Esileht Pereelu ja suhted Ülitundliku mehega probleemid

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 77 )

Teema: Ülitundliku mehega probleemid

Postitas:

Olen teemaalgataja. Võõraste peale loomulikult mees ei kärgi, vaid kannatab ära. Kuna ta on ehituste peal palju töötanud, siis ise ta väidab, et on saanud lihtsalt mürakahjustuse. Noorena troppe ei kandnud ja sel ajal polnud ka kombeks. Samuti on ta nagu üledoosi saanud näiteks värvilõhnadest, bensiinilõhnast. Ta isegi väidab, et kunagi talle meeldis bensiinilõhn ja nüüd ei kannata seda üldse. Väidetavalt iga heli on tema kõrvus oluliselt kõvem kui teiste kõrvades. Kui mina panen teleka vaiksemaks, siis tema teise tuppa läbi troppide kuuleb seda täiesti selgesti nagu polekski vaiksemaks pandud. Samas väidab, et tal kehv kuulmine ja müra suhtes jälle hirmus hea kuulmine. Raske seletada.
Peavalud on tal ammused ja pidevad. Ta on lausa ibumetiinist sõltuvusse jäänud. Ka sel päeval tal pea valutas, sest käis metsas lõket tegemas. Isegi lõkkesuits ajas tal pea valutama ja siis ta kurtis, kuidas ta ei kannata neid lõkkesuitsuseid riideid enda lähedal. Kõik riided läksid pessu. Ju siis sealt algas juba paha tuju ja kui see ikka peale tuleb, siis hoidku kõik oma piip ja prillid.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.01 13:56; 11.01 19:02; 13.01 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga äkki on tal krooniline migreen? Kõlab ju nii – lõhnu ei talu, helisid ei talu, pea valutab…

Kindlasti mingu arstile.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Võõraste peale loomulikult mees ei kärgi, vaid kannatab ära. Kuna ta on ehituste peal palju töötanud, siis ise ta väidab, et on saanud lihtsalt mürakahjustuse. Noorena troppe ei kandnud ja sel ajal polnud ka kombeks. Samuti on ta nagu üledoosi saanud näiteks värvilõhnadest, bensiinilõhnast. Ta isegi väidab, et kunagi talle meeldis bensiinilõhn ja nüüd ei kannata seda üldse. Väidetavalt iga heli on tema kõrvus oluliselt kõvem kui teiste kõrvades. Kui mina panen teleka vaiksemaks, siis tema teise tuppa läbi troppide kuuleb seda täiesti selgesti nagu polekski vaiksemaks pandud. Samas väidab, et tal kehv kuulmine ja müra suhtes jälle hirmus hea kuulmine. Raske seletada.

Peavalud on tal ammused ja pidevad. Ta on lausa ibumetiinist sõltuvusse jäänud. Ka sel päeval tal pea valutas, sest käis metsas lõket tegemas. Isegi lõkkesuits ajas tal pea valutama ja siis ta kurtis, kuidas ta ei kannata neid lõkkesuitsuseid riideid enda lähedal. Kõik riided läksid pessu. Ju siis sealt algas juba paha tuju ja kui see ikka peale tuleb, siis hoidku kõik oma piip ja prillid.

See kindlasti ei ole normaalne, see ülitundlikkus helidele ka mitte. Valuvaigistitest jääbki ju lõpuks tõsiselt sõltuvusse, ei pea olema mingi kange retseptiga kraam, täitsa tavalisest käsimüügi omastki reaalselt jääb.

Ta peab ikka arsti juures käima, perearstist tuleb alustada. Kui ei ole nõus arsti juurde minema, siis teie ei pea sellist elu kannatama. Lapsele jätab see ikka väga vastiku mälestuse kogu eluks. Ma elasin türannist kasuisaga koos, kelle maailmas pidi kõik olema joone järgi ja korrektne, tema probleemid olid psühholoogilised, aga jätsid mulle eluks ajaks jälje, mida pean nüüd kõigile selgitama ja psühholoogi abil välja juurima.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind teeksid sellised peavalud väga murelikuks ja läheks kiiremas korras neuroloogile. Kui aga lapsena ka sellised asjad häirinud, siis see viitab autismispektri häirele ja see võibki ajas süvenev olla. Kuid siiski alustaks neuroloogist

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga kurb. Laps ütleb head ööd ja saab sõimata?!

