Esileht Koolilaps Ülipikk kevadine õppeveerand

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )

Teema: Ülipikk kevadine õppeveerand

Postitas:

Meie lastel on vana vaheajasüsteem, aga arvan ka, et uus on parem – just see kolmas veerand on see, mis vana süsteemi järgi liiga pikaks ja kurnavaks kujuneb, aga jah, mai lõpuks on ka lapsed juba üsna väsinud.
Mis puudutab vaheajaeelseid õppekäike, mängee jms, siis minu meelest on asjalikud üritused igati teretulnud. Mõttetu on aga see, kui mingi koolipäeva kogu sisu on näit. eelmise aasta õpikute äraandmine, või siis mingi koristamine, mida teevad reaalselt 5 last ära poole tunniga (ülejäänutele ei jätku töövahendeidki).
Teemaalgatajana teeks mina ka oma lapsele kohe kindlasti puhkepäeva. Või vajadusel isegi mitu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ei aita siin üks nädal koolivaheaega midagi. Mul üks laps käib hariliku 4 veerandi süsteemis koolis, teine 5 veerandi süsteemis, mai algusest peale on väsinud mõlemad. Kui laps on nii väsinud, et tuleb süles kööki tassida, siis muidugi annaks minagi päevakese puhkust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 12:56; 25.05 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

absoluutselt pole nõus. kolmas veerand oli palju hullem kui nüüd kevadine. lapsed tuleb kevadel lihtsalt rohkem õue saata ja vähem arvutis lasta istuda. päike annab energiat. mitte mingil juhul ei tahaks, et kool veel nädala võrra pikeneks. kui märtsist koolivaheaega veel nädala võrra pikendada (nagu keegi siin soovitas), siis mida nad selle mudase ilmaga peale hakkavad? tn istuvad toas arvutis. kõik ei käi reisidel ju. kool võiks mai keskel juba läbi saada, mitte poolde juunisse venitada. ma saan aru, et paljudel ei ole oma lapsi kuhugi suveks toppida, aga selle pärast ei peaks ülejäänuid, kes suudavad oma lapsi organiseerida, karistada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

teemaalgataja, aga las laps läheb siis kell 20 magama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pooldan ka uut vaheaegade süsteemi.
Aga – paistab et teemaalgataja lapsel on ikka mingi probleem, et ta ikkagi nii äärmuslikult üleväsinud on. Sellises seisus last mina küll vägisi kooli ei veaks, vaid jätaks päevaks paariks koju puhkama. Muul ajal jälgiks, et lapse toidulaual oleks piisavalt vitamiine ja et ta saaks piisavalt värskes õhus viibida, eriti nüüd ilusate päikeseliste ilmadega. Väsinud lapsel ei lubaks tervet õhtut kodus raamatut lugeda, vaid kasvõi läheks temaga jalutama, kui ta ise välja mängima minna ei taha. Ja ehk ei teeks ka paha arstiga nõu pidada, kui asjad ei parane. Lisaks soovitan uurida, ega pole mingeid muid koolistressi põhjuseid – kiusamist näiteks.
Minu 2.klassi laps käib koolis õhtupoole, nii et saab mõnevõrra kauem magada. Selle eest aga läheb ka hiljem magama. Lisaks tegeleb veel mitme hobiga, nii et mõned päevad on tal üsna pikad. Aga mingit erilist väsimust praegu küll ei tähelda, laps on isegi reipam kui oli mõni kuu tagasi kevadtalvisel ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kui laps oleks veidi vanem, siis ma arvaks, et ta võib ju voodisse minna kell 21, aga voodis saab ka vaikselt telefoniga mängida ja raamatut lugeda ja isegi voodist üles tõusta, kui on oma tuba ja uks kinni. Nii väike seda ehk veel ei tee, aga vanem laps küll võib teha. Ise näen pidevalt, kuidas naabripoisil õhtul kuskil 22-23 vahel toas väike arvutikuma paistab, kuigi tean, et tal on uneaja algus 22 ja väga rangelt ning eranditeta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 12:56; 25.05 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse koolis on vana süsteem, juba on pooled aastahinded väljas. 3. klass. Lapsed ei ole väsinud. Nüüd siis veel mõned ekskursioonid-muuseumid, õpikute parandamiste ja korrastamise päevad, piknik kooliõuel jms. Uuel nädalal juba vaheaeg – väga mõnus!

