Esileht Ilu ja tervis “Üleöö” selgasadanud kilod ja neist lahti saamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 200 )

Teema: “Üleöö” selgasadanud kilod ja neist lahti saamine

Postitas:
Kägu

Ma sain šoki.

Alustan algusest.
Olen 39-aastane 165 cm pikk naine ja kaalunud enamiku oma täiskasvanuelust vahemikus 62 – 68 kilo. Viimasel paaril aastal olen tundnud küll end pisut tüsedamana – riided istusid üha halvemini, kuni tuli need suuremate/mugavamate vastu vahetada, aga peeglist vaadates nagu midagi hirmsat ikkagi ei tundunud, silm peas särab, juuksed läigivad ja võhma jätkub, mis seal siis põdeda, kui ongi kilo-kaks-kolm juures.

Kilo-kaks-kolm…
Nädal tagasi oli vaja ühe ankeedi jaoks oma kaal sisestada. Ostsin pidulikult kaalule uued patareid, viimasest kaalulkäimisest oli möödas vähemalt 4-5 aastat. Astusin kaalule. Mõtlesin, et see on rikkis. Astusin uuesti. Ikka sama number. Kutsusin oma 8-aastase lapse – äkki näitabki kaal aiateibaid – aga ei, tema kaal oli täiesti adekvaatne. Ja siis jõudis kohale. Ma olen peaaegu 20 kilo ülekaalus. KAKSKÜMMEND! Mitte kilo-paar paisunud, nagu ma pealiskaudselt endale aina ütlesin. Mitte kümme kilo ülekaalus, nagu ma sügaval sisimas endale lõpuni tunnistadagi ei julgenud, aga siiski aimasin. Vaid ma kaalusin 83,2 kilo ja normaalkaalu jõudmiseks tuleb langetada vähemalt 17 kilo. Issand kui magus oli neid kilosid endale külge süüa! Ja möödunud nädala jooksul juba olen aru saanud, et nende maha saamine ei ole üldse kiire ega väga mugav protsess.

Teen vahelduvpaastu.
Söön vähem.
Liigun rohkem.
See kõik ei ole mulle raske. Aga raske on teada, et otseteed ei ole, et ma ei tohi kaalulangetusega liigselt kiirustada, sest tahan, et tulemus oleks püsiv. Ja raske on aktsepteerida teadmist, et kui ma saiakestele-šokolaadile kunagi enam uuesti sõrme annan, siis nad võtavad jälle terve käe.

Nädalaga läks maha 900 grammi, seega kaalusin täna hommikul 82,3 kilo. Ma rühin 7-ga algava numbri suunas nagu auruvedur ja siis 6-ga. Ma ei anna alla – ja ma tean, et ma ei annagi. Aga kavatsen siin teemas vahepeal, kui raske on, halamas käia.
Ja nõu küsida – millal teil tekkis teadmine, et vanamoodi edasi ei saa ja on vaja oma üle käte läinud kaalule silma vaadata? Ja mil moel teie oma teekonda astute? Oleks motiveeriv, kui jagate oma sarnaseid kogemusi ja – eriti – edulugusid 🙂

+45
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 25 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuna kell on palju ei hakka pikka juttu tegema, aga tahtsin öelda, et mul sama emotsioon läbitud. Et nii hull nagu polnudki, aga kaalule astudes sain šoki. Peamiselt tahtsin seda öelda, et võtsin üsna kiiresti alla. 3 kuu jooksul 10 kg on minu arust kiire küll.  Ja see on püsima jäänud. Olen hiljem lugenud ka, et see on müüt, et kiiresti ei tohi, muidu tuleb juurde. See kas hiljem kaal tagasi tuleb, sõltub sellest, kuidas peale ideaalkaalu jõudmist edasi  toitud ja elad. Olenemata sellest kui kiirelt kaal kadus.

+18
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitte pahatahtlikult, aga ka varasemates sarnastes teemades olen tahtnud küsida- kuidas saab 20 kg juurde tulla nii, et ise ei märka ega tunnista? See tähendab ju kogu garderoobi väljavahetamist, eriti nt. rinnahoidjate puhul on number suurelt ja selgelt silme ees ega ole petlik nagu nt. riiete puhul võib olla.
Või siis fotod endast- 20 kg ei saa jääda märkamata.

