Esileht Rasestumine ja lapse ootamine üksikema ja doonorspermaga kunstlik viljastamine

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: üksikema ja doonorspermaga kunstlik viljastamine

Postitas:
Kägu

Tere!

Vanus mul selline, et bioloogiline kell tiksub kõrvulukustavalt ja seega olen otsustanud saada kataloogi-lapse. Olen pikalt sellele mõelnud ka, ei ole äkitselt tekkinud otsus.
Kust alustada ja mida minuga üldse tehakse? Naistearstil aeg kirjas, kuid loomulikult järjekorrad pikad. Kõigepealt mis protseduure läbima pean? Mis minuga tehakse? Millega peaksin arvestama? Mingid vereproovid, tervisekontrollid vist üldse algatuseks? On järjekorrad pikad ka neist \”spermatahtjatest\”?

Tänan tähelepanu eest.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: üksikema ja doonorspermaga kunstlik viljastamine

Arvatavasti on esialgu näidustatud hoopis IUI, kergem protseduur kui katseklaasiviljastamine ehk IVF. Selleks kas oodatakse ära su keha loomulik ovulatsiooniaeg või stimuleeritakse seda kergelt rohtudega ning õigel ajahetkel viiakse sulle emakasse spermat. See maksab u 200 eurot ja ei kuulu kompenseerimisele.

Kui 2-3 IUI katset tulemust ei too, siis võib edasi liikuda IVF-i suunas, mis on oluliselt keerulisem, organismile kurnavam ja ka kallim, kuid rahaline pool hüvitatakse HK poolt peaaegu täielikul määral.

http://www.novavita.ee/et/iui

http://www.novavita.ee/et/ivf-kunstlik-kehavaline-viljastamine

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga on keegi teist seda teinud? Mitmendal korral siis õnnestus? Mis uuringuid enne teiega tehti? Kas alustavad üldse neist tavalisest gün. uuringutest nagu PAP test või ultraheli? Või vereproovid? Ma olen natuke meditsiini-foobik paraku ja alati läheb pulss maksimumi, kui arsti juurde minema pean. Valmistakski end siis mentaalselt ette, kui on juba ette teada, et tahan selle läbi teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen teinud, IVF-iga ja praegu kahe lapse ema.
Ei tahaks siin avalikult sellest kirjutada.
Jäta oma meiliaadress, võin sulle oma kogemusest kirjutada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina olen teinud terve trobikonna IUI-sid ja IVF-isid. Rasedaks jääda ei õnnestunud.

IUI puhul ei ole arstihirmust midagi. Eks günekoloogiline läbivaatus ikka tehakse ja võetakse ka mõned vereanalüüsid.

IVF-i korral peab aga harjuma ennast süstima, iga mõne päeva tagant ultrahelis kontrollis käima, siis kerges narkoosis punktsiooni läbima, pärast jälle ultraheli kontrolli all rakkude siirdamine. Ühesõnaga, selle variandi puhul tuleb panna end valmis põhjalikuks kokkupuuteks meditsiiniga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina olen teinud, IVF-iga ja praegu kahe lapse ema.
Ei tahaks siin avalikult sellest kirjutada.
Jäta oma meiliaadress, võin sulle oma kogemusest kirjutada.[/tsitaat]

kirjuta siis palun dancerinthedark@hot.ee

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul ühel tuttaval läks väga hästi. Leidus väga hea sõber, kes oligi nõus lihtsalt spermadoonoriks olema. Ei mingit meditsiini, kõik lihtne, loomulik ja loogiline. Poolte vahel täielik usaldus ja kohustuste-vabaduste osas kõik lahti räägitud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, ma tahan kindlasti anonüümset doonorit. Oskab keegi hindadest ka rääkida?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ei, ma tahan kindlasti anonüümset doonorit. Oskab keegi hindadest ka rääkida?[/tsitaat]IUI doonorspermaga maksis mõne aasta eest Nova Vitas 5000 krooni, seda ei kompenseerita. Kui IVF-iks läheb, siis selleks peab olema meditsiiniline näidustus ja seda suuresti kompenseeritakse (aga algul peab ikka suurusjärku 10 000 – 20 000 krooni olema ravimite eest välja käia, sellest suurem osa makstakse hiljem tagasi). Ka IVF-il tuleb doonorsperma eest ise maksta (seda ei kompenseerita), aga selle protseduuri käigus kulub spermat vähem ja see on odavam (vist oli 1500 krooni ringi mõne aasta eest).

Kui erakasse lähed, maksad mõnevõrra ka algul arstivisiidi ja analüüside eest.

Uuemat hinnakirja vaata ise Nova Vita kodulehelt.

Riiklikes haiglates peaks pisut-pisut odavam olema, aga vahed pole eriti suured. See-eest Elites on väga kallis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kirjuta siis palun dancerinthedark@hot.ee[/tsitaat]

Ma kirjutan sulle varsti, natuke läheb aega sellega.

2008. aastal maksis üks spermadoos 1500 krooni. Valida sai 4 doonori vahel, ilma piltideta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ootan Su kirja siis 🙂

Please wait...
Postitas:
annaabi

No mehi vähe, et nendega lapsi ei taha?
Saan aru kui pole mehega võimalik- ei sobi omavahel need \”mahlad\”, aga kui lesbarid ja pederastid sellist doonorsüsteemi ära kasutavad on jama!
Oi…mul on kaks emmet! Ei ole lapseke…mina olen issi, sest olen poisipeaga ja kannan magamistoas strap-oni! Mina olen domineerija! Mina olen suhtes mees!

Please wait...
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine üksikema ja doonorspermaga kunstlik viljastamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.