Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: …

Postitas:

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.01 09:52; 15.01 11:05; 15.01 15:49; 16.01 20:25; 17.01 23:38; 29.05 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan küll minna, kuigi endal just sess käimas ja väga tüdimus on peal. Terve jõuluvaheaja õppisin, vana-aasta õhtulgi kella kümneni ainult õppisin.  Homme veel viimane eksam, vastik mõeldagi selle peale. Samas kui paar päeva jälle puhata saab, siis ei tundu nii hull ja tegelikult harjub ka suurema koormusega ära. Praegu on üldse hea aeg õppimiseks, kohal olen sel sügisel väga vähe pidanud käima, pigem on veebi teel kõik asjad, ka seminarid ja eksamid. Sügisel mõned korrad käisin teises linnas koolis, ööbisin seal, tagantjärele on see täitsa tore vaheldus. Olen ka üksikema ja minu laps ei ole pool aega isa juures, aga kokkuvõttes ikkagi ei ole nii hull. See enda kokkuvõtmine ongi kõige suurem pähkel.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 09:58; 18.01 09:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mis siis saab kui ise oled sessi aeg parasjagu haige – puudud ju samuti. Ära üle mõtle. Iga kord pole kellelgi võimalik alati kohal käia, saad teiste käest materjale ja kokku leppida järele vastamisi.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi mine! Ära tulla ja uuesti sisse astuda jõuad alati kui peaks pärast esimest semestrit selguma et kohe üldse kuidagi ei saa. Logistika paika ja edu!!

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan ka, et muidugi mine ja kasuta võimalust, see on ju sinu investeering tulevikku. See aeg läheb ruttu ja ma arvan, et mida väiksem su laps on, seda kergem sul on seda kõike korraldada. Igasugu muud asjad, mis vajavad ümberkorraldusi, loksuvad ise paika. Edu!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seni kuni laps lasteaias käib, on sul endal lihtsam õppida. Kui laps kooli läheb, siis sul kodune koormus pigem kasvab.

 

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sul on laps 50% isaga, siis on sul tegelikult palju rohkem vaba aega süvenemiseks kui nendel, kes elavad koos lapse isaga.

ma ei näe küll ühtegi probleemi ega takistust, et sa ei saaks õppida.

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei ole ju tegelikult üksikvanem kui laps on 50% ajast isaga.

Lisaks ei ole baka tänapäeval enam mingi kraad, seega loomulikult tuleb edasi õppida

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem on asi tahtmises, kui tahad, saad hakkama, kui väga ei taha, siis ei saa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läksin uuesti kooli, kui vanem laps oli saamas 4 ja noorem laps oli saamas 2. Samal sügisel naasin LHP-lt ja noorem laps alustas hoius. Mehega elame koos. Kooli linn siis umb 2h15min meie kodust.

Esimene asi – sa ei pea seal ööbima. sa võid need 1,5h iga päev ka sõita. Mul oli kursavend, kes sõitis alati õhtul Tartust Tallinnasse tagasi ja hommikul uuesti (kooli 3 p nädalas). Koera pärast 🙂

Mina tõesti ööbisin, sest oleksin nagunii tagasi jõudnud  alles laste uneajaks. Mu ema elab 1 h kaugusel koolist ja aegajalt viisin lapsed hoopis ema juurde ja siis õhtul sõitsin ka sinna. Nii ei olnud lapsed päris iga nädal 3 p emata. 1h sõitu kannatas küll edasi-tagasi teha. Seega 1,5 pole ju palju rohkem 🙂

Muretsesin väga ka noorima lapse pärast, et kuidas see talle mõjub, seda enam, et läks just ka hoidu jne. Tegelikult mulle tundub, et see mõjus talle väga hästi. Ta oli meeletult memmekas laps enne, aga see natuke aitas tal rohkem ka issi poole vaatama hakata 🙂 Sina ilmselt peaksid oma eksiga rääkima ausalt asjast, et kui teil seni oli mingi kindel kava, millal laps temaga oli, siis äkki on võimalik arvestada sinu koolipäevadega.

Kodune õppimine – laste uneajal. 20.30 lugesin lastele unejuttu, laulsin unelaulu ja siis suundusin arvuti taha. Õnneks mul oli mees, kes vajadusel käis lastega tegelemas, kui neil mingi häda oli või kui tegid liiga suurt lärmi magamistoas. Mina panin lihtsalt endal ukse kinni ja õppisin 23-ni, et siis hommikul tööle minna. Oli küll väga väsitav. Peale poolt aastat pidin hakkama pimedas roolis olles prille kandma 😀 Ma kahtlustan, et seal otsene seoses pideva sõitmisega (tagasisõidud laupäeviti olid reeglina pimedas ka) ja et arvuti taga nii tööl, kodus hilisõhtul kui ka koolis tihti.

