Esileht Pereelu ja suhted Ülikitsi investeerimissõltlasest abikaasa

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 92 )

Teema: Ülikitsi investeerimissõltlasest abikaasa

Postitas:

Kas keegi on puutunud kokku olukorraga, kus ühe poole koonerdamine rikub suhte täielikult? Justnimelt ülim kokkuhoidlikkus, mitte vaesus, sest raha mu abikaasal on, sisulist ostujõudu aga mitte. Ma pole mingi kullakaevaja, teenin üle keskmise palka. Siiski on meel must, sest ennast, abikaasat, kolme last ülal pidada ja majapidamist korras hoida on üksi väga raske.

Mäletan, kuidas tuttavaks saades köitis mind tulevase abikaasa investeerimishobi. Toona oli investeerimine väikse gildkonna eksklusiivne tegevus. Tema polnud rikkast perest pärit, aga seda enam meeldis selge visioon tuleviku osas ning ratsionaalsus. Ratsionaalsus tähendas muidugi kokkuhoidu, kuna palk oli keskmine ning aktsaid väga väikese summa eest pole mõtet osta.

Kooselu algus läks enam-vähem hõlpsalt. 2008. aasta suure börsikrahhi ajal mehe investeerimishuvi vähenes, kuigi võrreldes kaaskondlastega sai ta üllatavalt vähe kõrvetada. Järjepanu sündisid lapsed, elasime kokkuhoidlikult, kuid siiski igati normaalselt.

Viimastel aastatel on asi hakanud käest ära minema ning mida aeg edasi, seda enam tunnen, kuidas enam ei jaksa. Mees on karjääriredelil ülespoole roninud, sissetulek kuus on 3000 EUR, ehk veidi rohkemgi. Pereelusse on ta nõus panustama 500 EUR ja ei sentigi rohkem. Ütleb, et paljud leibkonnad saavad nii hakkama. Meil on siiski 3 last, 2 koera, maja ja auto – ega ikka ei saa nii väikese mehepoolse panusega hakkama.

Miks mees raha ei anna? Tal pole kindlasti alkoholiprobleemi, kasiinosõltuvust, peaaegu kindlasti ka kõrvalsuhet. Tema on pähe võtnud peaaegu kõik ära investeerida. Esmalt rääkis ta 30%, hiljem juba 50% klubist – vastavalt 30 ja 50% kuu sissetulekust tuleb investeerida. Mina, vana rumaluke, veel kiitsin teda takka.

Teda saatis edu ning protsent, mida vaja investeerida, on tõusnud. Nüüd on jõudnud 80% klubisse, ehk kuus tuleb investeerida 80% sissetulekust. Kusjuures olevat reegel, et investeeringu´protsenti mingil juhul vähendada ei tohi.

Viimastel kuudel olen hulluks minemise äärel. Mees rahaliselt enam peaaegu üldse ei panusta. Enne oli kokkuhoidlikkus mõistlik, näiteks tegime süüa tööle kaasa, et mitte väljas kallilt süüa. Nüüd hakkab juba minu hobisid või laste trenne/keeltekooli laristamiseks nimetama. Ortopeed soovitas vanemale pojale lampjalgsuse tõttu spetsiaalseid jalanõusid. Abikaasa sõimas, et see on firmade kokkumäng ja nuumamine, tema küll raha ei anna (mul olid enne palgapäeva rahad otsas, sest suur pere nõuab ohtralt väljaminekuid).

Ühesõnaga asi läheb hulluks, ma enam ei suuda. Kokkuhoidlikkusest, mis algselt mehe juures meeldis, on saanud tülgastav kitsikus. Kuidas edasi minna? Lahutus pole kindlasti varinat. Olen proovinud lõputult rääkida, aga ta jääb enda investeerimisjutu juurde, ei kavatsegi investeerimiseks mõeldud summasid vähendada. Kõik rahajutud lõppevad suure karjumise ja tüliga. Eriti kummaline on see, et raha tal on (korralik palk + investeeringutega teenitud). Oma laste peale ta seda kulutada ei raatsi. Kas on lootust, et ta mõistuse pähe võtab?

+28
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.11 22:28; 10.11 08:30; 10.11 14:11; 10.11 17:28; 11.11 08:34; 13.11 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ähvardaks lahutusega. Kui elatis peale panna, siis peab nagunii rohkem andma kui praegu.

