Esileht Lapse ootamine Ülekaalulised rasedad ja ultraheli

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Ülekaalulised rasedad ja ultraheli

Postitas:

Kas teil ka iga ultraheli käivad juurde kommentaarid, et teil paremat pilti ei saagi ja et siit kihtidest on raske läbi näha jnejne? Kas tõesti ülekaalulisele rasedale ei saa siis normaalselt ultraheli teha tänapäeval? Ma ei saa ju hetkel kohe kukkuda kaalu langetama rasedna..

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka ülekaaluline. Mitte kordagi pole olnud sellist probleemi. Võtsin enne rasedust 30 kg alla aga olen ikka ülekaalus. Nüüd ämmaemand küll vihjab, et vaadake söömist aga selliseid kommentaare pole kordagi old.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka ülekaaluline ja tehti ka selliseid märkusi, mitmel korral. Üsna ebameeldiv ka mulle aga lasin ühest kõrvast sisse ja teisest välja. Kuigi hea arst kindlasti selliseid märkusi ei tee!

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina 171cm pikk ja raseduse alguses 98kg, praegu 107kg (32.nädal). Pole kunagi mingeid probleeme ultrahelis olnud. Ja figuurilt olen veel õun. Arvel TÜKis

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle KV ultraheli alguses öeldi küll, et ehk tuleb emakasiseselt teha ultraheli – olin sellega ka arvestanud, sest esimese lapsega nii tehtigi. Seekord oli siiski kõhu pealt ka ilusti näha. Hetkel pole rasedus veel poole pealgi ja emakapõhja mõõtmisi jms pole olnud, eelmisel korral oli aga mitmeid kordi “polstrist” juttu. Aga mis siis teha, nii ju asi ongi, pekikiht kõhul teebki asja keerulisemaks – nad niigi on viisakad

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka ülekaaluline ja käisin LA’d tegemas.
Kuna laps oli halvas asendis ja mu kõhu polster oli paks, siis pandi nädala pärast uus aeg, et uuesti LA teha.
Arst küll midagi ei öelnud polstri kohta, aga oli näha et tahtis öelda.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 17:36; 16.08 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka ülekaaluline ja käisin LA’d tegemas.

Kuna laps oli halvas asendis ja mu kõhu polster oli paks, siis pandi nädala pärast uus aeg, et uuesti LA teha.

Arst küll midagi ei öelnud polstri kohta, aga oli näha et tahtis öelda.

Minul Oscariga sama. Arst ohhitas ja ahhitas, et laps halvas asendis. Pandi ka uus aeg jne. Ikka ei midagi jälle soigus. Lõin käega, läksin tasulisse ja sain kõik tehtud. Kõik olid viisakad ja kenad.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viisakaks võiksid arstid küll igas olukorras jääda.
Selge see, et kui polstrit palju, siis on raskem mõõtmisi teha aga kujutan ette, et seda on võimalik ka neutraalselt selgitada.
Enamus ülekaalulisi teavad vast isegi tervisele kaasnevaid ohte ja pole end meelega paksuks söönud. Põhjuseid võib olla mitusada – paremaid ja halvemaid, kuid UH kabinetis silmi pööritama hakata ei aita nüüd küll kedagi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellegil peale UHd köht valus ka olnud?
Mul
arst surus nii hullult ja valusalt köhule kuna ei näinud hästi ja järgmisel päeval oli köht nii valus nagu oleks peksa saanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 17:36; 16.08 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

arst surus nii hullult ja valusalt köhule kuna ei näinud hästi ja järgmisel päeval oli köht nii valus nagu oleks peksa saanud.

See on lihtsalt muljumisest nahale ja nahaalustele kihtidele, pole emaka ja rasedusega seotud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 22:48; 19.08 01:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen üpris tugevalt ülekaalus ja mul on kaks last. Kummagagi ei teinud ämmaemand märkusi ja ka kõik uh-d läksid ilusti. Hoopiski esimest last sünnitades sain ühelt arstilt selliseid kommentaare, et ise nii suur ja ei saa hakkama ning selliste kintsudega peaks küll suutma sünnitada. Sünnitus lõppes keisriga. Arat muideks on Eestis väga tunnustatud ja hinnatud aga vot mina sain temalt nii halva kogemuse.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamus ülekaalulisi teavad vast isegi tervisele kaasnevaid ohte ja pole end meelega paksuks söönud.

