Esileht Pereelu ja suhted Üks suu juures toita..

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 89 )

Teema: Üks suu juures toita..

Postitas:
Kägu

Ajaloost on teada, milline õnn saabus naiste jaoks siis, kui tulid kasutusele esimesed rasestumisvastased tabletid. Aga olen palju mõtisklenud selle üle, et miks ometi ei kasutatud katkestatud suguühte meetodit, kui lapsi juurde ei soovitud? Jajah, tean tean, et ka niimoodi on võimalik rasedaks jääda, aga olgem ausad see tõenäosus on ikkagi väga väike, võrreldes sellega, kui igakord asjaga lõpuni minna. Olen aastaid ise kasutanud ja pole rasedaks jäänud. Samas soovi korral on kohe õnnestunud, seega terviseprobleeme endal  ei ole.

Ma ei mõtle siin neid juhtumeid, kus pere taotluslikult hangib lapsi juurde, et töökäsi rohkem oleks, vaid neid valdavat osa, kus inimesi tabas sügav mure ja masendus järjekordse toidetava suu pärast.  Isegi kui selle katkestatud meetodiga mõni rasedus tekkiks, oleks see ju kordades vähem, kui neid lapsi riburadapidi sünnitada, kui selleks soovi pole.

+8
-30
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma jälle imestan selle “üks töötegija juures” mentaliteedi üle. Vähem inimesi, vähem toitu jm vaja. Daaaa.
Uhh, hirmus oli see elu sünnitusmasinana ja lõpuks surid nagunii 8. või 10.ndal sünnitusel ära.

Olles naine, kes lapsi pole kunagi soovinud ja kindlalt ei soovi, saan aru kui õnnelikul ajal elan ja kui vabad me oma valikutes oleme.

+15
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

järjekordse toidetava suu pärast.

Kus sa võtad seda kõike? Millega sa mõõdad järjekordset suud? Üldharidusmiinimum on põhiharidus, kuidas lapsed tulevad, saab juba põhikoolis selgeks. See, et lapsele 600 eur kuus ei kuluta, võib tõesti ainult kohuorganit masendada. Nüüd küsimus, kus sünnib riburadapidi,  milline naine nüüd oma tegude tähendust jälle ei adunud.

+1
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

järjekordse toidetava suu pärast.

Kus sa võtad seda kõike? Millega sa mõõdad järjekordset suud? Üldharidusmiinimum on põhiharidus, kuidas lapsed tulevad, saab juba põhikoolis selgeks. See, et lapsele 600 eur kuus ei kuluta, võib tõesti ainult kohuorganit masendada. Nüüd küsimus, kus sünnib riburadapidi, milline naine nüüd oma tegude tähendust jälle ei adunud.

Jummel küll, ma räägin 150 aasta tagusest ajast, mis 600 eurist sa räägid?

+31
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jummel küll, ma räägin 150 aasta tagusest ajast, mis 600 eurist sa räägid?

Pannud oma lugu 150 aasta tagusesse minevikuvormi. Mis sellest minevikust üldse nii suurt numbri teha.

+1
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jummel küll, ma räägin 150 aasta tagusest ajast, mis 600 eurist sa räägid?

Pannud oma lugu 150 aasta tagusesse minevikuvormi. Mis sellest minevikust üldse nii suurt numbri teha.

Kas sa konteksti üldse ei mõista? Käib ju jutt ajalooliselt naistega seonduvast algusest peale.

+19
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://feministeerium.ee/100-aastat-naise-tervist/

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma mõtlen hoopis kui depressioonis olid tolle aja naised. Rasedus-sünnitus-lapse surm. Ja uuesti. Ja uuesti. Muidugi kõik lapsed ära ei surnud. Kuidas nad sellega hakkama said. Kas raske töö päästis vaimu?

+25
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma mõtlen hoopis kui depressioonis olid tolle aja naised. Rasedus-sünnitus-lapse surm. Ja uuesti. Ja uuesti. Muidugi kõik lapsed ära ei surnud. Kuidas nad sellega hakkama said. Kas raske töö päästis vaimu?

