Esileht Lapse ootamine Ülekaalulised rasedad ja ultraheli

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Ülekaalulised rasedad ja ultraheli

Postitas:
Kägu

Kas teil ka iga ultraheli käivad juurde kommentaarid, et teil paremat pilti ei saagi ja et siit kihtidest on raske läbi näha jnejne? Kas tõesti ülekaalulisele rasedale ei saa siis normaalselt ultraheli teha tänapäeval? Ma ei saa ju hetkel kohe kukkuda kaalu langetama rasedna..

Please wait...
Postitas:
septriinux

Olen ka ülekaaluline. Mitte kordagi pole olnud sellist probleemi. Võtsin enne rasedust 30 kg alla aga olen ikka ülekaalus. Nüüd ämmaemand küll vihjab, et vaadake söömist aga selliseid kommentaare pole kordagi old.

Please wait...
Postitas:
gepard

Olen ka ülekaaluline ja tehti ka selliseid märkusi, mitmel korral. Üsna ebameeldiv ka mulle aga lasin ühest kõrvast sisse ja teisest välja. Kuigi hea arst kindlasti selliseid märkusi ei tee!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina 171cm pikk ja raseduse alguses 98kg, praegu 107kg (32.nädal). Pole kunagi mingeid probleeme ultrahelis olnud. Ja figuurilt olen veel õun. Arvel TÜKis

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle KV ultraheli alguses öeldi küll, et ehk tuleb emakasiseselt teha ultraheli – olin sellega ka arvestanud, sest esimese lapsega nii tehtigi. Seekord oli siiski kõhu pealt ka ilusti näha. Hetkel pole rasedus veel poole pealgi ja emakapõhja mõõtmisi jms pole olnud, eelmisel korral oli aga mitmeid kordi “polstrist” juttu. Aga mis siis teha, nii ju asi ongi, pekikiht kõhul teebki asja keerulisemaks – nad niigi on viisakad

Please wait...
Postitas:
Kägu

.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen ka ülekaaluline ja käisin LA’d tegemas.
Kuna laps oli halvas asendis ja mu kõhu polster oli paks, siis pandi nädala pärast uus aeg, et uuesti LA teha.
Arst küll midagi ei öelnud polstri kohta, aga oli näha et tahtis öelda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olen ka ülekaaluline ja käisin LA’d tegemas.

Kuna laps oli halvas asendis ja mu kõhu polster oli paks, siis pandi nädala pärast uus aeg, et uuesti LA teha.

Arst küll midagi ei öelnud polstri kohta, aga oli näha et tahtis öelda.

Minul Oscariga sama. Arst ohhitas ja ahhitas, et laps halvas asendis. Pandi ka uus aeg jne. Ikka ei midagi jälle soigus. Lõin käega, läksin tasulisse ja sain kõik tehtud. Kõik olid viisakad ja kenad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viisakaks võiksid arstid küll igas olukorras jääda.
Selge see, et kui polstrit palju, siis on raskem mõõtmisi teha aga kujutan ette, et seda on võimalik ka neutraalselt selgitada.
Enamus ülekaalulisi teavad vast isegi tervisele kaasnevaid ohte ja pole end meelega paksuks söönud. Põhjuseid võib olla mitusada – paremaid ja halvemaid, kuid UH kabinetis silmi pööritama hakata ei aita nüüd küll kedagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas kellegil peale UHd köht valus ka olnud?
Mul
arst surus nii hullult ja valusalt köhule kuna ei näinud hästi ja järgmisel päeval oli köht nii valus nagu oleks peksa saanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

arst surus nii hullult ja valusalt köhule kuna ei näinud hästi ja järgmisel päeval oli köht nii valus nagu oleks peksa saanud.

See on lihtsalt muljumisest nahale ja nahaalustele kihtidele, pole emaka ja rasedusega seotud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen üpris tugevalt ülekaalus ja mul on kaks last. Kummagagi ei teinud ämmaemand märkusi ja ka kõik uh-d läksid ilusti. Hoopiski esimest last sünnitades sain ühelt arstilt selliseid kommentaare, et ise nii suur ja ei saa hakkama ning selliste kintsudega peaks küll suutma sünnitada. Sünnitus lõppes keisriga. Arat muideks on Eestis väga tunnustatud ja hinnatud aga vot mina sain temalt nii halva kogemuse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enamus ülekaalulisi teavad vast isegi tervisele kaasnevaid ohte ja pole end meelega paksuks söönud.

No tõesti- täitsa kogemata kasvas kaal 100+ kiloni, ega need paksud siis meelega….

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ülekaal samas sama tervisehäda nagu muud hädad (mis siis et enda põhjustatud). Okei on rääkida, et laps halvas asendis või vana keisri arm segab vaatamist, aga samas ausalt öelda, et kõhul liiga paks pekipolster segab UH, on ebaviisakas? Ma arvan, et ülekaal praegu tõsine probleem, mis meie tervishoiusüsteemile ka ohtu kujutab (rohkem hädasid, suuremad raviarved jne) ja sellega peaks tõsisemalt tegelema. See suur viisakas olemine ja peki mitte mainimine ei tee küll kuidagi olukorda paremaks. Julge siis tõele ka näkku vaadata, kui endaga nii oled teinud, mitte solvu, kui arst otse probleemi välja toob.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ultraheli lihtsalt ei “näe” väga sügavale läbi pekikihtide. Siin ei ole midagi solvuda. Kui arst ütles, et paremaid pilte sinu kogukuse juures ei saagi, on see fakti konstanteerimine, mitte püüd olla öel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ultraheli lihtsalt ei “näe” väga sügavale läbi pekikihtide. Siin ei ole midagi solvuda. Kui arst ütles, et paremaid pilte sinu kogukuse juures ei saagi, on see fakti konstanteerimine, mitte püüd olla öel.

Huvitav, et erakliinikutes näeb ikka küll ja saab täiesti probleemitult korralikud pildid. Mitte ei saa aru, kuidas UH tegija näägutamine kellelegi sel hetkel kasuks saaks tulla.
Soovitagu siis viisakalt dietoloogi konsultatsiooni, kui midagi öelda tahavad, muu on täiesti kasutu eneseväljendus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soovitagu siis viisakalt dietoloogi konsultatsiooni,

seda on lihtsam ignoreerida, eksole.

Ultraheli tööulatus on ca 10cm otsikust.

Please wait...
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Esileht Lapse ootamine Ülekaalulised rasedad ja ultraheli