Esileht Väikelaps Üksikemad ja laste haigused

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Üksikemad ja laste haigused

Postitas:

Kuidas te, üksikemad, saate tööl käia, kui laps(ed) on haiged?
Omal tugigruppi, kes haiget last ja päevasel ajal vaadata saaks ei ole. Praegu tundubki, et varsti olen tööst ilma, sest lapsel üks haigus ei lõppe, kui järgmine juba algab. Hoidjat olen ka otsinud, aga siin maal ei ole neid jagada. On selliseid, kes hoiaks oma väikelaste kõrvalt, aga haiget ei taha ju keegi vaadata.
Mõistus otsas, mis teha 🙁

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.03 23:16; 13.03 09:21; 13.03 11:58; 13.03 15:37; 15.03 09:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega siis ei olegi midgai teha, kui tuleb teadlikult hakata omale tugivõrgustikku looma! Mina kolisin teise Eesti otsa, kui esimene laps sündis. Kedagi eriti ei tundnud, tugivõrgustikust ei olnud juttugi. Asusin täiesti teadlikult seda omale kasvatama. Beebikoolis, loovustundides, lauluringis, mänguväljakutel, beebigrupid, kus otsiti koos kärutajaid jnejne. Täna on mul lapsed küll juba kooliealised, kuid mäletan, et ajaks, mil oli vaja laps lasteaeda panna ja ise tööle minna (NB! töö pidin ka esmalt võõras linnas leidma), oli mul ikka väga korralik tutvusring enda ümber loodud. Jah, ma küll ei olnud üksikema, kuid kui mees tihti välismaal viibib, võib end nendega ikka kõrvutada küll.
Haiguslehti võtsin ma imeharva, pigem ikka tõsisemate haigustega (angiin, gripp, tuulerõuged..). Nohude-köhadega sain alati ära klapitatud. Hiljem sain isegi lapse lasteaias ühe endise õpetajaga kaubale, et kui pensionile jäi, siis minu nohust last ikka aegajalt hoidma tuli.

Ehk et Sa pead ise teadlikult tegutsema selle nimel, et Su ümber oleksid inimesed, kes vajadusel aitaksid. Mõni naabritädi, külapoodi (postitusest loeb välja, et elad maal?) seinale kuulutus; sõbralik, seltsiv, lahke ja jutukas tuleb olla, siis jääd meelde.

Aga inimesed on erinevad. Ja mis sobib ühele, ei pruugi sobida teisele. Minul on nende aastate jooksul uued väga head sõbrannad (ja lastel sõbrad!) leitud just beebikoolidest ja lasteaiast. Töölt ka. Ja trennidest. Ja huviringidest. Lisaks meeletult tuttavaid. Konnatiik, nagu Eesti väikelinn ikka on 🙂

