Esileht Koolilaps Ülesöömine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Ülesöömine

Postitas:

Mida teha, kui laps sööb koguaeg, aga endal ei ole võimalik teda 24/7 jälgida. Tema söömine on täiesti haiglane. Sööb toidukordadel rohkem kui mina või tema isa, sööb ka salaja(öösiti kui me magame), kõikvõimalikud näksid oleme kodust ära kaotanud(ka saia-leiva, juustu, vorsti jne), sööb kõike mis kätte saab, nt 1 terve brokoli, 6 porgandit, pool pakki kaerahelbeid, tooreid makarone, sügavkülmast wokisegusi, nurmenukuteed jne. Me ausalt ei hoia teda näljas, et ta nii käituma peaks. Perearstile on pöördutud, vitamiinidega on kõik korras ja lahenduseks ainult see, et paika panna kindlad söögiajad, norm kogus(sest laps on nõus kasvõi 4 kaussi suppi sööma) ja jälgida, et kaal rohkem ei tõuseks. Tegemist algklassilapsega. Söömise teemal vestleme iga päev, motivatsioonitabel katsetatud ja ei toiminud.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.05 13:22; 03.05 13:42; 04.05 10:16; 04.05 10:41; 05.05 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütleb, et kõht on tühi. Kui küsida miks ta koguaeg süüa tahab, ütleb et ei tea. Arvan, et sööb igavusest, aga tal on raskusi omale tegevuse leidmisega ja tegevuses püsimisega, laps vajab pidevat kõrval passimist ja ise temale keskendumist, et ta tegevuses oleks. Sõpru tal eriti ei ole ja õues nendega käia ei taha ka.

Menüü on normaalne ja täisväärtuslik, kogus okei, põhitoidukordi 3 + oode, terve pere toitub fitlapi menüü järgi.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.05 13:22; 03.05 13:42; 04.05 10:16; 04.05 10:41; 05.05 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu 9-aastasel on sama asi, õnneks ta on pigem liiga kõhn. aga söögikogused on kohutavad, kui kedagi keelamas pole. õnneks ta veel kuulab mind ja kui ma ikka keelan, siis ei võta. minust sööb palju kiiremini ja rohkem. ta ütleb, et ei saa kõht täis ja et pool tundi pärast rikkalikku einet on uuesti näljane.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kahjuks üks neist inimestest selle haigusega. Algas ka juba lapsena. Kuna lapsena aga olime pööraselt aktiivsed, ei mõjutanud see kaalu. Nüüdseks aga juba 15 aastat maadlen haiguse ja kaaluga. Läbi käidud psühholoogid ja psühhiaatrid. Diagnoosiks kompulsiivne ülesöömishäire. Kusjuures ei kompenseeri midagi, ei asenda, ei ole nälg. Nagu narkootikum. Juba lapsema mäletan, kuidas tulin koolist, praadisin 3 muna ja 3 viilu leiba ja kui söödud, tegin uue sama suure portsu veel, sest hea oli ju.

Alles viimased 4 aastat olen enam-vähem kontrolli alla saanud. Olen perearstiga nõu pidades oma toidust peaaegu kõik süsivesikud välja jätnud ja see on aidanud väga palju. Igapäevane ülesöömine on asendunud üksikute hoogudega.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

terve pere toitub fitlapi menüü järgi.

Mis see tähendab? Ainult retseptid või kaalud ka lapsele toitu?
Toitumiskava peensusteni jälgimine võib ka vanemal katuse sõitma lüüa toiduteemas, ja lapse segadusse ajada seda kõrvalt nähes
Võibolla on sul enda kaaluprobleemide tõttu liigsed hirmud lapse söömise osas.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 08:35; 08.05 12:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt sama häda, mis minul. Minu ajusse ei jõua info täiskõhutundest. Mul on kogu aeg näljatunne. Söömine tekitab heaoluhormoone, mistõttu sellest on raske loobuda. Kogu elu olen pidanud elama igapäevaselt oma soove tugevalt piirates ja asendustegevusi leides, et mõte jälle toidule ei läheks.

 

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.05 10:04; 05.05 12:32; 06.05 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

terve pere toitub fitlapi menüü järgi.

Mis see tähendab? Ainult retseptid või kaalud ka lapsele toitu?

Toitumiskava peensusteni jälgimine või ka vanemal katuse sõitma lüüa toiduteemas, ja lapse segadusse ajada seda kõrvalt nähes

Võibolla on sul enda kaaluprobleemide tõttu liigsed hirmud lapse söömise osas.

