Esileht Pereelu ja suhted Üksindus

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Üksindus

Postitas:
Kägu

On siin veel minusuguseid…?

Kellel ei ole sõpru-sõbrannasi, kellega koos miskit teha ja ringi käia? Ega ole ka sugulasi, kes lähedased, et tihti kohtuks ja külas käiks?

Lapsed kurvad, et järjekordsed jaanid, kus me oleme lihtsalt kodus…kortermajas ka veel…

Pole maakohta, kuhu minna, pole sõpru, kellega koos olla…

Kurb tunne…

Ja sõprust luua ega hoida ka ei oska…

+6
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Miks sa siis lastega ei käi, miks te istute kodus.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapsed kurvad, et järjekordsed jaanid, kus me oleme lihtsalt kodus…kortermajas ka veel…

Abikaasaga ei ole siis midagi toredat laste jaoks väljamõelda?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Abikaasat pole…

Lapsed nüüd suuremad, et alati ja igale poole pole nõus minema.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapsed nüüd suuremad, et alati ja igale poole pole nõus minema.

Ei saa aru, alguses olid lapsed kurvad, et te kuskile ei lähe, nüüd ei taha lapsed kuskile minna. Minge siis sinna, kuhu nad tahavad minna. Praegu on jaanipidusid igal pool, mine kuhu tahad.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma sarnases olukorras. Sõpru justkui on, aga pidude ja tähtpäevade ajal tuleb meie suur majanduslik erinevus välja. Mul pole neid võimalusi, mis sõpradel ja muidugi ei saa ma eeldada, et nemad loobuks oma plaanidest, sest üks inimene teenib neist märgatavalt vähem.
Niisiis olengi üksi oma väikses korteris. Mis siis ikka teha, elan üle.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pakun sulle idee – on olemas RMK metsamajad – vähemalt siin lõuna-eestis. Pane maja kinni. Teete lõket, grillite ja olete lihtsalt niisama….

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

On siin veel minusuguseid…?

Kellel ei ole sõpru-sõbrannasi, kellega koos miskit teha ja ringi käia? Ega ole ka sugulasi, kes lähedased, et tihti kohtuks ja külas käiks?

Pole maakohta, kuhu minna, pole sõpru, kellega koos olla…

Kurb tunne…

Ja sõprust luua ega hoida ka ei oska…

Olen selline, apsi ei ole. Ringi ka ei käi.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen teemaalgatajaga samas seisus – vanemad on surnud, õdesid-vendi ei ole,  samuti pole ka teisi nii lähedasi sugulasi, kellega suhelda.

Parim sõbranna suri paar aastat tagasi, teistel on oma pered ja omad tegemised.  Ma ei oska end ise kellelegi külla ka pakkuda ja uute tutvuste sõlmimises olen saamatu. Nooremana ei olnud see üldse mingi probleem, aga mida aeg edasi,  seda üksildasemana end tunnen.  Peale mehe surma on ära kadunud (või mitte kadunud,  pigem võõramaks jäänud ja oma eluga teise suunda liikunud)  ka need tuttavad,  kellega varem perekonniti läbi käisime.

Tegime täna lastega  suure maasikatordi  ja elektrigrillis šašlõkki janing peale sööki käisime pikemal jalutuskäigul mere ääres. Sel aastal meie kandis “suurt” jaanituld ei tehtud, muidu oleksime sinna läinud.  Ehk järgmisel paaril-kolmel aastal olen veel koos lastega, siis edasi on nad juba nii suured, et tahavad jaaniõhtut tõenäoliselt sõpradega veeta.

Saan aru küll,  et üksinduse vältimiseks peaksin ise aktiivsemalt suhtlema,  uusi tutvusi looma jms, aga ei oska.  Ma tõesti kadestan suure suguvõsa ja laia tutvusringkonnaga inimesi,  aga kahjuks ei suuda ma ise midagi teha selleks,  et ka minul sellised lähedased sõbrad oleksid,  kellega koos pühi tähistada.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole nii lihtne.