+13
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

20 kilo ei saja sulle üleöö selga.

+10
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Söö oma kilokalorid täis, aga AINULT tervisliku toiduga.

Suurenda liikumist. Kui muidu näiteks käid heas tempos 10 000 sammu päevas,  siis liida 5000 juurde.

Kui magad kuidas juhtub, siis loo rutiin ja maga oma 8 tundi täis.

Mõõda söögi tegemiseks vajalik rasvaine lusikaga, mitte silmaga.

Mõõda igal hommikul kausikesse valmis kogu päeva magusaine mida kasutad nt kohvi sisse ja söögi maitsestamiseks.

Ära jäta toitumisel välja teatud toidugruppe.

Kirjuta oma toiduäppi KÕIK päeva jooksul söödu

Ära kaalu end iga päev.

Vali 2 päeva nädalas, mil kaalud end. Kaalu alati samal ajal ning samas riietuses.

Osta sulle sobivas hinnaklassis nutikell, mis loeb su samme, jälgib südametööd trenni tehes ning ütleb sulle, mitu kcal oled kulutanud

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küllap on nii, et mida ikka üldse näha/tunnistada ei taha, seda ei näe ega tunnistagi. Loomulikult ei sadanud need kilod üleöö, sellest ka jutumärgid pealkirjas. Eks ikka ise sõin need kilod omale selga, olen väga suur maiasmokk ja mulle meeldib küpsetada ja oma küpsetisi tarbida ja üldse õdusus, mugavus, mõnus olemine. Loomulikult on need kilod eluviisi tulemus, aga see teadmine, et nüüd on asi üle igasuguste piiride, saabus küll täiesti äkki. Võib-olla nii, nagu osa toitumishäirega inimesi näeb end peeglist alati paksuna, ükskõik, kui hirmalakaalulised nad juba poleks, on teine ports inimesi, kes on enda ja ennastümbritsevaga  nii rahul, et näevad end peeglist alati paremana, kui nad objektiivselt võttes on? Ehk siis peegel ikka valetab küll. Aga kaal mitte.

+31
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitte pahatahtlikult, aga ka varasemates sarnastes teemades olen tahtnud küsida- kuidas saab 20 kg juurde tulla nii, et ise ei märka ega tunnista? See tähendab ju kogu garderoobi väljavahetamist, eriti nt. rinnahoidjate puhul on number suurelt ja selgelt silme ees ega ole petlik nagu nt. riiete puhul võib olla.

Või siis fotod endast- 20 kg ei saa jääda märkamata.

Ära alahinda inimese eitamisjõudu. Algul pole ülekaalu suurenemine suurt näha, vähemalt inimesele endale. Osa riideid venivad, osa olidki ehk alguses lohvakad, seega mõnda aega ei pruugi muule keskendunud isik kaalutõusu märgatagi. Väga sageli on kaalutõus seotud ka muus mõttes stressirohke ja pingelise perioodiga. Muidugi, osa inimesi hoopis nälgib sellises olukorras, aga paljud ka söövad üle, sest hea toit on üks meetod end mõneks ajaks hästi tunda. Siis selgub, et peab ostma suuremaid riideid, siis mõni mõtleb, et hoopis rõivasuurused on muutunud ja see tegumood lihtsalt nõuab suuremat numbrit jms. Muidugi ta tegelikult sisimas aimab, et asi on temas. Seejärel, kui seda teadmist enam alla suruda ei anna, mõtleb, et ok, suurus on suurem, aga see on ajutine, peagi võtan alla. Ainult seda peagit ei saabu ja mingil hetkel leitakse, et on hoopis järgmist suurust vaja. Mida suurem suurus, seda kergem on sinna veel juurde koguda, kahjuks ei kehti ütlus “Kus on, sinna tuleb juurde” mitte ainult raha, vaid ka rasva kohta. Suuremal inimesel on end ka natuke raskem liigutada ja kui ta teadlikult trenni ei tee, siis ta hakkab alateadlikult ennast säästvaid (lühikeses perspektiivis) otsuseid tegema ja end vähem liigutama (et energiat, mida suure keha liigutamise tõttu rohkem on vaja, kriitilisteks hetkedeks hoida). Ja mingil hetkel näed küll, et noore saleda hirve asemel on fotodel sinu koha peal paks tädike, aga siis pole enam väga lühikese ajaga võimalik seda drastiliselt muuta ja ülesanne tundub ka raskem. Ja teate ju neid inimesi, kes edasi lükkavad asju, mis on neile ebameeldivad või millega nad kardavad, et nad toime ei tule. Selline edasilükkamine ja eitamine pole muidugi arukad, mõistlikud ning on märgiks tahtejõuetusest. Ma lihtsalt seletasin, mis sellise inimese peas toimub.

