõbranna.

Sa pole küll üldse pointile pihta saanud. Ei maksa jääda kinni neisse konkreetsetesse näidetesse, vaid üldisse suhtumisse ja see on TA sõbrannal vildakas, mittetoetav, mitteabistav.  Muidugi ei tule pead liiva alla peita ja ma olen kindel, et TA teab ka kõiki riske ja asju. Aga vahe tema ja ta sõbranna vahel ongi üldises suhtumises ja selle väljundites, mitte konkreetsetes asjades.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ju vana tõde, et osad on “klaas pooltühi” ja teised “klaas pooltäis inimesed. Nagu seda dopamiini inimesele antud on…

Oleks see siis nii hästi eraldatav, miskipärast mu sõbranna leiab teiste klaasid pooltühjad olevat alati, aga enda klaasi kohta sellist juttu ei talukski. Testitud. Inimene saaks nagu mingi naudingu mõeldes, et teistel halvasti on, kui endal mured, siis hale ja otsib igati lohutust.

Seda oleksin võinud ka muidugi ette aimata, et perekoolis ka seda teist kontingenti rohkem.

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.08 11:49; 16.08 12:05; 16.08 12:13; 16.08 12:14; 16.08 12:25; 16.08 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su sõbrannal on sinuga võrreldes madalam empaatiavõime. Ta ei oska suhelda nii hoolivalt kui sina ja see omadus temas ei muutu. Kui tahad lähedase tuge ja mõistmist, siis investeeri oma aega mõnda teise inimesse.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks inimene nii teeb?

Sest ta on seda tüüpi. Võib-olla tal on halb õnn ja palju ebameeldivaid asju juhtunud, võib-olla on teda lapsena samamoodi nende halvemate stsenaariumitega hirmutatud ja niimoodi lihtsalt teda mõjutatud, võib-olla on mingi ühe suurema traumeeriva sündmuse tõttu selline. Ta näebki maailma niimoodi ja seepärast vajab ka ilmselt sinu lohutust. Ise ta oma arust annab sulle kasulikku nõu. Sa peaksidki temaga otse samamoodi rääkima, nagu sa praegu siin tegid Aga mitte stiilis: miks sa oled selline, vaid just stiilis kuidas sina tunned, teie suhtlemismustreid näed ja mis tundeid see sinus tekitab. Siis ta ehk tõmbab tagasi ja teadlikult kontrollib rohkem, mida ta sulle ütleb ja kuidas end väljendab. Aga sisimas ta ilmselt jääb ikka sama negatiivseks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene saaks nagu mingi naudingu mõeldes, et teistel halvasti on, kui endal mured, siis hale ja otsib igati lohutust.

Aga kusjuures täpselt nii ongi – selliste inimeste jaoks. Kurb, aga pidulik. Kui oled ise tugev ja sind ei häiri, siis pole midagi, aga tundub, et see asi on sinu jaoks kuhjunud ja kuhjunud, kuigi karikas pole vist veel täis. Ma ei tea, kas ootad seda “viimset pauku” ja lisapiiska, mis paneb karika üle ääre ajama, või otsustad juba praegu distantseeruda, sest tavaliselt sedasorti asjad kipuvad aina suurenema ja halvemaks minema. Noh, ei pea just tülli minema, aga sa ei pea teda ka enam toetama, vaid võid vait olla või midagi tema enda laadis talle ütelda. Siis on ka kaks võimalust, kas ta kaob ise vaikselt ära, või siis läheb ja teeb sealjuures draamat ja süüdistab sind.

Seda, et ta aru hakkaks saama, ei maksa küll loota.

Äh, Kitah olen.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleks see siis nii hästi eraldatav, miskipärast mu sõbranna leiab teiste klaasid pooltühjad olevat alati, aga enda klaasi kohta sellist juttu ei talukski. Testitud. Inimene saaks nagu mingi naudingu mõeldes, et teistel halvasti on, kui endal mured, siis hale ja otsib igati lohutust.

Sinu enda kirjelduse järgi on tal see klaas ikka enda puhul ka pooltühi. Miks muidu lohutust otsida, kui suudaks asju paremini näha?

Su sõbrannal on sinuga võrreldes madalam empaatiavõime

Nendel mõlemal on empaatiavõime madal, suudavad näha ainult enda mätta otsast/seisukohast.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 12:34; 16.08 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris huvitav pealkiri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Head aega sulle, äkki lähed kohe testile ja vaatad ega su auto õhku lennanud pole maja ees, mis sa ikka toksid siin, parem karda, luura, kontrolli kordi kümme!

