Esileht Ilu ja tervis ülemiste silmalaugude op

Näitan 11 postitust - vahemik 121 kuni 131 (kokku 131 )

Teema: ülemiste silmalaugude op

Postitas:
Kägu

RE: ülemiste silmalaugude op

kas armikreemi ka kasutate? minul möödas kuu ja kaalun, kas soetada Dermatix või mitte..

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

armikreemi kasutan,ei oska öelda,kas aitab,aga siis olen vähemalt kõik endast oleneva teinud

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Uurisin Medemisest, laserlihvimine pidi sama efektiga olema kui opertasioon, vahe selles, et arme ei jää. Vähemalt nii nad seal rääkisid. Kas kellelgi kogemusi jagada?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kuidas nüüdseks on? mul on 1 silmalaul peaaegu olematu arm,teisel on veel pool näha.4 kuud on möödas siis

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina olen teemaalgataja, kes kirurgi valikuga hädas oli.

Oi pekki, kui rõve see op oli (ma usun, et see ei ole kirurgi viga). Tuimestis sisalduv adrenaliin (mis peaks aitama veresoontel kokku tõmbuda, et opi ajal väga verd ei lahmaks) pani mu üle kere värisema. Enne oppi krõbistatud rahusti ei tahtnud üldse mõjuda. Oi kuidas ma seal värisesin. Veresoonte ja ma ei tea veel mille kõrvetamine – täpselt siuke tunne nagu tervesse silmamunna lastaks elektrivoolu – see pani mu iga kord rämedalt värisema, aga liigutada ju ei tohi.
Naljakas moment oli see, kui hoiad silmi kinni, aga näed kõike – silmalaug lõigatakse lahti.
Valus muidugi ei olnud üldse, aga oli oioioi kui rõve tunne. Järgmine kord valiksin kindlasti üldnarkoosi.

Silmalauge küll lahti ei lõigata 🙂 Võetakse ära ainult pealmine õhuke nahakude (ülemistel) koos sidekoe ja rasvakapslitega; alumistel enamasti ainult rasvakogumid.
See, et sa vahepeal valgust näed, on sellest, et kirurg töötab su silmalauga ning tõmbab vahepeal silma natuke lahti. Kuna mõjub kohalik tuimestus, siis ei saa võib-olla täpselt aru, mis selle silmaga toimub.
Näiteks see foto illustreerib: http://1.bp.blogspot.com/-dgXSTP7hvHY/Uh8qspg1QUI/AAAAAAAABWQ/v5QTUDtWLb8/s1600/doubleyelidskualalumpurpenangmalaysia.jpg

Endal ka ülalaugude operatsioon paar kuud tagasi tehtud ja tulemus on nii ja naa.
Operatsiooni ajal oli kõige ebamugavam ere lambivalgus, see tegi isegi suletud silmadele haiget. Siis veel öeldi, et tehke nüüd silmad lahti, me paneme silmatilku. Sorry, aga ei tee! Keerake enne lamp ära, siis teen, ega tilkade panemiseks pole prožektorivalgust vaja.

Kõige valusamad olid tuimastussüstid, alustati välisnurgast, see oli talutavam, aga mida ninajuurele lähemale, seda valusamaks muutus. Pärast seda enam valu ei tundnud. Veresoonte kõrvetamine ei häirinud, kuigi kärsahais oli parajalt tugev.

Operatsioon toimus kiiresti. Operatsiooni lõppedes tehti veel õlavarde prednisolooni süst, et turseid tagasi hoida. Seejärel viidi taastumispalatisse, kus lamasin selili, pea kõrgel padjal, jääkotid silmadel. Pingelangusest jäin kohe magama ja magasin paar tundi.
Ärgates tundsin end puhanud ja värskena. Kohe tuli ka õde, vaatas üle ja lubati koju. Oleksin absoluutselt vabalt saanud ka ise autoga sõita või rahulikult koju jalutada, aga enne operatsiooni oli järeletulek kokku lepitud, kuna täpselt ei teadnud, mis seisus operatsioonijärgselt olen.

