Esileht Tööelu, raha ja seadused. Üksikemal pole lootustki kodulaenule?

Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )

Teema: Üksikemal pole lootustki kodulaenule?

Postitas:

Sest ülalpidamiskohustus on kuni 21. eluaastani, KUI laps õpib. Ta võib aga iga hetk õppima minna, seega see, et ta praegu ei õpi, vaid töötab, pole panga jaoks oluline.

Perekonnaseadus
§ 97. Ülalpidamist saama õigustatud isikud

Ülalpidamist on õigustatud saama:
1) alaealine laps;
2) laps, kes täisealisena omandab põhi-, kesk- või kõrgharidust või õpib kutseõppe tasemeõppes, kuid mitte kauem kui 21-aastaseks saamiseni;

täisealisel lapsel pole miinimumelatist nagu alaealisel, vaid see määratakse vastavalt lapse vajadustele ja vanema võimalustele. täisealine saab kooli kõrvalt tööl käia ning endale ise ka elamiseks raha teenida (paljud nii ka teevad).
vabalt võidakse tema elatiseks määrata ka nt 50 eurot kuus

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 18:23; 02.04 12:55; 02.04 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Küsisin nüüd kahest pangast veel pakkumist ja sain mõlemast positiivse vastuse.

+23
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.04 17:14; 01.04 17:24; 01.04 20:07; 05.04 17:02; 06.04 10:15; 06.04 19:47; 10.02 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Küsisin nüüd kahest pangast veel pakkumist ja sain mõlemast positiivse vastuse.

Ütle palun, mis pank see oli, mis keeldus – kolin oma vara sinna panka, ainus tõsiseltvõetav pank, mis ei laena oma vahendeid juhuslikult usalduse peale välja, vaid lähtub konservatiivsuse põhimõttest, nagu üks pank peakski.

+2
-38
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.04 17:26; 02.04 11:53; 02.04 13:03; 05.04 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kasvatan üksinda 5 last ja sain ka pangalaenu. Tõsi, sissetulek on suurem kui 1200 aga ülalpeetavatele jagatakse see ju ära, seega on sinu proportsionaalse jagatu jääk suuremgi.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 21:39; 06.04 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Küsisin nüüd kahest pangast veel pakkumist ja sain mõlemast positiivse vastuse.

Esimene pank oli Swedbank? Mul on mitu tuttavat sealt viimasel ajal negatiivse vastuse saanud, samas kui teised pangad on valmis laenu andma.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nii odav korter asub ilmselgelt vähelikviidses piirkonnas ja laenu ei anta ka sellepärast.
meie kesk-eesti linnakeses on samas hinnaklassis korterid ja ega ei ole lihtne laenu saada siia ostmiseks. ma ise tahtsin linnast 10km kaugusele maakodu osta, öeldi otse, et nemad seda ei finantseeri just asukoha pärast.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 07:11; 06.04 07:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Küsisin nüüd kahest pangast veel pakkumist ja sain mõlemast positiivse vastuse.

Ütle palun, mis pank see oli, mis keeldus – kolin oma vara sinna panka, ainus tõsiseltvõetav pank, mis ei laena oma vahendeid juhuslikult usalduse peale välja, vaid lähtub konservatiivsuse põhimõttest, nagu üks pank peakski.

ma pakun, et LHV.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 07:11; 06.04 07:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.
Laenu mitte andnud pank oli swedbank.

Laenutaotlusesse ma veel ostetavat kinnisvara ei märkinud, kuna tahtsin enne valimist veenduda, kas üldse laenu saaksin.
Plaan osta 2toaline korter Viljandisse. Umbes 35000 need siin maksavad.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.04 17:14; 01.04 17:24; 01.04 20:07; 05.04 17:02; 06.04 10:15; 06.04 19:47; 10.02 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul korter veel valimata, on sul suur töö ees. Ei ole sugugi nii, et pank annab laenu ja sina selle summa ulatuses valid korteri. Panka huvitab väga, milline see korter on. Tuttav rääkis et alles 4. tema poolt välja valitud korter sobis pangale.
Kõik peab olema korras, ühtegi projektimuudatust ega ümber ehitust ei tohi olla, kõik seinad alles. Tehniliselt korras, mitte kaasomand jms. Täna vaadatakse äärmiselt tähelepanelikult, kuhu pank oma raha annab.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 08:33; 06.04 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nu vot nutame väikse iibe üle ja tahame aborte keelustada, aga tegelikus elus oled oma mitme lapsega paaria, keda keegi ei taha. Kui mina laenu küsisin, siis oli selgelt näha, et minu vallaline ja lapsetu staatus, 35+ vanus pani nad heast meelest hüppama. Laen vormistati jooksuga.

