Esileht Ilu ja tervis Ülivalus, punane ja kipitav kurk

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Ülivalus, punane ja kipitav kurk

Postitas:

Tere!
Kirjutan oma mure siia äkki oskate veel midagi soovitada. Kurk on valus ligi 2 nädalat(lisaks sellele ka hingamisteed valusad),lümfisõlmed paistes ja endal selline tunne, et kõik on paistes, mis seal kurgu ja hingamisteede kandis asub. Ennem proovisin kõike looduslikku jne, ei aitanud miski. Läks hoopis järjest hullemaks, lõpuks süüa/juua enam ei saanud, hääl oli läinud ja magada ka enam polnud võimalik.
Eile lõpuks kirjutas arst Bioparoxit, muud ta enam soovitada ei osanud kuna olen rase. Vaatas kurku, katsus, kurk oli tulipunane. Ei tea, kas seegi aitab ja igatahes tänane olukord veel hullem. Kurgus on koguaeg mingi klimp(röga)ees, isegi kui ma üritan kurgu kuidagi puhtamaks saada, siis pole see võimalik, sülje neelamine teeb ka valu aga neelata tuleb, kuna kurku koguneb kogueg miski. Kui proovin välja köhida seda, siis tuleb nüüd koos verekiudega – see ehmatas veel rohkem ära:( Rääkisin ka perearstiga, eks homme lähen uuesti ta juurde aga ta ei oska ka enam midagi soovitada. Pani mulle 18.aprill kurgu arsti juurde aja aga sinna veel nädal aega, ei tea kuidas vastu pean:( Ei julge midagi süüa ka, ei leevenda seda ka mesi enam. Kardan, et varsti kurk nii ärritunud, et üldse enam miski alla ei lähe. Lisan veel, et pole kunagi nii jubedat kurguvalu tundnud ja niikaua pole ka kestnud.
Sai pikk jutt aga äkki saan siit mingeid soovitusi, äkki keegi sama läbi elanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene asi, kui tunnen, et kurk hakkab haigeks jääma, teen soolalahuse ja kuristan sellega. Vahel harva, kui pean protseduuri kordama. Tavaliselt saan juba abi esimesest korrast. Sinul on asi juba kaugele läinud ja ei tea, kas sellest abi on. Proovida ju võid, sest see on süütu tegevus ega tohiks sulle halvasti mõjuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mnjah, võib olla streptokokk kurgus. Kas palavikku on? Veel on võimalik, et angiin või farüngiit. Siiski selle 2 nädala kohta kahtlustaks streptokokki, sellele oleks vaja antibiots peale kiiremas korras. Mõni agaram perearst teeb ka streptokoki kiirtesti (võtab spets vatitikuga kurgust proovi, vastused saab mõne minutiga).
Perearst peaks suutma sellist asja diagnoosida ja ravida, mitte saatma eriarstile ja panema patsienti veel 1 nädal ootama. Kui perearst seda teha ei suuda, ma ei saa aru, kust nad siis tulevad ideele, et peaksid tohtima teha näiteks pisikirurgiat perearstipraksises?
No see viimane oli lihtsalt mõttetera.
Muidu- naaaaaaaatukene leevendab õli või või manustamine.
Kuna sa oled rase, siis ära omal käel mingeid käsimüügiravimeid hakka katsetama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.04 17:00; 11.04 17:02; 12.04 14:40;
To report this post you need to login first.

Vaatan, et oled 38+ nädalas omadega? Sellisel juhul võiks ju su tore perearst sulle näituseks amoxicillini peale panna, kui just penitsilliiniallergiat ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.04 17:00; 11.04 17:02; 12.04 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vaatan, et oled 38+ nädalas omadega? Sellisel juhul võiks ju su tore perearst sulle näituseks amoxicillini peale panna, kui just penitsilliiniallergiat ei ole.
[/tsitaat]
Ah jaa, lisan veel(läks meelest ära lisada kohe), et ennem seda mis ta mulle eile välja kirjutas, tegin ka 7-päevast kuuri ab Ospen, mitte midagi paremaks ei läinud:( Eile sai ka vereproov tehtud, mis oli korras, veres bakteriaalset põletikku polnud. Homme pean küsima, äkki vaja mingit eriproovi tegema verest, sest asi kisub jube kahtlaseks. Kas tõesti tavalisest vereproovist näeb kõike põletikke vms, mis kurguvalu-ja hingamisteedega seotud on. Ei oska ennast paremini sõnastada:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja muidugi üks rumal küsimus, kuigi mul mandlid ära opereeritud, kas on võimalik, et mul on angiin nt. Samas palavikku mul pole olnud ja olen selline inimene, kellel see tekib ikka üliharva. Ei mäletagi kuna üldse viimati palavik oli.
Ma küll pöördun arsti poole aga üritan ka ise välja uurida, mis selle kurguga nüüd toimub.
Kurtsin ka ämmaemandale juba 26.märts, et kurk kuidagi valus, tema soovitas kuristada kurku saialilleteega ja kasutada mett jne. Mõni päev oli nagu enam-vähem juba ja siis äkki läks järjest halvemaks see asi. Iga kord uuriti, ega ometi palavikku pole, sest see ei ole nüüd hea kui raseduse lõpus tuleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen endal ja tütrel viimasel ajal kurguvalu puhul kaela määrinud saialilletinktuuriga ja salli natukeseks ajaks ümber kaela pannud, tundub küll, et aitab ja hullemaks kindlati ka ei tee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anzu, sul kõrvetisi ka on?