+46
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ta pere söögi jaoks raha annab? Kui mitte, siis alustaks sellest, et ostaks toitu ainult endale, lastele ja loomadele. Mees toitku end ise.
Kas kõik arved maksad ka sina?
Üldiselt vist head nahka sellest loost ei tule 🙁

+26
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ähvardaks lahutusega. Kui elatis peale panna, siis peab nagunii rohkem andma kui praegu.

Ja poole portfellist saaksid ka omale

+34
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt öelda jama olukord. Ei usu, et ta mingil hetkel peaks lihtsalt lambist aru pähe võtma. Kas sul ei ole võimalust mingiks ajaks lihtsalt välja kolida? Tegelikult saab ta sel moel elada osalt tänu sellele, et sina hoiad tal kätt istumise all ja lahendad olmemured oma palgaga ära. Mingis mõttes on see mehega sama teema, mis hasartmängusõltuvus. Kui see juba nii aastaid on kestnud ja süvenenud, siis iseenesest või lihtsalt juttude tasandil üle ei lähe. Tegelikult võiksid vast korraks proovida tõesti lahutusest rääkida – sellest, kuidas kõik tema investeeringud ja säästetu kenasti pooleks läheb.

+21
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.11 22:55; 10.11 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mitte ainult eiräägiks lahutusest, vaid annaks lahutuse sisse.

Mis mõttes tema panustab pereellu vaid 500 eurot kuus, samas kui teil on kolm last?

Küll aga oled sa selles suhtes isegi heas seisus, et sa saad ise pere asjadega majandada ja sul on sissetulek. On ka selliseid naisi, kelle rikas mees haldab ise kõiki rahaasju ja kui veab, siis suure lunimise peale saab naine aeg-ajalt mingi pisikese summa, mees keelab naisel tööle minna ja ise midagi teenida.

See on majanduslik vägivald. ingl k economic abuse, võid lisa guugeldada.

Sinagi oled sellises olukorras otsapidi majandusliku vägivalla all kannatav, sest mees juba räägib sellest, kuidas sa peaksid oma raha kulutama ja lisaks ta panustab siiski teie pereellu ülinapilt, mis tähendab, et ta elab osalt sinu teenitud raha arvelt ja seda mitte niimoodi, et sina ise lahkelt ja rõõmsalt sellega nõus oleksid.

Muidugi mõtle läbi see, kui tõenäoline on variant, et lahutuse puhul mees lapsi endale nõudma hakkaks.

+27
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.11 23:22; 10.11 13:41; 10.11 15:15; 10.11 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elatist saab nõuda ka abielus olles!

Vt perekonnaseadus §16 lg 4.

+24
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on üks sõltuvuse vorme ja sa oled suhtes sõltlasega. Investeerimis- ja kokkuhoiusõltlasega. Tõenäoliselt on su abikaasa endale seadnud väga kindlad eesmärgid ja oma eesmärkide täitmisse nii tugevalt sisse elanud, et ei saa aru, et midagi valesti on. Keelitamine-meelitamine ei aita sellistel puhkudel. Kui pereteraapias esimese 5 seansiga asi liikuma ei hakka, siis anna abielulahutuse avaldus koos ühisvara jagamise ja elatisenõudega sisse. Te ei pea lahku kolima, lihtsalt kaitsed oma ja laste majanduslikke huve sellega. Ja ehk ekstreemsete meetmete peale raputad ka mehe ärkvele.

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sarnane probleem, kuigi veidi ka erinev. Rahaliselt on ilmselt minul parem seis, mees maksab rohkem oma palgast pere heaks, aga seda on siiski vähe, mina ei tule enda palgaga ülejäänud kuludega toime. Mees aga hoiab oma ülejäänud raha ühe kinnisvara jaoks. See on üks p-sse kukkunud kinnisvara, kus on sada juriidilist ja ajaloolist häda. Selle remondiks ja korrashoiuks lähevad pidevalt suured summad ning pidevalt tuleb valmis olla uuteks kuludeks. On oma lugu, miks, ma ei hakka seda siin rääkima, kohtuasjad ja mitte edenev remont. Mina oleks ammu selle jama maha müünud, aga mehel on kiiks, et ei müü, tema tahab selle kinnisvara pealt teenida, mitte saba jalge vahel lahkuda. Teemaalgatajal on rahaliselt ilmselt raskem, kuid ideeliselt jälle kergem – tema puhul on selge, et mees käitub valesti. Meie puhul aga pole mehel justkui otsest süüd kuskil, me lihtsalt pole ühel meelel raha kasutuse osas. Ilmselt kõrvaltvaatajale näeb meie lugu aga välja nagu üks ahne naise ja targa mehe lugu. No mulle ei näi, kui ma poole kuu pealt pean hakkama mõttes oma pangakonto jääki järelejäänud päevade vahel jagama, et enne kuu lõppu raha otsa ei saaks.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 01:02; 11.11 01:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahutus on muidugi viimane asi mida mina tahaks, aga tõepoolest, asi on hulluks läinud. Tegelikult mulle investeerimine väga meeldis/meeldib. Mul on lähisugulaste seas mitu näidet, kus inimesed ennast rumalate SMS-laenude ja asjatute järelmaksudega põhja viisid. Ühed kaotasid isegi kodu. Ja liigset laristamist on palju nähtud.

