Esileht Ilu ja tervis Ülekaaluliste kohutav mugavustsoon

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 207 )

Teema: Ülekaaluliste kohutav mugavustsoon

Postitas:

Ajendatuna rasestumise alafoorumi teemast, kus üks lapseootel naine kurdab, et ämmakas “mõnitas” teda (loe: juhtis tähelepanu, et rasvumine on suur terviserisk talle ja ta beebile)

Seal all on kari ülekaalulisi enda suurt kaalu õigustamas, küll ei oska, küll pole teadmisi, vanemad olid ka paksud ja ei õpetanud jne. Ja kõik arstid mõnitavad neid nende arust.

Miks on nii, et kui auto läheb katki, viiakse see parandusse, kui kodus lõhkeb veetoru, kutsutakse torumees jne, aga vot paksud ei pöördu mitte mingil juhul toitumisnõutaja/treeneri poole, kui omal jõud enam üle ei käi vaid otsitakse õigustusi, kuidas mugavustsoonis edasi passida?

+28
-54
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Paksude hingeelu ei tea, aga kui arst juhib tähelepanu Sinu riskikäitumisele või haigusele ja Sa võtad seda kui mõnitust, siis on Sul peas ilmselt katki midagi. Mu hambaarst ütles mulle viimasel visiidil, et on tekkinud auk ja tuleks see kohe korda teha, enne kui suuremaks läheb. Mõnitatuna ei tundnud ennast kuskilt otsast.

+50
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.07 18:06; 21.07 18:31; 21.07 18:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see oleneb ikkagi ütleja toonist ka. Tähelepanu juhtida saab mitut moodi.

+39
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja sina kohe tundsid, et tuleb paksude mõistusele toomiseks teise alafoorumisse eraldi teema teha? Või mis su teema mõte on? Saleda inimesena oled hullusti mures ja tõesti-tõesti tahad teada, miks ometi ei lähe kõik paksud toitumisnõustaja juurde?

+53
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see oleneb ikkagi ütleja toonist ka. Tähelepanu juhtida saab mitut moodi.

Paar aastat tagasi sain ma konkreetselt bussis sõimata, sest silmnähtavalt rasvunud ema ja tütar (täiskasvanud)istusid minu vastu ja tundsid, et neil pole piisavalt privaatruumi 🙂 Sõimata sain selle eest, et mul on nende mõnituseks liiga pikad jalad ja mõnitan nende ülekaalu enda jalgadega 🙂 Päriselt 🙂 Ma olin vait, jalad olid täiesti omal poolel ja üldse lugesin telefonist uudiseid. Seega väga palju mõnitust on inimesel peas kinni. Ja kui Sul on millegi tõttu kompleksid, siis adudki asju mõnitusena. Tegelikult ma ei kasvatanud enda jalgu ülekaaluliste inimeste mõnituseks (kus on seos üldse?!).

+32
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.07 18:06; 21.07 18:31; 21.07 18:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui Sul on millegi tõttu kompleksid, siis adudki asju mõnitusena. Tegelikult ma ei kasvatanud enda jalgu ülekaaluliste inimeste mõnituseks (kus on seos üldse?!).

Jaa, kindlasti usun, et sind sõimati selle eest, et sul on liiga pikad jalad kasvatatud. Ilmselt ka su peas kinni midagi.

+22
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.07 18:34; 21.07 22:00; 23.07 09:07; 23.07 18:24; 24.07 11:14; 24.07 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui Sul on millegi tõttu kompleksid, siis adudki asju mõnitusena. Tegelikult ma ei kasvatanud enda jalgu ülekaaluliste inimeste mõnituseks (kus on seos üldse?!).

Jaa, kindlasti usun, et sind sõimati selle eest, et sul on liiga pikad jalad kasvatatud. Ilmselt ka su peas kinni midagi.