Teemaaalgatajal ja tema lapsel on kindlasti mingi isiklik probleem! Räägiksin perearstiga ja klassijuhatajaga. Kindlasti annaksin lapsele vabu päevi! Mõni vaba päev annab lapsele just kindlusee tunde, tunde, et ta pole pärisori, ja tema enesetunne loeb, on tähtis!
Kool (töö) ei ole olulisem kui tervis. Mis mutrikesi te küll oma lastest kasvatate …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.05 12:42; 25.05 15:36; 25.05 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka esimene klass nüüd kohe seljataga ja koolivaheajad vana korra järgi. Laps on läbinisti viieline, jõuab peale tunde veel trenni või mudilaskoori, aga sellist väsimust nagu teemaalgataja kirjeldab, ma täheldanud ei ole. Kas uus süsteem on parem, ma kommenteerida ei oska, aga südames olen selle pooldaja, sest kaks viimast õppeveerandit on tõesti pikad, eriti III. Küll aga näen mina hoopiski murekohana pigem seda, et tunnid algavad nii alatult vara. Minu lapsel õnnestus sel aastal kooli minna kella 10-ks. Kui ta läheb kell 10 õhtul magama ja ärkab pool 9, siis on ta enam, kui väljapuhanud ja tõesti mingi hullu üle väsimust ei tekkinud. Eks siis minu hinnangul ei peaks tunnid mitte nii vara algama vaid näiteks 8.30 või isegi 9 ja siis pole erilist vahet nendel vaheaegadel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks siis minu hinnangul ei peaks tunnid mitte nii vara algama vaid näiteks 8.30 või isegi 9

paljudes koolides algavadki tunnid 8:30. kl 9 algavad tõesti vaid üksikutes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.05 10:30; 25.05 11:55; 25.05 11:59; 25.05 17:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ju erinevad koolid erinevate reeglitega, vaheaegadega, koolivormiga, kohatasuga jne. Iga lapsevanem saab ju valida enda lapsele sobiliku, millest niis uur probleem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 17:58; 26.05 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 3.klassi laps kodus ja peab ütlema, et juba vähemalt kolm viimast nädalat on ta lihtsalt niiiiii väsinud, et talle lihtsalt ei jää mitte midagi enam meelde. Samas tunne on, nagu koolist antakse veel rohkem õppida kui terve aasta jooksul kokku. Iga jumala päev on kõikidele õppeainetele sellised kogused ülesandeid antud, et lihtsalt nutma ajab. Kui muidu oli näiteks võõrkeeles midagi kas lugeda-tõlkida ja 1 harjutus, siis kevadepoole läks ikka tempos paar-kolm tegusõna pööramsiega pähe, paar harjutust täita, tekst lugeda tõlkida.<br sab=”219″>
Eesti keeles minu arvates oluline teema (suur-väike algustäht pealkirjades, nimedes jne) kukkus ikka täiesti kolinal kokku. Riik, rahvus ja keel – justkui lihtne, aga mu laps lihtsalt vaatas täiesti tühja pilguga kogu temaatikat ja kirjutas viimase kokkuvõtva etteütluse selliste vigadega, et …. nutma ajas. Õpetaja lajatas mõnuga kolmesid aasta lõppu. <p sab=”220″>

<p sab=”221″>Ausalt, ma ei ole teda kunagi nii väsinuna ja kurnatuna näinud kui praegu. Ei teagi, kas on oma süü siin ka külmal kevadel ja vähesel päikesel … ? Eriti vilu ja vihmane on küll olnud.

<p sab=”222″>Lisan, et kindlasti ei poolda ma veelgi pikemat veerandit, mis tuleneks lisavaheaja arvelt. Pigem võiks ikka programm olla selline, mis arvestaks, et toss on täiega väljas.

Teil on siis hästi läinud, vähemalt käiakse kooli selleks, et õppida. Minu 5. klassi lapsel oli viimati tundidega koolipäev 12. mail, peale seda on üks üritus teise otsa, õpikud on lõpuni võtmata, õpetajad on kuskil reisidel ja puhkustel…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See sõltub tõesti lapsest. Ja koolikeskkonnast. Minu laps on alati kevadeks päris väsinud olnud. Isegi, kui ma annan talle vabu päevi aasta jooksul, ikkagi on kevadel väsinud. Eelmine aasta, kui ta veel viletsas piirkonnakoolis käis, siis oli eriti hull, sest õpetajad keerasid ennast ja lapsi aasta lõpuks ikka pööraselt üles. Sellel aastal on vähemalt õpetajate poole pealt asjad korras. Näen, et terve maikuu jooksul on tempot maha võetud: kodutöid vähem, kontrolltöid vähem. See nädal on juba päris rahulik. Suhted teiste õpilastega vahel ajavad pingesse, see väsitabki veel last.

