Esileht Pereelu ja suhted Üksindus ja depressioon

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 182 )

Teema: Üksindus ja depressioon

Postitas:
Kägu

Sa ei mõista hukka, vaid oled turvaline sõber, kellega saab rääkida, enamvähem kõigest.

Neitraalsuse jaoks piisab tutvustest. Sõprus, see on midagi muud. Olen ise selline, kel pole ühtki sõpra, juba koolis. Nii, kui põhikool läbi sai, pinginaaber jäi sinnapaika, gümnaasiumis sama, terve elu sama. Tean, et on selliseid, kes nagu õed, kokku kasvanud mingi lasteaiast peale ja ongi aastakümned sõbrad. Ma eeldan, et sõpruses ei saa hulka mõista, sest sõbral on samad vaated. Hukka saab mõista, kui vaated ei kattu.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Matka, reisi seltskonnad on olemas, ehk seal on ka üksikuid.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tutvuste teemal – kui oled ülikoolitaustaga (ei pea tingimata hetkel seal käima) ja elad juhtumisi nt Tartus või Tallinnas, siis üks võimalus on naiskorporatsioon (või ka segaselts). Kõige tüüpilisem on liituda ülikooliajal, aga on küllaga ka hilisemaid liitujaid, ka keskeas. Ka ise liitusin palju hiljem kui tavaline on. Soovitan uurida, sealne regulaarne üheskoos tegutsemine teeb iseenesest inimestega lähedaseks, isegi kui kõik esmapilgul sinu tüüpi inimesed pole – mõne aja pärast üllatud selle läheduse üle ja sideme üle nendega. Minu jaoks on see olnud täiesti üllatav kogemus, kuidas väga erinevad inimesed. Hetkel olen küll veidi eemal sellest ajutise kolimise tõttu, aga soovitan vägagi soojalt, sest korporatsioon on eluaegne. Sealt saad sidemed kogu eluks. Kui just mingit jama korda ei saada, võid kindel olla, et sul on ka vanas eas, kuhu minna.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk jäi su jutust vale mulje, aga tundub, et oled rohkem selline tagantkiitja ja kaasanoogutaja, kes ei julge oma arvamust avaldada, sest ei taha konflikte. Üldiselt sellised inimesed ei olegi huvitavad, huvitavad on ikka need, kellel on igas asjas oma seisukoht, mille julgeb välja öelda ja seda ka vajadusel kaitsta. Selliseid “ma ei taha pahandusi” inimesi sõbraks vist eriti ei valita jah. Isegi siin Perekoolis on sellepärast huvitav, et on palju erinevate tõekspidamistega inimesi. Kui igas teemas kõik ainult noogutaks kaasa, et jaa-jaa, mina arvan samuti, siis ei viitsiks küll siit midagi lugeda.

Saan aru, mida silmas pead, aga kindlasti ma sellist tüüpi inimene pole. Mul on alati olnud oma vaated ja arusaamad asjadest ning ei puudu ka julgus neid väljendada. See, et ma konflikte vältida tahaks, kehtib töökeskkonna puhul just. Mulle meeldib mu töö ja tahan end seal hästi tunda ning töökaaslastega läbi saamine on oluline osa. Ei tahaks, et oleks kuidagi ebamugav õhkkond või peaks kedagi vältima, kuna olen raksu läinud. Töö on selline, kus on vaja ka koostööd teha omavahel, seega on oluline, et poleks selliseid pingeid.

Ma pole kindlasti selline kaasakiitja ja noogutaja kunagi olnud. Kui ongi suurem seltskond või dominantsemad inimesed ning ma millegagi ei nõustu, siis pigem lihtsalt olen vait, aga sellist asja pole, et ei omaks enda vaateid ja kiidaks takka asjadele, millega ei nõustu.

