Esileht Ajaviite- ja muud jutud Üksi elavad naised ja meestetööd

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )

Teema: Üksi elavad naised ja meestetööd

Postitas:
Kägu

Hakkasin eile mõtlema, kuidas saavad hakkama need üksikud naised, kes teenivad keskmist (või alla selle) palka? Just meestetöid mõtlen. Mina olen 15 aastat elanud oma majas ja kuigi olen suhteliselt iseseisev, siis kõiki asju ma ikkagi ei oska teha. Kuna minul on raha, siis ma lihtsalt tellin remondi- või ehitusmehe. Nt sel nädalal käis ehitaja panemas aiamajale uut katust. Maksin selle eest 1200 euri+materjal. Laupäeval tuleb firma õuest üht suurt puud maha võtma, jälle 150 euri.
Sõbrannadel on selleks mehed, minul raha teenuse eest maksmiseks. Aga ülejäänud, üksikud naised?

+14
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui ei ole piisavalt sissetulekut, siis on mõistlik teha ka vastavad korrektuurid elukorralduses. Nt päranduseks saadud vana maja vahetada väikse korteri vastu, kus suurim “meestetöö” on augu seina puurimine vms (kui suurem remont välja jätta).

+20
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vennad-isad, onupojad, sõbrad, eksid, “lasteisad”… egas mehed maailmas otsa ei ole saanud.
Ja tasuline töömees. On ju ka kodulehed, kuhu paned üles töö, mis vaja teha ja kes tahab teha, teeb oma pakkumise, meistrimehe kuulutused. Üksikul naisel võiks mõne sellise töömehe kontaktid alati igaks juhuks olemas olla, et kui midagi kaela kukub, teab kohe, kellele helistada! 🙂 Minul õpetas isa drelliga puurima ja mootorsaega lõikama jne, aga mõnda tööd lihtsalt ei oska ja mõnda ei jõua.
Ja mees olemine ei puutu asjasse, mina maalapsena ja eluaeg isa tegemist kõrvalt jälginud, tean tööriistadest rohkem ja oskan neid rohkem kasutada kui mu mees, kes on üksikemaga korteris kasvanud. Niiet meie peres olen mina see, kelle oma on drell, kes pesumasinat ühendab jne (kuigi tänapäeval teeb seda kohaletoov töömees, pistab pistiku seina ja vooliku auku, ongi kogu paigaldamine!).

Ja nt katusepanemist teeb nagunii normaalne paigaldaja, mitte ei hakka ma ise ega mees katusematerjali ära käkkima, seda asja peab teadma! Hoiad töömehe pealt kokku 1x, hiljem ostad uue materjali+ paigalduse, kui katus läbi jookseb. Ammugi ei roni ma iseoma tarkusega elektrikappi (pistikuid ja laelampe (ma ei mõtle pirni 🙂 ) vahetan, kui vaja, küsin isa käest telefonis konsultatsiooni) või gaasikatelt näppima, on asju, mis jäävad nagunii oskajale inimesele teha. Mis kasu on kehvasti ja valesti, aga ISE! tehtud tööst.

+21
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sõbrannadel on selleks mehed, minul raha teenuse eest maksmiseks. Aga ülejäänud, üksikud naised?

Mina tasun töömehele tavaliselt natuuras. Mõlemad on selle süsteemiga rahul:)

+11
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kartulites? 😀 😀
Ja siis tekib mul küsimus, et kummade oskuste järgi sa töömeest valid, katusepanemise või nende teiste osavuste järgi? Einoh, ma ausalt öeldes ei viitsiks töömeeste madrats olla.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nt sel nädalal käis ehitaja panemas aiamajale uut katust. Maksin selle eest 1200 euri+materjal. Laupäeval tuleb firma õuest üht suurt puud maha võtma, jälle 150 euri.
Sõbrannadel on selleks mehed,