Ma natuke muretsen sinu pärast. Õigemini sinu lähikondlaste pärast, sest no mina jah mõtlen ikka ette, kuhu näiteks oma tee-ääresest kodust lapsed mängima saadan vms. Sina aga mitte. Sest see oleks emale mõttetu ETTE muretsemine, et äkki jääb auto alla. Njaaa.

Ühesõnaga, ma tahaks sellest sõbrannat, nagu TA sõbranna.

Järgmine kirjand, aga vastan lühidalt, ma hoopis muretsen, et inimesed ei tea hea sõna ja halva sõna jõudu. Esimene ehitab, teine lammutab. Tuhandeid kordi kogetud elus.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.08 11:49; 16.08 12:05; 16.08 12:13; 16.08 12:14; 16.08 12:25; 16.08 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene ehitab, teine lammutab.

Sa ei ole sellest ütlusest siis aru saanud. See käib selle kohta, kui ütled midagi inimese kohta. s.t. kui sõimad ja pahandad, siis see “lammutab”, kui innustad ja (NB!)lohutad, siis see aitab.
Sina kirjeldasid suhtumist olukordadesse, mis on puhtalt optimismi-pessimismi küsimus.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 12:34; 16.08 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

inimesed ei tea hea sõna ja halva sõna jõudu. Esimene ehitab, teine lammutab.

Kriitilises ja raskes olukorras ongi HEA sõna see, kui ei anta võltslubadusi ega lohutata asjadega, millest ei teata. Väga HALB sõna on öelda köhiva lapse murelikule emale koroonaajal, et “Ah, ei ole midagi, pole vaja arsti, niisama pisike köha. KINLDASTI läheb kohe üle”.

Väga hea sõna on öelda köhiva lapse mures emale koroonaajal, et “Kuule, aga helistame kohe arstile. Teeme need koroonaproovid ära, süda rahul. See pole ju valus ja homme juba pilt selgem 🙂 Kui sa pabistad, tahad, ma helistan ise?”

Hea ja halb on sul….sassis.

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.08 11:56; 16.08 12:10; 16.08 12:13; 16.08 12:16; 16.08 12:19; 16.08 13:39; 16.08 14:01; 16.08 14:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

inimesed ei tea hea sõna ja halva sõna jõudu. Esimene ehitab, teine lammutab.

Kriitilises ja raskes olukorras ongi HEA sõna see, kui ei anta võltslubadusi ega lohutata asjadega, millest ei teata. Väga HALB sõna on öelda köhiva lapse murelikule emale koroonaajal, et “ah, ei ole midagi, pole vaja arsti, niisama pisike köha”.

Väga hea sõna on öelda köhiva lapse mures emale, et “kuule, helistame kohe arstile. Teeme need proovid ära, süda rahul. See pole ju valus ja homme juba pilt selgem :-)”

Hea ja halb on sul….sassis.

Sinu vastustes on läbivalt ja meelevaldselt kujutatud olukorda nii, nagu positiivne vaade peaks tähendama seda, et probleemi tuleb eitada. Nimme jätad tähelepanuta muu kirjelduse, kus on öeldud, et sõbrannal on vajadus tunda, et temal läheb teistest paremini ja ise ta küll sellist juttu ei talu, kui keegi talle sama puuga mõõdaks. Need kaks asja käivad siin ikka koos, mitte et vaatled eraldi ühte olukorda ainult ja kukud kiitlema, kuidas selline on ikka õige ja väärt sõbranna.

Teemaalgataja ju otsesõnu toob näiteks HALVASTI ütlemisest. Tsiteerin:

vaata et su lapsel koroona pole, võib olla küll.

Minu meelest on see ainuõige asi, mida öelda tugevas köhas lapse emale, kes muretseb, aga ise miskipärast samme ei astu, et koroonatest oma lapsele teha. Loll on või kardab või eitab või mis iganes.

Võibolla jah natuke pikemalt, et “tead, tee see test talle ära, sest ega meie sinuga pole ju arstid ja parem karta kui kahetseda – kui see peaks olema koroona, saavad arstid kohe sellega tegeleda. Kas heistad sina või mina?”.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.08 11:56; 16.08 12:10; 16.08 12:13; 16.08 12:16; 16.08 12:19; 16.08 13:39; 16.08 14:01; 16.08 14:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei saa “Iiahi” tüüpi inimesest loota, et ta ühtäkki muutub “Kõik-saab-korda” inimeseks. Sa ju tunned oma sõbra iseloomu ja oma muresid kurtma lähed selle inimese juurde, kellel on taoliseks lohutamiseks vajalikud eeldused iseloomus olemas.