Ei usu, et mingi lisanädal kevadel seda lapse väsimust vähendaks.
Mõnel on looduse poolt võhma rohkem antud, teisel vähem.
Magavat last ma küll vägisi pudrukausi kõrvale ja autosse ei tassiks. Sellises seisus laps peab loomulikult koju magama jääma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ju erinevad koolid erinevate reeglitega, vaheaegadega, koolivormiga, kohatasuga jne. Iga lapsevanem saab ju valida enda lapsele sobiliku, millest niis uur probleem.

Aga äkki selline mulle meeldiv kool asub Tallinna teises otsas ja kauguse tõttu varane tõusmine nullib ära ka tavapärasest hiljem algavate tundide kasuteguri.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.05 09:57; 25.05 10:36; 25.05 10:39; 25.05 18:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 1. klassi laps (kes käib ka 3x nädalas trennis) hommikul kell 7.00 krapsti üleval. Mingeid väsimusemärke ei tähelda, täna hommikul läks innuga suurt matemaatika kontrolltööd tegema. Samas lasteaia laps, kes magab ka päevaund ja õhtul läheb samal ajal magama, on just see, keda peab magavana elutuppa tassima ja riietama. Joob isegi oma kakaod veel silmad kinni ja on pahur ja turris. Siis kui kiirustama või pahandama hakata, on kisa taevani ja jookseb tagasi teki alla. Nii et ma arvan, et see on paljuski inimtüübis kinni. Mõnele lihtsalt on vara ärkamine raskem ja tõenäoliselt jääb see terve el nii olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 12:28; 25.05 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ju erinevad koolid erinevate reeglitega, vaheaegadega, koolivormiga, kohatasuga jne. Iga lapsevanem saab ju valida enda lapsele sobiliku, millest niis uur probleem.

Ufo on maandunud Perekooli 🙂 KUIDAS sa muidu soovitad mul lapse valitud kooli saada. Ütleme, et meie lapsele on sobilik ja valituks ostunud Prantsuse Lütseum? Või GAG? Või Rocca al MAre?
Palun selliselt üleolevalt postitajalt konkreetseid juhised! Ootan põnevusega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.05 12:42; 25.05 15:36; 25.05 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu kirjutas:Meil on ju erinevad koolid erinevate reeglitega, vaheaegadega, koolivormiga, kohatasuga jne. Iga lapsevanem saab ju valida enda lapsele sobiliku, millest niis uur probleem.

Ufo on maandunud Perekooli :) KUIDAS sa muidu soovitad mul lapse valitud kooli saada. Ütleme, et meie lapsele on sobilik ja valituks ostunud Prantsuse Lütseum? Või GAG? Või Rocca al MAre?
Palun selliselt üleolevalt postitajalt konkreetseid juhised! Ootan põnevusega.

Jah tõesti, kuidas ma siin Lõuna-Eesti külakeses seda kooli valin 😀

Aga sellest superväsimusest – mul on laps viiendas. Vana süsteemiga vaheajad, mingit väsimust täheldanud ei ole, õpib viitele, käib paaris huviringis. Pere vanemad lapsed on juba gümnaasiumist läbi, ikka selle vana süsteemiga. Õppinud on kõik neljadele-viitele, aktiivsed ka väljaspool kooli. Ja mingit erilist kevadväsimust pole kellelgi olnud.

