Esileht Beebi ja mitmikud Ülivähe unetunde

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Ülivähe unetunde

Postitas:

Beebi vanust 2 kuud ja nädal. Päevas magab kokku 3-4 h. Poole tunni kaupa. Ööunne jääb tavaliselt kell 9 õhtul kuid eile jäi 23.00 . Ja ärkas juba 03.30 üles. Varasemalt on ärganud kuskil 5 aeg. No ei suuda mina teda kauemaks magama saada või ööunne varem panna. Ärkab ikka pool h hiljem üles ja venib see ööunne jäämine sel juhul. Oleks ometi nii et päeva aeg on unedega nagu on, kuid öösel vähemalt magaks. ;( No ma ei saa aru. Üldse nagu magada ei taha.

Samas ärkvel olles on laps rõõmus. Vahest harva viriseb ja nühib silmi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.07 07:31; 25.07 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu põnn on kahe kuu vanune ja kaks nädalat peale. Päeval ei taha üldse magada ja öösiti ärkab vahest iga kahe h tagant ???? Õhtul panen magama teda 2 h. Vahest jäi alles kl 12 öösel magama. Nagu ma olen selle aja jooksul aru saanud, siis kõik on normaalne, muutuv ja ajutine, beebi areneb pidevalt ja tuleb ise kohaneda tema tempoga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 3kuune magab öösel seda paremini mida rohkem ta päeval on maganud. Kui päeval 3h siis õhtul magama panemine tõeline õudus ja laps ärkab ka vara. Kui päeval 5h siis saan ta õhtul 7-8 magama ja magame hommikul 7ni paari söögipausiga.

Oled sa proovind päevaund üks kõik mis nipiga pikendada? Minu omal oli mitmenädalane periood kus magas ainult kõhukotis kui samal ajal kõndisin või õõtsusin. Ja nii ma siis õõtsusin ja kõndisin iga päev vähemalt 4 tundi selle nimel et laps öösel ka magaks.

Ja kas toidad teda päeval ikka piisavalt sageli? Kui ta päeval piisavalt süüa ei saa, siis ärkabki öösel varem ja tihedamini.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 3kuune magab öösel seda paremini mida rohkem ta päeval on maganud. Kui päeval 3h siis õhtul magama panemine tõeline õudus ja laps ärkab ka vara. Kui päeval 5h siis saan ta õhtul 7-8 magama ja magame hommikul 7ni paari söögipausiga.

Oled sa proovind päevaund üks kõik mis nipiga pikendada? Minu omal oli mitmenädalane periood kus magas ainult kõhukotis kui samal ajal kõndisin või õõtsusin. Ja nii ma siis õõtsusin ja kõndisin iga päev vähemalt 4 tundi selle nimel et laps öösel ka magaks.

Ja kas toidad teda päeval ikka piisavalt sageli? Kui ta päeval piisavalt süüa ei saa, siis ärkabki öösel varem ja tihedamini.

Olen kõike proovinud. Lutti suhu toppida, kussutada, rinda anda jne. Ei aita ükski. Ta jääks nagu magama küll uuesti. Kuid jääb nihelema ja lõpuks ärkab ikka oma nihelemise peale. Täna näiteks ta vaid 1 h kokku maganud sellest ajast kui ärkas 03.30 🙁 Ma ei oska enam midagi teha…  esimese lapsega polnud üldse probleeme..

Isegi vankris suudab magada 30 min vaid ja ülejäänud aja niheleb:(

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.07 07:31; 25.07 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled proovinud tuba kottpimedaks teha, nii et oma kätt ka ei näe? Titat tihedalt sisse mähkida et ta sahmerdada ei saaks? Valget müra? Kõhukotti või kandelina? Joogapalli peal kussutada? Hommikupoolikuti pikemat vanniskäiku? Tuba jahedamaks teha?

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu 8nädalane magab öösel ainult käed kokku mähitult, musta värvi müts üle silmade, lutt suus, valge müra masinaga.

Päeval AINULT kõhukotis samal ajal kui mina kõnnin õues. Toas kõndimine ei sobi vanker ei sobi, kindlasti ei sobi oma voodi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan tungivalt lasta kontrollida B12 taset. Selle madal tase tekitab paljudel beebidel uneprobleeme, meil läks kiiresit uni paremaks, kui madalale tasemele jälile saime (beebi oli kõigest 1,5 kuud vana ja juba oli näit väga alla kukkunud, kuigi sünnitusmajas kontrolli käigus oli korras tase) ja hakkasime vitamiini juurde manustama!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimased on väga head nipid/ soovitused.

Samas ärkvel olles on laps rõõmus. Vahest harva viriseb ja nühib silmi.