Mul on viimased 2a nüüd üks tuttav olnud, kellega vahel lihtsalt midagi koos teinud, aga mingit lähemat sidet selle ajaga tekkinud pole. Tema on just sellist tüüpi inimene nagu kirjeldasid ja olen ka ise tajunud, et seetõttu alati väga huvitav suhelda just pole ning lähemat sidet tekkida ei saa. Ma ise tõtt-öelda pole varem sellise asjaga kokku puutunud, aga tõesti pole olnud mitte ühtegi korda, kus ta poleks mingi mu mõttega nõustunud või oleks arvanud teisiti. Tihti kordabki lihtsalt mu enda väljendatud mõtteid teise sõnastusega ja noogutab kõigele kaasa. Oleme paar korda kunagi teinud midagi ka koos mõne teise inimesega ja siis ta pole kordagi julgenud öelda, et mingi asi ei sobi või ei saa teha. Kuigi kahekesi omavahel oleme sellest rääkinud. Siis kui vaja arvamust avaldada, vaadanud ka minu poole ja mina olen siis pidanud igakord ütlema meie eelistusi. Muidu tore inimene, aga endale tundunud selline asi harjumatu ja ebakindel. Ise ma kindlasti selline pole, aga kui tegemist võõramaga inimesega ja vaidlusse, konflikti laskuda ei taha, siis pigem olen lihtsalt vait. Kui kellegagi lähemalt suhelnud, siis ikka oma arvamust avaldanud, ka siis kui see teisega täiesti vastuolus.

Ma ise arvanud, et probleem on peamiselt selles, et olengi selline reserveeritud ja usaldusega probleeme. Ei taha oma isiklikke asju jagada, sest olen varasemalt kogenud, kuidas inimesed kipuvad olema hinnangulised. Jagama negatiivseid hinnanguid ja pigem nagu end paremaks pidama, õpetusi jagama jne, kui end haavatavaks teed ja oma ebakohtadest, probleemidest räägid. Sellist hukkamõistmist ja halvustamist kardan küll.

See vastab tõele jah, et olen püüdnud luua sõprussuhteid endasuguste vähesotsiaalsete üksikute inimestega ja siis kohati mõelnudki, et ehk neil lihtsalt pole motivatsiooni, soovi suhtlust hoida.

 

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Trennis käin väga aktiivselt ja üldiselt olnud terve elu füüsiliselt aktiivne. Toitun tervislikult ja alkoholi sisuliselt ei tarbi. Ülekaalu pole, aga kaunitariks end ei pea. Meeste suhtes jah tunnen, et pole tänapäeva konkurentsis piisavalt ilus, kuigi mitmed mehed öelnud, et olen. Aga tunnen et ilusaid naisi on nii palju ja enamus neist ilusamad (ja nooremad), et mis võimalust mul seal on. Enesehinnang on madal alati olnud. Trenn seda nagu tõstnud pole. Näost ilusamaks see ei tee.

Aga mõtle nii, et on palju mehi, kellel on sama olukord nagu sul – säravalt seltskondlikud ei ole ja eriliste naistelemmikutena ennast ei tunne, kuna naised neid tavaliselt tähele ei pane.

Ehk siis küsimuse peakski püstitama nii, et mis võimalus oleks kohtuda mõne endaga sarnases seisus, aga meessoost inimesega?

Lõpmatu enda välimuse kalla norimine (vot siit ei ole ikka ideaalne, ja siit…) ei vii kuhugi.

Jah, loogiline mõte ja olen korduvalt selle nurga alt mõelnud. Loogiline on, et kui tahad endasarnaseid inimesi leida, siis tuleks neid otsida sealt, kus minusugused ja sarnaste huvidega inimesed on. Ja siis olen aru saanud, et minusugused inimesed on ilmselt ju samamoodi sellised vaiksemad ja introvertsemad ja nad ei liigugi kuskil suuremates seltskondades ringi, samamoodi ei puutu uute inimestega kokku ning on kas täitsa kodus või liiguvad mingi oma väikse seltskonnaga kuskil ja isegi, kui puutuvad võõrastega kokku, siis ei tule samamoodi suhtlust algatama ega julgelt rääkima. Seega ei saagi nendega väga kuidagi tutvuda. Olgu siis leida sõbrannat või meest.

Selliste inimestega olengi tutvunud ainult netis ja kui läbi mõelda, siis ei kujuta ette, kus ja kuidas oleks saanud nendega päriselus tutvuda, kuna meie trajektoorid poleks mitte kuskil kattunud. Nemad samamoodi pole tegelenud millegagi, mis looks võimalusi uute inimestega lähemalt tutvuda.

