Esileht Ajaviite- ja muud jutud Üksikemast üürnik

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 83 )

Teema: Üksikemast üürnik

Postitas:
Kägu

Natuke taustast. 5a tagasi andsime üürile korteri ühele noorperele. Kõik sujus 4a kenasti, üür ja arved korralikult makstud ning need korrad, mil olen korterit vaatamas käinud, on ka kõik heas seisukorras, st koristatakse ja hoitakse korterit heaperemehelikult, aga nüüd kevadel mindi lahku ja pereisa kolis välja. Kuna naine kes korterisse elama oma 3 lapsega jäi, polnud tänu lühikeste vahedega laste saamisele üüriperioodi jooskul tööl käinud, siis halastasin talle, et paar kuud vaid kommunaalide eest sees elas, et kuna korralik üürnik ja muid probleeme pole ning ise lubas, et mais saab noorima lapsega vh läbi ja selleks ajaks ta vaatab ikka omale töökoha ja suudab maksta.

Töökoha ta saigi, aga nagu väikelaste emad ikka, istub ta enamus ajast haiguslehel ja seetõttu palk väiksem. Siiani elab kommunaalide eest sees. Mul aga on tegelt sellel korteril ka laen peal mida olen plaaninud üüritulust maksta. Hetkel olen aprillist saadik maksnud seda oma taskust, kuigi saaks võtta uue üürniku, kes ka üüri maksaks, aga süda ei luba ka 3 lapsega üksikema tänavale tõsta..

Palun nõu, mida teie teeksite?

Please wait...
Postitas:
Kägu

viskaksin kohe välja igaühe, kes maksta ei suuda sõltumata üksiema (või isa) staatusest

Please wait...
Postitas:
Kägu

Välja. See ei puutu sinusse. Lastel on isa olemas ja naisel pere, kes peaks aitama. Mitte võõras inimene. Paar kuud lubasid niigi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

lastel on ju isa olemas. miks tema ei maksa?
kas võib olla, et sind kasutatakse lihtsalt ära?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui nad eelnevalt maksid korralikult, siis kohusetunne inimestel on ja asi pole pahatahtlikkuses. Lihtsalt ongi rasked ajad, mis loodetavasti lahenevad peagi ja sul on endiselt hea üürnik sees.
On ka variant, et ei lahene, aga samas ei garanteeri miski, et järgmine üürnik korralik on või et uue üürniku nii kiirelt leiad.
Lisaks tuleb mängu ka inimlikkus, aga selle peal ei saa lõputult liugu lasta.

Mina laseksin sellel emal seal veel elada kommunaalide eest mõnda aega, aga annaksin talle kindla tähtaja ja peaksin sellest ka kinni.

Lisaks tekib küsimus, et kus on naise eksmees? Kui tegu on tema lastega, peaks ta osa üürist ise kinni maksma. Seda enam, et üks lastest on veel alla 3a.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Maksekäsu kiirmenetlus käib tänapäeval kiiresti, las üksikema annab selle sisse ja saab laste isalt piisavalt raha, et üür ära maksta. Minu arvates ei ole sinu probleem sellega tegeleda, sest nende lahkuminek on nende otsus ja üüri tuleb ikka maksta. Anna teada, et 1.septembrist soovid oma raha ja kui ei ole, tuleb neil odavamale pinnale kolida, mida suudetakse maksta.

Please wait...
Postitas:
ninakaspreili

Lähtuksin puhtalt sisetundest. Väga raske juhus. Usun, et enamik normaalseid inimesi antud juhul aitaks kui oleks veendumus, et inimene teeb endast kõik oleneva olukorra parandamiseks ja saab aru sinu panusest…

/ninakaspreili

Please wait...
Postitas:
Kägu

On ka variant, et ei lahene, aga samas ei garanteeri miski, et järgmine üürnik korralik on või et uue üürniku nii kiirelt leiad.

Uue üürniku leiab päevaga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mina ei oleks nii sõbralik. minu arvates äärmiselt vastutustundetu käitumine üürniku poolt. mina oleks raudkindlalt koos lastega välja kolinud pinnalt, mida ma lubada ei saa, pinnale, mida saan. minu arvates siin pole tegemist juhtumiga, et “muidu on hea üürnik”. see ei ole hea üürnik, kes laseb võõral inimesel oma laste eluasemekulusid kanda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen sarnases olukorras olnud (tõsi palju aastaid tagasi).Lasin olla,inimene sai omale jalad alla ja maksis pärast kõik ilusti kinni. Kokku elas pea 10 aastat, siis läks ära välismaale.
Ilmselt mees ei maksa siis midagi ja kohtuga läheb ka aega. Kui sugulasi ei ole, siis peakski lastega turvakodusse minema sest ilmselgelt poleks tal raha ka uue eluaseme tagatiseks ja maakleritasuks.
Mina hoiaks heast üürnikust pigem kinni, kuna need ka suht haruldus tänapäeval (jaurasin just pool aastat pidutsejatega, kellele naabrid pidevalt politsei kutsusid)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleks andnud üüri tasumiseks ajapikendust, kuid mitte nii et loobuksin üldse üürist.
Loogiline, et tuleb üksikemal anda sisse elatisnõue ja seni saab riigilt elatisabi kui isa ei maksa. Või pöördugu kohe sotsiaalosakonda, vanemate poole jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina ei oleks nii sõbralik. minu arvates äärmiselt vastutustundetu käitumine üürniku poolt. mina oleks raudkindlalt koos lastega välja kolinud pinnalt, mida ma lubada ei saa, pinnale, mida saan. minu arvates siin pole tegemist juhtumiga, et “muidu on hea üürnik”. see ei ole hea üürnik, kes laseb võõral inimesel oma laste eluasemekulusid kanda.

Olen nõus. Sa oled juba piisavalt vastu tulnud. Palju on probleemidega inimesi ja peresid. Tee siis vahet, keda aidata ja keda mitte. Kui korteril on laen peal, pead sa majanduslikult mõtlema. Koristada ja hoida võib, mingid elamisjäljed tekivad nagunii. Aprillist peale maksmata jätmine on päris pikk aeg. Kui mured pole vahepeal lahenenud, ei lahene nad niipea. Nagu sa juba ütlesid, teemaalgataja, siis sa juba halastasid talle. Selline sõnavalik räägib enda eest.

Oleks andnud üüri tasumiseks ajapikendust, kuid mitte nii et loobuksin üldse üürist.

Kui ta hakkaks juba tasapisi maksma (aprilli eest), siis laseksin olla. Kui ta eeldab, et eelmised kuud on täiesti sinu kanda, siis mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis üürnik ise oma võlgnevuse kohta ütleb? Olete ikka rääkinud asjast?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellega läheb vähemalt aasta kui mitte paar, et noorem laps vähem haige hakkaks olema ja ema saaks rohkem tööl käia. Ja ka siis tuleb mängu see, et tal on lapsi kokku kolm ja kamba peale võib ikka keegi haige olla. Minu meelest on sinust juba täiega kena, et talle peaaegu pooleks aastaks tasuta korteri andsid, aga kui sa lõputult ei taha heategevust tegema jääda, peab ta leidma võimaluse sulle maksta või tuleb sul uus üürnik otsida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma mõtlen, et milleks iga aasta lapsi sünnitada? Kas enam lihtsalt naine ei tahagi olla? Aastast aastasse ainult sitased mähkmed? Ja siis laseb suguelu suurkuju jalga kui naise dekreedi ja emapalgad otsa saavad. Oli ju mingi uus seadus, et iga kolmandalt 500 euri saab riigilt. See isa kaevatakse maa alt ka välja kui ta oma ülalpidamis kohustusest kõrvsle hiilib.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hakkaksin ise naisele elatist maksma, sest ma olen hea inimene. Kolme lapse pealt umbes 750€/kuus ja selle raha eest ta saab omakorda mulle kogu üüri enasti ära maksta ja jääb veel ülegi.
Kindlasti toetaksin rahaliselt ka laste isa, kes, näib, et ei saa omadega samuti päris hästi hakkama.

