Esileht Pereelu ja suhted Ülikarm naaber

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Ülikarm naaber

Postitas:

Loodetavasti ei tulda mulle nüüd ette hetima, et miks ma topin oma nina teiste ellu, kuna olukord näib tõsine. Juba paar aastat tagasi, mil kolisin uude korterisse, sain aru, et uus naabrinaine on kummalise ellusuhtumisega, iseäranis puudutas see lapsekasvatust.

Tegemist on üksikemaga, vanust natuke üle neljakümne. Karjäärialaselt on ta tõesti ülimalt edukas: töötab kõrgel kohal ning saab väga head palka. Muud elu ei näi tal olevat, vähemalt mulle on selline mulje jäänud. Paraku eeldab naaber, et ka tema kuuendas klassis käiv tütar peab saama vähemalt sama edukaks.

Sellest johtuvalt on valitud äärmiselt karmid kasvatusmeetodid. 2 aastat tagasi, kui tema kõrvale kolisin, sain pika lapsekasvatusteemalise loengu osaliseks. Juba siis kehtis kord, et iga hinne, mis pole „5“, päädib karmi karistusega. Tegelikult on laps sellist drilli saanud juba kooli algusest, võib-olla isegi lasteaiast. Loomulikult peavad ka kõik käitumis- ja hoolushinnangud tunnistusel eeskujulikud olema, samuti ei tehta mingisuguseid järeleandmisi muusikakooli osas.

Tänu taevale – laps on hea peaga ning ülimalt kohusetundlik ja ajal, kui mina olen teda tundnud, on ta saanud vaid neli nelja. Nii uskumatu kui see ka pole, on iga kord järgnenud karm füüsiline karistus ning veel mingi lisasanktsioon. Peaaegu kõigi arust on see täiesti haige käitumine! Samas ema rõhutab, et tal on seaduslik õigus oma last kasvatada nii kuidas soovib. 1 teine naaber rääkis juhtumist ka tuttavale sotsiaaltöötajale, ent too ütles, et ei saa midagi teha, kuna olukord pole ikka liiga tõsine.

Kuna tüdruk on seni isolatsioonis elanud (külalisi ega erilist koolivälist suhtlust ei või ju olla), siis ta ei taju oma situatsiooni. Arvabki, et selline elukorraldus on ainuvõimalik. Tõsi küll, ilmselt murdeea saabumisega on viimasel ajal kuulda, kuidas ta emale vastu hakkab ning see on päädinud paari tõeliselt suure skandaaliga.

Kas keegi oskab pakkuda, miks 1 ema peaks oma lapsega nõnda karmilt käituma? Kas tegemist on psüühikahäirega või lihtsalt kibestunud inimesega, kes üritab äärmiselt brutaalselt oma arusaama vahendeid valimata peale suruda? Kusjuures hea esmamulje jätmises on see naine meister. Alles siis, kui temaga lähemalt suhelda, saab aru, et midagi on valesti.

Paraku näib, et tegu on väljapääsmatu olukorraga, hoolimata naabrite pingutustest (rääkimine, sotsiaaltöötajale teatamine), pole midagi paranenud. Lähiaastad on otsustavad – kas tüdruk hakkab vastu või jääbki sellise eluga nõusse. Kusjuures olen veendunud, et temastki saab karjäärialaselt ülimalt edukas inimene, ent tõelist õnne see ei too. Kardetavasti ei suuda see tüdruk luua normaalseid usalduslikke suhteid ning tööalane eneseteostus hakkab kompenseerima puuduvat – nii nagu emagi.

Vahel tundub elu arusaamatu ja ebaõiglane. Ükski laps pole nii jõhkrat kohtlemist ju ära teeniinud. Tegelikult pean ise ennast üsna karmiks emaks, kuid see on liig. Piir karmi kasvatuse ning vägivalla vahel on tegelikult väga õhuke. Kas oleks siiski kuidagi võimalik olukorda muuta, oskab keegi nõu anda? Inimestel võib ju tõesti olla õigus kasvatada last, nagu nad soovivad, ent see on ju liig.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ema sai võibolla ise ka sellise kasvatuse, ja kuna ta on nii edukas, siis järeldab, et see töötab hästi? Ma tean ühte sellist peret, kus erialaselt lugupeetud ema karistas tütreid väga karmilt ja füüsiliselt. Tütred ei pea temast nüüd täiskasvanuna kuigivõrd lugu ja nende elud pole ka sugugi nii läinud, nagu emale oleks meeldinud.

