Esileht Pereelu ja suhted Üksikud, katkised ja kibestunud inimesed

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 64 )

Teema: Üksikud, katkised ja kibestunud inimesed

Postitas:
Kägu

Miks meil on nii palju üksikuid ka katkisi, tihti kibestunud, võiks öelda õigustatult kibestunud inimesi? Kes peaks mida tegema, et neid vähem oleks?

+8
-17
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks meil on nii palju üksikuid ka katkisi, tihti kibestunud, võiks öelda õigustatult kibestunud inimesi? Kes peaks mida tegema, et neid vähem oleks?

Ega nõukogudeajal polnud ilma asjata klassikalist kurja koristajatädi kuvandit. Kibestunuid on alati olnud. Inimestel on ebarealistlikud ootused elule ja nad ei oska pisiasjadest elus rõõmu tunda. Üksi elamime vaevalt et hullem kibestumuse tekitaja on, kui koormavas suhtes elamine.

+14
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega nõukogudeajal polnud ilma asjata klassikalist kurja koristajatädi kuvandit. Kibestunuid on alati olnud. Inimestel on ebarealistlikud ootused elule ja nad ei oska pisiasjadest elus rõõmu tunda. Üksi elamime vaevalt et hullem kibestumuse tekitaja on, kui koormavas suhtes elamine.

Kas usalduse võimalikkus ja läheduse jagamine kellegagi on ka ebarealistlik ootus elule?

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

usalduse võimalikkus ja läheduse jagamine kellegagi on ka ebarealistlik ootus elule?

Reaalne, kui üksiku inimesena kibestumise ja katki olekuga valad kellegi üle, nui neljaks et oleks lähedus. Ebarealistlik, kui mõtled sedasi õnne leida.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina arvan, et usalduse mõiste on devalveeritud ja lähedusel on liiga kõrge hind, nii kõrge, et paljud peavad seda lausa ostma. See ei ole okei.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega nõukogudeajal polnud ilma asjata klassikalist kurja koristajatädi kuvandit.

Mingis teises teemas just räägitakse depressioonihaigele, et küll vanasti olid ikka tugevad naised, nüüd ainult lumehelbekesed. Elasid kõik üle, nii peksva mehe kui jubeda olme, aga nüüd ei taha noored naised enam üldse midagi välja kannatada, kohe depressioon platsis.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu tutvuskonnas ei ole selliseid inimesi, üksikuid on, aga nad on väga toredad kaaslased. Arvan, et sarnased tõmbavad sarnaseid, samuti ei ole vaktsiinivastaseid, EKRE-fänne, lamemaalasi jne.

+10
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu tutvuskonnas ei ole selliseid inimesi, üksikuid on, aga nad on väga toredad kaaslased. Arvan, et sarnased tõmbavad sarnaseid, samuti ei ole vaktsiinivastaseid, EKRE-fänne, lamemaalasi jne.

Ma ei ole nõus sellega, et inimene, keda sellised inimesed ümbritsevad, on sarnased.
Minu ellu näiteks on sattunud päris mitmeid nartsissiste, aga see ei tähenda, et ma ise nartsissist olen. Miks nad mu ellu sattunud on? Sest mind kasvatas nartsisist ja mul on alateadlikult mingi käitumismuster, millega ma selliseid ligi tõmban.

+13
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellepärast, et elu ongi tihti ebaõiglane ja ülekohtune. Selliseid inimesi, kes on kogenud ebaõiglaselt palju kannatusi, tundnud väga vähe tuge ja tunnustust teiste inimeste poolt ongi päris palju. Lisaks on nad tihti ka tõrjutud, naeruvääristatud ja kogevad süsteemset ilmajäetust hüvedest, mida enamik inimesi peab endastmõistetavaks. Taolised inimesed kibestuvad ja tõmbuvad endasse ja tihtipeale ka liituvad mõne äärmusliku liikumise või parteiga, mis pakub neile kuuluvustunnet ja võimalust tunda, et neist hoolitakse ja nende muresid mõistetakse.

Muidugi, kui taoline üksik inimene liitub kirikuga või näiteks EKREga, siis kogeb ta veel rohkem mõnitusi õnnelike tavainimeste poolt. Selle peale ta kibestub ja eraldub veel rohkem. Ja nii see polariseerumine ja radikaliseerumine käibki.

