Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ulmelised ootused töötajale

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Teema: Ulmelised ootused töötajale

Postitas:

Mind ajab naerma, kuidas teeindussektoris otsitakse töötajaid olematu palga eest.

Näiteks otsitakse: Aktiivne särasilm Kristiine ALDOS. Tunnipalk 4 eurot bruto.

No leidke inimene, kellel sellise närutamise juures silm säraks 😀

+104
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.09 12:03; 23.09 15:26; 23.09 16:19; 23.09 17:49; 23.09 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah ja kui palju neid on, kes seal käivad ennast proovile panemas! Ma imestan, et toidupoes üldse kaubaväljapanijad ja kassiirid veel töötavad. Minu meelest peaks Eestis olema praeguseks juba pooled poed kinni, sest pole piisavalt tööjōudu kellega kauplust normaalselt töös hoida aga ilmselt kōigile ohutus ja tervise normatiividele vilistades on see siiski vōimalik. Nii kaua kui riiklikud toetused üksikemadele/isadele,lahutatutele,leskedele, puudega inimestele, jne. on alla inimväärsuse normi see saab veel kesta.

+29
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.09 12:11; 23.09 12:24; 23.09 17:26; 24.09 00:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii kaua kui riiklikud toetused üksikemadele/isadele,lahutatutele,leskedele, puudega inimestele, jne. on alla inimväärsuse normi see saab veel kesta.

Riiklikud toetused üksikemadele ja -isadele? Lahutatutele?? Miks peaks riik neid toetama? Lahutatuid?? Nagu tõsiselt või lihtsalt kogemata kirjutasid?

+51
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii kaua kui riiklikud toetused üksikemadele/isadele,lahutatutele,leskedele, puudega inimestele, jne. on alla inimväärsuse normi see saab veel kesta.

Riiklikud toetused üksikemadele ja -isadele? Lahutatutele?? Miks peaks riik neid toetama? Lahutatuid?? Nagu tõsiselt või lihtsalt kogemata kirjutasid?

Tavaliselt keskmise sissetulekutega peredes lahutuse korral langeb üks leibkonna liikmetest vaesusesse(tavaliselt ema lastega, harvem isa lastega) ja riik peaks teda siis ju ometigi toetama, et lastel säiliks elustandard.

+6
-39
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.09 12:11; 23.09 12:24; 23.09 17:26; 24.09 00:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt keskmise sissetulekutega peredes lahutuse korral langeb üks leibkonna liikmetest vaesusesse(tavaliselt ema lastega, harvem isa lastega) ja riik peaks teda siis ju ometigi toetama, et lastel säiliks elustandard.

Lahutatute puhul peaks eksabikaasa siiski oma lapsi toetama, mitte nii et lahutavad ära ja siis on lapsed riigi kukil.

+63
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.09 12:29; 23.09 19:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt keskmise sissetulekutega peredes lahutuse korral langeb üks leibkonna liikmetest vaesusesse(tavaliselt ema lastega, harvem isa lastega) ja riik peaks teda siis ju ometigi toetama, et lastel säiliks elustandard.

no tule jumal appi, miks peaks maksumaksja toetama inimest, kes mingi suvalise ossiga karja lapsi on teinud???
niigi juba toetab, olgu see siis tasuta haridus või tervishoid vms
samuti maksab selles olukorras teine vanem elatist. kui ei maksa, siis maksab riik elatisabi

+43
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ALDO-st veel täpsemalt rääkida, siis sinna peaks tegelikult tulema juurde veel protsent läbimüügi pealt, aga vähem külastatavates poodides jääb sissetulek ikkagi kesiseks. Olen ise seal töötanud ja see sära kaob ruttu silmist, kui pead agressiivselt igat klienti ründama, enamus päevast keset poodi seisma ja vahtima, ülemused on napakad jne. Töötan teeninduses hetkel ülikooli kõrvalt ja see on väga motiveeriv kõrghariduse saamiseks, et ei peaks eluaeg sellise näruse palga eest mingite jobude pilli järgi tantsima.

+57
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.09 14:38; 24.09 12:11; 25.09 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah ja kui palju neid on, kes seal käivad ennast proovile panemas! Ma imestan, et toidupoes üldse kaubaväljapanijad ja kassiirid veel töötavad. Minu meelest peaks Eestis olema praeguseks juba pooled poed kinni, sest pole piisavalt tööjōudu kellega kauplust normaalselt töös hoida

Eks suuremates linnades käsitlevad paljud töökohta kaubanduses ajutise tööna/lisatööna ja sobib see, et saab töötada ka osalise koormusega, ka ebatraditsioonilise (mitte 9-5) töögraafikuga jne. Kaadri voolavus on ilmselt suur – ühed leiavad parema töö ja lähevad, teised tulevad – ja nii kogu aeg. Ei minda sinna muidugi silmi säratama – ah, eks paljud töökuulutused on üldse mingite koomikute poolt kokku kirjutatud, teistes valdkondades ka!