Mul on refluksiga kunagi suuremad hädad olnud ning söögitoru ja kurk sai lõpuks maohappest nii ära puretud, et hakkasidki igasugu põnevad elud seal endale kodu otsima. Sain läbi pika nutu ja hala ka lõpuks eriarstile. Ta tegi mulle mingi põneva kuuri, määris üle nädala mingit imelikku rohtu kurku. Siis ma sain asja korda. Praegu rasedusega on enam-vähem sama kohutav olla, aga midagi raviks ei lubata kasutada. Ütlevad ainult, et saialill ja aloe vera. Kuigi pean lisama, et suure tõenäosusega sul ikka mõni muu häda (või sama häda tunduvalt kaugemale läinud), sest palaviku üle pole ma kurtnud. Kurk ja häälepaelad on muidugi täiesti kurnatud ja läbi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega hetkel vist targemat teha ei ole, kui soolveega loputada. Tee seda kohe palju – iga tund kasvõi. Mul väga nõrk kurk endal ja ainus skeem, mis aitas oligi – keedetud vesi meresoolaga (ehk siis loputamine, kuristamine) ja nende kuristamiste vahepeal ka tonsilgon. Seda peab alguses võtma tihedamini – pakendi infolehel täpne doseerimine oemas. Ja seda võtta nii, et ära kohe alla neela, hoia nö \”kurgu peal\”, niipalju kui õnnestub. Kaks päeva intensiivset selelaadset tegutsemist on mind alati päästnud, ku on olnud päästmine võimalik. Jah, mõningate haiguste puhul aitab ainult AB. Las arst võtab kurgust proovi. Ja sul nädalaid päris palju juba -ehk et on AB, mida võiksid võtta ja asja kontrolli alla saada. Selle peaks enne sünnitust ikka korda tegema.
Kui valutab, võta paratsetamooli. Selle kirjelduse järgi on küll natuke kahtane, et need leebed võtted aitavad. Ära nädal aega küll oma kurguarsti aega oota…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ravim mida arst mulle peale eilsest kurgu läbivaatamist kirjutas Bioparox on ju ka lokaalne antibiootikum, mida pihustan otse kurku ja 3*päevas. Ennem juba sain 7 päeva Ospen ab ja ei mingit mõju. Kauemaks aga ta ei tahtnud seda välja kirjutada.
Tekkiski küsimus kui tihti võib soolaveega kurku kuristada? Ei leidnud kuskilt selle kohta mingit infot:)
Eks ma siis nüüd loodan, et see ravim mis mulle eilsest määratud ja soolavesi kuidagi stabiliseerivad seda olukorda ja läheb siiski paremaks.

Kõrvetisi mul õnneks pole(ptüi-ptüi) peale seda kui kõhuke allapoole laskunud. Ennem ikka oli neid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen ka soolaveest ja Tonsilgoni tilkadest alati abi saanud. Soolavesi tee leige ja suht lahja. Kurista nii tihti kui meelde tuleb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.04 22:05; 11.04 22:54; 12.04 18:52; 12.04 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soolveega kurista nii tihti, kui saad. Seda soolvett sa ju alla ei neela, niiet kahjulik ta pole küll kuidagi. Noja, natuke läheb kõhtu ka aga see on ju puhas sool. Ja kui sul aurumasin kodus on, siis see ka hea abivahend. Ma olen sinna ka saialille teed sisse pannud ja seda saialille auru hinganud – aitab.
AB – võib olla, et see konkreetne AB lihtsalt ei sobinud. Ma ilmselt laseks mingi sobiva ja nn laia spektri AB välja kirjutada. Näiteks Sumamed Forte sobiks sinu kirjeldusega. Ma ei jaksa praegu infolehte läbi lugeda, ehk ma ei tea selle mõjust rasedusele. Lastele al 2. eluaastast sobib. Ta hea AB – võtad kolm päeva ainult.
Bioparox – no ei ole see rohi mind iial aidanud, ega ka mu lapsi. Niiet ma ei ole selle rohu otstarbest aru veel saanud. Mõttetu raharaiskamine minu jaoks alati. Enam ei lase seda kirjutada kunagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