No kui laused olid: mida selline istub siin üldse; kas te mõnituseks peate istuma kohal, kus teised teie vastu istuvad; kui teil on ebanormaalselt pikad jalad (kusjuures on normaalsed minu meelest), siis äkki te peaksite mingi invatranspordi endale muretsema; tahate midagi näidata meile sellega, et me ei mahuks jne. jne. Mulle tõesti tundus see mõnitamisena. Või mis see oli siis? Siiani on meeles, järelikult jättis vastiku tunde pikaks sisse. Ja rõhutan veel- mu jalad olid minu poolel ja ka kuidagi muudmoodi ei käitunud ma ebanormaalselt. Vahetult enne neid istusid samas kohas teised inimesed ja kõik oli täiesti tavapärane, ei jäänud kellelegi midagi ette.

+22
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.07 18:06; 21.07 18:31; 21.07 18:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin seda teemat ja minu arust TA seal just ütleb, et tegeleb oma kaaluprobleemiga. Aga ilmselt on ämmaka ütlemine teda sedasi riivanud, et soovib et see ei korduks.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga vot paksud ei pöördu mitte mingil juhul toitumisnõutaja/treeneri poole, kui omal jõud enam üle ei käi vaid otsitakse õigustusi, kuidas mugavustsoonis edasi passida?

Mina olen paks ja ma ütlen sulle, miks ma ei pöördu: sest ma ei usalda mingi treeneri teadmisi inimkeha füsioloogiast nii palju, et teda enda kallale usaldada. Küllalt ja liiga palju olen kuulnud lolli jama poppide treenerite suust. Ühe popi treeneri tõttu on mul üks põlv õhtul – tema arvas, et on täitsa okei, kui ülekaaluline teeb väljaasteid ja poolkükke ning vastutuse veeretas minu peale, teatades, et eks ma ise tunnen piiri. Ma olen võitleja loomuga ja piiri tunnetasin siis, kui põlves raks käis ja nüüd ongi varsti põlveopp ees. Ka nendes peentes telepaksude saadetes näen pidevalt pakse kükkimas ja mõnda isegi veel raskus (!!!) turjal … tule taevas appi. Kuidas ma saan selliseid “õpetajaid” enda kallale lubada? Kui need kuulsad juba sellised on, siis mis veel need tavalised pisikesed trennisaali pupsikud minuga ära teeks? Paneks maratoni jooksma, et küll siis rasv ilusti kulub?
Arsti soovitusi loomulikult kuulan.

A mis su teema mõte muidu oli? Tahtsid sa ikka teada, miks paksud trenni ei lähe või ehk lihtsalt meile teada anda, et kõik paksud on lollid? Paksude mugavustsoonist ei tea sa tegelikult ilmselt mitte midagi, sul pole õrna aimugi, kas konkreetne paks on midagi üritanud või mitte, kui palju ta vaeva on näinud, kas tulemusega või ilma. Sa ei tea ka seda, kust ta tuleb, mis elu ta on elanud, millised võimalikud psüühilised või somaatilise hädad tal on.

+54
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 47 korda. Täpsemalt 21.07 18:57; 22.07 13:45; 22.07 21:21; 24.07 14:14; 24.07 15:38; 24.07 20:18; 25.07 18:34; 26.07 12:48; 26.07 14:46; 26.07 15:51; 27.07 09:40; 27.07 13:03; 28.07 10:23; 28.07 22:03; 29.07 10:45; 29.07 11:37; 29.07 16:43; 29.07 17:36; 29.07 21:10; 30.07 13:12; 01.08 11:24; 01.08 12:36; 01.08 12:47; 01.08 13:22; 01.08 16:17; 01.08 17:23; 01.08 20:10; 02.08 13:03; 02.08 14:25; 02.08 19:25; 02.08 20:58; 02.08 22:16; 03.08 22:16; 04.08 10:06; 04.08 10:22; 04.08 10:28; 04.08 10:37; 04.08 10:38; 04.08 10:39; 04.08 14:10; 04.08 15:01; 04.08 15:41; 04.08 17:31; 05.08 13:54; 05.08 17:45; 05.08 19:13; 09.08 23:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ämmakas “mõnitas” teda (loe: juhtis tähelepanu, et rasvumine on suur terviserisk talle ja ta beebile)

Kust tead, et ainult juhtis tähelepanu ja et too rase oli koguni rasvunud?