Ma ei tea, mida teha saaks, üle neljakümnest inimest vist ümber ei kasvata. Kui päriselt mõni sotsiaaltöötaja temaga rääkima läheks, siis võibolla hakkaks mõtlema, et äkki teeb ta midagi normist välja ulatuvat ja vähemalt häbeneks seda edaspidi, naabrite pärast võtaks tuure maha? Aga sotsiaaltöötajatel on tõepoolest hoopis hullemaid peresid vaja külastada..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa olid minu naaber? Mul oli täpselt samasugune ema. Viis miinuse eest sain sõna otseses mõttes vitsa. Siiani olen aru saanud, et see on ikka ekstreemne äärmus, enamasti inimesed naeravad minu lõbusa lookese peale.
Mis ootab edaspidi ees seda tüdrukut- tast kasvab perfektsionist, kellel on väga raske toime tulla kõige lihtsama ebaõnnestumisega. Suhteid see eriti ei mõjuta. Küll võib enesehinnang olla madal (sain viismiinuse, ma pole midagi väärt, olen loll ja kole), sellele võivad lisanduda toitumishäired. Kui tüdrukul on pea otsas ja analüüsivõime olemas, hakkab ta mingil hetkel emale vastu ja edasi saab hea õnne korral ise ka hästi hakkama. See sõltub nüüd täiesti sellest, milline on kaasasündinud temperament. Allasurutus ja algatusvõime puudumine võib jääda aastateks püsima.
Näiteks mina pean seda täiesti loomulikuks, et kui inimene käib koolis, siis ta saab seal hindeks ainult viisi. See, kui koolis saadakse mingeid kolmesid, on täielik anomaalia mu jaoks. Ehk siis igaüks hindab oma mätta otsast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 23:38; 19.08 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul oleks vaja jälle selle ema juurde oma laps saata. tal nii suva, kui saab kahtesid ja kolmesid. õppida ei viitsi, pea ka pole hea. no kust need paremad hindedki tulevad, kui ei viitsi. aga tema juba end ei sunni. sunnin mina.
tulemuseks on aga seesama olukord, mis teemaalgataja kirjutab: ema liiga range, laps saab muudkui pahandada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leian ka, et see polegi kellegi teise asi. Leian ka, et kui sellele emale halvemad hinded ei sobi, siis need lihtsalt ei sobi. Kui pead on, järelikult pole halbadele hinnetele kohta.
Ärge surkige seal kus pole teie ala. Las ta siis olla karm ema. Neid ongi liiga vähe jäänud. Lapsed teevad mis tahavad suurem jagu. Sellel lapsel on kodus sellised reeglid. Sina kasvata omi lapsi nii nagu sina õigeks pead.
Olen kuulnud peredest kus lapsele anti rihma kui ta poest vanemale midagi ei varastanud. Või saadeti lapsed pudeleid korjama. Olen ka kuulnud, et laps sai vitsa iga päev nö ette et pahandused isegi mõttesse ei tuleks. Muide neid olukordi on veel palju. See, et ema karistab last kehvemate hinnete pärast pole sugi nii mõistmatu.
Hoidke ausalt eemale. Kui tahate midagi head korda saata, minge viige mõnele asotsiaalsele perele supipott ukse taha

