Esileht Ilu ja tervis Ülekaalulised vanemad, ülekaalulised lapsed

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 149 )

Teema: Ülekaalulised vanemad, ülekaalulised lapsed

Postitas:

Mis peab ühiskonnas juhtuma, et see perekonniti enda maakeraks söömine (ja laste maakeraks söötmine) ometi lõppeks? Eile poes: megapaks isa megapaksu varateismelise pojaga. Pojal käes korv, mis TÄIS KARTULIKRÕPSE. Kas inimesed on igasuguse aru kaotanud? Kui kohutavalt loll ja vastutustundetu noore inimese ees saab üks lapsevanem olla?

+35
-23
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 31.07 14:11; 31.07 20:29; 31.07 20:45; 31.07 20:49; 31.07 20:56; 31.07 21:47; 01.08 10:27; 01.08 10:35; 01.08 11:27; 01.08 12:47; 01.08 15:46; 01.08 19:05; 01.08 19:16; 03.08 11:54; 03.08 14:36; 03.08 16:58;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Sa seal poes ka nii sõnakas olid?

+29
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 14:14; 01.08 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa vastu lõugu oled saanud? Keegi võiks sulle selle puraka ära panna.

Miks? Mis ta valesti ütles?

+21
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on see jutt jumala õige. Sööge endid nuumseaks, kui tahate, kuid ärge rikkuge oma laste elu ära! Mina olin 80ndatel paks laps ja mäletan hästi neid traumasid, kui keeruline oli mulle riideid osta, kui kehv spordivõistlustel alati viimaste seas olla ja kuidas poisid mind klassiõhtutel kunagi tantsima ei võtnud. Murdeeas pidasin ekstreemseid dieete, kuni kaalust alla sain ja terve ülejäänud elu olen jälginud kullipilgul, et enam paksuks tagasi ei läheks, nii sügavad haavad ja halvad mälestused on sellest ajast! Kuigi nüüd, kui pakse on juba rohkem kui normaalkaalulisi, polegi see ehk lastele nii traumeeriv.

+39
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa vastu lõugu oled saanud? Keegi võiks sulle selle puraka ära panna.

Miks? Mis ta valesti ütles?

1. Võõras laps. Oma laps tuleb sünnitada. 2. Ütleb näkku või laseb püksi. Ilmselt on näolapike jubeinetu ja ei julge sellega esineda. Kuulge härra, teie poeg on end seaks söönud.

Sellised siis ongi ülekaaluliste reaktsioonid? Aga muidu nii heasüdamlikud ja seestpoolt ilusad inimesed…
Tegelikult tülgastav. Üldse ei kontrollita oma suud- ei siis, kui sealt toitu sisse aetakse ega siis, kui räägitakse.

+18
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 31.07 14:41; 31.07 19:02; 31.07 19:41; 31.07 19:53; 31.07 21:45; 31.07 22:08; 31.07 22:17; 31.07 23:40; 01.08 00:09; 01.08 15:45; 01.08 16:22; 01.08 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mäletan hästi neid traumasid, kuidas poisid mind klassiõhtutel kunagi tantsima ei võtnud. Kuigi nüüd, kui pakse on juba rohkem kui normaalkaalulisi, polegi see ehk nii traumeeriv.

Kui ülekaalulisi on ka noorte inimeste seas rohkem kui varem, siis ei tähenda, et inimeste mõttemaailmades ja soovides oleks midagi muutunud. Kaaslaseks soovivad ka need prisked, noored mehed ikka saledaid naisi. Kui 10-st 3 on peenikesed, siis käibki jaht vähemate peale. Kui juba lapsepõlves kasvatakse üles krõpsude, friikate, burksi ja limonaadi peal, siis on raske ka hiljem oma toitumisharjumusi muuta. Kui sõbrad ja sõbrannad on ümberringi samasugused, siis ei tehta ülekaalust veel välja, aga kaaluprobleem võib noortel häirivalt esile kerkida, kui hakatakse otsima kaaslast.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on kurb teema. Ülekaalulisus levib aina enam. Ja siis väidavad inimesed “välimus ei ole ju kõige tähtsam”, “mis see natuke pehmust ikka lapsele teeb” jne.
Mul on täiesti ükskõik, milline on teie laste väimus, aga mul ei ole ükskõik sellest, et noorte inimeste tervis ära rikutakse.
Ülekaalulisus ja eriti veel rasvumine ei ole välimuse küsimus!