Esimesel päeval olid silmad paistes, verevalumid minimaalsed.
Teiseks päevaks verevalumid suurenesid.
Kolmandaks päevaks verevalumid suurenesid veelgi ja olid tumedamad. Samas olid verevalumid ainult silmast ülevalpool, alla ei ulatunud. Alt ei olnud ka silmad paistes, ainult ülevalt. Käisin linnas jalutamas ning ka õhtul poes nii, et karvase äärega müts oli silmini pähe tõmmatud ja mingeid (päikse)prille ei vajanud. Keegi ei saanud midagi aru.
Valuvaigisteid kodus ei võtnud kordagi, valu ei tundnud, küll aga tundusid laud paksud ja õmblustel olevad plaastrid tegid laugude liigutamise ebamugavamks.
Kliinikust anti kaasa ka Visine silmatilgad, kasutasin neid esimesel ja teisel päeval, edasi unustasin (ei tundnud tegelikult kordagi, et silmad oleksid kuivad ja rähma ka ei tekkinud).

Niite läksin eemaldama viiendal päeval. Selleks ajaks oli paistetus alanenud, verevalumid vähenenud ja hakanud kollakamaks tõmbuma.
Niitide välja võtmine oli mul üsna valus, aga ei midagi väljakannatamatut. Pärast pandi veel peenikesed plaastriribad õmblustele peale ja paluti 3-4 päeva peal hoida, ent võtsin need siiski samal õhtul kodus maha. Õmblused olid selle ajaga juba täiesti kokku kasvanud ja paranenud, v.a välisnurgas. Sisenurgas polnud armi üldse näha, ent olid väikesed kobrutavad nahapaksendid.

Nädala pärast läksin tööle, ei sinikaid, ei paistetust, ainult silma välisnurga arm on arusaadav. Ja mitte seetõttu, et arm kui selline oleks näha (a la kobrutav või teist värvi), vaid see silma välisnurga sisselõige on väga imelik. Eeldasin, et sisselõige tehakse mööda loomulikku silma sisevolti, aga mööda silmavolti jookseb see ainult ninajuure poolt. Ehk siis algab sisesilmanurgast ninajuure poolt, tõuseb üles kuni voldi kõrgeima kohani silma keskel kulmu all ja seejärel ei lange mitte mööda voldi väliskülge alla, vaid…. jookseb sealtsamast ülevalt otse edasi pikalt kulmu välisnurga suunas. Kui ma seda pärast niitide ja plaastrite eemaldamist nägin, siis esimene mõte oli – WTF? See jookseb ikka väga pikalt silmavoldist välja kulmu suunas ja ei ole isegi mitte silmanurga lähedal, et kuidagi lainerijoonega ära petta, vaid jookseb nii kõrgelt? Sealkohas on mul hetke seisuga selgeltnähtav volt. Voldist allpool silmanurga suunas on väike lott. Nagu juba ütlesin, armi ei näe, punetust ei ole, aga nahas on tugev korts sees. Muidugi on kõigest 2 kuud möödas ja tegelik tulemus on näha ~6 kuu pärast, aga… mul on oma kõhklused ja kahtlused.

Armi otseselt ei puudutanud ega kuidagi eriliselt ei hooldanud. Contratubex ega muud armikreemi ei kasutanud, kuna seal oli otseselt kirjas, et silmaümbruses mitte kasutada. Küll aga olin juba enne operatsiooni tellinud netist hulga toidulisandeid. CoQ10, kollageen + keratiin, Arnika jne.

Panen siia mõned lingid, mis tooteid kasutasin.
Arnika.
Enne operatsiooni Arnica Montana 30 tabletid, pärast operatsiooni ja niitide eemaldamist Arnicare Bruise Relief.
https://www.iherb.com/pr/Boiron-Arnicare-Bruise-Relief-Unscented-1-5-oz-45-g/68879
Superhea mõjuga, armi silmavoldis näha ei ole (küll on aga silmavoldist väljaspool, kuna seal on justkui nahapooled omavahel ebaõiges asendis ühendatud ja on tekkinud lisavolt õmbluse kohal).

