Esileht Hobinurk Üksinda reisile

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Üksinda reisile

Postitas:
Kägu

Ma ei tea reisimisest just kuigi palju. Mõtlesin, et teeks sel aastal ühe suvepikendusreisi soojal maal. Kuna kambajõmme ei leia, siis kas oleks ok üksinda reisile minna? See oleks muidugi paketireis, mitte omal käel seiklemine.

Ma üldiselt ei ole selline üksinda kulgeja. Üksinda üritustel ei käi ega midagi meelelahutuslikku ette ei võta. Sellepärast tundub mulle olukord võõras. Ja seni ei ole tegelikult selline variant isegi mitte pähe tulnud. Täna sirvisin reisipakkumisi ja siis turgatas, et mis oleks, kui…?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui sulle on ok üksi minna, siis mine. Kedagi kolmandat see küll ei huvita. Maailm on palju ekstreemsemaid üksireisijaid täis. Üksikut paketireisijat ei pane keegi tähelegi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

isegi mõnusam on niimoodi. tõeline puhkus. ainult et kallimaks läheb, sest enamasti on neil paketikatel arvestatud kahese toa hind kahele inimesele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina läheks, kui nüüd sügisel läheks kreetale tagasi. Valis koha, kus kõike käe ja jala juures – Stalida-Malia piirkond selleks ideaalne. Pikk tänav, mille ääres kohvikud, restoranid ja pisikesed poed. Kahe linna vahet sõidab päevaaeg ka petit train ehk pisike elektrirong (võib kasutada transpordiks). Astud paar sammu ja oled mere ääres, sel ajal enam üldiselt ei olnud rannaaalal ka päevitustoolid neis piirkondades tasulised, kuna hooaeg läbi ja samuti pikk liivane rannajoon.

Palju rahvast (st positiivses võtmes, peatänaval on müüjad u 22ni tööl) ehk piirkonnas on inimesed väga sõbralikud ja üldse mitte pealetükkivad. Paljudest kohtadest on Kreeta vist üks turvalisemaid kohti kuhu ma üksi julgeks minna ja kuni oktoobri lõpuni veel ka soe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sulle on ok üksi minna, siis mine. Kedagi kolmandat see küll ei huvita. Maailm on palju ekstreemsemaid üksireisijaid täis. Üksikut paketireisijat ei pane keegi tähelegi.

Ma selle peale, kuidas see asi kellelegi teisele välja paistab, ei mõtlegi. Pigem kardan, et algaja reisisellina võib tekkida mingeid olukordi, kus ei oska üksinda käituda. Või hoopis, mida oleks lõbusam koos läbi teha. No mis siis, et paketireis ja kõik on korraldatud. Ja siis see ka, et äkki on imelik näiteks 14 päeva iseendaga olla. Aga selge, et sellele viimasele küsimusele keegi teine inimene vastata ei saagi. Peaksin iseennast tundma. Aga noh, selle koha pealt ei tunne! 😀

Aga aitäh vastajaile. See hotellikohtade ja hindade info oli küll selline info, mille peale ei oleks ise osanud tulla.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mis see tähendab täpsemal

Ma üldiselt ei ole selline üksinda kulgeja. Üksinda üritustel ei käi ega midagi meelelahutuslikku ette ei võta.

-miks sa üksi ei käi? Kui rohkem selline karjaloom, siis võib kaugel reisil üksindus tekkida ja veidi kurb olla.

Ise käiksin vaid üksi rohkem kui vaid saaks, minu jaoks ülim nauding igapäevaelu kõrval 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, paketid on tõesti enamasti mõeldud kahele inimesele kaheses toas ja üksinda toa kasutamine on lisatasu eest.
Kui sa pole enne käinud, siis on 2 nädalat ehk palju? Katsetaks esialgu nädalaga.
Mingeid “olukordi” pole vaja karta, reisisaatja telefoninumber on sul olemas ja saad iga kell helistada, kui hätta jääd ja hotellitöötajad asja lahendada ei oska.
PS: kui igav hakkab, siis alati ja igal pool on võimalik ühe- või poolepäevaseid ekskursioone osta, kas siis oma reisikorraldajalt (nimekiri jagatakse tavaliselt transfeeris laiali, kui enne pole juba meilile saadetud, reisisaatja ütleb, kus ja millal ta sinuga kohtub) või kohalikelt, kui tuju tuleb (kohalikelt on alati soodsam). Kuurortlinnades on kohalikke büroosid iga 10 meetri tagant 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina käisin kevadel esimest korda üksinda. Mees kuhugi minna ei taha, siiamaani olen vahel ka täiskasvanud ja teismelise lapsega käinud. Ammu juba mõtlesin, et tahaks täitsa üksi minna, lähen kuhu tahan, teen mis tahan, oli selline proovireis, kuidas üksinda on. Oli väga hea, eeltöö tegin enne korraliku, võtsin hotelli, kuhu lennujaama transfeer sõitis kõrvale, võtsin päevased lennud. Muidu alati maksa teiste eest, tee mida teised tahavad teha ja akna aluse koha lennukis pead ka lapsele andma. Jäin väga rahule ja arvan, et järgmisele reisile lähen ka üksi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina nii pikalt üksi ei tahaks olla- koduigatsus tekib, aga eks igaühel ole omamoodi.
Ise olen mõned korrad 4-5 päevased sutsud erinevatesse Euroopa osadesse võtnud ja lausa kõik omal käel- lennud, hotellid, söögikohad, vaatamisväärsused. Väga mõnus ja samas põnev on olnud.
Teistega reisil pead jah alati nendega ka arvestama, aga koos läheb aeg kiiremini. Mõlemal reisimisviisil omad head ja vead, aga kartma küll üksi reisimist ei pea.
Paketireisil on veel nö lapsehoidjagi olemas korraldaja näol ja kaasmaalased ümberringi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