Siin kandis täna ei toimu midagi. Teistest kohtadest ei pääse tagasi koju, sest ühistransport öösiti ei sõida ju.

Maakodu vms, kuhu minna, pole.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kahju muidugi, kui tahaks minna, aga miskipärast ei saa. Hoopis teine tunne oleks, kui saaks, aga ei taha. Lõppeks oled ikka kodus.

Ja üleüldse on kõik need pööripäevad ülehinnatud 😁, nii jõulud, kui jaanid. Ah jaa, nüüd hakkavad päevad ka lühemaks minema, veel parem😀.

Ja nagu sa näed, pole sa kohe kindlasti ainus, kes veedab need korteris, mitte kuskil suvalisel külasimmanil. Seega, ära heida meelt, homme saad värskena ärgata ja päevast maksimumi võtta.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust peaks just üksikud inimesed autoga sõitma õppima ja ostma kasvõi mõne odava auto, et saaks üksi kuskil käia. Kui lapsed on, siis seda enam. Ma ei kujutaks ette, et mul on lapsed, kasvatan neid üksi ja ei sõidaks autoga. Nii ei saagi ju elada üldse. Mina sõitsin täna lastega ringi, vaatasime mitut jaanituld, käisime mere ääres jalutamas, väga tore oli. Või-olla võtad selle autoga sõitmaõppimise plaani, järgmisel aastal sõidate juba täpselt sinna, kuhu ise tahate.

Aga oleks saanud ju tänasekski midagi planeerida, kui oleks tahtmist olnud. Sõita kuskile teise linna ööbima näiteks, käia seal jaanitulel. Ilmselt on sul pigem depressioon, et midagi ei tõmba ja kõik tundub kehv. Ma ikka vaatan, kuidas mõnel inimesel on eluvaim sees. Tänagi vaatasin, et mõni puudega vanainimene tuleb jala 10 km kauguselt, et inimeste seas olla ja tuld vaadata. Sest temal on tahtmist ja siis saab ka.

+18
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on ka mees surnud, üsna hiljuti. Väga raske on sellest välja tulla. Sõpru on, lapsed on ka, aga vanematega on lood kehvad. Vend ja sugulasi on, aga end kellegile neile peale pressida ei taha. Käisime küla jaanitulel eile. Polnud just teab-mis lõbu, aga üks sõbrants ütles, et seltskonda peab endale lubama ja olin temaga nõus. Vähemalt lapsed said kodust välja ja nende naerunäod aitavad ühe õhtu jälle mööda saata.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis koht see küll on Eestimaal, kus peale eelmist aastat, kui kõik vahele jäi, jaanituld ei tehtud?

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu
  1. Minu arust peaks just üksikud inimesed autoga sõitma õppima ja ostma kasvõi mõne odava auto, et saaks üksi kuskil käia. Kui lapsed on, siis seda enam. Ma ei kujutaks ette, et mul on lapsed, kasvatan neid üksi ja ei sõidaks autoga. Nii ei saagi ju elada üldse. Mina sõitsin täna lastega ringi, vaatasime mitut jaanituld, käisime mere ääres jalutamas, väga tore oli. Või-olla võtad selle autoga sõitmaõppimise plaani, järgmisel aastal sõidate juba täpselt sinna, kuhu ise tahate.Aga oleks saanud ju tänasekski midagi planeerida, kui oleks tahtmist olnud. Sõita kuskile teise linna ööbima näiteks, käia seal jaanitulel. Ilmselt on sul pigem depressioon, et midagi ei tõmba ja kõik tundub kehv. Ma ikka vaatan, kuidas mõnel inimesel on eluvaim sees. Tänagi vaatasin, et mõni puudega vanainimene tuleb jala 10 km kauguselt, et inimeste seas olla ja tuld vaadata. Sest temal on tahtmist ja siis saab ka.

Olen nõus, et autosõit tuleks sellises olukorras küll selgeks saada. Väga vähe on neid, kellele see üle jõu käib.

