Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ülemus koguaeg helistab

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Ülemus koguaeg helistab

Postitas:

Mul on uus ülemus, selline 35-aastane naine, suht beibe olemisega, aga muidu suht okei tundub. Asi on selles, et ta on alles omas ametis uus, seega ta ilmselt alles ise ka kohaneb mida ma isegi mõistan, kuid tal on kahtlane komme helistada koguaeg, tihti ta ei mäleta, millal mingi inimene tööl on, ajab nimesid segi, ei mäleta, kas miski on juba tehtud või alles pooleli jne. Näiteks on tüüpiline, et ta helistab meile, oma alluvatele, mitmeid kordi päevas. Mulle ei ole üheski varasemas töökohas nii palju ülemuse poolt helistatud kui praegu. Kas see on normaalne, et ülemus helistab igapäevaselt, et küsida asju, mille ta on varasemalt juba ära kinnitanud? Ta helistab isegi siis kui mul on vabad päevad, mitmeid kordi päevas, ka puhkuse ajal helistas peaaegu iga päev. Kas teil on ka selline ülemus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuna sa puhkepäevadel ja puhkuse ajal olid sunnitud tööküsimutsega tegelema, siis on sul moraalne õigus nõuda endale selle heastamiseks vähemalt 1-2 lisapuhkepäeva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga miks sa vastad vabal ajal töökõnedele? helsitaja on ju näha, väga lihtne on mitte vastata

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas üldse on sellist seadust, mis nõuab, et peab oma eratelefoni numbri teatama tööandjale????

Kui tööandja tahab, et tema (või kliendid või kes iganes) saaks sulle töö asjus helistada, siis andku oma kulul sulle telefon ja number. Ja sel juhul jätad need puhkusele minnes (või töölt õhtul koju minnes) tööle oma lauasahtlisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimalik, et ta küsib Sinu käest seepärast, et sa oled tema jaoks autoriteet (autoriteet ei tulene ainult positsioonist, vaid ka kogemustest, silmaringist jne). Kui nii, siis see võib olla sulle väga kasulik, kasuta oma positsiooni targasti ja hoia seda. Mina olen viimased 10 aastat oma ametites olnud \”hall kardinal\” – see, kellega ülemused asju enne otsustamist läbi arutavad. Üks neist näiteks jäi minu arvamust asjade kohta küsima ka peale seda, kui meie teed olid lahku läinud.

Milleks peljata telefonikõnesid, pole ju üldse keeruline vastata küsimustele, mida sa peast tead. Äkki sa oled oma ülemusega suhtlemisel lihtsalt liiga pinges, kardad teda? Võta vabamalt. Kui sul on puhkus ja sa ei taha rääkida (ükskõik mis pisimal põhjusel), siis nii ütlegi telefonisse – et sa ei saa parasjagu rääkida. Nii, nagu sa oma töövälistele tuttavatele ütleksid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helistamisega ei ole probleeme olnud, kuid on olnud mitmeaastane kogemus tegevjuhiga, kes arutab sinuga projekti seisu hommikul põhjalikult läbi ja siis hakkab mitmeid kordi päevas kabinetist läbi hüppama ja täiendavaid küsimusi küsima või sinult kuuldut ristküsitlema (a`la vares oli ju ikka valge). Töövaba aja osas panin ise piirid paika (va. mingi tähtaja lõppedes), ma lihtsalt ei vastanud telefonile või mingi periood olin selle töövälisel ajal välja lülitanud, selgitades, et on vaja laste/pere/ülikooliga ka tegeleda. Nõustun 14.11 käoga: oma autoriteedipositsiooni pead sa ise oskama ära kasutada, kuid eelkõige veendu, et see sind ei mataks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mul helistab ka suht suvalistel hetkedel. Aga ilma igasuguse süümepiinata ma lihtsalt ei võta vastu, kui ei saa või ei taha. Teinekord jälle võtan, sest meie asutuses on tööaja mõiste nagunii üsna hägune 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ülemus koguaeg helistab

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.