Esileht Koolilaps Ülesannete lisamine e-kooli

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Ülesannete lisamine e-kooli

Postitas:
Kägu

Vaatasin nüüd hommikul, et üks aineõpetaja on lisanud ülesanded  eile kell 17.30

Meil on reeglina  ammu selle aja peale õpitud ja lapsed juba õues. Kuidas teil kas õpetajad lisavad ülesanded aegsasti?

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnes koolis on nii, et õpetajatel peavad kodused tööd hiljemalt kell 17 olema sisse kantud.  Vaata, mis sinu lapse kooli kodukorras selle kohta kirjas on.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On küll ette tulnud, et lisavad väga hilja. Meil sellega probleemi pole, sest laps saabub trennidest viie paiku, siis veidi puhkab ja nagunii õpib hilja. Aga üldiselt on ka kell viis ikkagi hilja, võiks panna kohe, kui tund lõppeb, mitte ei tea millal.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sõltub tähtajast.

järgmiseks päevaks midagi teha, piir kell 16.

aga kui tähtaeg on kuskil kauges tulevikus, siis võib suva ajahetkel ülesande üles panna.

nt pühapäeva hilisõhtul võib vabalt kirjutada koduse ülesande, mis on vaja teha neljapäevaks.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On küll ette tulnud, et lisavad väga hilja. Meil sellega probleemi pole, sest laps saabub trennidest viie paiku, siis veidi puhkab ja nagunii õpib hilja. Aga üldiselt on ka kell viis ikkagi hilja, võiks panna kohe, kui tund lõppeb, mitte ei tea millal.

Võiks olla koolil mingi konkreetne tähtaeg kehtestatud, nt 16.00 või 16.30 või igal juhul täpne aeg, mil järgmise päeva ülesanded peavad olema. Ja muidugi peaks siis lapsed ja vanemad ka nägema, et selle ajani võib veel koduseid ülesandeid tulla (kui ei ole selline laps, kes juba tunnis meelde jätab, mis õppida jäi).  Võib küll juhtuda, et kohe peale tundi õpetaja ei jõua: nt on kuskil korrapidaja või söögivahetunnis või peab kedagi juhendama vms kohustust täitma, aga päeva jooksul siis millalgi paneb ja ikkagi mitte nii, et õhtul veel sisestab mingi üllatuse, mis järgmise päeva tunniks peab tehtud olema. Saab muidugi öelda, et vanasti pidid tunni lõpus ise päevikusse koduse töö kirjutama jne, aga ajad muutuvad ja kui on eKool või Stuudium olemas, siis loogiline, et inimene loodab selle peale, et seal on nagunii ülesanne õigeks ajaks näha.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult võiks muidugi lapsel olla päevik.  Üldiselt ikkagi õpetaja tunni lõpul ütleb, mis õppida jääb.

Probleem on muidugi siis, kui pole öelnudki. Ehk täiest “lambist” ilmub hilja sinna õppimine.

 

Päeviku pidamine aitab lapsel tegelikult asjades orienteeruda. Muidu on nii, et teisipäeval avastab, et kolmapäevaks raamat lugeda või referaat teha…. Sest ega ta ju naljalt järgmiste päevade asju ette vaata. Samuti saab paremini sõpradega planeerida mänguaega – kas siis internetimängud või pärismängud.  Ja siis ajab ka vähemnärvi kogu elu. Muidu on nii, et lepid sõbraga mängimise kokku ja siis avastad e-Koolist esmakordselt et homseks raamat vaja läbi saada + referaat teises aines + mall vaja muretseda + käsitööks lõng kaasa.

Täiskasvanuna peaksid ju ka omi asju kas kuhugi üles kirjutama või meeles suutma pidada. Ei saada sulle keegi kogu aeg teateid, mis teha vaja. Ülemus ikka eeldab, et mida öeldud, et selle õigeks ajaks ära teed ja mingit eraldi kirja pole iga tööülesande täitmise jaoks vaja saata.

+15
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kes päevikusse ei viitsi tunni lõpul kirjutada, see võiks ju pilti teha sest kodusest ülesandest.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selles mõttes on ikkagi lapsed palju mugavamaks läinud küll, et minu oma ei tea üldse, mis õppida on, päevikut pole. Kui mina ise koolis käisin, siis pidin ise kodused ülesanded üles kirjutama ja need ka ära tegema, minu ema ei teadnud ülesannetest mitte midagi. Nüüd aga kraaksun mina pool õhtut, et kas see on tehtud, teine on tehtud. See muudab tegelikult tunduvalt saamatumaks. Tööle tulevad noored, kes samamoodi ootavad, et kogu aeg keegi meelde tuletab, mis ta tegema peab, kõik asjad peavad olema kalendris, sest muidu ju pole kuulnudki.

