Esileht Ajaviite- ja muud jutud Üksikemast üürnik

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 83 )

Teema: Üksikemast üürnik

Postitas:
Kägu

Siin teemas on selle asja moraalse poole pealt juba kõik öeldud. See üürnik ei ole lihtsalt usaldusväärne.

Mina kirjutaks samuti talle kirja tähtajaga. See on muuhulgas ka seadusega kooskõlas, et annad kuni septembrini pikendust, aga siis ootad üüri summat. Põhjenduseks võid ju soovi korral selle kirjutada, et vabandust, aga sul on panga ees kohustused.

Kui septembris üüri ei laeku, siis pead tegema üürnikule ülesütlemisavalduse. Alus on sul selleks olemas juba täna (üle kolme korra maksmata üür). Avalduse täpne vorm ja andmed vaata võlaõigusseadusest, et asi oleks sinu poolt korrektselt vormistatud. Hiljem võib vaja minna.

Üldiselt kogu edaspidine suhtlus kirjalikus vormis. See lihtsalt hea soovitusena sulle.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

üüri peab muidugi maksma.
samas, kõikidel võib ette tulla keerulisi aegu ja inimeste sotsiaalne võimekus ongi väga erinev.
kui sina oled targem, siis võiksid teda aidata sel moel, et suunad õigete abiliste leidmisel.
näiteks naiste tugikeskused pakuvad peale varjupaiga ka erinevaid tugiteenuseid.
psühholoogilist abi, juriidilist ja finantsalast nõustamist, abi ametiasutustega asjaajamisel jmt.
sinu huvi on ju ka, et inimene saaks jalad alla ja muutuks taas maksevõimeliseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võib ka täitsa olla nii, et kohusetundlik maksja oli hoopis eksmees ja naine on temale vastupidiselt kohusetundetu. Ta ilmselt on juba harjunud sellise hõlpueluga. Olen samuti kolme lapsega üksi ja üürin. Ei tuleks nagu selle pealegi, et ainult kommunaalide eest elada saaksin korteris, mis ei kuulu mulle. Ma vist ei julgeks omanikule sõnagi raskustest rääkida vaid teeks just kõik selleks, et kõik maksud saaksid makstud. Just nimelt on tal olemas nii toetused, kui ka sissetulek. Haiguslehel olemine ei ole mingi vabandus, kuna saab hoolduslehe eest hüvitist alates esimesest päevast ja korralikult. Väga palju on talle selles osas vastu tuldud, et nii pikalt ilma üürita elada sai!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen sarnases olukorras olnud (tõsi palju aastaid tagasi).Lasin olla,inimene sai omale jalad alla ja maksis pärast kõik ilusti kinni. Kokku elas pea 10 aastat, siis läks ära välismaale.
Ilmselt mees ei maksa siis midagi ja kohtuga läheb ka aega. Kui sugulasi ei ole, siis peakski lastega turvakodusse minema sest ilmselgelt poleks tal raha ka uue eluaseme tagatiseks ja maakleritasuks.
Mina hoiaks heast üürnikust pigem kinni, kuna need ka suht haruldus tänapäeval (jaurasin just pool aastat pidutsejatega, kellele naabrid pidevalt politsei kutsusid)

Mul on kahes korteris 15 aastat järjest samad inimesed. See ei tähenda, et ma mingi MTÜ oleksin, kui nad enam üüri ei jaksaks maksta ja laseks neil rõõmsalt seal edasi elada. See, et üürnikud on oma maksed korrektselt tasunud, ei tee neid “headeks” vaid see ongi normaalne suhe ja suhtumine! Ja asi pole selles, et minu eelarvesse see auku lööks, asi on põhimõttes ja majanduslikus mõtlemises.
PS: Oli sarnane juhtum teemaalgatajaga. Pere 4 lapsega. Äkki lihtsalt enam raha polnud. Enne, kui neist lahti sain, oli maksmata võlg 2000.-(keerasin elektri ja vee kinni) lisaks laste poolt trashitud diivanid. Rohkem ei ole vaja sellist jama. Ei pea ilmselt lisama, et seda raha ma mitte kunagi ei saanud, inkassol polnud midagi sealt võtta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

M

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja jätab siin loos midagi rääkimata, et kas äkki ise viskasid laste isale silma?