Seal all on kari ülekaalulisi enda suurt kaalu õigustamas,

Ma ei tea, kas see paksuvihkaja seal olid sina, aga mina vastasin sinna ka ja mina olen seni valdavalt normaalkaalus püsinud. Kui korra paar kg ülearu kogunes, jälgisin kaloreid ja võtsin alla. Paksuviha mul sellegipoolest pole.

Usu, tänapäeval teavad 99% rasestumisealistest ülekaalulisuse põhjuseid ja on kuulnud tervislikest toitumissoovitustest ning liikumissoovitustest. Paksuse põhjuseid on erinevaid, mõni lihtsalt peab paksukstegevat elustiili väärtuslikumaks kui tervist, teisel on nn paksugeenid, kolmandal kergitasid/kergitavad kaalu mingid ravimid või tervisehäda… Kui inimene juba niigi tegeleb oma kaaluprobleemiga, siis teiste jätkuv kaalu kallal õiendamine midagi positiivset küll kaasa ei too. Milleks seda siis vaja on? Kui ämmaemandal oli samasugune suhtumine kui teemaalgatajal, siis see ei ole mitte “tähelepanu juhtimine” vaid vägagi halvustav.

+27
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 19:08; 05.08 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks on nii, et kui auto läheb katki, viiakse see parandusse, kui kodus lõhkeb veetoru, kutsutakse torumees jne, aga vot paksud ei pöördu mitte mingil juhul toitumisnõutaja/treeneri poole, kui omal jõud enam üle ei käi vaid otsitakse õigustusi, kuidas mugavustsoonis edasi passida?

Sest nende jaoks ei ole paks olemine nii suur viga, nagu sulle tundub.
Sinu toodud näidetes teisiti edasi elada ei saa. Sobivamad näited oleks katkine tuli või mõlkis stange või tilkuv kraan, st ei ole perfektne, aga töötab.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli selline kogemus. 12ndla ultrahelis avastati raseduse peetumine. Laps vastas suurusele, aga süda ei löönud. Ma olin täiesti šokis ja pisarais, arst ütles:”nojah, võtke kaalust alla, ehk jääte uuesti rasedaks.” Ma olen 174 cm ja 65 kg, tõesti, võiks saledam olla, aga ülekaalus ka pole. Hiljem netist otsisin selle günekoloogi kohta ja talle pidigi patsientide puhul kaal ette jääma.
Ma saan aru, et viljatusmurega naisele öeldakse, et suur ülekaal on samuti takistus. Mõistlik. Kas muudes olukordades ilma hea põhjenduseta rasedale on seda mõtet mainida? Ma ei tea. Kas eksisteerib inimest, kes ei tea, mida teeb ülekaal? Kas eksisteerib ülekaalulist, kes soovib lõbu pärast paks edasi olla? Ei usu.

+39
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli selline kogemus. 12ndla ultrahelis avastati raseduse peetumine. Laps vastas suurusele, aga süda ei löönud. Ma olin täiesti šokis ja pisarais, arst ütles:”nojah, võtke kaalust alla, ehk jääte uuesti rasedaks.” Ma olen 174 cm ja 65 kg, tõesti, võiks saledam olla, aga ülekaalus ka pole. Hiljem netist otsisin selle günekoloogi kohta ja talle pidigi patsientide puhul kaal ette jääma.

Ma saan aru, et viljatusmurega naisele öeldakse, et suur ülekaal on samuti takistus. Mõistlik. Kas muudes olukordades ilma hea põhjenduseta rasedale on seda mõtet mainida? Ma ei tea. Kas eksisteerib inimest, kes ei tea, mida teeb ülekaal? Kas eksisteerib ülekaalulist, kes soovib lõbu pärast paks edasi olla? Ei usu.

174/65 ja arsti arvates ülekaal? no tule Jumal appi ütlen ma selle kohta.
olin kunagi 168/60 ja nägin välja nagu nälginud oleks. 168/67 näen oluliselt parem välja ja minu poolest öelgu kõik teised, mida tahavad.