Miks lastetu niisugust juttu ajab? Mina oma viie lapsega pole mitte kunagi paariana end tundnud. Ilmselge ju ongi, et kui ülalpeetavaid on rohkem, ongi risk suurem. See ju pole samuti hea, kui laenu saab see kes ei suuda hiljem laenu tagasi maksta.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 21:39; 06.04 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mina laenu taotlesin, siis haldur ütles et 18-aastast last ei pea absoluutselt ülalpeetavate laste alla märkimagi. Miks peaks? Äkki peaks märkima siis juba ka üksiku penionärist vanema, keda rahaliselt aitan? Kas siis oma ülalpeetavad elukaaslased pannakse ka kirja? Lähtuge puhtast loogikast ja ärge märkige sinna ankeeti asju, mida ei ole vaja.
Olen üksikemana alati laenu saanud ja see “staatus” pole mingi takistus.

Swed ilmselt ei pea kellegile laenu andma. Nemad teenivad rahapesu arvest piisavalt niigi.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mina laenu taotlesin, siis haldur ütles et 18-aastast last ei pea absoluutselt ülalpeetavate laste alla märkimagi. Miks peaks? Äkki peaks märkima siis juba ka üksiku penionärist vanema, keda rahaliselt aitan? Kas siis oma ülalpeetavad elukaaslased pannakse ka kirja? Lähtuge puhtast loogikast ja ärge märkige sinna ankeeti asju, mida ei ole vaja.

Olen üksikemana alati laenu saanud ja see “staatus” pole mingi takistus.

Swed ilmselt ei pea kellegile laenu andma. Nemad teenivad rahapesu arvest piisavalt niigi.

Ma ei märkinud 18a last ülalpeetavaks vaid ainult selle noorema.
Kuna kodupank, siis nad vist näevad seda ilma küsimatagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.04 17:14; 01.04 17:24; 01.04 20:07; 05.04 17:02; 06.04 10:15; 06.04 19:47; 10.02 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna kodupank, siis nad vist näevad seda ilma küsimatagi.

äkki oled talle raha kandnud või avasid talle kunagi konto samas pangas ja olid seaduslik esindaja?
Kui sul polegi taotlusesse korterit märgitud, siis said mingi üldise laenupakkumise mis pole siduv. Käi ennem pangakontorites nõustamisel ära kui hakkad taotlusi saatma. Analüüsi ennem palju jõuad kuus maksta? Makse võiks olla ca 30% sissetulekust. Uuri palju maksaksid kindlustused jne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mina laenu taotlesin, siis haldur ütles et 18-aastast last ei pea absoluutselt ülalpeetavate laste alla märkimagi. Miks peaks? Äkki peaks märkima siis juba ka üksiku penionärist vanema, keda rahaliselt aitan? Kas siis oma ülalpeetavad elukaaslased pannakse ka kirja? Lähtuge puhtast loogikast ja ärge märkige sinna ankeeti asju, mida ei ole vaja.

Olen üksikemana alati laenu saanud ja see “staatus” pole mingi takistus.

Swed ilmselt ei pea kellegile laenu andma. Nemad teenivad rahapesu arvest piisavalt niigi.

Mulle andis Swed konkurentsitult kõige paremat laenu.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.04 21:39; 08.04 22:01; 14.02 08:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele – kõigist lastest ei pruugi sugugi maksumaksjad saada. Kui kõik lapsed samuti pereelu esikohale seavad ja põhiliselt lapsi kasvatavad, kes siis tööd teeb.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tunnen viie l

Viimasele – kõigist lastest ei pruugi sugugi maksumaksjad saada. Kui kõik lapsed samuti pereelu esikohale seavad ja põhiliselt lapsi kasvatavad, kes siis tööd teeb.

Mina ei tunne ühtegi paljulapselist naist, kes EI töötaks. Kuni kolme lapsega ei näe absoluutselt probleemi, et see takistaks töötamist. Küll aga ei pruugi piisavalt teenida, et osta pere suurusele vastav eluase. Meie suurim probleem hetkel on väike iive ja üha suurenev penskarite mass.

