Esileht Tööelu, raha ja seadused. Üksikemal pole lootustki kodulaenule?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )

Teema: Üksikemal pole lootustki kodulaenule?

Postitas:

Mul on kaks last, 16a ja 18a
Laenuhaldur ütles, et enne, kui vanem laps pole 21a, nad laenu ei anna.
Kuigi see 18a käib täiskohaga tööl ja elab eraldi, siis arvestavad nad ta ikkagi ülalpeetavaks.

Sissetulek on mul muidu 1200€ neto. Sissemaksuks arvestatud 20% omafinantseering on ka kontol olemas praegu.

+12
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.04 17:14; 01.04 17:24; 01.04 20:07; 05.04 17:02; 06.04 10:15; 06.04 19:47; 10.02 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kaks last, 16a ja 18a

Laenuhaldur ütles, et enne, kui vanem laps pole 21a, nad laenu ei anna.

Kuigi see 18a käib täiskohaga tööl ja elab eraldi, siis arvestavad nad ta ikkagi ülalpeetavaks.

Sissetulek on mul muidu 1200€ neto. Sissemaksuks arvestatud 20% omafinantseering on ka kontol olemas praegu.

On ju lootust 3 aasta pärast. Või mida sa ootad siit, et aitaksime kaasa kiunuda, kui pahad on pangad?

+5
-45
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kõik pangad vastasid samamoodi? Küsi kõikidest pankadest. Swed, SEB, Coop, LHV…

+34
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on tuttavaid kes üksikemana on saanud laenu.
kui soovid mõistlikku summat, siis proovi mõnda teist panka! proovi vähemalt 4-5 panka läbi.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see 18a visaku oma 6 kuu väljavõte kõrvale ja hakaku kaastaotlejaks.

+12
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 17:21; 01.04 17:26; 01.04 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see 18a visaku oma 6 kuu väljavõte kõrvale ja hakaku kaastaotlejaks.

segane oled, jääbki siis emaga elama ja ei saa tulevikus oma pere luua ja kodulaenu võtta.

+22
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see 18a visaku oma 6 kuu väljavõte kõrvale ja hakaku kaastaotlejaks.

Kuna omafinantseering olemas, siis ei tahaks lapsele kaastaotleja kohustust peale panna, võib ju juhtuda, et tal endal lähiaastatel kodulaenu vaja.

Laenusumma, mida soovisin, oli 28 000€ 30aastaks.

+24
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.04 17:14; 01.04 17:24; 01.04 20:07; 05.04 17:02; 06.04 10:15; 06.04 19:47; 10.02 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jajah, see on pankade viha üksikemade vastu …
Sul on kaks ülalpeetavat ning su sissetulekust ei piisa selleks, et laenu võtta – kogu seletus.
Ju siis ühe ülalpeetavaga ületaks su maksejõud selle läve, mis pank vastuvõetavaks peab.
18-aastane on sinu vastutusel, seega tema teenitav palk ei muuda midagi – lahkub töölt, siis on ikkagi sinul kohustus teda üleval pidada.

+11
-30
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.04 17:26; 02.04 11:53; 02.04 13:03; 05.04 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see 18a visaku oma 6 kuu väljavõte kõrvale ja hakaku kaastaotlejaks.

segane oled, jääbki siis emaga elama ja ei saa tulevikus oma pere luua ja kodulaenu võtta.

miks ei saa? 3 a pärast saab lepingu muudatuse teha ja laenust välja tõsta. siis ju üks ülevalpeetav järgi kes selleks ajaks juba 19a. või siis viie aasta pärast see käik teha, kus enam ülevalpeetavaid üldse ei ole.
lahendusi on- lihtne on öelda, et ei saa…

+4
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 17:21; 01.04 17:26; 01.04 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi, kui ma kodulaenu võtsin (ma küll polnud üksikema), öeldi mulle, et otsi parem töö või vaata odavam korter. Olgu. Saingi parema töö ja aasta pärast leidsin ka odavama korteri, sest hinnad olid aastaga langenud.