Lahutus ei muudaks majanduslikult palju, sest meil on lahusvaraleping. Ise olin sellega nõus ning alguses olin mina isegi rohkem teenivam pool. Eks laste sünniga jäin karjääriredelil toppama.

Tegelikult võrreldes mõne sõbranna olukorda, pole majanduslik seis hull. Sissetulekut ju on, aga kohustusi on vaat et veel rohkemgi. Näiteks oktoobris läks loomaarstile üle 1000 EUR.

Enne sõnastasin valesti, et pean meest ülal pidama, tegelikult see päris nii pole. Nimelt elab ta äärmiselt kokkuhoidlikult, ostab vaid allahinnatud kaupu, auto kasutamisest on loobunud, katki läinud arvuti asemele ostis vana kasutatud eksemplari. Samas kui majapidamine ja lapsed on ühised, võiks kulud enam-vähem pooleks jagada. Tema lihtsalt ei pea ühtegi kulu mõtestatuks, sellelt pinnalt on pidevad tülid.

Ise ta tahab kogu aeg rahast rääkida, aga vaid selles võtmes, kuidas peaks investeeringuid suurendada. Kõik rahateemad lõpevad suure tüliga. Psühholoogi juurde minekut oleks valmis kaaluma, aga see ju maksab! 80% klubi paneb nii suured päitsed pähe, et ühtegi ootamatut kulutust teha ei tohi, muidu langeb oma “klubist” välja. Tema põhiargument on see, et on investeerimises edukas, aastane tootlus on üle 10% (olen ka ise seda näinud). Kokku on tal raha aktsiates ja erinevates portaalides 100 000 EUR või juba rohkemgi, aga ise ei taha üldse kulutada.

Oh ma ei tea. Proovin teda veel survestada. Ehk ikka õnnestub mingi mõistlik lahendus leida.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.11 22:28; 10.11 08:30; 10.11 14:11; 10.11 17:28; 11.11 08:34; 13.11 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tubli, et sa meest nüüd väljavabandama hakkasid ja lahutuse välistasid. Nüüd on võimalus, et mitte süüa enda ja laste närve rahateemade üle saagmisel, et ostsid endale lisaks tööd ja pead vapralt peret edasi üleval.
Minu arust on see mingi haigus või liitunud mingi sektiga – et iga kuu peab üha suurema summa oma palgast investeerima – alguses 30%, siis 50% ja 80%. Ja nagu ma aru saan, seda tulu ei ole ta ka nõus pere huvides kasutama? Perekond rotib, sel ajal, kui härral on 100 000 tagataskus?
ausalt ei suudaks sellise mehega koos elada, kokkuhoidlikkus on üks asi, aga kitsidus on siiski teine ja nagu ma aru saan see süveneb. Milleks see raha siis on, ikka selleks, et endale üht-teist lubada, käia reisimas, teatrites, aga sinu puhul koonerdatakse juba laste, pere arvelt.
Loe “Kauka jumal” läbi ja anna mehele ka lugeda.

+29
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 08:40; 11.11 07:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sellise mehega koos elada ei suudaks. See pole enam elu, vaid eksiteerimine. Mille nimel ta investeerib? Et kunagi see raha hauda kaasa võtta? Pagan, mehel on kolm last, kellesse tuleks investeerida, aga tema nuumab rahvusvahelisi korporatsioone. Aktsiad on tähtsamad kui oma pere liikmed. Minu väärtustega läheb selline suhtumine väga suurde vastuollu ja sellise mehega elu ma jagada ei suudaks. Majanduslikult oled ju niikuinii üksi.

+27
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.11 08:42; 10.11 21:45; 11.11 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen teise äärmusega, st liiga laristajaga, koos olnud. Ja kui aus olla, siis kahest variandist on laristaja parem. Sinu mees on hirmus ja ma vihkaks teda ammu.

