Esileht Pereelu ja suhted Üks suhtlus läbi röntgeni lastuna, mis arvate?

Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Teema: Üks suhtlus läbi röntgeni lastuna, mis arvate?

Postitas:
Kägu

Kuidas saab pandeemia ajal lohutada et sul ei pruugi olla koroonat ja võta rahulikult?
Testima tuleb saata teha, mitte lohutada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed on oma arvamustes ja reageeringutes väga erinevad küll. Ma selles TA sõbrannas näe samu jooni, nagu ühes sugulases. Kui tema jäi beebiootele (siis, kui mina juba olin alustanud beebi saamise üritamist ja jõudnud ka juba pettuda) ja sellest mulle rääkis (või no näitas testi), siis mina kargasin talle kaela teda kallistama ja olin nii nii rõõmus tema pärast. Kui minul siis pea aasta hiljem õnneks läks ja temale testi näitasin, siis tema vastas kuivalt- see ei pruugi veel midagi tähendada. Pisendas kohe mu elevust. Ma küll ei oodanud vastu sama suurt ülevoolavust ja kallistusi, sest ta pole selline, aga õnne oleks ju võinud ikka soovida. Ja no see kõigest üks pisike näide. Mõni inimene on negatiivsem ja väiksema empaatiavõimega lihtsalt.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei viitsi nämmutada neid olukordi, igaüks näeb seda iseenda kogemuse läbi, oma sõprade ja elukogemuse põhjal, millel konkreetsete inimestega ei pruugi midagi ühist olla. Aga üks on kindel- kui sõprus ei anna, vaid võtab, ei ole toetust ega heakskiitu ega tunnustust sõbrale, siis sellised suhted teevad elu õnnetumaks. Sõprus ja muud suhted peaksid elule JUURDE andma head, mitte võtma hingejõudu. Seega, hinda seda röntgeniga siis, kas see suhe on hoidmist väärt või on lihtsalt kunagine sõber, kauaaegne tuttav, imelik oleks mitte suhelda jms põhjused. Sõpra tunned hädas, on ju nii? Kuidas siis on?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et sõbranna peab sind oma konkurendiks ja püüab sind tagasi hoida ja pisendada, et sa temast ette ei läheks (kas majanduslikult, karjääris, niisama julguselt vms). Sa võid testida mõne uudise edastamisega tema reaktsiooni. Kui kõik reaktsioonid tema poolt on õõnestavad ja neg alatooniga, siis on tegemist ikka mingisuguse kadedusega.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellest võiks sõbrannaga rääkida, kui see sind segab. Probleem tuleks lahti rääkida. Sõbranna tõenäoliselt ei tea, et sulle ei meeldi tema jutt ja sa tunned end halvasti selle pärast.

 

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

. Ma küll ei oodanud vastu sama suurt ülevoolavust ja kallistusi, sest ta pole selline, aga õnne oleks ju võinud ikka soovida. Ja no see kõigest üks pisike näide. Mõni inimene on negatiivsem ja väiksema empaatiavõimega lihtsalt.

Väiksema empaatiavõimega mõtled sa siis neid, kes ei taju, et inimesele, kes ise ei ole oma reaktsioonides ülevoolav, ei tasu kaela karata, kui nad oma rasedusest teatavad? St Sa ise oled väiksmea empaatiavõimega? Minu meelest oled tõesti, kui teise privaatruumi ei arvesta ja kaela kargad.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ämm selline. Ta kohe naudib mu närviajamist ning muretsema panemist.

Näiteks oleme neil külas, istume lauas. Jutt läheb maakodule, mille meie koos abikaasa kunagi ostsime. Jutustan neutraalselt, et sügisel sai viinamari kinni kaetud ja peenrad üles kaevatud. Ämm uurib, et kas olete maakodus käinud, ma vastu, et ei ole praegu, jaanuarikuu on. Märtsis läheme jälle. Selle peale muutub ämm väga rahutuks ja hakkab rääkima, et meie maakoju on sisse murdnud vargad, jaa, kindlasti on nad seda juba teinud! Ja hakkab siis pikalt kirjeldama, mille kõik on vargad juba minema vedanud ja mis kahjustusi nad on meie maakodus juba praeguseks teinud.

Mina üritan jääda ikka positiivseks, naeratan, ütlen rahulikult, et kust sa seda kõike võtad. Ämm aga satub üha enam hoogu oma kirjeldustega õnnetusest. Ta räägib lõpuks nii, nagu oleks kõik juba kindlalt juhtunud.

Kui küsin talt uuesti, et miks sa selles nii kindel oled, hakkab ta mind süüdistama suures naiivsuses, väidab, et “aga loomulikult on teile sinna juba ammu sisse murtud, kuidas sina, lilleke, seda siis ei tea, et talvisel ajal ikka käiakse maakodudes vargil!”

Lõpuks väsin positiivsust säilitamast, hakkan ise ka kahtlema – ehkki tean, et ämmal puuduvad igasugu tõendid, ta lihtsalt naudibki minia närviajamist ja fantaseerib täiega. Lahkudes olen närvis ja väsinud ning hirm ongi pugenud naha vahele – aga äkki ongi tõesti me maakoju sisse murtud? Vastik tegelikult.