+29
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja soov on ilmselgelt alustada järjekordset paksuviha teemat oma enesetunde tõstmiseks.
Aga ma ei usu, et rõõmsameelne, sportlik ja normaalkaalus naine sellist teemat teeks.
Nii et, mis põhjus sul on sadu kordi läbinämmutatud juttu uuesti alustada?
Saada teada, et tegelikult kõik armastavad pakse naisi nagu sa ise, kõik nad ise on oma eluga rahul?
Või et kõik vihkavad neid, nagu sinagi?
Mida krt peab kogu aeg torkima kellegi teise elu ja välimust? Muretse, kui su oma tütar või poeg on eluohtlikult rasvunud. Või lapselapsed. Pea loenguid ja suuna trenni ja arstile.
Ülejäänud inimesed jäta rahule – ega sa täiesti võõraste pärast ju tegelikult ei muretse, sul kama kaks.

+29
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõus, et teemaalgatus ei ole heatahtlik ega ajendatud soovist aidata. Minu meelest oli selle “paksu raseda” mõte pigem selles, et kui inimene on juba rase, siis on mõttetu loengut lugeda, et enne rasestumist oleks võinud 20 kilo alla võtta.

+28
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see oleneb ikkagi ütleja toonist ka. Tähelepanu juhtida saab mitut moodi.

Paar aastat tagasi sain ma konkreetselt bussis sõimata, sest silmnähtavalt rasvunud ema ja tütar (täiskasvanud)istusid minu vastu ja tundsid, et neil pole piisavalt privaatruumi ???? Sõimata sain selle eest, et mul on nende mõnituseks liiga pikad jalad ja mõnitan nende ülekaalu enda jalgadega ???? Päriselt ???? Ma olin vait, jalad olid täiesti omal poolel ja üldse lugesin telefonist uudiseid. Seega väga palju mõnitust on inimesel peas kinni. Ja kui Sul on millegi tõttu kompleksid, siis adudki asju mõnitusena. Tegelikult ma ei kasvatanud enda jalgu ülekaaluliste inimeste mõnituseks (kus on seos üldse?!).

No kui sa väga pingutand oleks oleksid paar kollast nägu äkki veel teksti mahutand

+7
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõus, et teemaalgatus ei ole heatahtlik ega ajendatud soovist aidata. Minu meelest oli selle “paksu raseda” mõte pigem selles, et kui inimene on juba rase, siis on mõttetu loengut lugeda, et enne rasestumist oleks võinud 20 kilo alla võtta.

Selle peale oleks võinud ise tulla

+2
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 39 korda. Täpsemalt 21.07 21:47; 22.07 20:45; 22.07 21:07; 22.07 21:19; 24.07 20:20; 26.07 15:34; 28.07 20:19; 29.07 23:48; 30.07 12:57; 30.07 19:07; 31.07 09:38; 31.07 10:56; 31.07 12:42; 31.07 12:55; 01.08 11:56; 01.08 12:42; 02.08 12:38; 02.08 14:12; 02.08 18:49; 02.08 20:20; 02.08 22:03; 03.08 21:09; 04.08 09:32; 04.08 10:15; 04.08 10:32; 04.08 10:34; 04.08 12:54; 04.08 14:26; 04.08 15:29; 04.08 16:59; 05.08 12:01; 05.08 16:19; 05.08 20:20; 05.08 21:29; 05.08 21:53; 10.08 10:06; 10.08 11:40; 10.08 12:18; 10.08 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle peale oleks võinud ise tulla

Sulle pole öeldud kunagi, et tagantjärele targutajad on tüütud? Eriti kui nina alla hõõrutakse asja, mida inimene isegi teab.

+14
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.07 18:34; 21.07 22:00; 23.07 09:07; 23.07 18:24; 24.07 11:14; 24.07 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii et, mis põhjus sul on sadu kordi läbinämmutatud juttu uuesti alustada?

See on ju lihtne. Omal tal on ilmselt geenides see, et võib süüa nii palju kui tahab.
AGA tal EI OLE geenidega muud mitte midagi kaasa saanud. Ei edasipüüdlikkust, haridust ka pole, head pead samuti, no aga siis jääbki üle vaid üks variant: rõhutada oma (ainsat) nö. positiivset poolt.
Ja seda muidugi läbi teiste mõnitamise.