+16
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu abikaasa on ka ülimalt kokkuhoidlik tagatiste ja säästude koguja. Mina olengi otsustanud, et lastega reisid-nännid-nunnud rõivad-mobiilid-interneti jne maksan ma ise kinni, sest minu mehe meelest ei pea seda kõike nii palju endale ja lastele üldse pakkuma, sest meie omal ajal saime palju vähemaga hakkama. Tema elufilosoofoa ei ole tingimata vale, aga kuna mina tahan rohkem luksust, siis ma ise oma tahtmise ka fimantseerin. Mehe kokkuhoiupoliitika tõttu oli võimalik näiteks selline asi, et laste sündides ehitasime paari aastaga säästude ja palga abiga ilma laenuta maja. Iga asi on millekski hea.

Iseasi kui mees on vilets investeerija ja käitub pigem nagu hasartmängur, et investeeritud rahast rasketes olukordades – töövõimetus, haigused , reaalset kasu polegi.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Annaks kohtusse elatisnõude sisse. Ikka rohkem, kui see 500.
Muidugi, kui sina tahtsid loomi, siis plekidki ise.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olete muidu koos vaadanud, kui palju teil reaalselt kuus kulub mõlema arvates olulistele asjadele (söök, eluase)? Praegu tundub, et isegi olulistele asjadele mees ei panusta 50%? Või panustab? Võib-olla mõjub mehele see, kui näitad, et ta on hetkel oma 80% klubis ainult tänu sinule. Kui sa peaksid ära minema, sinuga midagi juhtuks vms, siis langeb ta kohe sealt välja. Mees ju pm petab iseennast ja teisi, kelle ees ta oma klubiga uhkustab, sest see tuleb abikaasa ja laste arvelt. Lisaks peaksid sa ise ka investeerima. Kui sa ise tahaksid ka 80% klubis olla, siis milline oleks teie pere eelarve. Kas mehe jaoks see ei ole natuke ebaõiglane, et tema võib vabalt oma 80% klubis olla, aga kui sina sama eesmärgi võtaksid, siis jääks pere reaalselt nälga?
Üks võimalus on anda mehele omalt poolt 500 eurot ja tema paneb ka oma 500 ja las ostab ja maksab ise kõik, kui tema arvates nii saab küll. Kui ta on nii suur rahageenius, siis las majandab ise kogu pere arvete ja vajadustega.

+32
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 09:59; 10.11 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks peaksid sa ise ka investeerima. Kui sa ise tahaksid ka 80% klubis olla, siis milline oleks teie pere eelarve. Kas mehe jaoks see ei ole natuke ebaõiglane, et tema võib vabalt oma 80% klubis olla, aga kui sina sama eesmärgi võtaksid, siis jääks pere reaalselt nälga?
Üks võimalus on anda mehele omalt poolt 500 eurot ja tema paneb ka oma 500 ja las ostab ja maksab ise kõik, kui tema arvates nii saab küll. Kui ta on nii suur rahageenius, siis las majandab ise kogu pere arvete ja vajadustega.

Need on tõesti head nõuanded. Mehe tegevuse peegeldamine avab äkki ka tema silmad.

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 10:20; 11.11 19:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta on nii suur rahageenius, siis las majandab ise kogu pere arvete ja vajadustega.

See mees ilmselt lõpetaks kõik trennides käimised lastel ära, loomad viiks arsti asemel jahimehe juurde ja reise ei näeks enam keegi.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa, aga mis sina siis sellest asjast saad? Kas sinu raha ka kasvab või kulutad iga penni pere ülevalpidamise peale? Palju lahutuse korral saad? Mingil ajal laseb mees jalga ja sina oled paljas kui püksinööp, aga tema on rikas. Selline asi on paljude naiste saatuseks olnud, kes lollisti käituvad ja lasevad endale pähe istuda. Sinu eneseohverdust pere heaks ei hinda hiljem mitte keegi. Täitsa võib olla, et mehel lööb mingil ajal noorem naine pähe ja tema peale laristatakse kõik ära, mis siin laste arvelt kokku on hoitud. Küll selliseid nähtud.

