Esileht Kodunurk Ülehaibitud toidud/ained

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 317 )

Teema: Ülehaibitud toidud/ained

Postitas:
Kägu

Avokaadoteemast ajendatuna mõtlesin, et küsiks, millised on teie jaoks ülehaibitud, populaarsed toidud või toiduained.

Ma olen ka sellest tiimist, kes ei saa avokaado fenomenist aru. Ei ole midagi otseselt vastu, aga minu ostukorvist seda ei leia. Kui vajan neutraalset täiteainet toidule, siis valin midagi taskukohast ja kohalikumat.

Teine moeasi, millega kaasa pole läinud, on edamame ehk sojaoad. Minu meelest täiesti arusaamatult trendikas, ebahuvitava maitse ja tekstuuriga jubin. Kui on võimalus, siis vahetan need oma “kausitoitudes” mis iganes teise koostisosa vastu välja.
Vürtsidega röstitud edamame on ok, aga siis tulevad mängu juba muud maitsed, mitte oa enda oma.

Peekonikultusest ei saa ma samuti aru. Soolane ja rasvane lihatükk, aga mitte midagi väga erilist või mis?

Kui midagi veel meenub, siis lisan jooksvalt allapoole.

+15
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lehtkapsas. Üritasin ükskord ühepajatoidus ära kasutada, kuid isegi pika hautamisega ei saanud pehmemaks.

Igasugused supertoidupulbrid, käsnaleotised ja muu selline inimestelt suurte lubadustega suure raha küsimine.

Kurkum igal pool.

+25
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lehtkapsa krõpsud ahjus õli ja maitseainetega tehtuna ülihead.

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igasugused supertoidupulbrid, käsnaleotised ja muu selline inimestelt suurte lubadustega suure raha küsimine.

Mu meelest ka just sellised pulbrid ja teed ja seemned on liigselt üles haibitud. Chia ja muud sarnased. Millest keegi erilist maitseelamust ei saa, aga loodab tervist parandada müstilisel moel. Kuigi me oma taimed sisaldavad kõiki neid  samu aineid.

Avokaadoga ma üldse ei võrdleks – see on maitsev ja täidab kõhtu, tavaline toit. Ammu juba müügil, pole mingit haipimist näinud.  Igasugu pulbrid kõhtu ei täida ja neid ikka haibitakse küll liialt. Võrrelge me oma kibuvitsa või mustsõstraga!

Meeldib väga kõiksugu asju  proovida ja katsetada ja teha, ei pea just kõike haibituks.

Peekonit on meil praetud mu lapsepõlvest saati, ilmselt ka mu vanaemade lapsepõlvest saati – sigu tappes see ju eraldati. Mis haipimine? Väga maitsev on nii pannil praetuna  kohe süüa kui ka vormiroogadele  või ahjukartulitele lisada või  imeõhukeseks lõigatuna ahjus küpsetada, pärast purustada ja kuivatada, hiljem seda puru ⅕erinevatele toitudele lisada. Niimoodi tehti meil juba 50 aastat tagasi – nii kaua ma mäletan.

+21
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen nõus, et kurkum on peaaegu et ebameeldiv.

Lehtkapsaga ka pigem negatiivsed kogemused, aga täna sattus kätte oma kohaliku kaubavõrgu kalemix, kus on lisaks seeks veel punast kapsast, porrut, porgandit, midagi veel ja see oli nuudliroas üllatavalt mõnus. Lehtkapsas ise oli väga väikeste ribadena, nii et ei olnud sellist puist vms tekstuuri nagu tavaliselt.

Tšipsid on proovimata, aga olen ka kuulnud, et need on head.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peekonit on meil praetud mu lapsepõlvest saati, ilmselt ka mu vanaemade lapsepõlvest saati – sigu tappes see ju eraldati. Mis haipimine?

Ma pidasin vist rohkem silmas seda netikultust, mis peekonile osaks on saanud, aga ehk see on rohkem USA teema.

Mul kodus ega vanavanemate kodus üldiselt “peekonist” ei räägitud. Liha praeti, aga selle kohta öeldi lihtsalt liha ja see oli igapäevane kõhutäide.

+7
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pidasin vist rohkem silmas seda netikultust, mis peekonile osaks on saanud, aga ehk see on rohkem USA teema.