+26
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas võtta juurde 20 kg. Mina just nii palju ei võtnud, aga pea 15 ja ühe talvega.

Esiteks – stretch on saatanast. Kannan mugavad riideid, tuunikaid jne.

Teiseks – olin siis just 51, ei muutunud söögiharjumused ega ka liikunud vähem, ilmselt ainevahetus aeglustus. Talvel ei pannud tähelegi, kuidas kaal tõusis.

Olen 3 aastat pidanud seda võitlust, saan 4-5 kg alla ja siis tuleb juurde. Liigun palju, ma ei ole kunagi olnud magusa, saiakeste ega rasvase  sööja, söön täisteratooteid, tailiha, köögivilju, puuvilju, piimatoodetest joon vaid piima (mingeid kohukesi ega magusaid jogurteid), teen smuutisid. Mul on oma aed, kasvatan seal köögivilju, käin  palju metsas – seenel, marjul.

Eile käisin poes – nutt tuleb peale, ükski asi ei istu seljas. Vanasti olin 38,40 – nüüd 44.

+21
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minul pandi jõusaal kinni. Ja kuna kohvikus käia ei saa, varud koju kooke ja küpsiseid. 75 päevaga 3,5 kg juurde.

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina võtsin eelmise koroona ajaga 10 kilo juurde. Jõusaal pandi kinni, tööle minna ei saanud ja avastasin enda jaoks woldi. Wolt on saatanast! Igasugused maitsvad koogikesed ja asjad tuuakse ukse taha ära, ilma et liigutama peaks. 😀

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sama siin.

Olen 39-aastane, 167 cm pikk, 2 last. Kuni 35 eluaastani kaalusin alla 60 kg (51 – 57kg). Siis, pärast teise lapse sündi ja vanusenumbriga 35 ettetulemusel tuli kaalule 6 ette. Ja mõne viimase aastaga veidi üle 10 kilo juurde võtnud. Hakkasin ka tundma, et osad riided ei mahu / ei ole enam need, mis varem. Alguses ostsin ikka oma vana suurust edasi: S ja 36, aga need riided jäidki kahjuks kandmata. Samuti hakkas nii häirima, et palavaga kintsud vastu hõõruvad. Ei taha paljastada oma käsi (just õlgadest alla käevars häirib). Viimane aeg olen avastanud dressid 😀 No ei taha dressidega mammiks muutuda. Õnneks nägu peenike, sinna pole (veel) kogunenud.

Minu põhjus? Ma arvan, et ka vanus mängib rolli, 35+ ainevahetus aeglustub, ei saa enam süüa nii nagu varem. Trenni ma tegin, aga toitumine läks käest, ma pakun. Ja oli ka stress sel hetkel elus.

Nüüd olen 72 kg ja võtan end käsile: toitumine ja liigun päris palju + trenn kodus. Magan hästi, stressi pole. Eesmärk suve lõpuks -5 kg vähemalt.