Aga ma ei kahetse mitte midagi. Mul kestis õpe ainult üks aasta kah. Kordagi ei tundnud, et jätaks pooleli. Vastupidi – tegelikult oli see teises linnas koolis käimine peale 4 aastat LHP-d värskendav. Vahetult enne seda tundsin kerget keskeakriisi kah, aga koolis käimine ja taas tudeng olemine kuidagi tõi korraks ellu teistsugust tunnet, pani natuke noorena tundma (kuigi pool kursusest oli nagunii minuvanused). Aga just see, et mul oli järsku veel midagi peale pere ja töö, midagi päris oma…

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 13:03; 16.01 18:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin nii baka kui magistri kaugõppes Tartus, elades ise Tallinnas. Mõlema stuudiumi ajal töötasin täiskohaga 9-17, baka ajal oli mul üks laps vanuses 8-11 ja magistri ajal kaks last, noorem vanuses 4-6.  Mitte mingit ületamatut probleemi ei olnud. Jah, vahel jäi üks või teine asi õigel ajal tegemata ja tuli järgi teha, vahel ei saanud kohale minna. Kooli ajal tuleb kõigile kõike ette. Oluline on sihti mitte silmist lasta. Bakasse astudes olin ma äsja töötu staatusest madala palga peale saanu, täna olen ma hea palgaga keskastmejuht.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem on ka selles, et kool asub 1,5 h sõidu kaugusel ja sessi ajal peaks seal ööbima.

Miks sessi ajal peaks seal linnas ööbima? Arvad, et ühel päeval on mitu eksamit ja nii mitu päeva järjest? Usun, et tegelikult pole üldse probleemi igaks eksamiks ekstra kohale sõita ja pärast tagasi. Iga aine kohta on tavaliselt rohkem kui 1 võimalik eksamiaeg ja enamasti ei tehta eksameid kell 8 hommikul.

Mina õpin statsionaaris ja meil on eksamiperiood just selline väga väikese koormusega kohalkäimise osas – ainult eksamid ju. Eksamite arv sõltub ainete arvust semestris, aga üldiselt ei võeta aineid rohkem kui 6-8, olenevalt soovidest ja ainete mahust. Saab alati ka vähem võtta ja kui peaks juhtuma, et ei jõuagi täiskoormusel õppida, saab õppeaega pikendada mitmel viisil (saad seda konkreetsest kõrgkoolist uurida).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 17:49; 29.05 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem on ka selles, et kool asub 1,5 h sõidu kaugusel ja sessi ajal peaks seal ööbima.

Miks sessi ajal peaks seal linnas ööbima? Arvad, et ühel päeval on mitu eksamit ja nii mitu päeva järjest? Usun, et tegelikult pole üldse probleemi igaks eksamiks ekstra kohale sõita ja pärast tagasi. Iga aine kohta on tavaliselt rohkem kui 1 võimalik eksamiaeg ja enamasti ei tehta eksameid kell 8 hommikul.

Mina õpin statsionaaris ja meil on eksamiperiood just selline väga väikese koormusega kohalkäimise osas – ainult eksamid ju. Eksamite arv sõltub ainete arvust semestris, aga üldiselt ei võeta aineid rohkem kui 6-8, olenevalt soovidest ja ainete mahust. Saab alati ka vähem võtta ja kui peaks juhtuma, et ei jõuagi täiskoormusel õppida, saab õppeaega pikendada mitmel viisil (saad seda konkreetsest kõrgkoolist uurida).

Avatud ülikoolis nimetatakse sessiks loengute aega – õpoesessioon. Tihti eraldi eksamisessiooni tihti polegi vaid võimalusel tehakse ruttu peale aine lõppu. Sellised on minu kogemused 3x avatud ülikooliga

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 13:03; 16.01 18:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See sinu nn. üksivanemlus on ju puhas eelis ende ees, kes on samuti lapsevanemad, aga kes elavad koos teise lapsevanema/elukaaslase/abikaasaga. Sest nemad on 100% ajast lapsevanemad, sina ainult 50%…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures praegu suhtlen ühe meesterahvaga, kes on samuti oma lapse emast lahku läinud. Ta ütleb, et koos olles on tegelikult lihtsam lapsega seonduvaid asju sättida, sest tugi on kõrval. Paarina koos olles ilmselt tegutsetakse rohkem ühiste eesmärkide nimel, tullakse teineteisele vastu ning toetatakse üksteist ootamatute olukordade ja raskuste tekkimisel.