Ma tean seda netikultust küll, mida silmas pead – aga ka niimoodi meil tehti peekoniga toite juba 50 aastat tagasi. Või veelgi varem, aga seda mina ei mäleta.  Ma teen ka juba väga ammu – mässin pikkpoisi või kotletid või seened või täidetud kartulid peekonisse, teen peekoni ja juustuga lehttaina keerde – seda kõike olen õppinud vanaemade käest. Ma arvan, et praegu seda lihtsalt keegi kuskil avastab uuesti ja siis peetakse haipimiseks. Meie oma äraunustatud vana.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Avokaadoteemast ajendatuna mõtlesin, et küsiks, millised on teie jaoks ülehaibitud, populaarsed toidud või toiduained.

Ma olen ka sellest tiimist, kes ei saa avokaado fenomenist aru. Ei ole midagi otseselt vastu, aga minu ostukorvist seda ei leia. Kui vajan neutraalset täiteainet toidule, siis valin midagi taskukohast ja kohalikumat.

Teine moeasi, millega kaasa pole läinud, on edamame ehk sojaoad. Minu meelest täiesti arusaamatult trendikas, ebahuvitava maitse ja tekstuuriga jubin. Kui on võimalus, siis vahetan need oma “kausitoitudes” mis iganes teise koostisosa vastu välja.

Vürtsidega röstitud edamame on ok, aga siis tulevad mängu juba muud maitsed, mitte oa enda oma.

Peekonikultusest ei saa ma samuti aru. Soolane ja rasvane lihatükk, aga mitte midagi väga erilist või mis?

Kui midagi veel meenub, siis lisan jooksvalt allapoole.

No edamame on supertoit. Ma ei söö seda maitse, vaid selle kasulikkuse pärast.

Lehtkapsatšipsid on head, aga jälle, mitte enam niiväga tervislikud. Niisama ei viitsi teha.

Karulaugupesto või üldse karulauk. Miks inimesed hulluvad, ei tea.

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegin karulaugupestot ja peedihummust; tulemus oli, et keegi peale minu neid me peres ei söönud.

Ülehaibitud toit mu arvates on smuutid.

+9
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igasugused poked, hummused, veidrad pestod. Vegantooted nagu tofu, magustatud taimepiimad.

+22
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No edamame on supertoit. Ma ei söö seda maitse, vaid selle kasulikkuse pärast. Lehtkapsatšipsid on head, aga jälle, mitte enam niiväga tervislikud. Niisama ei viitsi teha. Karulaugupesto või üldse karulauk. Miks inimesed hulluvad, ei tea.

Edamame on supertoit, aga karulauk pole?

See välismaiste ja peente toitude promomine on tõesti totter, meil kasvab endal vägagi “supertoite”, aga moodsate inimeste jaoks on ju kohalik küüslauk, mustsõstar või astelpaju nii mõttetu…

+33
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igasugused piima ja siirupitega kohvijoogid. Kuna ma kohvi piimaga üldse ei joo, pole tahtnud ka uuemat kohvimasinat soetada. Väike vana espressomasin seisab ka jõude.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No edamame on supertoit. Ma ei söö seda maitse, vaid selle kasulikkuse pärast. Lehtkapsatšipsid on head, aga jälle, mitte enam niiväga tervislikud. Niisama ei viitsi teha. Karulaugupesto või üldse karulauk. Miks inimesed hulluvad, ei tea.

Edamame on supertoit, aga karulauk pole?

See välismaiste ja peente toitude promomine on tõesti totter, meil kasvab endal vägagi “supertoite”, aga moodsate inimeste jaoks on ju kohalik küüslauk, mustsõstar või astelpaju nii mõttetu…

Jah, ei ole. See ongi see hype.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna ma kohvi piimaga üldse ei joo, pole tahtnud ka uuemat kohvimasinat soetada. Väike vana espressomasin seisab ka jõude.

Mis see piimaga kohvi joomine siia puutub? Kohvi enda maitse on ka ju presskannus või masinaga tehtuna erinev. Kas sinu arust ostavad espressomasina ainult need, kes joovad piimaga kohvi?

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

laktoosi- ja gluteenivabad tooted neil, kel PÄRISELT probleemi pole.

smuutid

chia, goji jm võõra päritoluga “väetoidud”. Mustikas ja mustsõstar on palju väekamad.

Grillitud toidud – kuigi aed on ja grill ka kuskil kuurinurgas, ei ole viitsinud teda aastaid välja võtta. Gaasipliidil ja ahjus tehtud toit meeldib palju rohkem.