Aga muidu, miks sa küsid selliseid asju?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Praegu on suvi ja kommunaalid talvega võrreldes olematud. Samuti on suvel lihtsam leida lapsehoidjat, kuna inimestel on puhkused. Kui üürnik juba kevadel ja suvel üüri maksta ei suuda, siis talvel ei maksa ta sulle enam kommunaale ka. Nii et kui sa just heategevusega tegeleda ei soovi, tuleb uus üürnik otsida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ise lubas, et mais saab noorima lapsega vh läbi ja selleks ajaks ta vaatab ikka omale töökoha ja suudab maksta.

Minu jaoks oleks see juba ohumärk. “Mul lõpeb varsti kindel sissetulek ära, siis hakkan maksma.” Mis ei tähenda, et kokkulepete sõlmimine ja hiljem välja viskamine (sh emotsionaalselt) lihtne oleks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üürileandja ei ole sotsiaaltöötaja. Minul oli sama asi ja võtsin ühendust, kui ei ole võimalik pidada suurt ja ka kallist korterit, tuleb odavam vaadata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kus on nüüd need käod, kes siin kunagi teema tegid, et üürileandjad peaksid eelistama lastega peresid ja tegelikult on nad VÄGA korralikud maksjad jne jne? Minu ema ütles ikka “Tee veel head, saad sitta vastu pead!”

Miinimumelatis on praegu minu teada 270€ kuus ühe lapse kohta, seega kolme lapse puhul 810€. Selle eest saab ju üüri maksta küll ja veel. Teemaalgataja, sa oled väga hea inimene, aga ära lase endast üle sõita!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sind kasutatakse julmalt ära.
Juba peretoetusi saab see naine üle 500 euro. Laste isalt elatiseks ilmselt 750 ei määrata, aga 500 vast küll. Kui varem neil rahalisi raskusi polnud, siis vaevalt see pereisa üleöö töötuks jäi. Ja isegi kui laste isa elatist ei maksa, saab ema riigilt 300 elatisabina. Kui see üür palju üle 400 pole, peaks nendest sissetulekutest jaguma nii üüriks, kommunaalideks kui toiduks isegi tööl käimata.

Anna tähtaeg ette. Augusti eest olgu üür makstud või 1. septembrist koligu välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tahaks jah teada, mida üürnik ise ütleb. Kui tal oleks mingi plaan (teostatav), kuidas tagasi maksta, siis ootaks. Aga kolm last on korterile nagunii palju suurem koormus ja kahju, kui näiteks ühe lapsega pere. Paljud paljulapselised emad ongi päris eluvõõrad, arvavad, et nende roll ongi sünnitamine ja laste eest hoolitsemine, kõik teised peavad aitama. Teda peakski aitama, aga eelkõige peaks seda tegema laste isa, siis ehk teised sugulased, mitte üürileandja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Absurdne teema, kui üüriline ei maksa, siis ta ei saa ka üürida korterit. Sa ei pea olema mingi hoolekande- v heategevusasutus. Veel enam, hetkel sinult varastatakse, sest heategevus ja hoolekanne teostatakse vastavalt annetatud ja maksumaksja raha eest. Praegu sa pead ühte peret üleval nende elamispinna eest tasumisega omast taskust – väga rumal tegu olenemata sellest, mis iganes olukord üürilisel on, sina ei vastuta tema finantside eest. Tõstaks kohe välja. Mina üürilisena mitte kunagi seda endale ei lubaks, et ma elaks kuskil pinnal ilma selle eest maksmata, sisuliselt on see vargus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sel emal oli ju vanemahüvitis, mis on vähemalt miinimumpalga suurune, kui ma ei eksi? Ehk teisisõnu teenis too ema lapsega kodus olles sama palka mis paljud töölkäivadki. Sellele lisanduvad veel peretoetus, vanemate laste eest saadavad toetused, eksmehelt saadav elatis? Kokkuvõttes tuleb päris normaalne sissetulek ju.

Pane kindel tähtaeg, nt kuni 1. septembrini, siis olgu kõik võlgnevused makstud. Võid kindel olla, et kui tema elamispinna eest ise pangalaenu tasud, ei tule ta sind mitte kunagi selle eest tänama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma ka lõpetaks üürilepingu, sealt ei hakkagi tulema üürimaksmist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loomulikult pead välja tõstma. Ma ei saa aru, mis soodustusi peaks andma fakt, et korteris on lapsed ja neil üksikema?
Võiks arvata vastupidi, et nii palju lapsi on tänapäeval vaid jõukatel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siiani elab kommunaalide eest sees. Mul aga on tegelt sellel korteril ka laen peal mida olen plaaninud üüritulust maksta. Hetkel olen aprillist saadik maksnud seda oma taskust, kuigi saaks võtta uue üürniku, kes ka üüri maksaks, aga süda ei luba ka 3 lapsega üksikema tänavale tõsta..