Selgeltnägija jälle kohal.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina annaksin teada, et kui üüri maksta ei suuda, siis alates oktoobrist palun korter vabastada.

Olgu see pere nii tore kui tahes, korterit üürides on nad endale siiski kohustuse võtnud ja kui seda täita ei suudeta, siis loomulikult ei pea sina neid niisama majutama. Kommunaalide eest või “maksan siis kui saan” võivad nad kolida vanemate või sõprade juurde, võõralt inimeselt korterit üürides tuleb kõikidest rahalistest kokkulepetest kinni pidada.

Sellest, et tegemist on kolme lapsega üksikemaga, ma end häirida ei laseks – kui probleem juba aprillikuust saadik üleval, oleks ta hea tahtmise juures jõudnud endale juba odavama elamise vaadata. Ja kuna on teada, et paljud ei soovi oma elamist lastega perele üürida, siis seda enam peaks üüri maksmisel korrektne olema, kuna uut elamist tõenäoliselt neil väga lihtne leida ei ole. Mulle igatahes tundub, et teemaalgatajat kasutatakse ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Liba

Please wait...
Postitas:
Kägu

Välja. See ei puutu sinusse. Lastel on isa olemas ja naisel pere, kes peaks aitama. Mitte võõras inimene. Paar kuud lubasid niigi.

Nõus. Pole minus sellist märtrit, et teiste inimeste pärast ennast “ohverdan”.

Muide täiesti reaalne on ka selline variant nagu keegi siin varem välja tõi, et mees oli korrektne maksja. Meil oli ka kunagi üks noor pere korteris üürnikud. Ei olnud mingid ülikõrge IQ-ga inimesed, aga sellised lihtsad ja viisakad inimesed. Mingi aeg läks mees välismaale tööle ja naine jäi maksmistega mitu kuud võlgu, lubas kogu aeg järgmine kuu maksta. Lõpuks kolis mitme kuu võlaga üleöö välja ja jättis meile laste ning kasside poolt rikutud sisustuse. Võtmed jäeti postkasti ja sõnumi teel teatati, et kolisime välja. Ajasin samuti seda naist taga, aga kogu aeg vabandused. Lõpuks kirjutasin otse mehele, et millal te võla ära maksate, mees oli väga üllatunud ja veidi peale seda oli naine mul rahaga vihaselt ukse taga, et miks ma üldse pidin mehe siia kaasama – ju siis mees käskis ära maksta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tegelikult võtaksin ise ühendust tema sugulastega ja paluksin neil ikkagi oma lähedasele appi tulla. Saab ka sotsiaaltöötajale vihje anda, et üks ema on sinu korteris hädas.

Teemaalgataja jätab siin loos midagi rääkimata, et kas äkki ise viskasid laste isale silma?

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga võimalikud variandid on siin juba välja käidud, eks teemaalgataja peab ise otsustama, mispidi ta asjale läheneb. Ise soovitaksin üürnikuga (rahulikult!) rääkida ja küsida, mismoodi ta plaanib senist võlgnevust (sest tasuta sees elamine oli ju siiski ainult mingi tähtajaga?) tasuda ja edaspidi üüri ära maksta. Võlgnevuse (kõik need kuud, mis üle kokkulepitud aja venisid) saab ajatada mitme kuu peale.
Kuna teemaalgataja on juba niikuinii heategevust teinud, siis on tal tegelikult ka õigus üle küsida, kas teemaalgataja laste isa elatist maksab või mitte – ja kui mitte, siis soovitama see kiiresti sisse nõuda.
Halvemal juhul peab see üürnik tõesti lihtsalt turvakodusse kolima, sealtkaudu sotsiaalpinda taotlema ja oma elu kusagil mujal uuesti üles ehitama. Kui pärast rääkimist on selgelt näha, et ta ei tule toime, siis saab teemaalgataja teavitada kohalikku lastekaitsetöötajat.

Lahendused on olemas nii üürniku kui teemaalgataja jaoks, ei ole nii, et peab kolme lapse ema kuuse alla kolima aga ei ole ka nii, et teemaalgataja peab jäämagi sotsiaalteenuseid osutama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult võtaksin ise ühendust tema sugulastega ja paluksin neil ikkagi oma lähedasele appi tulla. Saab ka sotsiaaltöötajale vihje anda, et üks ema on sinu korteris hädas.

