Esileht Pereelu ja suhted Ülalpidamine raseda suhtes

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 96 )

Teema: Ülalpidamine raseda suhtes

Postitas:
Kägu

Kas kellelgil on reaalseid kogemusi, ülalpidamise andmine raseda suhtes.  Seaduses on kirjas et lapse isal lasub  kohustus kaheksa nädalat enne lapse sündi ja kaksteist nädalat peale lapse sündi, aga kuidas see reaalselt välja näeb.

Plaanilise keisri tähtaeg on kahe nädala pärast ja viimased kuud kuuleb üsna sageli kuidas me ei sobi ja oleme nii erinevad ja pakkigu mina oma kola kokku ja hakaku minema.

Oleme abielus olnud üle kümne aasta, üks ühine koolilaps  ja sündimas teine. Eile tekkis jällegi sõnelus mis lõppes sellega et kästi asjad kokku panna ja astuma hakata. Me pidavat olema nii erinevad inimesed et minuga rääkida polevat millestki ja üldsegi, tema närv puhkab kui mind ei ole silmapiiril. Ei tüüta ma teda oma rasedajuttudega, ei olmeprobleemidega, üritan omas tempos igapäevaasjadega ise hakkama saada ja sellised sõnavõtud teevad mind üsnagi nõutuks.  Samuti pidavat mul enamus ajast olema selline nägu ees kellega ei tahagi suhelda. Jah, tõesti, olles lõpurase on olemine suht vaevaline, halb olla, füüsiliselt raske, õhupuudus, vaevatud ja väsinud. Samas elurütm on meil täpselt samasugune nagu enne rasedust, ei ole pidanud abikaasa selle võrra võtma rohkem kohustusi või koduseid tegemisi enda kanda. Ka majanduslikult ei ole midagi muutunud, ei paremakss, ei halvemaks, stabiilselt hea meie mõlema suhtes.

Stress on kohutav, nii vaimselt kui füüsiliselt. Raske on kuulata kuidas üle päeva välja visatakse, tõmba nahhui koos oma kolaga on ta lemmik fraas. Tunnen et mu rasedus on tervenisti rikutud pikemat aega.Hingevalu ja stressi on olnud nii palju, ilmselt lähevad teravad sõnad praegu ka rohkem hinge kui tavaliselt. Mis teeb asja minu jaoks eriti keeruliseks on see, et vanema lapse tahab ta hoida ainult endale ja teda mulle kaasa ei anna. Eks sellepärast ma polegi ära läinud, lapse pärast. Minema peaksin ma üürikorterisse, olen jah rumal et aastaid mehe elamisse panustasin aga see on tagantjärele tarkus. Õnneks on olemas säästud ja kuuse alal ei jää.

Kuidas käib ülalpidamise andmine raseda naise/äsja lapse saanud naise suhtes? Kas naise säästud võetakse arvesse ja elagu ta nendest?  Mees näeb asju nii et üks laps temaga ja teine minuga, siis ei pea keegi kellelegi elatist maksma, eks see ole ka üks põhjustest miks suuremat last nii väga endale hoida üritab. Isana, ma ütleks et pigem kehvapoolne, aga eks kooliealine on ka palju iseseisvam ja väga palju nagu tegema ei peagi.

Mure ja stress on kohutavad, magada täna öösel ei saanud. Jah, paljutki oleks võinud teisiti teha, aga tagantjärele tarkused ei aita. Hing on valus, kuidas saab välja visata rasedat ja teda sõimata. Ma tunnen et ma ei ole seda ära teeninud. Võib-olla tal on teine, keskeakriis…või lihtsalt empaatiavõimetu.

+13
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vbl on targem mõne juristiga konsulteerida ja esimesel võimalusel(enne lapse sündi) üürikorterisse kolida. Sinu kirjelduse järgi oleks see hetkel parim lahendus nii sulle kui su sündivale lapsele. Seadusejärgne ülalpidamine tuleks igal juhul välja nõuda(eriti kuna mees on see, kes lärmi lööb). Koolilaps võibki ehk esialgu isa juurde jääda ja saab su juures olla nädalavahetustel. Ajapikku selgub siis, mis teist edasi saab, kas isa saab vanema lapse kasvatamisega hakkama ja mis teie abielust saab. Jõudu sulle!

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vb oleks targem tõesti oma asjadega välja kolida sellise mölaka juurest.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pöördu kohaliku omavalitsuse spetsialisti poole, uuri algselt tasuta juristinõu võimalusi. Sa ei pea enda teist last mehega jätma. Võite kohtus sirgeks vaielda, kes kui tihti ja miks kellega olema hakkab. Et siis noorem laps ei näe isa kunagi ja sina ei näe vanemat last? Või nädalavahetusel vahetate ja õde-vend üksteist eales ei näe?