Alati kohe esimesel korral ei näkka, küsi kindlasti mitmest eri pangast ja kui kõik ütlevad, et oota paar aastat, mis siis ikka, oota paar aastat. Sulle pole ju öeldud, et üldse ei saa. Aga ära vahepeal lapsi juurde sünnita 😀

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitmest pangast pead küsima, ühe vastusele ära looda.
Pangad ei taha laenuportfelli suurendada, põhjus ei pruugi olla sinus.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see 18a visaku oma 6 kuu väljavõte kõrvale ja hakaku kaastaotlejaks.

Kuna omafinantseering olemas, siis ei tahaks lapsele kaastaotleja kohustust peale panna, võib ju juhtuda, et tal endal lähiaastatel kodulaenu vaja.

Laenusumma, mida soovisin, oli 28 000€ 30aastaks.

mitte lastes pole asi, vaid pigem laenu summas ja pikkuses. nii pisikest laenu nii pikaks ajaks pangad anda ei taha, sest intress on olematu ja kaob ajaga. ka mängib su vanus rolli, pangad tahavad, et 60- (max 65-) aastaselt oleks laen makstud, seega kui sa oled 35+, siis 30 a on liiga pikk aeg.
100-eurose kuumaksega antakse väikelaenu kuni 5 aastaks, mitte eluasemelaenu

+16
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 18:23; 02.04 12:55; 02.04 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

18aastane elab eraldi ja käib täiskohaga tööl? Tal on ju veel põhiharidus?

+1
-25
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see 18a visaku oma 6 kuu väljavõte kõrvale ja hakaku kaastaotlejaks.

Kuna omafinantseering olemas, siis ei tahaks lapsele kaastaotleja kohustust peale panna, võib ju juhtuda, et tal endal lähiaastatel kodulaenu vaja.

Laenusumma, mida soovisin, oli 28 000€ 30aastaks.

mitte lastes pole asi, vaid pigem laenu summas ja pikkuses. nii pisikest laenu nii pikaks ajaks pangad anda ei taha, sest intress on olematu ja kaob ajaga. ka mängib su vanus rolli, pangad tahavad, et 60- (max 65-) aastaselt oleks laen makstud, seega kui sa oled 35+, siis 30 a on liiga pikk aeg.

100-eurose kuumaksega antakse väikelaenu kuni 5 aastaks, mitte eluasemelaenu

SEB annab kodulaenu kuni 70 aastaseni perioodi lõpuks.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 17:21; 01.04 17:26; 01.04 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see 18a visaku oma 6 kuu väljavõte kõrvale ja hakaku kaastaotlejaks.

Kuna omafinantseering olemas, siis ei tahaks lapsele kaastaotleja kohustust peale panna, võib ju juhtuda, et tal endal lähiaastatel kodulaenu vaja.

Laenusumma, mida soovisin, oli 28 000€ 30aastaks.

mitte lastes pole asi, vaid pigem laenu summas ja pikkuses. nii pisikest laenu nii pikaks ajaks pangad anda ei taha, sest intress on olematu ja kaob ajaga. ka mängib su vanus rolli, pangad tahavad, et 60- (max 65-) aastaselt oleks laen makstud, seega kui sa oled 35+, siis 30 a on liiga pikk aeg.

100-eurose kuumaksega antakse väikelaenu kuni 5 aastaks, mitte eluasemelaenu

SEB annab kodulaenu kuni 70 aastaseni perioodi lõpuks.

Nad ei taha noortelegi anda pikemaks ajaks, kui nende sissetulek lubab kiiremat tasumist. Ise tahaks võtta pika puhvriga (ajaliselt), et ei jääks hätta töö kaotamise korral, aga ei…

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain laenu paar aastat tagasi. Sissemaks oli 22% laenusummast ning laps oli algklassides. Üks laps, sissetulek veidi väiksem kui Sul. SEB pank, laenusumma veidi alla 50 000.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen lahutatud, 38a ja 3 last (hetkel 16, 13, 8) ja 2017. suvel sain laenu 60 000.