Nõme egoist mees. Kuid siin on oo lmselt meditsiinile probleem.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimalik, et on ülitundik inimene. Ca 15% inimestest on sellised. Mitte ühesugused, aga sarnased ses osas, et neil esineb paljude asjade osas ülitundlikkust.

https://www.raamatupidaja.ee/uudised/2019/12/28/ulitundlikkus-ei-ole-norkus

Kui nüüd konkreetsel mehel on tõesti selline kaasasündinud ülitundlikkus (mis hakkabki järjest rohkem häirima vanemaks saades, vähemalt minul küll), siis abiks on selle teadvustamine ja selliste lahenduste otsimine, et kõik oleks rahul ja arvestaksid üksteisega. Päris nii ei peaks olema, et kui üks pereliige on ülitundlik, siis teised kõik elavad hääletult ja nähtamatult. Aga et oskavad sellega arvestada, kus võimalik, mõistavad, et see ei ole kius, lumehelbesus vms ja see ülitundlik siis omakorda püüab teha kõik selleks, et teisi vähem oma tundlikkusega häirida (kõrvatropid, õige valgustus, teadlikud tegevused, et vähem reageerida jms)

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

`Libateema. Ükski inimene ei maga praegu talvel lahtise aknaga.

Ja noh, loomulikult kui kodus on NII leplik naine, nagu see siin teemas, siis loomulikult sõidab mehel katus ära. Mõtleks, isegi külmetab mehe õnne nimel. See ei saa võimalik olla.

Minu pingviin magab. Ma kolin teise tuppagi ära ja tunnen kuidas tuul tõmbab. Uhh.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Võõraste peale loomulikult mees ei kärgi, vaid kannatab ära. Kuna ta on ehituste peal palju töötanud, siis ise ta väidab, et on saanud lihtsalt mürakahjustuse. Noorena troppe ei kandnud ja sel ajal polnud ka kombeks. Samuti on ta nagu üledoosi saanud näiteks värvilõhnadest, bensiinilõhnast. Ta isegi väidab, et kunagi talle meeldis bensiinilõhn ja nüüd ei kannata seda üldse. Väidetavalt iga heli on tema kõrvus oluliselt kõvem kui teiste kõrvades. Kui mina panen teleka vaiksemaks, siis tema teise tuppa läbi troppide kuuleb seda täiesti selgesti nagu polekski vaiksemaks pandud. Samas väidab, et tal kehv kuulmine ja müra suhtes jälle hirmus hea kuulmine. Raske seletada.

Peavalud on tal ammused ja pidevad. Ta on lausa ibumetiinist sõltuvusse jäänud. Ka sel päeval tal pea valutas, sest käis metsas lõket tegemas. Isegi lõkkesuits ajas tal pea valutama ja siis ta kurtis, kuidas ta ei kannata neid lõkkesuitsuseid riideid enda lähedal. Kõik riided läksid pessu. Ju siis sealt algas juba paha tuju ja kui see ikka peale tuleb, siis hoidku kõik oma piip ja prillid.

mul on sellest jutust hästi palju tuttav. kusjuures mul pole ühtegi diagnoosi ja pidevat ravimit. ainult magama minnes kasutan krõvatroppe.

aga heliga on nii, et mingite sageduste kuulmine on pigem kehv (kõne jms), samas madalsagedus on ülitundlik.

lõhnadega on nii, et lapsest saadik jälestan kütuse lõhnu – süda läheb pahaks.

keskeas lisandus see, et stressisituatsiooni järgselt sattusin situatsiooni, mis haises suitsu järgi. ja siis sain oma elu esimese (ja siiani õnneks eelviimase) migreenihoo. kusjuures vallandaja oli vaid see, et olin koos inimesega, kes oli saunas suitsu sees mõnda aega viibinud ja temast õhkas suitsuhaisu. ma selle peale mitu tundi valutasin ja öökisin magu välja oksendada. peale seda ongi jäänud suitshais selleks, et ma annan otsad (pea ei valutagi, ei oksenda, aga lihtsalt on väga jube).

aga ühe kao jutus on point – tööd tuleb teha tema veidrustega, mitte kõige ülejäänud maailma ärakeelamisega. ma ise olen selle suhtumisega pigem paremas suunas läinud.