Next question, please.

+22
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui otse selle teema küsimustele vastata, siis ütleks nii, et kõik teemas nimetatud rikked parandatakse nn ühe krraga ära. Kui ülekaaluline inimene läheks ka spetsi juurde, kes teeb ta korda vahemikus 1 tund kuni kolm päeva, siis tehtaks seda.
Paraku see ei käi nii.
Ja tõesti, kõik ei ole ühtemoodi. Paks aga ei ole keegi meelega.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi mida mu silmad näevad ???? Ühes teemas ei viitsinud keegi enam sinuga kaasa kaagutada ja siis oli vaja uus teha. Ütlesin seal teemas ja ütlen ka siin – kui sa ei oska näha inimese sisse (mida ei oska kuskil suvalises foorumis mitte keegi), siis hoia oma lambised kommentaarid endale. Praegu käitud sa nagu klassikaline kiusaja. Andku jumal, et mu lapsed oleksid pigem natukene ülekaalulised kui sellised kibestunud neti- või ka päris elus kiusajad. Ela ja lase teistel elada!

+16
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.07 22:39; 21.07 22:41; 24.07 17:14; 24.07 19:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aa ja mina olen muuseas üks neist “karjast ülekaalulistest” seal teises teemas, kelle kehamassiindeks on 21 ???? Uskumatu eks, et ka norm kaaluga inimesed kiusu ja ebaõigluse vastu seisavad?!

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.07 22:39; 21.07 22:41; 24.07 17:14; 24.07 19:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli selline kogemus. 12ndla ultrahelis avastati raseduse peetumine. Laps vastas suurusele, aga süda ei löönud. Ma olin täiesti šokis ja pisarais, arst ütles:”nojah, võtke kaalust alla, ehk jääte uuesti rasedaks.” Ma olen 174 cm ja 65 kg, tõesti, võiks saledam olla, aga ülekaalus ka pole. Hiljem netist otsisin selle günekoloogi kohta ja talle pidigi patsientide puhul kaal ette jääma.

Ma saan aru, et viljatusmurega naisele öeldakse, et suur ülekaal on samuti takistus. Mõistlik. Kas muudes olukordades ilma hea põhjenduseta rasedale on seda mõtet mainida? Ma ei tea. Kas eksisteerib inimest, kes ei tea, mida teeb ülekaal? Kas eksisteerib ülekaalulist, kes soovib lõbu pärast paks edasi olla? Ei usu.

Kuule, mis saledam! Ma olen 175 cm ja kui kaalusin 65 kilo, siis olin ikka üsna kondine.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see oleneb ikkagi ütleja toonist ka. Tähelepanu juhtida saab mitut moodi.

Paar aastat tagasi sain ma konkreetselt bussis sõimata, sest silmnähtavalt rasvunud ema ja tütar (täiskasvanud)istusid minu vastu ja tundsid, et neil pole piisavalt privaatruumi ???? Sõimata sain selle eest, et mul on nende mõnituseks liiga pikad jalad ja mõnitan nende ülekaalu enda jalgadega ???? Päriselt ???? Ma olin vait, jalad olid täiesti omal poolel ja üldse lugesin telefonist uudiseid. Seega väga palju mõnitust on inimesel peas kinni. Ja kui Sul on millegi tõttu kompleksid, siis adudki asju mõnitusena. Tegelikult ma ei kasvatanud enda jalgu ülekaaluliste inimeste mõnituseks (kus on seos üldse?!).

Ma sain ükskord sõimata paksult tädilt Tartu linnaliinibussis. Oli veel piletikomposteerimise aeg ja ma üritasin jõuda kompostrini. Paks seisis ees, lõpuks pressisin suuri vaevu läbi ja oi kus siis hakkas lõugama. Ma sõimasin vastu.

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga vot paksud ei pöördu mitte mingil juhul toitumisnõutaja/treeneri poole, kui omal jõud enam üle ei käi vaid otsitakse õigustusi, kuidas mugavustsoonis edasi passida?