Minu nipp on hommikul putru koos hea ja paremaga süüa: moos, (tume) sokolaad, (külmkuivatatud) marjad – see hoiab kõhu pikalt täis. Midagi kerget vahepeal ja siis normaalne õhtusöök. Maiustamised tähtpäevadel, aga siis vähem. Liikuda ja mitte stressata 🙂

+7
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii tuttav tunne, mul tuli 15kg poole aastaga kui otsustasin ülikooli kõrvalt tööle minna. Läks aasta, et see alla võtta, kaal püsis kenasti ja nüüd kodukontoriga on 10kg tagasi. Lihtsalt ei oska stressiga muud moodi toime tulla. Riietest pidin välja vahetama ainult püksid ja kuna vaese tudengina mul neid üks paar oligi…

Soovitustest…proovi kõike ja leia see mis töötab sinu jaoks. Ma ei suutnud vahelduvpaastu teha, sest ma lihtsalt ei jää tühja kõhuga magama, aga hommikusöögi lõunale lükkamine toimib. Hakkasin jooksma ja avastasin et minu puhul see vähendab söögiisu. Minu puhul magusaisu vastu aitab rohke valgu söömine, aga loomulikult nii rasket toitu ei taha ja pean ennast sundima. Teine asi mis magusaisu kontrolli all hoiab on coce zero, kuigi paljud ütlevad et see toimib vastupidiselt. Igasugu dieettoidud mis väiksemate kaloritega on saast ja ma parema meelega söön lihtsalt tavalist toitu väiksemas koguses jne.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pagan! Mul ei lähe riided selga juba siis, kui 3 kilo juurde võtan. Mis riideid te kannate?  Mul on küll stretš teksad, aga ega need ju lõpmatuseni veni. Pigistavad siit-sealt ja peeglist vaadates on ka kileviineri mulje, kui oma 58-60 asemel 62 kg on “üleöö” tulnud. Mul isegi rinnahoidja pigistab, kui 62 kg ette tuleb. Annan ikka au teile, daamid, kes te aastaid endale valetada saavad (pole üldse paha pärast öeldud).

+16
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pagan! Mul ei lähe riided selga juba siis, kui 3 kilo juurde võtan. Mis riideid te kannate? Mul on küll stretš teksad, aga ega need ju lõpmatuseni veni. Pigistavad siit-sealt ja peeglist vaadates on ka kileviineri mulje, kui oma 58-60 asemel 62 kg on “üleöö” tulnud. Mul isegi rinnahoidja pigistab, kui 62 kg ette tuleb. Annan ikka au teile, daamid, kes te aastaid endale valetada saavad (pole üldse paha pärast öeldud).

58lt 62le ongi see vahemik, kus peab numbrit vahetama. 58ga sai suurus 36 kanda, 62ga tuli umbes uus pesu osta. Ja siis see suurus kannatab jälle +8 juurde võtta

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teretulemast! Mina olen 41 a, 168 cm pikk ja 86 kg:( Olen nüüd kuu aega teinud nn vahelduvpaastu, pean ütlema, et mingit muutust pole. Ju siis halvasti teen. Nojah, teine variant on mõelda positiivselt, et näe juurde ka just pole tulnud. Kuigi mis sa siin juurde kogud kui piir on juba ammu ületatud.

Eile lugesin just, et Eeva Helme on ligi 18 kg alla võtnud ja seda vaid 2 kuuga. Vau! Muljetavaldav. Dr Simeonsi dieediga, nojah ütles, et sõi peamiselt lillkapsast, brokkolit ja kana, kala. Pole ime, kui nii suudaks, võtaks igaüks alla veidigi.

Minu nõrkus on vein ja must koorikleib. Mina olen tihe kaaluja, iga hommik kindlasti ja tihti ka päeval v õhtupoole. Nii et ootamatut pole siin midagi. Tean, et ligi 4 aastaga on 6-7 kg juurde tulnud:( Ohh, lähen nüüd kiiremale kõnnitiirule. Ilm täna kole, aga see teema kohe motiveeris. Kõnnin ma niigi palju, eks ikka toit teemaks.

Edit : helistas sõbranna ja me rääkisime 4 tundi (!!!). Noh, jalutama ma ei läinud, aga lõuna jäi ka vahele. Ehh, homme jälle uus päev.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teretulemast! Mina olen 41 a, 168 cm pikk ja 86 kg:( Olen nüüd kuu aega teinud nn vahelduvpaastu, pean ütlema, et mingit muutust pole. Ju siis halvasti teen. Nojah, teine variant on mõelda positiivselt, et näe juurde ka just pole tulnud. Kuigi mis sa siin juurde kogud kui piir on juba ammu ületatud.