ahjaa – mul nüüd head kõrvatropid ka 🙂
https://www.mediron.ee/toode/macks-ujumiskomplekt-lastele/

nii et soovitan paralleellähenemist – ühest küljest hädade leevendust ja teiseks tasapisi tema enda suhtumise muutmist.

ja lisaks soovitan otsida perearstilt põhjust, miks see pea tal nii palju valutab. sellele on kindlasti mingi füsioloogiline põhjus. ehk siis ma arvan, et tema puhul on kombo füsioloogilistest probleemidest, mis on kulmineerunud psühholoogilisteks.

edu ja jõudu! toreda ja arusaava suhtumisega kaaslane oled talle.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 00:56; 13.01 00:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan tema murest ka aru, aga kogu tants ei saa käia tema järgi.

Tal pole muresid, mõni on lihtsalt s.tapea – selges eesti keeles öeldult. Kahjuks on nii.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõikki vastuseid ei lugenud. Vb ta on midagi lisanud aga Omast kogemusest võin öelda, et magamatus ja unehäired võivad lõpuks lausa hulluks ajada. Siis ajabki kõik närvi. Kõvad hääled, lõhnad, valgus jne…
Ma olen ise unehäiretega kimpus vahelduva eduga juba 6 aastat. Väga kurnav on. Ma armastan oma last väga aga vahel ajab harja vääga punaseks ikka küll.
Ei aita ka unerohud. Kanged. Kui paari kuuse vahe sisse jätan, siis esimene nädal magan nagu normaalne inimene aga sealt edasi ei aita enam isegi 3 tabletti korraga.
Ehk aitab uneiiringutele minek su meest.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 01:50; 13.01 09:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tal pole muresid, mõni on lihtsalt s.tapea – selges eesti keeles öeldult. Kahjuks on nii.

Ei ole sitapea. Paistab, et Eestis on liiga pikka aega olnud liiga rahulik elu. Löövad välja suurendatud kujul vanad vead. Kui sinu mehel poleks ühel päeval midagi suhu panna ja poleks telekatki, siis tervisemured oleks kerest kohe lahkunud. Mina ei räägi niisama. Liiga palju on ühiskonnas väljamõeldud terviserikkeid. Tubli veerand elanikkonnast elab stressis. Kuhu veel? Lugedes Liivimaa ajalugu on tõenäoline, et üsna varsti lõpeb siinmail haigusi põhjustav liiga hea põli ja elu hakkab käima vanade heade reeglite järgi. Mina Eestisse sõda ei soovi, aga platseebo haiguste raviks muud rohtu pole

+3
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 18:33; 12.01 03:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Magan ka kõrvatroppidega, vajan magama jäämiseks täielikku vaikust, teiseks võin väga vihastada, et kui ma olen juba magama jäämas/jäänud, kui keegi tuleb magamistuppa. Mõnuga sõidan üksi maale ja magan seal ennast välja.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimesel on mingi meditsiiniline probleem, siis tuleb sellega pöörduda arstile, mitte kogu perekonda terroriseerida. Alati selliste teemade puhul (mees, kes ei tulnud jõululauda prügi sorteerimise pärast või siis mees, kes peseb hambaid kord kuus ja väljub magamistoast ainult perega õiendamiseks, joodikud jne) ma mõtlen, et selliste diivade ümber tantsib kogu pere kikivarvul, aga võib päris kindel olla, et ealeski ei vastaks nad ise samaga, kui naine endale mõne kiiksu pähe võtaks. Siis oleks ilmselt jutt lühike. Seda tasub meeles pidada, enne kui kogu pere vaimne tervis ohverdada.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust teemaalgataja aga minu arvates on sinu kaasa hädapätakas, kellele miski ei meeldi ja peab end “pühaks lehmaks”

Kutsu ta korrale, mitte ära otsi vabandusi tema egoistlikule käitumisele. Ei ole ainult tema ja tema maailm.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naine, mõtle oma lapsele! Mis tema närvidest saab… Koli välja, selline närvihaige vanamees peab üksi elama.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Võõraste peale loomulikult mees ei kärgi, vaid kannatab ära. Kuna ta on ehituste peal palju töötanud, siis ise ta väidab, et on saanud lihtsalt mürakahjustuse. Noorena troppe ei kandnud ja sel ajal polnud ka kombeks. Samuti on ta nagu üledoosi saanud näiteks värvilõhnadest, bensiinilõhnast. Ta isegi väidab, et kunagi talle meeldis bensiinilõhn ja nüüd ei kannata seda üldse. Väidetavalt iga heli on tema kõrvus oluliselt kõvem kui teiste kõrvades. Kui mina panen teleka vaiksemaks, siis tema teise tuppa läbi troppide kuuleb seda täiesti selgesti nagu polekski vaiksemaks pandud. Samas väidab, et tal kehv kuulmine ja müra suhtes jälle hirmus hea kuulmine. Raske seletada.