Mina soovitan ka arsti poole pöörduda, selline väsimus ei tundu normaalne. Ehk on lapsel siiski mõni terviserike?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.05 23:39; 27.05 09:33; 27.05 23:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lähikonnas ei ole sobivat kooli siis hoolitsevad vanemad kolivadki koolile lähemale. Kergelt väsivatele lastele soovitavad arstid kevadel rohkem liikuda ja vitamiine tarbida. Nädalavahetusel lihtsalt olla mitte vedada ühelt ürituselt teisele (ka. sünnpäevad)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 17:58; 26.05 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel 5 vaheaega ja väga rahul olen. Suvi nüüd küll eriti lühemaks ei lähe.
Aga esimesel aastal algas koolipäev 9.00 ja see oli ka hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tahaks ka küsida, et MISPÄRAST peab ometi üleväsinud last niimoodi piinama? Mul on isegi võõrast lapsest kahju, ma ei tea, mis mu süda tunneks oma last sellisena nähes. Kas te tahate testida, et kaua ta vastu peab ja millal tervis või närvisüsteem korraga üles ütleb või mis teil selle asja mõte on? Täeisti ebainimlik.
Arsti juures olete käinud selle murega ja kõik analüüsid on antud? D-vitamiini annate regulaarselt?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 23:50; 27.05 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tahaks ka küsida, et MISPÄRAST peab ometi üleväsinud last niimoodi piinama? Mul on isegi võõrast lapsest kahju, ma ei tea, mis mu süda tunneks oma last sellisena nähes. Kas te tahate testida, et kaua ta vastu peab ja millal tervis või närvisüsteem korraga üles ütleb või mis teil selle asja mõte on? Täeisti ebainimlik.
Arsti juures olete käinud selle murega ja kõik analüüsid on antud? D-vitamiini annate regulaarselt?

No mis see arst siia puutub? Asi on ju lihtsalt ebainimlikus koolisüsteemis ja ÜLIPIKAS kooliveerandis 😛 Mis muud põhjust siin veel olla saaks????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.05 23:39; 27.05 09:33; 27.05 23:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu kirjutas:Ma tahaks ka küsida, et MISPÄRAST peab ometi üleväsinud last niimoodi piinama? Mul on isegi võõrast lapsest kahju, ma ei tea, mis mu süda tunneks oma last sellisena nähes. Kas te tahate testida, et kaua ta vastu peab ja millal tervis või närvisüsteem korraga üles ütleb või mis teil selle asja mõte on? Täeisti ebainimlik.
Arsti juures olete käinud selle murega ja kõik analüüsid on antud? D-vitamiini annate regulaarselt?

No mis see arst siia puutub? Asi on ju lihtsalt ebainimlikus koolisüsteemis ja ÜLIPIKAS kooliveerandis :P Mis muud põhjust siin veel olla saaks????

Mis see krdi koolivaheaeg siia puutub?! Kas see muudab laspe elu kergemaks, et siin ennast välja elatakse või? Koolivaheaeg sellest ei muutu ja lapse olukord samuti mitte.
Iga vanema kohus on oma lapse eest hoolitseda, uurida välja tema väsimuse põhjus, meie kliimas on selleks sageli D-vitamiini puudus. Kui analüüsid on kõik tehtud ja laps terve, siis tuleks lihtsalt lapsele võimaldada puhkust ja koolist puudumist. Nädal puudumist ei jäta küll mingit jälge lapse haridusse, küll aga saab laps kosuda. Mis püha lehm see kool on, et isegi sellises seisundis laps, nagu teemaalgataja siin kirjeldab, nui neljaks kooli sunnitakse. Uskumatu, kui raske mõne lapse elu on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 23:50; 27.05 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel 5 vaheaega ja väga rahul olen. Suvi nüüd küll eriti lühemaks ei lähe.
Aga esimesel aastal algas koolipäev 9.00 ja see oli ka hea.

Kell 9 on tõesti hea algus, aga kui ma pean ise olema samuti kell 9 tööl, siis mis moodi pisike 1 klassi laps kooli jõuab? Minul hakkasid iseseisvalt kooli minema uuest aastast ja see ei tähenda et nad ise kodust lahkuvad, siiani saadan nad uksest välja. Meil hakkavad tunnid 8,30 ja see aeg on minu arust sobivaim. Juunikuus koolis käimist ma samuti ei poolda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.05 10:18; 25.05 11:12; 25.05 11:16; 27.05 11:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene aasta kahe kevadvaheajaga (veebruar ja aprill) oli väga meeldiv kogemus. Jah, oleme pikki aastaid kenasti üle elanud ka selle pika kevadveerandi, aga see õõpeaasta läks kuidagi eriti kergelt ja kiiresti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu kirjutas:

Kägu kirjutas:Ma tahaks ka küsida, et MISPÄRAST peab ometi üleväsinud last niimoodi piinama? Mul on isegi võõrast lapsest kahju, ma ei tea, mis mu süda tunneks oma last sellisena nähes. Kas te tahate testida, et kaua ta vastu peab ja millal tervis või närvisüsteem korraga üles ütleb või mis teil selle asja mõte on? Täeisti ebainimlik.
Arsti juures olete käinud selle murega ja kõik analüüsid on antud? D-vitamiini annate regulaarselt?