Teisiti on väikelinna Konsumis. Seal on töötajaid, kes on mulle tuttvate nägudega juba lapsepõlvest (olen praegu 40+). Poodi ennast on mitu korda ümber ehitatud – need tuttavad näod on jäänud. Ja lausa õnnetud nad ei näi kah olevat – tunduvad kui inimesed oma elemendis, kes suhtuvad ostjatesse ikka pmst hästi. Vaevalt nad suuri palkasid saavad, aga vähemalt sisseharjunud ja tubane töö – asi seegi. Või mõni teenib pinsilisaks.

+28
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.09 14:42; 23.09 16:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ALDO-st veel täpsemalt rääkida, siis sinna peaks tegelikult tulema juurde veel protsent läbimüügi pealt, aga vähem külastatavates poodides jääb sissetulek ikkagi kesiseks. Olen ise seal töötanud ja see sära kaob ruttu silmist, kui pead agressiivselt igat klienti ründama, enamus päevast keset poodi seisma ja vahtima, ülemused on napakad jne. Töötan teeninduses hetkel ülikooli kõrvalt ja see on väga motiveeriv kõrghariduse saamiseks, et ei peaks eluaeg sellise näruse palga eest mingite jobude pilli järgi tantsima.

Minu jaoks on see miinus, kui müüja pinda käib oma küsimustega, et kuidas saan aidata jne. Pigem hoian sellistest kauplustest eemale, kus niiöelda “seljas elatakse”. Aga need poodide lollid ülemused ilmselgelt sellest aru ei saa. Tegelikult kaotavad nii mõnegi ostujõulise kliendi sellist poliitikat ajades.

+54
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.09 12:03; 23.09 15:26; 23.09 16:19; 23.09 17:49; 23.09 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on see miinus, kui müüja pinda käib oma küsimustega, et kuidas saan aidata jne.

Miks?
Vastad sellele müüjale elementaarset tõtt, et “Kahjuks ei saa aidata, sest ma veel ise ka ei tea, mida ma tahan”
Lihtne.

+13
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.09 15:30; 23.09 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ääretult masendav. Eriti kui neid olematu palgaga ja pikkade päevadega töökohti üritatakse mõttetute lisadega näiliselt ahvatlevamaks muuta töökuulutustes.

Samuti näitab see selgelt ära, miks on Eestis nii jube teeninduskvaliteet, võrreldes näiteks Rootsiga. Pole võimalik ju teha kirega ja pideva naeratusega tööd kui saadava palga eest poleks võimalik ka kõik ära makstes üürida Tallinnas ühetoalist korterit kommunaalidega.

Häbiväärseks teeb selle kõik veel see, et kaupluste rendipindade hinnad on skandinaaviamaadega võrreldes oluliselt väiksemad ja samaväärne kaup poodides tihti kallim. Ahnus on see, ei midagi muud.

/ninakaspreili

+39
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on see miinus, kui müüja pinda käib oma küsimustega, et kuidas saan aidata jne.

Miks?

Vastad sellele müüjale elementaarset tõtt, et “Kahjuks ei saa aidata, sest ma veel ise ka ei tea, mida ma tahan”

Lihtne.

Sellest küll abi pole. Ütled, et ei soovi abi, vaatan lihtsalt ringi. Siis jääd näiteks mõnda musta värvi kontsakinga vaatama ja kohe on teenindaja kõrval, et näete, meil on sealpool ka veel musta värvi kontsakingad. No krt, ma ei ole pime ja kui ma ütlesin, et vaatan lihtsalt ringi, siis vaatan ringi. Tavaliselt selle teise juurdeastumise pärast lähen poest minema ka.

+40
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eriti õudne on see pinda käimine Denim Dreami keti poodides. Ma lähen sinna poodi vaid relva ähvardusel.

+30
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.09 12:03; 23.09 15:26; 23.09 16:19; 23.09 17:49; 23.09 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on see miinus, kui müüja pinda käib oma küsimustega, et kuidas saan aidata jne.

Miks?

Vastad sellele müüjale elementaarset tõtt, et “Kahjuks ei saa aidata, sest ma veel ise ka ei tea, mida ma tahan”

Lihtne.

Sellest küll abi pole. Ütled, et ei soovi abi, vaatan lihtsalt ringi. Siis jääd näiteks mõnda musta värvi kontsakinga vaatama ja kohe on teenindaja kõrval, et näete, meil on sealpool ka veel musta värvi kontsakingad. No krt, ma ei ole pime ja kui ma ütlesin, et vaatan lihtsalt ringi, siis vaatan ringi. Tavaliselt selle teise juurdeastumise pärast lähen poest minema ka.