Kui me tahame, et inimesed ei liituks äärmuslastega ja ühiskonnas oleks vähem vaenu, siis tuleks hoiduda usklike, EKRE, vaktsiinivastaste, uhhuude ja teiste marginaliseeritud gruppide mõnitamisest, vaid olla sõbralik ja lahke väheste võimalustega ja tõrjutud inimeste vastu. See on ainus asi, mis aitab. Aga ega need progressiivsed vasakpoolsed hipsterid sellest aru ei saa. Nii tore on ju omavahel ilkuda ja mõnitada.

+11
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega nõukogudeajal polnud ilma asjata klassikalist kurja koristajatädi kuvandit. Kibestunuid on alati olnud. Inimestel on ebarealistlikud ootused elule ja nad ei oska pisiasjadest elus rõõmu tunda. Üksi elamine vaevalt et hullem kibestumuse tekitaja on, kui koormavas suhtes elamine.

Kas usalduse võimalikkus ja läheduse jagamine kellegagi on ka ebarealistlik ootus elule?

Siit kysimusest kumab kerge alatoonina labi pretensioonikus ja dramaatilisus. Selliselt suhtuva inimesega ei usu, et vaga paljud tahaksid lahedust jagada ja usalduslikku suhet omada. Seega selliste inimeste puhul ongi see ebarealistlik ootus, sest noudmised teistele on korged, aga ise enda sisemise arenguga ei tegeleta.

Usalduslikud ja head suhted tekivad neil, kes on lahked, avatud, ise nous panustama ja teisega arvestama, aga mitte selle tasemeni, et neid hakatakse ara kasutama.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

4.6 seadusrikkumisele üleskutsuvad ning kehtivate õigusaktidega vastuollu minevad sõnumid (rikuvad head tava, sisaldavad riigisaladusi, õhutavad rahvuste ja sugudevahelist või rassilist vihavaenu, vägivalda, propageerivad narkootikume, alkoholi ja /või tubakatooteid, piraatlust, jagatakse/müüakse ravimeid vms)

Perekooli Moderaator

+2
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ega nõukogudeajal polnud ilma asjata klassikalist kurja koristajatädi kuvandit. Kibestunuid on alati olnud. Inimestel on ebarealistlikud ootused elule ja nad ei oska pisiasjadest elus rõõmu tunda. Üksi elamine vaevalt et hullem kibestumuse tekitaja on, kui koormavas suhtes elamine.

Siit kysimusest kumab kerge alatoonina labi pretensioonikus ja dramaatilisus. Selliselt suhtuva inimesega ei usu, et vaga paljud tahaksid lahedust jagada ja usalduslikku suhet omada. Seega selliste inimeste puhul ongi see ebarealistlik ootus, sest noudmised teistele on korged, aga ise enda sisemise arenguga ei tegeleta.

Usalduslikud ja head suhted tekivad neil, kes on lahked, avatud, ise nous panustama ja teisega arvestama, aga mitte selle tasemeni, et neid hakatakse ara kasutama.

Bullshit.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üsna tüüpiline “keegi peaks mu õnnelikuks tegema” mõtteviis. Kaks katkist inimeste ei anna kokku ühte tervet suhet. Kõigepealt tuleb sinnani jõuda, et ise/üksi õnnelik olla, siis on midagi suhtesse pakkuda.

Ma ei leia, et esiteks üksik=kibestunud ja teiseks, et neid oleks nüüd NIII palju nagu ei kunagi enne. Varem polnud halvast suhtest nii lihte välja saada, nt elamispindagi saada, polnud kuhugi minna, polnud raha minna jne, oli see parem variant? Õnnelik ju ikkagi polnud.

+16
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No see sõltub olukorrast. Milles sinu jaoks see usaldus seisneb? Kas sa ootad, et sa saad usaldada kõrge libiidoga ja suure karismaga seltskonnahinge, kes on alati nautinud tähelepanu keskpunktis elamist? Kui jah, siis on ootus ebarealistlik, sest sa pead ikkagi olema eelnevalt veendunud, et sinu väljavalitu prioriteedid elus ühtivad sinu prioriteetidega. Eestis on paljud mehed truud. Aga väga sageli ei meeldi naistele teised omadused, mis truudusele lisaks neil meestel on. Teiseks tuleb arvestada enda kvaliteeti. Kui sina ise ei ole väga kvaliteetne, ei ole igasuguste omaduste komplektid sulle üldse kättesaadavad. Kui eelistad usaldust, siis võibolla tasuks mehe välimuses näiuteks järgi anda jne. Kolmandaks, mis on läheduse jagamine? Inimesed vajavad seda erineval määral, soospetsiifiliselt vajatakse lähedust erineval määral ja väljendatakse lähedust erinevalt. Meeste hulgast ongi palju vähem leida selliseid, kes naiste arusaama järgi lähedust naudiksid. Nende lähedusesoov on veidi teisiti väljenduv. Kui sa oled ülikvaliteetne naine, siis jällegi on sul võimalik valida nende väheste meelste hulgast, kelle arusaam lähedusest ühtib naiste omaga. Kui ei ole nii kvaliteetne, õpi aru saama, milles meestel väljendub üldse lähedusesoov. Mulle tundub justkui otsiksid inimesed tänapäeval kas enese koopiat, või printsi valgel hobusel. Aga need mõlemad on siiski kirjanduslik konstruktsioon, mitte päriselt eksisteerivad inimesed.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kellel teil?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust on meil üks  terve erakond, kus tunduvad kõik inimesed kibestunud ja peale negatiivsuse ja sapi pritsimise muid sõnumeid sealt ei tule. Mulle on äärmiselt ebameeldiv kibestunud ja negatiivsete inimestega suhelda. Nt.mul on ka sugulasi, kes on Siberis käinud, sõjajärgset äärmist viletsust näindu ja pole kibestunud.

Positiivset ellusuhtumist saab õppida (googelda)

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellepärast, et elu ongi tihti ebaõiglane ja ülekohtune. Selliseid inimesi, kes on kogenud ebaõiglaselt palju kannatusi, tundnud väga vähe tuge ja tunnustust teiste inimeste poolt ongi päris palju.

Paljudel inimestel on elus olnud väga raskeid aegu, aga osad saavad sellest just tugevamaks ja elurõõmsamaks. Ei saa öelda, et on mingid kindlad sündmused, mis tekitavad õnnetuid inimesi. On midagi inimese iseloomus, mis otsustab, kas ta saab raskest katsumusest tugevamaks või nõrgemaks.

Mõni inimene on elult mitu uskumatut hoopi saanud, aga on ometigi üks helge hing. Mõni teine on kõigest ühe kergelt ebameeldiva olukorra üle elanud ning kibestub sellest hirmsasti.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Kibestumine = enese võrdlemine teistega, teades vaid 10% infot. Kui teaks kogu tõde, siis kõikides peredes on probleemid. Üksikud on kriitilised teiste üksikute vastu – aga vasta seda nüüd, nii ei tule keegi välja! Kui rääkima hakkad, siis hirm ja kurbus on karmi fassaadi taga. Tahetakse olla terved, edukad ja hoitud. Kui miskit rebenema hakkab, siis kompensatsiooniks ka meeleolu muutub.</p>

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vastuse saad siis kui vastad küsimusele, miks kõik pole kibestunud. MIda teevad need inimesed teistmoodi, kes ei ole kibestunud võrreldes nendega, kes on. Ja kibestunud inimesed on sellepärast olemas, et nemad ei tee neid asju, mida teevad inimesed, kes ei ole kibestunud. Mida peaks tegema, et neid vähem oleks. Ära iial muutu ise kibestunud inimeseks. Ära jäta tegemata neid tegusid, mida teevad need, kes ei ole kibestunud. Kui lõpetad ise kibestunud olemise, ongi 1 võrra vähem kibestunuid.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vastuse saad siis kui vastad küsimusele, miks kõik pole kibestunud. MIda teevad need inimesed teistmoodi, kes ei ole kibestunud võrreldes nendega, kes on. Ja kibestunud inimesed on sellepärast olemas, et nemad ei tee neid asju, mida teevad inimesed, kes ei ole kibestunud. Mida peaks tegema, et neid vähem oleks. Ära iial muutu ise kibestunud inimeseks. Ära jäta tegemata neid tegusid, mida teevad need, kes ei ole kibestunud. Kui lõpetad ise kibestunud olemise, ongi 1 võrra vähem kibestunuid.

Kibestumuse põhjused on negatiivsed kogemused, iseloom pettumusi meeles kanda. Halb õnn, valikud, tervis, suhted, kaotus.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No mina pole kibestunud seepärast, et mul on kaasasündinud oskus pisiasjadest rõõmu tunda ja aktsepteerida teiste inimeste veidruseid. Ma ise ei ole selle omaduse jaoks küll mitte midagi tegema pidanud.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja kõigil ei ole (miskipärast) õigust olla hoitud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära jäta tegemata neid tegusid, mida teevad need, kes ei ole kibestunud.

Inimesel on siiski juba ka kaasasündinud isikuomadused, suureks viisikuks nimetatakse neid ja need ei ole elu jooksul muudetavad. Lisaks on igal inimesel oma elusaatus, erinevad juhtumid elus, mis teda mõjutavad. Nii see päris pole, et tee aga mingeid tegusid ja siis oled elu lõpuni õnnelik. Mis su ajukeemiaga toimub, ei saa sa ise eriti mõjutada.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks seltskond on tõesti, kes homod ei tohi avalikult koguneda, samas aga ise kogunevad küll ja veelgi, et vaktsineerimise vastu kisada, et neile tehakse liiga. Minu sügav põlgus on nende vastu, olukorras, kus plaanilised opid jäävad ära,  arstid-õed on tööga ülekoormatud – tulevad sellised tänavale lärmama.  Olgu nad kibestunud või mitte.

+11
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust on meil üks terve erakond, kus tunduvad kõik inimesed kibestunud ja peale negatiivsuse ja sapi pritsimise muid sõnumeid sealt ei tule. Mulle on äärmiselt ebameeldiv kibestunud ja negatiivsete inimestega suhelda. Nt.mul on ka sugulasi, kes on Siberis käinud, sõjajärgset äärmist viletsust näindu ja pole kibestunud.

Positiivset ellusuhtumist saab õppida (googelda)

Tuli ikka ära. Vihkaja lihtsalt ei saa teisiti kui peab vihkama. Ja seda viha IGA teemaga seostama.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Või vähemalt valida selleks viisi ja inimesi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

minu lähisugulane oli teatud eluperioodil töötu, alkoga kimpus, iseendaga kimpus, elukaaslasega ei läinud hästi. Kibestumust oli igas sõnas tunda, kõik oli halvasti ja temasuguste vastu. Ning päriselt ka liituski E…. erakonnaga!

Siis sai töö, elu läks korda, meel rõõmsaks ja erakonnast astus ka välja:)

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

minu lähisugulane oli teatud eluperioodil töötu, alkoga kimpus, iseendaga kimpus, elukaaslasega ei läinud hästi. Kibestumust oli igas sõnas tunda, kõik oli halvasti ja temasuguste vastu. Ning päriselt ka liituski E…. erakonnaga!

Siis sai töö, elu läks korda, meel rõõmsaks ja erakonnast astus ka välja:)

Kas sellest peaks järeldama, et tänu E..erakonnaga liitumisele koges ta tuge ja kuskile kuulumise tunnet, sai tänu sellele töö, vabanes alkoholi liigtarvitamisest, muutus rõõmsameelseks, leidis uue elukaaslase ja sai elu korda? No midagi pole öelda, imettegev erakond.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sellest peaks järeldama, et tänu E..erakonnaga liitumisele koges ta tuge ja kuskile kuulumise tunnet, sai tänu sellele töö, vabanes alkoholi liigtarvitamisest, muutus rõõmsameelseks, leidis uue elukaaslase ja sai elu korda? No midagi pole öelda, imettegev erakond.

ilmselt ei peaks, sest oleks see nii imeline erakond siis vaevalt ta sealt oleks pagenud…

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jumal hoiab ja armastab kõiki.

0
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 64 )

Esileht Pereelu ja suhted Üksikud, katkised ja kibestunud inimesed