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Füüsilise karistamise peale teataksin politseisse. See on karistatav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on hea peaga laps ja viitele õpib, siis ta ju vitsa ei saa:)
Üldiselt siis, kui lapsel on loomulikult lahtine pea ja viied ei tule jubeda pingutusega, pole mõningane sund üldse paha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 09:14; 16.08 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lugesin hiljuti artiklit ühe eesti suurärimehe elust ning ka tema kirjutas, kuidas ta oma poega sundis vaid viitele õppima, alla selle ei sobinud. põhjuseks see, et kui laps on võimeline, siis peab ta pingutama ja tööd tegema juba varasest noorusest, et midagi saavutada. nüüdseks see poeg tal ülikooligi lõpetanud ning ongi edukas, lisaks tundus piltide järgi ka selline viks ja viisakas noormees.
mõni ripakil tagumikuga dresse kandev bemmivend hoiaks õudusest pead kinni, kui oleks pidanud sellist türanniat taluma.
minul on igatahes kurb vaadata neid peresid, kus õppimine on jäetud vaid lapse mureks ning seni, kui laps kolmedega end läbi veab, pole lapsevanema asi, mismoodi õppimine käib. see on ju tohutu potensiaali raiskamine, sest ega inimene, kes pole juba maast madalast harjunud õppima ja pingutama, ei viitsi seda tegema hakata ka suurena ning selliseid lurusid on juba rohkem kui küll.
füüsilist karistamist küll alati õigeks ei pea, kuid õppima sundimises midagi halba ei näe

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kuuled et hakkab jälle pihtsa siis kutsu kohe politsei las nemad tegelevad sellega 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siinse loogika järgi on siis ainult 5 hea hinne ja 4 juba halb. Mind ei sunnitud kunagi hästi õppima, aga mida paremini ma õppisin, seda rohkem mind kiideti ja ma ise tahtsin häid hindeid saada. Õnneks oli mul ka lahtine pea ja lõpetasin keskkooli medaliga ning kõrgkooli cum laude. Kui mõni kolm ka koolis sisse lipsas, ei järgnenud mitte mingisugust karistust, sest ma teadsin isegi, et ei olnud piisavalt õppinud ja pingutanud ning tegin järgmine kord paremini. Kohustus ja sundus tekitab trotsi ja mina neljade pärast peksmist küll õigeks ei pea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Leian ka, et see polegi kellegi teise asi. Leian ka, et kui sellele emale halvemad hinded ei sobi, siis need lihtsalt ei sobi. Kui pead on, järelikult pole halbadele hinnetele kohta.
Ärge surkige seal kus pole teie ala. Las ta siis olla karm ema. Neid ongi liiga vähe jäänud. Lapsed teevad mis tahavad suurem jagu. Sellel lapsel on kodus sellised reeglid. Sina kasvata omi lapsi nii nagu sina õigeks pead.
Olen kuulnud peredest kus lapsele anti rihma kui ta poest vanemale midagi ei varastanud. Või saadeti lapsed pudeleid korjama. Olen ka kuulnud, et laps sai vitsa iga päev nö ette et pahandused isegi mõttesse ei tuleks. Muide neid olukordi on veel palju. See, et ema karistab last kehvemate hinnete pärast pole sugi nii mõistmatu.
Hoidke ausalt eemale. Kui tahate midagi head korda saata, minge viige mõnele asotsiaalsele perele supipott ukse taha[/tsitaat]

Kehalisest (aga ka vaimsest) väärkohtlemisest teatamata jätmise eest võidakse tänapäeval muideks karistada, kui sa veel ei teadnud. Seda saab kvalifitseerida kuriteost teatamata jätmisena.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui on hea peaga laps ja viitele õpib, siis ta ju vitsa ei saa:)
Üldiselt siis, kui lapsel on loomulikult lahtine pea ja viied ei tule jubeda pingutusega, pole mõningane sund üldse paha.[/tsitaat]

Ausalt, mitte sittagi ei saa su postitusest aru. Lapsel lahtine pea ja viied ei tule jubeda pingutusega?!? Tean omast käest, et vähemalt põhikoolis tulevad need viied lahtise pea puhul nii või naa. Gümnaasiumis läheb asi raskemaks, kuid endiselt ollakse ka pingutamata tipus. Alles peale gümnaasiumi lõppu läheb elu raskemaks, kui tahetakse midagi saavutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 12:40; 16.08 12:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]lugesin hiljuti artiklit ühe eesti suurärimehe elust ning ka tema kirjutas, kuidas ta oma poega sundis vaid viitele õppima, alla selle ei sobinud. põhjuseks see, et kui laps on võimeline, siis peab ta pingutama ja tööd tegema juba varasest noorusest, et midagi saavutada. [/tsitaat]

