Esileht Kodunurk Ülehaibitud toidud/ained

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 317 )

Teema: Ülehaibitud toidud/ained

Postitas:
Kägu

Inimesed räägivad asjadest, mis neile ei maitse või mille üle nad imestust avaldavad. Kas keegi on siin sõnagi maininud sellest, et teised ei tohi neid asju tarbida?

Aga kes on kus öelnud, et nemad peavad, kuigi ei maitse? See ju ongi puhas vingumine. Miks teised (need, kellele maitsevad need asjad) neist siis rääkida ei või?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kes on kus öelnud, et nemad peavad, kuigi ei maitse? See ju ongi puhas vingumine. Miks teised (need, kellele maitsevad need asjad) neist siis rääkida ei või?

Järelikult võivad kõik kõigest rääkida, ja selleks see teema siin ju ongi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Smuutid. Tohutud süsivesikutepommid.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igasugused poked,

Mis pokel viga on, see on ju põhimõtteliselt erinevate koostisosadega salat!

Kuskuss on minu jaoks mingi maitetu puru.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi on siin sõnagi maininud sellest, et teised ei tohi neid asju tarbida?

Küllaltki halvustav suhtumine on juba ju teemaalgatusest alates. Haip. Siis edasi tuleb juba lollidelt raha ära võtta. Siis juba arstid naeravad, kui keegi eelistab näiteks avokaadot kaalikale.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Smuutid. Tohutud süsivesikutepommid.

Milline vahva üldistus 🙂 ja nii absoluutne ja kõiketeadev.

Minu lemmiksmuuti sel aastaajal koosneb: kurk, väikesed võilillelehed, avokaado, münt, spinat, kookospiim. Natike kiivit võib ka olla.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei usu, et üheski toiduaines endas mingi probleem on. Teoorias enamus meist teab seda, aga praktikas suudavad väga vähesed ära protsessida infot, et inimesed on erinevad. Eluviisid on erinevad, füsioloogia on erinev, harjumused, meeldimised – kõik on erinev. Vaevalt, et on kahte inimest, kelle maitsed ja vajadused toidu osas oleks täpselt ühesugused. Kuni selleni välja, et üks ja sama toiduaine võib olla ühele tervislik, teisele ebatervislik või mõnel juhul kas või surmav.

Kindlasti on ka kõik need mingis ajahetkes nö ülehaibitud toiduained kellegi jaoks maitsvad ja kellegi jaoks tervislikud, ja mõne teise jaoks ei ole. Ainult selle üle võiks imestada, kui inimesed tarbivad moe pärast mingeid asju, mis neile päriselt ei meeldi ja tervisele hästi ei mõju ja tagatipuks veel maksavad palju. Aga ka siin pole tegelikult midagi imestada, see on lihtsalt teatud inimtüüp, kes teeb tõenäoliselt täpselt seda sama igas oma elu valdkonnas, mitte ainult toiduga.

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Bubble tee pärlitee on tegelikult väga ebatervislik- siirup, tohutu magus jook ja siis veel need kummised tapioki”pärlid”, puhas siirupiga immutatud tärklis. Noored lürbivad moejooki  ja ei saa arugi, kui palju suhkrut seal sees on, veel hullen kui cola.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Bubble tee pärlitee on tegelikult väga ebatervislik- siirup, tohutu magus jook ja siis veel need kummised tapioki”pärlid”, puhas siirupiga immutatud tärklis. Noored lürbivad moejooki ja ei saa arugi, kui palju suhkrut seal sees on, veel hullen kui cola.

Aga nad ei arva ka ise, et see oleks kohutavalt tervislik. Nad ei arva seda ka koola ja krõpsude suhtes ka. See, et see popp on, ei tähenda, et seda on keegi teine haipinud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Bubble tee pärlitee on tegelikult väga ebatervislik- siirup, tohutu magus jook ja siis veel need kummised tapioki”pärlid”, puhas siirupiga immutatud tärklis. Noored lürbivad moejooki ja ei saa arugi, kui palju suhkrut seal sees on, veel hullen kui cola.