Mehed, kes mu vastu huvi tundnud, on ikka olnud motiveeritud suhtlema ja kohtuma, aga paraku pole kellegagi nii head klappi olnud, et päris suhet oleks tulnud. Naistega on just see, kuidagi väga kiirelt suhtlus katkenud. Ja siis ei saagi aru, kas asi on minus, neis või meis mõlemas. Kas lihtsalt mõlemal puudub oskus suhtlust sügavamaks luua ja julgus teisega kontakteeruda, ei ole piisavalt ühist ja seda õiget klappi või siis mina lihtsalt mingil põhjusel ei meeldi või ei tekita huvi suhelda. Kuna aastate üksindusega enesehinnang maha läinud ja ebakindlus suurenenud, tekib tunne, et see viimane. Kuigi kooliajal oli mul sõbrannasid küll, kellega pikemat aega ja tihti suhtlesime. Ehk siis ei tohiks olla nii ebameeldiv või igav, et kellelegi ei meeldiks ega huvi ei tekitaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled kindel annika-jeleena230 et minu enesehinnang on madal? Mina sinu asemel ei oleks nii kindel?

0
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Oled kindel annika-jeleena230 et minu enesehinnang on madal? Mina sinu asemel ei oleks nii kindel?

Kas pead kõikidesse teemadesse seda Jeleenat toppima?

+5
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ma ei tea, pead sa iga hommik ust peksma samal kellaajal?

0
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Noh teemaalgataja, nagu sa näed, siis mõttekas oleks vaadata elu positiivset poolt. Palju halvem oleks, kui oleksid Jeleena.

+4
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma võtaks ka koera, kes pakuks rõõmu ja seltsi. Aitaks sind kindlasti paremasse kohta elus ☺️

Lisaks midagi ikka peab ju veidikenegi huvi pakkuma. Nt reisimine. Vabalt saab üksi minna ja uute inimestega tutvuda, teine keskkond on vaimsele tervisele alati hea. Nt veel erinevad huvialaringid jne. Sealt võid leida endale tuttavaid, uusi inimesi enda ellu.  Keera see praegune vaba aeg enda kasuks, tegele vaid endaga ja küll need õiged inimesed ka su ellu ilmuvad ????

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh teemaalgataja, nagu sa näed, siis mõttekas oleks vaadata elu positiivset poolt. Palju halvem oleks, kui oleksid Jeleena.

Tundub jah, et sellel Jelenal on kuppel palju hullemini nihkes, tema kõrval oled ju väga sümpaatne inimene.

+1
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Oled kindel annika-jeleena230 et minu enesehinnang on madal? Mina sinu asemel ei oleks nii kindel?

Musikene, kohe viiakse sind kinnisesse majja tagasi.

0
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma olen sarnane inimene. Täielik introvert. Pärast keskkooli jäi mulle üks lapsepõlve sõbranna ja seda ka tänu sellele sõbrannale, kes ikka aegajalt võttis minuga ühendust. Meie tutvusest on 30 aastat möödas. Mõnikord suhtleme aastas korra, teinekord tihedamini.
Esimene tõeline suhe tekkis 26-aastaselt. Enne seda olin kindel, et jään vanatüdrukuks. Olin õnnetu. Paar õnnetut armumist oli ka enne seda. Ja siis kohtasin oma praegust meest. Ütlen ausalt, see kohtumine poleks pidanud aset leidma. Üksindus ei tekitanud depressiooni, suhe aga küll. Oleks ma seda teadnud. Jah, väga palju rõõmu on ka olnud, aga kellegagi koos elamine pole minu rida. Ma ei ole kompromisside inimene. Mulle ei meeldi, et keegi dikteerib asju minu kodus. Et keegi sõimab ja karjub laste peale.
Pere loomisega kaotasin ma iseenda. Kõigiga seda ei juhtu, aga minuga juhtus. Ma unistan üksi olemisest, unistan sellest, et olen ise enda peremees.
Ja ma võtsin lisaks veel koera ja see oli suur viga. Ma pole 100% koerainimene. Koer ongi kohustus, mure, väljaminek, kuskile minna ei saa. Ära sa seda viga küll tee.

