Esileht Koroonaviirus COVID-19 Ülekaalulisus ja koroona

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 77 )

Teema: Ülekaalulisus ja koroona

Postitas:
Kägu

Kas keegi oskab öelda, et kui ülekaaluline 35a ja 2x vaktsineeritud inimene saab koroona siis kas põdemine võib olla raske? Mingeid muid kroonilisi hädasid ei ole. 2 nädalat tagasi võetud suuremahulised vereproovid korras. Ei suitseta, alkoholitarbimine 0.
Kas mõni vaktsineeritud ülekaaluline on seda põdenud?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on KMI 32.

5 kuud peale AZ vakstineerimiskuuri lõppu nakatusin, oli lähikontakt haigeks jäänud eaka lähedasega, ei teadnud, et tal koroona – hiljem selgus.

Nähud tulid neljandal päeval peale kontakti. Kolm päeva olid tõsisema külmetuse sümptomid (tugev nohu, väike palavik, pea nö paks), edasi 5 päeva ei tundnud lõhnu ja oli kerge nõrkus. 12 päeva hiljem polnud enam midagi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi oskab öelda, et kui ülekaaluline 35a ja 2x vaktsineeritud inimene saab koroona siis kas põdemine võib olla raske? Mingeid muid kroonilisi hädasid ei ole. 2 nädalat tagasi võetud suuremahulised vereproovid korras. Ei suitseta, alkoholitarbimine 0.

Kas mõni vaktsineeritud ülekaaluline on seda põdenud?

Võib olla raske, aga ei pruugi. Ma tean 1 ülekaalulist ja 2 rasvunut, põdesid läbi, ebameeldiv oli, jäid ellu, jäädavaid kahjustusi polnd va üks kellel maitse/lõhna meel pikemaks ajaks kadus (seda saab ise mingi teraapiaga tegelt aidata taastada ka). Mingit statistilist järeldust siit teha ei saa muidugi, aga 3 anekdooti sulle lisaks. Hoia end!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui maitse-ja lõhnameel kadusid, kas kilod ka kadusid? Pole ju mõtet süüa kui maitset ei tunne.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

164 cm/100kg, jäin haigeks päev enne teise AZ doosi tähtaega. Põdesin kergemapoolselt, kõrvalnähud peale esimest vaktsiini olid vist hullemad kui põdemine ise. Kõige hullem oli hirm. Maitsemeeli kadus ka vahepeal, põdemisega läks alla veidi üle viie kilo.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, selgelt on näha, et haiglas põevad ülekaalulisemad raskemalt. Seal on mitu asjaolu – ülekaalulise kopsud on ülekaalu tõttu juba nö. kokku surutud ja õhustatus on väiksem, seetõttu on kopsukahjustus kerge tulema (see kehtib muidugi äärmise rasvumise, KMI üle 40, puhul rohkem). Ülekaalulisel on võimalus, et mõni haigus (diabeet või vererõhu kõrgenemine) on piiripealses seisundis ja koroona koos oma raviga võib need haigused nö. õitsele lüüa. Ja kindlasti on kõhulipõetus ülekaalu puhul raskem, eriti väljendunud on see intensiivravis.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi oskab öelda, et kui ülekaaluline 35a ja 2x vaktsineeritud inimene saab koroona siis kas põdemine võib olla raske? Mingeid muid kroonilisi hädasid ei ole. 2 nädalat tagasi võetud suuremahulised vereproovid korras. Ei suitseta, alkoholitarbimine 0.

Kas mõni vaktsineeritud ülekaaluline on seda põdenud?

Kas muidu oma kaaluga ka oled mõelnud tegelema hakata? Või otsid lihtsalt positiivseid kogemusi, mis kinnitaks, et see ei ole vajalik? Mida sa ootad?

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi oskab öelda, et kui ülekaaluline 35a ja 2x vaktsineeritud inimene saab koroona siis kas põdemine võib olla raske? Mingeid muid kroonilisi hädasid ei ole. 2 nädalat tagasi võetud suuremahulised vereproovid korras. Ei suitseta, alkoholitarbimine 0.