+21
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie koolis polegi tavalist päevikut lastel, on mingi elektrooniline äpp. Laps vaatab õppimist aga tegelikult e-koolist. Kogu pundi peale on üks kindel õpetaja, kes ei suuda e-kooli täita, aga see inimene tundubki eriti tuulepea olevat.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selles mõttes on ikkagi lapsed palju mugavamaks läinud küll, et minu oma ei tea üldse, mis õppida on, päevikut pole. Kui mina ise koolis käisin, siis pidin ise kodused ülesanded üles kirjutama ja need ka ära tegema, minu ema ei teadnud ülesannetest mitte midagi. Nüüd aga kraaksun mina pool õhtut, et kas see on tehtud, teine on tehtud. See muudab tegelikult tunduvalt saamatumaks. Tööle tulevad noored, kes samamoodi ootavad, et kogu aeg keegi meelde tuletab, mis ta tegema peab, kõik asjad peavad olema kalendris, sest muidu ju pole kuulnudki.

See on küll ikka koduse kasvatuse teema ja lapsevanemad ise muudavad lapsed mugavaks sellega, et kogu aeg kõike kontrollivad. Mis vahe, kas laps vaatab õppimist paberil päevikust või vastavast rakendusest? See, et nüüd lapsevanemad kursis on teemadega ei muuda ju kuidagi lapse vastutust. Ära kraaksu ja lase lapsel oma asjadega ise tegeleda. Loomulikult motiveerides või karistades aga mitte temalt vastutust ära võttes.

Teemasse, siis minu laste Stuudiumis on kirjas, et peale 17 enam õpetajad ei saa kodutöid lisada.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Stuudium ei võimalda järgmiseks päevaks ülesandeid lisada pärast kella 17.

Iseenesest ei ole kodune ülesanne selline asi, et vaatame, kui palju tunnis jõuame ja ülejäänu tehke kodus. See võiks olla pisut teadlikumalt planeeritud, et sellest rohkem kasu oleks. Saaks kohe tunni käigus või isegi enne tunni algust sisestada.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin nüüd hommikul, et üks aineõpetaja on lisanud ülesanded eile kell 17.30

Meil on reeglina ammu selle aja peale õpitud ja lapsed juba õues. Kuidas teil kas õpetajad lisavad ülesanded aegsasti?

Mina algaja õpetajana näiteks lisan lausa öösel ülesandeid, sest ma lihtsalt ei jõua varem valmis. Loomulikult ei tähenda see, et need peab järgmiseks päevaks ära tegema. Pärast tunde on ümarlauad, õppenõukogud, arenguvestlused, koolitused. Tunde hakkan ette valmistama siis, kui perele õhtusöök tehtud. Õpilastega olen läbi rääkinud, et need hilja üles pandud ülesanded on kodus tegemiseks järgmisel päeval vaid puudujatele (hübriidõppe korral). Teistega teeme tunnis need ülesanded ära. Samuti ei lase Opiq mul saata ülesandeid nii, et need ei näeks välja nagu oleks hindelise tööga, mis tuleb kodus ära teha, kuigi teha plaanime neid tunni ajal ja linnukese panen ” tunnitöö” ette. Koolidel on tavaliselt ametlikult kodulehel kirjas, mis kell võib veel koduseid töid samal õhtul tegemiseks üles panna.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik sõltib koduse ül kuupäevast

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin nüüd hommikul, et üks aineõpetaja on lisanud ülesanded eile kell 17.30

Meil on reeglina ammu selle aja peale õpitud ja lapsed juba õues. Kuidas teil kas õpetajad lisavad ülesanded aegsasti?

Mina algaja õpetajana näiteks lisan lausa öösel ülesandeid, sest ma lihtsalt ei jõua varem valmis. Loomulikult ei tähenda see, et need peab järgmiseks päevaks ära tegema. Pärast tunde on ümarlauad, õppenõukogud, arenguvestlused, koolitused. Tunde hakkan ette valmistama siis, kui perele õhtusöök tehtud. Õpilastega olen läbi rääkinud, et need hilja üles pandud ülesanded on kodus tegemiseks järgmisel päeval vaid puudujatele (hübriidõppe korral). Teistega teeme tunnis need ülesanded ära. Samuti ei lase Opiq mul saata ülesandeid nii, et need ei näeks välja nagu oleks hindelise tööga, mis tuleb kodus ära teha, kuigi teha plaanime neid tunni ajal ja linnukese panen ” tunnitöö” ette. Koolidel on tavaliselt ametlikult kodulehel kirjas, mis kell võib veel koduseid töid samal õhtul tegemiseks üles panna.