Töökaaslastest muidugi sõpru ei saa. Selle vea suutsin ma ka teha. Armukeseks olla oma ülemusele ja isiklikke asju jagasin ühe töökaaslasega. Pärast seda teadis kogu kollektiiv, et olin süütuse kaotanud oma ülemusele. See oli kohutav. Usaldus inimeste vastu kadus. Aga ma olin siis noor ja kogenematu.

Me alati tahame seda, mida meil pole. Mina tahaks üksi elada ja mitte ühtegi meest ma oma elamisse ei lubaks. Minu õnn on mu lapsed. Nendega on väga palju muret olnud, aga üks hetk on nad suured ja ehk tulevad ka mind vaatama. Aga ma ütlen ausalt, mehed on nagu mingist teisest liigist isendid. Ma juba hakkan aru saama lesbidest. Ja see ütlus, et mida naised ei unusta, seda mehed ei mäleta, vastab väga tõele. Mees võib käituda vastikult ja ta on nagu süüdimatu ja ei saa ise midagi aru. Ja kui ta aru ei saa, siis aastast aastasse ta kordab oma teguviisi ja naine ei suuda juba seda esimest korda unustada rääkimata järgmistest kordadest.
Sõbrannasid leida on väga raske. Mina ise seda kunsti ei valda. Mehi leida ei olegi nii keeruline, ainult need ei ole väärt mehed. Ma näen küll, kuidas külajoodikud leiavad endale suhtlusportaalide kaudu haritud kenad pealinna naised. Ja need naised ei jookse kohe minema. Need hakkavad joodikut parandama. Ja kui see ei õnnestu, siis löövad käega ja elavad joodikuga edasi. Peaasi, et on mees ikkagi.

Kui mina oleksin üksik, siis ma kaaluksin varianti saada lihtsalt emaks. Mehele mingeid kohustusi peale ei paneks.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mina oleksin üksik, siis ma kaaluksin varianti saada lihtsalt emaks. Mehele mingeid kohustusi peale ei paneks.

Nohjah, kena küll. Sinna me oma elukorraldusega suundumegi, et naised kuhjavad ennast kohustusete koorma alla ja mehed kõnnivad üha vabamalt ja vabamalt ringi. “Tore-kena” küll – saaks aga tite ja mehele ei mingeid kohustusi.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei saa aru, kuidas ei saa töökaaslastest ühtegi sõpra? See siis tähendab, et tööl käib smalltalk, aga kui piisavalt pikalt juba koos töötatakse, käibki sama smalltalk edasi. See ju ei toimi pikas perspektiivis. Miks? Sellepärast, et isikliku elu jagamine on ka oma vaadete jagamine. Maailmavaade, poliitiline vaade, usuline kuuluvus, ateism vms. Sa võid öelda ühe vale asja…ja kui oled näiteks kollektiivis, kus on ka venelasi või ukrainlasi vms, siis oled vihavaenlane lõpuni. Ühesõnaga, sa võid juba sellepärast saada põlatud, et sul pole meest. Sa võid saada ka põlatud selle eest, et sul ON mees. Sa võid saada põlatud selle eest, et oled liiga noor või ilus või teed tööd korralikult… või teed tööt lohakalt. Ühesõnaga, kollektiiv on joppamise asi, ei muud. Kõige eest võidakse mitte sallida.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mina oleksin üksik, siis ma kaaluksin varianti saada lihtsalt emaks. Mehele mingeid kohustusi peale ei paneks.

Ja pärast ei ole lapsel piisavalt suur tutvusringkonda, kasvab häbelikuks või hakkab tundma end nagu TA. Iga asja tuleb lõpuni kaaluda. Kui inimene alustab sõbraotsinguid alles nüüd ja enne pole mitte ükski sõprus püsinud, siis tuleb ju elu nagu nullist alustada. Põhimõtteliselt sellest ajast, kui lapsed hakkavad rollimänge mängima ja kaaslastega koos tegutsema. Täiesti nullist. Keegi ütles ka eelpool, ega sõbrad ju ei muuda midagi. Lisaks sõpradele on vaja palju muud… siis on jälle häda, et pole meest või pole piisavalt head töökohta või pole lastel liiga palju sõpru.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei saa aru, kuidas ei saa töökaaslastest ühtegi sõpra? See siis tähendab, et tööl käib smalltalk, aga kui piisavalt pikalt juba koos töötatakse, käibki sama smalltalk edasi. See ju ei toimi pikas perspektiivis. Miks? Sellepärast, et isikliku elu jagamine on ka oma vaadete jagamine. Maailmavaade, poliitiline vaade, usuline kuuluvus, ateism vms. Sa võid öelda ühe vale asja…ja kui oled näiteks kollektiivis, kus on ka venelasi või ukrainlasi vms, siis oled vihavaenlane lõpuni. Ühesõnaga, sa võid juba sellepärast saada põlatud, et sul pole meest. Sa võid saada ka põlatud selle eest, et sul ON mees. Sa võid saada põlatud selle eest, et oled liiga noor või ilus või teed tööd korralikult… või teed tööt lohakalt. Ühesõnaga, kollektiiv on joppamise asi, ei muud. Kõige eest võidakse mitte sallida.

