Esileht Kodunurk Ülehaibitud toidud/ained

Näitan 30 postitust - vahemik 271 kuni 300 (kokku 317 )

Teema: Ülehaibitud toidud/ained

Postitas:
Kägu

Kõik salatid pole poked, kõik poked on salatid.

Ja konkreetselt poke-tunnustega kutsutaksegi õigustatult pokedeks, mitte lihtsalt salatiks.

Just, salat oleks liiga lihtne öelda, eks.

Poke on salat, seda on alates kalast kuni sealihani ja juliennetud porgandist kuni viilutatud värske soolakurgini. Algse pokega pole 99% pole nime all müüdavatest salatitest mitte midagi määravalt sarnast.

“Andke mulle üks poke” on sama üldine kui “palun mulle üks salat”. See sõna ei ütle koostisosade kohta midagi. Srisacha majoneesist kuni õunaäädikani, odrakruubist kuni bataadini.

Koostisained, üks tuhandest salatist, mida kooomilised peenutejad nimetavad pokeks.

30 g hapukoort

65 g kurki

175 g maguskartulit

65 g porgandit

30 g võid

65 g kirsstomatit

130 g kanafilee šašlõkki

sool

ürdiaia segu

See polegi poke

Noh, Poke nime all seda salatit igatahes valmistati.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuni poke ei ole tehtud toore kalaga (mis pole isegi teps mitte lõhe 🙂 ), pole sel päris pokega midagi pistmist. Seega kõik need miljon ja seitse salativarianti, mida iga mats siin siin poke nime all peenelt väikest sõrve kõverdades sööb, on puhas haip.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sa tead kohe, mis söök on.

Ei tea ju. Mis see siis alati tänapäeval on? Nimeta kõik koostisosa

Täpselt on teada, millist tüüpi koostisosadega poke saad – kala/liha + teravili + värske kraam. Koostisosad ei ole kokku segatud vaid asetatud pokele kohaselt ning need ei ole kastme alla maetud, porgand ja kurk ei ole suvaliselt lõigatud jne.

See sinu kirjeldus kõlab nagu sushi suitsuvorstiga. Tegeliku pokega pole sinu kirjeldusel midagi pistmist peale sõna kala.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

oke tähendab havai keeles viilutamist.

Ei. Tükeldamist. Reaalis on poke toores kala marineerituna ja kindlasti mitte viiludena, vaid päris ampsusuuruste enamvähem, aga mitte täiesti ühtlaste tükkidena. Kuubikutena.

Kui selles pütis on kõvasti eestipärast juurikat, näiteks sisaldab see porgandit, siis see pole poke. Aga nii on maru peen oma suvalist salatikaussi kutsuda. Poke-stiilis salat – arusaadav. Aga see pole poke nagu pole keefir saiapuruga kama.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma veepudeli kaasas tassimine. Vans või converse’i kets.

ketse ei söö, aga oma veepudelit kannab küll mõistlik inimene kaasas – nii raha kui keskkonna pärast.

Inimene ei sure paari tunniga janusse. Niisama plaskus seisev vesi nüüd kah kõige tervislikum pole.

Paari tunniga? Sa vist pole Türgist kaugemale saanud. Inimesed lendavad 10-15 tundi lende, normaalne ju.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ketse ei söö, aga oma veepudelit kannab küll mõistlik inimene kaasas – nii raha kui keskkonna pärast.

(Teemaväline) Õige. Ma lugesin täna ühest Norra lehe kommentaariumist, et inimesed on hakanud oma tühja pudelit lennujaama võtma, et seal täita, sest veepudeli hind on jaburalt kõrge.

Ma seda juba ammu teinud, tühi pudel alati lennukile minnes kaasas.

Termos ikka ka, äkki saab pardal termose kohvi täis kallata…

Kui sul on vaja 5-eurose veepudeliga mingit muud puudujääki kompenseerida, siis olgu nii

Kord või paar aastas lennujaamas selle raha ikka leiab. Lennukis tavaliselt antakse ikka ka tops tasuta vett. Aga hakata oma pudelit täitma, tase.