paketireis üksinda pole midagi hullu. Just äsja olime Kreekas, meie naabriks 50+ Soome tädi, kes seal lausa 2 nädalat üksi (apartement majutus). Oli ratta rentinud ja nautis hunnikut raamatuid, mis kaasas, jagas mullegi. Tundis ennast väga mõnusalt!
Üksikuga tullakse ka kergesti suhtlema, nii et igavust pole karta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul ka mõttes järgmisel aastal üksinda paketireisile minna.Ühene tuba ka võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oh, see oleks mu ideaalpuhkus. ÜKSI. Magaks hommikul kuni und jagub, veniks lähedalasuvasse kohvikusse, jooks mõnuga kohvi ja sööks hommikusööki. Õhtul potsataks mõnda restorani, kus võiksin tunde istuda, veini rüübata ja mereande süüa, möödujaid jälgida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oh, see oleks mu ideaalpuhkus. ÜKSI. … Õhtul potsataks mõnda restorani, kus võiksin tunde istuda, veini rüübata ja mereande süüa, möödujaid jälgida.

Pakun, et hiljemalt teisel õhtul sa seal enam üksi ei istu, haha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Julgustan ka igati üksi reisima. Muidugi eelkõige turvalisse, euroopalikku piirkonda, öösiti mitte üksi tänavatel jalutada jne. Kindlasti mine! Minu parimad rännakud on just üksi olnud. Jah, eks ikka tekib hetki, mida tahaks ka kellegi teisega jagada, aga seda võib ka hiljem teha. See õpetabki just iseenda vajadusi arvestama, enda elu nautima. Mine kindlasti, kui võimalust on!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõnus! Muidugi mine!
Näiteks Nizza on selline armas koht, kuhu võib vabalt minna üksinda. Väike, rahulik linn a’la meie Tallinn. Pole vaja mingit reisipaketti, võitad AirBalticu või Finnairi lennu ja bronnid hotelli kesklinna. Väike poole-päeva-trip : Buss 400 – kesklinnast, pilet 1,50€ – mine Saint Paul de Vence. Väga lihtne, kusagile eksida ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen käinud üksi küll, alustasin tööreisidega, pärast juba käisin üksi puhkamas. Mõnus oli, tänapäeval on raske igavust isegi üksi tunda, arvestama peab ainult oma soovidega. Olemas kõik võimalused jalutada, külastada vaatamisväärsusi, hop-on bussid ja ekskursioonid. Palju kohvikuid ja teisi söögikohti, turud, kauplused jne. Kui kehv ilm siis kasvõi toas telekat vaadata, läpakas kaasa ja igav juba ei ole. Alati saab kodustega ühendust. Hakatuseks valid sama valuutaga riigi, siis ei saa isegi hindadega väga petta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oeh, mõnus. Olen üksi käinud Hispaanias, Itaalias (korduvalt), Saksamaal.
Talvel lähen Iisraeli, selle peale küll mõned tuttavad pööritasid silmi.

Mulle väga meeldib. Tahan, räägin kellegagi, tahan, ei räägi. Magan, hulgun ringi, pildistan, istun kohvikutes ja baarides, vaatan inimesi. Superpuhkus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina reisin ka üksi (naine 55)
Väga mõnus, saan teha just seda, mis tahan. Kulgeda omas tempos, magada just nii palju või vähe, kui soovin.Kui tahan, tõusen kl.5 hommikul ja lähen rõdule kohvi jooma ja päikesetõusu nautima, kui tahan, magan lõunani. Keegi pärast ei kobise, et ma norskasin ja tema ei saanud magada.
Olen käinud pakettreisidel, Bulgaarias, Türgis, dets. Egiptusesse- esimest korda 2 nädalat.

Please wait...
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Hobinurk Üksinda reisile