Keegi ju ei vaidlegi vastu, et kahekesi on kergem koos lapsi kasvatada, aga kui on läinud teisiti, ei tähenda see seda, et edasine elu on võimatu ja peaks kõikidest plaanidest loobuma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 09:58; 18.01 09:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlesin, et kandideerin ikkagi õppima ja siis saan sügiseni mõelda, mida teha.

Kandideeri muidugi ja proovi. Kui teile ei sobi õppimine, siis pooleli jätta saab alati. Mõtlegi nii, et proovid ja sul pole kohustust lõpetada, kui tuleb välja, et lapse jaoks piisavalt aega ei jää või lihtsalt ei jaksa enam. Saab ka akadeemilist puhkust võtta ja saab hiljem jätkata, kui akadeemilisest puhkusest piisama ei peaks ning õpingud katkestad. Aga võibolla läheb kõik hästi ja saad magistri ühe jutiga tehtud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 17:49; 29.05 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee mis sa teed, aga ära sa nüüd mingi “tekkinud härra” pärast küll kooli minemata jäta.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen eluaeg unistanud sellisest korraldusest, et laps 50% isaga – et mis ma selle vaba ajaga kõik jõuaks ära teha! Minu laps oli oma isaga kolmapäeva ja laupäeva õhtul 3-4 tundi ja sain ka õpitud.

Kindlasti mine magistrisse.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sel juhul saan jagada ka oma kogemust, selle vahega, et abielus, kuid mees töötab muutuva graafikuga valvetes ja seega pole ta ka 100% kohal olnud viimased 10+ aastat. Magistriõpingute alustamisel oli noorim laps 3-aastane ning õppima minek oli läbi räägitud nii mehe kui ka oma ema ja õega (laste tädiga) ehk siis lisaks mehele oli lapsehoidmise abi loota nii laste vanaemalt kui ka tädiperelt. Õppesessioonid ja eksamiperioodid olid üleelatavad, kuid magistritöö kirjutamisel läksid käiku ka öötunnid. Sel ajal ei olnud võimalik kirjutada magistritööd kahekesi. Tänapäeval on see võimalus olemas. Seega ma räägiksin plaani läbi nii lapse isaga kui ka nende inimestega, kes vajadusel saavad olla lisanduvaks toeks nt. lapse hoidmisel. Õpingud toovad kaasa kindlasti uusi teadmisi, uusi inimesi ja suhteid ning võivad kaasa aidata ka sellele, et sul on ka paremad väljavaated tasuvamale tööle. Kindlasti mine, kuid enne vaata üle oma turvavõrgustik. Pealegi, minu tutvusringkonnas pole küll kedagi, kes magistriõpinguid pere kõrvalt õuduseks peaks – jah, võib kohati olla pingeline, kuid kokkuvõtes ikkagi väga hea kogemus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapse isaga lapse jagamine toimib, siis mina igal juhul läheks õppima. Ma ise läksin ka sellel õppeaastal magistrisse, valdavalt on kogu aasta kujunenud distantsõppeks. Mulle sobib hästi, kuna kool asub teises linnas minu elukohast. Muidugi edasise osas ei teagi, kuidas kujuneb, kuna vaktsiinide tõttu võib juhtuda, et järgmisest sügisest enam distantsõpet ei kohaldata.

Üldjuhul on muidugi pere ja töö kõrvalt õppimine raske, aga ega “täiskasvanueas” enam need ju kuhugi ei kao. Eks oleneb erialast ka, aga üldiselt tuleb arvestada, et kaks aastat on muuks eluks vähem aega ja kogu aeg tuleb mingeid kodutöid teha. Sessid on minu arust väike asi, aga üsna palju ikkagi kulub aega iseseisvatele töödele. Mul oli siin mõni aeg tagasi selline periood, kus praktiliselt kolm nädalat järjest olid minu päevad sellised, et 8-17 tööl, väike hingetõmbepaus ja 18-ca südaööni igapäevaselt kodutööd, grupitööde arutelud teistega jms. Samas jälle ei ole aastaringselt kogu aeg nii keeruline, pigem just sellistel perioodidel, kuhu koguneb rohkem kodutöid. Mina olen nüüd selle õppeaasta jooksul ka kaks nädalast juppi õppepuhkust võtnud, et saaks päevasel ajal rohkem kodutöid teha ja õhtul enda elu ka elada.

Sesse lasteaiaaegadega meil küll ei klapitaks, kuna õppepäevad on enamasti sisuliselt 8-20, mõnikord ka lühemad. Pigem soovitaks lapse isaga kohe läbi rääkida, et ta arvestakski, et sinu õppeperioodide ajal on laps isaga. Sesside ajad peaksid juba üleval ka olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )