Esileht Tööelu, raha ja seadused. Üliõpilasena töötuskindlustushüvitis

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Üliõpilasena töötuskindlustushüvitis

Postitas:

Sain sügisel 2018 kõrgkooli sisse, õpe on täiskoormusel, aga tsüklitena. Sain tööandjaga kokkuleppel minule sobivalt töölepingu lõpetada. Sain 180 päeva töötuskindlustushüvitist.

01.06.19 läksin taas tööle, sel korral uus koht ja 0,5 koormusega. Töötukassast öeldi et kui peaksin taas töötukindlustushüvitisele taotluse esitama, siis eelnevalt pean 180 päeva töötama (kuus kuud) ja leping lõpema siis tähtajaline , koondamine vm. Mitte ise lahkumisavalduse vabatahtlikult andma.

Kevadel praktika ja siis sooviks taas töötuks vormistada ja toetust taodelda. Kuidas arvutan ma seda päevatasu, kui olen 0,5 kohaga tööl. 8,33€ päevas peaks olema miinimum töötuskindlustushüvitisel. Saan kuus 300€ neto 70h, suvel rohkem tunde siis 112h umbes 500€.

Vabandan segase jutu eest, tehke noorele üliõpilasele selgeks lihsalt, et kui palju ma u võiksin saada.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.07 14:42; 22.07 08:13; 22.07 08:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ühel mu sugulasel oli mõned aastad sarnane case: õppis ja töötas samaaegselt. koondati, hakkas saama kopsakat töötuskindlustushüvitust. ca poole aasta pärast leidis uuesti töö, kuid paari kuu pärast, enne katseaja lõppu, oli taas töötu. kuigi loogiliselt oleks pidanud justkui töötuskindlustushüvitist edasi saama, siis töötul tudengil on teised reeglid.
töötukassa tädikesed soovitasid lahkelt kas akadeemilisele minna või omal soovil eksmatt, et sel juhul saaks töötuskindlustushüvitust veel paar kuud edasi. kuna sugulasel oli viimase kursuse kevad, siis saatis need töötukassatädid selle jutuga kukele.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 16:47; 22.07 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

töötukassa tädikesed soovitasid lahkelt kas akadeemilisele minna või omal soovil eksmatt, et sel juhul saaks töötuskindlustushüvitust veel paar kuud edasi. kuna sugulasel oli viimase kursuse kevad, siis saatis need töötukassatädid selle jutuga kukele.

No see on küll kummaline kirjutis.
Töötukassa “tädikesed” ilmselt lihtsalt selgitasid seadust, millistel tingimustel on üldse võimalik statsionaarses õppes tudengil töötuskindlustushüvitise jätkumist taotleda, mitte ei pressinud talle eksmatrikuleerumist peale. Ju õppur ise valis targasti diplomi ja raha saamise vahel, selleks pole küll vaja ühtki ametnikku kukele saata.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 18:33; 21.07 07:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on üldse naljanumber, et täiskoormusel õppiv tudeng saab mingit töötukindlustushüvitist. Tal on ette nähtud 40 akadeemilist tundi nädalas õppida, selle eest maksab meil riik, see ongi tema töö. Tudengina tööl käimine pole mingi inimõigus.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on üldse naljanumber, et täiskoormusel õppiv tudeng saab mingit töötukindlustushüvitist. Tal on ette nähtud 40 akadeemilist tundi nädalas õppida, selle eest maksab meil riik, see ongi tema töö. Tudengina tööl käimine pole mingi inimõigus.

minumeelest peaksid töötuskindlustushüvitist saama kõik, kes on seda maksnud, mitte valitud seltskond.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on üldse naljanumber, et täiskoormusel õppiv tudeng saab mingit töötukindlustushüvitist. Tal on ette nähtud 40 akadeemilist tundi nädalas õppida, selle eest maksab meil riik, see ongi tema töö. Tudengina tööl käimine pole mingi inimõigus.

minumeelest peaksid töötuskindlustushüvitist saama kõik, kes on seda maksnud, mitte valitud seltskond.

Minu meelest ka, aga poliitikud on leidnud, et töötuskindlustushüvitise arvelt saab lappida riigieelarve auke ja seetõttu on nad teinud seaduse, et sugugi kõik ei saa töölt lahkudes/töö lõppedes hüvitist.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kummaline on see, et keegi rajabki oma lähitulevikku abirahadele. Otsi sobiv töö ja hakkad saama kindlasti rohkem.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ühel mu sugulasel oli mõned aastad sarnane case: õppis ja töötas samaaegselt. koondati, hakkas saama kopsakat töötuskindlustushüvitust. ca poole aasta pärast leidis uuesti töö, kuid paari kuu pärast, enne katseaja lõppu, oli taas töötu. kuigi loogiliselt oleks pidanud justkui töötuskindlustushüvitist edasi saama, siis töötul tudengil on teised reeglid.

töötukassa tädikesed soovitasid lahkelt kas akadeemilisele minna või omal soovil eksmatt, et sel juhul saaks töötuskindlustushüvitust veel paar kuud edasi. kuna sugulasel oli viimase kursuse kevad, siis saatis need töötukassatädid selle jutuga kukele.

Ma diagonaalis seadust lugedes selle kohta küll midagi ei leidnud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma diagonaalis seadust lugedes selle kohta küll midagi ei leidnud.