Sa tõsiselt arvad, et sõbrannade mehed teevad need asjad kõik ise ära ja oskavad teha ainult sellepärast, et neil on till püksis?
Mul on mees. Lihtsamal juhul võtame puid maha kahekesi. Keerulisemas asukohas suurte puude jaoks tellime arboristi – arboristil on teadmised, oskused ja ka vastavad masinad. Nt ühte suurt viltuvajunud mändi, mis ähvardab majale peale langeda, ei võta mitte mingi valemiga ilma tõstuki abita maha.
Niiduki viisime remonti, ei hakanud ise parandama. Auto samuti. Pesumasina ühendas mees ise, aga ilmselt oleksin selle samuti tehtud saanud, midagi keerulist seal ei olnud.
Ahju remontima ei hakka ise, kutsume potsepa, kellel on vastavad teadmised ja oskused. Elektrijuhtmete paigaldamiseks kutsume elektriku. Mööblit panen ise kokku, lihtne asi. Niita ja labidatöid teha suudan ma ise ka. Mis on need sellised meestetööd, mida naine ei suuda aga mees, isegi ilma vastava väljaõppeta, suudab, lihtsalt sellepärast, et ta on mees? Mehel on rohkem jõudu ja pikemad käed, nii teatud asju teeb jah pigem tema. Aga näiteks peenramaa kaevamisel olen mina parem kui tema, sest ta väsib ja tüdineb ära, mina teen ehk väiksemate labidatäitega, aga kiiremini ja visamalt. Õunapuuoksi lõikab tema, sest ulatab paremini ja jaksab kõrgele upitada, aga mitte sellepärast, et tal oleks kuidagi teine ajuehitus või erialane väljaõpe. Kui peaksin sellega üksi tegelema, laseksin vist esimese asjana arboristil õunapuu poole madalamaks võtta ja edasi saaks ise.

Niiet mis see mehel olemine asjasse puutub?

Kui, siis ainult niipalju, et on asju, mida on parem teha kahekesi.

+19
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meeste olemasolu on selles mõttes tähtis, et kahepeale on rohkem (mees)sõpru, kes võivad mõnes töös aidata.
Üksikul naisel on kahjuks sellevõrra vähem sõpru ja ta peab kõikide ülejõukäivate tööde eest maksma. Ja mitte vähe.

+5
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nt sel nädalal käis ehitaja panemas aiamajale uut katust. Maksin selle eest 1200 euri+materjal. Laupäeval tuleb firma õuest üht suurt puud maha võtma, jälle 150 euri.

Kommentaar eemaldatud.
3.1. Oodatud on arendav ja konstruktiivne arutelu.

Perekooli Moderaator

+4
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meeste olemasolu on selles mõttes tähtis, et kahepeale on rohkem (mees)sõpru, kes võivad mõnes töös aidata.

Üksikul naisel on kahjuks sellevõrra vähem sõpru ja ta peab kõikide ülejõukäivate tööde eest maksma. Ja mitte vähe.

Omapärane lähenemine. Minu mehe sõprade hulgas pole mitte ühtegi arboristi, torumeest ega elektrikku, kes tasuta seda tööd tegema tuleks. Muidugi on meil tuttav elektrik, automehhaanik ja veel mõni spetsialist, keda usaldame, aga kellele me ometi maksame töö eest. Minul endal pole jällegi, las ma nüüd mõtlen, mis on need eriliselt naiselikud tööd… ühtegi kokka, õmblejat ega lasteaiakasvatajat tutvusringkonnas, aga kui oleks, siis tasuta ma ometigi kelleltki spetsialisti tööd ei eeldaks.
Mis puutub “mitte vähe maksmisse” siis kui ma veel vallaline olin, tegi torumees mulle tihti soodushinna, ju vaatas, et vaene rott mimm, soovitas pidevalt ka nutikaid odavaid lahendusi. Minu tookordse kodu torulahendused olid ka kaunikesti õudsed ja vajasid pidevalt remonti.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nagu ma teemaalgataja jutust aru saan, siis temal on tööde tellimiseks raha, teistel üksikutel naistel tema arvates ilmselt mitte.

+8
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui, siis ainult niipalju, et on asju, mida on parem teha kahekesi.

Kommentaar eemaldatud.

No minu tutvusringkonnas on 90% meestest need, kes selliste asjadega tõepoolest hakkama saavad. Puu saaks ma ise ka maha saagida, aga füüsiliselt ei jõua osasid asju ikkagi teha.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Einoh, rumalus kuubis.

See, kui naine on üksik, ei tähenda veel seda, et tal on imepisike tutvusringkond ja puuduvad igasugused meessoost sugulased. Inimesed on erinevad, mõnel on suur suguselts ja palju tuttavaid, teisel pole midagi ja see ei sõltu üldse soost või perekonnaseisust.