Eestis saab maakohti ja suvilaid ka rentida kasvõi paariks päevaks või nädalaks, samuti tuba turismitalus. Kui selleks eelarvet pole, siis loodus on igas riigi otsas tasuta (ja ma ei pea silmas kuskil võsas ragistamist, see pole tõesti kõigile – on ka tsiviliseeritud võimalusi, samuti sportlikke, mingid disc golfid jm rajad, vaatetornid jne ka paljud tasuta.) Kogu aeg korteris passida hakkab lõpuks ajudele.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma saan aru,e t teemaalgataja põhiline probleem on siiski sotsiaalsetes suhetes, mitte selles, et pole autot/juhilube või maakohta ega saa üürida mõnda odavat või tasuta RMK maja, mida siin soovitataks.

Sotsiaalne üksindus on hoopis hullem ja seda võib ka mitte ainult koduseinte vahel vaid ka suurel jaanipeol  rahvamassides tunda.

Tegelikult on see “klassikaline” tunne, mis niiöelda kohustuslike pühadega saabub. Mäletan, et elasin mõni aasta tagasi Helsingis ja siis oli jõulude ajal raadios suur kampaania, et helistage üksindustunde korral siia telefonile ja me räägime teiega. Enesetappude hulk pühade ajal on  teada-tuntult ka alati suurem kui argipäeval.

Seega, teemaalgataja, sul on tõesti vaja midagi või kedagi! Tunnet, et oled ka iseenese seltskonna jaoks piisavalt väärt inimene või siis, et tuleb avada end teistele uutele tutvustele. Ehk aitaks sind isegi terapeut, kelle juures saad oma ebakindluse põhjused lahti rääkida.

Ja ehk aitab ka see mõte, et sa pole oma tunnetega üksi ja on palju inimesi, kes on üksinduse tundest ka üle saanud. Sa saad olla üks nendest.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enesetappude hulk pühade ajal on teada-tuntult ka alati suurem kui hargipäeval.

Vau! Must huumor, aga mõnel juhul võib hargipäev ehk enesetapule isegi ennetavalt mõjuda:)

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vau! Must huumor, aga mõnel juhul võib hargipäev ehk enesetapule isegi ennetavalt mõjuda:)

Hargipäev?

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sotsiaalne üksindus on hoopis hullem ja seda võib ka mitte ainult koduseinte vahel vaid ka suurel jaanipeol rahvamassides tunda.

Nii see on, olen ise selline. Mul on auto ja raha, mine kuhu tahad. Aga kuskile ei taha, igal pool on igav ja sees vastik tühi tunne. Juba mõnda aega lähtun põhimõttest, et kui mul nagunii igal pool paha olla on, siis las olla seda parem oma kodus ja üksi.

Eile sõin grillvorsti, lugesin (eile lõpuks jõudis raamatukogus minu järjekord raamatule mida kaua oodanud olen, nagu kingituseks), seisin natuke tormi ja vihmaga õues, siis vaatasin seda tükk aega aknast, oli vast vaatemäng. Pärast vaatasin natuke telekat ja kobisin magama. No oli vast põnev jaanipäev, kas pole 🙂 🙂

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hargipäev?

Hargipäev on sellel tegelasel, kes mitmes teemas saunast ja sahmakast jaurab.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tunne teemaalgatajale kaasa. Lapsed on- sa ei ole üksi. Minul pole absoluutselt MITTE kedagi. Ega enam ei taha ka, loodan vaid, et surm kiiremini ja valutult kohale jõuaks.

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Hargipäev on ilmselt heinateoga seotud 😅</p>

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on sugulasi vähe , olen üles kasvanud ilma vanemateta ja õdede – vendadeta.

Lapsi on küll, kuid jaaniõhtul olin koos vanema lapsega – käisime meres ujumas, tegime sauna, grillisin, lapsele tulud sõbrad külla …

Avastasin, et polegi jaaniõhtul niimoodi ujumas käinud.

