Esileht Kodunurk Ülemised naabrid trambivad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Ülemised naabrid trambivad

Postitas:

Tere, poleks arvanud, et sellise murega siia pöödun kunagi, aga elu on ettearvamatu. Mure selles siis, et kolisime kutiga koos uusarendusse (arvad küll, et uued majad peaks ju olema murevabad), aga meie peale on sattunud tõelised mammutid ja see on nii tohutult häiriv juba. Nad trambivad hommmikust õhtuni, alustavad kell 7 hommikul, lõpetavad õhtul 23 läbi. Kui ma ütlen, et üpris järjepidevalt ka, siis ma ei liialda. Tundub, et teevad seda vahetustega. Niipalju kui tean, siis lapsi neil pole ja elavad kahekesi. Pole kunagi olnud sellist probleemi, isegi vanades paneelikates elades pole nii häirinud, aga siin meil seinad juba värisevad sellest. Ei julge nendega rääkima ka minna, äkki hakkavad meelega veel kõvemini trampima. Ise töötan tihti öösiti ja hommikul koju tulles lihtsalt tahaks rahu ja vaikust.

+10
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.06 08:20; 09.06 08:49; 10.06 01:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ülemised naabrid

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nad lihtsalt kõnnivad! Nagu siin ühest (tuhandendas samasuguses) teemas keegi rääkis, et tema peal elab vanainimene kassiga ja isegi kassi sammud on alla kuulda. Odav maja, vilets õhuke ehitus, kipsplaadid annavad müra edasi ja seest õõnsad seinad on nagu kõlakoda.
Mis materjalist on vahelaed?

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oota veel natuke… siis hakkab parempoolne naaber rõdul suitsetama ja vasakpoolne akna alla lilli istutama pee uppis. Alumine aga taob vastu radikat, kui teil pliiats maha kukub.

+33
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõenäoliselt nad kõnnivad täiesti normaalselt, lihtsalt korterite vaheline lagi- põrand on sellise akustikaga, et tundub nagu trambiks. Korteri valikul on isolatsioonikihi olemasolu korterite vahel väga oluline kriteerium.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nad lihtsalt kõnnivad! Nagu siin ühest (tuhandendas samasuguses) teemas keegi rääkis, et tema peal elab vanainimene kassiga ja isegi kassi sammud on alla kuulda. Odav maja, vilets õhuke ehitus, kipsplaadid annavad müra edasi ja seest õõnsad seinad on nagu kõlakoda.

Mis materjalist on vahelaed?

Vahelaed on õõnespaneelidest. Ja vaatasime ka netist kuskilt seda ehitusplaani neil, kõik on nende normide piirides tehtud. Ma ei saagi aru, et kuidas siis nii hullult kajab see kõik.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.06 08:20; 09.06 08:49; 10.06 01:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen see trampiv pere. Minge ikka ütlema, aga sõbralikult. Ma ise oma olmeelus üldse ei märganud, et me nelja liikmeline pere oleme mürarikkad. Tõesti- ma ei märganud. Ja minu alumine naaber kannatas 2 aastat, kuni siis koroona ajal tuli ütlema, sest kõik olid ju koguaeg kodus. Tänu alumiseke naabrile saime enda koduse elu oluliselt vaiksemaks. Ja ma ise tõesti ei märganud, et nii palju müra teeme.
Laste tuppa ostsin vaiba maha, sest vahel mänguasi kukub maha.

Ühesõnaga minge rääkima ikka. Ülemine ei pruugi arvatagi, et ta müra teeb.

