Esileht Ilu ja tervis üleminekuiga

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: üleminekuiga

Postitas:

Tere. Kindlasti on siin naisi, kellel see periood käes või juba läbitud. Tore, kui jagaksite enda kogemusi selles vallas. Mis oli teie kõige ebameeldivam terviseprobleem ja kuidas te sellest üle saite? Mulle tundub, et mul nüüd see aeg käes (saan kohe 50), sest tsükkel kõigub ja ma ei saa enam üldse millegagi arvestada. Reisile ei julge minna, sest iial ei tea, milla “päevad” algavad. Probleem on värske, seetõttu hirmutav. Tänan, kes oskab oma kogemusi jagada.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.07 22:34; 22.07 23:20; 25.07 19:56; 19.06 23:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Kindlasti on siin naisi, kellel see periood käes või juba läbitud. Tore, kui jagaksite enda kogemusi selles vallas. Mis oli teie kõige ebameeldivam terviseprobleem ja kuidas te sellest üle saite? Mulle tundub, et mul nüüd see aeg käes (saan kohe 50), sest tsükkel kõigub ja ma ei saa enam üldse millegagi arvestada. Reisile ei julge minna, sest iial ei tea, milla “päevad” algavad. Probleem on värske, seetõttu hirmutav. Tänan, kes oskab oma kogemusi jagada.

Mis mõttes sa ei julge reisile minna et ei tea millal päevad algavad? Või varem päevadega ei käinud kusagil? Paned paki sidemeid kaasa igaks juhuks ja eks ikka neid ka igalpool ka müüakse kui just asustamata kohta ei lähe. Ega sellepärast elu elamata jää.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

49 olen, kuumahood aga õnneks mitte väga hullud, higistan aga mõõdukalt 🙂
Võtan praegu Nosweat kapsleid, soovitati apteegist seda toodet http://apteek.apotheka.ee/product/2312/terrapoint-rotklee-plus-caps-n30 et olevat saanud head tagasisidet
Päevi ei ole esimest korda 2 kuud järjest, tupe kuivus, ostsin neid ja sai paremaks
http://apteek.apotheka.ee/product/4592/vagisan-kombi-vag-supp-n8-niisutav-kreem-10g
Mina küll päevade pärast ei põe, side ja tampoonid igaks juhuks kotis kaasas, hakkab siis hakkab ja võib olla ongi lõpp.
Üks mure on, kehakaal on hakanud tõusma, selle pean kontrolli alla saama, lisandunud on selle aja jooksul kui kuumahood tulid, ca poole aasta jooksul.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ilmselt möödas, päevad lõppesid kuskil 53, ( nüüd paar aastat möödas juba ).
Algul vist oli paar perioodi ( 2-3 nädalat) kus higistasin öösel ja uni oli kehvem.
Kuumi hooge aga ei esine ja mingeid muid sümptomeid pole ka tekkinud, ei masendust ega muud.
Pole tegelikult olnudki masenduja tüüp. Endiselt sale ,kaal ka sama, aga mingil hetkel vaatasin, et kilo tuli kergemalt juurde kui muidu, siis loobusin kohe saiakestest. Nii, et tegelikult on täiesti võimalik oma ideaalkaalus püsida – tingimusel, et asud kohe tegutsema alates esimesest kilost.
Kui teadlikult suhtuda kõigisse ebameeldivatesse aistingutesse , et see on ainult ajutine organismi kohanemine, siis peaks hea meeleolu ka püsima. Ja välimuse muutumist ei ole ka vaja karta,kui oled alati hoolitsenud oma naha eest, siis mingit äkilist vananemist küll ei teki – ega ka kortse.
Põhiliselt tulekski tegeleda kahe asjaga – naha niisutamisega ja lihaste toonuses hoidmisega.
Kirsina tordil muidugi endale rõõmu valmistamisega – uus harrastus, reisid, keeleõpe jne.
Uuringud on näidanud, et 60 aastased ongi need kõige õnnelikumad….