Teemaalgatuse avokaadot ja edamame ube söön hea meelega – õigesti maitsestatult on väga head.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sushi fenomen jääb täiesti arusaamatuks.

+13
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tai köök. Olen käinud Tais ja proovinud ka erinevate kohalike Tai kokkade toitu. No ei saa mina aru, mis on nii erilist erinevate lisanditega nuudlites või riisis, näiteks Pad Thais. Karrid on huvitavamad, kuid kas just selle pärast maailma parimaks köögiks nimetada…

Smuutid ning igasugused selleri ja kapsamahlad. Võimalik, et asi on minus, kuid eelistan süüa puu-ja köögivilju päris kujul, mitte püreestatult.

Siin juba nimetatud välismaised supertoidud, kui samal ajal meie enda metsas ja aias kasvab hoopis parem kraam.
Natuke samasse kategooriasse jäävad minu jaoks ka erinevad kaugelt maalt imporditud taimepiimad ja muu taoline, mis olevat vegan ja väga loomasõbralik, kuid samal ajal hävitatakse selle kasvatamiseks ja transpordil järjest rohkem loodust. Kui nii väga loomadest ja loodusest hoolid, koli maale, võta lehm ja kanad ning oled palju loomasõbralikum kui ükski mandlipiima joov vegan. Või vähemalt tarbi ainult kohalike talunike tooteid.

+20
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No edamame on supertoit. Ma ei söö seda maitse, vaid selle kasulikkuse pärast. Lehtkapsatšipsid on head, aga jälle, mitte enam niiväga tervislikud. Niisama ei viitsi teha. Karulaugupesto või üldse karulauk. Miks inimesed hulluvad, ei tea.

Edamame on supertoit, aga karulauk pole?

See välismaiste ja peente toitude promomine on tõesti totter, meil kasvab endal vägagi “supertoite”, aga moodsate inimeste jaoks on ju kohalik küüslauk, mustsõstar või astelpaju nii mõttetu…

Aga karulaugu hind ja kättesaadavus on ju ka täiesti teine.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poke bowl, chia seemned, karulauk, kõik milles on sõna “mahe”. Kindlasti on miskit veel, aga hetkel ei meenu

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vegantoidud – need imelikud piimatooted ja kummalised toidud a la hernejahust kotletid. Söön hea meelega köögiviljast tehtud kotlette, aga miks peab selle köögivilja enne molekulidekd tegema ja siis kotletistama??

Kõik tooted, milles sõna “proteiin”. Täiesti välistatud.

+19
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hm, guacamole on üks mu  lemmikasju üldse, paraku meil avokaadosid võimatu häid saada, sestap teen harva. Edamame oad maitsevad ka ja just sellepärast, et nad pole jahused, jahuseid herneid ja ube ei armasta. Ja peekon, seda võiksin süüa iga päev lausa… Ainult taisemat, mitte väga rasvast. Kahjuks see pole üldse tervislik… aga pole kunagi kuulnud, et keegi peekonit üles haibiks…

Üldse viimasel ajal meeldib mulle uusi roogi rohkem proovida ja nt hummus, mida varem üldse ei tahtnud, on pea iga hommik laual.

maitsemeel muutub. Lehtkapsas on küll kibe ja kõva, see sobib ainult väikses koguses toormahla või smuutisse, ise kasvatan ja seepärast ikka topin, et vähemalt mürgivaba.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

edamame on supertoit.

Mina jälle söön seda maitse, mitte tervislikkuse pärast. Jube head. Kui ka oleksid ebatervislikud, ikka lubaks endale paar korda kuus.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen kuulnud ainult kalatoodete (mäletate seda äsjast umbes aasta kestud kalakampaaniat), musta pässiku ja goji haipimist, muu on kõik puhas info. Ja ka see haip pole muud kui reklaam, mis iseenesest pole ju midagi halba.

Söön nii jõhvikat kui küüslauku kui avokaadot kui edamamet kui peekonit. Selles mõttes ei saa üldse aru, miks arvatakse siis teemas, et kui keegi sööb näiteks kreeka pähkleid või edamamet, siis ta raudkindlalt ei söö sarapuupählleid või põldube. Üks ei välista ju teist ning ma ei tea küll kedagi, kes väga selget piiri veaks, et sööb ainult välismaiseid väetoite ja kodumaiste peale kirtsutab nina 🙂

Tänagi menüüs põdrakanepivõrsed ja feta, küüslauguvõi ja avokaado. Seinast seina.