Kas mõni vaktsineeritud ülekaaluline on seda põdenud?

Kas muidu oma kaaluga ka oled mõelnud tegelema hakata? Või otsid lihtsalt positiivseid kogemusi, mis kinnitaks, et see ei ole vajalik? Mida sa ootad?

Ilmselgelt ei kaalu ta kaaluga tegemist. Tal on olnud kaks(!) aastat aega olnud, et kaalust alla saada. Laisk paksuke, kes loodab, et covid teda hauda ei vii.

+2
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Statistiliselt ülekaalulised põevad koroonat raskemalt. Võib minna õnneks ja pääsed kergemalt aga võib minna ka väga halvasti. Suhteliselt loterii, keegi siin mingeid garantiisid anda ei saa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselgelt ei kaalu ta kaaluga tegemist. Tal on olnud kaks(!) aastat aega olnud, et kaalust alla saada. Laisk paksuke, kes loodab, et covid teda hauda ei vii.

Aga kus sa tead, võibolla ta 2 aastat tagasi oli rasvunud ja nüüd ainult ülekaalus? Sina ei tea suvalise inimest nähes, kas ta on alla võtnud või juurde võtnud. Mina nt olen paks. Aga viimase 1.5 aastaga on mu KMI päris korralikult langenud. No tõesti ei ole veel alla 25 mu KMI jõudnud, aga üle 40 ka enam ei ole ammu. Samas tean, et risk ka praeguse KMI-ga veel raskelt põdeda on suur (tegelikult ei olles see ka saledatel oöeamtu), nii et olen vaktsineeritud ja väga ettevaatlik. Ja jätkan kaalust alla võtmist.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselgelt ei kaalu ta kaaluga tegemist. Tal on olnud kaks(!) aastat aega olnud, et kaalust alla saada. Laisk paksuke, kes loodab, et covid teda hauda ei vii.

Aga kus sa tead, võibolla ta 2 aastat tagasi oli rasvunud ja nüüd ainult ülekaalus? Sina ei tea suvalise inimest nähes, kas ta on alla võtnud või juurde võtnud. Mina nt olen paks. Aga viimase 1.5 aastaga on mu KMI päris korralikult langenud. No tõesti ei ole veel alla 25 mu KMI jõudnud, aga üle 40 ka enam ei ole ammu. Samas tean, et risk ka praeguse KMI-ga veel raskelt põdeda on suur (tegelikult ei olles see ka saledatel oöeamtu), nii et olen vaktsineeritud ja väga ettevaatlik. Ja jätkan kaalust alla võtmist.

Ja kuidas ta rasvunuks sai? Sündis?

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kuidas ta rasvunuks sai? Sündis?

Aga kuidas sina idioodiks said? Ilmselt sündisid?

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kuidas ta rasvunuks sai? Sündis?

Aga kuidas sina idioodiks said? Ilmselt sündisid?

Miks ma idioot olen? Sest ma ei tea kuidas inimene rasvub? Tõesti, minul kogemus puudub.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ma idioot olen? Sest ma ei tea kuidas inimene rasvub? Tõesti, minul kogemus puudub.

Ei, mitte selle pärast.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärge pange tähele, see on Perekooli kuulus paksuvihkaja, kes igas võimalikus ja võimatus teemas end välja elamas käib.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui maitse-ja lõhnameel kadusid, kas kilod ka kadusid? Pole ju mõtet süüa kui maitset ei tunne.

Nali naljaks, aga mina jätsin kohvijoomise niimoodi pooleks aastaks maha, sest “maitsekadu” ei tähenda tglt (ainult) maitsekadu, vaid maitse muutumist – ja kohvimaitse muutus esmalt konkreetselt rõvedaks ning paari nädala pärast maitses nagu suvaline pruun plöga, nii et miks seda siis juua. Nüüd alles olen hakanud vaikselt uuesti jooma, aga mitte igapäevaselt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ma idioot olen? Sest ma ei tea kuidas inimene rasvub? Tõesti, minul kogemus puudub.

Ei, mitte selle pärast.

Siis põhjenda miks.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ma idioot olen? Sest ma ei tea kuidas inimene rasvub? Tõesti, minul kogemus puudub.