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

N48
Minul on Mirena ja päevadest ei tea miskit… pole neid juba 13 aastat
Higistan küll viimasel ajal ootamatult (öösiti rohkem)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 00:49; 21.07 22:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen 52, päevi pole ligi 3 kuud olnud. enne seda juba jäid mõnel kuul vahele ja olid ebakorrapäraselt paar aastat. kaalu kipub kergemini juurde tulema, sellega tegelen. erilist higistamist ja kuumahooge pole märganud.

sellest reisile mineku kartusest saan aru, sest paar aastat tagasi oli selline juhus, et päevad olid tavatult vähese verejooksuga mu meelest just läbi saamas ja olime reisile minemas. Riia lennujaamas hakkas äkki eriti tugev verejooks. määrisin ennast ära ja üritasin lennujaama vetsus riideid puhastada. paar sidet oli kaasa, aga neist oli vähe, lennujaama turvatsoonis kusagil ei müüdud ka (jube imelik tegelikult). ja siis olin reisil kogu aeg pinges, kartsin riideid ja rendiauto istet ära määrida, kilekott oli istumise all, iga tunni tagant vähemalt oli vaja vetsu otsida, topelttampoonidest ja kõige paksemast sidemest hoolimata jne. sorry üksikasjade pärast. aga reis oli suht rikutud ja sestpeale ma ei lähe kusagile, ilma et pakk sidemeid igaks juhuks kaasas oleks.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

54-aastane. Viimased kuud on eriti vahvad, sest samamoodi üleöö kui kuumahood ja uneprobleemid algasid, samamoodi järsku ka lõppesid (kestsid aastajagu). Issand, kui hea on öösel magada! (võimalik muidugi, et need vaevused tagasi tulevad…).
Päevadest ei tea ka mina mirenat omades 15 aastat midagi; lasin selle eemaldada 1,5 aastat tagasi, seejärel oli vaid määrimine ja ühed päevad. Meeleoluhäireid pole olnud; kaal, mis 40ndate eluaastate keskelt halastamatult, tempoga keskmiselt 1 kg aastas, tõusma hakkas, on viimastel aastatel vähemalt stabiliseerunud. Hea on olla 🙂 Nii et pole see periood üldse väga hull.
Öiste kuumahoogude vastu on päris hea nipp: lükata tekk üleni pealt ja lesida nii niikaua, kuni kuumahoog möödub ja siis edasi kuni kehal külm hakkab. Siis teki alla – ja uni tuleb.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sellest reisile mineku kartusest saan aru, sest paar aastat tagasi oli selline juhus, et päevad olid tavatult vähese verejooksuga mu meelest just läbi saamas ja olime reisile minemas. Riia lennujaamas hakkas äkki eriti tugev verejooks. määrisin ennast ära ja üritasin lennujaama vetsus riideid puhastada. paar sidet oli kaasa, aga neist oli vähe, lennujaama turvatsoonis kusagil ei müüdud ka (jube imelik tegelikult). ja siis olin reisil kogu aeg pinges, kartsin riideid ja rendiauto istet ära määrida, kilekott oli istumise all, iga tunni tagant vähemalt oli vaja vetsu otsida, topelttampoonidest ja kõige paksemast sidemest hoolimata jne. sorry üksikasjade pärast. aga reis oli suht rikutud ja sestpeale ma ei lähe kusagile, ilma et pakk sidemeid igaks juhuks kaasas oleks.

Olen samasuguse uputuse tööl üle elanud. Õnneks oli suvine aeg ja ma olin üksi tööl. Kuumahood kestsid vahelduva tugevusega üle 5 aasta. Meeleoludest ei saanud midagi aru. Kaalu tuli juurde ja vöökoht kadus ära kõigist püüdlustest hoolimata.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.07 19:25; 23.06 14:02; 24.06 00:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 43 aastane ja juba paar aastat on mul päevad käinud küll korrapäraselt enamasti. Kuid kestavad kord kauem, kord vähem. Ja verejooksuga on ka nii, et kunagi ei või enam kindel olla, millal hakkab suurem veritsus. Üldiselt uputab väga tugevalt, topeltside on paari tunniga täis enamasti.
Arst mingit probleemi ei näinud, arvaski, et ealised muutused hakkavad tekkima.
Higistamine pole oluliselt suurenenud, kuumahoogudest ei tea midagi. Aga kõige jubedam on minu arust just see päevade jama- kunagi ei tea, kas kestavad nädala või 4 päeva ja kas on valud ja kas uputab nii, et targem oleks kodus istuda ja iga paarikümne minuti pärast uus ööside panna.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 18:22; 22.07 17:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

