Esileht Ajaviite- ja muud jutud Üksikema?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Üksikema?

Postitas:
Kägu

Palun aidake mul defineerida seda väljendit. Kes on üksikema? Hiljuti kuulsin enda kohta seda väljendit. Ma ei ole siiani end üksikemaks osanud pidada. Elan küll laste isast lahus, aga ta on ju olemas laste jaoks. Ma olen üksik naine, aga mitte üksikema. Oma arust…
Kas üksikema on siis iga ema, kes laste isaga koos ei ela?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arust mitte. Mina ei olnud ka üksikema, kuigi elasin lapse isast lahus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Laste isast lahus elav naine ongi üksikema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üksikvanem on iseseisvalt elav täiskasvanu, kes kasvatab üht või mitut last. Üksikvanemate hulka kuuluvad nii vallasemad ja -isad kui ka lahutatud vanemad. Allikas:Wikipedia

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nii see on. Mulle tundub, et sageli ajavad inimesed mõisted üksikema ja vallasema segamini.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on üksikema siiski naine, kes kasvatab üksi lapsi, s.t et laste isa ei osale laste kasvatamisel. Kui vanemad elavad lahus, kuid mõlemad osalevad laste kasvatamisel, ei saa neid nimetada üksikvanemateks. Selle loogika järgi on üksikisa ka see, kelle juures lapsed perioodiliselt pikema aja jooksul aega veedavad (mis on minu arvates ju vale).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arust on üksikema see, kellele langeb põhikoormus laste kasvatamisel. Kui isa veidi aitab, ikka on üksikema. Kui aga pool ja pool kohustused jagatud, siis mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üksikvanem on iseseisvalt elav täiskasvanu, kes kasvatab üht või mitut last. Üksikvanemate hulka kuuluvad nii vallasemad ja -isad kui ka lahutatud vanemad. Allikas:Wikipedia

Lisaks ka lesk, kes pm on üksikema aga defineeritakse ikka lesena (ilmselt rõhutamaks et lastel ühte vanemat enam ei olegi)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega ei ole jah vahet, kas vanem kasvatab 100% last üksi või on lapsed jagatud 50:50.

Minu jaoks on üksikema või -isa siiski selline lapsevanem, kes kasvatabki last üksi, olgu siis tegu vallasemaga või leskmehega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ikka oma laste isa või emaga koos ei ole, siis oledki üksikvanem hoolimata sellest, mis kohustused olete ära jaganud, kas võrdselt või mitte. Suuremate küsimuste puhul võivad mingid kokkulepped olla. Aga igapäevaküsimustes ja pisiasjades otsustab ju üksikvanem individuaalselt, mitte ei konsulteeri alati teise vanemaga kui nendega suhtes ei ole. Perekonnas toimivad asjad ikka teisiti, asju aetakse ühiselt ja ka pisiasjades on mingid kokkulepped, dünaamika on hoopis teine ja sellega saabki üksikvanemat defineerida. Küsimus ei ole võrdluses, et kas üksikvanem on seetõttu kuidagi perekonnast halvem, loomulikult ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eestis on just perehüvitiste (toetuste) seadus see, mis asja n ö segaseks ajab ja mõistele “üksikvanem” annab meile loogiline tunduvast teise sisu-

seaduse järgi saab üksikvanema lapse toetust laps, kelle isadus on tuvastamata (st lapse sünnitunnistusel/nüüd sünnitõendil pole üldse isa andmeid vaid ongi see koht tühi…varem sai seal olla ka suvaline eesnimi+ema perekonnanimi e isa nimi ema ütluse kohaselt st tegelikku isikukoodiga jne isa ikka polnud) või isa on ametlikult kuulutatud tagaotsitavaks
st
pole oluline, kas isa osaleb lapse kasvatamises, on teda kunagi üldse näinudki-kui ta on dokumentides olemas (jälle pole oluline, kas elus või surnud)-riigi silmis pole ema üksikvanem
ja
samas, kuigi isa elab perega kas või igapäevaselt koos aga mingil põhjusel pole ametlikult isaks märgitud- loeb riik ema üksikvanemaks…

st üksikvanem riigi silmis on rahva mõistes vallasema, mitte aga ÜKSIK st last mingil põhjusel ilma teise vanema abi ja osavõtuta kasvatav VANEM

§ 19. Üksikvanema lapse toetus
(1) Üksikvanema lapse toetuse saamise õigus on lapsel, kelle sünniaktis või rahvastikuregistrisse kantud perekonnaseisuandmetes puudub kanne isa kohta või kelle vanem on seadusega kehtestatud korras tunnistatud tagaotsitavaks ja kes vastab käesoleva seaduse § 17 lõikes 1 või 2 sätestatud tingimustele.

(2) Õigus üksikvanema lapse toetusele tekib alates lapse sünnist või vanema tagaotsitavaks kuulutamise päevast.