No tõesti- täitsa kogemata kasvas kaal 100+ kiloni, ega need paksud siis meelega….

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülekaal samas sama tervisehäda nagu muud hädad (mis siis et enda põhjustatud). Okei on rääkida, et laps halvas asendis või vana keisri arm segab vaatamist, aga samas ausalt öelda, et kõhul liiga paks pekipolster segab UH, on ebaviisakas? Ma arvan, et ülekaal praegu tõsine probleem, mis meie tervishoiusüsteemile ka ohtu kujutab (rohkem hädasid, suuremad raviarved jne) ja sellega peaks tõsisemalt tegelema. See suur viisakas olemine ja peki mitte mainimine ei tee küll kuidagi olukorda paremaks. Julge siis tõele ka näkku vaadata, kui endaga nii oled teinud, mitte solvu, kui arst otse probleemi välja toob.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ultraheli lihtsalt ei “näe” väga sügavale läbi pekikihtide. Siin ei ole midagi solvuda. Kui arst ütles, et paremaid pilte sinu kogukuse juures ei saagi, on see fakti konstanteerimine, mitte püüd olla öel.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 19:01; 29.04 20:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ultraheli lihtsalt ei “näe” väga sügavale läbi pekikihtide. Siin ei ole midagi solvuda. Kui arst ütles, et paremaid pilte sinu kogukuse juures ei saagi, on see fakti konstanteerimine, mitte püüd olla öel.

Huvitav, et erakliinikutes näeb ikka küll ja saab täiesti probleemitult korralikud pildid. Mitte ei saa aru, kuidas UH tegija näägutamine kellelegi sel hetkel kasuks saaks tulla.
Soovitagu siis viisakalt dietoloogi konsultatsiooni, kui midagi öelda tahavad, muu on täiesti kasutu eneseväljendus.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 22:48; 19.08 01:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitagu siis viisakalt dietoloogi konsultatsiooni,

seda on lihtsam ignoreerida, eksole.

Ultraheli tööulatus on ca 10cm otsikust.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellelgi on kogemust, kas Šoisi juures on aparatuur parem ja võimalik ka suure kaaluga rasedatel parem ultraheli pilt saada või on ikka sama lugu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogemus LA Pelgu vs Šois.

Mõlemas tuli kokkuvõttesse märkus, et “uuringu läbiviimine raskendatud kõhukatte eripärade tõttu” vms. Samas Šois ütles reaalselt 3 sekundit peale uuringu algust soo ära, samas kui Pelgus käisin halva nähtavuse tõttu UH-s kaks korda ning mõlemad korrad pusis arst pikalt, aga ei julgenud sugu kinnitada. Muidugi oli Šoisi kokkuvõte ka oluliselt detailsem. Samas ma ei oska hinnata, kas asi oli pigem masinas või Šoisi oskustes. Minu silmade jaoks olid nii Pelgu kui ka Šoisi pildid sama kvaliteediga, selles osas erinevust ma ei tajunud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soo nägemine on natuke õnnevärk ka ja ei olene alati arsti oskustest. See oleneb ju lapse asendist ja sellest kui hästi mingis asendis paistab.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 19:01; 29.04 20:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa oled end nii paksuks söönud, et raseduse jälgimine raskendatud, peaks mõtlema oma tervisele, mitte solvumisele.

Ja jutuga, et pole ise süüdi jne, võite seda juttu vanaemale rääkida. Enamus on ise süüdi.

Kui oma toitumisharjumusi ei muuda, siis kasvatad ka lapsest samasuguse toiduorja. Kas tahad seda lapsele?

Ilmselt saad veel ja ämmakalt kuulda, et sinu kaalu juures ei tohikski rase juurde võtta ja isegi kaalulangus on normaalne.

Ära siis solvu, kui sind ei julgustata kahe eest sööma. Solvumiseks pole ruumi. Ja kui on, siis ei tasu mingit kehapositiivsuse pläma ajada. See peab ikka meeletu ülekaal olema, millest siin jutt, mitte mingi +10 kg…

+9
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülekaalu koral on paljud meditsiinilisd protseduurid raskendatud, UH kaasa arvatud.