Ei, mitte selle pärast.

Siis põhjenda miks.

Ei viitsi. Teised said küll selgitamatagi aru, miks. Proovi ka.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ma idioot olen? Sest ma ei tea kuidas inimene rasvub? Tõesti, minul kogemus puudub.

Ei, mitte selle pärast.

Siis põhjenda miks.

Ei viitsi. Teised said küll selgitamatagi aru, miks. Proovi ka.

Lamp. Kui sa ütled midagi, siis peaksid suutma seda ka põhjendada.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lamp. Kui sa ütled midagi, siis peaksid suutma seda ka põhjendada.

Suudangi. Aga ei viitsi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lamp. Kui sa ütled midagi, siis peaksid suutma seda ka põhjendada.

Suudangi. Aga ei viitsi.

Ja jah.????

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

????

Õige, nuta muidugi. Peadki nutma, kui selline oled.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

????

Õige, nuta muidugi. Peadki nutma, kui selline oled.

Milline ma olen? ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamik SARS-CoV-2-spetsiifilisi antikehi rasvunud COVID-19 patsientidel on autoimmuunsed ega neutraliseeri

Rasvumine vähendab SARS-CoV-2-spetsiifiliste IgG antikehade sekretsiooni COVID-19 patsientide veres. Siiski ei mõisteta, kuidas rasvumine eritatavate antikehade kvaliteeti mõjutab. Seetõttu on selle uuringu eesmärk hinnata neutraliseerivate ja autoimmuunsete antikehade olemasolu COVID-19 rasvumisega patsientidel.

https://www.nature.com/articles/s41366-021-01016-9

Maakeeli: rasvununa, su immuunvastus hakkab viiruse asemel su enda organismi ründama 🙁

Kui juba vaktsineerinud oled, on hästi. Kui siiski haigestuma peaksid, parim strateegia on põletikulisust madalal hoida, veresuhkruga mitte eriti jukerdada – poolpaast ja keto abiks – kasvõi siis ainult selleks perioodiks, kui nakkusoht on kõrgem.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ma idioot olen? Sest ma ei tea kuidas inimene rasvub? Tõesti, minul kogemus puudub.

Ei, mitte selle pärast.

Siis põhjenda miks.

Ei viitsi. Teised said küll selgitamatagi aru, miks. Proovi ka.

Jah, mina sain aru, et su probleem on sellega, et keegi julges paksu kohta paks öelda. No bodypositivity whatsoever 😀
Siin plähmimise asemel, mine vaata parem oma toidulaud üle.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, mina sain aru, et su probleem on sellega, et keegi julges paksu kohta paks öelda. No bodypositivity whatsoever ???? Siin plähmimise asemel, mine vaata parem oma toidulaud üle.

Mis probleem peab inimesel olema, et sedasi sappi pritsida teise võõra inimese suunas?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, mina sain aru, et su probleem on sellega, et keegi julges paksu kohta paks öelda. No bodypositivity whatsoever ???? Siin plähmimise asemel, mine vaata parem oma toidulaud üle.

Mis probleem peab inimesel olema, et sedasi sappi pritsida teise võõra inimese suunas?

Ma ei tea, mine küsi selle heasüdamliku käo käest, kes siin teisi idioodiks sõimab

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, mina sain aru, et su probleem on sellega, et keegi julges paksu kohta paks öelda. No bodypositivity whatsoever ???? Siin plähmimise asemel, mine vaata parem oma toidulaud üle.

Mis probleem peab inimesel olema, et sedasi sappi pritsida teise võõra inimese suunas?

Ma ei tea, mine küsi selle heasüdamliku käo käest, kes siin teisi idioodiks sõimab

Juu sõimab idiootsete mõtete avaldamise eest.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, mina sain aru, et su probleem on sellega, et keegi julges paksu kohta paks öelda.

Valesti said aru. Proovi veel.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, mina sain aru, et su probleem on sellega, et keegi julges paksu kohta paks öelda.

Valesti said aru. Proovi veel.

Ei proovi. Mul on jumala savi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 77 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Ülekaalulisus ja koroona