Peavalud on tal ammused ja pidevad. Ta on lausa ibumetiinist sõltuvusse jäänud. Ka sel päeval tal pea valutas, sest käis metsas lõket tegemas. Isegi lõkkesuits ajas tal pea valutama ja siis ta kurtis, kuidas ta ei kannata neid lõkkesuitsuseid riideid enda lähedal. Kõik riided läksid pessu. Ju siis sealt algas juba paha tuju ja kui see ikka peale tuleb, siis hoidku kõik oma piip ja prillid.

mul on sellest jutust hästi palju tuttav. kusjuures mul pole ühtegi diagnoosi ja pidevat ravimit. ainult magama minnes kasutan krõvatroppe.

aga heliga on nii, et mingite sageduste kuulmine on pigem kehv (kõne jms), samas madalsagedus on ülitundlik.

lõhnadega on nii, et lapsest saadik jälestan kütuse lõhnu – süda läheb pahaks.

keskeas lisandus see, et stressisituatsiooni järgselt sattusin situatsiooni, mis haises suitsu järgi. ja siis sain oma elu esimese (ja siiani õnneks eelviimase) migreenihoo. kusjuures vallandaja oli vaid see, et olin koos inimesega, kes oli saunas suitsu sees mõnda aega viibinud ja temast õhkas suitsuhaisu. ma selle peale mitu tundi valutasin ja öökisin magu välja oksendada. peale seda ongi jäänud suitshais selleks, et ma annan otsad (pea ei valutagi, ei oksenda, aga lihtsalt on väga jube).

aga ühe kao jutus on point – tööd tuleb teha tema veidrustega, mitte kõige ülejäänud maailma ärakeelamisega. ma ise olen selle suhtumisega pigem paremas suunas läinud.

ahjaa – mul nüüd head kõrvatropid ka ????

https://www.mediron.ee/toode/macks-ujumiskomplekt-lastele/

nii et soovitan paralleellähenemist – ühest küljest hädade leevendust ja teiseks tasapisi tema enda suhtumise muutmist.

ja lisaks soovitan otsida perearstilt põhjust, miks see pea tal nii palju valutab. sellele on kindlasti mingi füsioloogiline põhjus. ehk siis ma arvan, et tema puhul on kombo füsioloogilistest probleemidest, mis on kulmineerunud psühholoogilisteks.

edu ja jõudu! toreda ja arusaava suhtumisega kaaslane oled talle.

Kas sa kasutad neid kõrvatroppe magamiseks, mis on ujumiseks mõeldud? Küsin, sest otsin ka häid kõrvatroppe. Kas sa kasutad peapaela ka, et tropid kõrvas püsiks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks ei või mees olla lihtsalt sitapea? See variant on kohe välistatud? Ei ole igal imelikult käituval inimesel kohe tervisega probleem. Meie ümber on uskumatult palju sitapäid ja halvasti käituvaid isekaid inimesi. Võibolla on teemaalgataja mees just selline.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 14:36; 12.01 15:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

`Libateema. Ükski inimene ei maga praegu talvel lahtise aknaga.

Ja noh, loomulikult kui kodus on NII leplik naine, nagu see siin teemas, siis loomulikult sõidab mehel katus ära. Mõtleks, isegi külmetab mehe õnne nimel. See ei saa võimalik olla.

Muidugi magab. Minu laps magab alati lahtise akanaga, kui külma ainult paar kraadi. Me polsterdasime muidugi ta toa ukse ära, et mitte ise ära külmud a:D

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu meelest on siin selle magamise ja helide puhul küll ainus lahendus see, et mees magab kuskil eraldi oma toas, kus ta saab akna lahti teha ja ukse kinni panna ja nii et helid sinna ei kostu. Elate korteris või majas?