panen lingi veel ühest võimalikust variandist miks AB ei mõjunud.
http://www.tarbija24.ee/804474/mononukleoos-pikaaegset-vasimust-tekitav-viirushaigus/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.04 22:05; 11.04 22:54; 12.04 18:52; 12.04 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind on küll Bioparox väga hästi aidanud. Aga kuna ta kuivatab limaskesta, siis soovitas arst kindlasti mingit õli (mina kasutasin astelpaju-saialilleõli) ka kurku lasta. Ja üle 7 päeva järjest ei tohi ka kasutada samal põhjusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

No kui juba Ospeni kuur ei aidanud, siis tõenäoliselt on siiski tegemist viirusinfektsiooniga. Streptokokk on ka Ospenile tundlik. Angiin sul ei saa olla, kui mandlid on eemaldatud.
Vereproovist otsitakse tavaliselt kahte põletikunäitajat: CRV ja kõrgenenud leukotsüüte. Ka settereaktsiooni kiirus näitab haigust. Ma usun, et sinu perearst on need testid teinud. Need näitavad üldpõletikku. Sellist asja pole olemas, et kopsupõletikule on omad markerid ja kõrvapõletikule omad.
Ainuke asi, mis vbl oleks mingit selgust toonud, oleks olnud neelukülv. Kuna aga sa oled juba AB saanud, siis tuleks nüüd külvi andmisega oodata pisut (1- 2 nädalat).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.04 17:00; 11.04 17:02; 12.04 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain just arsti juures ka ära käidud kuna nagunii pidin poisiga käima.
Vaatas kurku ja ütles, et ikka punane jh ja nagu oleks seal mingi pisike veresoon lõhkenud(et päris alla ta ei näe), ega ma ei imesta ka kui kurk nii ärritatud on. Võtan aga Bioparox’i edasi, lisaks ostsin saialilleõli ka ja muidugi kuristan soolveega ka lisaks.
Soovitas ikka kolmapäeval kurguarstile minna kui veel valutab, eks elame-näeme, sinna veel mitu päeva. Pakus ka võimalust, et võib mononukleoos olla. Lümfisõlmed ju paistes ja igal pool kus kurgule ei vajuta valus.

Ja ise arvan, et võibolla rasedus ka võimendab seda kurguasja, et tuleb minna ja ära sünnitada varsti, siis kaovad kõik hädad ära 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks ta siis mononukleoosi testi ei teinud? oleks vähemalt selge pilt olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.04 22:05; 11.04 22:54; 12.04 18:52; 12.04 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]miks ta siis mononukleoosi testi ei teinud? oleks vähemalt selge pilt olnud.[/tsitaat]

selle peale ma ise ei tulnud aga kuna vastuvõtt oli õhtul, nüüd kella 17 ajal, siis vereproovi poleks nagunii võimalik teha. aga homme oleks küll võimalik ju. Ei tea, kas pean minema ja küsima, et teeks siiski.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]anzu111 kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

selle peale ma ise ei tulnud aga kuna vastuvõtt oli õhtul, nüüd kella 17 ajal, siis vereproovi poleks nagunii võimalik teha. aga homme oleks küll võimalik ju. Ei tea, kas pean minema ja küsima, et teeks siiski.[/tsitaat]
muidugi peaks. sünnitus on niigi suur koormus organismile ja kui sel ajal veel mingi viirusega võidelda, siis oleks hea vähemalt teada millega tegu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.04 22:05; 11.04 22:54; 12.04 18:52; 12.04 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna võeti siis verd aga vastuse saab alles nädala algul, et nüüd pean ootama.

Aga juba ära väsitanud see asi, koguaeg mingi lima/röga vms kurgus ees, magada ei lase. Juba nii tahaks sellest valust ja jamast lahti saada:(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Ilu ja tervis Ülivalus, punane ja kipitav kurk

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.