Eile lugesin just, et Eeva Helme on ligi 18 kg alla võtnud ja seda vaid 2 kuuga. Vau! Muljetavaldav. Dr Simeonsi dieediga, nojah ütles, et sõi peamiselt lillkapsast, brokkolit ja kana, kala. Pole ime, kui nii suudaks, võtaks igaüks alla veidigi.

Minu nõrkus on vein ja must koorikleib. Mina olen tihe kaaluja, iga hommik kindlasti ja tihti ka päeval v õhtupoole. Nii et ootamatut pole siin midagi. Tean, et ligi 4 aastaga on 6-7 kg juurde tulnud:( Ohh, lähen nõõd kiiremale kõnnitiirule. Ilm täna kole, aga see teema kohe motiveeris. Kõnnin ma niigi palju, eks ikka toit teemaks.

Loe siis kalorid kokku, ega see vahelduvpaast mingi imeasi pole.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vahelduvpaast aitab ikka siis, kui sa selle aja jooksul tarbidki senisest vähem kaloreid.
Mind aitab vahelduvpaastumine selles mõttes ka veel, et kui juba “pingutan” mingil perioodil mitte süüa, siis tundub ka söömisperioodil, et jube nõme oleks nüüd midagi ülearu rammusat endale sisse keerata ja sellega justkui eelnenud ponnistuse kasutegurit vähendada.
Ja mul veab, sest just tuleb tühjapoolse kõhuga parem uni, samuti oli minu kõige tugevam söögikord sageli töölt tulles ja koju jõudes pingelangusega seoses väga rikkalik – ikka korralik praad ja siis veel midagi magusat ja siis veel tee ja selle juurde ometi midagi head ja nii edasi – aga nüüd söön viimase toidukorra hoopis tööl, teen selle karbiga kodus kaasa, enamasti salati, ja ongi konkreetne piir ees, et ei saa kodus arutult vohmima hakata.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jõudu ja pikka meelt- ei tulnud need kilod ikka üleöö, ei lähe ka 🙂 samas paadis, IF (17:7) teen aprillist, maha läinud 4 kilo.

IF puhul on jah see, et ega selle söömisaknas ikka ka ei või vahetpidamata õgida. Kui süüa söömisaknas üle oma kaloraazi, siis ei lange midagi. Mulle on mõnes mõttes lihtsam see, et homme saab jälle midagi head süüa, mitte ei tule lõputu dieeditamisega tunnet “mitte elus ei saa enam midagi head süüa!”. Ja mõnikord ainult sellest aitabki, kui mõtlen, et selle (küpsise) ma söön homme, mitte täna (ja homseks unustan ära selle isu) 🙂

Minul sai mõõt täis sellest, et mitte ükski asi ei istunud seljas hästi. Ja noh, nii mõnigi on siin teemaalgataja samas kaalus kilganud, kuidas tema kannab s-suurust (nähtavasti mõnda überstretch või 20a vana ja väljaveninud särki 🙂 ), niiet kes ennast petta tahab, teeb seda nagunii.

Kasuta see shokk ära enda motiveerimiseks, sest just see ära käiv klõps “nii enam edasi minna ei saa!” on väga tähtis.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Pagan! Mul ei lähe riided selga juba siis, kui 3 kilo juurde võtan. Mis riideid te kannate? Mul on küll stretš teksad, aga ega need ju lõpmatuseni veni. Pigistavad siit-sealt ja peeglist vaadates on ka kileviineri mulje, kui oma 58-60 asemel 62 kg on “üleöö” tulnud. Mul isegi rinnahoidja pigistab, kui 62 kg ette tuleb. Annan ikka au teile, daamid, kes te aastaid endale valetada saavad (pole üldse paha pärast öeldud).

Milleks ma peaksin valetama? Mis lisaväärtust see annab?