Teiseks inimesed ootavad lohutamisest erinevaid asju. Sina ilmselgelt loodad, et sind ära kuulataks ja sinusse optimismi süstitakse, mingit lahenduste pakkumist sa ei soovi. Teine inimene eelistab just realistlikku lähenemist ja võimalikke lahendusi – a la, tee koroonatest ära ja saad ühe mure võibolla tulevikust lähemaks, kui saab haigusele õigel ajal jaole ja kopsude olukorda õigel ajal jälgima hakatud näiteks.  Vali lohutajaks just sellist tüüpi lohutustehnikaga inimene, kes sulle istub. Minust näiteks ei saa kunagi tühja lootuse jagajat, vaid mina kipun lahendusi otsima ja tulevasi ebameeldivaid olukordi ära hoidma.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei saa “Iiahi” tüüpi inimesest loota, et ta ühtäkki muutub “Kõik-saab-korda” inimeseks. Sa ju tunned oma sõbra iseloomu ja oma muresid kurtma lähed selle inimese juurde, kellel on taoliseks lohutamiseks vajalikud eeldused iseloomus olemas.

Imelik, et enamus eelistab tühja lohutamist probleemide ja murede lahendamisele asumisele.

No ausõna, viimane asi oleks, mida oma sõbrannalt ootaksin, kui näiteks koer surema hakkaks, oleks jutt stiilis “oi, kindlasti ta ei piinle ja elab veel palju aastaid, kallikene, pai-pai, ära muretse, kutsakene saab terveks, kõik saab korda!”.

Mida mina ootaksin, on selles olukorras, kui mul käed värisevad ja süda klopib ja pea käib ringi, maailm on hägune, silmad vees, oleks, et sõbranna ütleks mminu kokutavat ja muretsevat juttu telefonis kuulates konkreetselt: “Nii, ma tulen nüüd sinu juurde. Kuula mind ja praegu me teeme, nagu ma ütlen. Me kutsume loomaarsti. Kuulame ta ära. Siis otsustame. Ja ma jään sinuga, läheb see asi nii või naa ning aitan sind läbi selle protsessi. Ma võtan igaks juhuks oma krediitkaardi ja pudeli veini kaasa. Sa joo nüüd klaas vett ja ma olen kohe seal. Pane koerale mingi tekike peale ja tee uks lahti. Teepealt juba helistan loomaarstile”.

No sellise “ära muretse, kullake” jutuga ainult solvaks teist inimest. Ja kõige vähem oskaks ma sõbranna näites nr kaks toodud jutus kuulda vaid seda, et – “ta peab end minust paremaks. Rõhutab, et tal on auto! Ja krediitkaart! Eputab veiniga! Õpetab! Nagu ma ise ei teaks, et vett peab jooma! Ei ta lohuta…ääääää…äääääääää…ääääää”. Kui rumal peaks inimene olema, kes selles jutus eputamist ja üleolekut näeb ja eelistaks sellele juttu stiilis “pai-pai, kallike, elan sulle kaasa, harakale haigus, varesele valu, kutsukene saab KINDLASTI terveks!”

Ja kui mees maha jätab, siis lolluste puistamine nagu “kahetseb ja tuleb tagasi, usu mind, see on kindel. Mu süda tunneb seda! Sa oled ju nii imeline-imeline naine! Ta kindlasti armastab ju sind, ta tuleb tagasi, ma tean, kallike” ei ole abistav. Abistav on kuulata ära ja aidata ÜLE saada. Mitte aidata minna roosasse mulli. Mitte anda sõbrannale valekinnitustega hoogu oodata muretseda, oodata, oodata, muretseda, oodata…

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.08 11:56; 16.08 12:10; 16.08 12:13; 16.08 12:16; 16.08 12:19; 16.08 13:39; 16.08 14:01; 16.08 14:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kardan, et TA ei kurda tuge ja lahendusi pakkuva sõbranna üle. Sellise, kes tuleb kohale, kutsub arsti, pakub veini ja maksab oma krediitkaardiga.

