Esileht Tööelu, raha ja seadused. Üksikemana väikse lapse kõrvalt..

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Üksikemana väikse lapse kõrvalt..

Postitas:

Jätsin rasedana lapse isa maha, korduvalt (vägivaldne), elatist maksma ei hakka, sünnitunnistusele märgin end üksikemaks. Olen kõrgharidusega, aga eriala nõuab öösel töötamist. Viimased 10 aastast olin 8 aastat välismaal tööl ja 2 Eestis (2013-2015). Kas minna 1 aastaks veel õppima, et saada teine eriala suundvõi võtta koolitus töötukassalt? Elamise eest on vaja ju kuidagi maksta… ja öösel tööl käia lapse kõrvalt ei saa ega taha. Aega on kuni emapalga lõppemiseni (2021).

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jätsin rasedana lapse isa maha, korduvalt (vägivaldne), elatist maksma ei hakka, sünnitunnistusele märgin end üksikemaks. Olen kõrgharidusega, aga eriala nõuab öösel töötamist. Viimased 10 aastast olin 8 aastat välismaal tööl ja 2 Eestis (2013-2015). Kas minna 1 aastaks veel õppima, et saada teine eriala suundvõi võtta koolitus töötukassalt? Elamise eest on vaja ju kuidagi maksta… ja öösel tööl käija lapse kõrvalt ei saa ega taha. Aega on kuni emapalga lõppemiseni (2021).

Kõrgharidusega ja kirjutad “tööl käija”?!

+13
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et laps ei ole veel sündinud? Õige, kasvata oma last üksikemana, isa sünnitunnistusele ära märgi. Saad hakkama küll.
Poolteist aastat elad emapalga eest ära küll, suudad ehk isegi säästa. Püüa leida mingi töö, mida saad beebi kõrvalt kodus teha, saad siis nii emapalka kui lisateenistust. Andmesisestus või kui on oskusi, saab kodus nt õmmelda vms.
Uuri Töötukassast ümberõppe kohta, samas töötu sa ju ei ole.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas pärast 2015 aastat töötasid Eestis? Ehk siis kas VH tuleb Eestis teenitud palga järgi või miinimum? Kui miinimum, siis saab LHP üle elamine olema esimene katsumus.
Kui lähed uut ala õppima, sis kes sellel ajal beebit hoiab?
Kas oled kindel, et juba omandatud erialal, pole päevane tööaeg võimalik? Ma ei kujuta ette, mis töö see on, mida on võimalik teha AINULT öösiti. Meenuvad küll med-õed jms ametid, kus on vaja teha öövalveid, aga näiteks perearsti juures või polikliinikus saab sama haridusega töötada 8-17.
Samamoodi on ka toitlustusega seotud ametites. Võid töötada öösel baaris või päeval lõunasööki pakkuvas kohvikus. Äkki piisab töökoha, mitte eriala vahetamisest?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esialgu võta rahulikult. koolis väga väikese lapse kõrvalt käia on üsna võimatu. St senikaua, kuni sa pead öösel tema pärast üles ärkama, on sul päeval mäluprobleeme, igapäevaeluga saad hakkama, aga ei pruugi suuta suures koguses uusi asju meelde jätta, seega ma soovitan kooli minna alles siis, kui laps on vähemalt aastane.

Kui minna sessioonõppesse, siis osad koolid pakuvad ka loengute ajal lapsehoidu, näiteks Tallinna Ülikoolis on selline teenus olemas. Kui vanasid lapsi sinna võetakse, seda pead ise uurima.

Ja eks kindlasti sa pead mõtlema sellele, et tulevikus tuleb sul leida selline töö, et sa käid tööl päeval. Lapse kõrvalt sa ei saa elada nii, et öösiti oled tööl. Esiteks ei saa ka suuremat last pidevalt üksi öösel koju jätta, teiseks siis teil need ärkveloleku ajad ei kattu, tervist hakkab ka pikapeale laastama.

Töötukassa koolituse kohta tasub kindlasti uurida. Ja kui sul on vaja vaid aastast lisaõpet, et teha muud tööd, siis selle ühe aasta ikka lapse kõrvalt käidud saad.

Jõudu!