Minu netopalk oli 1400 ja exilt tuli kohtutäituri kaudu 300 elatist kolme lapse peale kokku. Ehk siis 1700 pmst sissetulek, sest lapserahasid ei arvestatud.

Mul oli ühisvara müügist olemas arvel 40 000, mille sissemaksuks panin.
Seega sain osta endale 93 000 maksva korteri ja jäi veel ülegi. Laenu võtsin 15 aastaks.

Kuidas on see võimalik, et sulle laenu ei anta?????

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas on see võimalik, et sulle laenu ei anta?????

Rate this item:Submit Rating00

No meie ei tea ju teemaalgataja maksekäitumist ja juba olemasolevaid kohustusi! Vahest on selline, kes maksab arveid pidevalt üle maksetähtaja. Vahest on juba järelmaksudega ennast umbe tõmmanud. Vahest on kasutanud kiirlaenufirmade abi. Vahest on tal mõni krooniline haigus ja puudub palju töölt. Midagi igatahes põhjuseks on, et laenu ei antud, aga siin sellest kunagi ei räägita.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on aprill jah?
28 000 30 aastaks? Kümneks aastaks oleks veel arusaadav.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas on see võimalik, et sulle laenu ei anta?????

Rate this item:Submit Rating00

No meie ei tea ju teemaalgataja maksekäitumist ja juba olemasolevaid kohustusi! Vahest on selline, kes maksab arveid pidevalt üle maksetähtaja. Vahest on juba järelmaksudega ennast umbe tõmmanud. Vahest on kasutanud kiirlaenufirmade abi. Vahest on tal mõni krooniline haigus ja puudub palju töölt. Midagi igatahes põhjuseks on, et laenu ei antud, aga siin sellest kunagi ei räägita.

Pole kunagi ühegi arvega maksetähtaega ületanud, järelmakse pole elus võtnud, kiirlaenu ka mitte. Tööl olen võtnud 10a jooksul 2korda haiguslehe(alla 2nädala mõlemal korral).

Panin taotlusesse jah 30a aga samas kui helistati, siis ta ei pakkunud, et lühemaks perioodiks saaks laenu.
Tegin nüüd teistesse pankadesse 20a tähtajaga, vaatab, mis vastused tulevad. See eitav vastus oli mu kodupangalt.

+13
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.04 17:14; 01.04 17:24; 01.04 20:07; 05.04 17:02; 06.04 10:15; 06.04 19:47; 10.02 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

28 000 on mõistlik võtta max 10 aasta peale, sa maksad muidu nii palju raha protsentideks ning annad ka pangale märku, et ega sa rahaasjadest suurt midagi ei tea, kui nii ebamõistlikult tahad käituda. Möödunud sügisel ostsin suuremale lapsele korteri Tallinna, sisse maksin 15 000 , see oli 20% korteri hinnast, laenu võtsin 20 le aastale 60 000, kuumakse 327 EUR kuus, netosissetulek 1000 keskmiselt.
Mõned kuud rohkem mõned vähem, aga puhas krediidiinfo ja omafinantseering oli endal kogutud. Tõsi küll, korter uues majas. Enamik panku vaatab, kuhu sa ostad ja milline on korter.
Kui tegemist pole Tallinna või Tartuga, väga lihtsalt laenu ei anta, sest kinnisvara müügiperiood on pikem ja hindamisakt kipub tulema väiksemale summale kui ostja küsib. Sinu ostetav kinnisvara ei pruugi pangale meeldida.
Ehitisregistri andmed ja korteri tegelik seisukord ei vasta näiteks, mingi sein maha võetud või saun sisse ehitatud vms.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 08:33; 06.04 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega siis pank ei ole rumal eksmees, kes peab andma ja kellel peab olema. Pank peab ka ju seadusi järgima. Ühe lapse kulud ei tohi olla alla 540 eur/kuus. Muuseas emad kulutavad lastele veel suuremaidki summasid. Perekoolist loen iga päeva. On igati loogiline, et teemaalgataja palga juures võib laenust ja oma kodust unistada laste 21 aastaseks saamiseni.
See, et üks lastest töötab, ei ole mingi näitaja. Seaduses on kirjas, et täisealine laps võib kuni 21 aastaseks saamiseni ülalpidamist nõuda ja oma vanemad kohtusse kaevata.