No mis see arst siia puutub? Asi on ju lihtsalt ebainimlikus koolisüsteemis ja ÜLIPIKAS kooliveerandis Mis muud põhjust siin veel olla saaks????

Mis see krdi koolivaheaeg siia puutub?! Kas see muudab laspe elu kergemaks, et siin ennast välja elatakse või? Koolivaheaeg sellest ei muutu ja lapse olukord samuti mitte.
Iga vanema kohus on oma lapse eest hoolitseda, uurida välja tema väsimuse põhjus, meie kliimas on selleks sageli D-vitamiini puudus. Kui analüüsid on kõik tehtud ja laps terve, siis tuleks lihtsalt lapsele võimaldada puhkust ja koolist puudumist. Nädal puudumist ei jäta küll mingit jälge lapse haridusse, küll aga saab laps kosuda. Mis püha lehm see kool on, et isegi sellises seisundis laps, nagu teemaalgataja siin kirjeldab, nui neljaks kooli sunnitakse. Uskumatu, kui raske mõne lapse elu on.

Teemaalgatusest jäi küll mulje, et lapse väsimuse ainus põhjus on pikk kooliveerand. Lapsevanemal ei paistnud küll oidu olevat mõtteks, et põhjus kusagil mujal võiks olla…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.05 23:39; 27.05 09:33; 27.05 23:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli ka kevadel kodutöid ikka palju palju vähem, sisuliselt ei olnudki.

Laps oli aga ikka üliväsinud. Keskendumine olematu, tunnis unistas, ei teinud kaasa (mitte meelega, vaid unustas ennast aknast välja vaatama ntks), kohustused paljud täitmata, mais ei jõudnud enam trennidesse.
Tegemist esimese klassi poisiga.
Kuna meie peres see esimene koolikogemus, siis oli see mu jaoks paras üllatus, et lapsed kevadeks niimoodi ära väsivad koolist.
Mõtlen küll, et neli tundi päevas ju ainult, mis seal olla võib, aga näed, on jah.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaheajasüsteemist rääkides ei oskagi arvata, kas parem on uus või vana süsteem. Mis mind täiesti hulluks ajab, on see et 3 last käivad erinevates koolides, ja 2 lapsel on vana ning ühel uus süsteem. See uue süsteemiga 2. klassi laps konutab oma koolivaheajad üksi kodus, sest ka terve suguvõsa peale kokku pole nii palju ressurssi võtta, et kõik vaheajad saaksid kaetud. Ja teistel lastel on siis kool nagunii. Muidu kindlasti on hea süsteem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Minu väsinud lapsel oli vereproovi järgi d-vitamiini tase mitu korda alla normi ja b-vitamiini normi alampiir vaevu ületatud. Hakkas neid juurde saama, tuli ka eluvaim tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, alati kui jutt läheb koolivaheaja muutmisele, tormab kokku seltskond uue vaheajasüsteemi materdajaid, kel puudub igasugune kokkupuude uue süsteemiga. Kuidas te teate, kui pole proovinud?
Praegune süsteem on ajast ja arust, miks mitte seda natuke kohendada, et nii lastel kui õpetajatel oleks koolis mõnusam.
Minu lastel on uus süsteem ja pole kordagi pidanud neile mingeid lisapuhkepäevi võimaldama, üleväsimust ei teki.

