Esileht Väikelaps Ülipisike 3.aastane

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Ülipisike 3.aastane

Postitas:

Laps üldse ei kasva. Nüüd arst võttis selle asja ka jälgimise alla.
Tubli laps muidu, jookseb palju ringi ja sööb veel nii hästi ja kõike.
Kaalub 10kg ja pikkust 86cm. Arsti jutu järgi kaalu-ja kasvukõveral alla igasugust arvestust.
Millest selline asi võib olla? Kasvupeetus? Pikkusesse kasvab üliaeglaselt ja kaal on pm poolteist aastat seisnud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu alla 2aastane on sama suur. Sul on tõesti väga väike laps. Ilmselt saadab perearst uuringutele. Tsöliaakia üks tunnuseid on kasvupeetus, aga tuttava lapsel oli ka seedimine häiritud. Ega sa perekoolist ju vastust saagi, loodetavasti annavad uuringud tulemuse.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jummel, miks sa varem sellele tähelepanu ei pööranud? Su laps on 1,5 aastase suurusega ja tegeled probleemiga alles 3-aastaselt…

+5
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti väga väga pisike laps sul. Minu poeg oli 1,6 aastaselt selles pikkuses, kuid 12 kg. Nüüd sai 4a ja on 116 cm ja 21 kg. Jalanumber 30.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.05 20:56; 24.05 21:55; 25.05 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütar oli 3-aastaselt 88cm ja 11kg, kooli minnes 113cm ja hetkel 12-aastasena 149cm. Lapse söögiisu on küll väga niru olnud kogu aeg, kuid tervis suurepärane. Ise olin ka koolis rivis eelviimane, kuid kasvama hakkasin 13 aastaselt ja hetkel keskmist kasvu, 166cm. Kuna minu lapse jalg on 38cm, siis arvan et ka tema hakkab 13-aastaselt kasvu viskama.
Kui te abikaasaga ei ole lühikest kasvu siis muidugi tasub uurida miks kasvu ei lisandu.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui arst on öelnud, siis lepi arsti jutuga. Meie ei tea sind ega sinu last.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.05 20:56; 24.05 21:55; 25.05 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt lühike laps. Minu pea 3-aastane pole oluliselt pikem. Tema 6ne vend on 117 cm.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

KMI on normaalne. Kuidas ja mis arst jälgimise alla võttis? Kilpnäärme uuringuid võiks teha.
Mul on endal laps endokrinoloogi juures juba aastaid jälgimisel, nüüd on laps koolis ja lasen iga aasta ka KMI välja arvutada. Tavaliselt on see normi alumises otsas, headel aegadel on ka keskel. Haigustega on juhtunud, et langeb kehakaal kilo-paar ja laps on alakaaluline. Siis oleme andnud endast kõik, et lapse lemmikroogadega see normi tagasi saada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 22:58; 25.05 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps 89 cm ja 14 kg kolmesena. Muidu areng igati eakohane. Olen ise ka 160 cm kõigest. Kuna tegemist tüdrukuga, siis ma hetkel veel ei pabista, poisiga oleksin ilmselt veidi murelikum.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kehamassiindeksi kalkulaator lastele

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kehamassiindeksi kalkulaator lastele

Täiesti ajuvabalt mõttetu kalkulaator, arvutad ära, ma sain oma lapsele 18 nt ja vastust pole mitte kuskilt lugeda. Mida ma selle numbriga peale hakkan?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine laps oli 3. aasta kontrollis 90cm ja 13kg. Esimene laps oli samade arvudega 2aastaselt. Mõlemad on poisid. Arsti arvates täiesti ok, lapsed kasvavad ja arenevad erinevalt. Kui 2-3 eluaasta vahel kasvas 4cm, siis nüüd poole aastaga on juurde tulnud 6cm.
Las arst jälgib lapse kasvu ja kaalu, selles ei ole midagi halba. Kui on vaja uuringuid, siis las teeb uuringuid. Suure tõenäosusega on kõik korras. Aga kui selgub, et midagi on valesti, siis saab laps kiirelt abi. Muretsemise jätaks selleks ajaks, kui selgub, et midagi on valesti!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaks siiski uringud ära teha, et välistada haigusi vms, aga üleliia ära ette paanitse.
Kuidas sünnist alates on need kasvu- ja kaaluiibed olnud. Mul ka väike laps ning kuidagi ei tahtnud mahtuda nendesse standartsetesse kõveravahemikesse. Kaal oligi kuni umb 10-12-aastani alla miiniumkasvukõverat, kasv kuskil kasvukõverates keskmisest allpool. Mõlema tõus oli küll alati sarnane kasvukõverates olevatele tõusudele aga kaalukõvera joon lihtsalt allpool miinumum joont.
Laps küll läbis ka beebieas ja väikelapse eas (oligi vist 3-lt) ka mõned uuringud, aga midagi halba ei leitud. Igaks juhuks, kuigi laps on (beebieast alates) väliselt igati terve ja lõbus, energiline jne olnud. Meil mängivad ilmselt ka geenid rolli, sest ise sain nende kaalukõverate ja kehamassiindeksite järgi “alakaalulise” staatuse alt välja alles kolmekümnendate keskpaigus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 11:22; 27.05 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti väga väga pisike laps sul. Minu poeg oli 1,6 aastaselt selles pikkuses, kuid 12 kg. Nüüd sai 4a ja on 116 cm ja 21 kg. Jalanumber 30.