+10
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega siis pank ei ole rumal eksmees, kes peab andma ja kellel peab olema. Pank peab ka ju seadusi järgima. Ühe lapse kulud ei tohi olla alla 540 eur/kuus. Muuseas emad kulutavad lastele veel suuremaidki summasid. Perekoolist loen iga päeva. On igati loogiline, et teemaalgataja palga juures võib laenust ja oma kodust unistada laste 21 aastaseks saamiseni.

See, et üks lastest töötab, ei ole mingi näitaja. Seaduses on kirjas, et täisealine laps võib kuni 21 aastaseks saamiseni ülalpidamist nõuda ja oma vanemad kohtusse kaevata.

No täpselt. Aga need emotsioonid, emotsioonid …

+3
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.04 17:26; 02.04 11:53; 02.04 13:03; 05.04 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see 18a visaku oma 6 kuu väljavõte kõrvale ja hakaku kaastaotlejaks.

Kuna omafinantseering olemas, siis ei tahaks lapsele kaastaotleja kohustust peale panna, võib ju juhtuda, et tal endal lähiaastatel kodulaenu vaja.

Laenusumma, mida soovisin, oli 28 000€ 30aastaks.

mitte lastes pole asi, vaid pigem laenu summas ja pikkuses. nii pisikest laenu nii pikaks ajaks pangad anda ei taha, sest intress on olematu ja kaob ajaga. ka mängib su vanus rolli, pangad tahavad, et 60- (max 65-) aastaselt oleks laen makstud, seega kui sa oled 35+, siis 30 a on liiga pikk aeg.

100-eurose kuumaksega antakse väikelaenu kuni 5 aastaks, mitte eluasemelaenu

Mulle just anti sama summa 30a peale, kuigi tahtsin lühemat graafikut, et kiiremini tagasi maksta, aga siis poleks üldse antud, sest nende arust oleks kuumakse liiga kõrge, mis oleks olnud ikkagi madalam kui mu tolleaegne üür.
3-lapsega üksikema

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kaks last, 16a ja 18a

Laenuhaldur ütles, et enne, kui vanem laps pole 21a, nad laenu ei anna.

Kuigi see 18a käib täiskohaga tööl ja elab eraldi, siis arvestavad nad ta ikkagi ülalpeetavaks.

Sissetulek on mul muidu 1200€ neto. Sissemaksuks arvestatud 20% omafinantseering on ka kontol olemas praegu.

Mis valemiga on sinu täisealine laps, kes elab omaette ja töötab, veel sinu ülalpeetav? Minu arust laenutaotlusesse märgitakse ise ülalpeetavad.. kas sa siis lisasid oma nagunii ülalpeetava alaeise lapsele lisaks tàisealise ülalpeetavaks?
Kui sa seda ise ei teinud, siis miks pank peab teda ülalpeetavaks?
Eestis on ju laps kuni 18.eluaastani.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin just sama kirjutada. Mina ei maininudki laenu taotledes oma 19aastast last ja keegi ei küsinud ka. Kui autoliisingu vōtsin oli laps 18 ja ka ei maininud, miks peaks, täisealine ju!

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see 18a visaku oma 6 kuu väljavõte kõrvale ja hakaku kaastaotlejaks.

Kuna omafinantseering olemas, siis ei tahaks lapsele kaastaotleja kohustust peale panna, võib ju juhtuda, et tal endal lähiaastatel kodulaenu vaja.