+22
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 15:00; 31.07 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laste tervise nimel võiks vanemad ikka pingutada. Tean ühte peret, kus ema on tugevas ülekaalus, isa ka, pere kõik kolm last ülekaalus. Ja peret ei pannud oma toidulauda üle vaatama ka see, et ühel lapsel diagnoositi diabeet. See oleks ju väga suur põhjus, miks vanemad ka muutuse elus ette võtaks, lapse tervise nimel. Aga see pere paisub edasi. Kurb on vaadata. Ema postitab FB-s pilte, kus lastel sellised piimasupi portsud ees, nagu võiks süüa rasket füüsilist tööd tegev täismees. Muudkui küpsetab ja keedab, ühe kringli pilt, teise koogi pilt jne.

+16
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülekaalulisus on epideemia. Juhtusin ise nägema pealt vaatepilti kooli ühiselamu parklas. Ema tõi lapse kooli, autos oli ülipalju krõpsupakke. Jäi mulje nagu tegemist oleks müügiesindaja autoga, aga polnud ju. Ema jagas valjuhäälselt pojaga – need on sinu krõpsud, need on minu krõpsud. Ema oli ümar nagu maakera, poeg selgelt ülekaaluline. Väga õudne hakkas…

Vaatan samuti poes, mis kehakujul mida korvis on. Soovitan jah võtta pult ja laduda asjad otse kotti, saate ilma publikuta rasvuda. Tulemus paraku on siiski kõigile nähtav.

Väga häirib meedia sõnum viimasel ajal- iga keha on ilus. Ei ole. Asi pole ka ilus. Asi on tervises, rasvunud siseelundites, kõrges vererõhus jne. Eriti torkab rasvunud kõht välja neil, kes elektritõuksiga sõidavad, keha lödiseb. Iga kord, kui näen, tahaks öelda kõnni parem jala!

+26
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.07 17:44; 31.07 17:48; 31.07 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks selliseid inimesi on kindlasti ka, aga mul on täpselt vastupidine kogemus. Olen ise olnud väikesest peale liiga hea isuga ja aeglasepoolse ainevahetusega, suure osa elust võidelnud ülekaaluga, mida mingitel perioodidel on olnud väga palju, praegu minimaalselt.

 

Ja lapsed on kahjuks selles suhtes minusse, et kuigi ma olen väga pingutanud neile tervislikku toiduvalikut tagada, siis kui vähegi kätte saavad, on hirmus maiad ja sugugi ei tule isule piiri ette, kui kõht täis saab. Ning kaalu tuleb kergesti. Ei saa öelda, et oleksin neile maiustusi täiesti keelanud, eks paar korda nädalas ühe kommi ikka luban, vahel saavad jäätise (aga kindlasti mitte iga päev ega ülepäeviti), peolauas kooki-kringlit ei keela. Kui väljas süües nõutakse normaalse toidu asemel friikartuleid viineritega, siis magustoiduks on puuviljasalat, mitte pannkoogid, šokolaaditort või jäätis. Või kui eelistatakse söögikohas rammusat magustoitu, siis soolaseks on supp, mitte rasvased friikad, pelmeenid või burger. Väljas söömas käime üldsegi harva. Aga igapäevast maiustamist suurtes kogustes meil küll ei ole, kotitäit komme korraga ära süüa kunagi ei luba jne. Sellise mõõduka piiramisega ja rohke füüsilise koormusega olen suutnud lapsed seni normaalkaalus hoida — päris 50% peal KMI-kõveral just ei ole, aga alla 70% küll.

 