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine küsimus on, et kus jookseb sinu jaoks haiguse piir. Mõne jaoks on iga nohu haigus. Teise piir on perearstide paljukirutud juhiste juures. Ise kuulun viimaste hulka ja esimesel sõimeaastal puudus laps haiguste tõttu sõimest kokku u 1 kuu.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina leidsin näiteks naabrusest (ainult 20 km sõitu) toreda äsja pensionile jäänud naise, kellel omal täiskasvanud pojad ei plaanigi lapselapsi majja tuua, on poissmehed. Ja tema väga armastab lastega tegeleda. Maksan talle alla turuhinna, (turuhida ei jaksa maksta). Aga õnneks tunneb ta sellest tööst rõõmu ja saab piskut ikka pensionile lisaks minult. Ka talvel eelsoojendan auto, viin soojadesse riietesse mässitud haige lapse autoga hoidja juurde. Vahel on laps välisriiete all lausa pidžaamas, võib hoidja juures kohe taas diivanile kerra end keerata. Ja siis sõidan tööle. sellist hoidjat, kes siin maal minu koju oleks nõus tulema, ma sellise tasu eest poleks leidnud.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.03 09:02; 13.03 10:51; 15.03 11:19; 03.04 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastuste eest, annate lootust, et on võimalusi ja saan ikka hakkama.
Haigusepiiri pean tõesti ilmselt nihutama, sest seni ei ole last aeda viinud ühegi haigussümptomiga, kõik pikaldased köhad-nohud oleme terveks ravinud ja siis alles aeda. Rühmas aga olen näinud pea iga kord kedagi tatise ninaga ja köhas, et ilmselt see ongi siis normaalsus.
Lisaks hakkab laps uuest nädalast saama ka immuunravi, et ehk see ka aitab pikemas perspektiivis tervem olla.
Beebigruppide jms tutvused olen nüüdseks juba maha maganud, aga nipp leida tutvusi mänguväljakutelt jms võtan kindlasti käiku. Iseloomult olen muidu hästi kinnine inimene ja mul ei olegi soovi suhelda rohkema kui oma viie väga lähedase inimesega(neist 2 sõbrannad), aga eks õpin ja proovin anda endast kõik, et suhtlussoovi ja oskust arendada. Suure tutvusringkonna puudus on kindlasti ainult minu süü, just kinnisuse tõttu ja huvi puudumise kõigiga koheselt suhelda ja tutvuda.
Kuulutused kirjutasin juba öösel valmis ja just rõhutatult “otsin hoidjat haiguste perioodidel”, täna sõidan lähedased teadetetahvlid läbi ja ehk tõesti leida keegi tore “vanaema”, kes hoida sooviks. Lapsel oleks kindlasti ka hea kontakt vanainimesega, sest vanavanemad tal üldse puuduvad(on surnud).

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.03 23:16; 13.03 09:21; 13.03 11:58; 13.03 15:37; 15.03 09:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin selle kuulutuste värgi läbi. Lastega emade hulgast sa ei leia hoidjat haiguste perioodiks. Mina leidsin hoidja nii, et liitusin valla naisseltsi ja segakooriga ja tegin seal juttu. Muidu ju ei tunne ühtegi vanemaealist inimest.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.03 09:02; 13.03 10:51; 15.03 11:19; 03.04 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olengi üksikema ja olengi kodune, sest väikese lapsega tööle ei võeta, või ei saa seal käia või vaadatakse viltu kui haige lapse pärast võtad haiguslehte. Tugivõrgustikku pole, toimetan üksinda lapsega enamasti. Alguses oli kurnav, nüüd juba olen harjunudki üksi olema lapsega. Praegu jah, on rahaliselt kitsam kui varem, kuid sügisest kindlasti õnnestub täisajaga tööle minna. Need, kes viltu vaatavad, pole ise taolises olukorras olnud. Kõigil pole mingeid vanavanaemasid ja lehmalellepoegi, kellele last hoida jätta. Võõrale aga ei jäta. Samuti pole need üksikemad, kelle mehed välismaal töötavad. Kõik möödub, küll saabub ka sulle soodsam aeg.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tugivõrgustik tuleb endal leida ja koostada, see ei teki isenesest. See käib lapse planeerimise juurde: ei ole ju mingi uudis, et enamik väikelapsi on palju haiged.
Jah, see võib tähendada ka elukoha valikut või elukoha muutust.
Jah, see tähendab ka seda, et tuleb hoida häid suhteid sugulastega ja tuttavatega.
Jah, see tähendab ka seda, et juba last planeerides, teda oodates, temaga kodus olles tuleb raha kõrvale panna.
Soovitus: suhtle naabritega, ehk on mõni kõbus vanainimene, kes väikese tasu eest või vastuteenete eest on nõus last hoidma. Ehk on keegi ema, kes töötab vahetustega ja saate kordamööda üksteist lapsehoiul aidata. Koolivaheaegadel ja pärastlõunatel saab kasutada gümnasiste ja tudengeid.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 11:27; 13.03 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koduseks ma kindlasti ei jää, pole võimalustki, sissetulekuta ei saa toitugi lauale, rääkimata elukoha eest maksmisest. Kodust tööd olen otsinud pikemat aega ja tulemusteta(vajalik hariduse või keeltepuudus). Panustan hetkel siiski hoidja leidmisele, sest muid väljavaateid mul olukorrale ei ole. Naabritega suhtlen ja saavad last ka vaadata õhtusel ajal kui tarvis poes käia vms, aga elan piirkonnas, kus enamus ongi noored tööealised inimesed, vanu inimesi väga ei olegi(või neid lihtsalt ei kohta). Läheduses ei ole poode ega ühtki muud mugavust, ühistransport käib mõni kord päevas ja vanad inimesed ei saa siit ise ei arstile ei poodi, arvan, et see on põhjuseks. Paar aastat tagasi kui olin kaubabussi järjekorras, oligi vanemaealisi seal kokku vaid 4, nüüd enam kaubabuss ei käi, vanu inimesi väljas väga näinud ei ole ka.
Ja see on tõesti tõsi, et isegi järelnohu/köhaga ei taha ükski kodune lapsevanem su last hoida, kardetakse kui katkuhaiget.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.03 23:16; 13.03 09:21; 13.03 11:58; 13.03 15:37; 15.03 09:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse isa kah surnud?