Tee opiq.ee keskkonnas ülesanne. See läheb automaatselt e-kooli. Nüüd mine e-kooli ja kustuta see ülesanne sealt tunnikirjelduste ja ülesannete alt ära.

Mina teen nii. Kui vaja kuhugi jätta teade, et vaja opiq.ee ülesanne teha, siis kirjutan eraldi e-kooli, et logi opiq.ee keskkonda ja sealt leiad ülesande …..

Kirjutasin kunagi opiq.ee kasutajatoele, et lisataks mingi märkeruut, et saaksin sinna klõpsata kui soovin, et töö läheks automaatselt e-kooli. Vastati EI. Nüüd pean õpetajana nö lisatööd tegema ja käima ekoolis kustutamas,sest muidu nt eelmisel õhtul lisatud ülesanne, mida plaanime tunnis teha on mõnel usinamal öösel ära tehtud 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

stuudiumis on meil nii kirjas “Pärast kl 18:00 ei saa õpetajad enam järgmiseks päevaks kodutöösid lisada. (Nädalavahetusel ei saa esmaspäevaks kodutöösid lisada.)”

seega tuleks veel õhtul korra üle vaadata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil näiteks ilmus laupäeval e-kooli ülesanne, mille täitmise tähtaeg oli pühapäeva õhtu. Õpetaja veel selgitas, et noh, eelmisel nädalal saite puhata (ta oli haige ja tunde ei olnud), nüüd jaksate korra end kokku võtta küll. Müstika.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ei saa pärast 17 enam järgmiseks päevaks (reedel siis esmaspäevaks) koduseid töid anda. Ma arvan, et see on elementaarselt õiglane, õhtuse vahetuse puhul muidugi peaks see tähtaeg hilisem olema.

  1. Samas on kogu see temaatika kokkuvõttes ikkagi õpetajate puuduse ja ülekoormuse alateema. Kuna õpetajaid pole kusagilt võtta, siis keegi ei hakka tegelema ühe tuulepeast õpetaja distsiplineerimisega. Kuna õppejuhid on üle koormatud, ei ole kellelgi aegagi seda teha, kui ka tahtmine oleks. Kui kodune töö on stiilis tv lk 30 ül 3, siis saab selle muidugi kasvõi tunni ajal üles panna, aga niipea kui on vaja mingeid lisamaterjale või täpsemaid juhiseid üles panna (viimasel ajal tüüpiline, et kõik käib topelt, st alati on vaja kellelegi klassis jagatud tööleht veebi panna, halvemal juhul kõigepealt skaneerida), läheb juba aega ja seda sageli vahetunnis ei jõua, sest siis on vaja klasside vahel liikuda (koroonaajal on paljudes koolides ainekabinetid kaotatud, st õpetaja veedab 10minutise vahetunni viies eelmise tunni materjale õpetajate tuppa, võttes sealt järgmise tunni materjale, kapates korruste vahel ja avastades, et järgmises klassis on keegi kõlari ära kaotanud, projektori lahti ühendanud vms). Lisaks tuleb lastega suhelda, korda pidada jne.  Meil lõpeb vanemates klassides viimane tund 16.00 ja kui pärast seda on konsultatsioon, arenguvestlus, ümarlaud, koosolek vms, siis ongi karauul (ja kehvemal päeval võib neid kodutöid erinevates päevikutes 7 tk olla).

Ehk siis loomulikult peab tähtaeg olema ja loomulikult võitlevad õpetajad selle tähtaja vastu, kui juhtkond ei suuda tööd nii korraldada ja sellist töökultuuri luua, et see iseenesestmõistetav tunduks.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjutasin kunagi opiq.ee kasutajatoele, et lisataks mingi märkeruut, et saaksin sinna klõpsata kui soovin, et töö läheks automaatselt e-kooli.