Need kumbki ei ole panga teema. Pank ei ole sotsiaalasutus.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.04 21:39; 08.04 22:01; 14.02 08:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pool aastat hiljem sain ikkagi laenu swedist. Kuna 18a laps oli vahepeal välja kolinud, siis nad teda enam ülalpeetavana ei arvestanud, kuigi seda esimene laenuhaldur ei maininud, et kui elaks eraldi, siis saaks laenu. Teine laenuhaldur oli algusest peale hästi positiivne laenu saamise osas ja ootas mitu kuud, et vara välja valiksin.
Laenu võtsin 15aastaks ja sain väga hea intressiga.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.04 17:14; 01.04 17:24; 01.04 20:07; 05.04 17:02; 06.04 10:15; 06.04 19:47; 10.02 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju intress on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega siis pank ei ole rumal eksmees, kes peab andma ja kellel peab olema. Pank peab ka ju seadusi järgima. Ühe lapse kulud ei tohi olla alla 540 eur/kuus. Muuseas emad kulutavad lastele veel suuremaidki summasid. Perekoolist loen iga päeva. On igati loogiline, et teemaalgataja palga juures võib laenust ja oma kodust unistada laste 21 aastaseks saamiseni.

See, et üks lastest töötab, ei ole mingi näitaja. Seaduses on kirjas, et täisealine laps võib kuni 21 aastaseks saamiseni ülalpidamist nõuda ja oma vanemad kohtusse kaevata.

Ühe lapse kulud ei tohi olla alla 540? Midaaa sa räägid? Mõne inimese kuupalk on see, kas seetõttu on tegu perifeeriaga?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin võiks hoopis tänulik olla, et pank sinu eest mõtleb. Keegi ei tea, mis elu toob ja kaua keegi igapäevaselt tööl käia saab. Laen on julm asi. Olime kord ise hädas, aastal 2005 jagati kõigile kapaga nimelt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.ohtuleht.ee/967063/vilja-kiisler-kuidas-eesti-naine-sunnitama-panna

???? Miks krt peaks sünnitama, et puu all lastega elada.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole üksikema, kuid meeles on seik pangaga, kellelt lõpuks ikka kodulaenu saime.
Haldur küsis, mitu last meil on, 1 laps oli 19 juba, seega vastasin, et 2. Sellepeale öeldi, et mis te räägite, teil on ikka 3 ju 🙁 Tunnistasin, et on küll nii, kuigi arusaamatu, kust selle info võttis. Ja arvestati täiskasvanu lapsega ka, öeldi, et ta ikkagi õpib (töötas ka osaliselt) ja kuulub ülalpeetavate alla.
Tore, kui teemaalgatajal hästi läks ja saab om´a kodulaenu, kuigi 30-a on ikka ülipikk aeg, meie keeldusime, võtsime 10-a peale ja ülirahul, 3-a veel maksta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see 18a visaku oma 6 kuu väljavõte kõrvale ja hakaku kaastaotlejaks.

Kuna omafinantseering olemas, siis ei tahaks lapsele kaastaotleja kohustust peale panna, võib ju juhtuda, et tal endal lähiaastatel kodulaenu vaja.

Laenusumma, mida soovisin, oli 28 000€ 30aastaks.

Vana sa oled? u +- 40aastana ja soovid laenu 30 aastaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see 18a visaku oma 6 kuu väljavõte kõrvale ja hakaku kaastaotlejaks.

Kuna omafinantseering olemas, siis ei tahaks lapsele kaastaotleja kohustust peale panna, võib ju juhtuda, et tal endal lähiaastatel kodulaenu vaja.

Laenusumma, mida soovisin, oli 28 000€ 30aastaks.

Vana sa oled? u +- 40aastana ja soovid laenu 30 aastaks.

40aastasele antakse küll 30 aastaks laenu. Nii väikest summat samas nii pikaks ajaks ei võtaks, püüaks perioodi lühemaks saada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.04 21:39; 08.04 22:01; 14.02 08:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kust pank selle 18-aastase kohta üldse teab? Kustuta kontaktidest suured lapsed ära, ise oled sellest rääkinud ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Üksikemal pole lootustki kodulaenule?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.