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 15:55; 09.02 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esialgu võta rahulikult. koolis väga väikese lapse kõrvalt käia on üsna võimatu. St senikaua, kuni sa pead öösel tema pärast üles ärkama, on sul päeval mäluprobleeme, igapäevaeluga saad hakkama, aga ei pruugi suuta suures koguses uusi asju meelde jätta, seega ma soovitan kooli minna alles siis, kui laps on vähemalt aastane.

Kui minna sessioonõppesse, siis osad koolid pakuvad ka loengute ajal lapsehoidu, näiteks Tallinna Ülikoolis on selline teenus olemas. Kui vanasid lapsi sinna võetakse, seda pead ise uurima.

Ja eks kindlasti sa pead mõtlema sellele, et tulevikus tuleb sul leida selline töö, et sa käid tööl päeval. Lapse kõrvalt sa ei saa elada nii, et öösiti oled tööl. Esiteks ei saa ka suuremat last pidevalt üksi öösel koju jätta, teiseks siis teil need ärkveloleku ajad ei kattu, tervist hakkab ka pikapeale laastama.

Töötukassa koolituse kohta tasub kindlasti uurida. Ja kui sul on vaja vaid aastast lisaõpet, et teha muud tööd, siis selle ühe aasta ikka lapse kõrvalt käidud saad.

Jõudu!

Lapsed on erinevad. Minu esimene beebi hakkas ärkamata 8h magama 1-kuuselt (RP- laps), teine beebi 2-kuuselt (RPA- laps).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 18:41; 09.02 22:24; 09.02 22:27; 10.02 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tasu inimesele öelda, et kõik on lapse kõrvalt nüüd nii kohutavalt raske. Pigem on küsimus selles, kes last vaatab, kui ise koolitusel/ sessioonõppes osaleda. Minu enda jaoks oli just lapsega kodune olles ülikoolis käia lihtne, lihtsalt rahalist ressurssi pidi olema, et keegi vajadusel vahepeal last vaadaks.
Reaalselt peab ju täiskasvanud inimene muidu töö kōrvalt ülikooli tegema(mulle enam vanemad raha ei andnud, kui gümnaasium lõppes ja mõistlik oli ka), lapsega kodus olles on aega palju rohkem.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reaalselt peab ju täiskasvanud inimene muidu töö kōrvalt ülikooli tegema(mulle enam vanemad raha ei andnud, kui gümnaasium lõppes ja mõistlik oli ka), lapsega kodus olles on aega palju rohkem.

Ja selles mõttes on vast tõsi, et üksikemana ühe lapse kõrvalt koolis käies on kindlasti palju lihtsam, kui näiteks sama vana lapse kõrvalt koolis käies siis kui mees ka on. Mees tahab ka ju tegelemist saada 😀 Ja mehel on ka omad soovid ja käimised, kui satub selline eksemplar, kes imikut kardab või arvab, et see on ainult naise rida, siis niisuguse mehega ei saa kooliminekust mõeldagi. Üksi beebiga siis võid ka toa koristamata jätta, kui mees ka oleks, käib tööl, tuleb koju, hakkab midagi ütlema, et tuba sassis… isegi kui ta seda pahaga ei ütle, ikka topelt pinge.

Kui on mõni tugiisik, kes saab last hoida nendel aegadel, kui endal koolitunnid, siis on elu päris lill.

Minu laps magas terve öö jutti esimest korda siis, kui ta oli 2-aastane. Ja siis see ka ei jäänud kohe nii. Pigem alles 3-aastaselt tekkis selline asi, et võis stabiilselt eeldada, et saab rahulikult hommikuni magada. Enamasti lastel see öine ärkamine toimub ikka esimese eluaasta jooksul, need imelised imikud, kes juba ühekuuselt terve öö magavad, on siiski vähemuses ja minu meelest rohkem muinasjutu valda kuuluv 🙂 Kui laps haige, siis nagunii tuleb öiseid ärkamisi. Selles suhtes on jälle lootus suurem, et väiksem laps on tervem, enne seda vanust kui oleks aeg lasteaeda minna.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 15:55; 09.02 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reaalselt peab ju täiskasvanud inimene muidu töö kōrvalt ülikooli tegema(mulle enam vanemad raha ei andnud, kui gümnaasium lõppes ja mõistlik oli ka), lapsega kodus olles on aega palju rohkem.