Minul tuleb rasv ühtlaselt kõhule ja madala värvliga püsid on need, mis annavad kenasti venima.  Kannan ka  selliseid musti, strechist viikareid ja need venivad küll hästi. Peale kampsik, tuunika.  Kusjuures ma suudan visuaalselt väga kaua jätta saleda inimese muljet, et kuna tagumik, kintsud, käevarred on saledad. Ja kogu see rasv tuli ühe talvega.

Kui siin loen – saiakesed, koogid jne – ma ei ole neid kunagi söönud (magus ei maitse), siis see neetud menopaus pani kaalule põntsu.

Loomulikult nean ennast, et oleks võinud kasvõi iga nädal kaaluda, et siis õigel ajal kaalutõusule pihta saada.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milleks ma peaksin valetama? Mis lisaväärtust see annab?

Minul tuleb rasv ühtlaselt kõhule ja madala värvliga püsid on need, mis annavad kenasti venima. Kannan ka selliseid musti, strechist viikareid ja need venivad küll hästi. Peale kampsik, tuunika. Kusjuures ma suudan visuaalselt väga kaua jätta saleda inimese muljet, et kuna tagumik, kintsud, käevarred on saledad. Ja kogu see rasv tuli ühe talvega.

Kui siin loen – saiakesed, koogid jne – ma ei ole neid kunagi söönud (magus ei maitse), siis see neetud menopaus pani kaalule põntsu.

Loomulikult nean ennast, et oleks võinud kasvõi iga nädal kaaluda, et siis õigel ajal kaalutõusule pihta saada.

Olen teemaalgataja.
Mul jaotub paksus just kuidagi ühtlaselt, olen endiste proportsioonidega (saledam piht, laiem rind ja puusad), aga kõikjale on lihtsalt sentimeetreid juurde tulnud. Mul ei ole suurt kõhtu ja peenikesi jalgu, mis võib-olla just oleks endal häirekella varem tööle pannud, et silmnähtavalt mingi kehaosa on ebaproportsionaalselt paisunud, vaid just kogu keha on tasapisi kerkinud ja sellist tasapisi kerkimist polegi nii lihtne märgata, eriti, kui märgata ei taha.

Igatahes tahtsin raporteerida (võib-olla lohutab kedagi, kes sama asjaga kimpus), et hakkan harjuma väiksemate portsudega, esimesed 4-5 päeva tundus koguaeg, et söögikord saab kuidagi ebaharilikult ruttu otsa, füüsiliselt ei olnud näljatunnet, kuid emotsionaalselt kuidagi oleks nii tahtnud pikemalt mõnuleda – aga juba paaril päeval nüüd olen tundnud, et väiksem ports on ka “hingele” piisav, aju hakkab ka seega kohanema, et söömine ei kesta tervet päeva.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ainuke hea asi selle halva olukorra juures on see, et kui nüüd hakkad söömist jälgima, siis sellise kaalunumbri pealt võtab alguses üsna kiiresti alla. Kui tõesti hoiad portsud väiksed, ei näksi vahepeal, sööd rohkem valgurikast toitu jne. Nii et esimesed 10 kg peaks väga lihtsalt kaduma. Kui seni lasid kaalul märkamatult koguneda ja suutsid end petta, et pole hullu, siis võib-olla aitab sind järje peal hoida ka regulaarne kaalumine. Ühelt poolt motiveeriv, kui näed, et kilod kaovad ja teiselt poolt hoiab ära selle, et “märkamatult” midagi tagasi tuleb.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu nõrkus on vein ja must koorikleib. Mina olen tihe kaaluja, iga hommik kindlasti ja tihti ka päeval v õhtupoole. Nii et ootamatut pole siin midagi. Tean, et ligi 4 aastaga on 6-7 kg juurde tulnud:( Ohh, lähen nüüd kiiremale kõnnitiirule. Ilm täna kole, aga see teema kohe motiveeris. Kõnnin ma niigi palju, eks ikka toit teemaks.

Edit : helistas sõbranna ja me rääkisime 4 tundi (!!!). Noh, jalutama ma ei läinud, aga lõuna jäi ka vahele. Ehh, homme jälle uus päev.