Vahel mulle tundub, et tolleaja inimeste “emotsionaalne aju” oli hoopis teistmoodi kuidagi arenenud, kui tänapäeva emadel. Kuigi bioloogiliselt see ju pole võimalik. Aga mõned katkendid Heiki Pärdi “Eesti argielu” raamatust, kus kirjeldatakse dokumentaalsetel alustel väikselapse elu talus: “.. sagedasti lastakse neil karjuda nii palju, kui väsivad ja magama jäävad..kehakatteks  villane kuub, mille põhivärvi on eestpoolt küljest pori alt raske ära tunda..külmast punetavad käekesed külmal muldpõrandal hõõruvad nutuseid silmi, väikemees on üksi… juba õrnemast elueast peale saab laps leibkonna mängukanniks. Teda narritakse igalt poolt.. laps oli sagedasti nagu koerakutsikas kõikidele narrida..”.

+18
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas nad SIIS ei saanud lapsepõlvetraumat sellest?

 

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas nad SIIS ei saanud lapsepõlvetraumat sellest?

Miks nad ei saanud? Külahulle, naisepeksjaid, enesetapjaid olid külad täis.

+19
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma jälle imestan selle “üks töötegija juures” mentaliteedi üle. Vähem inimesi, vähem toitu jm vaja. Daaaa.

Uhh, hirmus oli see elu sünnitusmasinana ja lõpuks surid nagunii 8. või 10.ndal sünnitusel ära.

Olles naine, kes lapsi pole kunagi soovinud ja kindlalt ei soovi, saan aru kui õnnelikul ajal elan ja kui vabad me oma valikutes oleme.

Pole lapsi, pole ka pärimust mida edasi anda. Aga eks igaüks läheb peast katki omamoodi.

+6
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsisin kunagi oma tsaariajal sündinud vanaemalt, miks tema liini pidi oli peredes ainult 2-3 last (ei sündinudki rohkem, surid väga üksikud) – ta ütles, et nad polnud nii rikkad. Nii et küllap mingid teadmised olid olemas…

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ajaloost on teada, milline õnn saabus naiste jaoks siis, kui tulid kasutusele esimesed rasestumisvastased tabletid. Aga olen palju mõtisklenud selle üle, et miks ometi ei kasutatud katkestatud suguühte meetodit, kui lapsi juurde ei soovitud? Jajah, tean tean, et ka niimoodi on võimalik rasedaks jääda, aga olgem ausad see tõenäosus on ikkagi väga väike, võrreldes sellega, kui igakord asjaga lõpuni minna. Olen aastaid ise kasutanud ja pole rasedaks jäänud. Samas soovi korral on kohe õnnestunud, seega terviseprobleeme endal ei ole.

Ma ei mõtle siin neid juhtumeid, kus pere taotluslikult hangib lapsi juurde, et töökäsi rohkem oleks, vaid neid valdavat osa, kus inimesi tabas sügav mure ja masendus järjekordse toidetava suu pärast. Isegi kui selle katkestatud meetodiga mõni rasedus tekkiks, oleks see ju kordades vähem, kui neid lapsi riburadapidi sünnitada, kui selleks soovi pole.

Mingi katkestatud suguühte fetiš on sul?

+3
-15
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sest mehed polnud nõus enne välja võtma, kui ikka kogu laadungist sees lahti said. Pole ju mõnus vahetult enne välja võtta. Ikka võiduka lõpuni. Tühja nendest tittedest, need naiste rida.

+24
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tänapäeva kontekstis puhas rõõm – üks rahakott juure, kes tulevikus hooldekodu arveid maksab

+4
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ajaloost on teada, milline õnn saabus naiste jaoks siis, kui tulid kasutusele esimesed rasestumisvastased tabletid. Aga olen palju mõtisklenud selle üle, et miks ometi ei kasutatud katkestatud suguühte meetodit, kui lapsi juurde ei soovitud? Jajah, tean tean, et ka niimoodi on võimalik rasedaks jääda, aga olgem ausad see tõenäosus on ikkagi väga väike, võrreldes sellega, kui igakord asjaga lõpuni minna. Olen aastaid ise kasutanud ja pole rasedaks jäänud. Samas soovi korral on kohe õnnestunud, seega terviseprobleeme endal ei ole.