No ja mis on minu probleem? Suurem laps käib nüüd juba ise õues mängimas ja tahab ka sõpradega poes käia. Aga neil sõpradel lubatakse peaaegu iga päev raha kaasa võtta, selle eest nad ostavad suured kotid kommi ja krõpse ja sõna otseses mõttes söövad iga päev korraga need suured kotid tühjaks. Ju siis saavad endale lubada: lapsed ise on pisikesed-kleenukesed, vaat et alakaalulised, vanemad samuti saledad. Aga minu lapsel on esiteks kurb kõrvalt vaadata, kui ma tal sedasi igapäevaselt suurtes kogustes maiustada ei luba. Ja teiseks mõni lahkem sõber siis söödab teda ikkagi enda kommi- ja krõpsukotist suurtes kogustes. Tean, et mu laps on ka vahel suutnud piiri tõmmata ja öelda, et tema ema ei luba rohkem (mis on ju ka tegelikult väga kurb ju talle), aga ega ta alati ahvatlusele vastu panna ei suuda. Ei suuda ju täiskasvanudki, mis siis 1. klassi lapsest rääkida. Mina ei saa ju minna ka teiste laste emadele ütlema, et ärge laske oma lastel nii palju kommi ja krõpsu osta ja õues süüa, sest minu laps nii palju ei saa endale lubada ja tal on kurb vaadata. Kui kuskil söögikohas koos mõne (saledate) sõprade perega einestame, on ka pidevalt tunne, nagu oleksin täisterroristist ema, ja lapsed on silmanähtavalt kurvad, sest teistel peredel üldjuhul pole mingit probleemi lubada oma lastele suur hunnik friikaid koos viinerite või burgeriga JA sellele lisaks suur šokolaadikook, hunnik pannkooke või hiigeljäätis, minu omad siis vaatavad vesise suuga pealt. 🙁 Nii et päris suur probleem meie pere jaoks. 🙁 Kui vahel jutuks tuleb, pillatakse hooletult, et mis sa pabistad, nad pole sul ju paksud — no ei ole jah, aga sellepärast ei olegi ju, et ma muudkui valvan ja piiran, keelan ja ahistan.  Tore on, kui teie lapsed saavad minu omadest kaks korda rohkem maiustada ja on ikkagi kaks korda kõhnemad veel, aga kõigio lastel kahjuks ei ole võimalik seda endale lubada. 🙁

 

Muidugi on peresid, kus süüakse palju ja valesti ning kõik on paksud. Ja kahtlemata on peresid, kus kõik on saledad tänu väga mõistlikele toiduvalikutele. Aga seda nüüd ka öelda ei saa, et geneetilised eeldused mitte midagi ei loeks, eriti laste puhul, kellest paljudel on ainevahetus veel väga kiire. Krõpsu- ja kommikuhjadest ning “tervisliku kodutoiduna” üksnes makaronidest ja saiast elavaid lapsi on ka ülipeenikeste hulgas. Lihtsalt nende puhul ei torka see sedasi silma ja viltu ei vaadata. Aga kui mõni paksem laps peaks korra aastas kuskil avalikus kohas friikaid või burgerit saama, on viltuvaatajaid lademes.

 

Tegelikult ei tea ju isegi teema autor kindlalt, kas kellegi ostukorvis olnud krõpsud olid mõeldud lapsele ainuisikuliselt manustamiseks või on plaan jagada neid suuremal peol paarikümne sõbraga, kas need krõpsukotid tühjendatakse ühe õhtuga või peab neist koduste reeglite järgi jõuludeni jätkuma jne.

 

Ehk siis ilma konkreetsete asjaolude kohta teadmata tagaselja võõraid inimesi arvustada ei ole ilus.

+25
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.07 17:45; 31.07 18:03; 01.08 07:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea ühtegi pere, kes oleks ülekaaluline mõistlike valikutega. Kuidagi on ikka nii, et kui emal on kaalu üle, on lastel ka.

+16
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.07 17:44; 31.07 17:48; 31.07 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatan samuti poes, mis kehakujul mida korvis on. Soovitan jah võtta pult ja laduda asjad otse kotti, saate ilma publikuta rasvuda. Tulemus paraku on siiski kõigile nähtav.

Huvitav, kas sa seda ka märkad, kui mina, maakera, laon korvi lillkapsast, keefiri, tatart, bataati, kodujuustu, kanafileed, tomatit jms? Veider, et kunagi ega kuskil keegi ei maini, et ta ka selliseid pakse kuskil näinud oleks. Ilmselt olen nähtamatu. Nojah, loomulikult on mu korvis muudki, vähem tervislikku – neljaviljahelbeid, rukkileiba, võid, piima, jahu, vahel lausa banaani või nektariinigi … Ja lapsed on heas vormis. Seda ikka oled näinud?