Minu arvates oli vastupidine võimalus olemas. Teed ülesande valmis, aga tähtaega ei pane või klassiga ei jaga. Siis jääb töö mustandina ja saad jagada tunni alguses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil pani üks aineõptaja eile kell 23.45 ekooli info, mida tänaseks vaja kooli kaasa võtta. Õnneks ei olnud mingi eriline asi vaid pigem varinat, et kas see või teine kaasa võtta aga kuna mina ega laps tavaliselt koolipäeva hommikul ekooli ei vaata siis läks hästi, et ma veel nii hilja raamatut lugesin ja teadet nägin.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline küsimus tekkis, et kas neidsamu ülesandeid, mis e-kooli üles pannakse, lastele koolis ei öelda, et õppida on, et nad saaksid ise kirja panna? Kui mitte, siis peaks kindlasti olema ülesanded üleval enne 17. Minu lapsel (3. klass) on koolis päevik ja sinna kirjutavad,  mis õppida on. E-kool on rohkem puudujatele.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil pani üks aineõptaja eile kell 23.45 ekooli info, mida tänaseks vaja kooli kaasa võtta. Õnneks ei olnud mingi eriline asi vaid pigem varinat, et kas see või teine kaasa võtta aga kuna mina ega laps tavaliselt koolipäeva hommikul ekooli ei vaata siis läks hästi, et ma veel nii hilja raamatut lugesin ja teadet nägin.

Meil oli kehalise kasvatuse õpetaja, kes pani teateid viimasel hetkel üles- et homme suusad või kelk või siis ujuma. Ok, suusad ja ujumisriided on olemas, aga kelku enam 6 klassi lapsel ei olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline küsimus tekkis, et kas neidsamu ülesandeid, mis e-kooli üles pannakse, lastele koolis ei öelda, et õppida on, et nad saaksid ise kirja panna? Kui mitte, siis peaks kindlasti olema ülesanded üleval enne 17. Minu lapsel (3. klass) on koolis päevik ja sinna kirjutavad, mis õppida on. E-kool on rohkem puudujatele.

Öeldakse ikka. Aga see juhtub sageli tunni lõpus, mõnel on võib-olla vahetundi kiire, ei pane enam tähelegi või vähemalt ei viitsi üles kirjutada, mõtleb, et pärast eKoolist vaatab. 3. klassis ilmselt on paljud veel korralikumad selle üleskirjutamisega, see läheb iga vanuseastmega järjest hullemaks ja üldiselt ikka vaadatakse, et ahah selline ül jäi, kuid üles seda ei märgita, loodetakse rohkem eKooli peale, paljudel polegi pabermärkmikke või -päevikuid. Ja mõnikord nt võib juhtuda, et õpetaja saab hiljem teada, et lastel jääb temaga üks tund nt õppekäigu või mingi ürituse tõttu ära, siis võib mõnikord isegi juhtuda, et ta paneb mingi lisaülesande järgmiseks kohtumise korraks eKooli, ilma et oleks lastega näost näkku sellest rääkinud. Aga ikkagi ei ole hilisõhtul aktsepteeritav järgmiseks päevaks ülesandeid panna. Ikkagi hiljemalt kella kuueks peaks järgmise päeva ülesanded olemas olema, parem, kui oleks kokku lepitud konkreetne kellaaeg ja muidugi võib see veel varasem olla. Nt see aeg, mil ametlikult 8. tund koolis lõpeb+15 minutit oleks ehk mõistlik. Ilmselt need hilisõhtul märkivad õpetajad loodavadki, et lapsed juba tunnis märkisid üles, mis on vaja teha, aga on üsna naiivne loota, et see 100% nii on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline küsimus tekkis, et kas neidsamu ülesandeid, mis e-kooli üles pannakse, lastele koolis ei öelda, et õppida on, et nad saaksid ise kirja panna? Kui mitte, siis peaks kindlasti olema ülesanded üleval enne 17. Minu lapsel (3. klass) on koolis päevik ja sinna kirjutavad, mis õppida on. E-kool on rohkem puudujatele.

No kodused ülesanded jah kirjutatakse ka õpilaspäevikusse aga teatud infot siiski mitte. Näiteks kui vahetult enne südaööd ilmub info, et järgmisel päeval tuleb kaasa võtta kelk või sukanõel või leht vilti siis võib reageerimiseks aega veidi väheks jääda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õpetajad peavad kooli kodukorrast kohusetundlikult kinni, et järgmise päeva koduseid ülesandeid peale 16.00 enam ei pane. Asi toimib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen kirjutanud vanemale info stuudiumi aga nädala jooksul pole mitte mingit reageeringut.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen kirjutanud vanemale info stuudiumi aga nädala jooksul pole mitte mingit reageeringut.

Mida vanem klass, seda vähem vanemad sinna jõuavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Koolilaps Ülesannete lisamine e-kooli