Mina olen paks ja ma ütlen sulle, miks ma ei pöördu: sest ma ei usalda mingi treeneri teadmisi inimkeha füsioloogiast nii palju, et teda enda kallale usaldada. Küllalt ja liiga palju olen kuulnud lolli jama poppide treenerite suust. Ühe popi treeneri tõttu on mul üks põlv õhtul – tema arvas, et on täitsa okei, kui ülekaaluline teeb väljaasteid ja poolkükke ning vastutuse veeretas minu peale, teatades, et eks ma ise tunnen piiri. Ma olen võitleja loomuga ja piiri tunnetasin siis, kui põlves raks käis ja nüüd ongi varsti põlveopp ees. Ka nendes peentes telepaksude saadetes näen pidevalt pakse kükkimas ja mõnda isegi veel raskus (!!!) turjal … tule taevas appi. Kuidas ma saan selliseid “õpetajaid” enda kallale lubada? Kui need kuulsad juba sellised on, siis mis veel need tavalised pisikesed trennisaali pupsikud minuga ära teeks? Paneks maratoni jooksma, et küll siis rasv ilusti kulub?

Arsti soovitusi loomulikult kuulan.

A mis su teema mõte muidu oli? Tahtsid sa ikka teada, miks paksud trenni ei lähe või ehk lihtsalt meile teada anda, et kõik paksud on lollid? Paksude mugavustsoonist ei tea sa tegelikult ilmselt mitte midagi, sul pole õrna aimugi, kas konkreetne paks on midagi üritanud või mitte, kui palju ta vaeva on näinud, kas tulemusega või ilma. Sa ei tea ka seda, kust ta tuleb, mis elu ta on elanud, millised võimalikud psüühilised või somaatilise hädad tal on.

Ma täitsa nõus sinuga. Minul küll erilist ülekaalu pole, aga läksin ükskord 24/7 fitnessi kõht-selg-tuhar trenni. Ütlesin treenerile, et pole enne käinud jne. Tema soovitas sellele vaatamata teha harjutusi nii, et mõlemas käes viiekilone ketas. Tulemuseks oli see, et mul tekkis kudede põletik, käed paistetasid üles ja olid kohuvalt valusad, liigutada ei saanud.
Kõik, kellele ma seda rääkisin, ütlesid, et uskumatu, mis treener see oli, algaja peab tegema kiloste hantlitega või üldse ilma. Aga nii see oli. Ärge uskuge spordiklubide treenereid, minge parem füsioterapeudi juurde või käige ujumas.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks on nii, et kui auto läheb katki, viiakse see parandusse, kui kodus lõhkeb veetoru, kutsutakse torumees jne, aga vot paksud ei pöördu mitte mingil juhul toitumisnõutaja/treeneri poole, kui omal jõud enam üle ei käi vaid otsitakse õigustusi, kuidas mugavustsoonis edasi passida?

Mina olen paks. Asi pole ju treeneri või toitumisnõustaja poole pöördumises ega üldse selles, et paks inimene ei teaks, kuidas trenni teha või mida süüa. Asi on ju peas. Sama nagu alkohoolikule öelda, et joo, aga mõistlikult, vahel harva natukene. Inimesed lihtsalt ei suuda ja sellel on ikka mingi muu põhjus kui laiskus või rumalus.

Minu arust jaguks meil kõvasti tööd toitumishäiretega tegelevatele psühholoogidele, kelle poole peaks saama pöörduda ilma perearsti saatekirjata. Kui keegi oskab sellist psühholoogi soovitada, oleksin väga tänulik.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.07 12:22; 31.07 10:51; 31.07 12:53; 01.08 09:26; 01.08 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust jaguks meil kõvasti tööd toitumishäiretega tegelevatele psühholoogidele, kelle poole peaks saama pöörduda ilma perearsti saatekirjata. Kui keegi oskab sellist psühholoogi soovitada, oleksin väga tänulik.