Ega teemaalgatajal sellest kasu ei ole, kui sa oma eriti suurt kasvu lapse andmed siia paned võrdluseks. Ammugi, et sinu laps on ju neljane mitte kolmene. Pigem võiks võrrelda samavanuste väiksemat või keskmist kasvu lastega.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 12:03; 25.05 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajale: kui pikk sa ise oled ja kui pikk on lapse isa? Mul lapse klassis käib üks tüdruk, kelle mõlemad vanemad on keskmisest lühemat kasvu ja nende laps on ka väike. Tüdrukut ei hakatud isegi uuringutele saatma.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 22:58; 25.05 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti väga väga pisike laps sul. Minu poeg oli 1,6 aastaselt selles pikkuses, kuid 12 kg. Nüüd sai 4a ja on 116 cm ja 21 kg. Jalanumber 30.

Ega teemaalgatajal sellest kasu ei ole, kui sa oma eriti suurt kasvu lapse andmed siia paned võrdluseks. Ammugi, et sinu laps on ju neljane mitte kolmene. Pigem võiks võrrelda samavanuste väiksemat või keskmist kasvu lastega.

Oi kui sapine ja kuri vastus. Minu neljane pole kusagilt otsast “eriti suur”. Täiesti tavaline laps. 116 läheb selga. Pole ju “eriti suur”. Võrdlesin, et minu laps oli pooleteiseselt sama suur kui TA 3-aastane. Seega, on jah pisike.

+2
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.05 20:56; 24.05 21:55; 25.05 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi kui sapine ja kuri vastus. Minu neljane pole kusagilt otsast “eriti suur”. Täiesti tavaline laps.

Polnud mõeldud kurja või sapisena. Kasu oleks vastusest, kui kirjutaksite oma lapse pikkuse 3-aastasena, sest just nii vana on teemaalgataja laps.

Ja kui võtta neljaaastaste kasvukõver, siis näiteks poiste pikkusvahemik on 95-112 cm ehk siis teie laps on kasvukõverast väljas, seega on ju suur laps. Isegi kui teie laps on juba 4,5-aastane või saab varsti 5, siis on ta oma vanuse kohta pigem pikem kui keskmist kasvu.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 12:03; 25.05 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse sõber võis olla 3a sarnast mõõtu, mõne 1-aastasega sama pikk. Tal on vanemad ka pigem lühikesed, aga mitte silmatorkavalt. Igati tubli naaskel on, praegu 6a silma järgi umbes 110. Pikkusevahe rühmakaaslastega on nende 3a-ga pigem vähenenud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 2a laps, kes on alati olnud oma vanuse kohta väike, on praegu umbes sama pikkuse ja kaaluga, kuid ta on isegi suurem kui mina ise samas vanuses.

Ära enne muretsema hakka, kui midagi kindlat ei ole teada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma nagu mäletaks, et keskmine üheaastane laps on 80 cm / 10 kg, teemaalgataja laps on tõesti kribu. Mul on viiene 110/16 ja korduvalt arstidele saadetud, aga nii pisike polnud isegi tema.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 12:26; 28.05 17:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega, on jah pisike.

Seda ta vist juba teab, aga aitäh, et üle kordasid, äkki tuli uudisena.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüdruk 3- aastaselt 92cm ja 12kg
Poiss 3-aastaselt 93cm ja 13kg

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heitsin korra pilgu peale kasvukõveratele (mida oma lapse ajal jälgisin) ning seal on min kasvumõõt 3-aastasel (nii tüdrukul, kui poisil) 88 cm ning kaalu miinimum 12 kg (tüdruk, poistel natuke rohkem). Minu lapsel oli kindlasti alla selle, täpset nr ei mäleta.
Teemalagataja ilmselt teab, kas lapse kasv/kaal on stabiilselt olnud väiksem, aga siiski tasapisi tuleb juurde. Või on viimasel ajal tõus järsku seiskunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 11:22; 27.05 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind teeks murelikuks see, et lapsel kaal ja pikkus seisavad paigal. Jah, kui on pisike laps, siis ongi pisike, aga pisuthaaval peaks ikka mõlemat juurde tulema. Mõõtsin oma kolmese poisi just praegu ära ja on täpselt 100cm ja tean, et kaalub ta 15,4kg.