Ära aja oma jama igas teemas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ka täielik intravert.

Aga mingeid tegevusi teen elus teadlikult, et üksi ei oleks.

Näiteks pikaaegne abikaasa on mul netist leitud. Võtsin end kokku ja käisin mitmel pimekohtingul ja usaldasin vaistu ja nö seksuaalset tõmmet.

Teeme palju asju kahekesi. Ta ka intavert ja sõpru pole.

Sõbrannasid mul pole selliseid kellega pidevalt suhtleks.

Samas olen laiendanud tutvusringkonda vabatahtliku tegevusega. Selle läbi on palju häid tuttavaid.

Trennikaaslased on kellega aastaid koos käime aga muul ajal ei suhtle.

Töökaaslastega võtan mõnikord ette spa käigu.

Omavanused sugulased on ka kellega suhtlen suht tihti.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma võtaks ka koera, kes pakuks rõõmu ja seltsi. Aitaks sind kindlasti paremasse kohta elus ☺️

Lisaks midagi ikka peab ju veidikenegi huvi pakkuma. Nt reisimine. Vabalt saab üksi minna ja uute inimestega tutvuda, teine keskkond on vaimsele tervisele alati hea. Nt veel erinevad huvialaringid jne. Sealt võid leida endale tuttavaid, uusi inimesi enda ellu. Keera see praegune vaba aeg enda kasuks, tegele vaid endaga ja küll need õiged inimesed ka su ellu ilmuvad ????

Koerasoovitus on muidu hea, aga mul elustiili (töögraafik) ja juba olemasolevate lemmikloomade tõttu pole see eriti reaalne. Muidu olen terve elu olnud suur koerasõber ja kuni 10a taguse ajani mul ka oma koer kogu aeg oli. Oli suurepäraseks sõbraks ja stressimaandajaks, kellega iga päev mitu tundi tegelesin ja looduses kulgesin. Kahjuks praeguses elukohas ja elustiiliga pole enam võimalik.

Endaga tegelengi, sest kelle muuga mul tegeleda on 🙂 On hobid ja meeldivad tegevused, aga paraku selliseid meeldivaid asju pähe ei tule, kus tõesti ka peaks või saaks teistega lähemalt tutvuda. Reisimas ma jah ei käi, sest pole piisavalt rahalist ressurssi ega ka kogemust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei saa aru, kuidas ei saa töökaaslastest ühtegi sõpra? See siis tähendab, et tööl käib smalltalk, aga kui piisavalt pikalt juba koos töötatakse, käibki sama smalltalk edasi. See ju ei toimi pikas perspektiivis. Miks? Sellepärast, et isikliku elu jagamine on ka oma vaadete jagamine. Maailmavaade, poliitiline vaade, usuline kuuluvus, ateism vms. Sa võid öelda ühe vale asja…ja kui oled näiteks kollektiivis, kus on ka venelasi või ukrainlasi vms, siis oled vihavaenlane lõpuni. Ühesõnaga, sa võid juba sellepärast saada põlatud, et sul pole meest. Sa võid saada ka põlatud selle eest, et sul ON mees. Sa võid saada põlatud selle eest, et oled liiga noor või ilus või teed tööd korralikult… või teed tööt lohakalt. Ühesõnaga, kollektiiv on joppamise asi, ei muud. Kõige eest võidakse mitte sallida.