Koensüüm Q10 kergestiomastatav vorm
https://www.iherb.com/pr/Jarrow-Formulas-Ubiquinol-QH-PQQ-30-Softgels/49632

Kollageen, keratiin, hüaluroonhape
https://www.iherb.com/pr/Solaray-Collagen-Keratin-Type-I-II-III-60-Capsules/73739

Juuksed, küüned, nahk toidulisand
https://www.iherb.com/pr/Life-Extension-Hair-Skin-Nails-Rejuvenation-Formula-with-Verisol-90-Tablets/70283

Ning C- ja E-vitamiini ning biotiini kompleksvitamiini võtan nagunii ka ilma operatsioonita.

Ütleks nii, et minu paranemine oli väga kiire, ilma valuta, praktiliselt ilma sinikateta ja ilma märgatava armita silmavoldis, kuid mul on väike kahtlus, et see operatsioon ei olnud tehniliselt nii hästi vormistatud, et ma sellest päris ilma nähtava armita pääseksin. See silma välisküljelt välja ulatuva õmbluse olukord ei meeldi mulle praegu üldse. Kohe mitte üldse. Lisaks pole need mõlemal silmal isegi mitte sümmeetrilises asukohas. Aga annan endale veel 3-4 kuud rahulikult aega ja alles seejärel kujundan arvamuse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

viimasele, kes sul opereeris? kas selle voldi kohta küsisid siis kui viiendal päeval niite eemaldamas käisid? või ei olnud see nii vara veel eristuv ja märgata?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Niite eemaldamas käies ei teadnud, kuidas see õmblus jääb. Silmalaud on siis alles paistes ja lopergused, kohad, kus jooksevad plaastriribad, on lömmis ja sealt ümbert on turses, nii et mingit ülevaadet kohe pärast niitide väljavõtmist on raske saada. Nägin küll seda, kuidas õmblus jookseb, aga üleüldise loperguse silmalau taustal ei tundunud see kuidagi küsimisväärne.
Märkama hakkasin äkki 3-4 nädala möödumisel, kui kõik muu oli ilusti enam-vähem tasandunud, ainult see väliskülgede armiots jäigi omamoodi “kiskuma”. Samas loodan, et muutub ajapikku ilusamaks.
Kes opereeris, seda ma hetkel ei ütle. Ma ei taha arstile selles mõttes ülekohut teha, et kui mul need laud nüüd ilusti tasasemaks paranevad ja ma rahule jään, siis ma ilmselgelt unustan selle teema ära ja ei tule iial siia tagasi kommenteerima, et tegelikult oli lõppkokkuvõttes kõik hästi. Laias laastus ongi kõik hästi, sest kogu muu operatsiooniarm on vaevumärgatav, tüsistusi polnud, sinikaidki praktiliselt polnud – eeldan, et see on märk heast tööst.
Kui aga mõne kuu pärast mul ikka veel tulemus hea ei ole ja sisemine rahulolematus tahaks kusagile kaevata ja nii edasi :), siis käin arsti visiidil ära, kuulan, mis ta räägib, ning jätkuva rahulolematuse korral muidugi mainin ka tema nime siin ära, sest küllap ma siis juba mäletan kõike mida vaja, kui millegiga rahul ei ole. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Niite eemaldamas käies ei teadnud, kuidas see õmblus jääb. Silmalaud on siis alles paistes ja lopergused, kohad, kus jooksevad plaastriribad, on lömmis ja sealt ümbert on turses, nii et mingit ülevaadet kohe pärast niitide väljavõtmist on raske saada. Nägin küll seda, kuidas õmblus jookseb, aga üleüldise loperguse silmalau taustal ei tundunud see kuidagi küsimisväärne.
Märkama hakkasin äkki 3-4 nädala möödumisel, kui kõik muu oli ilusti enam-vähem tasandunud, ainult see väliskülgede armiots jäigi omamoodi “kiskuma”. Samas loodan, et muutub ajapikku ilusamaks.
Kes opereeris, seda ma hetkel ei ütle. Ma ei taha arstile selles mõttes ülekohut teha, et kui mul need laud nüüd ilusti tasasemaks paranevad ja ma rahule jään, siis ma ilmselgelt unustan selle teema ära ja ei tule iial siia tagasi kommenteerima, et tegelikult oli lõppkokkuvõttes kõik hästi. Laias laastus ongi kõik hästi, sest kogu muu operatsiooniarm on vaevumärgatav, tüsistusi polnud, sinikaidki praktiliselt polnud – eeldan, et see on märk heast tööst.
Kui aga mõne kuu pärast mul ikka veel tulemus hea ei ole ja sisemine rahulolematus tahaks kusagile kaevata ja nii edasi :), siis käin arsti visiidil ära, kuulan, mis ta räägib, ning jätkuva rahulolematuse korral muidugi mainin ka tema nime siin ära, sest küllap ma siis juba mäletan kõike mida vaja, kui millegiga rahul ei ole. 🙂