Sa lendad ainult paar korda aastas, tegelikult ka?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Guacamole on siinsete arvates ka ju lihtsalt salat. Sisult muidugi ongi. Ei tohikski õiget nimetust kasutada, oleks liiga  “epateeritud” vist. Ja pestot peaks alati nimetama lihtsalt kastmeks. Mida ta ju on. Vahet pole, pesto või hapukoore-mädarõikakaste või munakaste, üks kaste kõik? Ja hummus oma paljude erinevate retseptidega on lihtsalt ju puderjas mass. Ärme enam hummuseks nimeta, liiga peen? Pidada sõna “poke” epateerituks? Miks ometi? Suši pole või? Sake ka mitte? Tom Yum ja Kung Pao ka ju tavalised nimetused, keegi pole neid nimesid kunagi kritiseerinud.  Ja nüüd jäi järsku “poke” kellelegi hambusse kui täiesti vastuvõetamatu nimetus ühele salatistiilile ????. Kus see loogika on?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma seda juba ammu teinud, tühi pudel alati lennukile minnes kaasas.

OMG, mida iganes. Vesi ei maksa 2 eurotki.

0
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa lendad ainult paar korda aastas, tegelikult ka?

Ma lendan aastas palju, lisaks veele lennukisse kaasa, söön veel enne lennujaamas ja joon õlut. No see paarkümmend eurot ei tee küll vaesemaks. Kui lähed reisile, siis tuleb elada ja nautida, mitte koonerdada, iuu.

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma seda juba ammu teinud, tühi pudel alati lennukile minnes kaasas.

OMG, mida iganes. Vesi ei maksa 2 eurotki.

Ja mis sest hinnast? Tegelikult maksab nii mitmelgi lennufirmaL 200-milliliitrine pudelike 2.50. Ma tunnen väga tihti lendudel janu ja olen ostnud kohe esimese serveerimisega 3 pudelit. Nõme ju, kui tegelikult võin oma pudelitäie kaasa võtta. Mida olen ka teinud, aga alati pole võimalik olnud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa lendad ainult paar korda aastas, tegelikult ka?

Ma lendan aastas palju, lisaks veele lennukisse kaasa, söön veel enne lennujaamas ja joon õlut. No see paarkümmend eurot ei tee küll vaesemaks. Kui lähed reisile, siis tuleb elada ja nautida, mitte koonerdada, iuu.

Kui käid 2-3 korda kuus lähetustes, pole seal midagi nautida. Kui käin 3-4 korda aastas oma lõbuks puhkusel, siis vesi on küll nii elementaarne asi, mida tahan tasuta saada. Mis on eluks vajalik ja millest koosneb 70% meie kehast. Õlle ja veini ja viski eest võin maksta topelt või rohkemgi, kui tuju on ja soovin just lennukis  napsutada, aga janu kannatama ei pea küll keegi. Joogiveel ei peaks olema mingit seost reisi nautimisega.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma veepudeli kaasas tassimine. Vans või converse’i kets.

ketse ei söö, aga oma veepudelit kannab küll mõistlik inimene kaasas – nii raha kui keskkonna pärast.

Inimene ei sure paari tunniga janusse. Niisama plaskus seisev vesi nüüd kah kõige tervislikum pole.

Paari tunniga? Sa vist pole Türgist kaugemale saanud. Inimesed lendavad 10-15 tundi lende, normaalne ju.

Ja sa väidad, et selle aja jooksul lennukis tasuta vett ei anta? Miks sa valetad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa lendad ainult paar korda aastas, tegelikult ka?

Ma lendan aastas palju, lisaks veele lennukisse kaasa, söön veel enne lennujaamas ja joon õlut. No see paarkümmend eurot ei tee küll vaesemaks. Kui lähed reisile, siis tuleb elada ja nautida, mitte koonerdada, iuu.

Kui käid 2-3 korda kuus lähetustes, pole seal midagi nautida. Kui käin 3-4 korda aastas oma lõbuks puhkusel, siis vesi on küll nii elementaarne asi, mida tahan tasuta saada. Mis on eluks vajalik ja millest koosneb 70% meie kehast. Õlle ja veini ja viski eest võin maksta topelt või rohkemgi, kui tuju on ja soovin just lennukis napsutada, aga janu kannatama ei pea küll keegi. Joogiveel ei peaks olema mingit seost reisi nautimisega.

