Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ületunnitöö on normaalsus?

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: Ületunnitöö on normaalsus?

Postitas:
Kägu

Õpetajaid küll ei ole mõtet kadestada nende suvepuhkuse  pärast. Sellise palgaga koolis teevad tööd vaid pühakud, kes lisaks õpetamisele peavad kasvatama ka neid lapsi, kelle vanematel ei ole selleks aega ega soovi.  Kahe lapse emana ja kooli hoolekogu liikmena olen koolis toimuvaga väga kursis. Tänapäeval peab õpetaja arvestama sellega, et kui paneb kahe või kirjutab märkuse, siis ei puuduta see vaid last, vaid ärritab ka vanemat.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õpetajaid küll ei ole mõtet kadestada nende suvepuhkuse pärast. Sellise palgaga koolis teevad tööd vaid pühakud, kes lisaks õpetamisele peavad kasvatama ka neid lapsi, kelle vanematel ei ole selleks aega ega soovi. Kahe lapse emana ja kooli hoolekogu liikmena olen koolis toimuvaga väga kursis. Tänapäeval peab õpetaja arvestama sellega, et kui paneb kahe või kirjutab märkuse, siis ei puuduta see vaid last, vaid ärritab ka vanemat.

Probleemseid lapsi kasvatavad lisaks ka kooli tugipersonal.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil teevad küll peaaegu kõik nn ületunde. Keegi ei kohusta, keegi ei sunni. Lihtsalt töö on klientide ja nende probleemidega (ning umbes 70% lahendatud probleemidest toob varem või hiljem mõningast lisaraha), seega miks ei peaks seda tegema.
Mina näiteks tulen töölt koju, veidi seal askeldan, käin koeraga väljas vms, siis sööme perega koos pika mõnusa õhtusöögi iga päev. Ja pärast istun läpakaga teleka ette. Vastan paar-kolm kirja ja saadan paar-kolm kirja. Minu jaoks on see nagu loteriipileti ostmine – kas tuleb lisaraha või ei. Ja mis ma sellest telekast niisama ikka vahin, kirjade kirjutamise vahel saan pereliikmetega vestelda küll ja küll ning raamatud tulevad hiljem, voodis.
Seda siis muidugi õhtutel, kui pole teatrit või külastamisi vms.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja probleem ju selles ongi, et tal ei maksta ületunde kinni, pakutakse nende asemel vaba aega, mida aga pole vōimalik kätte saada. Kui makstaks, küll siis leiduks ka tegijaid.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paraku töötan ka ise sellises kohas, kus on nö paindlik tööaeg, mis siis tähendab reaalsuses seda, et tööaeg pole piiratud. Me ei saa isegi seaduses lubatud vajalikke arstilkäike teha tööajast, sest meil on võimalik igal ajal tööd teha ja seega tuleb need tunnid järgi teha. Meie saame õnneks ületunnid kirja ja hiljem kompenseeritakse see vaba ajaga, aga seda vaba aega on raske kätte saada, sest tööd on kogu aeg nii palju. Palk on pigem hea, aga sellise koormuse juures oleks väiksem palk täielik narrimine. Ei leia, et see oleks normaalsus, aga parema töökoha leidmine polegi nii lihtne.

Ma huvi pärast küsin siinsetelt vastajatelt, kes väidavad, et “palk on hea”, et mis see palk siis on. Just selles kontekstis, et tööajas lastakse tihti üle.

Minu palk on ligi 2 Eesti keskmist.
Meil ei ole otseselt tööajas üle laskmist, sest keegi ei istu ukse juures ja ei kontrolli, mis kell tulid ja millal lähed. Praegu on soovi korral võimalik kogu töö kaugtööna teha niikuinii. Tegemist on projektipõhise tööga, tähtajad on pigem lühikesed. Tööd võib tulla juurde sõltuvalt inimfaktorist, igasugused ootamatused on pigem tavalised. Muidugi on natuke inimesi ka puudu, aga praeguses tööturu olukorras ei ole neid lihtne leida, konkurents headele töötajatele on suur ja erinevad idufirmad, fintech ettevõtted jms kasvavad praegu täie hooga ehk palkavad kõvasti inimesi ja riisuvad koore.
Meil makstakse osad ületunnid välja (1.5x) ja osad saab vabas ajas. Probleem pigem selles, et ületundidel ülempiiri justkui pole ja ühel hetkel see hakkab mõjutama tervist ja eraelu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

õpsid võiks tulla ja vahelduseks vaadata, mis erasektoris toimub!

Mina õpsiks just erasektorist läksingi. Erasektoris oli minu tööaeg ikka palju rohkem töö ajal, ainult erandkorras ületunnid. Õpsina on tööaeg kogu aeg. K.a. hilisõhtul. V.a. kaks kuud suvel. Ning suvel on see aeg, kus sul ainsana on aega otsida uusi ja huvitavaid õppematerjale. Niisiis kui reaalset tunnitööd arvestada ka koos kõigi puhkustega, siis tegelikult on võrreldes erasektoriga õpetaja palk nigelavõitu. Ei, minu kogemuste järgi – kui õpetaja töö huvitav ei oleks, siis erasektoris on ikka kergem sama palka saada, minu erasektori töö muutus mulle inult tüütavaks ühel hetkel. Igavus on üks asi, mida õpetajana ei tunne.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ületunnitöö on normaalsus?