Õnneks mul pole nii ebameeldivat kollektiivi ja sellises kohas ma kindlasti töötada ka ei sooviks/suudaks. Tuleksin ära. Ma olen praegusel kohal töötanud väga pikalt ja tõesti ei mäleta, et oleks olnud kunagi vaidlusi sellistel teemadel nagu politiika või religioon. Eestlasi üldiselt jätavad usuteemad üsna külmaks ja poliitilised vaated on ka igaühe enda asi. Ise olen külm ja ükskõikne mõlema valdkonna osas, seega sellistel teemadel minuga tüli norida ei õnnestu. Samuti ma ei arva, et sellised teemad kuidagi lähendaks või aitaks sõbraks saada. Mina arusaamu sellistel teemadel isklikuks asjaks ei pea.

Õnneks ma pole tööl ainuke vallaline naine ja ei kujuta ette, et keegi sellepärast peedistaks või põlgaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõbrannade leidmine on isegi keerulisem kui mehe leidmine minu meelest. Eeltoodud korporatsiooni soovitus oli hea, poleks ise selle peale tulnudki.

Meeste osas soovitan mina küll süstemaatiliselt tutvumisportaalides/äppides tegutseda ja kui esialgne mulje vähegi sobib, minna kohtama. Eestlased on siiski üsna introvertsed ja mingit imelist jalustrabamist toidupoes või autoteeninduses ma ootama ei jääks, pealegi ei välista internetis tutvumine muid kontakte. Sa tundud üsna kaine mõistusega ja analüütiline inimene, siis lähenegi asjale teadlikult nii, et meestega tutvumiseks on vaja ise üldse võimalus tekitada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et mehe leidmine võrreldes kogu järgneva pereeluga on üldse kõige lihtsam asi. Peaksid uurima ome seesmisi hoiakuid, kust need pärinevad, oma core-woundi. Kui inimene ei suuda, oska või ei taha luua elus midagi ega oma armastust jagada või suunata, kahtleb endas, siis takistavad teda mingid valed uskumused. Tööta eneseusu, väärikuse kallal, saa sõbraks oma varjupoolega.  Kui sa ei leia kaaslast, kes sind vaimselt edasi aitaks, otsi elus muid katsumusi ja proovilepanekuid ja pärast analüüsi oma tundeid. Ära karda lõhkuda rutiini ja lase elul voolata, joovastu. Soovitan ka raamatut “Palk” T.Õnnepalu.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen sarnane inimene. Täielik introvert. Pärast keskkooli jäi mulle üks lapsepõlve sõbranna ja seda ka tänu sellele sõbrannale, kes ikka aegajalt võttis minuga ühendust. Meie tutvusest on 30 aastat möödas. Mõnikord suhtleme aastas korra, teinekord tihedamini.

Esimene tõeline suhe tekkis 26-aastaselt. Enne seda olin kindel, et jään vanatüdrukuks. Olin õnnetu. Paar õnnetut armumist oli ka enne seda. Ja siis kohtasin oma praegust meest. Ütlen ausalt, see kohtumine poleks pidanud aset leidma. Üksindus ei tekitanud depressiooni, suhe aga küll. Oleks ma seda teadnud. Jah, väga palju rõõmu on ka olnud, aga kellegagi koos elamine pole minu rida. Ma ei ole kompromisside inimene. Mulle ei meeldi, et keegi dikteerib asju minu kodus. Et keegi sõimab ja karjub laste peale.

Pere loomisega kaotasin ma iseenda. Kõigiga seda ei juhtu, aga minuga juhtus. Ma unistan üksi olemisest, unistan sellest, et olen ise enda peremees.

Ja ma võtsin lisaks veel koera ja see oli suur viga. Ma pole 100% koerainimene. Koer ongi kohustus, mure, väljaminek, kuskile minna ei saa. Ära sa seda viga küll tee.

Töökaaslastest muidugi sõpru ei saa. Selle vea suutsin ma ka teha. Armukeseks olla oma ülemusele ja isiklikke asju jagasin ühe töökaaslasega. Pärast seda teadis kogu kollektiiv, et olin süütuse kaotanud oma ülemusele. See oli kohutav. Usaldus inimeste vastu kadus. Aga ma olin siis noor ja kogenematu.