Kui rasvunud rase vajab keisrilõiget on ka see palju raskem ja suurema tüsistusteohuga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

160cm pikk ja kaalun 80kg. Ei ole ämmaemand veel kordagi halvasti öelnud- sinu kaalunumber ei ole tema asi kommenteerida. Mulle tehti gtt tänu ülekaalule, mis oli korras ikkagi ning öeldi ainult, et kui hakkan juurde võtma 3+ kilo kuus, siis teeb uuesti. Ning ei Oscaris ega LA’s probleeme polnud- vähemalt keegi ei kommenteerinud. Üks sai tehtud ITK’s ja teine Pelgus. Äkki peaksid ÄE vahetama?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina üle 100kg ja väga ilusad pildid sain ning kommentaare ei öelnud keegi. Uh tegi Oscaris G.Szirko ja LA Külli Erlang.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 13:21; 18.05 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei kujuta ette, kui ülekaalus teemaalgataja on, aga no kunagi pole midagi sellist öeldud. Kõige lähedasem asi, mida ette oskan kujutada, oli kolmanda sünnituse järgne udupeast  palatikaaslase öeldud “oh, ma arvasin, et sa oled veel sünnitamata!”.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Šois on oma ala pühendunud spetsialist ja ennast sellel alal kõvasti rohkem täiendanud kui kombinaathaiglate töötajatele võimaldatakse. Aparaat on tal ka enda valitud, mitte lihtsalt odavaim, mis  hankega saadi.

Ei ole ülekaaluline aga mind täiega hämmastas, kui kehv pilt TÜK-i erakorralises oli. Elites oli paari mm suuruses lootel erinevad piirkonnad näha ja südametöö plõksus parajalt suure laiguna. Paar nädalat hiljem TÜK-is vilkus ekraanil vaevalt rohkem kui paar pikslit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Šois on oma ala pühendunud spetsialist ja ennast sellel alal kõvasti rohkem täiendanud kui kombinaathaiglate töötajatele võimaldatakse. Aparaat on tal ka enda valitud, mitte lihtsalt odavaim, mis hankega saadi.

Ei ole ülekaaluline aga mind täiega hämmastas, kui kehv pilt TÜK-i erakorralises oli. Elites oli paari mm suuruses lootel erinevad piirkonnad näha ja südametöö plõksus parajalt suure laiguna. Paar nädalat hiljem TÜK-is vilkus ekraanil vaevalt rohkem kui paar pikslit.

Tõsi. Šoisi juures 7+6 loote südametöö nii ilusasti näha, sain isegi 3d pildi ka. ITKs 10+3 nädala loodel südametööd ei tuvastanud. Mingi õrn väberlus oli ainult. Hea, et ämmakas ise tuvastada oskas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Šois on oma ala pühendunud spetsialist ja ennast sellel alal kõvasti rohkem täiendanud kui kombinaathaiglate töötajatele võimaldatakse. Aparaat on tal ka enda valitud, mitte lihtsalt odavaim, mis hankega saadi.

Ei ole ülekaaluline aga mind täiega hämmastas, kui kehv pilt TÜK-i erakorralises oli. Elites oli paari mm suuruses lootel erinevad piirkonnad näha ja südametöö plõksus parajalt suure laiguna. Paar nädalat hiljem TÜK-is vilkus ekraanil vaevalt rohkem kui paar pikslit.

Üks kasutab aparaati rahategemiseks. Teine mitte. Lihtne.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui te nii suured oled, siis kuidas üldse mees sellise pekihunnikuga voodisse tahtis minna. Kas oma mehe peale ei mõtle kui ohjeldamatult rämpsu sisse ajate?
Arsti poolt oli õige märkus.

+1
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kui te nii suured oled, siis kuidas üldse mees sellise pekihunnikuga voodisse tahtis minna. Kas oma mehe peale ei mõtle kui ohjeldamatult rämpsu sisse ajate?

Arsti poolt oli õige märkus.

Kas mehe peale ei mõtle kui ta kontide keskel peab klõbistama?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 13:21; 18.05 09:23;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Lapse ootamine Ülekaalulised rasedad ja ultraheli