Kindlasti tuleb lasta uuringud teha ja jälgida hoolega. Minu õel oli mõlema lapsega samuti kasvuprobleem ja tegelikult enne kooliaega ühtegi otsust vastu ei võeta arstide poolt (kui muidugi pole mingi tõsine asi). Lastakse lapsel ikkagi omasoodu areneda, aga jälgima peab, et vajadusel saaks sekkuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu arst ütles kaalunormiks, et aastaselt 10 kg ja iga järgmise aastaga 2 kg juurde.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 12:26; 28.05 17:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand jumal, teemaalgataja ei küsinud teie käest, mis mõõtudes teie lapsed olid 3-aastaselt… saage aru, mitte kedagi ei huvita. Rääkige siis, kui teil on midagi asjakohast öelda.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps üldse ei kasva. Nüüd arst võttis selle asja ka jälgimise alla.

Tubli laps muidu, jookseb palju ringi ja sööb veel nii hästi ja kõike.

Kaalub 10kg ja pikkust 86cm. Arsti jutu järgi kaalu-ja kasvukõveral alla igasugust arvestust.

Millest selline asi võib olla? Kasvupeetus? Pikkusesse kasvab üliaeglaselt ja kaal on pm poolteist aastat seisnud.

vaatasin järgi, minu laps oli 3aastaselt 88 cm ja 11 kg.
gümnaasiumi lõpetades 160 cm, kaalu ei tea, normi ülemises piiris. aastas kasvas 3-5 cm, veidi rohkem kasvama hakkas alles paar aastat tagasi, muidu oli kogu aeg teistega võrreldes 2-3 aastat kasvust maas.
sõbranna laps oli samamoodi pisike, tema jäigi lisaks lühikesele kasvule veel hästi õblukeseks ka, sõbranna ise samasugune

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu laps oli ka teistest endaealistest palju väiksem, sünnist saati. Kolmeaastaselt sai vähidiagnoosi, tal oli kõhus kasvaja, mida oli väga raske avastada enne kui täielik kriis juba käes oli. Aasta aega oli ravi ja pärast seda lõigati viimased jäänused välja. See oli aasta tagasi, praeguseks on kasvus teistele järele jõudnud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 2 aastane poisslaps 10kg ja 81 cm
On ka koguaeg olnud suht alumiselt piiril kasvukõveral.
Hasti aktiivne,ei pysi yldse paigal.
Kaalu ja pikkust tuleb vähe juurde.
Saadeti ka aastaselt uuringutele aga koik oli siis normis.
Nyyd 2 aastaselt ei saadetud,sest on ikkagi pikkust ja kaalu juurde tulnud. Aga omavanustega vorreldes päkapikk ????
Lihtsalt pole huvi toidu vastu ja ega kui ei soo siis ei saa kasvada ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav teema. Mul on ka väga pisike laps. Aastaselt oli 7 kilo ja 74 cm. Samas kogu üldine areng oli ideaalne, väga osav, liikuv ja vastupidav, aga niru isuga. Kasvas, aga väga aeglaselt, kasvuseisakut siiski ei olnud, aga oli aastaid, kui kasvas 3-4 sentimeetrit.
Kindlasti on vaja, et arst saadaks teid endokrinoloogi juurde, tema hindab olukorda ja teeb vajalikud uuringud. Minu laps käis mitu aastat järjest 2 korda aastas vereproovi andmas ja mõõtmas-kaalumas. Tehakse ka kätest röntgen, sest ka luude moodustumine näitab kasvamist, uuritakse ega pole toidutalumatust, tsöliaakiat. Kokkuvõttes hinnatakse kasvufaktorit, mis on kogum erinevate analüüside tulemustest. Lapsel oli see alla normi. Mida see täpsemalt tähendab, eriti ei selgitatud, vaid öeldi, et ootame-uurime veel. Lõpuks enne kooliminekut jõudsime konkreetselt kasvuhormooni uuringutele, mis tuvastas, et kasvuhormooni puudust ei ole, vaid lühike kasv on geneetiline, kuna mõlemas suguvõsa liinis on ema-isa ja vanavanemad väikest kasvu. Kui tuvastatakse kasvuhormooni puudus, siis arst otsustab, kas on näidustatud selle manustamine.
Ära ennast liigse guugeldamisega leili aja, sest endal sul ei anna midagi ära teha, kui ütled, et laps sööb hästi. Oota uuringud ära.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Väikelaps Ülipisike 3.aastane