Me alati tahame seda, mida meil pole. Mina tahaks üksi elada ja mitte ühtegi meest ma oma elamisse ei lubaks. Minu õnn on mu lapsed. Nendega on väga palju muret olnud, aga üks hetk on nad suured ja ehk tulevad ka mind vaatama. Aga ma ütlen ausalt, mehed on nagu mingist teisest liigist isendid. Ma juba hakkan aru saama lesbidest. Ja see ütlus, et mida naised ei unusta, seda mehed ei mäleta, vastab väga tõele. Mees võib käituda vastikult ja ta on nagu süüdimatu ja ei saa ise midagi aru. Ja kui ta aru ei saa, siis aastast aastasse ta kordab oma teguviisi ja naine ei suuda juba seda esimest korda unustada rääkimata järgmistest kordadest.

Sõbrannasid leida on väga raske. Mina ise seda kunsti ei valda. Mehi leida ei olegi nii keeruline, ainult need ei ole väärt mehed. Ma näen küll, kuidas külajoodikud leiavad endale suhtlusportaalide kaudu haritud kenad pealinna naised. Ja need naised ei jookse kohe minema. Need hakkavad joodikut parandama. Ja kui see ei õnnestu, siis löövad käega ja elavad joodikuga edasi. Peaasi, et on mees ikkagi.

Kui mina oleksin üksik, siis ma kaaluksin varianti saada lihtsalt emaks. Mehele mingeid kohustusi peale ei paneks.

Haige inimene.

Koeraga saab minna igale poole. Minu koer tuleb ka lennureisiga igale poole kaasa. Suur koer. Ja igasugused super koerahoidjad on tänapäeval samuti olemas.

Täielik luuser oled.

+4
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma olen praegusel kohal töötanud väga pikalt ja tõesti ei mäleta, et oleks olnud kunagi vaidlusi sellistel teemadel nagu politiika või religioon. Eestlasi üldiselt jätavad usuteemad üsna külmaks ja poliitilised vaated on ka igaühe enda asi. Ise olen külm ja ükskõikne mõlema valdkonna osas, seega sellistel teemadel minuga tüli norida ei õnnestu. Samuti ma ei arva, et sellised teemad kuidagi lähendaks või aitaks sõbraks saada. Mina arusaamu sellistel teemadel isklikuks asjaks ei pea. Õnneks ma pole tööl ainuke vallaline naine ja ei kujuta ette, et keegi sellepärast peedistaks või põlgaks.

Kui on ainult eestlaste kollektiiv, siis ime, et pole ühtki sõpra leidnud. Mõte oli poliitikat jne sisse tuues, et ka see on isiklik teema, mitte ainult eraelulised suhteteemad. Kui vaated üldse ei klapi, ei saa mingit sõprust tekkida. Oletame, et üks on vaktsiinivastane, teine mitte. Juba ühest erinevusest võib pall veerema minna. Kui sinu kollektiivis seda pole, siis oskate konflikte jne ära hoida. Järelikult peaksid suutma sõprussuhteid siiski leida ja hoida, aga pole suutnud.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vaated üldse ei klapi, ei saa mingit sõprust tekkida. Oletame, et üks on vaktsiinivastane, teine mitte. Juba ühest erinevusest võib pall veerema minna.

Ei pea igast asjast tüli üles kiskuma. Mul on küllalt sõpru, kellega mõnes osas vaated ei klapiVõiks natuke tolarantsi endas arendada, et ei pea igast erinevusest konflikti üles kiskuma. Töökeskkonnas on üldse võimatu inimesi valida, kellega sa koos töötad, siis tundub kohe eriti nõme hakata erinevusi kuidagi esile tooma või neist probleemi tegema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea igast asjast tüli üles kiskuma. Mul on küllalt sõpru, kellega mõnes osas vaated ei klapiVõiks natuke tolarantsi endas arendada, et ei pea igast erinevusest konflikti üles kiskuma. Töökeskkonnas on üldse võimatu inimesi valida, kellega sa koos töötad, siis tundub kohe eriti nõme hakata erinevusi kuidagi esile tooma või neist probleemi tegema.