Negatiivne ja hirmutav suhtumine on pigem ikka selline “oi, sinu Marikesel võib küll koroona olla, vaata, kuidas köhib. Jajaa, UK-s ja USA-s on juba nii palju lapsi koroona kätte ära surnud, eks see delta tüvi on juba siia ka jõudnud. Sinu Marikene on ju nii nõrkade kopsudega ka, mäletad, üleeelmisel aastal põdes bronhiiti. Tema küll sellest eluga välja ei tule, issand jumal küll. Mul on teie perest ikka NII kahju jah. Eks sa pead nüüd tugev olema jah, õnneks on sul teine laps veel. Ma igaks juhuks teile ei tule, saan veel nakkuse. Eks sa võid ju testima minna, aga ega see enam midagi ei muuda. Jajaa,  väga õudne, et just teie peres.. jajaa. Meie peres küll sellist asja ei juhtu, meie oleme ikka tugeva tervisega inimesed ja vaatame ette ka, ei käi igasugustega läbi. Minu Mammu on väga tubli laps, peseb ikka käsi ja kannab maski. Ja mina andsin ikka rinda ka talle 3 aastat, mitte pudelit, nagu sina tegid. Näed, nüüd on tagajärjed käes. Näed, laps on sul koroonas. Mis tähendab, pole testinud? See on ju niigi selge, mis ta muud saab olla???”

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 11:59; 16.08 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osad inimesed ongi sellised, kuulavad su positiivse jutu ära, ja siis lahmavad ikka oma negatiivsusega. Mul on ka üks sõbranna selline, temaga vesteldes juba arvestan ette sellega, et kui olen teda mingi mure puhul lohutanud, siis põrutab ikka midagi üdini negatiivset ja võib-olla ka halvustavat vastu. Samas tunneme üksteist juba üle 30 aasta, ma ei loobu temaga suhtlemisest, lihtsalt suheldes tean, mis oodata on. Tegelikult tean ju, et tal on samamoodi vaja lihtsalt ära kuulamist ja paljudel teemadel on meil huvitav rääkida, palju ühist ka minevikus, elan üle need tema kohati kummalised reaktsioonid.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida mina ootaksin, on selles olukorras, kui mul käed värisevad ja süda klopib ja pea käib ringi, maailm on hägune, silmad vees, oleks, et sõbranna ütleks mminu kokutavat ja muretsevat juttu telefonis kuulates konkreetselt: “Nii, ma tulen nüüd sinu juurde. Kuula mind ja praegu me teeme, nagu ma ütlen. Me kutsume loomaarsti. Kuulame ta ära. Siis otsustame.

No näiteks minul ei ole kunagi seda probleemi, et ma ei oska tegutseda ja lahendusi ei tea. Vahel on lihtsalt nii, et vajad, et keegi sind ära kuulaks. näiteks mäletan, kuidas ma kahe väikelapse haigusperioodil olin nii üleväsinud ja unine ja kurtsin mehele, et ma ei ole juba mitu aastat saanud hommikukohvi soojana ära juua, vaid jõuan selleni alles siis kui see on külmaks läinud. Mees kukkus kohe selliseid lahendusi pakkuma, et : “Aga ärka siis enne lapsi üles..” jne, ajas ikka harja punaseks küll. Väikelaste perioodil mõnd asja saab lahendada ja mõnega tuleb lihtsalt leppida, aga vahel tahaks selle frustratsiooni lihtsalt välja valada. Nüüd on mu teismeline selline, kes ei soovi minu lahendusi, sest need lahendused ei sobi talle. Ta soovib, et ta ära kuulataks ja ta tunneks, et on keegi, kes talle kaasa tunneb. Õppisin selgeks. Aga kui täiskasvanud inimene kurtma tuleb, siis ikka tekib kiusatus lahendama kukkuda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muuseas ülemustega on ka nii, et kui igavesti-optimist-tüüpi ülemuse jutule lähed, lahkud alati tundega, et saad küll hakkama, mis seal siis ära ei ole. Iiah- tüüpi ülemuse (kelle alluvuses ma parasjagu töötan) juurest lahkun alati teadmisega, et lahendus puudub ja läheb veel hullemaks ja parem hüppa enne, kui tõugatakse. Aga inimene ei saa väga oma iseloomu muuta, võtad sellise sõbranna või ülemuse juttu heatahtliku huumoriga ja lähed omaenese lahendustega edasi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sõbranna vajab lohutamise ajal positiivsete variantide pakkumist, siis võibolla ongi tegi inimesega, kes näeb asju natuke liiga mustades toonides ning on ülearu kartlik?

Sel juhul ei tasu vist ta peale väga pahane olla, et ta midagi paremat näha ei oska (ka Sinu lohutamise ajal).

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Pereelu ja suhted Üks suhtlus läbi röntgeni lastuna, mis arvate?