Jälgin retsepte, nii ei ole igapäevast mõtlemist teemal “mida süüa teha”. Toitu me ei kaalu ja kellelgi peale lapse peres kehakaaluga probleeme ei ole.

Vett joob laps isegi liiga palju, ta teab, et liigset söömist ma tal keelan, seega sageli kui kööki läheb võtabki omale pudeliga vett ja joob seda. Köögis käib palju, vahest vaja 10 minuti jooksul 5 korda külmkappi vaadata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.05 13:22; 03.05 13:42; 04.05 10:16; 04.05 10:41; 05.05 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss või tüdruk?

Kui toitumine on probleemiks, siis  võimalus ka laps ntx haiglasse vastavasse osakonda panna. Seal nad jälgivad ja tegelevad probleemiga.

 

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.05 10:20; 04.05 18:06; 04.05 18:07; 06.05 00:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võiksid jagada, et mis tema kaal ja pikkus on ja vanus. Praegu on kuidagi imelik kommenteerida, kui ei tea, kas tegu on tõepoolest ülekaalulise lapsega.

Arvan, et tegu võib olla üleveninud maoga. Kui süüa palju koguseliselt pikka aega (mitte ilmtingimata kalorite poolest), siis magu venib suureks ja ongi pidev nälg ja isu. Magu on võimeline ka tõmbama tagasi kokku. Vähem suppi ja salatit, kapsast jms. Rohkem toitainerikast nagu muna, kana, kala, makaroni või täisteraleivaga nt. Kogus hoida väiksem, kalorid ja toitained sobivad.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 10:23; 05.05 07:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söömishäired tekivad juba väga noorelt, mina soovitaks psühhiaatri poole pöörduda ja tema arvamust küsida. Mida varem asjale jälile saada, seda kergem on. Tallinnas ja Tartus tegeletakse söömishäiretega

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühhiaatri poole pöördumist alustada perearstist?

8a tüdruk, pikkus 128cm, kaal 34kg.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.05 13:22; 03.05 13:42; 04.05 10:16; 04.05 10:41; 05.05 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühhiaatrile minu arust perearsti saatekirja pole vaja, aga riiklikule järjekorrad megapikad….

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühhiaatri poole pöördumist alustada perearstist?

8a tüdruk, pikkus 128cm, kaal 34kg.

Kas see on perearsti arvates ülekaal?

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida teha, kui laps sööb koguaeg, aga endal ei ole võimalik teda 24/7 jälgida. Tema söömine on täiesti haiglane. Sööb toidukordadel rohkem kui mina või tema isa, sööb ka salaja(öösiti kui me magame), kõikvõimalikud näksid oleme kodust ära kaotanud(ka saia-leiva, juustu, vorsti jne), sööb kõike mis kätte saab, nt 1 terve brokoli, 6 porgandit, pool pakki kaerahelbeid, tooreid makarone, sügavkülmast wokisegusi, nurmenukuteed jne. Me ausalt ei hoia teda näljas, et ta nii käituma peaks. Perearstile on pöördutud, vitamiinidega on kõik korras ja lahenduseks ainult see, et paika panna kindlad söögiajad, norm kogus(sest laps on nõus kasvõi 4 kaussi suppi sööma) ja jälgida, et kaal rohkem ei tõuseks. Tegemist algklassilapsega. Söömise teemal vestleme iga päev, motivatsioonitabel katsetatud ja ei toiminud.

No las ta brokolit ja progandeid sööb palju jaksab. Tee siis natuke toekam toit, minu mees ütleb ka, et peale supu söömist tahaks veel midagi, kõht on tühi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühhiaatri poole pöördumist alustada perearstist?

8a tüdruk, pikkus 128cm, kaal 34kg.

Jahh

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.05 10:20; 04.05 18:06; 04.05 18:07; 06.05 00:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühhiaatrile minu arust perearsti saatekirja pole vaja, aga riiklikule järjekorrad megapikad….

perearst saab vajadusel cito aja orgunnida. lisaks saab saata psühholoogile, kes saab lapsega tegeleda seni, kuni psühhiaatriaeg saabub.

Milline on tüdruku seedimine? Nagu kajakal?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.05 10:20; 04.05 18:06; 04.05 18:07; 06.05 00:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühhiaatri poole pöördumist alustada perearstist?