Kui te elate majas, siis lahenduseks võiks olla see, et mees hakkab magama aiamajas (ja kui seda pole, siis tellige endale üks aiamaja, kus annab magada). Nagunii ta soovib, et oleks värske õhk, siis see aiamajake ei peagi ju olema mingi paksude seintega saun. Või kui teil on saunahoone eraldi, siis las magab seal.

Meil on saunamajas voodi olemas, mõnikord saab sinna külalisi ööbima paigutada.

Kui elate korteris, siis on kehvem, aga igal juhul tuleks välja mõelda, kuidas teil on võimalik teineteisest distantsi hoida, kui just lahku minna ei taha. Eraldi magamine ei ole mingi maailmalõpp, pigem teie puhul parandaks suhteid.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 17:33; 13.01 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pole ju tundlikkus vaid närvihaigus. Närvid haiged mehel, mis tööd mees teeb, kui üldse teha kannatab?

Mulle samuti ei meeldi valimatult autoraadiost ja telerist mula kuulata.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 19:34; 12.01 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Võõraste peale loomulikult mees ei kärgi, vaid kannatab ära. Kuna ta on ehituste peal palju töötanud, siis ise ta väidab, et on saanud lihtsalt mürakahjustuse. Noorena troppe ei kandnud ja sel ajal polnud ka kombeks. Samuti on ta nagu üledoosi saanud näiteks värvilõhnadest, bensiinilõhnast. Ta isegi väidab, et kunagi talle meeldis bensiinilõhn ja nüüd ei kannata seda üldse. Väidetavalt iga heli on tema kõrvus oluliselt kõvem kui teiste kõrvades. Kui mina panen teleka vaiksemaks, siis tema teise tuppa läbi troppide kuuleb seda täiesti selgesti nagu polekski vaiksemaks pandud. Samas väidab, et tal kehv kuulmine ja müra suhtes jälle hirmus hea kuulmine. Raske seletada.

Peavalud on tal ammused ja pidevad. Ta on lausa ibumetiinist sõltuvusse jäänud. Ka sel päeval tal pea valutas, sest käis metsas lõket tegemas. Isegi lõkkesuits ajas tal pea valutama ja siis ta kurtis, kuidas ta ei kannata neid lõkkesuitsuseid riideid enda lähedal. Kõik riided läksid pessu. Ju siis sealt algas juba paha tuju ja kui see ikka peale tuleb, siis hoidku kõik oma piip ja prillid.

mul on sellest jutust hästi palju tuttav. kusjuures mul pole ühtegi diagnoosi ja pidevat ravimit. ainult magama minnes kasutan krõvatroppe.

aga heliga on nii, et mingite sageduste kuulmine on pigem kehv (kõne jms), samas madalsagedus on ülitundlik.

lõhnadega on nii, et lapsest saadik jälestan kütuse lõhnu – süda läheb pahaks.

keskeas lisandus see, et stressisituatsiooni järgselt sattusin situatsiooni, mis haises suitsu järgi. ja siis sain oma elu esimese (ja siiani õnneks eelviimase) migreenihoo. kusjuures vallandaja oli vaid see, et olin koos inimesega, kes oli saunas suitsu sees mõnda aega viibinud ja temast õhkas suitsuhaisu. ma selle peale mitu tundi valutasin ja öökisin magu välja oksendada. peale seda ongi jäänud suitshais selleks, et ma annan otsad (pea ei valutagi, ei oksenda, aga lihtsalt on väga jube).

aga ühe kao jutus on point – tööd tuleb teha tema veidrustega, mitte kõige ülejäänud maailma ärakeelamisega. ma ise olen selle suhtumisega pigem paremas suunas läinud.

ahjaa – mul nüüd head kõrvatropid ka ????

https://www.mediron.ee/toode/macks-ujumiskomplekt-lastele/

nii et soovitan paralleellähenemist – ühest küljest hädade leevendust ja teiseks tasapisi tema enda suhtumise muutmist.

ja lisaks soovitan otsida perearstilt põhjust, miks see pea tal nii palju valutab. sellele on kindlasti mingi füsioloogiline põhjus. ehk siis ma arvan, et tema puhul on kombo füsioloogilistest probleemidest, mis on kulmineerunud psühholoogilisteks.

edu ja jõudu! toreda ja arusaava suhtumisega kaaslane oled talle.