Aga joogivesi ei tule tasuta maapõuest…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tühi pudel alati lennukile minnes kaasa

Mis sa sest TÜHJAST pudelist lennukisse vead, aru ma ei saa… Küll oma joogipudeli kaasavõtmisest, aga siis ikka (mineraal)vett TÄIS. Lennujaama vetsus või lennukivetsus täidad ja oled enda arust jube säästlik? No see on nagu gabrovo anektoodis, et “loll, miks sa bussi taga jooksid ja mityte takso taga, vaata, kui palju raha oleks kokku hoiudnud!”. Lennuki veepaakide saastatusest on räägitud päris palju.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll oma joogipudeli kaasavõtmisest, aga siis ikka (mineraal)vett TÄIS.

Huvitav, kuidas sa selle oma mineraalvett täis pudeli turvakontrollist läbi viid?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll oma joogipudeli kaasavõtmisest, aga siis ikka (mineraal)vett TÄIS.

Huvitav, kuidas sa selle oma mineraalvett täis pudeli turvakontrollist läbi viid?

Sa vist pole kunagi lennanud. ????

Pudeli saad täita pärast turvakontrolli läbimist. Et siis tead, kui ükskord oma esimesele lennureisile lähed.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa vist pole kunagi lennanud. ???? Pudeli saad täita pärast turvakontrolli läbimist. Et siis tead, kui ükskord oma esimesele lennureisile lähed.

Et ostad pärast turvat  mineraalvee ja siis valad oma pudelisse ümber?  Mis mõte sellel on? Vetsu kraanidest mineraalvett ju ei tule.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sa sest TÜHJAST pudelist lennukisse vead, aru ma ei saa… Küll oma joogipudeli kaasavõtmisest, aga siis ikka (mineraal)vett TÄIS.

Selle pudeli jood enne turvakontrolli tühjaks ja ükski tollitöötaja ei tee märkust. Peale seda paaritunnise lennu ajal ei tulegi janu eriti. Siis lased lennujaama joogiautomaadis jälle täis (suuremates lennujaamades on, Tallinnas jms peab vetsus lobistama, aga kraanivesi on joodav). Aga kui ei viitsi, siis tõesti, 0,5l veepudel maksab 2.-. Ma lendan kuldkaardiga, üsna tuttav igasuguste lennujaamaoludega.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle pudeli jood enne turvakontrolli tühjaks ja ükski tollitöötaja ei tee märkust. Peale seda paaritunnise lennu ajal ei tulegi janu eriti. Siis lased lennujaama joogiautomaadis jälle täis (suuremates lennujaamades on, Tallinnas jms peab vetsus lobistama, aga kraanivesi on joodav). Aga kui ei viitsi, siis tõesti, 0,5l veepudel maksab 2.-. Ma lendan kuldkaardiga, üsna tuttav igasuguste lennujaamaoludega.

Tallinna omaga sa küll eriti tuttav ei ole, kohe vetsude kõrval on pudeli täitmise kraan täiesti olemas, seda juba päris mitu aastat kindlasti.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis sest hinnast? Tegelikult maksab nii mitmelgi lennufirmaL 200-milliliitrine pudelike 2.50. Ma tunnen väga tihti lendudel janu ja olen ostnud kohe esimese serveerimisega 3 pudelit. Nõme ju, kui tegelikult võin oma pudelitäie kaasa võtta. Mida olen ka teinud, aga alati pole võimalik olnud.

Ma ei osta kunagi lennukis vett, lennukis joon õlut. Vee ostan lennujaamast, maksab vb 2 eurot, värska.

Ma pole nii vaene, et rottida. See on ikka päris piinlik, mida te teete oma tühja taaraga. Pole ealeski kuulnud kedagi nii tegevat.