Sensuses minuteada on, aga seal regulaarselt käimine on paras pankrot – üks seanss oli mõni aasta tagasi 60+ eurot. Oli ka mingi grupiteraapiate seeria söömisteemaline, aga see oli vist rohkem buliimikute teema ja maksis ka 300+ eurot.
Täiesti nõus, et arusaamatult vähe on teada psühholooge, kes tegeleks paksudega. Võimalik, et neid on, aga kui suudan end kätte võtta ja otsustan, et nüüd lähen psühholoogile, siis selliselt neid üles leida on vägagi keeruline. Pealegi mängib jällegi see hind – no ma ei saa hakata lihtsalt läbi proovima psühholooge, et millal leian selle, kellega mul klapib ja kellest mulle kasu on. Nad ju müüvad usaldust ja seda toodet ei ole võimalik ette kuidagi kontrollida.
Ja muidugi mängib ka aegade puudus – psühholoogi juurde minek pole mingi vererõhu kontroll, et lähen kohale, kui minu aeg tuleb, ja teen ära. Sa pead end ette valmistama, olema valmis end avama, olema suuteline abi küsima – ja kui ooteaeg selleks on mitu kuud, siis on asi üsna mõttetu.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 47 korda. Täpsemalt 21.07 18:57; 22.07 13:45; 22.07 21:21; 24.07 14:14; 24.07 15:38; 24.07 20:18; 25.07 18:34; 26.07 12:48; 26.07 14:46; 26.07 15:51; 27.07 09:40; 27.07 13:03; 28.07 10:23; 28.07 22:03; 29.07 10:45; 29.07 11:37; 29.07 16:43; 29.07 17:36; 29.07 21:10; 30.07 13:12; 01.08 11:24; 01.08 12:36; 01.08 12:47; 01.08 13:22; 01.08 16:17; 01.08 17:23; 01.08 20:10; 02.08 13:03; 02.08 14:25; 02.08 19:25; 02.08 20:58; 02.08 22:16; 03.08 22:16; 04.08 10:06; 04.08 10:22; 04.08 10:28; 04.08 10:37; 04.08 10:38; 04.08 10:39; 04.08 14:10; 04.08 15:01; 04.08 15:41; 04.08 17:31; 05.08 13:54; 05.08 17:45; 05.08 19:13; 09.08 23:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajale rahustuseks, et ei ole vaja nende ülekaaluliste rasedate pärast paanikasse minna:

Ülekaalulisuse riskidest rasedatele räägitakse sageli väga ülepaisutatult. Muidugi need riskid on olemas, aga need ei ole sugugi nii katastroofilised, kui arvata võiks.

On näiteks meedias suur pealkiri, kuidas Rootsi teadlased avastasid, et ülekaaluliste naiste lastel esineb rohkem sünnidefekte. Hakkad uuringut ennast lugema, siis on kirjas, et normaalkaaluliste rasedate seas on sünnidefektide esinemine 3,4% ja ülekaalulistel 3,5%. On jah suurem tõesti.

Ja nii on paljude teiste riskidega ka, et jah tõesti, ülekaalulistel on need riskid kõrgemad, aga need protsendid lõppkokkuvõttes ei ole üldse nii hullud.

Isegi rasedusdiabeediga. Normaalkaalulisel rasedal on see risk 2,3%. Rasedal, kelle KMI on üle 35 (mis on juba tõsine rasvumine) on see risk 9,3%. Jah, see on oluliselt suurem, aga siiski üle 90% isegi niivõrd ülekaalulistest rasedatest ei teki ikkagi rasedusdiabeeti.
Preeklampsia protsendid on umbes samad ehk jälle üle 90% tugevalt ülekaalulistel ka EI TEKI ikkagi seda.

(Väidete aluseks on enam kui 16 000 osalejaga läbi viidud uuring – https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15118648/)

Muidugi on normaalkaalus olemine parem ja muidugi tuleks ka rasedana oma toitumist ning liikumist jälgida, aga paanika, sõimamine, hirmutamine, halvustamine jms on täiesti asjatud. Eriti veel kuna rasedusaegsel hirmul, ärevusel ja stressil on lapsele hoopis hullemad tagajärjed kui ülekaalulisusel (raseduse katkemise oht on suurem, lastel on hiljem kognitiivse arenguga probleeme, neil esineb rohkem hüperaktiivsust jne).