Kõne sõbrannaga oleks võinud 10 min katkestada, panna riidesse ja kõndima välja ning siis oleks edasi rääkinud. Söögikorra vahele jätmine ka hea ei ole, siis on oht hiljem topelt pugida.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ainuke hea asi selle halva olukorra juures on see, et kui nüüd hakkad söömist jälgima, siis sellise kaalunumbri pealt võtab alguses üsna kiiresti alla. Kui tõesti hoiad portsud väiksed, ei näksi vahepeal, sööd rohkem valgurikast toitu jne. Nii et esimesed 10 kg peaks väga lihtsalt kaduma. Kui seni lasid kaalul märkamatult koguneda ja suutsid end petta, et pole hullu, siis võib-olla aitab sind järje peal hoida ka regulaarne kaalumine. Ühelt poolt motiveeriv, kui näed, et kilod kaovad ja teiselt poolt hoiab ära selle, et “märkamatult” midagi tagasi tuleb.

Aitäh, jah, ma ise ka mõtlesin, et peangi minimaalselt iganädalaselt kaaluma, et mitte jälle enesepettuse küüsi langeda.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Signessa kalmus ja süües saledaks fb grupp.

Telli kohe placent juuksevitamiinid, jood ainult vett, iga paev tunnine jalutuskäik, ülejärgmisel kuul ülepäeviti 2 tundi järjest. Hakka tegema vaagnapõhjalihaste harjutusi, sest ka sealtvõib jääda kõik lõdvaks kiire kaalukaotusega. Arvesta aastaga. Kaaluda tuleb igal hommikul ja see ka kirja panna!!!! Kord nädalas kaslumine on loll nõuanne, enne päevi kogub keha vett ja seal tekivad muutused. Kuidas muidu sa progressi näed.

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enda kogemusest vahelduvpaastuga, et minu jaoks polnud mingit vahe, kui vahelduvpaastu tegin. Ehk siis kaloreid loen ma nagunii ja kaal langeb. Kui lisasin vahelduvpaastu, mis oli natuke tüttu ka mu jaoks, siis rohkem alla ma ei võtnud sellega. Ehk siis selle fastingu jätsin ära ja söön vabalt õhtul ka.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enda kogemusest vahelduvpaastuga, et minu jaoks polnud mingit vahe, kui vahelduvpaastu tegin. Ehk siis kaloreid loen ma nagunii ja kaal langeb. Kui lisasin vahelduvpaastu, mis oli natuke tüttu ka mu jaoks, siis rohkem alla ma ei võtnud sellega. Ehk siis selle fastingu jätsin ära ja söön vabalt õhtul ka.

Jaa, kindlasti inimesed on erinevad ja neile sobivadki erinevad asjad.
Kuna mina olen päris kindlasti söögisõltlane, siis mulle on lihtsam kindlalt teada, et ma töölt koju tulles mitte midagi ei söö, kui et juba sööma hakates piiri pidada. Vähemalt praegu veel.

Signessa kalmus ja süües saledaks fb grupp.

Telli kohe placent juuksevitamiinid, jood ainult vett, iga paev tunnine jalutuskäik, ülejärgmisel kuul ülepäeviti 2 tundi järjest. Hakka tegema vaagnapõhjalihaste harjutusi, sest ka sealtvõib jääda kõik lõdvaks kiire kaalukaotusega. Arvesta aastaga. Kaaluda tuleb igal hommikul ja see ka kirja panna!!!! Kord nädalas kaslumine on loll nõuanne, enne päevi kogub keha vett ja seal tekivad muutused. Kuidas muidu sa progressi näed.