+2
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veeautomaadid ongi lennujaamades selleks. Vähemalt 5 korda on siin teemas kirjutatud ja te ikka jahute oma “omg pudelit vett ka te vaesed osta ei jaksa”. Asi pole jaksamises. Asi on mõttekuses. Lennujaam, mida külastan enim, küsib vee eest 4,5 eur cirka ja mina nii loll pole, et seda maksta.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii rosoljet kui kartuöisalatit tehakse ka väga erinevates kooslustes. L7htsalt ühes on kindlalt kartul sees ja teises kartul-peet-heeringas. Ja siis tulevad porgand või ei, liha, sink, vorst, peekon, värske kurk, hapukurk, soolakurk, värske hernes, konservhernes, no hernes, õun, mais, hapukoor, majonees, sinep, hapukurgivedelik, mädarõigas, keedumuna või ei, petersell, till. Kõik võib olla või mitte.

Kõik arusaadav, aga et kartulisalati või rosojle sees on VÄRSKE hernes, see on mulle küll esimene kuulmine ja täiesti uskumatu.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veeautomaadid ongi lennujaamades selleks. Vähemalt 5 korda on siin teemas kirjutatud ja te ikka jahute oma “omg pudelit vett ka te vaesed osta ei jaksa”. Asi pole jaksamises. Asi on mõttekuses. Lennujaam, mida külastan enim, küsib vee eest 4,5 eur cirka ja mina nii loll pole, et seda maksta.

Veeautomaadist tuleb siis ka gaseeritud vett?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veeautomaadist tuleb siis ka gaseeritud vett?

miks peaks gaseeritud vett üldse jooma?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

miks peaks gaseeritud vett üldse jooma?

Sest kodus joon ma sidrunuga maitsestatud vett, mujal gaseeritud vett. Värska on väga kasulik ja maitsev.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi siin hullult eputab oma sagedaste lennureisidega. Mis siin eputada on, lendamine on üks kõige keskkonnavaenulikumaid tegevusi üldse ja sellega ei peaks kindlasti uhkeldama. “Ma lendan kuldkaardiga..” ou, ou,ou. Sa lendad oma laste ja lapselaste elude arvelt.

Ühekordselt kasutatav plastpudel on lendamise kõrval täiesti olematu ökoloogilise jalajäljega. Kui ma lendamisest loobun, siis võin kasvõi iga päev osta plastpudelis vett ja pudeli ära visata, aga mu ökoloogiline jalajälg on ikka väiksem, kui lennureise harrastaval inimesel.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

miks peaks gaseeritud vett üldse jooma?

Sest kodus joon ma sidrunuga maitsestatud vett, mujal gaseeritud vett. Värska on väga kasulik ja maitsev.

Sidruni ja gaseeritud vesi on hammastele väga kahjulik.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll oma joogipudeli kaasavõtmisest, aga siis ikka (mineraal)vett TÄIS.

Huvitav, kuidas sa selle oma mineraalvett täis pudeli turvakontrollist läbi viid?

Ostan selle loomulikult lennujaama poest, mis on peale turvakontrolli.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene ei sure paari tunniga janusse. Niisama plaskus seisev vesi nüüd kah kõige tervislikum pole.

Paari tunniga? Sa vist pole Türgist kaugemale saanud. Inimesed lendavad 10-15 tundi lende, normaalne ju.

Sa vist pole ise pikalt lennanud, kui nii kirjutad. Pikkadel lendudel ei kannata keegi janu ja oma veepudelit pole vaja. Alati on kõik mittealkohoolsed joogid vabalt võtta olnud. Vett on pakutud iga söögi juurde ja seda on ka alati võimalik baarist ise juurde saada. Nagu ka mitut sorti mahlu. Ma iga lennufirma reegleid täpselt ei tea, aga minu 9 – 12+-tunnistel lendudel on alati kõik joogid vabalt saada olnud. Kas küsid ja tuuakse või jalutad ise baari ja valad, mida tahad. Vist on reegel, et kui lend kestab üle 6 h, siis peab juba vett ja mingi toidu andma. Ja seda juba esimeste lennutundide jooksul  ka tehakse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll oma joogipudeli kaasavõtmisest, aga siis ikka (mineraal)vett TÄIS.

Huvitav, kuidas sa selle oma mineraalvett täis pudeli turvakontrollist läbi viid?

Ostan selle loomulikult lennujaama poest, mis on peale turvakontrolli.

Ja valad oma pudelisse ümber? Miks?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 271 kuni 300 (kokku 317 )


Esileht Kodunurk Ülehaibitud toidud/ained