See, kui naisel on kodus mingi mees olemas, ei tähenda samuti automaatselt seda, et a) raha on rohkem b) mees teeb meestetöid c) tuttavaid on rohkem. See ei näita absoluutselt mitte midagi. Igasuguseid mehi on olemas, ka selliseid, ilma kelleta oleks naisel palju lihtsam.

Mina praegusel eluperioodil elan üksinda, kui varem mehega koos elasin, ega ikkagi oli mõistlikum tellida tasuline remondimees, sest kui oma mees midagi teha proovis, siis ta käkerdas selle nagunii ära. Keeras toru liiga tugevasti ja tegi katki, see on vad üks näide. Tal oli ka ainult üks sõber, kes oli paras siidikäsi, nii et selle appikutsumisest poleks ka abi olnud 😀

Mina olen ise rohkem selline käed-külge remonditegija. Olen ka kraanikausi aluse toru ise ära vahetanud, sest tekkis hasart, kas saan hakkama. Küsisin tuttavate meeste käest nõu, kuidas asjale läheneda ja tegin ära. (ühe tööriista peale poleks ise tulnud, nõu küsimisest oli kasu).

Kallimate remontide tegemiseks on tänapäeval olemas nii remondilaen kui ka võimalus remont mõne ehituspoe kaudu järelmaksuga osta. Kui on vaja aknaid vahetada, siis samuti pakutakse võimalust maksta kahes osas. Nii et saavad hakkama ka need üksi elavad naised, kellel rahakott ei ole puuga seljas, kui just pole päris ekstreemne kodutunde-vaene juhtum.

Mul on sõbrannad, kes on käinud abis remonti tegemas, vend, kes on käinud mõnikord aitamas, meestuttavad on aidanud transportida materjale. Ega ma kedagi ülemäära ei kurna, st iga kord ei pöördu sama inimese poole ja hoian ka nn pikivahet, et ei jääks muljet, et ma kellelegi külge lüüa üritan või liiga sageli tüütan. Kui kellelgi teisel on abi vaja, siis lähen muidugi ise ka. Selline käsi-peseb-kätt süsteem.

Aga enamasti ma eelistan kasutada siiski tasulisi teenuseid, sõpru kutsun mõnikord siis appi, kui teen rohkem mingi talgu moodi asja, siis on alguses veidi tööd ja pärast meeldiv koosistumine koos sõpruskonnaga. Seda ei toimu ka igal aastal, ega siis kogu aeg ei ole vaja midagi kuskil parandada või remontida.

Elukaaslase või abikaasa olemasolu ei ole küll mitte kuidagi määrav “meestetöödega” hakkamasaamisel. Ei ole elementaarne, et kui mees majas, siis ta üksi neid asju kõiki teeb ja organiseerib.

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina tasun töömehele tavaliselt natuuras. Mõlemad on selle süsteemiga rahul:)

Sina võid ju nii odav olla, aga teised naised ei ole seda.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

On suur vahe, kas maksta firmale 100+km. Või maksad tuttavale elektrikule, kes juhtumisi on su mehe sõber, 50.-

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kartulites?

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

+1
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kartulites?

Kommentaar eemaldatud

Ära valeta, ükski korralik töömees sul kasutatud trussikute eest tööd tegema ei hakka:)

+19
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sina võid ju nii odav olla

Kusjuures ma ei ole sugugi odav:)

+1
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära valeta, ükski korralik töömees sul kasutatud trussikute eest tööd tegema ei hakka:)

Kommentaar eemaldatud.

Perekooli Moderaator

0
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja nt katusepanemist teeb nagunii normaalne paigaldaja, mitte ei hakka ma ise ega mees katusematerjali ära käkkima, seda asja peab teadma! Hoiad töömehe pealt kokku 1x, hiljem ostad uue materjali+ paigalduse, kui katus läbi jookseb.

Aiamaja katus (vt teemaalgatust) pole küll nüüd teab-mis kunsttükk, millega igaüks hakkama ei saaks. juhendeid ja videosid netis kui palju olemas. Väiksem aiamajake maksab ise samapalju kui siin katuse panemise eest maksti (1200).