+20
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem pole ülemistes naabrites, vaid arendajas, kes pole pidanud oluliseks heli isoleerimist.
Mu alumine naaber oli ka pahane, et ma pole põrandale vaipa pannud ja et ma julgen muudkui oma kodus edasi-tagasi käia, et teda nii segab. Ometigi ma küsisin garantiiperioodil temalt kolm korda, kas meie kõndimist on kuulda. Vaeseke oli nii viisakas, et vastas iga kord eitavalt. Ja siis, paar aastat pärast garantiiperioodi lõppu, tuli meiega pahandama. Ma soovitasin tal arendaja poole pöörduda.
No tõesti. Igasugused võimalused on olemas, et takistada heli liikumist konstruktsioonide vahel, aga kasumi saamise nimel arendajad neid võimalusi ei kasuta. Seadused on omakorda arendajate poole kaldu, nt kas nüüdsel ajal PEAB arendaja andma korteri ostjale detailse ülevaate selle kohta, kuidas on korter ehitatud? Kas arendaja ON KOHUSTATUD ostjale ehitusdokumentatsiooni üle andma ehk siis kas ostajale antakse korteri kohta sisuline teave, mille üle saab edaspidi argumenteeritult vaielda? Kuni arendaja pole kohustatud ostjale põhjalikku dokumentatsiooni üle andma, seni ostja lihtsalt ei saagi oma korteri kohta midagi sisulist teada. Samuti on vaidlemine sel juhul palju ajamahukam, s.t sisulise info kokku korjamine võtab väga palju aega.
Uusarendustes ei saa mitte kuidagi väita, et ülemise naabri jalg on raske.
Kui alumisele naabrile niimoodi tundub, siis on arendaja olnud tulevaste elanike suhtes sügavalt hoolimatu ja süüdi on tema, mitte korrus kõrgemal elav naaber. Mine ja kakle arendajaga.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.06 08:53; 09.06 09:21; 10.06 11:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, poleks arvanud, et sellise murega siia pöördun kunagi, aga elu on ettearvamatu.

KUHU sa nüüd omast arust pöördusid?

Kas perekoolikas trambib sul seal või trambib siiski naaber?
Ja mõttekam oleks vast ikka sinna pöörduda, kust su pöördumisest midagi kasu ka ehk on…

+6
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kas perekoolikas trambib sul seal või trambib siiski naaber?

Jajah. Mulle ütles ühe arendaja esindaja, et teate, mõned inimesed lihtsalt astuvadki niimoodi raskelt. See väide on mu meelest mõttetu. Nagu ka sõnapaar “trampiv naaber”. Probleem on ehituskvaliteedis.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.06 08:53; 09.06 09:21; 10.06 11:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nad trambivad hommmikust õhtuni, alustavad kell 7 hommikul, lõpetavad õhtul 23 läbi.

Sel ajal pole ju öörahu ja normaalne elutegevus (sh kõndimine) on lubatud.
Ilmselt kehvasti ehitatud maja või väga madal taluvuspiir.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui olete kutiga mõlemad vaiksed ja arglikud ning olete kindlad, et teie olmehääled/toimetamised pole naabritele häirivad (muusikat/kodukino ei kuula, rõdul ei suitseta, koera pole/plaanis võtta jne), siis pange naabrile viisakas kiri postkasti palvega müra vähendada.

Ise olen vägagi kursis sellega, kui palju igapäevane naabrite tekitatud müra (just alumiste) võib häirida elukvaliteeti ning segab väljapuhkamist. Kui korteris elavad kirglikud suitsetajad, siis nemad küll trambivad ringi tihedalt varahommikust hilisõhtuni ja sageli vahetustega. Kui sinna juurde veel võetakse alkoholi, siis käib suurem tiirutamine ka WC vahet. Trampimisest hullem on minu jaoks igapäevane tolmuimemine, mida tehakse 3-4-5 korda päevas ja ka õhtuti peale 23:00. Eks igal pool omad mured ja inimene mingil määral ka harjub. Kõige rohkem olen rõõmus selle üle, et neil lõpuks lõppes pikki aastaid kestnud remont.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trampimisest hullem on minu jaoks igapäevane tolmuimemine, mida tehakse 3-4-5 korda päevas ja ka õhtuti peale 23:00. Eks igal pool omad mured ja inimene mingil määral ka harjub. Kõige rohkem olen rõõmus selle üle, et neil lõpuks lõppes pikki aastaid kestnud remont.

Küll on usinad naabrid.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.06 12:21; 09.06 18:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ise elate esimesel korrusel? Kui otse ülemise naabri ukse taha ei julge minna, siis äkki uuriks alumistelt, kas teid on kuulda. Või teistelt naabritel, kas neil on ka ülemiste naabrite sammud hästi kosta. Kui on ehituslik probleem, siis peaks ka teistel ülemiste naabrite sammud hästi kostuma.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trampimisest hullem on minu jaoks igapäevane tolmuimemine, mida tehakse 3-4-5 korda päevas ja ka õhtuti peale 23:00. Eks igal pool omad mured ja inimene mingil määral ka harjub. Kõige rohkem olen rõõmus selle üle, et neil lõpuks lõppes pikki aastaid kestnud remont.