8a tüdruk, pikkus 128cm, kaal 34kg.

Kas see on perearsti arvates ülekaal?

Laste kehamassi indeksi alusel on see korralik ülekaal. Aga kaalust sõltumata minu häirekella lööks tööle see, et ta tooreid makarone, nurmenukuteed jms vaevu söödavat kraami sisse ajab ja öösiti salaja söömas käib. Ilmselt psühhiaater oleks õige mõte. On ju isegi haigusi/sündroome, mis kompulsiivset söömist põhjustavad. Oma jõududega sellise olukorraga vist toime ei tule :S

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei kujuta ette, kuidas nii noor laps öösiti üles ärkab, et sööma minna. Mul oli ka vahepeal probleem, et üks laps öösiti salaja sõi, aga see oli teismeline, kes meist hiljem magama läks.
Kas lapsel pole kunagi peale ülesöömist paha olla?
Kui ta sööb köögivilju ja tooreid makarone, siis tundub küll, et endale haiget tegemiseks. Ja haiget tehakse endale ise sageli sellepärast, et võtta fookus mingilt teiselt emotsioonilt, mis valu teeb. Kindlasti psühhiaatri või psühhiloogi juurde.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne psühhiaatrit, psühholoogi võiks käia ära ka laste gastroenteroloogi juures või vähemalt üldpediaatri vastuvõtul. Et spetsialist kinnitaks, et pole kindlasti mõnda kehalist haigust. Vitamiine mõõdeti, kas ka kilpnäärmehormoone? Alatalitlus tõstab kaalu. Neerupealise hormoonid korras? Eriarst oskab laiemalt vaadata ja sealt võib ka head nõu saada söömise korrigeerimise osas.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 10:23; 05.05 07:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta sööb köögivilju ja tooreid makarone, siis tundub küll, et endale haiget tegemiseks.

Ei maksa selliseid diagnoose ka lajatada. mina lapsena ka sõin aedvilju ja tooreid makarone koolist tulles puhtalt seepärast, et olin liiga laisk, et makarone keeta ja mulle meeldis kõvasid makarone krõbistada. Mingeid vaevuseid need mulle ei põhjustanud. Nüüd mul üks lastest krõbistab maiusena kuivi spagette. Minul pole kunagi ülesöömine kõhuvalu tekitanud. Ei maksa igast asjast enesele haiget tegemist ostida. Süüakse reeglina ikka hea enesetunde pärast.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.05 10:04; 05.05 12:32; 06.05 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seedimine on tavaline, ei jookse wc vahet.

Söömisest tal paha ei hakka, ära väsib ainult kui palju sööb ja siis tahab pikutada. Tal on pigem paha kui ei saa süüa nii palju kui tahab. Ta on ka öelnud, et ta on õnnelik kui sööb.

Öösiti ärkaja on ta sünnist saati, selles pole minu jaoks enam midagi imelikku, salaja öösiti sööma hakkas vast 6 kuud tagasi.

Kilpnääre ja neerupealse hormoonid ilmselt kontrollimata, vähemalt arstiga jutuks ei tulnud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.05 13:22; 03.05 13:42; 04.05 10:16; 04.05 10:41; 05.05 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei kujuta ette, kuidas nii noor laps öösiti üles ärkab, et sööma minna. Mul oli ka vahepeal probleem, et üks laps öösiti salaja sõi, aga see oli teismeline, kes meist hiljem magama läks.

Kas lapsel pole kunagi peale ülesöömist paha olla?

Kui ta sööb köögivilju ja tooreid makarone, siis tundub küll, et endale haiget tegemiseks. Ja haiget tehakse endale ise sageli sellepärast, et võtta fookus mingilt teiselt emotsioonilt, mis valu teeb. Kindlasti psühhiaatri või psühhiloogi juurde.

Minu 17 aastased lapsed alles nyyd rääkisid, et vaatasid öösiti multikaid.

Kas teemaalgataja lapsel on mõõdetud 6 kuu keskmist suhkrut?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.05 10:20; 04.05 18:06; 04.05 18:07; 06.05 00:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav teema.