Aga nad ei arva ka ise, et see oleks kohutavalt tervislik. Nad ei arva seda ka koola ja krõpsude suhtes ka. See, et see popp on, ei tähenda, et seda on keegi teine haipinud.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“laetud” igasugused asjad on viimase aja trend, mis minu meelest on liigne haip ja muutub juba tüütuks. miks rikkuda ära krõbedad friikartulid mingi kastmega, nii et kõik ühtlaseks pudruks muutub? ma veel kuidagi saaks aru, kui see nt leeklambiga või grilli alt läbi lasta, aga enamasti on need laetud asjad lihtsalt mingi… arusaamatu maitsega mass

aga sellest, mis siin eelpool mainitud: kaerajook meeldib, aga ma ei kasuta seda millegi asemel. niisama vahel maitseb kakaos või kohviga. oatly vaniljekaste on ka väga hea.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuskuss on minu jaoks mingi maitetu puru.

Kuskuss vajab maitsestamist. Paljast makaroni pole ju ka eriti hea süüa. Mina panen valmis kuskussi, natuke õli, soola, pipart, tükeldatud värskeid tomateid ja riivitud parmesani, segan kõik ära ja väga hea lisand lihatüki vms kõrvale.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küllaltki halvustav suhtumine on juba ju teemaalgatusest alates. Haip. Siis edasi tuleb juba lollidelt raha ära võtta. Siis juba arstid naeravad, kui keegi eelistab näiteks avokaadot kaalikale.

Aga nende asjade tarbimist või müüki ju keegi keelustada ei soovi, või mis? Maitsed on erinevad.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle hakkab tunduma, et mis siin ja teisal mainitud- avokaado, kuskuss, oad- iva on hoopis selles, et inimesed ei oska neid kasutada, maitsestada, nendest midagi süa teha ega isegi osta (nt troopilised viljad, väga kergesti ja suure tõenäosusega saab poest toore vilja (mango, draakonivili, seesamune avokaado), kui pole kunagi kasutanud, siis ei teagi ju, missugune see olema peab ja et roheline kõva hapu kiivi on toores, mitte et ta peabki selline olema).

+13
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle hakkab tunduma, et mis siin ja teisal mainitud- avokaado, kuskuss, oad- iva on hoopis selles, et inimesed ei oska neid kasutada, maitsestada, nendest midagi süa teha ega isegi osta (nt troopilised viljad, väga kergesti ja suure tõenäosusega saab poest toore vilja (mango, draakonivili, seesamune avokaado), kui pole kunagi kasutanud, siis ei teagi ju, missugune see olema peab ja et roheline kõva hapu kiivi on toores, mitte et ta peabki selline olema).

Miks seda arvad, et inimesed ei tea isegi seda, milline kiivi peab olema. Tihtipeale loen siit väga imelikke arvamusi, et küll mina olen tark ja teised kõik purulollid. Minule ka avokaado, kuskuss ja oad mingit meeletut maitseelamust ei paku, kuigi et nad nüüd üldse süüa ei kõlba, seda ka just ei ütle.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib aeg-ajalt hobi korras proovida päris toite järgi ahvivaid vegan-versioone. Elan riigis, kus neid igas toidupoes ohtralt ja laias valikus saada on.

Ükski pole õige maitsega olnud, aga kõige hullemad on vegan-jäätised. Normaalsete piima ja koore asemel on seal lihtsalt õli. Väga. Palju. Õli. Kõik need on õli maitsega. Nt vegan šokolaadijäätis maitseb nagu kakaopulbri ja suhkruga segatud õli. Olen mitme tootja erinevaid jäätisi proovinud ja kõik veganid on õliplönnid mitte jäätised.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib aeg-ajalt hobi korras proovida päris toite järgi ahvivaid vegan-versioone. Elan riigis, kus neid igas toidupoes ohtralt ja laias valikus saada on.