Vaagnapõhjalihaste treeningu nõuanne on küll väga hea, sellele ma poleks ise osanud mõeldagi! Olen kunagi peale sünnitust neid harjutusi teinud, aga nüüd enam ammu mitte.
Juuksevitamiinide osas ma ei kiirustaks, kui mul miski üldse suurepärane on, siis juuksekasv, mul on need perekoolis ilkumisklassikaks saanud “pikad, paksud, loomulikult lokkis meekarva juuksed” – ja mu menüü on praegu pigem muutunud vitamiinirohkemaks ja tervislikumaks kui enne, mil nisujahu ja magusaga liialdasin, nii et loodan, et vitamiinipuudus või juuste tuhmiksmuutumine ehk mind ikka kimbutama ei hakka. Liigutama pean aga küll rohkem, minu häda on see, et kevadel ja suvel olengi väga liikuv, aga sügisel-talvel vajun mugavustsooni, tahaksin hea meelega talveunne jääda. Praegu käin iga päev vähemalt tunnisel jalutuskäigul ja teen kerget hommikvõimlemist, aga tegelikult tean, et oleks vaja ka mingit jõutrenni.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olles teemaalgatajaga sama pikk, sama vana ja olnud sama lai, siis nii väikese naise teeb selline kaal jube mammiks, no õudne. Mitte miski selga ei istu, laiemad riided teevad veel töntsakamaks (nii väiksena on jube raske sihvakas olla!), nägu kah nagu täiskuu. Õnneks ma seekord pole ennast nii käest lasknud, ok kaaluni on kokku 10 kilo vaja kaotada (kaalun 70, enne 74).

Peegli ees võib endale ikka rääkida, et ma olen täpselt sama ilus kui enne, egas enesekindlus pole laita asi! Aga tegelikult ikka on rasvane olla küll. Teemaalgatajal on viimane aeg ennast õhemaks võtta, enne kui kukub 40 ja “ainevahetus läheb aeglasemaks” ja siis saabub järgmine mats menopaus jne 🙂 seepärast minagi asja käsile võtsin- suveks sada! 😀 soovin edu ja vastupidamist sel raskel teekonnal! (tegelt pole see allavõtmine nii jõle midagi, peaasi, et ei tee seda mõttega >”dieeditan natuke niikaua kui eesmärgi saavutan, küll siis saab jälle kõike mõnusat süüa nagu vanasti!”- kui nagu vanasti, siis oled õige varsti ka vanas kaalus tagasi. )

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Olen 39-aastane, 167 cm pikk, 2 last. Kuni 35 eluaastani kaalusin alla 60 kg (51 – 57kg). Siis, pärast teise lapse sündi ja vanusenumbriga 35 ettetulemusel tuli kaalule 6 ette. Ja mõne viimase aastaga veidi üle 10 kilo juurde võtnud.
Nüüd olen 72 kg ja võtan end käsile: toitumine ja liigun päris palju + trenn kodus. Magan hästi, stressi pole. Eesmärk suve lõpuks -5 kg vähemalt.

Minu nipp on hommikul putru koos hea ja paremaga süüa: moos, (tume) sokolaad, (külmkuivatatud) marjad – see hoiab kõhu pikalt täis. Midagi kerget vahepeal ja siis normaalne õhtusöök.

See on nipp pidevaks näljatundeks. Mingi magus puder hommikusöögiks ei hoia küll kõhtu õhtuni täis. Ja suurim söök õhtusse jätta ei ole ka hea mõte.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 29 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See on nipp pidevaks näljatundeks. Mingi magus puder hommikusöögiks ei hoia küll kõhtu õhtuni täis. Ja suurim söök õhtusse jätta ei ole ka hea mõte.

Puder on kauamängiv, aga see, et see magus on, pole tõesti eriti hea mõte. Veresuhkur lükatakse hommikul kohe lakke.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kõne sõbrannaga oleks võinud 10 min katkestada, panna riidesse ja kõndima välja ning siis oleks edasi rääkinud. Söögikorra vahele jätmine ka hea ei ole, siis on oht hiljem topelt pugida.

Noh, täna hommikul olin siiski pool kg tavapärasest kergem. Eile sõin siiski kokkuvõttes veidi vähem. Täna hommikul pikad tiirud ammu tehtud ja lõppude lõpuks on loomulikult asi söömises, seda me teame ju kõik. Tõin brokkolit ja kanaliha:)

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 200 )

Esileht Ilu ja tervis “Üleöö” selgasadanud kilod ja neist lahti saamine