(3) Üksikvanema lapse toetuse suurus on 19,18 eurot.

(4) Üksikvanema lapse toetuse maksmine lõpetatakse järgmistel juhtudel:
1) isaduse tuvastamine;
2) isaduse omaksvõtt;
3) lapse vanema tagaotsimise lõpetamine või sama vanema eest toitjakaotuspensioni või toitjakaotuse korral rahvapensioni määramine;
4) vanema abikaasa või kasuvanema kaotuse korral toitjakaotuspensioni või toitja kaotuse korral rahvapensioni määramine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üksikema on see, kelle lapse sünnitunnustusel puudub isa nimi, sest isa ei ole teada. Ja siis on emme üksikemme. Kogu moos.
See, et keegi üksikut naistega last üksikemaks peab on tema meelevaldne mõtlemine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega ei ole jah vahet, kas vanem kasvatab 100% last üksi või on lapsed jagatud 50:50.

Minu jaoks on üksikema või -isa siiski selline lapsevanem, kes kasvatabki last üksi, olgu siis tegu vallasemaga või leskmehega.

Need, kellel mehed Soomes tööl, on siis ka üksikemad? Sest nad kasvatavad ju lapsi üksi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

üksikema – oma last või lapsi ilma lapse või laste isata ülalpidav ja kasvatav naine
https://sonaveeb.ee/search/est-est/detail/%C3%BCksikema/1

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga lihtne – ema, kes kasvatab last üksi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga lihtne – ema, kes kasvatab last üksi.

Mida see tähedab, et kasvatab üksi? Kui mujal elav isa toetab last rahaliselt sama palju või rohkemgi kui ema, kas siis ema kasvatab last üksi? Kui isa käib koolikoosolekutel, lapsega arsti juures, loomaaias, reisil, lapsesesse puutuvat arutatakse omavahel, kas siis ema kasvatab last üksi?
Kui vanemad küll elavad koos, aga isa aeg kulub armukesele-tööle-arvutile-kalapüügile, kas siis ei ole üksikema?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laste isa nende elus ei osale muul moel, kui notariaalse lepingu põhjal igakuise elatise maksmises, mida ta teeb väga korralikult. Sünnitunnistusele on kantud isanimi
Muus osas olen ma lastega täiesti üksi – kõik otsused teen mina, kõik, mis puudutab laste heaolu, tegevusi, on minu teha.
Seega – vaatamata asjaolule, et lastel on sünnitunnistusel isanimi ning nad saavad elatist, defineerin ma ennast üksikemana, sest üksikema on last v. lapsi üksinda kasvatav ema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Need, kellel mehed Soomes tööl, on siis ka üksikemad? Sest nad kasvatavad ju lapsi üksi?

Selle definitsiooni järgi küll:

Kui ikka oma laste isa või emaga koos ei ole, siis oledki üksikvanem hoolimata sellest, mis kohustused olete ära jaganud, kas võrdselt või mitte. Suuremate küsimuste puhul võivad mingid kokkulepped olla. Aga igapäevaküsimustes ja pisiasjades otsustab ju üksikvanem individuaalselt, mitte ei konsulteeri alati teise vanemaga kui nendega suhtes ei ole. Perekonnas toimivad asjad ikka teisiti, asju aetakse ühiselt ja ka pisiasjades on mingid kokkulepped, dünaamika on hoopis teine ja sellega saabki üksikvanemat defineerida

Olukorras, kus ema ja isa elavad küll ametlikult koos, aga faktiliselt veedab üks enamuse aega töö tõttu perest eemal, otsustab igapäevaküsimusi ja pisiasju just see lastega elav lapsevanem. Täpselt samamoodi on dünaamika teistsugune kui peres, kus mõlemad vanemad igapäevaselt lastega koos on. Ja minu jaoks polegi vahet, kas pere on ametlikult koos, aga üks lapsevanem elab enamuse ajast mingil põhjusel perest eemal või on lapsevanemad lahus, aga mõlemad panustavad laste kasvatamisse võrdselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olukorras, kus ema ja isa elavad küll ametlikult koos, aga faktiliselt veedab üks enamuse aega töö tõttu perest eemal, otsustab igapäevaküsimusi ja pisiasju just see lastega elav lapsevanem. Täpselt samamoodi on dünaamika teistsugune kui peres, kus mõlemad vanemad igapäevaselt lastega koos on. Ja minu jaoks polegi vahet, kas pere on ametlikult koos, aga üks lapsevanem elab enamuse ajast mingil põhjusel perest eemal või on lapsevanemad lahus, aga mõlemad panustavad laste kasvatamisse võrdselt.