+24
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 24 korda. Täpsemalt 31.07 17:56; 31.07 18:11; 31.07 19:28; 31.07 20:19; 31.07 21:58; 31.07 22:42; 31.07 23:29; 31.07 23:46; 01.08 00:23; 01.08 12:41; 01.08 16:25; 01.08 19:18; 02.08 11:13; 02.08 11:43; 02.08 13:11; 02.08 13:22; 02.08 13:54; 02.08 14:59; 02.08 15:57; 02.08 16:16; 02.08 20:02; 02.08 22:05; 03.08 14:52; 03.08 17:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea ühtegi pere, kes oleks ülekaaluline mõistlike valikutega. Kuidagi on ikka nii, et kui emal on kaalu üle, on lastel ka.

See osa on ilmselt õige, et tervisliku toidu peal üldjuhul paksuks ei lähe. (Nagu öeldud, minu lastel ei olegi kaalu üle.)

 

Kindlasti pole tõsi see, et paksudel vanematel pole kõhnu lapsi, see on üsna 50:50, ikka päris palju on paksudel vanematel lausa kõhnukesigi lapsi, küllap Sinugi tutvuskonnas, kui Sa järele mõtled. See muidugi ei tähenda, et need kõhnad lapsed tulevikus paksuks ei võiks minna, kui nad on kodust saanud ebatervislikud harjumused, mida nad hiljem jätkavad.

 

Päris paljudel lastel on kaalu lausa vähe täpselt samasuguse toiduvaliku või veel hullemagi juures kui neil paksudel lastel. Eriti noores eas paljud ei lähegi paksuks, ükskõik mida ja kui palju nad söövad. Aga niisugustele kõhnadele ebatervislikult toitujatele ei vaata keegi viltu. Samas on kergesti tüseneval lapsel selliste kõhnukeste maiasmokkade seltsis iseäranis raske tervislikele valikutele kindlaks jääda.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.07 17:45; 31.07 18:03; 01.08 07:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis peab ühiskonnas juhtuma, et see perekonniti enda maakeraks söömine (ja laste maakeraks söötmine) ometi lõppeks? Eile poes: megapaks isa megapaksu varateismelise pojaga. Pojal käes korv, mis TÄIS KARTULIKRÕPSE. Kas inimesed on igasuguse aru kaotanud? Kui kohutavalt loll ja vastutustundetu noore inimese ees saab üks lapsevanem olla?

Tead kõik paksud ei söö krõpse aga on ikka paksud.

+12
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile poes: megapaks isa megapaksu varateismelise pojaga. Pojal käes korv, mis TÄIS KARTULIKRÕPSE. Kas inimesed on igasuguse aru kaotanud? Kui kohutavalt loll ja vastutustundetu noore inimese ees saab üks lapsevanem olla?

Aga kui selline korv oleks olnud saleda isa saleda varateismelise poja käes? Mis sa siis oleks mõelnud. Las nunnu sööb?

+11
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 24 korda. Täpsemalt 31.07 17:56; 31.07 18:11; 31.07 19:28; 31.07 20:19; 31.07 21:58; 31.07 22:42; 31.07 23:29; 31.07 23:46; 01.08 00:23; 01.08 12:41; 01.08 16:25; 01.08 19:18; 02.08 11:13; 02.08 11:43; 02.08 13:11; 02.08 13:22; 02.08 13:54; 02.08 14:59; 02.08 15:57; 02.08 16:16; 02.08 20:02; 02.08 22:05; 03.08 14:52; 03.08 17:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Krõpsud ei ole ainus rasvumist põhjustav toit. Kui ei söö krõpse, sööb järelikult midagi muud ebatervislikku ja võimalik, et kogused on liiga suured.

Süües mõistlikus koguses tervislikku toitu ei lähe inimene paksuks.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.07 18:15; 31.07 18:59; 01.08 19:13; 02.08 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vaatan ka, mida lapsed ostavad. Enamasti ostavad nad rämpsu: suhkruga jooki, kommi, jäätist, krõpse. Ja suurem osa nendest pole paksud. Ma ütleks, et lapsena paksud on pigem geenidest, kodust saadud toitumisharjumused hakkavad hiljem mõjutama, kui sale olla pole enam nii kerge. Minu laps kaldub trullakusele, endal on ka normaalkaalu säilitamine suure töö tulemus. Ja meie peres on tervislik toit iga päev teemaks. Ja mida ma näen lapse sõprade pealt: iga päev ostavad igasugu saasta, mul on lapsega aina vaja rääkida, miks meie seda ei tee. Meie ei tee sellepärast, et meie ei saa seda endale lubada. Mõnel lapse sõbral on pigem probleem liigse kõhnusega ja nende vanemad ostavadki neile pitsat, pirukaid, saiakesi, et laps midagigi sööks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 31.07 18:17; 31.07 19:14; 31.07 19:59; 01.08 11:01; 01.08 14:09; 01.08 15:56; 01.08 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen sale naine 53/162/54. Ma käisin just eelmisel nädalal rannas. Mida ma seal siis nägin? Ma nägin seda, kuidas paksud naised minu kõrval sõid rannas jäätist ja saiakesi, peale jõid koka-koolat. Mina sõin kirsstomateid ja väikeseid värskelt marineeritud kurke, peale jõin mullita vett. Mida me siis sellest järeldame? Kas paksudel naistel on kilpnääre haige või on neil stress? Või on nende paksuses süüdi siiski miski muu, näiteks see, mis nende suust alla läheb?