Ma ei mõtle siin neid juhtumeid, kus pere taotluslikult hangib lapsi juurde, et töökäsi rohkem oleks, vaid neid valdavat osa, kus inimesi tabas sügav mure ja masendus järjekordse toidetava suu pärast. Isegi kui selle katkestatud meetodiga mõni rasedus tekkiks, oleks see ju kordades vähem, kui neid lapsi riburadapidi sünnitada, kui selleks soovi pole.

Mingi katkestatud suguühte fetiš on sul?

Mis pagan? Mis alternatiiv siis tol ajal oleks sinu arvates olnud, kui mees oma meheõigust nõuab?

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma jälle imestan selle “üks töötegija juures” mentaliteedi üle. Vähem inimesi, vähem toitu jm vaja. Daaaa.

Uhh, hirmus oli see elu sünnitusmasinana ja lõpuks surid nagunii 8. või 10.ndal sünnitusel ära.

Olles naine, kes lapsi pole kunagi soovinud ja kindlalt ei soovi, saan aru kui õnnelikul ajal elan ja kui vabad me oma valikutes oleme.

Ma loodan, et sa mingis vanuses seda ülbet suhtumist “mina lapsi ei soovi” ei kahetse.
Egoism on selle nimeks…. Või oled kole nagu öö ja selle on selline “valik” 😀

+11
-26
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ajaloost on teada, milline õnn saabus naiste jaoks siis, kui tulid kasutusele esimesed rasestumisvastased tabletid. Aga olen palju mõtisklenud selle üle, et miks ometi ei kasutatud katkestatud suguühte meetodit, kui lapsi juurde ei soovitud? Jajah, tean tean, et ka niimoodi on võimalik rasedaks jääda, aga olgem ausad see tõenäosus on ikkagi väga väike, võrreldes sellega, kui igakord asjaga lõpuni minna. Olen aastaid ise kasutanud ja pole rasedaks jäänud. Samas soovi korral on kohe õnnestunud, seega terviseprobleeme endal ei ole.

Ma ei mõtle siin neid juhtumeid, kus pere taotluslikult hangib lapsi juurde, et töökäsi rohkem oleks, vaid neid valdavat osa, kus inimesi tabas sügav mure ja masendus järjekordse toidetava suu pärast. Isegi kui selle katkestatud meetodiga mõni rasedus tekkiks, oleks see ju kordades vähem, kui neid lapsi riburadapidi sünnitada, kui selleks soovi pole.

Mingi katkestatud suguühte fetiš on sul?

Mis pagan? Mis alternatiiv siis tol ajal oleks sinu arvates olnud, kui mees oma meheõigust nõuab?

Raske on ikka olla feminist ja halada 150 aastat tagasi olnud elu üle. Meheõigus jne. Mida sa sellega siis tahad väita, naised ise ei tahtnudki seksida või mida?

+7
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole see rasestumise tõenäosus nii väike midagi ja täitsa võimalik, et kasutatigi seda meetodit. Lisaks tehti vist sooltest kondoome vms. Aga ma arvan, et mõtteviis oli toona teine, võib-olla ei püütud rasedusi vältida. Arvestades kui paljud lapsed toona noorelt haigustesse surid jm, siis äkki mõeldi, et mida rohkem seda kindlam. Või mõeldi, et laps on jumala kingitus mitte veel üks suu toita.

+20
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sa sellega siis tahad väita, naised ise ei tahtnudki seksida või mida?

Enamasti tõesti mitte, sest naudingut seksist nad ei tohtinud saada. See polnud kombeks.

+12
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

järjekordse toidetava suu pärast.

Kus sa võtad seda kõike? Millega sa mõõdad järjekordset suud? Üldharidusmiinimum on põhiharidus, kuidas lapsed tulevad, saab juba põhikoolis selgeks. See, et lapsele 600 eur kuus ei kuluta, võib tõesti ainult kohuorganit masendada. Nüüd küsimus, kus sünnib riburadapidi, milline naine nüüd oma tegude tähendust jälle ei adunud.

Huvitav, et haridusest räägib inimene, kelle enda haridus paistab rasestumisvastaste vahendite selgeks saamisega piirduvat. Lugemise ega konteksti mõistmise oskust ta igatahes koolist kaasa ei ole saanud.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, et haridusest räägib inimene, kelle enda haridus paistab rasestumisvastaste vahendite selgeks saamisega piirduvat. Lugemise ega konteksti mõistmise oskust ta igatahes koolist kaasa ei ole saanud.