Siis me oleme mehega mõlemad üksikvanemad- mis sest, et elame koos, ühes kodus. Me mõlemad viibime pm. võrdse aja töö tõttu kodust eemal (2- nädalased perioodid) ja parajasti kodus olev vanem otsustab lastega seotud asju. Absurdne pisut? Et kui üks vanem iga öö lastega samas majas ei maga, siis on teine pool üksikvanem?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul vahet pole mida ütleb seadus või wikipedia või keegi perekoolis. Üksikema ei ole ma kindlasti, kuigi laste isast oleme lahus ja lapsed suurema aja minuga (kooli- ja trennnide läheduse pärast). Lapsi kasvatame koos, rahaliselt, vaimselt, suuremaid asju otsustame koos, pisijutud pole üldse olulised. Kui lapsed isaga, siis ei pea minuga läbi rääkima mida süüa anda või selga panna.

Olen üksik (lastega) naine, mitte üksikema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul vahet pole mida ütleb seadus või wikipedia või keegi perekoolis. Üksikema ei ole ma kindlasti, kuigi laste isast oleme lahus ja lapsed suurema aja minuga (kooli- ja trennnide läheduse pärast). Lapsi kasvatame koos, rahaliselt, vaimselt, suuremaid asju otsustame koos, pisijutud pole üldse olulised. Kui lapsed isaga, siis ei pea minuga läbi rääkima mida süüa anda või selga panna.

Olen üksik (lastega) naine, mitte üksikema.

Just nimelt – üksik lastega naine ei pruugi sugugi olla üksikema. Saams võib abielus ema seda olla…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saams võib abielus ema seda olla…

Jah, võibki. Kui on abielus küll, aga abikaasa pole tema lapse isa ja lapse isadus on tuvastamata. Või on ühine laps, kellele ta pole üksikema, aga eelmisest suhtest sündinud lapsele, kelle isadus jäi tuvastamata, sellele ta on üksikema…kuigi kõik 4 elavad rõõmsa perena ja naise abikaasa aitab reaalselt kasvatada mõlemat last jne

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arvates on se mõiste segane, erinevad inimesed on selle enda jaoks erinevalt defineerinud. Minu jaoks on defintsioonid umbes sellised:

Vallasema on ema, kel lapsel isa ei ole üldse. st ei ole sünnitunnistusele märgitud, lapse kasvatamisest osa ei võta mingil moel. Ema on üksi otsustanud lapse saada, lapse eostaja ei pruugi lapse olemasolust teadagi. Või kui teab, siis ei hooli ega pea seda last oma lapseks.

Üksikema on ema, kes suuremas osas vastutab lapse eest üksi. Lapse isa võib küll maksta elatist, võimalik, et isegi vahel kohtub lastega ja toob neile jõuludesks koti kommi, aga ta ei võta osa laste kasvatamisest ei toeta ses osas ema. Igasuguste raskuste ja muredega tegeleb ema üksi, ta ei saa isalt ses osas tuge. Sellised on paljud lahutatud pered, aga mitte kõik. Osades lahutatud peredes on 50-50 hooldus või on isa lihtsalt abiks olemas, kui vaja.

Mina olin üksikema alates laste algklassidest. Mees läks ära. Elatist maksis vabatahtlikult, aga kogu muu koormus oli minu peal. Mul ei olnud mingit võimalust temalt abi paluda, oli siis probleem milline iganes. Kui üks laps oli haiglas, teine kodus, siis võimlesingi kodu ja haigla vahelt nagu hullumeelne, mõlemad lapsed vajasid lähedast inimest ja isa nende juurde ei läinud, ei käinud ei haiglas olevat last vaatmas ega olnud valmis tervet last paariks päevaks enda juurde võtma, et ma saaksin rohkem haiglas olevat last toetada. Jne jne.

Jah, mõnikord võivad ka kaugel töötavate meeste naised olla üksikemad, aga ei pruugi. Sõltub ikkagi sellest, kas see isa reaalselt on olemas, kui vaja. Ka kaugelt on võimalik olemas olla ja otsuseid teha aidata, lastega rääkida. Koju appi tulla (töölt haigusleht võtta), kui üks laps on haiglas ja teine kodus hoolt vajab. Nii et kui tugi ja hoolitus on kaugemal töötava isa puhul olemas, siis ei ole ema üksikema, aga kui ei ole, siis on tõesti ema sisuliselt üksikema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üksikema on see naine, kes ei ela oma laste isa(de)ga koos.

Kui rääkida sisulisest üksikemadusest, siis jah, nende naiste elu, kelle mehed soomes tööl käivad, on samasugune nagu üksikemadel, võib-olla vaid selle erinevusega, et nende mehed annavad laste kasvatamiseks raha.

Olukord võib olla hullem kui üksikemal ka sellisel naisel, kes elab küll laste isaga koos, kuid suhe on halb, materiaalselt, vaimselt, füüsiliselt vägivaldne. Naisel on küll katus peakohal, aga peab majandama kõik üksi, elab hirmus mehe ees jne.