Kommentaar eemaldatud.

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

kindlasti tuleks tõsiselt rääkida ja selgitada, et Sinul on samuti kohustused selle korteri ees (pangalaen). Aga ausõna! Mis inimesed Te olete? Ma olen üürinud korterit juba 6 aastat ühe inimese käest. Selle aja sisse on mahtunud ka meie perel madalseise. Mäletan selgelt, kuidas mul sai VH läbi ja kohe sinna otsa jäi mees tööst ilma. Paar kuud saime hakkama säästude peal, aga uue töö leidmine venis. Lõpuks elasime korteris 4 kuud nii, et omanik maksis isegi elektri arve enda taskust. Ma olen temale ääretult tänulik kannatlikkuse eest! Sest meil polnud tõesti mitte kuskile mujale minna. Ja mehe vanemate koju poleks olnud mõeldav kolida, kuna seal kandis poleks meil kummagil tööd olnud. Peale seda kui mees tööle sai maksime paar kuud topelt üüri ja saime ree peale tagasi. Veidi hiljem sain lapse lasteaeda ja sain ka ise tööle minna. Nüüd hakkab vaikselt 7 aasta täis saama ja oleme kohe-kohe oma esimese kodu ostmas. Mis oleks saanud, kui korteri omanik oleks mu üleöö tänavale tõstnud? Kes teab.

Mis peamine ma tunnen täna omaniku mõitva suhtumisele ennast enda üürikodus nagu päris oma kodus. Eeskojuks kõikidele rentnikele- valige üüriline väga hoolikalt, kuid olge ise ka müõistvad! Isegi pangad annavad kodulaenu võtjatele maksepuhkuse võimalust.

Ja 6,5 aastat üürinud korterit. Kuu üür on olnud püsivalt 400€.. See on üle 30 000€! Nii, et ma leian, et sellise raha eest võiks olla ka natuke mõistvat suhtumist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga ausõna! Mis inimesed Te olete?

Enamik inimesi selles teemas on minu meelest väga mõistvad, andnud häid soovitusi jne. Aga loe tähelepanelikult teemaalgataja juttu. Ta on sisuliselt pool aastat järjest tegelenud samasuguse heategevusega nagu sinu eelmine üürileandja. Seadus ütleb ka seda, et üürilepingu saab üles öelda kolme järjestikuse maksetähtaja rikkumise korral, seega kindlasti on teemaalgataja teinud palju rohkem, kui see, milleks ta kohustatud on ja kindlasti ei pea tema sattuma majandusraskustesse sellise üürniku vastutustundetu käitumise pärast.

Lisaks, kogemused näitavad, et enamik inimesi siiski tagasiulatuvalt mingeid asju tagasi ei maksa. Pigem kolitakse välja ja nö kaotakse maa alla, varjatakse uut elukohta ja kontaktandmeid, et ka kohtu kaudu raha kätte ei saaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga ausõna! Mis inimesed Te olete?

Mis inimesed? See, et teie lõpuks ära maksite, on erand. Ma olen ise pidanud maksma mittemaksjate eest kahel korral 3500.- ja kahel korral 2000.- Ehk 10 tuhande eest heategusid aitab küll.
Ei viitsi enam, päriselt. Silm ka ei pilgu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Natuke taustast. 5a tagasi andsime üürile korteri ühele noorperele. Kõik sujus 4a kenasti, üür ja arved korralikult makstud ning need korrad, mil olen korterit vaatamas käinud, on ka kõik heas seisukorras, st koristatakse ja hoitakse korterit heaperemehelikult, aga nüüd kevadel mindi lahku ja pereisa kolis välja. Kuna naine kes korterisse elama oma 3 lapsega jäi, polnud tänu lühikeste vahedega laste saamisele üüriperioodi jooskul tööl käinud, siis halastasin talle, et paar kuud vaid kommunaalide eest sees elas, et kuna korralik üürnik ja muid probleeme pole ning ise lubas, et mais saab noorima lapsega vh läbi ja selleks ajaks ta vaatab ikka omale töökoha ja suudab maksta.