Soovitaksin veel perearstilt küsida tasuta psühholoogi või raseduskriisi nõustajat külastada. Selliste asjadega tegelemine lisaks lapse sünd võib pea korralikult sassi keerata. Tee neid asju paralleelselt, niikuinii oled ju praegu kodune ja vanem laps koolis, on aega küll käia omavalitsusest läbi ning nõustamist paluda.

Milline on abieluvara leping? Jne.

Hakka tegutsema, naine.

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rasedal hormoonid sassis ja möllavad ja kohe üürikasse? Võta shokolaadiga hapukurki, poegi ära, hiljem tunned häbi, et üldsegi nii mõtlesid.

+6
-40
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma koliks sellise sitapea juurest vabatahtlikult minema, veel enne seda kui laps sünnib. Elu on kohe palju rahulikum, kui keegi kõrval ei sõima.

Olen ka ise oma mehe maha jätnud, ise rase olles, nii et pole niisama suusoojaks soovitus. jah, imikuga üksi oli raske küll, AGA mölakast mehe tänitamist samal ajal kuulata olnuks veel raskem. Sinu kirjeldatu põhjal on teil seis selline, et abielu on läbi nagunii. Ära vii last sellisesse ellu, kui isa karjub ja kodust ära ajab. Kui sul on säästud olemas, siis koligi minema. Küll seda toetamise asja jõuad hiljem mõelda. praegu tundub, et otsid lihtsalt vabandusi, et mitte kolida.

+26
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rasedal hormoonid sassis ja möllavad ja kohe üürikasse? Võta shokolaadiga hapukurki, poegi ära, hiljem tunned häbi, et üldsegi nii mõtlesid.

Sul endal ei ole häbi sellist kommentaari kirjutada? Poegima???

Kui mees sõimab naist ja teda kodust välja ajab, siis see küll ei liigitu naise rasedahormoonide alla.

+33
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, proovi leida omavalitsuse abil tasuta juristi abi. Kui vana muidu vanem laps on ja kas ta tahab ise isaga jääda? Koolilapse puhul sõltub otsus ka lapse arvamusest. Mina ei jätaks last sellise sõimleva isaga, kui isa just väga ise ei taha.
Teiseks, kuna olete abielus, siis kohustus lapse ema ülalpidada on abielu korral kuni lapse kolmeaaastaseks saamiseni:
“Abikaasad on vastastikku kohustatud perekonda ülal pidama. Abielu ajal on abikaasa kohustatud ülal pidama abi vajavat töövõimetut abikaasat, samuti abikaasat raseduse ja lapse hooldamise ajal kuni lapse kolmeaastaseks saamiseni.

Sarnane kohustus kehtib ka registreeritud elukaaslaste vahel. Kooselulepingu sõlmimisega kohustuvad registreeritud elukaaslased teineteist vastastikku toetama ja ülal pidama.

Abikaasalt on võimalik nõuda ülalpidamist ka pärast lahutust. Lahutatud abikaasa saab ülalpidamist nõuda, kui ta:

hooldab kuni kolmeaastast last
on kõrges vanuses
on halva tervisega.”
https://www.eesti.ee/et/perekond/varalised-suhted-perekonnas/uelalpidamiskohustused-perekonnas

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina oleks kõige kurvem geenide jätkamise pärast, nutaksin 24/7.

+8
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina oleks kõige kurvem geenide jätkamise pärast, nutaksin 24/7.

Ilmselt oled sina siis nutu-geenid kaasa saanud.

Miks ta nutma peaks, mis praktilist kasu see emale ja beebile tooks? Tarvis on ikka mingi konkreetne lahendus leida, mitte lahistada nutta mingite geenide pärast.

+15
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rasedal hormoonid sassis ja möllavad ja kohe üürikasse? Võta shokolaadiga hapukurki, poegi ära, hiljem tunned häbi, et üldsegi nii mõtlesid.

Sul endal ei ole häbi sellist kommentaari kirjutada? Poegima???

Kui mees sõimab naist ja teda kodust välja ajab, siis see küll ei liigitu naise rasedahormoonide alla.

Ühesõnaga, kui rase naine mingis suvalises anonüümses foorumis midagi väidab siis on tegu kohe 100% tõega? Tegelikkuses äkki mees rabab mitmel töökohal (et tagada tulevasele perekonnaliikmele vajalik) ja on väsinud ja naine oma hormoonide meeltesegaduses on leidnud väljundiks Perekooli foorumi. LISAKS ei välistama muidugi ka seda, et libateema, et foorum saaks klikke (loe: reklaam).