Üksikema staatus iseenesest ei pruugi olla kõige hullem, see nimetus ei ütle eriti midagi. On üksikemasid, kellel on väga raske ja ka selliseid, kellel ümber suur tugivõrgustik, rahaprobleeme pole, emotsionaalselt võib olukord paremgi olla kui varem, koos mehega elades (kui oli halb suhe).

Aga need naised, kes kujutavad endale ette, et kui laste isa nädalavahetusel laste elus osaleb või sünnitunnistusel kirjas on, et nemad ei ole üksikemad, siis see on neil lihtsalt mingi kiiks peas. Üksikemadus ei ole hirmus ja häbenemisväärne asi, täpselt samamoodi nagu ei ole häbenemisväärne see kui keegi on vallaline või kui keegi on abielus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, mina ei häbene, et ma mehest lahus, sellest argumendist ei saa üldse aru… Ja ma ei vaata üldse enda seisukohast, vaid laste poolt. St minu lapsed kindlasti ei saa öelda, et nad on kasvanud üksikemaga. Nad on nii palju oma isaga, ja kui nad isa juures ei ole, aga mul vaja ära käia, lähetused, matkad või misiganes, siis on laste isa nendega meie kodus.

Mina küll kasvasin üksikemaga, sest mu isa suri kui olin 6-aastane ja ema jäi mind üksi kasvatama. Ja siin on väga suur erinevus minu jaoks, just laste vaateviklist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lisaks ei ela ta mingi muu mehega ka koos. Kui keegi veel seal on, ei ole enam üksikema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui rääkida sisulisest üksikemadusest, siis jah, nende naiste elu, kelle mehed soomes tööl käivad, on samasugune nagu üksikemadel, võib-olla vaid selle erinevusega, et nende mehed annavad laste kasvatamiseks raha.

Olukord võib olla hullem kui üksikemal ka sellisel naisel, kes elab küll laste isaga koos, kuid suhe on halb, materiaalselt, vaimselt, füüsiliselt vägivaldne. Naisel on küll katus peakohal, aga peab majandama kõik üksi, elab hirmus mehe ees jne.

Üksikema staatus iseenesest ei pruugi olla kõige hullem, see nimetus ei ütle eriti midagi. On üksikemasid, kellel on väga raske ja ka selliseid, kellel ümber suur tugivõrgustik, rahaprobleeme pole, emotsionaalselt võib olukord paremgi olla kui varem, koos mehega elades (kui oli halb suhe).

Aga need naised, kes kujutavad endale ette, et kui laste isa nädalavahetusel laste elus osaleb või sünnitunnistusel kirjas on, et nemad ei ole üksikemad, siis see on neil lihtsalt mingi kiiks peas. Üksikemadus ei ole hirmus ja häbenemisväärne asi, täpselt samamoodi nagu ei ole häbenemisväärne see kui keegi on vallaline või kui keegi on abielus.

Oot, Soomes tööl käiv isa annab lapse kasvatamiseks raha, aga lihtsalt eraldi elav isa kindlasti mitte? Ometi esimene osaleb laste elus ka vaid mõnel nädalavahetusel?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saams võib abielus ema seda olla…

Jah, võibki. Kui on abielus küll, aga abikaasa pole tema lapse isa ja lapse isadus on tuvastamata. Või on ühine laps, kellele ta pole üksikema, aga eelmisest suhtest sündinud lapsele, kelle isadus jäi tuvastamata, sellele ta on üksikema…kuigi kõik 4 elavad rõõmsa perena ja naise abikaasa aitab reaalselt kasvatada mõlemat last jne

Ma pidasin silmas ikka oma laste isaga abielus olemist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arust on üksikema see, kellele langeb põhikoormus laste kasvatamisel. Kui isa veidi aitab, ikka on üksikema. Kui aga pool ja pool kohustused jagatud, siis mitte.

Minumeelest on nii, et kui vanemad elavad lahus ja kasvatavad lapsi 50% üks ja 50% teine, siis on üks neist üksikema ja teine üksikisa. Selline kordamööda kasvatamine pole ikka ühine kasvatamine või perekonnana kasvatamine, vaid on kaks üksikut kes kasvatavad lapsi vaheldumisi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minumeelest on nii, et kui vanemad elavad lahus ja kasvatavad lapsi 50% üks ja 50% teine, siis on üks neist üksikema ja teine üksikisa. Selline kordamööda kasvatamine pole ikka ühine kasvatamine või perekonnana kasvatamine, vaid on kaks üksikut kes kasvatavad lapsi vaheldumisi.

Ometi pidi see ju omea suurepärane lahendus, laste jaoks ei muutu miski ja nii edasi blaa-blaa-blaa…

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Üksikema?