Kas sa kasutad neid kõrvatroppe magamiseks, mis on ujumiseks mõeldud? Küsin, sest otsin ka häid kõrvatroppe. Kas sa kasutad peapaela ka, et tropid kõrvas püsiks?

Jah, pange sellele esimesele hullule peapael ja silmaklapid ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 19:34; 12.01 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean täpselt, mida TA tunneb. Kui juttu poleks olnud koerast, keda meil pole, oleks arvanud, et olen ise teema kirjutanud????

Mul on täpselt samasugune mees ja sama olukord lastega ja mees arvab samuti, et mina olen egoist. Koera ainult pole…

olen mehega koos olnud 17 aastat, algul ta selline polnud. Ütleks, et meil läheb iga päevaga hullemaks… magame nagunii eraldi tubades, sest kui keegi lastest peaks öösel häält tegema, ja tema seda kuuleb, on tema uni rikutud ja keegi ei soovi selle viha-rahe alla jääda!
Tegu haritud mehe ja ettevõtjaga ja mitte ükski inimene ei usuks väljaspool meie kodu, kui keeruline ja raske iseloom tal on.  Millise terrori all me elame. Ta loeb ka suutäisi, ehk jälgib teiste sh laste toitumist ja trenni tegemist. Varaõhtust keegi süüa ei tohi, no kui siis porgandit või kurki ainult… nii kui mul voi vanematel lastel tema mõistes visuaalselt 1-2 kg kaalu juures, siis ainult aasib! Jube! Olgu öeldud, et jutt pole tervislikust kaalust vaid modelli kaalust.
Mina plaanin hiljemalt sügisel lahutada, sest seda terrorit ei kannata enam ükski meie kolmest lapsest välja. Põhjus, miks veel lahutanud pole, on see, et ootan nooremale lapsele lasteaia kohta, et tööle naasta ja majanduslikult iseseisvam olla.  Olen samuti kõrgharitud ja tööle saaksin kohe oma erialale, ainult lasteaia koht puudu.
Septembrist saame koha ja siis on konkreetselt mehega nägemist!

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ka kogemusi. Mitte nii hull päris, aga siiski… Ja sai ka üheks lahutuse põhjuseks. Tarbis lisaks ka alkoholi. Joobes olekus teda muidugi ükski heli ei seganud, tekitas neid isegi. See eest pikemad kainuse ja tervislikkuse perioodid või pohmelus – pidime ka lastega helitult lendlema ja kõik uksed pidid suletud olema, aga no lapsed suutsid ikka mingi heli tekitada… Kella ta ka samuti ei talunud, ei mingit tiksumist. Ainike kompliment, mis ta nende aastate jooksul mulle tegi, oligi vist see, et minu hääl ei kriibi kõrvu:P

Ja see on geneetiline – noorem laps on ka helidele ülitundlik. On ka uneprobleeme. A see-eest on tal ka muusikalist kuulmist antud. Nii et kardan, et tema ka peab hoolega valima, kas ta üldse kannatab kellegagi koos elada. Minuga ta saab hakkama, kuna ma räägin vähe, kõnnin vaikselt ja ei tee ootamatuid helisid (nagu nt vanemale lapsele meeldib teha). No ja tegelikult ma olen ise ka üsna valiv helide osas. Võin ka loobuda nt inimesega suhtlemast, kui tema hääl on liiga vali, kriipiv jm ebameeldiv. Unega on mul õnneks kõik hästi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Septembrist saame koha ja siis on konkreetselt mehega nägemist!

Tubli!

Päris õudne ikka, millistes suhetes inimesed elavad.

Ega ma ise muidugi parem polnud.. Meie suhtesse murdis sisse alko-teema, mis 10 aastase abielu lõpetas (minu algatusel; lapsi õnneks polnud ja seda teadlikult). Oli samuti väga tark ja edukas mees mul kaasaks valitud. Tjah.

Nüüd olen mitu head aastat üksi elanud ja pean tunnistama, et naudin seda omaette olemist väga! Ei tunne end küll kuidagi üksikuna (kass on ka 🙂 ). Just nii mõnus! Rahu ja vaikus ja Perekool 😀

Eks sõpru ole samuti ja on visiitsuhetki peetud.. Aga igapäevaselt küll enam norskavat või nohisevat isendit oma kõrvale ei ihale. Uni on viimastel aastatel olnud lihtsalt suurepärane!