Laenusumma, mida soovisin, oli 28 000€ 30aastaks.

mitte lastes pole asi, vaid pigem laenu summas ja pikkuses. nii pisikest laenu nii pikaks ajaks pangad anda ei taha, sest intress on olematu ja kaob ajaga. ka mängib su vanus rolli, pangad tahavad, et 60- (max 65-) aastaselt oleks laen makstud, seega kui sa oled 35+, siis 30 a on liiga pikk aeg.

100-eurose kuumaksega antakse väikelaenu kuni 5 aastaks, mitte eluasemelaenu

Mulle just anti sama summa 30a peale, kuigi tahtsin lühemat graafikut, et kiiremini tagasi maksta, aga siis poleks üldse antud, sest nende arust oleks kuumakse liiga kõrge, mis oleks olnud ikkagi madalam kui mu tolleaegne üür.

3-lapsega üksikema

vaatasin nalja pärast swedi kalkulaatorit
1200eurose palgaga pakutakse rohkem kui 1 ülalpeetavaga laenu max 49739 eurot 30 aastaks – seega ei saa asi olla vaid palgas, kui teemaalgataja tahab võtta vaid poolt selle palgaga saadavast max summast.

kui panna kalkulaatorisse 28000 ja seda 30 aastaks, on kuumakse 126 eurot, kokku maksad 30 aastaga 45360 eurot ehk intressina 17360 eurot lisaks.
15 aastaks sama summat laenates on kuumakse 200 eurot, kokku maksad 36000 eurot ehk intressina 8000 lisaks.
igakuise makse vahe on 80 eurot, mis 1200eurose palga juures pole tappev summa
päris hull oleks selle igakuise säästmise eest intressidena 10000 juurde maksta 🙁

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 18:23; 02.04 12:55; 02.04 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis valemiga on sinu täisealine laps, kes elab omaette ja töötab, veel sinu ülalpeetav? Minu arust laenutaotlusesse märgitakse ise ülalpeetavad.. kas sa siis lisasid oma nagunii ülalpeetava alaeise lapsele lisaks tàisealise ülalpeetavaks?
Kui sa seda ise ei teinud, siis miks pank peab teda ülalpeetavaks?
Eestis on ju laps kuni 18.eluaastani.

Tahtsin just sama kirjutada. Mina ei maininudki laenu taotledes oma 19aastast last ja keegi ei küsinud ka. Kui autoliisingu vōtsin oli laps 18 ja ka ei maininud, miks peaks, täisealine ju!

Sest ülalpidamiskohustus on kuni 21. eluaastani, KUI laps õpib. Ta võib aga iga hetk õppima minna, seega see, et ta praegu ei õpi, vaid töötab, pole panga jaoks oluline.

Perekonnaseadus
§ 97. Ülalpidamist saama õigustatud isikud

Ülalpidamist on õigustatud saama:
1) alaealine laps;
2) laps, kes täisealisena omandab põhi-, kesk- või kõrgharidust või õpib kutseõppe tasemeõppes, kuid mitte kauem kui 21-aastaseks saamiseni;

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.04 17:26; 02.04 11:53; 02.04 13:03; 05.04 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega siis pank ei ole rumal eksmees, kes peab andma ja kellel peab olema. Pank peab ka ju seadusi järgima. Ühe lapse kulud ei tohi olla alla 540 eur/kuus. Muuseas emad kulutavad lastele veel suuremaidki summasid. Perekoolist loen iga päeva. On igati loogiline, et teemaalgataja palga juures võib laenust ja oma kodust unistada laste 21 aastaseks saamiseni.

See, et üks lastest töötab, ei ole mingi näitaja. Seaduses on kirjas, et täisealine laps võib kuni 21 aastaseks saamiseni ülalpidamist nõuda ja oma vanemad kohtusse kaevata.

No täpselt. Aga need emotsioonid, emotsioonid …

emotsioonid on igaühe isiklik probleem

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3 alaealist last, elatist ei saa.
Kui laenuhaldur küsis, et miks mulle elatist ei laeku, siis vastasin nii nagu on – meil on jagatud hooldus.
Laenu sain.
1,5 aastat tagasi

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Üksikemal pole lootustki kodulaenule?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.