+15
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 22.07 13:54; 22.07 18:26; 22.07 20:58; 22.07 21:12; 23.07 18:02; 24.07 12:37; 24.07 12:40; 24.07 17:06; 25.07 16:00; 05.08 18:45; 05.08 20:22; 05.08 21:49; 05.08 21:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan veel, et kui kaalulangetamiseks piisaks TEADMISEST, et ülekaalulisus on ebatervislik, siis ei tohiks meil olla ühtegi ülekaalulist arsti, õde või muud meditsiinitöötajat. Aga sellegipoolest neid on ja mitte vähe.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 22.07 13:54; 22.07 18:26; 22.07 20:58; 22.07 21:12; 23.07 18:02; 24.07 12:37; 24.07 12:40; 24.07 17:06; 25.07 16:00; 05.08 18:45; 05.08 20:22; 05.08 21:49; 05.08 21:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Autol ja veetorudel ei ole näiteks hormoone, mis tsükliliselt keeravad enesetunde kreeni (mind näiteks mõjutab väga tugevalt PMS, mille vastu ei ole mingeid ravimeid ega imerohte mis kõiki ühtmoodi aitaksid), neil ei ole tundeid ja emotsioone, mille kõikumine võib ühel hetkel viia enesetunde kõrgustesse ja teisel madalamale kui muru. Kui ei ole stabiilselt head enesetunnet, siis ei toimi ka stabiilne kaalulangetus, sest kui aastakümnetega on sisse harjutatud harjumus kehva enesetunnet toiduga leevendada, siis minu kogemusel nii on ja jääb ning sellega tuleb lihtsalt pidevalt tegeleda, et see sind väga alla ei neelaks. Ei aita asendustegevuste leidmine, trenniga asendamine, aitab ainult pidev teadlik pingutamine ja see on kohutavalt väsitav ning ei toimi ka 100%. Ainuüksi käesoleva aasta 6 kuu jooksul olen alla võtnud 10 kilo, juurde võtnud 10 kilo, uuesti alla võtnud 10 ja uuesti juurde võtnud 10 kilo sest meeleolu ongi pidevalt kõikunud ja kahjuks mõjutavad minu meeleolu nii isiklik elu kui ka kõik ümbritsev. Ei ole mul mingeid psühhiaatri pandud diagnoose ja ei tarvita ma ka ravimeid, vaid see lihtsalt ongi minu kui paksu inimese argielu ja võitlus üleliigse kehakaaluga.

Sinu jaoks on need muidugi õigustused, kuid minu jaoks reaalsus, millega pean silmitsi seisma.

Jaa, muidugi, nendel inimestel, kes oma kaalu suudavad kontrolli all hoida ei ole hormoone ja emotsioone, nende elus ei juhtu kunagi midagi, mis tuju nulli viib või nutma ajab, nende meeleolu ei mõjuta ei ümbritsev ega isiklik elu. Nii lihtne ja hea on olla sale ja stabiilselt heas tujus. Mida möla!?

+5
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 39 korda. Täpsemalt 21.07 21:47; 22.07 20:45; 22.07 21:07; 22.07 21:19; 24.07 20:20; 26.07 15:34; 28.07 20:19; 29.07 23:48; 30.07 12:57; 30.07 19:07; 31.07 09:38; 31.07 10:56; 31.07 12:42; 31.07 12:55; 01.08 11:56; 01.08 12:42; 02.08 12:38; 02.08 14:12; 02.08 18:49; 02.08 20:20; 02.08 22:03; 03.08 21:09; 04.08 09:32; 04.08 10:15; 04.08 10:32; 04.08 10:34; 04.08 12:54; 04.08 14:26; 04.08 15:29; 04.08 16:59; 05.08 12:01; 05.08 16:19; 05.08 20:20; 05.08 21:29; 05.08 21:53; 10.08 10:06; 10.08 11:40; 10.08 12:18; 10.08 12:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 207 )


Esileht Ilu ja tervis Ülekaaluliste kohutav mugavustsoon