+10
-26
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile poes: megapaks isa megapaksu varateismelise pojaga. Pojal käes korv, mis TÄIS KARTULIKRÕPSE. Kas inimesed on igasuguse aru kaotanud?

Ma olin, muideks seal samas poes ja mäletan sind ka, perekoolikas.
(kuidas sa seal selle kurgi v. banaaniga oma liigutust tegid)

Aga mina seisin vahepeal sellele perele ka lähemal ja kuulsin vestlust pealt.
Poisil pidid klassikaaslased ja sõbrad külla tulema ja need olidki siis kollektiivselt krõpse tellinud.
Poss veel rääkis isale, et ta ise neid väga ei tahagi ja et mida ta siis endale võiks osta nii, et teised ei solvuks.

+6
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 14:16; 31.07 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vaatan ka, mida lapsed ostavad. Enamasti ostavad nad rämpsu: suhkruga jooki, kommi, jäätist, krõpse. Ja suurem osa nendest pole paksud. Ma ütleks, et lapsena paksud on pigem geenidest.

Kuidas need “paksukstegevad geenid” siis nüüd viimastel aastakümnetel nõnda vohama on hakanud? Minu lapsepõlves oli terve kooli peale ainult paar paksu last, nende puhul ma tõesti usun geene.

Need normaalkaalus lapsed, keda sa poes maiustusi näed ostmas, söövad tõenäoliselt kodus normaalset, tervislikku toitu ja käivad õhtuti koos vanematega rattaga sõitmas. Aktiivne ja normaalselt toituv laps ei lähe neist paarist maiustusest paksuks, mis ta sõpradega poes käies vahel ostab.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.07 18:15; 31.07 18:59; 01.08 19:13; 02.08 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis peab ühiskonnas juhtuma, et see perekonniti enda maakeraks söömine (ja laste maakeraks söötmine) ometi lõppeks? Eile poes: megapaks isa megapaksu varateismelise pojaga. Pojal käes korv, mis TÄIS KARTULIKRÕPSE. Kas inimesed on igasuguse aru kaotanud? Kui kohutavalt loll ja vastutustundetu noore inimese ees saab üks lapsevanem olla?

Tead kõik paksud ei söö krõpse aga on ikka paksud.

Vahet pole, mida nad söövad. Fakt on see, et nad söövad rohkem kui ära suudavad kulutada. Me kõik allume füüsikaseadustele ja selles erandeid ei ole. Kellegi teise menüüd ja liikumist me jälgida ei saa, ainult enda oma. Ja sellepärast ei vasta tõele ka väited, et keegi sööb pidevalt kaloririkast rämpsu ja ikka on peenike. Järelikult ikka ei söö pidevalt või liigub nii palju, et see on tasakaalus sissesöödud kaloritega.

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 31.07 14:41; 31.07 19:02; 31.07 19:41; 31.07 19:53; 31.07 21:45; 31.07 22:08; 31.07 22:17; 31.07 23:40; 01.08 00:09; 01.08 15:45; 01.08 16:22; 01.08 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis peab ühiskonnas juhtuma, et see perekonniti enda maakeraks söömine (ja laste maakeraks söötmine) ometi lõppeks? Eile poes: megapaks isa megapaksu varateismelise pojaga. Pojal käes korv, mis TÄIS KARTULIKRÕPSE. Kas inimesed on igasuguse aru kaotanud? Kui kohutavalt loll ja vastutustundetu noore inimese ees saab üks lapsevanem olla?