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama hästi kui surnud jah! 😀
Ei, tegelikult on hea elu ja tervise juures, töötab soomes ja lapse vastu mingit huvi ei tunne.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.03 23:16; 13.03 09:21; 13.03 11:58; 13.03 15:37; 15.03 09:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sinu asemel oleks väga ettevaatlik kellegi suvalise memme oma koju laskmise suhtes ja loomulikult ka oma väikese lapse selle inimese hoolde jätmise osas.
Kunagi ei tea,millal kellelgi kiiks ära käib.
Prooviks ikka tuttavast tutvusringkonnast sobiv inimene leida.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama hästi kui surnud jah! ????

Ei, tegelikult on hea elu ja tervise juures, töötab soomes ja lapse vastu mingit huvi ei tunne.

Elatist maksab? Selle eest saab ju hoidja palgata.
Kuidas küll juba nii väikese lapse kõrvalt üksikemaks muututakse? Abielus olite? Mõlemad soovisid last?

0
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 11:27; 13.03 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tugivõrgustik tuleb endal leida ja koostada, see ei teki isenesest. See käib lapse planeerimise juurde: ei ole ju mingi uudis, et enamik väikelapsi on palju haiged.

Jah, see võib tähendada ka elukoha valikut või elukoha muutust.

Jah, see tähendab ka seda, et tuleb hoida häid suhteid sugulastega ja tuttavatega.

Jah, see tähendab ka seda, et juba last planeerides, teda oodates, temaga kodus olles tuleb raha kõrvale panna.

Soovitus: suhtle naabritega, ehk on mõni kõbus vanainimene, kes väikese tasu eest või vastuteenete eest on nõus last hoidma. Ehk on keegi ema, kes töötab vahetustega ja saate kordamööda üksteist lapsehoiul aidata. Koolivaheaegadel ja pärastlõunatel saab kasutada gümnasiste ja tudengeid.

See jutt kopeeri triibupüüdjate lehele ka! Nii mõnigi hakkab mõtlema äkki, kes hetkel ainult triipudest unistab ja kaugemale mõelda ei suuda-oska.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama hästi kui surnud jah! ????

Ei, tegelikult on hea elu ja tervise juures, töötab soomes ja lapse vastu mingit huvi ei tunne.

Elatist maksab? Selle eest saab ju hoidja palgata.

Kuidas küll juba nii väikese lapse kõrvalt üksikemaks muututakse? Abielus olite? Mõlemad soovisid last?

Issand küll! Mis vahet seal on, laps on olemas, isa ei huvita ja emal tuleb kuidagi ise hakkama saada.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üksikemadus ei puutu absoluutselt asjasse, küllalt on selliseid abielus/kooselus naisi, kes justkui omavad elukaaslase näol tugigruppi, aga on ikkagi selles seisus, et mees iial haige lapsega kodus ei ole.

Mina olen selline, kellel on pensionärist vanaema varnast võtta. pole mingit probleemi, juba imikust saati hakkasin vanaema lapsega harjutama, selle mõttega, et kui hiljem on vaja, et vanaema last hoiaks, et siis kumbki ei võõrastaks. Alguses käis asi muidugi nii, et lapse lõunaune ajal ainult, polnud mingi vanaemapiinamine.