Ükski pole õige maitsega olnud, aga kõige hullemad on vegan-jäätised. Normaalsete piima ja koore asemel on seal lihtsalt õli. Väga. Palju. Õli. Kõik need on õli maitsega. Nt vegan šokolaadijäätis maitseb nagu kakaopulbri ja suhkruga segatud õli. Olen mitme tootja erinevaid jäätisi proovinud ja kõik veganid on õliplönnid mitte jäätised.

Arvasin sama vegan jäätiste kohta, aga ostsin ühte kogemata. Vaniljejäätis metsamarjamoosi ja brownietükkidega. See on küll Norras, aga äkki leidub ka Eestis kaerasiirupi baasil. Tõsiselt maitsev ja ma mingeid konsistentsi- ega maitsepuudusi ei tunne. Kaloreid ka vähem kui koorejäätises.

royal

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See jäätis siin tuletas meelde, et ei mõista LaMuu jäätiste fenomeni. Minu meelest ülimalt maitsetud jäätised krõbeda hinnaga.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks seda arvad, et inimesed ei tea isegi seda, milline kiivi peab olema.

Ma tegelikult pidasin silmas omaenda lapsepõlvemälestust, kui esimesed kiivid üldse müügile tulid 🙂 siis ei teadnud mina ka, mismoodi siis “õige” kiivi maitsema peaks, nii nagu mõni ei pruugi teada, missugune on küps jahubanaan või kuidas valida draakonipuuvilja.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See jäätis siin tuletas meelde, et ei mõista LaMuu jäätiste fenomeni. Minu meelest ülimalt maitsetud jäätised krõbeda hinnaga.

Tõsi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja peekon, seda võiksin süüa iga päev lausa… Ainult taisemat, mitte väga rasvast. Kahjuks see pole üldse tervislik… aga pole kunagi kuulnud, et keegi peekonit üles haibiks…

Miks ei ole peekon tervislik, mis mõttes? Peekon ja muna on üks tervislikumaid ja tõhusamaid hommikusööke üldse.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja peekon, seda võiksin süüa iga päev lausa… Ainult taisemat, mitte väga rasvast. Kahjuks see pole üldse tervislik… aga pole kunagi kuulnud, et keegi peekonit üles haibiks…

Miks ei ole peekon tervislik, mis mõttes? Peekon ja muna on üks tervislikumaid ja tõhusamaid hommikusööke üldse.

Kardetakse ilmselt seda “rasva”.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Smuutiusku ei ole, eelistan oma puu- ja köögivilju pigem ilma püreestamata. Sojaoad, kikerherned, hummus jne jätavad külmaks.

 

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna ma selle peekonisae käima tõmbasin, siis vastan ka vahepeal. Reageerisid vist selle peale, et peekonist sai vahepeal nagu kultusobjekt. Tehti mingeid jaburusi nagu peekonijäätis, baconnaise, peekon pannkookidel siirupiga, peekoniga tšillikastmed ja siis oli/on nagu popp kaasa joosta, et oojaa, mina küll ilma peekonita elada ei saa. Sellest ka põhjus, miks ma tõin selle tavalise toiduaine haipimise teema alla. Mul lihtsalt viskas kopa ette nendest peekonihaigetest sotsmeedia ohvritest.

minu jaoks on peekoniga lihtsalt lihatoode nagu iga teine. Pole isegi eriline lemmik.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle peekon väga meeldib, kas nt grillil soola ja pipraga või toorsuitsupeekon, millesse saab igasugu asju pakkida. Täitsa suur maitsevahe on, kas teed niisama täidetud pikka poissi või mähid selle suitsupeekoni viiludesse. Täidetud šampinjonid peekonis, verivorstid peekonis, ahjukartulid peekoniga, väga hea maitse annab. Kõikvõimalikes kokakanalites nii YTs kui FBs kasutatakse tõesti väga palju, ka praetud ja kuivatatud suitsupeekoni pudi raputatakse igale poole. Aga eks ta annabki sellist sügavamat maitset ka nt supile. Eriliseks haipimiseks pole seda pidanud. Samahästi võiks öelda, et haibitakse õlis küpsetamist. Neid videoid on ka meeletult ja tuleb igast maailma otsast igas kanalis.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma enne ei teadnudki seda nimetust – edamame vms. Siit loen. Kas need on need väikesed rohelised omamoodi nendes toidukaussides?