Miks inimene ei tohi osta poest seda, mis poes müügil on? Kõik, mis poes müügil on hetkel seaduslik. Kes oled sina, kes läheb ütlema teistele, mida nad tohivad osta ja mida mitte. Igal inimesel on õigus omale elule ja sealhulgas omadele eksimustele.   Nemad vägistavad toiduga oma keha, aga see on nende keha ja nende elu. Neil on õigus valida, kuidas nad elavad ja kuidas nad surevad. Nemad on oma valiku teinud. Sind võib aga jälitamise ja solvamise eest kohtusse kaevata, sest sinu pole õigust teisi sõimata nende seaduslike valikute eest. Jah olen nõus, et nende valikud mulle ei sobi. Aga see on nende elu ja austan neid kui inimesi nende valikute eest. Kes aga annab Sulle õiguse alandada teisi, kusjuures nad pole isegi ühtegi seadust rikkunud?

+9
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

a sellepärast ei vasta tõele ka väited, et keegi sööb pidevalt kaloririkast rämpsu ja ikka on peenike. Järelikult ikka ei söö pidevalt või liigub nii palju, et see on tasakaalus sissesöödud kaloritega.

Ei ole päris nii, kehad on erinevad. On küll selliseid inimesi olemas, kelle puhul selline kalkulatsioon ei vasta tõele. Kehad on väga erinevad. Mul on tuttav, kes joob suurtes kogustes õlut iga päev ja ei liigu praktiliselt üldse. Päevas joob ta umbes 20 purki õlut. Ükskord arvutasin, et vähemalt 3000 kcal tuleb tal õlle arvelt, pluss toit. Liikumine on tal vähene, 3000 sammu tuleb ehk täis. Ja ta on kõhn, ei ole aastate jooksul grammigi juurde võtnud.

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 31.07 18:17; 31.07 19:14; 31.07 19:59; 01.08 11:01; 01.08 14:09; 01.08 15:56; 01.08 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Idioote on alati rohkem. Neid, kes ostavad krõpse, neid, kes nuiavad krõpse. Neid, kes sõidavad autoga treppi. Neid, kes on amööbid, kes ei loe raamatuid, kelle lapsed on alates vastsündinust 24h nina tahvlis ja pärast on poolkeelsed, kõnehäiretega. Neid lapsevanemaid, kes ei jälgi, mida nende lapsed söövad ja teevad. Kes jälgivad, aga ei suuna, sest laps pidavat saama, mida ta tahab.

Mul on iseenesest neist täiesti ükskõik. Minu poolest õgigu end lõhki ja olgu see ainus laul, mida nad teavad, mõni jabur multikamuusika. Minu probleem on see, et mina pean mitteidioodina pärast selle jama tagajärjed kinni maksma. Sest need paksud ja häiretega isikud võtavad oma ravi eest raha ka minu taskust. Ka oma töötuabiraha võtavad minu taskust. Ja kaudselt ka saamatajäänud tulu, väljaarendamata ühiskondlikud võimed, võrreldes sellega, kui järeltulevat põlve kasvatada normaalselt.

+10
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 19:23; 31.07 19:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me kõik allume füüsikaseadustele ja selles erandeid ei ole. Kellegi teise menüüd ja liikumist me jälgida ei saa, ainult enda oma. Ja sellepärast ei vasta tõele ka väited, et keegi sööb pidevalt kaloririkast rämpsu ja ikka on peenike. Järelikult ikka ei söö pidevalt või liigub nii palju, et see on tasakaalus sissesöödud kaloritega.

Erandid on täiesti olemas. Mina olen kohanud kolme valimatut toitujat, kes on piitspeenikesed. Ok, ühe kohta neist ma ei tea, mida ta pidevalt sööb, küll aga olen näinud, mida ja mis kogustes ta seltskonnas sööb – ja see peenike naine õgib, mis kole. Teine on mu oma vanaema, kes iga päev tõi Toome kohvikust omale karbitäie saiakesi ning kelle kohta kehtis tutvuskonnas nali, et kuni tema sööb, seni pidu käib. Tõsi, tema võimles igal hommikul, kõrge eani, aga ega see pole vist liiga suur füüsiline pingutus, töö oli tal vaimne. Ja kolmas on töökaaslane, kellega 5-6 aastat pea iga päev koos lõunal käisime, kes alati tellis 2 praadi, jättis salati võtmata ning pärast käis kohvikust läbi ning ostis mõne võimalikult kreemise koogi kohvi kõrvale. Sama naine oli põhimõtteline spordivastane, liikus igal pool autoga ning õhtud veetis kodus arvuti või teleka taga.  Seega jah, tee silmad lahti, need erandid on olemas. Inimorganism ei ole päris matemaatiline valem, kus igas inimeses kõik ühtmoodi töötab.