Peekoni kohta öeldi meil kodus pool sajandit tagasi ikka peekon, mitte niisama liha. Sõna liha on ju nii üldine, et kui keegi ütleb, et lõunaks sööme liha, siis ei saa ju mõhkugi aru. On see veis, põder, siga või lammas. On see abatükk või kõhutükk, kaelakarbonaad, sisefilee või ribi. Maitsevad ju täiesti erinevalt ning erinevad ka tekstuurilt ning valmistusmeetodilt.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Smuutid mulle väga meeldivad. Poest valmistoodangut ei osta, aga külmutatud smuutisegusid vahel küll. Eriti just mangoga. Millest ma pole aru saanud – miks pidevalt räägitakse, et sinna peab kas jääd või külmutatud marju sisse purustama? Ei suuda sellist jääsegust asja süüa ja maitsed ei tule ka nii hästi esile.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu jaoks vaid need supertoidud, pässikud jms lollidelt raha ära võtmine, kui sinna juurde käib jutt immuunsussüsteemi tugevdamiseks (iga arst naerab selle jutu peale).

Minu jaoks oli lapsema soolaliha, mitte peekon. Soolatigi just pekisemat liha, mis siis praetult oli ülihea, aga praeti ka sousti  (just nimelt saksapäraselt soust, mitte kaste) või tangupudru sisse.

Ei söö vegantoite,  kaerapiima vms.

Avokaadod meeldivad, aga nende kasvatamisega tehakse väga liiga nii  kohalikele elanikele, kui kohalikule loodusele nagu ka mandlipiima jaoks mandlite kasvatamine. Mõtlen ökoloogilise jalajälje peale ja söön peamiselt kohalikku kraami, karulauku kasvatan lausa oma aias, lisand pestole 1/3  noort naati juurde (on mahedam).

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes avokaadot sulle “haibib”? Kasutatakse nende poolt, kellele  maitseb, varem polnud saada, nüüd on tavaline toiduaine. Ei ole nagu kohustust avokaadot süüa. Kas kiivit ka “haibitakse” siis, sellega, et lapsepõlves ei saanud ja nüüd on poodides olemas ja paljud ostavad?

Mingid imeleotised, odraorasemahl ja “hipstertoiduained”, mis on lihtsalt ülehinnatud, jätavad tõesti külmaks, aga avokaadot ei oskagi nagu sellesse kategooriasse panna- kui ei meeldi, ära söö lihtsalt, milles probleem on. Võrguga on kilohind alla 6-7.- Eks seesama naat, võilill ja  karulaukki on igakevadin “haip”, pestosid ja muid rohemöginaid kõigil trenditeadlikel perenaistel instad täis 🙂 no hooaeg lihtsalt.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühesõnaga teemaalgataja ja teiste vingujate loogika on, et “kui mulle ei maitse, ei tohiks ka teistele maitseda”? Põhilisel see ju vingu põhimõte on- MULLE ei maitse. Mis siis? Keegi ei käse süüa. Kas see avokaado teema siin oli siis nii “haip” või, et ei tohi nagu isegi rääkida asjast, mis mingile käole nokkamööda pole…? Fakt on see, et avokaado sisaldab häid ravu ja on tervisele kasulik köögivili. Keegi pole kusagi õelnud, et seda kõik ostma või sööma peaks, olenemata sellest kas meeldib või mitte.

+9
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No anna abi, peekon (sealiha) ka nüüd mõnele eestlasele uudistoit.

Minule on silma jäänud, et viimasel ajal ostetakse väga suures koguses banaane. Kas odavuse pärast või tõesti on eriti maitsema hakanud? Ikka valged inimesed ostavad, meie auulis tõmmusid liigub üliharva? Või on ukrainlased banaanifännid?

+4
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühesõnaga teemaalgataja ja teiste vingujate loogika on, et “kui mulle ei maitse, ei tohiks ka teistele maitseda”?

Huvitav, et sinu esimene reaktsioon on see, et inimesed vinguvad. Inimesed räägivad asjadest, mis neile ei maitse või mille üle nad imestust avaldavad. Kas keegi on siin sõnagi maininud sellest, et teised ei tohi neid asju tarbida?

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, et sinu esimene reaktsioon on see, et inimesed vinguvad.

Eks seda vingumist näeb igal pool see kellel endal vingumise komme.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 317 )


Esileht Kodunurk Ülehaibitud toidud/ained