Hommikueelsed unefilmid ka igati põnevad..

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Võõraste peale loomulikult mees ei kärgi, vaid kannatab ära. Kuna ta on ehituste peal palju töötanud, siis ise ta väidab, et on saanud lihtsalt mürakahjustuse. Noorena troppe ei kandnud ja sel ajal polnud ka kombeks. Samuti on ta nagu üledoosi saanud näiteks värvilõhnadest, bensiinilõhnast. Ta isegi väidab, et kunagi talle meeldis bensiinilõhn ja nüüd ei kannata seda üldse. Väidetavalt iga heli on tema kõrvus oluliselt kõvem kui teiste kõrvades. Kui mina panen teleka vaiksemaks, siis tema teise tuppa läbi troppide kuuleb seda täiesti selgesti nagu polekski vaiksemaks pandud. Samas väidab, et tal kehv kuulmine ja müra suhtes jälle hirmus hea kuulmine. Raske seletada.

Peavalud on tal ammused ja pidevad. Ta on lausa ibumetiinist sõltuvusse jäänud. Ka sel päeval tal pea valutas, sest käis metsas lõket tegemas. Isegi lõkkesuits ajas tal pea valutama ja siis ta kurtis, kuidas ta ei kannata neid lõkkesuitsuseid riideid enda lähedal. Kõik riided läksid pessu. Ju siis sealt algas juba paha tuju ja kui see ikka peale tuleb, siis hoidku kõik oma piip ja prillid.

mul on sellest jutust hästi palju tuttav. kusjuures mul pole ühtegi diagnoosi ja pidevat ravimit. ainult magama minnes kasutan krõvatroppe.

aga heliga on nii, et mingite sageduste kuulmine on pigem kehv (kõne jms), samas madalsagedus on ülitundlik.

lõhnadega on nii, et lapsest saadik jälestan kütuse lõhnu – süda läheb pahaks.

keskeas lisandus see, et stressisituatsiooni järgselt sattusin situatsiooni, mis haises suitsu järgi. ja siis sain oma elu esimese (ja siiani õnneks eelviimase) migreenihoo. kusjuures vallandaja oli vaid see, et olin koos inimesega, kes oli saunas suitsu sees mõnda aega viibinud ja temast õhkas suitsuhaisu. ma selle peale mitu tundi valutasin ja öökisin magu välja oksendada. peale seda ongi jäänud suitshais selleks, et ma annan otsad (pea ei valutagi, ei oksenda, aga lihtsalt on väga jube).

aga ühe kao jutus on point – tööd tuleb teha tema veidrustega, mitte kõige ülejäänud maailma ärakeelamisega. ma ise olen selle suhtumisega pigem paremas suunas läinud.

ahjaa – mul nüüd head kõrvatropid ka ????

https://www.mediron.ee/toode/macks-ujumiskomplekt-lastele/

nii et soovitan paralleellähenemist – ühest küljest hädade leevendust ja teiseks tasapisi tema enda suhtumise muutmist.

ja lisaks soovitan otsida perearstilt põhjust, miks see pea tal nii palju valutab. sellele on kindlasti mingi füsioloogiline põhjus. ehk siis ma arvan, et tema puhul on kombo füsioloogilistest probleemidest, mis on kulmineerunud psühholoogilisteks.

edu ja jõudu! toreda ja arusaava suhtumisega kaaslane oled talle.

Kas sa kasutad neid kõrvatroppe magamiseks, mis on ujumiseks mõeldud? Küsin, sest otsin ka häid kõrvatroppe. Kas sa kasutad peapaela ka, et tropid kõrvas püsiks?

jah, ainult magamiseks kasutangi. mul mees megalt norskab – võtab kõvasti vähemaks.  muid kõrvaklappe-troppe ei suuda kasutada. ja mingeid paelu ka, ei teagi neist midagi. need kõrvatropid on nagu plastiliin, surun kõrva ja rahu majas 🙂
ujumiseks ma neid ei kasuta.

nende kõrvaklappide avastamine on minu elukvaliteeti oluliselt parendanud. Varem proovisin ka kõike ja ükski ei kõlvanud – peamiselt häiris see, et ma ei kannatanud mingit vahtkummi kõrvas vms. Enne neid oli parim lahendus märjaks tehtud vatt kõrvas – heli pidas, kuni oli märg. Öö jooksul kuivas ära aga ja heli ei pidanud aga vähemalt uinumise ajaks aitas.