Töökoha ta saigi, aga nagu väikelaste emad ikka, istub ta enamus ajast haiguslehel ja seetõttu palk väiksem. Siiani elab kommunaalide eest sees. Mul aga on tegelt sellel korteril ka laen peal mida olen plaaninud üüritulust maksta. Hetkel olen aprillist saadik maksnud seda oma taskust, kuigi saaks võtta uue üürniku, kes ka üüri maksaks, aga süda ei luba ka 3 lapsega üksikema tänavale tõsta..

Palun nõu, mida teie teeksite?

Kui üürik ei ole sinuga pärast oma vh läbi saamist ehk siis selle kahe lubatud üürivaba kuu läbi saamist ühendust võtnud ja palunud üürimakete edasilükkamist mingi kindla plaani järgi, siis ma küll ei oleks enam nii lahke nagu teemaalgataja on olnud.
Kui teine on tõesti hädas ja palub pikendust, siis muidugi aitaks. Eriti kui näed, et lahendus on olemas. Aga kui ta ignoreerib ja ei maksa ja pole tal ka mingit plaani – sissetulekuid peakas ju tegelikult lastetoetuste ja elatise ja ka palga näol olemas olema – siis ma annaks talle välja kolimiseks tähtaja ja kõik.
Kas oled temaga ikka sellest ka rääkinud, et ta nüüd juba 3 kuu üüri siiski võlgu, sest kokkulepe oli ju ainult 2 üürivaba kuud… ?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis Sa siis teed, kui see naine töö kaotab? Kas lased siis ka enda rahakoti arvelt elada seal?
Sissetulek on tal ju ometi olemas, maksaks siis midagigi…mina ei kannataks kauem, annaks ka tähtajaks 01.10, sest algab ju kütteperiood ometi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laste haiguse korral makstakse ju 1.-st päevast haigusraha, mis jama ta sulle ajab?
Sellise ülalpeetavate arvu puhul ei saa ka kohtu/kohtutäituriga sentigi kätte.
Vaevalt selline süüdimatu paljuneja mitmeid tuhandeid kuus teenib.
http://www.kpkoda.ee/content/avaliku-poole-lingid/t%C3%B6%C3%B6tasu-arestimise-skeem

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

1-2 kuud tuleksin hädalisele vastu, aga seejärel annaksin kirjalikult mingi aja, mille jooksul palun võlad tasuda, või alternatiivina luban lepingu lõpetada ja võla osas kohtusse pöörduda.

3 lapsega on piisavalt toetuseid, vanemahüvitist, elatist ja ka vajaduspõhist sotsiaalabi, et mitte võlgu jääda. Sind arvatavasti kasutatakse lihtsalt ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on ju olemas sotsiaaltoetused a la toimetulekutoetus. Kui sissetulek on pereliikmete koha alla mingi x miinimumi, siis makstakse üür omavalituse poolt kinni.

Ja mees on endiselt laste isa ja peab neile maksa. Selliste naiste häda on see, et nad pole harjunud ise mingeid asju ajama. Küllap mees hoolitses kõige eest ja edaspidi mina ei näe selle naise puhul ka midagi positiivset. Ta tõenäoliset ei oska majandada ja hakkab võlgu jääma ka siis, kui saab korralikult tööl käima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kolme lapsega oled nagu püha lehm, kes saab sotsiaaltoetusi, kommunaalkorteri jne. Nii et ära jama rohkem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hahaha! Arvad, et teemaalgataja taris maksejõulise pereisa endale koju ja proovivad laste ema üüriga lüpsta?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nagu eelkõnelejad on välja toonud, on emal sissetulekud kenasti olemas. Head tahet oleks näidanud see kui ta oleks vähemalt PÜÜDNUD maksta, näiteks öelnud sulle, et ei jõua tervet üüri tasuda sel kuul, maksab pool. Mitte et istub mugavalt sinu pinnal ja ei maksa sentigi.

Ja miks ta peaks nüüd maksma hakkama, eriti veel täissummat, kui oled talle juba näidanud, et tegelikult sul seda raha vaja ei olegi? Niimoodi see aju juba ükskord töötab, et nüüd tunneb naine arvatavasti, et üüri küsimisega teed talle liiga. Arvab, et sina peaksid “rikka inimesena” toetama seda, et ta usinasti iivet tõstab.