Küll on usinad naabrid.

Kui remonti teha, siis normaalne inimene imebki võimalikult ruttu tekkinud sodi ära, mitte ei kogu seda nädal otsa.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui remonti teha, siis normaalne inimene imebki võimalikult ruttu tekkinud sodi ära, mitte ei kogu seda nädal otsa.

Öeldi ju, et remont lõppes, aga ikka imeb tolmu 3-4 korda päevas, ka peale ühtteist.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.06 12:21; 09.06 18:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas perekoolikas trambib sul seal või trambib siiski naaber?

Jajah. Mulle ütles ühe arendaja esindaja, et teate, mõned inimesed lihtsalt astuvadki niimoodi raskelt. See väide on mu meelest mõttetu. Nagu ka sõnapaar “trampiv naaber”. Probleem on ehituskvaliteedis.

Tegelikult nii ongi. Meil töö juures avatud kontor, vaip maas, 50+ inimest. Mõni suudab kontsakingadega ka vaikselt käia, teine trambib paljajalugi nagu elevant.

Ilmselt teie puhul muidugi kombo elevandist ja kehvast vahelaest.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas perekoolikas trambib sul seal või trambib siiski naaber?

Jajah. Mulle ütles ühe arendaja esindaja, et teate, mõned inimesed lihtsalt astuvadki niimoodi raskelt. See väide on mu meelest mõttetu. Nagu ka sõnapaar “trampiv naaber”. Probleem on ehituskvaliteedis.

Tegelikult nii ongi. Meil töö juures avatud kontor, vaip maas, 50+ inimest. Mõni suudab kontsakingadega ka vaikselt käia, teine trambib paljajalugi nagu elevant.

Ilmselt teie puhul muidugi kombo elevandist ja kehvast vahelaest.

Arvata on. Arendajale olen juba kirjutanud, arvatasti sealt mingit normaalset vastust ei tule, vaevalt, et nad hakkavad ülemistel naabritel põrandat ja seinu maha kakkuma, et meil müra summutada. Peab vist lihtsalt uue korteri otsima. See trampimine on ka öösel 2 ajal, eriti nv, aga ka nädala sees. Ja siis koguaeg asjad kukuvad, uksi lüüakse pauguga kinni, toole lohistatakse mööda maad jne. Ei oskagi kuhugi põgeneda.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.06 08:20; 09.06 08:49; 10.06 01:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arendajale olen juba kirjutanud, arvatasti sealt mingit normaalset vastust ei tule, vaevalt, et nad hakkavad ülemistel naabritel põrandat ja seinu maha kakkuma, et meil müra summutada. Peab vist lihtsalt uue korteri otsima.

Mul on väga kurb kuulda, et ehitajate-arendajate tegevuse üle pole endiselt mingit erilist kontrolli ning et kinnisvaraturg täitub endiselt korteritega, millest on rõõmu vaid arendajal, kui tal on õnnestunud tehingult kasumit teenida.
Aga proovi projektid ja ehitusdokumendid arendajalt välja nõuda. Nende alusel saaks ehk analüüsida, miks heli nii lihtsalt ühest korterist teise levib. Kui sul pabereid ei ole, siis rõhub arendaja su tundlikule närvisüsteemile. Vähemalt üks Eesti suuremaid ehitusettevõtteid, kellel on/oli abiks üks tippadvokaate, on kasutanud sellist taktikat, et suusõnal on jätnud oma ettevõttest üsna meeldiva mulje, kuid dokumentide andmisest on keeldunud ning puudustele tähelepanu juhtijat on pidanud napakaks. Samas on hiljem välja tulnud, et asi oli siiski nende kehvas ehituskvaliteedis.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.06 08:53; 09.06 09:21; 10.06 11:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui remonti teha, siis normaalne inimene imebki võimalikult ruttu tekkinud sodi ära, mitte ei kogu seda nädal otsa.

Öeldi ju, et remont lõppes, aga ikka imeb tolmu 3-4 korda päevas, ka peale ühtteist.