Küla jaanituli toimus varem – 22. juuni ja sinna ei saanud lastega minna , kuna laste isa ( eks ) oli ka täis peaga seal ja lapsed häbenesid teda.

Niiet on veel selliseid üksi olijaid.

Tegelikult oleks võinud ju kusagile ka sõita aga kuna olen kuumusest kurnatud, siis ei lihtsalt jaksu ei olnud ja ega mujalgi jahedam polnuks.

Teemaalgatajale lohutuseks , et Tallinnas elab üle 400000 tuhande inimese, enamus neist korterites ja ma ei usu, et kõik nad kusagile maale jaanitulele sõitsid…Aga ega sellepärast ei pea veel korteris kinni istuma.

Olen ka käinud varasemalt nt. Saaremaal sugulaste juures aga see muutus lõpuks tüütuks , sest minu rõõm oli suht väike – olla kaine rool ja laste kantseldaja…Lärm,joobarist mees, praamijärjekorrad jne. – milleks kõik see mulle.

Introvertse inimesena võiksin olla vabalt kusagil metsaonnis – peaasi , et saaks ujuda ja looduses olla. Aga jaanide ajal on kõik sellised kohad rahvast täis – loobusin juba varakult mõttest minna oma lemmik telkimiskohta, sest seal samuti käiks pidu ja lärm hommikuni.

Sellest ei saa ilmselt paljud aru, et mõned eelistavad rahvamassidele hoopis rahulikumat keskkonda.

Teemaalgatajal soovitan järgmiseks jaaniks mingi plaan välja mõelda…

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võib olla palju hullem, nt laps suurte valudega haiglas. Õnnelikud on inimesed toreda pere ja sõpruskonnaga. Mina ootan pääsemist sellest maapealsest põrgust.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kui lapsed on, siis on ju lihtne. Laste kaudu on vaga lihtne uusi tutvusi leida, no naiteks kui viid-tood lapsi koolist siis ju ikka suhtled tesite lastevanematega? Eks niimoodi tasapisi siis arenebki, suhtled üks päev, suhtled teine päev jne. Või kui lapsed trennis käivad, samamoodi hea võimalus.

Või mine ise kuskile vabatahtlikuks, või kasvõi koos lastega. Aitad kuskil spordi üritusel või koristusaktsioonis.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis sul viga, sul on lapsed! Mul pole kedagi ja puht ratsionaalselt ei tohigi olla. Mis teha kui pole ettevõtjahinge ja seetõttu väike palk, millest pool läheb lastele, lisaks nõrgast iseloomust tingitud lootusetult katkine hing(liiga nõrk, et armumisi ära hoida) ja väike riist. Ikka elan veel, ühiskonna kiuste rsk.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis sul viga, sul on lapsed! Mul pole kedagi ja puht ratsionaalselt ei tohigi olla. Mis teha kui pole ettevõtjahinge ja seetõttu väike palk, millest pool läheb lastele, lisaks nõrgast iseloomust tingitud lootusetult katkine hing(liiga nõrk, et armumisi ära hoida) ja väike riist. Ikka elan veel, ühiskonna kiuste rsk.

Oot oot, räägi lähemalt. Tähendab vaatamata oma väiksele riistale oli sul ju partner ja said lapsed? Noh, miks nii pessimistlik. Siis võib ju veel mõne partneriga trehvata ometi!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oot oot, räägi lähemalt. Tähendab vaatamata oma väiksele riistale oli sul ju partner ja said lapsed? Noh, miks nii pessimistlik. Siis võib ju veel mõne partneriga trehvata ometi!

Ei, sellist ei eksisteeri, kes igapäevaselt sunniks end minu pärast millegagi leppima, millega ta ei taha leppida või midagi loomupärast endas alla suruma. Nagu ma isegi. Ei sunni ju endale peale kedagi, kes mulle ei meeldi ja seda ainuüksi sellepärast, et mina temale meeldin ja et see on üleüldse mu ainus võimalus.

0
0
Please wait...

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Esileht Pereelu ja suhted Üksindus