Ja selles mõttes on vast tõsi, et üksikemana ühe lapse kõrvalt koolis käies on kindlasti palju lihtsam, kui näiteks sama vana lapse kõrvalt koolis käies siis kui mees ka on. Mees tahab ka ju tegelemist saada ???? Ja mehel on ka omad soovid ja käimised, kui satub selline eksemplar, kes imikut kardab või arvab, et see on ainult naise rida, siis niisuguse mehega ei saa kooliminekust mõeldagi. Üksi beebiga siis võid ka toa koristamata jätta, kui mees ka oleks, käib tööl, tuleb koju, hakkab midagi ütlema, et tuba sassis… isegi kui ta seda pahaga ei ütle, ikka topelt pinge.

Kui on mõni tugiisik, kes saab last hoida nendel aegadel, kui endal koolitunnid, siis on elu päris lill.

Minu laps magas terve öö jutti esimest korda siis, kui ta oli 2-aastane. Ja siis see ka ei jäänud kohe nii. Pigem alles 3-aastaselt tekkis selline asi, et võis stabiilselt eeldada, et saab rahulikult hommikuni magada. Enamasti lastel see öine ärkamine toimub ikka esimese eluaasta jooksul, need imelised imikud, kes juba ühekuuselt terve öö magavad, on siiski vähemuses ja minu meelest rohkem muinasjutu valda kuuluv ???? Kui laps haige, siis nagunii tuleb öiseid ärkamisi. Selles suhtes on jälle lootus suurem, et väiksem laps on tervem, enne seda vanust kui oleks aeg lasteaeda minna.

Sa vihjad, et valetan? 🙂

Muidugi, haigena laps ärkas oosel (palavikuhaigusega kusjuures mitte eriti, votsin ta kaissu, oksehaigusega rohkem), kuid enne lasteaeda oli ta vaga vahe haige. Nooremal lapsel pole veel olnud haigust, kus palavik yle 38, ning 37, 8 palavikuga oli ta kyll arkvel olles nutusem, kuid uni oli tavaparane, pigem magas isegi rohkem haigena. Tervena magasid toesti molemad alates 1/2 kuusest saadik u 22-07, tunnike siia sinna arkamata/soomata. Jah, see voib olla vahemus, aga no kindlasti mitte valjamoeldis.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 18:41; 09.02 22:24; 09.02 22:27; 10.02 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ps. Kui see toesti nii erakordselt haruldane oleks, siis kuidas mul just 2x vedanud on? See ei saa nii haruldane ikkagi olla.

Varsti kolmas tulemas, eks siis nais, aga jah, ma ei usu, et kellegi teisel nuud kunagi pole rohkem selliseid lapsi olnud. Isegi beebigrupis mitmetel on veel.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 18:41; 09.02 22:24; 09.02 22:27; 10.02 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures minu arust alati kui räägitakse beebide terve öö magamisest, siis tuleks aru saada, mida selle all mõeldakse. Minu beebigrupis ka üks ema kogu aeg rääkis, et laps öösel ei söö ega ärka kordagi, siis tuli välja, et tema lapse ööuni on ainult 7-8 tundi, minu arust vähe alla aastase lapse jaoks (seda juttu rääkis see ema juba sellest peale kui laps oli paarikuune). Minu lapse ööuni on aga 11-12 tundi ja ta ärkab selle jooksul 1-2 korda, harva 3, aga esimene ärkamine võib ka olla alles 7-8 tunni pärast ja siis ta magab edasi. Ehk siis nagu ei magaks terve öö, aga magab kauem/rohkem kui see teine laps.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures minu arust alati kui räägitakse beebide terve öö magamisest, siis tuleks aru saada, mida selle all mõeldakse. Minu beebigrupis ka üks ema kogu aeg rääkis, et laps öösel ei söö ega ärka kordagi, siis tuli välja, et tema lapse ööuni on ainult 7-8 tundi, minu arust vähe alla aastase lapse jaoks (seda juttu rääkis see ema juba sellest peale kui laps oli paarikuune). Minu lapse ööuni on aga 11-12 tundi ja ta ärkab selle jooksul 1-2 korda, harva 3, aga esimene ärkamine võib ka olla alles 7-8 tunni pärast ja siis ta magab edasi. Ehk siis nagu ei magaks terve öö, aga magab kauem/rohkem kui see teine laps.

Minu jaoks on terve oo magamine see, kui ise saan 8h beebi korvalt arkamata magada 🙂

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 18:41; 09.02 22:24; 09.02 22:27; 10.02 00:03;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Üksikemana väikse lapse kõrvalt..