+12
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 24 korda. Täpsemalt 31.07 17:56; 31.07 18:11; 31.07 19:28; 31.07 20:19; 31.07 21:58; 31.07 22:42; 31.07 23:29; 31.07 23:46; 01.08 00:23; 01.08 12:41; 01.08 16:25; 01.08 19:18; 02.08 11:13; 02.08 11:43; 02.08 13:11; 02.08 13:22; 02.08 13:54; 02.08 14:59; 02.08 15:57; 02.08 16:16; 02.08 20:02; 02.08 22:05; 03.08 14:52; 03.08 17:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

a sellepärast ei vasta tõele ka väited, et keegi sööb pidevalt kaloririkast rämpsu ja ikka on peenike. Järelikult ikka ei söö pidevalt või liigub nii palju, et see on tasakaalus sissesöödud kaloritega.

Ei ole päris nii, kehad on erinevad. On küll selliseid inimesi olemas, kelle puhul selline kalkulatsioon ei vasta tõele. Kehad on väga erinevad. Mul on tuttav, kes joob suurtes kogustes õlut iga päev ja ei liigu praktiliselt üldse. Päevas joob ta umbes 20 purki õlut. Ükskord arvutasin, et vähemalt 3000 kcal tuleb tal õlle arvelt, pluss toit. Liikumine on tal vähene, 3000 sammu tuleb ehk täis. Ja ta on kõhn, ei ole aastate jooksul grammigi juurde võtnud.

Jälle see “mul on üks tuttav” jutt. Loed ta suutäisi ja samme? Jälgid 24/7 millega ta tegeleb?
Mis need arstid, treenerid ja toitumisspetsialistid ka teavad, kui väidavad, et inimesed on oma ainevahetuselt väga sarnased. Perekooli Kägu oma tuttavaga on targem.
Ainevahetuses on erinevused, aga need on väga väikesed ning sõltuvad eelkõige lihasmassi suurusest ja vanusest.

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 31.07 14:41; 31.07 19:02; 31.07 19:41; 31.07 19:53; 31.07 21:45; 31.07 22:08; 31.07 22:17; 31.07 23:40; 01.08 00:09; 01.08 15:45; 01.08 16:22; 01.08 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me kõik allume füüsikaseadustele ja selles erandeid ei ole. Kellegi teise menüüd ja liikumist me jälgida ei saa, ainult enda oma. Ja sellepärast ei vasta tõele ka väited, et keegi sööb pidevalt kaloririkast rämpsu ja ikka on peenike. Järelikult ikka ei söö pidevalt või liigub nii palju, et see on tasakaalus sissesöödud kaloritega.

Erandid on täiesti olemas. Mina olen kohanud kolme valimatut toitujat, kes on piitspeenikesed. Ok, ühe kohta neist ma ei tea, mida ta pidevalt sööb, küll aga olen näinud, mida ja mis kogustes ta seltskonnas sööb – ja see peenike naine õgib, mis kole. Teine on mu oma vanaema, kes iga päev tõi Toome kohvikust omale karbitäie saiakesi ning kelle kohta kehtis tutvuskonnas nali, et kuni tema sööb, seni pidu käib. Tõsi, tema võimles igal hommikul, kõrge eani, aga ega see pole vist liiga suur füüsiline pingutus, töö oli tal vaimne. Ja kolmas on töökaaslane, kellega 5-6 aastat pea iga päev koos lõunal käisime, kes alati tellis 2 praadi, jättis salati võtmata ning pärast käis kohvikust läbi ning ostis mõne võimalikult kreemise koogi kohvi kõrvale. Sama naine oli põhimõtteline spordivastane, liikus igal pool autoga ning õhtud veetis kodus arvuti või teleka taga. Seega jah, tee silmad lahti, need erandid on olemas. Inimorganism ei ole päris matemaatiline valem, kus igas inimeses kõik ühtmoodi töötab.

Need erandid tuginevad sellele, et organism ei ladesta suurt osa sissesöödavast rasvaks. See liigne energia on seal toidus olemas, aga tuleb mõnel erandil kohe välja ka.