Ma ei mõtle siin neid juhtumeid, kus pere taotluslikult hangib lapsi juurde, et töökäsi rohkem oleks, vaid neid valdavat osa, kus inimesi tabas sügav mure ja masendus järjekordse toidetava suu pärast.  Isegi kui selle katkestatud meetodiga mõni rasedus tekkiks, oleks see ju kordades vähem, kui neid lapsi riburadapidi sünnitada, kui selleks soovi pole.

Niiii huvitav, on jah!

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole see rasestumise tõenäosus nii väike midagi ja täitsa võimalik, et kasutatigi seda meetodit. Lisaks tehti vist sooltest kondoome vms. Aga ma arvan, et mõtteviis oli toona teine, võib-olla ei püütud rasedusi vältida. Arvestades kui paljud lapsed toona noorelt haigustesse surid jm, siis äkki mõeldi, et mida rohkem seda kindlam. Või mõeldi, et laps on jumala kingitus mitte veel üks suu toita.

On ikka kordades väiksem, tean ise mitmeid inimesi, kes on aastaid kasutanud ja pole rasestunud.

Jutt ju käibki nendest inimestest, kes ei tahtnud lapsi juurde (sh sageli oli naine see, kes seda just vältinud oleks, sellest on ju väga palju kirjutatud, mis tulutuid meetodeid selleks kasutati ) ja vaesust oli palju ning kuskilt tuli nende laste kasvatamise võimekuse osas piir ette, aga ikka tehti juurde.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ikka kordades väiksem, tean ise mitmeid inimesi, kes on aastaid kasutanud ja pole rasestunud.

Külajutt ju, sa ei tea kunagi, mida teised inimesed voodis tegelikult teevad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ikka kordades väiksem, tean ise mitmeid inimesi, kes on aastaid kasutanud ja pole rasestunud.

Külajutt ju, sa ei tea kunagi, mida teised inimesed voodis tegelikult teevad.

8 a olen kasutanud, pole rasestunud. Isegi kui tol ajal oleks kasutatud, siis on ikka vaks vahet, kas sünnitada iga aasta või näiteks iga 3 a tagant, asi seegi.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvestades imikute ja väikelaste suremust varasemal ajal, ei pruukinud üldse nii olla, et oleks soovitud rasedust ära hoida. Võib-olla oli hoopis hirm, et 2-3 lapsega peres ei pruugi keegi neist täisealiseks elada. Veel 20. sajandi alguses oli laste suremus ju ääretult suur.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ikka kordades väiksem, tean ise mitmeid inimesi, kes on aastaid kasutanud ja pole rasestunud.

Külajutt ju, sa ei tea kunagi, mida teised inimesed voodis tegelikult teevad.

4% rasestumise tõenäosus, abiks igal juhul.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvestades imikute ja väikelaste suremust varasemal ajal, ei pruukinud üldse nii olla, et oleks soovitud rasedust ära hoida. Võib-olla oli hoopis hirm, et 2-3 lapsega peres ei pruugi keegi neist täisealiseks elada. Veel 20. sajandi alguses oli laste suremus ju ääretult suur.

Vaesemal rahval tuli kindlasti kuskil piir ette, sellest on ju nii palju kirjutatud. See sama väljend “üks suu juures toita” ongi ju sealt pärit. Eriti kui rahvas linnadesse hakkas koonduma, oli elamuspinna nappus ikka tõsine probleem. Tallinnaski elati täiesti mikroskoopiliste pindade peal suurte peredega ja iga laps juures oli tõsine õnnetus perele. Näiteks 1871 elas 3652 inimest kortereis, kus ühe toa kohta oli 7.5 inimest.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav mõelda, et keegi inimene istub ja muudkui mõtiskleb pikalt 150a taguste katkestatud ja katkestamata suguühete üle. Poleks mul midagi targemat teha, ma mõtiskleks selle mõtisklemise üle pikemalt.

+6
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 89 )


Esileht Pereelu ja suhted Üks suu juures toita..