Aga kui laps ikka päriselt haigeks jääb, siis enamasti jään ma ise ka haigeks ja seega me oleme nagunii mõlemad kodus haiged, nii et vanaema haiget last valvamas ei käigi, sel perioodil käib mõnikord abiks koduseid toimetusi tegemas, kui ma ise omadega väga läbi olen. Toob suppi ja apteegist ravimeid. Elame lähestikku ka.

Tööga aga mul läkski nii, et kui lapse sain, siis peagi koondati ära, nüüd ajan ise väikestviisi oma ettevõtet, niipalju teenin, et palgatööle tagasiminemisest esialgu ei unista.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üksikemadus puutub minu jaoks nii palju juba asjasse, et kui iga kuu 2 nädalat lapsega kodus istuda, siis tuleb hakkama saada ka kahe nädala palgaga(mees elatist ei maksa).
Nüüd siis sain kõne ühelt lähedal elavalt naisterahvalt, kes on kodune ja teeb aeg-ajalt(sain aru, et umbes kord nädalas ja tihti peale 17st) kodus sõbrannadele küüsi, nüüd mõtlen siin, kui hea variant see lapsele oleks. Hinnasoov on tal 5€ tunnis, kas see ongi tänapäeval keskmine?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.03 23:16; 13.03 09:21; 13.03 11:58; 13.03 15:37; 15.03 09:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maapiirkonnas on see üsna korralik tasu. 200 eur nädal, kui laps juhtub pikemalt haige olema.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.03 09:02; 13.03 10:51; 15.03 11:19; 03.04 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasub küsida ka lasteaias rühmakaaslaste vanematelt, et kas seal oleks keegi huvitatud, et pikaleveninud haiguste puhul üksteise lapsi hoitakse. Mitte nii, et keegi hoiab kogu aeg sinu last, vaid näiteks ühe korra üks, teise korra teine vm kombineerides. Lasteaias on enamasti suht samad haigused ka lastel, kui korraga haiged on.

Minu enda laps oli 6-aastasest peale pikad päevad üksi kodus, kui haige oli, 5-aastaselt juba mõned tunnid päevas, kui oli vaja koosolekul käia vms teha, et pidin kontorisse minema. Lõuna ajal käis üle tee asuvas kohvikus söömas, hiljem juba ostsin mikrolaineahju ja õpetasin toidusoojendamise selgeks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

paraku ei tasu unustada, et võid ka ise haige lapse kõrval haigeks jääda, minuga näiteks juhtus sageli nii. öösel valvasin palavikus last ja tohterdada teda, hommikul olin ise ka haige, või ülejärgmisel hommikul. võtsin julmalt haiguslehe, sest muud varianti nagu polnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sinu asemel oleks väga ettevaatlik kellegi suvalise memme oma koju laskmise suhtes ja loomulikult ka oma väikese lapse selle inimese hoolde jätmise osas.
Kunagi ei tea,millal kellelgi kiiks ära käib.
Prooviks ikka tuttavast tutvusringkonnast sobiv inimene leida.

Selline memme otsimine käibki ju nii, et esmalt käid mitmel korral memme juures kohvitamas, kutsud memme endale ka mitmel korral külla, õpid teda tundma, laps õpib teda tundma, saad sõbraks ja alles siis jätad lapse tema hoolde. Ega lapsehoidjavajadus ei teki ju üleöö, see on pikalt ette teada olev vajadus enamasti.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.03 09:02; 13.03 10:51; 15.03 11:19; 03.04 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka üksikema. Otsisin igalpool lapsehoidjat. Ei leidnud korraliku inimest. Piilusin ka kaamerast, kuidas lapsehoidja lapsega toimetab. Väga negatiivne kogemus. Olen ise haigete lastega kodus. Kui laps oksendab ja palavikuga 40 ei julge jäta võõra inimesega koos. Lapsehoidja hinnasoov on 5—7 eur/tund netto, kui mitu last ja haiget lapsed on 7—12 eur/tund netto.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellist asja nagu järelköha või järelnohu ei ole olemas. Nohu on nohu ja köha on köha. Mõisted ongi välja leiutatud vanemate poolt, kes viivad lapse liiga vara peale haiguse põdemist aeda ning vabandavad sellega ennast välja.