Ka TA teeb seda. Ta ei taha tööl liialt isiklikult suhelda, ilmselt põhjusega, sest teab, et võib tekkida konfliktseid olukordi ja ometi saab suhelda mõnusalt ja normaalselt, töö meeldib, seega ei tekitata (pisi)asjadest konflikte.

Paraku küsimus on sõprade leidmises. Ideaalis muidugi, võetakse tass kohvi, kuulatakse teine pool ära, ei anta hinnanguid ega avaldata ühtki arvamust. Nii võib elada, teine pool saab end samal ajal tühjaks rääkida, kartmata, et teine pool hakkab nõu andma, parastama, halvustama või pooli võtma, rääkimata, et jutud ei liigu edasi ja selline nimetatud usaldussuhe jätkub aastakümneid. Ühed arvavad, et sõprust tuleb spetsiaalselt hoida, teised jälle, et jääb pikk aeg vahele ja jutt jätkub samast kohast, teinekord aastakümneid.

Paraku elu ei ole selline, inimesed kipuvad siiski andma hinnanguid, õpetama, oma kogemusi sisse tooma, pooli valima, sellest tekivad tülid. Ja kahjuks sõbra valik ju ongi seotud sellega, et inimesega klikib. Ei luua ju nendega sõprussuhteid, kes on väga erinevad. Kui loeme, kuidas keegi hakkas uhhuuks ja sõprus sai läbi, siis jah, selle inimesega ei saadud sõbraks. Sõbraks saadi teise inimesega. Siin tuleb taaskord mängu inimese konfliktsus, kas tal ükskõik, võib-olla see uhhuu ei olegi päevakorras, tegeleb sellega vabal ajal, mitte sõbraga kohvitassi taga. Inimese olemus paneb kõik paika ja ongi tõestus, miks TA on üksi, sest tema olemus on selline. Samamoodi on konfliktseid inimesi, sest nende olemus on selline. Konflikt ei pea üldse tähendama käru keeramist või solvamist või sõimlemist, võib vabalt tähendada, et sõbrasuhted lõppevad.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja see jutt, et ”võiks tolerantsi arendada”, näitabki ju otseselt seda ,et sina tahad inimest muuta tolerantsemaks, aga ise pead tolerantsust normiks. Sa ju ise pole tolerantne, kui ei lepi, et pole tolerantseid.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ju ise pole tolerantne, kui ei lepi, et pole tolerantseid.

Kui suheldakse, siis peavad mõlemad tolerantsed olema. Kui ainult mina olen, pole sellest ju kasu, kui teine pool tüli üles kisub, et ma ei mõtle nagu tema. Kuidas siis on võimalik suhelda. Mina võin leppida iga asjaga, aga kui minuga soovitakse konflikti kiskuda, pole sellest ju kasu. Ikka on siis konflikt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Otsisin videosid praegu ja vb sellest on TAle kasu .https://www.youtube.com/watch?v=muY1QRAntlQ&ab_channel=AnthonyKellett

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui suheldakse, siis peavad mõlemad tolerantsed olema. Kui ainult mina olen, pole sellest ju kasu, kui teine pool tüli üles kisub, et ma ei mõtle nagu tema. Kuidas siis on võimalik suhelda. Mina võin leppida iga asjaga, aga kui minuga soovitakse konflikti kiskuda, pole sellest ju kasu. Ikka on siis konflikt.

Toon siis paralleeli teemaalgataja endaga. TA kirjutas, et ei taha suhelda kolleegidega sõbratasemel:

Aga lähemaid sõprussuhteid ei taha tööl luua, kuna ei sobi see, kui mu kolleegid teavad mu elust kõike. Paraku see nii kipub meil olema, kes vähegi kellelegi midagi endast jaganud on, sh väga isklikke asju, nagu intiimsuhted ja terviseprobleemid.

Teemaalgataja on samas nii tolerantne kui distantne, kuid pole piisavalt tolerantne, et kõik inimesed oma ellu lasta (oma intiimsustest ja eraelust rääkida). Samas konfliktid on vajalikud ja seda räägivad päris paljud psühholoogid. Ehk siis… kui räägime tutvustest, siis jah, suva, aga sõprus, see on midagi muud.. ja äkki peabki konfliktidesse laskuma, et leida õigeid sõpru.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 182 )


Esileht Pereelu ja suhted Üksindus ja depressioon