Mina annaks talle kirjalikult teada, et kuna viimase viie kuu üür on maksmata, tuleb korterisse esimesest septembrist uus üürnik. Ei hakkakski üldse lootma, et äkki saab temast edaspidi tubli maksja, sest ei saa. Lihtsalt ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Liba

Please wait...
Postitas:
Kägu

On olemas sotsiaaltoetused, mis ise üüri ja kommunaalid kinni maksavad ning peale seda jääb veel hea hulk raha kätte äraelamiseks.
Vahepeal mõtlesin oma maja üürida suurperele, kus vanemad kumbki tööl ei käi. Nad ütlesid, et väga lahedalt elavad ära. Üür-kommunaalid ja kommiraha tuleb sotsiaalametist.

Sinu asemel nüüd räägiksin selle emaga, et üürivaba periood on otsas ja tutvustaks talle sotsametit. Ka kõige kohusetundlikumast üürnikust saab üsna lihtsalt puuk kui seda võimaldada. Teed sellele naisele teene kui üüri nõuad. Nii peab ta end kokku võtma ja vahendid leidma, muidu saabki tast lihtsalt puuk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hahaha! Arvad, et teemaalgataja taris maksejõulise pereisa endale koju ja proovivad laste ema üüriga lüpsta?

Just, just üürileandja on nende eluga nii kursis, et teab täpselt, et kõik lapsed selle mehega on.

Ja siis kirjutab, et naine jäi oma kolme lapsega sinna elama kes sai kõik need lapsed 4a jooksul???

Kõik sujus 4a kenasti, üür ja arved korralikult makstud ning need korrad, mil olen korterit vaatamas käinud, on ka kõik heas seisukorras, st koristatakse ja hoitakse korterit heaperemehelikult, aga nüüd kevadel mindi lahku ja pereisa kolis välja. Kuna naine kes korterisse elama oma 3 lapsega jäi…

Tihtipeale kipuvad sellised ise kõigile vatrama, kuidas ja mida mees täpselt pahasti tegi ning kuidas lood on, et põhjendada oma “rasket” seisu. Teemaalgataja ei peagi ise teadma ega uurima, küllap üürnik rääkis ise, omal algatusel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vahepeal mõtlesin oma maja üürida suurperele, kus vanemad kumbki tööl ei käi. Nad ütlesid, et väga lahedalt elavad ära. Üür-kommunaalid ja kommiraha tuleb sotsiaalametist.

Minu paar tuhat võlgu jäänud pere 4 lapsega nii tegigi. Ainult, et mingil põhjusel keerati äkki toetus kinni ja oligi jama majas. Kõige haigem on see, et sots. amet saatis mulle kirja, kus oli kirjas, et mida ma endale luban, et sellele perele ülesütlemisteatise saatsin. Et ma peaks ju aru saama, et neil pole kuhugi minna. WTF!!!
3500.- jama tuli mul volikokku kandideerinud poliitikust, kelle kõrvalt maksejõuline tüdruksõber ära kadus ja sots hakkas selle mehe üüri kinni taguma. Ainult, et tüüp otsustas, et tal kulub endalgi raha marjaks ära ja mina seda enam ei näinud. Võlgnevuse reaga arved võltsis ja sots nägi puhast renomeed.
Ma ei tea, kust tuleb selline debiilsus, et sots maksab neil kinni küll, aga nende kontole, mitte üürileandjale otse.
Ühesõnaga-mina soovitan sul sellistest eemale hoida!

Please wait...
Postitas:
Kägu

LIBA

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru kas need kenad inimesed, kellele ta oma korteri üüris olid siis kohe koos kahe lapsega? Kelle lapsed need siis nüüd on?
Kirjutab, et ainult naise lapsed! Otsigu siis see superisa üles.
Teemaalgataja on ise üks suure suuga sõbranna.

0-2
Täname tagasiside eest!

Paistab, et üürnik jõudis ka siia teemasse kohale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soovin edu sulle 3-lapsega üksikema väljatõstmisel…
Politsei naerab selle peale, isegi kui sul õiguse on.

Kergem on retsi välja tõsta kui 3-lapsega pere

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 83 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Üksikemast üürnik