Aga mis puudutab antud teemat, siis minu lapse aias on osad emad kokkuleppele saanud üksteise lapsi hoida, just siis kui mõlemad haiged on. Ses mõttes, et kunagi pole rühmas haige ainult üks laps. Olen ise ka hoida võtnud enda 6 aastase nohu juurde kaks tema nohust lasteaia sõbrannat, kolm päeva hoidsid neid. Polnud hullu midagi. Teinekord saaksin jälle ise viia oma lapse tema sõbranna juurde 🙂 Mul küll tarvidust pole, saan alati ise lehe võtta ja õnneks palk ka ei kannata. Aga alati olen nõus aitama. Aga pisikeste tingimustega muidugi, palavikus lapsi mitte ja kõhuviiruses lapsi ka mitte ning neid lapsi, kellega mu oma laps läbi ei saa, neid ka mitte.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.04 00:03; 21.04 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellist asja nagu järelköha või järelnohu ei ole olemas.

Kui sa ikka ei tea, ära räägi. Puhas ärritusköha võib lapsel olla kuni 8 nädalat peale viirushaiguse lõppu. Nohu jah, see paks kollane tatt on ka nohu, aga see ei ole enam nakkav, nakkusohtlik nohu on see vesine ja äge (ja paar päeva enne nohu algamist on laps juba tegelikult nakkav ja haige), viirushaiguse lüütiline faas, kui viirus on raku sees juba paljunenud, peremeesrakk sureb ja viiruseosakesed pääsevad kehasse haigusetunnuseid tekitama.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sa arvad, et ma ei tea. Kas kirjutasin kuhugi, et ma ei tea ning hariduselt ja tööalaselt ei tea asjast midagi?

Olgu, isegi kui sa arvad, et paks kollane tatt pole nakkav ja ärritusköha on järelköha ning lapsel on tegelikult okei-siis kodus peaks ta ikka olema, mitte minema seltskonda, kus õpetajad saavad tal ainult nina puhastada ning uneajal kõike võimalikku teha, et see ärritusköhas laps teisi üles ei ajaks. Siis ongi hea leida veel sama laps kes on oma paksu kollase tatiga või ärritusköhaga ja vanematena jõud ühendada. Huvitav on minu arust alati see, et vanemad viivad lapse aeda ja väidavad, et lapsel okei olla, see asi seal ninas enam ei nakka ja köhib ka ju ainult maks paar korda päevas. Aga samas hoidja ei taha võtta, kuna äkki jääb ise haigeks. Vanaemale ka ei julge viia, ta nii vana ja võtab kõik kergesti külge. Ja ega teised vanemad ka ju ei taha, hoiavad eemale nagu katkust, sest lapsel nohu ja äkki nakkab. Aga lasteaias rühmas ei nakka, mis ime koht see lasteaed siis on???

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.04 00:03; 21.04 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sa arvad, et ma ei tea. Kas kirjutasin kuhugi, et ma ei tea ning hariduselt ja tööalaselt ei tea asjast midagi?

Kui sa teaks, siis sa ei kirjutaks selliseid rumalusi ju. Või sinu meelest allergikud-astmaatikud näiteks ei tohiks üldse lasteaias käia? Ükski arst sulle mitmeks kuuks haiguslehte ei anna järelköhaga.
See, kes rääkis siin 8 nädalast, siis taas, astmaatiku korral on see ikka väga optimistlik prognoos. Isegi minul (ei ole astmaatik) kestis üle-eelmis aasta septembri alguses saadud viirusest köha poole detsembrini (ja ma köhisin ikka rohkem kui paar korda päevas) ja röga tuli veel jaanuariski. Lapsed lasteaias tundsid mu juba köha järgi ära.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Väikelaps Üksikemad ja laste haigused

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.