Ilmselt polnud tal uuesti töötuna arvele võtmiseks kõik nõuded täidetud, nt jäid mõned päevad 180st päevast puudu:

Töötuna ei võeta arvele:
* õpite õppeasutuses statsionaarses õppes või täiskoormusega õppes (välja arvatud juhul, kui olete täiskoormusega või kutseõppes statsionaarses õppes õppivana viimase 12 kuu jooksul vähemalt 180 päeva töötanud või viibite akadeemilisel puhkusel);

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 18:33; 21.07 07:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kevadel praktika ja siis sooviks taas töötuks vormistada ja toetust taodelda. Kuidas arvutan ma seda päevatasu, kui olen 0,5 kohaga tööl. 8,33€ päevas peaks olema miinimum töötuskindlustushüvitisel. Saan kuus 300€ neto 70h, suvel rohkem tunde siis 112h umbes 500€.

Kui palga järgi tuleks väiksem kui miinimum, siis saaksid jah töötuskindlustushüvitise miinimumi – 2019 aastal töötasu alammäär 540 eur ja päevatasu vastavalt 9 Eur.
Kas praktika on tasustamata?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praktika on tasustamata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.07 14:42; 22.07 08:13; 22.07 08:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kummaline on see, et keegi rajabki oma lähitulevikku abirahadele. Otsi sobiv töö ja hakkad saama kindlasti rohkem.

Tõesti hetkel olen valinud abi saamise, kuna soovin kiirelt praktika ära teha pea 500 tundi ja töö kõrvalt veniks selle läbimine pikaks. Peale praktikat saan ma kõrgemalt tasustatud kohale, mille poole ma sihin.
Oleks ma ainult üliõpilane, siis praktika kõrvalt 0,5 kohaga tööl käimine pole probleem. Peale keskkooli sai mindud kohe tööle, võetud kodulaen ja pere loodud. Kõrgkooli astusin alles eelmine aasta, leidin endale meeldiva eriala ja lapse pärast ka.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.07 14:42; 22.07 08:13; 22.07 08:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain sügisel 2018 kõrgkooli sisse, õpe on täiskoormusel, aga tsüklitena. Sain tööandjaga kokkuleppel minule sobivalt töölepingu lõpetada. Sain 180 päeva töötuskindlustushüvitist.

Mida tähendab lause “sain 180päeva töötuskindlustushüvitist”?
A: määrati 180 päevaks, jäi osa veel saamata. Sel juhul on võimalik töötuskindlustushüvitist jätkata, kui töötuks jäämine juhtub vähem kui aasta jooksul peale hüvitise määramist (ja esitad töötuks reg.avalduse), ja töösuhte lõpetamise põhjus annab hüvitise õiguse. Täiskoormusel õppimine tähendab teisalt seda, et töötuks registreerida (ja hüvitist taotleda) saab juhul, kui avalduse esitamise hetkest tagasi vaaadates aasta jooksul on min 180 päeva töötatud. Hüvitise suurus arvestatakse jätkamise korral ümber.
B: määratud hüvitis 180 päeva saadi kogu ulatuses kätte. Sel juhul on võimalik töötuks registreerida kui viimase aasta jooksul on min 180p töötatud. Aga siis ei ole õigust töötuskindlustushüvitisele, vaid töötutoetusele. Viimane ei sõltu teenitud palgast,vaid on kindlaks määratud summa. Töötutoetuse päevamäär 2019. aastal on 5,65 eurot. Töötutoetus määratakse üldjuhul 270päevaks. Töötutoetust ei saa, kui sissetulekud (nt vanemahüvitis) ületavad 31-kordset päevamäära (175,15 eurot). NB kõik tulud ei lähe arvesse – loe https://www.tootukassa.ee/content/toetused-ja-huvitised/sissetulek-tootutoetuse-ajal
C: määratud hüvitis 180 päeva saadi kätte. Uuesti tekib õigus hüvitisele, kui on töötuskindlustusmakset kogutud ehk palka saadud 12 kuud, töölepingu lõpetamise põhjus vastab hüvitise tingimustele ja on võimalik inimest töötuks registreerida (ehk täiskoormusel õppides on viimase aasta jooksul 180p töötatud).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötutoetus määratakse üldjuhul 270päevaks. Töötutoetust ei saa, kui sissetulekud (nt vanemahüvitis) ületavad 31-kordset päevamäära (175,15 eurot). NB kõik tulud ei lähe arvesse – loe https://www.tootukassa.ee/content/toetused-ja-huvitised/sissetulek-tootutoetuse-ajal

see on kergelt jabur seadus, sest nt puudega inimesed saavad üldjuhul töövõimetoetust (150+€ kuus) ja kui veab, siis ka puudetoetust 30-50€ kuus, aga töövõimetoetuse saajatel pole töötuna õigust töötutoetusele.
kas üldse keegi teab kedagi, kes on tööealine täiskasvanu ja EI saa töövõimetoetust, aga saab puudetoetust? mina ei tea küll ühtegi.
Jah, alaealised ja pensionärid võivad küll saada puudetoetust nii et töövõimetoetust ei saa, aga nemad nagunii ei kvalifitseeru juba oma vanuse tõttu töötutoetuse saajateks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 16:47; 22.07 22:14;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Üliõpilasena töötuskindlustushüvitis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.