Millisest ajukääbikust suurärimehest sa täpsemalt räägid? Ennem leiad nõela heinakuhjast, kui targa suurärimehe Eesrist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 12:40; 16.08 12:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Millisest ajukääbikust suurärimehest sa täpsemalt räägid? Ennem leiad nõela heinakuhjast, kui targa suurärimehe Eesrist.[/tsitaat]

Ära plähmerda. Neid siiski on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 09:14; 16.08 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sellest johtuvalt on valitud äärmiselt karmid kasvatusmeetodid. 2 aastat tagasi, kui tema kõrvale kolisin, sain pika lapsekasvatusteemalise loengu osaliseks. Juba siis kehtis kord, et iga hinne, mis pole „5“, päädib karmi karistusega.[/tsitaat]Ooota, ma ei saa aru. Sa kolisid kõrvalkorterisse/-majja, ja see ema pidas SINULE loengu sellest, kuidas tema laps peab õppima? Mis oli selle loengu point?
Ja kust sa tead, kui palju ta palka saab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peksmine ei ole siiski õigustatud. See ei loe, et oma laps, kasvatan, kuidas tahan. See on vägivald nagu iga teinegi. Vägivallatsejal ongi alati põhjus öelda, miks ta lööb.
Miks ta nii teeb, ei tea. Võib vabalt olla, et tema ema kasvatas teda samamoodi, aga see pole vabandus. Või on tal tohutu hirm, et tütar jääb vaeseks lihttööliseks või ei saa edaspidises elus hakkama või mis iganes. Või ta lihtsalt ei salli oma last ja siis teeb kõik, et näidata, kel on majas võim. Need võivad olla põhjused, aga need ei ole õigustused, et last peksta.
Elukogemusest lähtuvalt: kunagi ei tea, kuidas kellegi psüühika karmusele ja peksmisele reageerib. Mõnel võib, jah, aidata mitte pätiks minna. Aga mõne muudab initsiatiivituks, allaheitlikuks inimeseks, kes ei tea, kes ta on ja mida ta tahab, sest oma mina pole saanud kunagi vabalt areneda, kogu aeg on dressuur seljas olnud.
Kannatavad ka inimsuhted, sest tavaliselt selliselt koheldud inimesed ei usalda teisi, ei oota elult eriti midagi head, on depressiivsed ja õnnetud, kuigi tööl võib välispidiselt isegi kõik hästi olla, aga seda pole näha, milliseid võitlusi nad enda sees peavad.
Nii et, kui veel kuuleksin või näeksin, kutsuksin politsei ja annaksin ka tunnistuse, et korduvalt on peksmist olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema oli ka just sellise suhtumisega, et miks mitte nõuda rohkem, kui sul on hea pea, muidu lähed laisaks ja ei jõua kuhugi.
See on ääretult ebaõiglane, kui sa juba oled klassi parim, kooli parim, maakonna parim jne, et selle eest ei tunnustata, vaid juhitakse tähelepanu puudujääkidele. Keskkool ei ole olümpiamängud.
Mis aga peksmisse puutub, siis mõnel kuraasikal emal on väga vali hääl ja pidurdamatu suuvärk, ega see ei tähenda lapse peksmist. Minu emal rippus rihm lihtsalt röökimise ajal käes. Eks see sõltub inimesest, kas klaas on pooltühi või pooltäis, millele tähelepanu keskendub- kas 95% viitele või sellele ühele neljale. Minu emal oli see alati neli, miks on siin see üks neli, kas sa ei saanud siis rohkem pingutada, sust ei tule mitte midagi, kui sa ennast ei suuda kokku võtta ja oma tunnistuse ära rikud. Ja ma uskusin seda palju aastaid, et ühtegi viga ei tohi olla. Õnneks sain aru, et isegi kui mul on üks viga, on teistel neid millegipärast ikkagi rohkem. kahjuks ei ole reaalne elu edetabelid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 23:38; 19.08 20:59;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Pereelu ja suhted Ülikarm naaber

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.