Esileht Kodunurk Uksest söögilaud – kuidas niiskuskindlaks?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Uksest söögilaud – kuidas niiskuskindlaks?

Postitas:

Tere

Kui pole väga rikas, siis pead nupukas olema. Ehk osavamad oskavad öelda, kas mu idee toimiks…

Mul oleks vaja tööpinda ja söögilauda. Mõtlesin võtta vana magamistoa ukse ja juurde osta jalad.
Küsimusi tekitab siin lingi koht. Kas oleks okei, see ära pahteldada-lihvida ja siis üle värvida. Ei peagi täiuslik jääma tulemus, aga võiks ikka silmale talutav olla. Või jääks nii ilusam, kui terve ukse lihvin ja värvin? Otse vist värv peale ei jää, tundub libe materjal.
Uks on mul see täitsa tavaline-odav papp. Tõenäoliselt pidev niiskus väga hea ei ole sellele uksele, millega pinda töödelda?

Teiseks on mul vana köögimööbel. Tundub olevat mingi plastmassilik materjal peale kleebitud ustele. Tea, kas riskin seda sealt maha nokkima hakata? Ääred tulevad nuga alla lükates lihtsalt, aga äkki lihtsalt liimist lahti ja edasi läheb raskemaks. Kui keeruliselt-lihtsalt ta tuleb või kuidas võtta? Värviks ka üle. Mööbli jaoks vist eraldi värvid, aga kas selliseid krobelisi värve ka mööblile olemas? Mõtlesin, et kui sellisega värvida, siis ehk väiksed ebatasasused ei jää häirima.

Ärge väga pahandage mu asjatundmatuse pärast. Parem loll küsimus küsida, kui lolliks jääda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 11:10; 16.03 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ikka loll mõte küll. Papist uksest ei saa lauda teha. Papp ei kannata niiskust ja ta on pehme. Juhtud noa või kahvliga kuskilt mööda panema on kohe auk sees. Lisaks koosneb selline uks reeglina seest mingist sodist ja täiteainest. Kui on sees puit, on see reeglina jäätmepuit. Osadel odavatel on kärgpapp.

Kui on lauda vaja mine taaskasutuskeskusesse (Kolde/Sõle ristis on vist üks) näiteks või vaata ka perekooli foorumite pakkumisi. Netis on veel taaskasutuskeskuste aadresse. Vahest võib leida äravisatud laudu ka jäätmejaamade mööblikonteineritest. Võta mõni vana laud ning värvi see üle. Kui ikka tahad kindlasti uksest teha, peaks olema täispuidust uks. Ja värvimisega on jälle see probleem, et mustust ei saa hästi kätte.

Ehituspoodides on samuti igasugu plaate müügil,mida ei pea enam viimistelma. Pane jalad alla ja valmis. Õhemale peab põõna alla panema, muidu vajub läbi.

Köögimööbli plastkatet ära noki. See hoiabki seda sodi koos millest uksed on tehtud. Arvad, et kui õhupallil kesta ära võtad jääb palli õhk alles? Uksed võivad olla mdf-ist ehk tegelikult pressitud papist, saepuruplaadist või siis madalakvaliteetsest puidust. Raam ning keskosa täitepuit. igal juhul hoiab see kate seda koos ning kaitseb niiskuse eest.

Kui kate juba lahti on siis pead selle tagasi liimima. Värvida saab. Kindlasti on värvipoes selliseid värve mis peale jäävad. Ka krobelisi ehk matte. Arvesta, et need jällegi määrduvad kergelt, nii et mustust sealt kätte ei saa. Ainult saab üle värvida.

Mul endalgi üks vana laud garaazis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 13:57; 16.03 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta parem ehituspoest jääkide seast paras jupp tasapinda ja sellele jalad alla, kiirem variant, kui uksega jamada. Või osta liimpuitplaat (on vist selline nimetus) laki paadilakiga üle ja jalad alla. Mul on selline variant varsti 3 aastat kraanikausi ümber ja siiani ei ole mingit niiskusprobleeme.

Köögimööbli kohta ei oska öelda, ei saanud hästi aru, mis materjaliga tegu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu | 16/03/2013 13:57 Ma ei ela tallinnas. Kust selline mulje jäi? Ja kust võtad Sina õiguse mulle halvasti öelda? Häid mõtteid saab ka viisakalt väljendada.
Kahjuks vana lauda selliste mõõtudega väga raske leida. Lisaks peab ta olema kõrgem, kui üldjuhul söögilauad on.

Tänan, Kägu | 16/03/2013 14:00 lähen ehituspoodi vaatama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 11:10; 16.03 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule kägu, mõistlik on ju otse välja öelda, et mõte ei kõlba. Kui sa ise kasutasid mõistet loll küsimus siis ära pahanda kui ma kasutasin mõistet loll mõte. Ei mõelnud ma midagi halba, vaid vastasin otsekoheselt esitatud küsimusele.

Ise küsisid kas on mõistlik. Ütlesin otse välja et ei ole. Vabandust kui sõna loll kasutamine minu poolt oli solvav.

Kuna olen ise tallinnas, pakkusin need variandid välja mis meil olemas on. Samuti pakkusin variandi, et võtad ehituspoest juba valmis plaadi osta. Sama kirjutas ka järgmine kägu keda Sa kohe kiitma asusid.

Kuna mainisid, et eelarve on Sul napp, ei hakanud ma köögitasapinda soovitama, sest need on kallid. Õhemad tavalised plaadid on odavamad kuid painduvad läbi. Selle vastu aitab puidust põõn või raami alla teha.

Reeglina on jäägitükid väga väikesed ning meil igatahes küsitakse ka nende eest kõrget hinda. Võibolla leiad kuskilt poest soodsalt. Tallinnas on ka Standardi vabrikupood kus müüakse tõesti jäägihinnaga lauaplaate ja muid ülejäänud mööblitükke.

Igatahes head katsetamist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 13:57; 16.03 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule vaata parem kuulutusi, osta, või soov või kuldne börss.

http://www.osta.ee/noukogudeaegne-soogilaud-ja-tv-kapp-34513559.html
Näiteks see – pole mis imeasi, aga ikka parem kui pappuks:). Paned soovitavat värvi katte peale ja 10 sendi eest korralik laud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et niiskuskindluse probleemist suurem probleem oleks pappuksele jalgade alla kinnitamine nii et need logisema ei jääks. Nurkades-servades on tõenäoliselt mudugi mingi tugevam materjal, muidu see ju uksena ka ei püsiks.
Soovitaks ka pigem mingit vana lauda, sellele saab ju näiteks vakstu peale panna. Taaskasutuskeskust ei soovita isegi tallinlasele, kui paar aastat tagasi seal käisime (Paide tänava kandis) siis küsiti sellise mööbli eest, mida võibolla hädaolukorras tasuta kasutaks üsnagi krõbedat hinda (mälu järgi umbes Jyski logumööbli hinnaklassis).
Ise tellisime kunagi firmast, mis töötasapindu teeb lauaplaadi (teemaalgataja jaoks ilmselt jääks selline variant kalliks) ja teisest firmast, mis laudu valmistas jalad koos raamiga . Lihtsalt neli jalga laua all pole just väga stabiilne, kui iga jalg 2 nurgikuga kinnitada, siis saaks ka.
Köögikappide materjalist ei saanud ka täpselt aru, aga kas niisama üle värvida ei kannata? Mingit krobelist materjali/värvi köögis ma ei kasutaks, ebamugav puhastada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Kodunurk Uksest söögilaud – kuidas niiskuskindlaks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.