Noo jaaa siis?! Tead sa täpselt, mis kellast algab öörahu Eestis ja mis kell lõpeb? Kas suvel ja talvel on erinev? Tee see teema selgeks endale ja pole põhjust imestada ja kurta.
Seadusega pole keelatud eluruumi ka 8 korda päevas puhastada.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teema autor. Praeguseks on seis selline, et rääkisime naabritega, et nii hull on. Käisid meie korteris kuulamas ja testimas ning olid ise ka šokis, et selline müdin on. Meil reaalselt laed ka värisevad vahepeal. Ütlesid samuti, et neil pole varem kuskil nii hullult trampimist kuulda olnud. Lubasid hakata vaiksemalt käima ja kasvõi susse kasutama. Aga, nagu ma juba ennustasin, mõni päev hiljem trambivad veel hullemini, kui varem seda tegid. Lihtsalt nagu puujalad oleks all. Mina otsin juba endale uut kodu, sest ei kannata seda enam välja, teen öötööd ja hommikul koju jõudes tahaks lihtsalt magada, aga olen juba nädalaid unevõlas ja tervis kannatab selle all. Kasutan kõrvatroppe magamiseks, ka läbi nende kuuleb (32 db peaks summutama).
Öösel laamendasid nad kella 3ni ja hommikul alustasid 10 ajal.
Ma ei oska enam midagi teha, ei tahaks ära kolida, aga muud ei jää vist üle. Siis arvatavasti läheks oma kutist ka lahku. On üldse kuhugi võimalik veel pöörduda? Arendajale oleme ju juba kirjutanud, sealt tuli vastus, et pm ei joppand teil naabritega ja thats it.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.08 10:28; 01.08 21:11; 07.08 08:01; 09.08 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teema autor. Praeguseks on seis selline, et rääkisime naabritega, et nii hull on. Käisid meie korteris kuulamas ja testimas ning olid ise ka šokis, et selline müdin on. Meil reaalselt laed ka värisevad vahepeal. Ütlesid samuti, et neil pole varem kuskil nii hullult trampimist kuulda olnud. Lubasid hakata vaiksemalt käima ja kasvõi susse kasutama. Aga, nagu ma juba ennustasin, mõni päev hiljem trambivad veel hullemini, kui varem seda tegid. Lihtsalt nagu puujalad oleks all. Mina otsin juba endale uut kodu, sest ei kannata seda enam välja, teen öötööd ja hommikul koju jõudes tahaks lihtsalt magada, aga olen juba nädalaid unevõlas ja tervis kannatab selle all. Kasutan kõrvatroppe magamiseks, ka läbi nende kuuleb (32 db peaks summutama).

Öösel laamendasid nad kella 3ni ja hommikul alustasid 10 ajal.

Ma ei oska enam midagi teha, ei tahaks ära kolida, aga muud ei jää vist üle. Siis arvatavasti läheks oma kutist ka lahku. On üldse kuhugi võimalik veel pöörduda? Arendajale oleme ju juba kirjutanud, sealt tuli vastus, et pm ei joppand teil naabritega ja thats it.[/quote
.

+3
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.08 11:06; 02.08 19:40; 03.08 12:11; 09.08 03:59; 09.08 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nalja teed või? Kui isegi kõrvatroppe kasutades kuuled trampimist, siis on sul kas närvid läbi, üliterav kuulmine või madal taluvuspiir. Kui su ülemised naabrid kella kolmeni öösel lärmi tegid ja öörahu häirisid, siis miks sa politseid välja ei kutsunud?

No kui üleval lihtsalt käidi edasi-tagasi ja see läbi kostab, siis pole politseil seal midagi teha. Ei saa ju keelata inimestel oma kodus käimine ära, sest laed kostavad läbi. Päris hulluks ei saa ka minna ju!

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nalja teed või? Kui isegi kõrvatroppe kasutades kuuled trampimist, siis on sul kas närvid läbi, üliterav kuulmine või madal taluvuspiir.

Ma arvan, et ta ei tee nalja.
Kõrvatropp ei võta madalsageduslikku müdinat kinni; mingi kriiskamise vastu jah, aitab.

Kui midagi aitaks, siis kõrvaklapp nagu teetöölistel, aga sellistega on ikkagi pisut kentsakas magada.
Sellised ja neid nimetatakse juba kuulmiskaitsmeteks.