Kas Teil pole häbi nii feminist olla ja teist poolt mitte mõista?

+8
-26
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt oled sina siis nutu-geenid kaasa saanud.

Miks ta nutma peaks, mis praktilist kasu see emale ja beebile tooks? Tarvis on ikka mingi konkreetne lahendus leida, mitte lahistada nutta mingite geenide pärast.

Geenid on ju kõige suurem probleem alati neis kurbades lugudes ja üksi ju lapsi ei saa teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühesõnaga, kui rase naine mingis suvalises anonüümses foorumis midagi väidab siis on tegu kohe 100% tõega?

Mina olen sinuga 10000000% nõus.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina oleks kõige kurvem geenide jätkamise pärast, nutaksin 24/7.

Panin priske plussi: kuskil peavad need IQ-d ka kokku saama ja keegi peab tulevikus põrandaharja operaatori tööd ka tegema.

+2
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Eesti riigis peab täiskasvsnu ise ennast üleval. Rasedale on ette nähtud riigi poolt “dekreediraha” ja vanemahüvitis.

Laste eest saab ema lastetoetusi.

Lahkukolimisel saab laste ülalpidamiseks teiselt vanemalt elatist küsida.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kusagilt meelde jäänud, et kui naine lahkub mehe juurest ilma lapseta siis võib see tulevikus lapsehooldusõiguse ja elukoha puhul saada probleemiks. Keegi, kes teab võiks juurde lisada või ümber lükata.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mina pakuks, et mees on lihtsalt kellegi teise leidnud (vahet pole, kas seal ka mingi suhe või petmine on, aga vähemalt keegi tundub see “õige”) ja siis tundubki, et üks on ideaalne ja oma kaaslane nii vale ja kõiges nii tüütu ja rumal. See küll ei aita olukorda lahendada, lihtsalt muster tundus tuttav. Kas sul on muidu mingid säästud olemas? Ajutiselt vanemate juurde saad minna vms?

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui keegi käsib kellelgi ära minna tuleb minna hiljemalt teisel korral peale selle kuulmist. Miks sa oled veel seal kui ta ütleb sulle :”tõmba nahui?”. Ja last ei saa keegi emalt ära võtta. Lihtsalt mine ära. Rohkem pole siin ju midagi mõelda.

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Geenide kohta võin mina kinnitada, et kasvukeskkond on määravam kui geenid.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Geenide kohta võin mina kinnitada, et kasvukeskkond on määravam kui geenid.

Koolilaps näeb seda kõike pealt, ongi keskkond. Lahku kolides ollakse isa edasi ja keskkond jääb samaks, sest inimene jääb samaks. Geenid on veidi tähtsamad, aga lapseeas kohe ei paista välja, et tegelikult on laps vanematega väga sarnane mitte vaid välimuselt.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rasedal hormoonid sassis ja möllavad ja kohe üürikasse? Võta shokolaadiga hapukurki, poegi ära, hiljem tunned häbi, et üldsegi nii mõtlesid.

Sul endal ei ole häbi sellist kommentaari kirjutada? Poegima???

Kui mees sõimab naist ja teda kodust välja ajab, siis see küll ei liigitu naise rasedahormoonide alla.

Ühesõnaga, kui rase naine mingis suvalises anonüümses foorumis midagi väidab siis on tegu kohe 100% tõega? Tegelikkuses äkki mees rabab mitmel töökohal (et tagada tulevasele perekonnaliikmele vajalik) ja on väsinud ja naine oma hormoonide meeltesegaduses on leidnud väljundiks Perekooli foorumi.

Oot misasja, kas see ongi reegel, et kui mehel on mitu töökohta ja naine loeb Perekooli, siis käaeb mees naisel välja kolida? Kus see loogika on?

Ja mitmel töökohal rabamist ma hästi uskuda ei tahaks (mitu tähendab 3 ja rohkem). Võib-olla, kui tegu on mingite juhutöödega. Või elatakse väga üle oma võimete, kui tõesti 3 töökohta vaja on.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on kõikvõimalikud hüvitused ja vanemapalk. Miks peab mees sind ülal pidama? Mees hakkab lastele elatist maksma, kui nad sinu juurde elama määratakse. Kui vanem laps soovib isa juurde jääda, siis on mõlemal vanemal üks laps kasvatada ja kumbki ei maksa elatist.