54-aastane. Viimased kuud on eriti vahvad, sest samamoodi üleöö kui kuumahood ja uneprobleemid algasid, samamoodi järsku ka lõppesid (kestsid aastajagu). Issand, kui hea on öösel magada! (võimalik muidugi, et need vaevused tagasi tulevad…).
Päevadest ei tea ka mina mirenat omades 15 aastat midagi; lasin selle eemaldada 1,5 aastat tagasi, seejärel oli vaid määrimine ja ühed päevad. Meeleoluhäireid pole olnud; kaal, mis 40ndate eluaastate keskelt halastamatult, tempoga keskmiselt 1 kg aastas, tõusma hakkas, on viimastel aastatel vähemalt stabiliseerunud. Hea on olla ???? Nii et pole see periood üldse väga hull.
Öiste kuumahoogude vastu on päris hea nipp: lükata tekk üleni pealt ja lesida nii niikaua, kuni kuumahoog möödub ja siis edasi kuni kehal külm hakkab. Siis teki alla – ja uni tuleb.

Miks sa mirena eemaldada lasid? Minul on vahetuse aeg siis kui saan 50 ja arst arvas, et vähemalt ühe peab veel panema (ehk kuni 55aastani).

Need ootamatud suured verejooksud üleminekueas võivad vist mingil põhjusel ohtlikud olla, mul tööl mitu naist on nendega seoses haiglasse pistetud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 00:49; 21.07 22:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

suure verejooksuga on laste mähkmed praktilised ja turvalised. Neisse ikka mahub verd. Praeguse aja sidemetesse ei mahu midagi, minu meelest polegi varianti, et ei käi neid iga tunni järel vahetamas, kui kasutada.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

suure verejooksuga on laste mähkmed praktilised ja turvalised. Neisse ikka mahub verd. Praeguse aja sidemetesse ei mahu midagi, minu meelest polegi varianti, et ei käi neid iga tunni järel vahetamas, kui kasutada.

Eh, mina kasutan öösel kõige tavalisemaid uriinipidamatuse mähkmeid, keskimise või isegi suure suurusega. Päeval oleks ka vaja, aga need paistavad riiete alt välja, eriti pükse kandes.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 18:22; 22.07 17:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

54-aastane. Viimased kuud on eriti vahvad, sest samamoodi üleöö kui kuumahood ja uneprobleemid algasid, samamoodi järsku ka lõppesid (kestsid aastajagu). Issand, kui hea on öösel magada! (võimalik muidugi, et need vaevused tagasi tulevad…).
Päevadest ei tea ka mina mirenat omades 15 aastat midagi; lasin selle eemaldada 1,5 aastat tagasi, seejärel oli vaid määrimine ja ühed päevad. Meeleoluhäireid pole olnud; kaal, mis 40ndate eluaastate keskelt halastamatult, tempoga keskmiselt 1 kg aastas, tõusma hakkas, on viimastel aastatel vähemalt stabiliseerunud. Hea on olla Nii et pole see periood üldse väga hull.
Öiste kuumahoogude vastu on päris hea nipp: lükata tekk üleni pealt ja lesida nii niikaua, kuni kuumahoog möödub ja siis edasi kuni kehal külm hakkab. Siis teki alla – ja uni tuleb.

Miks sa mirena eemaldada lasid? Minul on vahetuse aeg siis kui saan 50 ja arst arvas, et vähemalt ühe peab veel panema (ehk kuni 55aastani).

Need ootamatud suured verejooksud üleminekueas võivad vist mingil põhjusel ohtlikud olla, mul tööl mitu naist on nendega seoses haiglasse pistetud.