PS. muuseas -minu diagnoos on ATH mingi vorm, sellel on ka teatud tundlikkused mingite asjade suhtes. loe inglise keeles ADHD, see on palju mitmekesisem kui klassikaline teadmine kasvatamatutest lastest. guugelda “ADHD sound sensitivity”.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 00:56; 13.01 00:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki keegi pakuks välja lahenduse, kuidas nende heade kõrvatroppidega telefoniäratust kuulda. Mina ei ole seda veel välja nuputanud.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 06:47; 16.01 18:41; 17.01 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki keegi pakuks välja lahenduse, kuidas nende heade kõrvatroppidega telefoniäratust kuulda. Mina ei ole seda veel välja nuputanud.

Osta aktiivsuskell/nutikell. Seda saab seadistada nii, et kui telefon häält teeb, hakkab kell käe peal värisema. Aga see muidugi eeldab, et suudad kellaga magada. Ise mu täiesti tavaline(üsna vana mudel) ilma superlisadeta Xiomi aktiivsuskellal on see seadistus olemas.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 01:50; 13.01 09:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki keegi pakuks välja lahenduse, kuidas nende heade kõrvatroppidega telefoniäratust kuulda. Mina ei ole seda veel välja nuputanud.

Osta selline äratuskell, mis äratab valgusega e äratuslamp.

https://www.euronics.ee/tooted?query=%c3%a4ratuslamp

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 17:33; 13.01 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

PS. muuseas -minu diagnoos on ATH mingi vorm, sellel on ka teatud tundlikkused mingite asjade suhtes. loe inglise keeles ADHD, see on palju mitmekesisem kui klassikaline teadmine kasvatamatutest lastest. guugelda “ADHD sound sensitivity”.

Olen teemaalgataja. See on päris huvitav, et ATH võib sellist asja põhjustada. Ma olen mehega käinud pereteraapias ja siis mulle öeldi hiljem, et mehel on ATH, Asbergeri ja mõned muud jooned sees. Aga terapeut ei ole muidugi psühhiaater ja diagnoose ei pane. Mul on mehega palju muidki probleeme olnud ja mulle ongi konkreetselt öeldud, et kas lahutad või võtad meest sellisena nagu ta on. Mina otsustasin viimase kasuks. Meil palju ühiseid lapsi ka ja niisama ära ei kõnni. See mehe ärritumine on tegelikult suht pisiasi paljude muude asjade kõrval. Ja ta ise tunnistas ka, et on tööst väga väsinud ja peaaegu iga päev pea valutab. Kui ta puhkab kodus või teeb tööd kodus, siis tal harva pea valutab.
Aga ma sain selles teemas targemaks. Ma nüüd viin asju omavahel kokku ja mõistan jälle paremini.
Kui keegi arvas, et mees on lihtsalt sitapea ja terroriseerib kõiki, siis nii see päris pole. Tal on omad kiiksud ja nendega harjumine on võtnud aega palju aastaid ja ka pisaraid on palju valatud. Aga kuigi kiiksud süvenevad, siis sellega koos olen ka mina palju muutunud. Kompromisside leidmine on see võtmesõna ja kui mulle ikka tundub, et hakatakse jõuga üle sõitma, siis ma annan sellest ikka teada. Ei ole vaikne kannataja. Kõrvaltvaatajatele võib tunduda, et vaesed lapsed, aga lapsed on just sellise issiga harjunud.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.01 13:56; 11.01 19:02; 13.01 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan teemaalgataja murest aru. Minu mees ja laps on autistid st nad on paljudele stiimulitele ülitundlikud. Aga. Kõigele on lahendus ja normaalne sellist olukorda lihtsalt ära taluda kindlasti ei ole. Tõenäoliselt on tegu mingisuguse meditsiinilise probleemiga ja kindlasti paluda perearstilt saatekiri neuroloogile. Esimesel võimalusel. Jaksu!

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 77 )


Esileht Pereelu ja suhted Ülitundliku mehega probleemid