+6
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ei, mees ei pea ülal pidama teist töövõimelist täiskasvanut. Meil on vanemapalk ja rasedapuhkus, mis algab kuni 70p enne sünnitust. Sa käid tööl? Kui jah, siis milles probleem. Kui oled 10a koduproua olnud ja 100% mehe ülalpidamisel, no siis… vanemahüvitist saad siis ka miinimumi järgi.

Kelle mõte üldse oli see laps saada?? No ok, hilja vähe targutada nüüdsel hetkel.

+10
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ja ükski naine ie pea olema koos mehega, kes korduvalt teda “tõmba nahhui siit!” saadab. Õige oleks muidugi teha seda paremal hetkel, enne minna tööle ja lahku, mitte hakata lahku kolima viimase vindi peal rasedana. Kahjuks arvan, et praegusel hetkel (lõpurasedana või äsja keisriga lõhkilõigatud kõhuga, vastsündinuga kolimine) ei ole sust minejat, sul pole ka raha. Kui mees sinust nii kangesti lahti saada tahab, siis äkki maksab korteriüüri, see oleks lahendus ja sinu närvid maksavad ka midagi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: center;”>Päris õudne lugu. Ära ilma suurema lapseta küll kusagile mine. Kindlasti saaksid koheselt minna mõnda naiste varjupaika või turvakodusse, kui neile oma loo ära räägid või mõne sugulase juurde, kui need olemas on. Seal kannatada ja mehe rahunemist oodata on ka mõttetu. Keisrilõige pole niisama käkitegu, sul on endal ka vaja abi toibudes ja lapsega. Kahe nädalaga ei pruugi korterit leida.</p>

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, sa oled täiskasvanud naine, 30+ kindlasti (10 aastat abielus).

MINE ÄRA sellise mehe juurest. Ära leia põhjendusi ega vabandusi, miks mitte alustada normaalset elu.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, sa oled täiskasvanud naine, 30+ kindlasti (10 aastat abielus).

MINE ÄRA sellise mehe juurest. Ära leia põhjendusi ega vabandusi, miks mitte alustada normaalset elu.

….et kui koolis käiva lapse kõrvalt pole ära mindud, et nüüd, kus äsja hakatakse sünnitama, on kergem? Kümme aastat visatakse lihtsalt tuulde? Vaevalt… ja ma mõistan ka, miks. Ütleb, siis jälle ei ütle, kaks last, harjumused ja traditsioonid, sugulased, sõbrad, mugavus, head ajad. Ei ole võimalik ära minna.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt oled sina siis nutu-geenid kaasa saanud.

Miks ta nutma peaks, mis praktilist kasu see emale ja beebile tooks? Tarvis on ikka mingi konkreetne lahendus leida, mitte lahistada nutta mingite geenide pärast.

Geenid on ju kõige suurem probleem alati neis kurbades lugudes ja üksi ju lapsi ei saa teha.

Jeerum küll, inimene on viimaseid nädalaid rase. Kas sa ikka oled kursis, mis ajal lapsi tehes see geenimaterjali edasiandmine toimub? Või arvad tõsimeeli, et nutu abil saab rase naine kuidagi oma lapse geene muuta?

Palun selgita täpsemalt, kuidas geenide pärast 24/7 nutmine ema ja lapse praegust olukorda lahendada aitab.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun selgita täpsemalt, kuidas geenide pärast 24/7 nutmine ema ja lapse praegust olukorda lahendada aitab.

Sai, mis tahtis on sulle vastus. See on karm, aga tõsi.

+3
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: center;”>Päris õudne lugu. Ära ilma suurema lapseta küll kusagile mine. Kindlasti saaksid koheselt minna mõnda naiste varjupaika või turvakodusse, kui neile oma loo ära räägid või mõne sugulase juurde, kui need olemas on. Seal kannatada ja mehe rahunemist oodata on ka mõttetu. Keisrilõige pole niisama käkitegu, sul on endal ka vaja abi toibudes ja lapsega. Kahe nädalaga ei pruugi korterit leida.</p>

Varjupaikades on naised tõsiste probleemidega ja ilma sissetulekuta. Ja nüüd läheb sinna üks rase, kellel on raha, et korter üürida ja kes on solvunud, sest mees tahtis närve puhata. Meenutab Bridget Jonesi teemat, kus oli mehe peale vihane, sest too voldib aluspükse, aga teiste naiste mehed peksid, sundisid narkomaaniks ja prostituudiks.
Maksumaksja raha eest ei peaks küll pseudoprobleeme lahendama. Nagunii on igasugused hüvitised, elatised ja lasterahad ees ja taga.

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 96 )


Esileht Pereelu ja suhted Ülalpidamine raseda suhtes