Kui virilaks muutub ja silmi nühib, siis peaks proovima talle kohe uinak teha. Lugesin kuskilt arvamust, et kui uinak kestab mõni tund või kasvõi 10 min (mõnel kasvuperioodil), et siis vähemalt hea, et uinak oli :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui täiskasvanu on väsinud, muutub ta aeglasemaks ja loiumaks, aga beebidel on täpselt vastupidi – mida väsinum, seda energilisem. Mina enda omaga õppisin ikka tükk aega, et mis need märgid on, et ta väsinud on ja hakkasin teda selle järgi päevaunedesse panema. Mida rohkem päeval magas, seda paremini magas ka öösel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui täiskasvanu on väsinud, muutub ta aeglasemaks ja loiumaks, aga beebidel on täpselt vastupidi – mida väsinum, seda energilisem. Mina enda omaga õppisin ikka tükk aega, et mis need märgid on, et ta väsinud on ja hakkasin teda selle järgi päevaunedesse panema. Mida rohkem päeval magas, seda paremini magas ka öösel.

Minu lapsel ei toimunud kusjuures mitte mingit muutust. Ühtki mõistlikku märki ka ei andnud. Päris keeruline oli. Paningi lihtsalt kella järgi magama – mingil ajal näiteks oli 1,5h üleval ja siis magama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil aitas valge müra. Youtubest leiab neid igasugu, tööstusventilaatorite soundid jne. Heli USB-pulgale ja miski läbi võimendi vaikselt mängima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma soovitaks ka sissemähkimist (swaddling ingl k, selleks erinevaid kookoneid ka, aga saab põhimõtteliselt ka tekiga). Mul beebi ei osanud üldse magama jääda kui käed lahti, tekkis see moro refleks mis üles ajas. Võibolla aitab ka valge müra kasutamine.

Mina ei vahetanud lõpuks ka beebil öösel mähet, kui just kuulda polnud et kakas- lihtsalt see tegevus juba ajas ta nii üles et oli raske magama tagasi saada. Lisaks pidi ju kookonist ka selleks ajaks välja võtma. Muidugi kui kakab, siis ei ole midagi muud kui lihtsalt see tegevus võimalikult kiirelt, vaikselt ja pimedas ära teha.

Mina ei täheldanud ka beebil mingeid väsimuse märke (kui, siis muutus mingi hetk lihtsalt virilaks, aga see oli pigem juba üleväsimuse märk). Lõpuks lihtsalt paningi ka 1,5h tagant magama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsel ei toimunud kusjuures mitte mingit muutust. Ühtki mõistlikku märki ka ei andnud. Päris keeruline oli. Paningi lihtsalt kella järgi magama – mingil ajal näiteks oli 1,5h üleval ja siis magama.

Minu esimene laps oli ka selline. Vaatasin pidevalt kella ja selle järgi tegutsesin. Liiga kaua ei tohtinud üleval olla, muidu oli üleväsinud ja ei jäänud üldse magama, vaid ainult nuttis. Teine laps mul andis kohe väga selgelt märku väsimusest ja temaga oli palju lihtsam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapse une nimel võimlemine tasub varem või hiljem ära, sest mida vähem magab, seda raskemaks läheb. See, et (osadel) teistel lihtsam on, tuleb lihtsalt ära unustada.

Ja igale meetodile tuleb enne mahakandmist aega anda ja kui sobiv leitud, olla valmis, et see varsti enam ei tööta…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Beebi vanust 2 kuud ja nädal. Päevas magab kokku 3-4 h. Poole tunni kaupa. Ööunne jääb tavaliselt kell 9 õhtul kuid eile jäi 23.00 . Ja ärkas juba 03.30 üles. Varasemalt on ärganud kuskil 5 aeg. No ei suuda mina teda kauemaks magama saada või ööunne varem panna. Ärkab ikka pool h hiljem üles ja venib see ööunne jäämine sel juhul. Oleks ometi nii et päeva aeg on unedega nagu on, kuid öösel vähemalt magaks. ;( No ma ei saa aru. Üldse nagu magada ei taha.

Samas ärkvel olles on laps rõõmus. Vahest harva viriseb ja nühib silmi.

Vabandust, aga ma ei saa murest aru. Beebi (2 kuune) läks ööunne kell 23:00 ja ärkas 03:30? Kas see on probleem? See on ju 4,5 tundi und järjest (super!), või saan ma totaalselt millestki valesti aru? ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka ei saa aru. Kas TA tahab, et 2-kuune laps magaks terve öö? Selline luksus on küll väga vähestel. Meil 6-kuune ja ikka iga 2 tunni järel üleval. Tiss jälle suhu ja nii me magamegi. Ühesõnaga ma pole selle poole aasta jooksul maganud kordagi terve öö korraga. Kusjuures meie laps on kuldmagaja. Just selles mõttes, et ta magab ilusti päeval, magama jäämisega pole kunagi probleeme. Ta võib vabalt ka oma mängutekil tunniks silma kinni panna. Magab hetkel 2-3 korda päevas. 2 korda pikema une ehk 1,5-2h korraga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Beebi ja mitmikud Ülivähe unetunde