Olen ka neist verejooksudest kuulnud ja see hirmutabki ning tekitab tunde, et reisimine on seotud riskiga. Milline on juba tervisele ohtlik “uputamine”, millal tuleks arsti poole pöörduda? Mitte ei soovi reisis ajal haiglasse sattuda, aga seda pole vist võimalik ette arvata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.07 22:34; 22.07 23:20; 25.07 19:56; 19.06 23:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

54-aastane. Viimased kuud on eriti vahvad, sest samamoodi üleöö kui kuumahood ja uneprobleemid algasid, samamoodi järsku ka lõppesid (kestsid aastajagu). Issand, kui hea on öösel magada! (võimalik muidugi, et need vaevused tagasi tulevad…).
Päevadest ei tea ka mina mirenat omades 15 aastat midagi; lasin selle eemaldada 1,5 aastat tagasi, seejärel oli vaid määrimine ja ühed päevad. Meeleoluhäireid pole olnud; kaal, mis 40ndate eluaastate keskelt halastamatult, tempoga keskmiselt 1 kg aastas, tõusma hakkas, on viimastel aastatel vähemalt stabiliseerunud. Hea on olla Nii et pole see periood üldse väga hull.
Öiste kuumahoogude vastu on päris hea nipp: lükata tekk üleni pealt ja lesida nii niikaua, kuni kuumahoog möödub ja siis edasi kuni kehal külm hakkab. Siis teki alla – ja uni tuleb.

Kõigil ikka nii kergelt ei lähe. Minu emal alles 55-aastaselt üleminekuiga hakkas. Aga selle eest kestavad tal kuumahood ka 10-aastat hiljem. Enam mitte nii hullusti kui algul, esimesed 7-8 aastat olid need ikka väga hullud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.07 23:55; 23.07 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigil ikka nii kergelt ei lähe. Minu emal alles 55-aastaselt üleminekuiga hakkas. Aga selle eest kestavad tal kuumahood ka 10-aastat hiljem. Enam mitte nii hullusti kui algul, esimesed 7-8 aastat olid need ikka väga hullud.

Kas hormoonasendusravist ei oleks sellisel juhul abi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas hormoonasendusravist ei oleks sellisel juhul abi?

Jah. Aga minu emal olid näiteks sellele vastunäidustused.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.07 23:55; 23.07 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kõigile, kes oma kogemusi jagasid. See eesolev periood tundub ikka päris hirmutav, kuid on vähemaalt hea teada, mis ees ootab ja mida sel puhul ette võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.07 22:34; 22.07 23:20; 25.07 19:56; 19.06 23:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

siin teemaga kursis naised koos, kas minu kirjeldus vastaks ka üleminekuperioodi algusele?

päevad endiselt regulaarsed, kuid juba aasta jagu pidevalt väheneva verehulgaga (nii koguseliselt kui ka ajaliselt, viimasel korral ainult kaks päeva). terve elu olen olnud õnnistatud pigem pika menstruatsiooniga, nii 5-7 päeva. ära on kadunud päevadele eelnev seljavalu, viimased pool aastat pole tundnud enne verejooksu algust ühtki vihjet algavale menstruatsioonile. ovulatsioonivalu on alles. mingeid hormonaalseid vahendeid ei ole üle 10 a kasutanud. vanus 47.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teil päevad vahele jäävad, kas selline pävade-eelne pingetunne alakehas püsib?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.07 22:34; 22.07 23:20; 25.07 19:56; 19.06 23:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas te seda ei mõtle, et äkki on rasedus, kui need päevad nii käivad?
kui ma rasedusega haiglas olin, oli seal üks naine(rase), kes arvas ka et tal on üleminekuiga.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 49, päevad käivad regulaarselt, ei ole vererohked. Kaal ka normis. Kuumahooge pole. Seega pole veel mingit märki üleminekuea saabumise kohta.õnneks või kahjuks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 53-selt muutus elu päris põrguks – unehäired, higistamishood peaaegu igal tunnil, ärtituvus.
Kannatasin kuu aega, siis lasin määrata hormoonasendusravi. Sain oma vana elu tagasi – magan nagu kott, meeleolu hea ja olen vana rahu ise. Kehakaal kogu aeg üks ja sama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas kellelgi on tekkinud ka väsimushood, mille vastu magamine ei aita? Selline vastik nõrkus, et hingata ka ei jaksa õieti, rääkimata mingite reibaste suveplaanide tegemisest või kuskile minemisest. Vanus 44 alles.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tahaks just kindlasti hormoonasendusravi proovida. Mis ravimeid võtate ja kuidas mõju on?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen 51 ja elu nagu lill. päevad lõppesid mõne aasta eest, esialgu oli vahel veidi palav. üleüldse ei armasta ma enam nii palju sooja kui varem. muid muutusi ei tähelda ???? hormoone ei sööks iialgi, lugesin kõrvalmõjusid.