kuidas nüüd tulemus on? kas nende kuude jooksul on häiriv koht kadunud?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Panen oma kogemuse ka kirja. Tegin eelmisel suvel, 8 kuud tagasi. Enam ei ole arme peaaegu, et uldse naha, tulemus on super, silmad on nii ilusad lihtsalt. Tegin ulalaugude opi, Christinas Clinikus, opereeris Ants Viiklepp. Taastumine ei olnud uldse midagi hullu, kartsin palju hullemat. 3-4 paeva olid sinikad siis kadusid ara, niidid voeti nadala parast valja ja siis nagin juba taitsa inimlik valja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõstan korraks vana teema – kas keegi oskab soovitada armikreemi, mida saaks Eestist osta (iherbist ja mujalt ei jõua enam tellida). On seda üldse vaja?

Please wait...
Postitas:
Kägu

… mainin ka tema nime siin ära, sest küllap ma siis juba mäletan kõike mida vaja, kui millegiga rahul ei ole. 🙂

kuidas nüüd tulemus on? kas nende kuude jooksul on häiriv koht kadunud?

Üldiselt tulemus ei ole hea. Lõigatud on suhteliselt vähe ja tänaseks on põhimõtteliselt silma välisnurk väga alla langenud, sest sealt ju ei lõigatud. Ehk siis nurgast katab nahk ikka ripsmeid, kuid ülevalt keskelt on laug nüüd kõrgemal. S.t nahk ei lange lau keskel üleval enam ripsmetele, kuid silma välisnurgas langeb ikka.
Muidugi on üldine pilt parem kui enne lõikust, aga nähes oma õde, kes käis Pree juures, ja võrreldes temaga enda lõikuse tulemust, siis minu oma on suhteliselt kehv. Nahka eemaldati mul väga minimaalselt ja rasva sise- ja välisnurga naha alt vist peaaegu ei eemaldatudki, igal juhul laug on pealt ebaühtlane, mitte ühtlane kaar. Minul lõikas Mart Eller.
Arvasin, et hoian raha kokku ja teen operatsiooni kodule lähemal ära, aga nüüd on vist olukord selline, et lasen teisel arstil mõne aja pärast uuesti teha ehk siis mul tuleb selle lõbu eest hoopis kaks korda maksta. Kõva kokkuhoid küll 🙂 Teise arsti juures konsultatsioonil pole veel käinud. Vast järgmisel aastal.
Õel, kes Pree juurde tegema sõitis, on oluliselt rohkem nahka eemaldatud ning kusagilt enam midagi ripsmetele ei vaju, silmad on justkui palju suuremad ja ilusamad. Kusjuures näo- ja nahatüüp on meil praktiliselt sama, nii et on hea võrrelda, mida on võimalik lõikusega saavutada. Üldiselt ma ei kahetse seda, et operatsiooni tegin, sest allavajunud laud teevad ilme vanaks ja väsinuks ning endisega võrreldes on olukord mul ju parem. Kahetsen lihtsalt arsti valikut. Arvan, et minu operatsiooni oleks saanud parema tulemusega teha. Arstile hinne koolipoisi 3. Võib-olla ka 3+. Aga kindlasti mitte 4- 🙂

Please wait...
Näitan 11 postitust - vahemik 121 kuni 131 (kokku 131 )

Esileht Ilu ja tervis ülemiste silmalaugude op