Esileht Väikelaps Üksi magama jäämine.

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Üksi magama jäämine.

Postitas:

Kuidas oleks kõige valutum viis 1.5 aastast üksi magama jääda õpetada? Hetkel on meil selline süsteem, et tema on oma voodis ja mina seal kõrval enda omas ning ta ta peab magamajäämise ajal mu kätt näppima/mudima 🙂 Ma olen teda niimoodi magama pannud varsti juba aasta aega. Samas vaatan oma tuttavate lapsi ja enamus neist jäävad selles vanuses juba ise magama- viivad voodisse ja kogu lugu, tahaks ka nii kaugele jõuda. Samas nutuga ei tahaks seda asja ka ajada, ise ei tahaks ju ka halva emotsiooniga iga õhtu magama jääda. Lisaks päevauni. Ja veel, kui kaua teie sama vanad lapsed päevaund magavad? Meie poiss võib parematel päevadel lausa 3 tundi magada ja ärkab suht hilja õhtul ja niimoodi venib ööuni ka hilisemaks. kas oleks tark tegu üles äratada mingi hetk või peaks laps saama ennast ikka täielikult välja puhata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 15:38; 05.03 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil jäi u 1a ise magama kui võttis omaks kaisulooma-mõmmi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 3a ka ei jää üksi magama. Ikka istun kõrval ja hoian kätt. Oleme küll saavutanud juba selle, et istun natuke ja siis üteln et ma pean nüüd minema midagi tegema ja ta jääb ise magama. Aga ta ise annab loa, kui ei taha et lähen ütelb, et tahab veel käest kinni hoida või siis sõrmestki:) Minu meelest on see talle tutvatunde jaoks vajalik ja ei taha seda keelata, nagunii on päev otsa lasteaias las olla see meie aeg. Ja ma ka siis kui hakkan minema pakun kaisukat.
Üles äratamise kohta olen kuulnud nii ja naa. Ise ei ärata kunagi last ja minu kogemus ütleb, et kui magab kenasti lõunaund siis magab ka öösele ilusti. Aga eks meil ka on olnud neid perioode kui magab päeval kaua ja õhtul ei taha magama jääda. Kuid need lapse uneasjad on pidevas muutumises.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panin oma last samas vanuses(hetkel 1a8k) samamoodi magama, siis sammhaaval järjest vähem tahtis mu kätt(pärast lutist loobumist) ja üks hetk mulle hakkas tunduma, et ma segan teda hoopis ja läksin lihtsalt uksest välja ja nüüd uinubki ise. Uskumatu, sest uneprobleemid kummitasid meid vahepeal väga kõvasti.

Ilmselt tuleb õige hetk ise ära tabada. Nutta laskmine meil ei mõjunud, paar korda proovisin, aga tundus lapse piinamisena ja läks hullemaks, mitte ei parandanud miskit. Soovitan sul lihtsalt samm korraga, kõigepealt siis proovi loobuda käe hoimdisest, kui sellega harjunud, siis proovi toast lahkuda siis, kui ta peaagu magab, aga mitte veel täielikult. Kui tõusma hakkab vms, siis ütle ainult a la pikali tuttu\” ja kui vaja, silita vms Rohkem sõnu ei kasuta, kindlatsi ei maksa lapsega vestelda, parem on ka mitte väga silma vaadata, muidu võib minan asi lollitamsieks kätte. Üldiselt peab laps selleks valmis olema, ise saab vaid vaiskelt suunata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie jäime ka sama moodi magama. Siis hakkasin tegema nii, et kui juba peaaegu magas, võtsin vaikselt käe ära. Eks ta vb algul ikka tahab tagasi, kuid tasapisi samm-haaval saime nö ‘käevabaks’. Edasi uinuski tema omas voodis, mina kohe kõrval omas pikutades. Nüüd olen vaikselt tema voodit enda omast eemale lükanud, no nii umbes 5-10cm nädalas. Endal ka natukene kahju, kuid varsti peab hakkama omas toas magama. Nüüd võtame vaikselt käsile seda, et rahulikult hakkame toast lahkuma. Kui hakkab nutma, siis ikka heidan voodisse pikali. Paistab, et ta vaikselt ikka harjub sellega, et tahan toas ära minna. Ilusti temaga sellest rääkides peaks ikka lõpuks hakkama saama ka iseseisvalt magama jäämisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oligi 1,6, kui viisin ta eraldi tuppa. Algatuseks läksin madratsiga kõrvale ja ära ta mind ei lubanud. Üks kord oli mingi kiire mure kellelgi just siis, kui laps voodisse pandud. Ütlesin lapsele, et tulen kohe tagasi. Kui tagasi jõudsin…laps magas! Siis hakkasingi nii tegema, et voodisse, unelaul käima, mõmmi kaissu (mingi auto võtab ise) ja ütlesin, et emme peseb pesu, tuleb kohe tagasi. Jäi ilusti, jääb senimaani

Mingi aeg magas meil lõunaund 4-4,5h, aga magama panin ikka alati samal kellaajal- 21.

Üks laps oli meil kolmene, kui see käe hoidmine kestis. Hakkasin siis teda moosima, et emmel on uni, aga peab veel pesu ära triikima. Lõpuks lubas mu triikima minna. Mõnda aega veel ikka nuiasin seda ära minekut, aga ühest õhtust ütles ise, et emme läheb nüüd triikima. Nii ma siis igal õhtul \”triikisin\” 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tubli triikija:D

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, nii ka meil olnud – emme läheb ‘pissile’. No ja kui vahel uni lapsel kohe ei tulnud ja hüüdis oma toast, et kas sa ikka veel pissid, siis tuli mõni teine toimetus ettekäändeks tuua, no et pesud ka vaja pesumasinast välja võtta, kohe tulen… jne
Ja mõnel päeval nädalas siis ikka sai lapse uni kah ära oodatud ta voodi kõrval. Siis muide ta küsis kohe ärgates, et emme, kas sa enne ära ei läinudki kui magama jäin..? Laps oli siis kolmene 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanem laps on 2.7 ja ikka vajab veel kõrval magama jäämist. Oleme proovinud voodi ees magamist, ukse juures toolil istumist, \”pissil käimist\”, \”emme-tuleb-kohe-tagasi\” jutte jne. Ei aita midagi. Kõige kiiremini jääb ta ikkagi magama, kui keegi ta kõrval lamab. Loodan ise ka, et ühel päeval kasvab lihtsalt välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kõikide oma laste kõrval pikutanud, mulle see raskust ei valmista ja teen nii ka kolmanda lapsega, kes on praegu 2,5 aastane. Uinub siis umbes veerand tunniga. Muidu veniks see magamamineku trall mitme tunni pikkuseks ja närvid oleks ka läbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastuste eest. Ma täna proovisin, et võtan käe ära ja andsin tudulooma kaissu aga sellele järgnes nii hale nutt ja ma mõtlesin, et mis temast ikka kiusan, kui tal nii on hea ja turvaline magama jääda, mis siis ikka 🙂 Eks ise annab märku kui on valmis üksi magama 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 15:38; 05.03 14:21;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Väikelaps Üksi magama jäämine.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.