Ära iial ütle iial!
Tean naisi kelle elu muutus taas elamisväärseks just hormoonasendusravi saades. Kui sinu elu on lill, siis teiste elu on lill hormoone “süües”.
Lie hormoonasendusravi kohta põhjalikumalt kui vaid võimalikest kõrvalmõjudest ja mujalt kui ajakirjast “Mida arstid sulle ei räägi”.
Kõrvalmõjud on võimalikud absoluutselt kõikidel ravimitel, kaasa arvatud ibuprofeen, solpadeiin jne. Peavalurohtusid ja palavikualandajaid sa ka ei tarbi sest “neil on kõrvalmõjud”?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin 50+mõned kuud kui ühel õhtul järsku paisusid rinnad suureks ja valusaks (oli täpselt see Pärnu suure üleujutuse õhtu 2005.a.), imelik, kas mingi õhurõhu muutus mõjus nii või. Ma ei elanud Pärnus. Seejärel algasid kuumahood, ennem oli olnud mõni eriti vererohke mens, nüüd jäi mens järsku üldse ära. Meeleolust ei tundnud midagi, kuumahood olid alguses jubedad, oli tunne nagu teadvus kaoks lausa ära, vähehaaval jäid nõrgemaks, aga kestsid aastaid.
Võtsin mingit looduslikku vahendit, aitas, aga kui vahe sisse jäi (arvasin, et enam ei olegi vaja), siis uuesti võtma hakates enam ei mõjunud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.07 19:25; 23.06 14:02; 24.06 00:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tahaks just kindlasti hormoonasendusravi proovida. Mis ravimeid võtate ja kuidas mõju on?

Minule kirjutati Novofemi. Mõju on hea, sain oma endise elu tagasi, kuumahoogudega ja unehäiretega elu ei olnud elamist väärt. Olen nüüd aastajagu võtnud, kõrvalmõjusid ei ole täheldanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen 51 ja elu nagu lill. päevad lõppesid mõne aasta eest, esialgu oli vahel veidi palav. üleüldse ei armasta ma enam nii palju sooja kui varem. muid muutusi ei tähelda ???? hormoone ei sööks iialgi, lugesin kõrvalmõjusid.

Haige jutt. Mõttetu ülereageerimine. Teadmatus, vaimupimedus, meditsiinist mitte midagi teadmine.
Kasutan Angeliq-i, tervis hea, mitte ühtegi kõrvaltoimet ei ole, elukvaliteet super. Mitte ühtegi kuumahoogu, unehäiret, kaalutõusu, mitte midagi. Rinnad korras, tupp ei ole kuiv, silmad ja suu ei ole kuivad…seksiisu super…kogu elu on nagu lillemeri. Kõik on hästi. Aastaid.
Muide, kas te, naised, teate, et HAT aitab suurenenud südame- veresoonkonna haiguste riskide vastu? Naised, kes ei ole kasutanud HAT, põevad statistiliselt oluliselt sagedamini infarkte ja insulte? Osteoproosist rääkimata.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.06 21:11; 24.06 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hormoone ei sööks iialgi, lugesin kõrvalmõjusid.

Sama siin, suurenenud rinnvähirisk kaubaks ei lähe, see risk on mul peres juba olemas.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.06 21:19; 24.06 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan Angeliq-i,

Sa üldse lugesid ja loetust aru ka said mis õudust kasutad https://www.kliinik.ee/ravim/angeliq/id-1783

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.07 19:25; 23.06 14:02; 24.06 00:18;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Ilu ja tervis üleminekuiga

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.