Kui olete Tallinnas, siis igal õppeaastal tegutseb lastehaigla juures Liigu nutikalt grupp:

https://www.toetusfond.ee/uudised/liigu-nutikalt

Aga jah, praeguste piirangute ajal on meil ka selle reziimi nässu löönud. Kui kool ja trennid, siis ei ole ka võimalust nii palju külmkapi juurde sattuda. Aga distantsõppel peab vaatama, et külmikus ei oleks midagi ahvatlevat ja õhtuti lapse ikka välja rattasõidule vms vedama.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga distantsõppel peab vaatama, et külmikus ei oleks midagi ahvatlevat ja õhtuti lapse ikka välja rattasõidule vms vedama.

Kompulsiivse söömise puul see esimene lahendus ei toimi, kuna süüakse kõike, ka tooreid makarone.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.05 10:04; 05.05 12:32; 06.05 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle fitlapi kavajärgi tee endale süüa. Lapsel jääb kõht lihtsalt tühjaks. Miks peab 8-aastane samal dieedil olema nagu ema?
Alusta sellest, et keedad talle hommikul putru, lõunaks korralik praad/supp, ooteks puuviljad või köögiviljad dipiga ja õhtuks taaskord korralik söök. Lapse organism vajab kasvamiseks toitu

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta sööb köögivilju ja tooreid makarone, siis tundub küll, et endale haiget tegemiseks.

Ei maksa selliseid diagnoose ka lajatada. mina lapsena ka sõin aedvilju ja tooreid makarone koolist tulles puhtalt seepärast, et olin liiga laisk, et makarone keeta ja mulle meeldis kõvasid makarone krõbistada. Mingeid vaevuseid need mulle ei põhjustanud. Nüüd mul üks lastest krõbistab maiusena kuivi spagette. Minul pole kunagi ülesöömine kõhuvalu tekitanud. Ei maksa igast asjast enesele haiget tegemist ostida. Süüakse reeglina ikka hea enesetunde pärast.

Ma sõin ka lapsena ja söön nüüd 40dates tooreid köögivilju kõige parema meelega. 🙂 Kõik ei pea neid karistuseks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle fitlapi kavajärgi tee endale süüa. Lapsel jääb kõht lihtsalt tühjaks. Miks peab 8-aastane samal dieedil olema nagu ema?

Alusta sellest, et keedad talle hommikul putru, lõunaks korralik praad/supp, ooteks puuviljad või köögiviljad dipiga ja õhtuks taaskord korralik söök. Lapse organism vajab kasvamiseks toitu

Mul oli ka kunagi Fitlapi menüü järgi süües kogu aeg hõre olla. Kogused on seal liigagi suured, aga samas ju see toitainete vahekord ikka minu organismile ei sobi. Kõht oli füüsiliselt täis, aga nälg oli ikka. Hakkasin toituma rasvarikkamalt ning hõre olemine kadus ning kaalgi langes tegelikult kiiremini.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka kunagi Fitlapi menüü järgi süües kogu aeg hõre olla. Kogused on seal liigagi suured, aga samas ju see toitainete vahekord ikka minu organismile ei sobi. Kõht oli füüsiliselt täis, aga nälg oli ikka. Hakkasin toituma rasvarikkamalt ning hõre olemine kadus ning kaalgi langes tegelikult kiiremini.

Oled sa täitsa kindel, et rasva osakaalu suurendasid?
Fitlapis on rasvade kogus juba isegi tavapäratult kõrge (üle 30% toitainetest), seda veel suurendada? Pigem tekitab neid “segatud tundeid” valkude suur ülekaal seal ja tavapärasest väiksem süsivesikute sisaldus. KOhendamisel tavaliselt väheneb valgu-rasva osa süsivesikute kasuks. Kõlas kummaliselt, et rasvasid veelgi suurendada.
Aga see selleks, kaaluga kimpus lapsega peres ei kõssaks ega lehvitaks mingi toitumiskavaga.
Loodetavasti TA leiab koos spetsialistidega lahenduse ja abi, psühholoogi konsultatsiooni kokkuleppimisega ei tohiks küll enam viivitada.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 08:35; 08.05 12:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapsel diabeeti pole kontrollitud?
Pole üldse normaalne, et laps ei saagi kõhtu täis ja käib öösiti ka söömas.
Mina alustaksin perearsti juurest vereproovidega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpeta see toitumiskavaga jamamine. Fitlapis toitainete vahekorrad paigast ära, süsivesikute osakaal liiga madal. Lapsel on energiat vaja, sellepärast ongi kõht tühi kogu aeg. Nende toitumiskavade ja pideva söögi-kaalu üle õiendamisega tekitad oma lapsele juba algkoolis toitumishäire,

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Koolilaps Ülesöömine