Ma ise ei nimeta midagi, sest ma nagunii ei jookse trendidega kaasa, ei söögis ega riietes. Küsimärk on aga musta pässiku taga. Mis see siis ikka on? On see seesama, mis kunagi oli kasekäsna nime all? Vastaku, kes ikka kindlalt teab. Kooli ajal, kui vanasti ravimaimi kästi koolis korjata suvel, siis kasekäsn oli ka nimekirjas. Ma ikka korjasin pohlalehti. Koolis öeldi, et kõik viiakse apteekidesse.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina armastan kohvi peal vahustatud kaneelimaitselist kaerapiima. Õigemini see ongi mingi selline toode, mis pakki raputades vahtu läheb. Minu hommikune lemmikkohv on see, kus on ports seda kaneelimaitselist vahupiima peal. Mingit haipi pole selle ümber näinud, ise fännan.

Mina ei söö jälle karulauku. Lihtsalt ei oska seda kuidagi kasutada, minu jaoks veidra maitsega. Pestot söön, aga ikka seda klassikalist, basiiliku-piiniaseemne oma.

Chia seemneid ma ei oska kasutada. Neil ka nagu pole mingit oma maitset ja lihtsalt niisama mingeid terasid süüa tundub nagu imelik.

Smuutisin teen ja joon, aga lihtsalt nii, et ostan mingi smuutisegu (mango-banaani nt), mingeid võrseid vmt sinna sisse ei oska jällegi tahta.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja peekon, seda võiksin süüa iga päev lausa… Ainult taisemat, mitte väga rasvast. Kahjuks see pole üldse tervislik… aga pole kunagi kuulnud, et keegi peekonit üles haibiks…

Kuidas pole tervislik? Üks paremaid hommikusööke koos munaga.

https://arileht.delfi.ee/artikkel/71105253/10-pohjust-miks-suua-peekonit-langetab-kaalu-ja-ravib-pohmelli

https://tervisliktoitumine.ee/tervislik-hommikusook-on-hea-paeva-alus/

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Karulaugul on see pluss, et kasvab meile kõigile üsna kättesaadavates kohtades. Ma käisin nt nädalavahetusel linnalähedasel lühikesel matkal. Küpsetasime grilliplatsil viinereid, röstisime kukleid, sõime ketšupiga ja korjasime metsatukast karulauku maitseks peale. See oli väga mõnus

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen kuulnud ainult kalatoodete (mäletate seda äsjast umbes aasta kestud kalakampaaniat), musta pässiku ja goji haipimist, muu on kõik puhas info. Ja ka see haip pole muud kui reklaam, mis iseenesest pole ju midagi halba.

Söön nii jõhvikat kui küüslauku kui avokaadot kui edamamet kui peekonit. Selles mõttes ei saa üldse aru, miks arvatakse siis teemas, et kui keegi sööb näiteks kreeka pähkleid või edamamet, siis ta raudkindlalt ei söö sarapuupählleid või põldube. Üks ei välista ju teist ning ma ei tea küll kedagi, kes väga selget piiri veaks, et sööb ainult välismaiseid väetoite ja kodumaiste peale kirtsutab nina ????

Tänagi menüüs põdrakanepivõrsed ja feta, küüslauguvõi ja avokaado. Seinast seina.

Peekoni kohta öeldi meil kodus pool sajandit tagasi ikka peekon, mitte niisama liha. Sõna liha on ju nii üldine, et kui keegi ütleb, et lõunaks sööme liha, siis ei saa ju mõhkugi aru. On see veis, põder, siga või lammas. On see abatükk või kõhutükk, kaelakarbonaad, sisefilee või ribi. Maitsevad ju täiesti erinevalt ning erinevad ka tekstuurilt ning valmistusmeetodilt.

Põdrakanepivõrsed??? Metsas telgis elad?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 317 )


Esileht Kodunurk Ülehaibitud toidud/ained