+6
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Noh, teemaalgataja, nagu siin tavaks saanud, hakkab halvustamine ja mahategemine, normaalselt vastab vaid paar inimest ainult, aga ära tee väljagi. Mina olen see, kelle kohta sa küsisid ja on keeruline küll. Jäin paar aastat tagasi ootamatult üksi ja sellest ajast olen lihtsalt kogunud raha, et erinevate tööde jaoks töömees tellida. Kuid väiksemate tööde puhul on see isegi raha olemasolu korral pea võimatu – ehitajatel on praegu hea aeg ja keegi ei viitsi poole päeva pärast kohale tulla, et paar katusekivi või trepiplaati ära vahetada. Sosssepad vast tuleksid, aga neid ei taha ise. Jah, küllap saab Youtube abiga isegi osad tööd ära pusserdada, aga nagu keegi siin tabavalt mainis-pärast on materjal rikutud ja töö tuleb ikka uuesti tellida. Sestap kaalungi pidevalt korterisse kolimist, aga kui mõne asjaga jälle ühele poole saan, lükkan mõtte edasi – eks oma maja ja suur aed on ikka toredad asjad küll, ei tahaks ainult korteris teleka ees selitada.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pükste maha ajamine ei tähenda mingeid kasutatud aluspükse, vaid seksimist töömehega. Ma lihtsalt ei tahtnud otse väljenduda, aga kuna mõned sellest aru ei saanud, siis puust ja punaseks:)

Sa ei saa vist irooniast siis ka aru, kui see sulle saba peale astub? Tea nüüd, kellele tuleb siin asju puust ja punaseks teha…

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väikeses kohas on teada, milline töömees mis alal hea on. Maksad sulas, töö on korralik, sest halba reputatsiooni keegi omale lubada ei saa ja ka hulga odavam kui kusagilt firmast töömees tellida.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Idee koolitajatele. Tehke kursus üksikutele naistele meestetöödes. Pangegi tunniplaani seina augu puurimine, laminaatparketi paigaldamine, laelambi vahetamine, toruummistuse likvideerimine, autol õli vahetamine, ukseluku paigaldamine, telekaantenni… jmt asjad. Mina küll oleks käpp. Ei jõua kõigile plekkida, lihtsamad asjad tahaks ikka ise ära teha, aga lihtsalt pole kohta, kus seda kõik ja korraga ära õppida.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas üksi elavad madalat palka saavad naised üldse majas elada saavad? Oletan et nad ei ostnud seda uuelt laenu peale, pigem päranduseks saadud vana maja mille ülalpidamise kulud ka sel ajal kui midagi ei lagune on suured.

+2
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas üksi elavad madalat palka saavad naised üldse majas elada saavad? Oletan et nad ei ostnud seda uuelt laenu peale, pigem päranduseks saadud vana maja mille ülalpidamise kulud ka sel ajal kui midagi ei lagune on suured.

Küll sina oled uudishimulik. Üksikud naised võivad olla päranduse saanud, neil võib mees olla surnud või kadunud. Mõned on lahutanud. Mõnele kinkis maja tädi Maali.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga lihtsalt pole kohta, kus seda kõik ja korraga ära õppida.

On küll, youtube. Alates liistu nurka lõikamisest kuni auto õlivahetuseni kuni mis see vilkuv märk autoarmatuuril tähendab (markide kaupa) jne on kõigest sadu videosid.

Uudishimu tappis kassi

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas ja kuidas?
No kui raha pole, siis tuleb kõik asjad ise teha.
Vallalisena olin väga hea torumees (sai nii kodus kui ka töö juures kõik torutööd ära teha). Isegi mu tulevane abikaasa ei osanud nii hästi torutöid teha (talle üldse ei meeldinudki torud).

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei ole küsinud ainult eramajas elavate naiste kohta. Korteris on ju ka töid…

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Perekooli Moderaator

+1
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väikeses kohas on teada, milline töömees mis alal hea on. Maksad sulas, töö on korralik, sest halba reputatsiooni keegi omale lubada ei saa ja ka hulga odavam kui kusagilt firmast töömees tellida.

Mulle tundub, et töömeeste põud on nii suur, et neil on nende reputatsioonist savi. Sugulased renoveerivad maja, ka maakohas, töömehega kokku lepitud, tuleb, teeb tunni või paar, siis kaob päevaks-paariks, kõnesid vastu ei võta, ilmub jälle korraks ja kaob, nii terve suvi. mida kõike nad on juba pidanud laskma ümber teha maja juures, üks sosssepp teise otsa.

+9
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Üksi elavad naised ja meestetööd