Sul on valida, kas mängid heategijat ja võtad vastutuse teise inimese hakkamasaamise eest või sead enda vajadused esikohale. Kui sa oleks nii rikas, et see saamata jäänud üüritulu su eelarvele mõju ei avaldaks, siis sa poleks ilmselt ka teemat teinud. Selge see, et korralikku üürnikku kohe esimese mure puhul välja ei viska, aga kuna tegu on ikkagi rahalise suhtega, siis tuleks ka sellisel juhul asi konkreetselt ja kirjalikult vormistada. Et nt. 2 kuud maksab ainult kommunaale ja siis edasi jälle täisüüri või siis alandad üürisummat nt. poole võrra mingiks perioodiks. Aga peab olema konkreetne kokkulepe konkreetseks perioodiks. Antud juhul mina isiklikult ütleksin üürnikule lepingu üles. Ei ole sugugi nii, et häid üürnikke pole saada. Piirkonda pole küll mainitud, aga Tallinnas-Tartus on hetkel väga palju korteriotsijaid ja hea üürnik on ikka see, kes üüri ka maksab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naine manipuleerib sinuga. Ta saab lisaks palgale riigilt ligi 600€ toetusi (lastetoetused 60+60+100, suure pere toetus 300, lapsehooldustasud 38+19+19 kui vanemad lapsed on alla 8a vanad). Haige lapsega kodus olemise eest haigekassalt esimesest päevast haige lapse hooldamise raha. Isegi mehe makstava elatiseta on tal see vajalik üüriraha olemas, kuigi tõenäoliselt ta tegelt juba saab sedagi. On lihtsalt harjunud, et keegi teine tema eest kulusid kannab ja kasutab ära õnnetu hüljatud üksikema staatust. Selline teistest üle sõitmine oli ilmselt üks olulisematest lahkumineku põhjustest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hakka välja ajama, see võtab kuid aega. Kui väga hästi läheb, siis ehk kõige suuremate küttearvete ajaks saad nad välja.
Ja siis veel imestatakse miks lastega üürnikke ei taheta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Siiani elab kommunaalide eest sees. Mul aga on tegelt sellel korteril ka laen peal mida olen plaaninud üüritulust maksta. Hetkel olen aprillist saadik maksnud seda oma taskust, kuigi saaks võtta uue üürniku, kes ka üüri maksaks, aga süda ei luba ka 3 lapsega üksikema tänavale tõsta..

Sul on valida, kas mängid heategijat ja võtad vastutuse teise inimese hakkamasaamise eest või sead enda vajadused esikohale. Kui sa oleks nii rikas, et see saamata jäänud üüritulu su eelarvele mõju ei avaldaks, siis sa poleks ilmselt ka teemat teinud. Selge see, et korralikku üürnikku kohe esimese mure puhul välja ei viska, aga kuna tegu on ikkagi rahalise suhtega, siis tuleks ka sellisel juhul asi konkreetselt ja kirjalikult vormistada. Et nt. 2 kuud maksab ainult kommunaale ja siis edasi jälle täisüüri või siis alandad üürisummat nt. poole võrra mingiks perioodiks. Aga peab olema konkreetne kokkulepe konkreetseks perioodiks. Antud juhul mina isiklikult ütleksin üürnikule lepingu üles. Ei ole sugugi nii, et häid üürnikke pole saada. Piirkonda pole küll mainitud, aga Tallinnas-Tartus on hetkel väga palju korteriotsijaid ja hea üürnik on ikka see, kes üüri ka maksab.

Just-just, hetkest, mil üüriline enam ei maksa, ei kuulu ta enam “heade üüriliste” hulka, vastupidi – mittetasumine on sisuliselt varastamine.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 83 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Üksikemast üürnik