“Füüsik” pidas silmas ilmselt seda, et ei Gulagis ega Auscwitzis polnud ülekaalulisi. Ükskõik, milline oli nende geneetika. Kui need näited on liiga räiged, siis võib vaadata ka mingeid suuremaid kohorte, tavasid. Sõja ajal söödi palju taimset toitu ja vähe liha. Jaapanlased söövad palju mereande. Mägede elanikud, loodusrahvad jne. Kõigil on omad edukad strateegiad ja neil ei ole ülekaalulisust.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 19:23; 31.07 19:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gulagis ega Auscwitzis polnud ülekaalulisi.

 

Aga olid difteeria, düsenteeria… Rääkimata vangide emotsionaalsest/vaimsest seisundist…

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erandid on täiesti olemas. Mina olen kohanud kolme valimatut toitujat, kes on piitspeenikesed. Ok, ühe kohta neist ma ei tea, mida ta pidevalt sööb, küll aga olen näinud, mida ja mis kogustes ta seltskonnas sööb – ja see peenike naine õgib, mis kole. Teine on mu oma vanaema, kes iga päev tõi Toome kohvikust omale karbitäie saiakesi ning kelle kohta kehtis tutvuskonnas nali, et kuni tema sööb, seni pidu käib. Tõsi, tema võimles igal hommikul, kõrge eani, aga ega see pole vist liiga suur füüsiline pingutus, töö oli tal vaimne. Ja kolmas on töökaaslane, kellega 5-6 aastat pea iga päev koos lõunal käisime, kes alati tellis 2 praadi, jättis salati võtmata ning pärast käis kohvikust läbi ning ostis mõne võimalikult kreemise koogi kohvi kõrvale. Sama naine oli põhimõtteline spordivastane, liikus igal pool autoga ning õhtud veetis kodus arvuti või teleka taga.  Seega jah, tee silmad lahti, need erandid on olemas. Inimorganism ei ole päris matemaatiline valem, kus igas inimeses kõik ühtmoodi töötab.

Seltskonnas suurte koguste sööjad ja samas väga kõhnad naised on sageli toitumishäirega. Olen ka ise selliseid kohanud- IG on toidupilte täis, pidudel süüakse laud lagedaks. Sellele järgneb oksendamine või järgneva kahe nädala jooksul on ainus “toit” vesi. Avalikult söömine kaotab kahtlused häire suhtes.
Kui su vanaema sööb päevas karbi saiakesi ja ülejäänud aja piirdub musta kohviga, siis ei ületa ta päeva kaolrikogust ja kaal püsib kenasti stabiilne.
Ja muidugi see töökaaslane, kellega koos lõunal käiakse- sa ei tea, mida ja kas üldse ta sööb hommikul ja õhtul või nädalavahetustel.

Minuga võid muidugi vaielda ja väita, et on inimesi, kelle anatoomia ja füsioloogia on vastuolus kõigi füüsikaseadustega. Valetad ainult iseendale.

+12
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 31.07 14:41; 31.07 19:02; 31.07 19:41; 31.07 19:53; 31.07 21:45; 31.07 22:08; 31.07 22:17; 31.07 23:40; 01.08 00:09; 01.08 15:45; 01.08 16:22; 01.08 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälle see “mul on üks tuttav” jutt. Loed ta suutäisi ja samme? Jälgid 24/7 millega ta tegeleb? Mis need arstid, treenerid ja toitumisspetsialistid ka teavad, kui väidavad, et inimesed on oma ainevahetuselt väga sarnased. Perekooli Kägu oma tuttavaga on targem. Ainevahetuses on erinevused, aga need on väga väikesed ning sõltuvad eelkõige lihasmassi suurusest ja vanusest.

Sa võid seda uskuda, aga inimeste organismid on tõesti väga erinevad. Ja kulutavadki väga erinevalt energiat. Olen tõesti ühe väga suure söödikuga ka koos elanud ja nägin iga tema ampsu ja liikumist. Ja samas on ka inimesi, kes ka väga vähe süües ikkagi alla ei võta. Puhta matemaatikaga pole midagi teha, seda võid kuulda ka igalt kogenud toitumisnõustajalt.

+8
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 31.07 18:17; 31.07 19:14; 31.07 19:59; 01.08 11:01; 01.08 14:09; 01.08 15:56; 01.08 16:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 149 )


Esileht Ilu ja tervis Ülekaalulised vanemad, ülekaalulised lapsed