Meil on õpetajate ja lapsevanemate ühisel otsusel (koosolekul arutatud ja otsus vastu võetud) “vana” süsteem, st 3 vaheaega + suvevaheaeg. Lastele ja nende klassikaaslasetele ning õpetajatele sobib – koosolekul olidki õpetajad kõige tulisemalt vana süsteemi jõussejärmise poolt. Lisapuhkepäevi ei ole mu lapsed ega teadaolevalt nende sõbrad vajanud, seega vana süsteem toimib mõningate inimeste puhul samuti nagu valatult ja ei tasu seda ajast ja arust süsteemiks nimetada, mis ilmtingimata kohendamist vajab. Uut süsteemi ei materda, koosolekul jäin seisukohale, et nõustun enamuse arvamusega. Meie kooli enamikule sobib vana süsteem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 09:09; 29.05 09:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enda vanem laps hakkab lõpetama 1.klassi, seega perel kogemused koolilapsega esimest aastat. Ja ausalt öeldes olen jahmunud, kui meeletult raskeks kujunes meie kevadveerand! Kusjuures on tegemist väga tugeva ja tubli, hästi arenenud, novembris sündinud tüdrukuga, kel kooli sisseelamine läks lobedalt ja õppetöö raskusi ei valmistanud. Aga selle pika kevadveerandi keskpaigaks oli meie muidu nii visa tüdruk nii ära väsinud, et ei suutnud enam üldse mitte midagi teha! :( Hommikul äratasime teda kolmveerand tundi, kuni lõpuks tassis isa viriseva ja nutva lapse oma süles köögilaua taha ja hakkas teda ise lusikaotsast toitma. Laps nuttis ja sõi, endal silmad kinni. Siis kanti laps süles diivanile, kus mina hakkasin teda riietama. Laps oli endiselt liimist täiesti lahti ja lõpuks tõsteti vinguv laps süles autosse ning viidi kooli. Koolist tuli ta koju ja istus esikutrepile ning hakkas raamatut lugema. Luges seal kas või õhtuni välja, saapad jalas ja jope endiselt seljas ning minu juttudele riiete vahetamisest ja õppimaminekust ei reageerinud. Laps on nagu ära vahetatud ja selline elu on meil aprilli keskpaigast alates.

Ometi on lapse koormus meie arust täiesti normaalne ja pigem isegi väike, tervis korras, sööb normaalselt, magama läheb kl 21.00. Ainus põhjus saab olla see, et kevadine kooliveerand on liiga pikk. Kas oleks võimalik kuidagi pikendada kevadist koolivaheaega, ühe nädala võrra kas või? Et laps puhkaks kevadel ühe nädala asemel kaks nädalat, ning sellevõrra võiks ta siis käia juunikuus ühe nädala jagu kauem koolis. Tundub kuidagi ebaaus, et kevadel pigistatakse laps tühjaks nagu sidrun ning seejärel tuleb 3 kuud vaba aega. Kui palju neid lapsevanemaid ikka on, kes puhkavad suvel 3 kuud jutti? Samuti pole kõigil vanavanemaid, kes oleksid nõus pikka aega lapsi hoidma. Nii jäetakse need üsna noorukesed lapsed suvel tihtipeale täiesti unarusse. Lastel palju vabadust käes, lõpuks hakkab igavuski vaevama ja sealt need pahandused, paraku ka õnnetused tulevad. Kas ei oleks mõistlikum õpilase töö- ja puhkeaja graafik uuesti üle vaadata? Seda enam, et juunikuus on Eestis ilmad viimasel ajal jahedad ja õigeid rannamõnusid sel ajal eriti nautida veel ei saa.

P.S. Ma ei poolda absoluutselt õppetöö tundide arvu pikendamist- tundide koguarv peaks ikka samaks jääma. Jutt on lihtsalt õpilaste töö- ja puhkeaja optimeerimisest.

Mina kaldun samuti arvama, et põhjus peab kuskil mujal olema. Kui muidu tubli ja tragi laps ühtäkki niimoodi titestub, siis arvan, et muret ei lahenda see lisa vaheajanädal ka. Loodetavasti ei ole terviseprobleemidega tegu vaid mingi kasvuraskus. Vabandan, kui eksin, aga Teie hommiku kirjeldust lugedes (et 8-aastane laps ennast sööta, riietada, tassida laseb) tekib tunne, et äkki laps ikka testib mingeid piire ja omamoodi naudib sellist pillitamist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 09:09; 29.05 09:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas perearsti juures on käidud ja kontrollitud, et kõik (hormoonid, näiteks kilpnäärme oma, vitamiinid jms) on korras?
Sa võid ükskõik kui korralikult süüa ja magada, kui osadel inimestel läheb organismis midagi paigast ära ja siis seda peab lihtsalt kuidagi putitama. Kui arsti juures käidud ja kõik on normis, kaaluksin varasemat magama minekut. Inimestel on erinev unevajadus. See, et kusagil perekoolis kellegi lapsed 8 unetunniga hakkama saavad, ei tähenda, et see kõikidele inimestele sobib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )


Esileht Koolilaps Ülipikk kevadine õppeveerand

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.