Ja startiva hävituslennuki kõrval ka ju inimesed elu aeg seisavad ja töötavad.
Umbes samasugustega.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.08 13:40; 02.08 15:17; 02.08 21:04; 03.08 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kallis laps, sa oled veel kodu mängimiseks liiga noor. Kolisin mingi kutiga kokku uusarendusse, sest arvasin, et see on murevaba… hahahaa, sellist asja saab ju arvata ainult laps või intellektipuudega täiskasvanu, kelle IQ on lapse tasemel. Ja nüüd lähen trampivate naabrite pärast kutist lahku… ????
Lõpeta see tsirkus ja koli koju vanemate juurde tagasi.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kallis laps, sa oled veel kodu mängimiseks liiga noor. Kolisin mingi kutiga kokku uusarendusse, sest arvasin, et see on murevaba… hahahaa, sellist asja saab ju arvata ainult laps või intellektipuudega täiskasvanu, kelle IQ on lapse tasemel. Ja nüüd lähen trampivate naabrite pärast kutist lahku… ????

Lõpeta see tsirkus ja koli koju vanemate juurde tagasi.

Ja mis pôhjusel on vaja tulla solvama võõrast inimest? Kuidas ma Sulle ette jäin? Olen piisavalt vana, olen lõpetanud ülikooli ning arvan ise, et täitsa lapse IQ’ga ka pole. Aga aitäh arvamuse eest, mis oli suhteliselt irrevelantne. Lähen siis kolin vanemate juurde tagasi. 🙂

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.08 10:28; 01.08 21:11; 07.08 08:01; 09.08 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähen siis kolin vanemate juurde tagasi. ????

Pole ju mõtet vanemaid ka pingesse panna, et kui tüdruk koju tuleb, siis nad peavad päev läbi hiirvaiksed olema.

Pigem ole seal “kuti” juures edasi, aga otsi omale töö, mis kestaks 8.00 – 17.00.
Siis saad enamuse ajast päeval kodust ära olla.

VÕI variant 2: lased kuti magamistoa lakke 10cm heliisolatsiooni panna.
Põrandale naturaalne kork ja seintele ka midagi summutavat. (uuri ise ka poest vahel midagi)
Kui aken on kolmeklaasiline, siis sellega pole midagi vaja teha, sellest täiesti piisab.
Ukse pead võibolla vahetama, kui kutt hommikul köögis kolistab.
Ongi vast ok.

PS. Mul on üks tuttav vahva 4-aastane tegelane, kelle hüüdnimi on ka Kutt.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.08 13:40; 02.08 15:17; 02.08 21:04; 03.08 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nalja teed või? Kui isegi kõrvatroppe kasutades kuuled trampimist, siis on sul kas närvid läbi, üliterav kuulmine või madal taluvuspiir. Kui su ülemised naabrid kella kolmeni öösel lärmi tegid ja öörahu häirisid, siis miks sa politseid välja ei kutsunud?

No kui üleval lihtsalt käidi edasi-tagasi ja see läbi kostab, siis pole politseil seal midagi teha. Ei saa ju keelata inimestel oma kodus käimine ära, sest laed kostavad läbi. Päris hulluks ei saa ka minna ju!

Teemaalgataja kirjutas, et kella kolmeni öösel trampisid, siis oleks saanud küll politsei välja kutsuda, kuna rikuti öörahu. Sa loe ka, mida teemaalgataja täpsemalt kirjutab.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.08 11:06; 02.08 19:40; 03.08 12:11; 09.08 03:59; 09.08 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa loe ka, mida teemaalgataja täpsemalt kirjutab.

No lugesin: “Nad trambivad hommmikust õhtuni, alustavad kell 7 hommikul, lõpetavad õhtul 23 läbi.”
????
Kell kolm lõpetavad ilmselt sinu naabrid.

Aga teema on 2 kuud vana, vahetki pole enam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.08 13:40; 02.08 15:17; 02.08 21:04; 03.08 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa loe ka, mida teemaalgataja täpsemalt kirjutab.

No lugesin: “Nad trambivad hommmikust õhtuni, alustavad kell 7 hommikul, lõpetavad õhtul 23 läbi.”

????

Kell kolm lõpetavad ilmselt sinu naabrid.

Aga teema on 2 kuud vana, vahetki pole enam.

Joppenpuhh, teemaalgataja kirjutas pärast veel teemasse.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.08 11:06; 02.08 19:40; 03.08 12:11; 09.08 03:59; 09.08 11:25;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Kodunurk Ülemised naabrid trambivad