+26
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 12:50; 10.11 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus mees investeerib? Klubid ongi sektid a la miljonäride klubi. Puhas ponzi skeem. Mees võibki seal lõksus olla, sestap närviline ja loobuda ei taha. Nõu anda ei oska. Lahutus vast raputaks meest, sõltuvusest ei saa ninnu-nännu lahti.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahutus ei muudaks majanduslikult palju, sest meil on lahusvaraleping. Ise olin sellega nõus ning alguses olin mina isegi rohkem teenivam pool.

siis on küll jama. see teeb kogu asja palju ebaõiglasemaks veel.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on sõltuvushaigus, tema lihtsalt saab oma kaifi kogunevaid intresse ja suurenevat pangajääki valvates.
Nagu teiste sõltuvustega, kui ähvardada kodu, pere ja suhte kaotamisega, siis see VÕIB aidata, aga tihtipeale ei kaalu see sõltuvust üles. Täpselt nagu alkohoolikuga, motivatsioon peab tuleme temast endast, sa kas lahkud või lepid ja oled kaassõltlane lõpuks.

Kui lahutaksite, siis las ta arvutab, kui palju läheks üürikorter (või ka maja kulud, kui teie lastega kolisite), toit, elatis kolmele lapsele, kas siis ka aitaks, et viskan 500 ja saab kõik aetud?

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui veel lahusvaraleping, siis on mees ju küll ennast hästi sisse sättinud. Igal juhul lõpetaks selle pulli otsemaid. Tema rikastub sinu arvelt, sina oled paljas ja pead teda ka veel üleval. Loll mis loll.

+24
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 12:50; 10.11 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See mees ilmselt lõpetaks kõik trennides käimised lastel ära, loomad viiks arsti asemel jahimehe juurde ja reise ei näeks enam keegi.

Ma loodan, et see on ikka liialdus, et laseb loomad lausa ära tappa. Kui laste trennid ära lõpetab, siis saab need ju taastada. Üks asi on jutustada, mida kõike teeks ja teeks, teine asi on need asjad reaalselt ära teha.

Ma küll ütleks, et tead, ei viitsi enam tülitseda raha teemal. Siin on 500 ja vastuta pere eelarve eest ise.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 09:59; 10.11 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui teil on lahusvara leping, siis seda enam parem tee kohe see lahutus ära ja löö rahad täiesti lahku. Praegusel kujul see mees ju lihtsalt parasiteerib sul seljas.

Alusta sellest, et lööd kõik kuu arved kokku, mis sul igakuiselt kulub. Ettearvamatuid kulutusi nagu koera arst, ära sinna sisse arva. Lihtsalt see summa, mis kulub maja, auto, laste trennide, toidu, loomatoidu jms peale, see mida igakuiselt kindlasti vältida ei saa. Ja siis vaata, mitu protsenti see mehe 500 eurot on sellest summast.

Nagu ma aru saan, siis mees investeerib iga kuu 2400, endale jätab 100 ja perele annab 500? Tagatipuks on nii, et ta ei investeeri kuidagi ühiste huvide nimel, vaid kõik, mille ta investeeringute alla paneb, on tema raha, kuna on lahusvara.

Need proportsioonid on ikka päris paigast ära. Isegi kui teil lapsi ei oleks, ei saaks ta 500 eurose panuse juures sõita autoga ja elada majas kui see maja just ei ole mingi vanavanematelt saadud räämas sara.

+19
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.11 23:22; 10.11 13:41; 10.11 15:15; 10.11 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kirjuta äärmusliku detailsusega üles kõik kulud ja jäta kõiik tšekid alles.
laste, eluaseme, ühised kulud ja tervisekulud jaga kuu lõpus kaheks ja tšekkide alusel küsi poolt.
või ütle, et kuna ta on rahaga nii hea, siis vahetage rollid, et las tema teeb kõik kulud ja siis tšekide alusel võib sult korra kuus poole küsida.

lemmikloomade kohta ütle mehele et paned üles kuulutused et kas keegi sooviks neid endale, sest sina üksi neid ei soovi. kui ta reageerib sellele ükskõikselt siis oleks lahutus vibolla tõesti hea lahendus.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pikad eesmärgid on mehel muidugi üllad – igale lapsele korralik stardikapital, mis peaks võimaldama pühenduda ülikooliõpingutele ning mingi kinnisvara (näiteks väiksem korter). Nende eesmärkide täitmisel on ta liiale läinud. Veel mõni aasta tagasi suhtusin mehe investeerimishobisse hästi, näiteks saime tänu sellele ja osaliselt ka ühele pärandusele maja välja osta. Investeerimises on ta tark, seni pole suuri kaotusi kandnud, aasta tootlus olla pisut üle 10%; mitmed investeerimishuvilised sõbrad peavad teda eeskujuks.