Mõned inimesed lihtsalt ongi sellised. On suur vahe hoiatamisel millegi eest, ning sulaselgel pahatahtlikul hirmutamisel. Viimasel juhul ei saa ma ju midagi teha, lihtsalt tuleb loota, et halba ei juhtuks.

Teemaalgatajal soovitan sõbrannapoolsete hirmutamistega mitte kaasa minna, mitte näidata välja, et ehmatasid. Kahjuks on inimeste empaatia erinev. Pead endale julgustavat-toetavat õlga kahjuks mujalt otsima.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osad inimesed on ebausklikumad. Raseduse puhul õnne soovimine on tulnud eesti ajaga. Varem ei julgetud nagu. Kardeti ära sõnuda. Õnne sooviti kui laps käes. Ma ise ei tea kunagi kas rase on ebausklik või mitte. Et siis soovida õnne või nitte. Või rasedad on nüüd ju noorem põlvkond ja nemad vist sest ebausust ei tea midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

. Ma küll ei oodanud vastu sama suurt ülevoolavust ja kallistusi, sest ta pole selline, aga õnne oleks ju võinud ikka soovida. Ja no see kõigest üks pisike näide. Mõni inimene on negatiivsem ja väiksema empaatiavõimega lihtsalt.

Väiksema empaatiavõimega mõtled sa siis neid, kes ei taju, et inimesele, kes ise ei ole oma reaktsioonides ülevoolav, ei tasu kaela karata, kui nad oma rasedusest teatavad? St Sa ise oled väiksmea empaatiavõimega? Minu meelest oled tõesti, kui teise privaatruumi ei arvesta ja kaela kargad.

Vau. Sugulasel küll oli minu reaktsioonist positiivne vastureaktsioon, aga no see selleks. Jäägu sinule sinu arvamus. Kindlasti on inimesi, kellega võrreldes minu empaatiavõime oluliselt väikesem on, lausa olematu, ma üldse ei salga. Aga on ikka vaks vahet, kas sa teisega koos rõõmustad, või otsustad positiivset sõnumit ja elevust selle üle pisendada, viidates millelegi negatiivsemale.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjutad, et sõbranna mittetoetav. Ma tunnen end sinu sõbrannas ära. Ma arvan, et kui talt küsid, võib tema sinu osas sama tunda. Miks?

Tema jaoks toetus tähendab seda, et inimene ta kõrval ronib temaga koos auku, kus ta parasjagu on ja tunneb kaasa, mõtleb kaasa. Temale mõjub sinu ära muretse, kõik saab korda, nagus a ütleksid, et tema olukord pole tõsine/ta on selle välja mõtelnud/sa ei mõista et ta kannatab.

Sina lohutad sõbrannat nii nagu tema tahaks et teda lohutatakse. Tema lohutab sind nii nagu tema tahaks et talle kaasa elatakse.

 

Toon näite ka.

Pikaaegsed probleemid mehega. Tuli üks suur sigadus välja.. ma mõtlen reaalselt mida edasi teha, kas lahutada…sisemuses kõik karjub..ebaõiglus. sõbranna, kes sinu tüüpi…ütleb’ – pole hullu, küll te asjad korda saate! Mulle kõlab see aga: mis sa virised, see pole üldse mingi probleem, peaksid õnnelik olema ja üle saama…. t

 

Te olete lihtsalt erinevad inimesed. Ps. Mulle meeldis esimene kommentaar mis kphe peale teemaalgatajat oli…õige sõber küsib..kuidas sa end tunned? Kuidas ma aidata saan? Kas tahad täpsemalt rääkida/vajad et aitan otsida arsti/nõustajat jne…

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<span style=”color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>Te olete lihtsalt erinevad inimesed. Ps. Mulle meeldis esimene kommentaar mis kphe peale teemaalgatajat oli…õige sõber küsib..kuidas sa end tunned? Kuidas ma aidata saan? Kas tahad täpsemalt rääkida/vajad et aitan otsida arsti/nõustajat jne…</span>

Vahel tahetakse lihtsalt, et keegi ära kuulaks, mitte ei oodata lahendusi. Enne tuleb selgeks teha, kumba inimene soovib. Kui ta tahab end lihtsalt ventileerida, siis see ei anna talle midagi, kui sa oma lahendustega peale lendad. Võib hoopis vastupidise tulemuse kaasa tuua, kus ta tunneb, et sa ei mõista teda ega oska kuulata. Vahel pöördutaksegi kellegi poole seetõttu, et lohutust saada, mitte et oma hirme ja kartusi võimendada. Miskipärast siin ei taheta aru saada, mis asi on lohutamine ja peetakse seda pea liiva alla peitmiseks. Lohutamine ei võrdu probleemi eitamisega.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )


Esileht Pereelu ja suhted Üks suhtlus läbi röntgeni lastuna, mis arvate?