Esileht Väikelaps ülitundlikuks muutunud nahk või midagi muud?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: ülitundlikuks muutunud nahk või midagi muud?

Postitas:
emps kolmele

mure oma 4a tütre pärast. Viimasel ajal on igal hommikul nutt ja tragöödia riietumisega – ei lase endale midagi selga-jalga panna, sest kõik ajab tema sõnul sügelema. Ülepoole (maika, t-särk jms) veel saab, aga eriti hull on sokkide ja sukkpükstega – nutab ja kisub jalast ja väidab, et ajavad sügelema. Kusjuures neidsamu riideid on varem kandnud edukalt, ei ole mingid uued riided. Kõik puuvillased, pehmed. No eks sukkpükstes mingi osa on ka muud materjali, aga ammu sissekantud riided kõik.
Mingeid muutusi, üleelamisi ei lasteaias ega kodus pole olnud, mis võiks põhjustada stressi ja sellise reaktsiooni nt psüühiliselt.
Ka varem on ta aegajalt kaevanud, et miski ajab sügelema (nt sukkpüksid ümber kõhu – kusjuures pehme maika on nende all ju; aga siis oli see vahel harva ja läks üle, nüüd igal hommikul.
Pärast rahuneb siiski maha, ja päeval-õhtul ei kaeba, kui riided juba seljas, lasteaias ka mitte. Aga just hommikuti kodus on hullumaja. Lasteaias käib muidu hea meelega, ei ütle, et ei taha minna. Ja ka nt täna, puhkepäeva hommikul oli sama jama – seega ei seosta seda ka lasteaeda mitte minna tahtmisega vms.
Kas on kellelgi veel sellist asja olnud? Kas on ka põhjus selgunud? Kuidas olete probleemist lahti saanud?

Please wait...
Postitas:
ohooloom

RE: ülitundlikuks muutunud nahk või midagi muud?

miinuskraadid on ju praegu, nahk läheb kuivaks ja vajab kreemitamist. samuti ei soovitata sellist last iga päev üleni pesta.

Please wait...
Postitas:
emps kolmele

tal on kuiv nahk küll niikuinii ja muidu oleks see külm ilm ju põhjenduseks, aga laps on 4a ja seega selja taga päris mitu väga külma talve – ei ole ühelgi aastal sellist jama olnud.
Üleni ei pesegi iga päev. Ja seebiga peseme vaid kord nädalas saunas (kitsepiimaseep). Panen ka ökopoest toodud niisutavat kreemi, aga see ei too leevendust. Ainult kuiva naha tõttu ja külma ilma tõttu ma ei kujuta küll ette, et selline asi saaks niimoodi üleöö tekkida. Kuigi need on kindlasti soodustavaks asjaoluks.

Please wait...
Postitas:
ohooloom

Muidugi võib põhjus olla ka muus, aga esimene, mis pähe tuli, oli just külmast tingitud maha kuivamine. Ma ise sügelen igal talvel, kui kreemi ei pane. Mõnel on ehk ka närvidest selline sügelemise tunne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ka nt lapsena ei sügelenud, alles nüüd viimastel aastatel on talviti see kuiva naha probleem tekkinud. Vahetasin ka pesugeeli välja õrnatoimelise vastu ja kreemitan end korralikult (apteegist Eucerini kaeraekstraktiga kreem).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil oli eelmine aasta (laps toona 4) selline jama, et iga jummala hommik olid saapad valesti no olid valesti….. ja siis tuli, et dressid valesti ja särk valesti. See läks yle, kui kevad saabus. Ja üritas see aasta jälle tulla.
Puhas lasteaia stress ja vastumeelsus sinna minna, nii vara minna. Muidugi see polnud ta esimene aasta, aga ikkagi, ta on väike põnn, kellele valmistab stressi ylejäänud 20 jõmpsikaga terve päev koos olla. Kuigi hommikul ei öeldud, et ei taha minna ja õhtul ei tahetud ära tulla, siis ikkagi.. so liig.
Mul ka juhuslikult atoopik 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas riiete pesuvahend pole muutunud?

Minu laps keeldus ühes paarist sukkpükstest, mis oli mustriline ja mille sisemine pool oli väga \”karvaseks\” läinud pika kandmisega. Kas teil on ühevärvilised sukkpüksid?

Niisutav kreem pole minu meelest kuivale nahale hea. Peaks olema pigem rasvasemapoolne ja toitev kreem.

Praegune niiske ja märg ilm võib nahale teistmoodi mõjuda kui eelmiste aastate käre külm. Lisaks sellele võib lapse nahk/nahatundlikkus muutuda kasvades.

Please wait...
Postitas:
emps kolmele

riiete pesuvahend ei ole muutunud. Pesen koguaeg samaga, Mini Risk, kuna ise ei salli neid pesupulbrite lõhnu. Sukkpüksid, millel on muster, olen välja vahetanudki ühevärviliste vastu, sest need seest karvased hakkasid tal kõigepealt vastu, nüüd siis igasugused.
aga eks me üritame edasi. Ta on mõistlik tüdruk muidu, seepärast ei kahtlusta ka, et ta mingeid \”mänge mängiks\”, nt et ei taha lasteaeda minna vms. Ta siis lihtsalt ütleks seda. Üritan teda kuigagi üle saada sellest etapist, kui riideid selga pannaks. Sest kui juba seljas on, siis ütleb, et enam ei sügele, st see läheb üsna kohe üle. Kui õnnestub nt ka tähelepanu mujale juhtida mõneks ajaks. Tavaliselt siiski on sellest sügelemise kaebusest nii haaratud, et ei võta sel ajal muud kuulda.
Üks tuttav soovitas homöpaadi juurde minna, olevat sellised lapsed, kes ei salli riideid ja sokke ja selle vastu pidi kergesti nõu ja abi saama. Eks proovida tasub ikka , kui probleem üle ei lähe.
Aga aitäh kirjutajatele ja kaasamõtlejatele!

Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Väikelaps ülitundlikuks muutunud nahk või midagi muud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.