Kui kõik finantsvahendid kokku lüüa, siis ma usun, et tal võib juba üle 100 000 EUR olla. Tema kreedo, mida mina iseseisvuse poole püüdleva inimesena olen algusest peale põhimõtteliselt jaganud, on see, et mõlemad pooled panustavad võrdselt. Siin on suur-suur aga. Nimelt võrdne panustamine kehtib vaid mõttekatele asjadele. Tema jaoks on selleks riided, söök ja mõned elementaarsed asjad (soovitavalt kas allahinnatud või second-hand) – iga ost peab olema võimalikult ratsionaalne ja vaid tulevikku vaatav.

Tema jaoks mõttekate kulude ring tõmbub üha koomale (ehk need asjad, kuhu ta vähemalt poole on valmis panustama). Näiteks käib üks lasteaialaps meil inglise keele tunnis, tema arvates raiskamine, ise saaks ju tasuta õpetada. Minu arvates las profesionaalsed õpetajad ikka õpetavad. Kõiksugu telefonid, maiusused, reisid ja muu meelelahutus klassifitseeritakse julmalt mõttetuteks. Ka autost tahab ta loobuda (põhimõtteliselt oleks võimalik, kuna töökohad lähedal, aga oleks tülikam ja sööke oleks raske koju tassida).

Lastele on ta seni hea, kannatlik isa olnud, kes leiab aega nendega tegelemiseks. Kui esialgu oli rahaprobleem minu ja tema vahel, siis viimastel kuudel ka juba lastega. Suurem laps vahel küsib jäätist või poest mingit muud asja, aga neid mees ei võimalda, ka temaga on suhted veidi halvenenud. Viimase poole aasta jooksul ei viitsi enam lastega nii väga tegeleda, süveneb üha enam erinevatesse investeerimisvõimalustesse, finantsteooriatesse ja eeskujudest rahablogijate ellu. Muidu lapsi on ta ka ise õpetanud, liialdamata võib öelda, et suurem, 9-aastane teab rahaasjadest ja majandusest rohkem kui mina ülikooli minnes.

Ma tõesti ei taha kergekäeliselt lahutada, kui 10 aastat on kõik hästi olnud ja viimased paar aastat on asi alla käinud. Prooviks ikka mingi mõistliku lahenduse leida. Ta ise on tänase seisuga nõus, et tegeleb investeerimistemaatikaga liiga palju, ent enda investeerimisteesidest taganeda ei taha. Vähemalt lubab esialgu piirduda 80% klubiga. Samuti tahab kõik tulu (intressid ja dividendid) alati reinvesteerida.

Mul on ka mõne firma aktsiad ja investeerimisest üht-teist tean, kuid praeguse elukorraldusega pole mingit võimalust väärtpabereid juurde osta. Juba selle peale on ta pahane, et miks ma tuleviku peale ei mõtle.

Tegelikult oli plaan saada veel neljaski laps, aga rahatülide tõttu on see teema ootele jäänud (vanus veel võimaldaks). Tegelikult kurb olukord: perel raha on, aga ikka tülid tülide otsa. Kui ta oleks nii-öelda 50% klubis, elaksime juba ilusti ära ja oleks piisavalt finantsi, mida lastele investeerida. Selle selgitamine näib aga võimatu misioonina…

+8
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.11 22:28; 10.11 08:30; 10.11 14:11; 10.11 17:28; 11.11 08:34; 13.11 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Lahutus ei muudaks majanduslikult palju, sest meil on lahusvaraleping. ”

jah, väikese peetri leivakott süüakse tühjaks ja suur peeter enda oma ei jaga…

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa pead mehele numbrite keeles selgeks tegema, et tema panus pere ellu on liiga väike.

ja ära klammerdu sellesse abiellu, sest see teie kooselu ei vääri abielu nime. Sina abistad oma meest tema eesmärkide saavutamisel, mehepoolne abi on mingi õrn udu, mis ei pruugi iial realiseeruda.

Võta oma roosad prillid eest.

Kui mehel on sõltuvus, siis seda saab ravida. Aga seda ei saa, kui inimene ise ei soovi ja kindlasti ei tee seda pereterapeut. Pead otsima sõltuvusravile spetsialiseerunud arste. Psühhiaatreid. Aga see eeldab ka seda, et mees loobub oma 80% klubist ja tõmbab investeeringud vähemaks.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.11 23:22; 10.11 13:41; 10.11 15:15; 10.11 19:15;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 92 )


Esileht Pereelu ja suhted Ülikitsi investeerimissõltlasest abikaasa