No just. Ja mina mõtlesin, et olen ainuke, keda selline pealetükkivus häirib ja tülitamise peale ära kõnnib. Mõne väiksema poe korral suisa vaatan enne sisenemist, kas seal seal mõni ostja juba on, et mitte ise ohvriks sattuda :).

+33
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest küll abi pole. Ütled, et ei soovi abi, vaatan lihtsalt ringi. Siis jääd näiteks mõnda musta värvi kontsakinga vaatama ja kohe on teenindaja kõrval, et näete, meil on sealpool ka veel musta värvi kontsakingad. No krt, ma ei ole pime ja kui ma ütlesin, et vaatan lihtsalt ringi, siis vaatan ringi. Tavaliselt selle teise juurdeastumise pärast lähen poest minema ka.

Sama siin! Kui mina tahan riiulite vahel muneda ja mõelda, siis mitu korda juurde tulek ja millegi soovitamine mõjub tagant kiirustamisena, et osta juba ometi midagi ära – ja see mulle ei meeldi. Kui mul ei lasta rahulikult muneda – siis ma lähen sisemiselt närviliseks ja sealt poest ostmata minema. Ostan mõnest rahulikumast poest või internetist.

Parim müüja nn. keskmisele eestlasele on see, kes ei ela seljas. Aga kui klient ise pöördub küsimusega, siis oskab rahuliku ja asjaliku vastuse anda.

+37
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.09 14:42; 23.09 16:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eriti õudne on see pinda käimine Denim Dreami keti poodides. Ma lähen sinna poodi vaid relva ähvardusel.

No kui kui mina viimati Denim Dreamis käisin, siis pidin lausa paar minutit ootama, et müüja vabaneks, lobises seal tuttava või ülemuse või erariietes teise vahetuse töötajaga leti taga. ma ei suuda ise küll neid kõiki riiuleid läbi vaadata, tavaliselt pöördun kohe peale sisenemist müüja pole, et otsin sellist ja sellist asja.
Kui ma mõnes poes tõesti lihtsalt vaatan, siis vastangi müüjale nii, keegi pole teist korda ligi hüpanud va võibolla mõnes suuremas Rademaris kui saali teise otsa olen jõudnud ja sealne müüja ilmselt ei näinud, et olen ühe töötajaga juba suhelnud. No pole probleem teist korda öelda, et lihtsalt vaatan või kui tere öeldakse, siis teretusele vastata (elementaarne ju tegelikult) ja edasi kõndida, keegi pole mulle järele jooksnud kui juba lühidast teretusest on aru saada, et ma hetkel abi ei vaja.
Minu poest minema astumise põhjused on pigem sellised, kui müüja lobiseb telefoniga või teise müüjaga ja ei tee kliendist väljagi või ma ei leia müügisaalist ühtegi vaba müüjat, kes oleks mulle huvipakkuvat eset valmis näitama, õiget suurust otsima või lihtsalt mõnele küsimusele vastama.

+6
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eriti õudne on see pinda käimine Denim Dreami keti poodides. Ma lähen sinna poodi vaid relva ähvardusel.

Ma käisin mõni aeg tagasi mehega Denim Dreamis. Müüjaks oli väga kena noor tütarlaps. Alguses oli kõik väga viisakas. Mees otsis mingit t-särki, aga tema kehaehitusega tavaliselt ükski ei sobi. Varrukatest kiilub kinni nagu alati. Lõpuks mees leidis ühe t-särgi, mis sobis ja tuli välja, et see oli üks odavamatest särkidest üldse. Teenindaja lõi särgi leti taga sisse, mees maksis ära, järgmisena teenindaja tuli leti tagant välja, ulatas kahel käel särgi nagu äärmiselt hinnalise eseme mehele ja tegi kõrvuni naeratus huulil niksu mehe ees. Vot see oli kirss tordil ja tükk aega naersime mehega, mis imetempe on need ülemused küll teenindajatel ei käse teha.

+30
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eriti õudne on see pinda käimine Denim Dreami keti poodides. Ma lähen sinna poodi vaid relva ähvardusel.

Ma käisin mõni aeg tagasi mehega Denim Dreamis. Müüjaks oli väga kena noor tütarlaps. Alguses oli kõik väga viisakas. Mees otsis mingit t-särki, aga tema kehaehitusega tavaliselt ükski ei sobi. Varrukatest kiilub kinni nagu alati. Lõpuks mees leidis ühe t-särgi, mis sobis ja tuli välja, et see oli üks odavamatest särkidest üldse. Teenindaja lõi särgi leti taga sisse, mees maksis ära, järgmisena teenindaja tuli leti tagant välja, ulatas kahel käel särgi nagu äärmiselt hinnalise eseme mehele ja tegi kõrvuni naeratus huulil niksu mehe ees. Vot see oli kirss tordil ja tükk aega naersime mehega, mis imetempe on need ülemused küll teenindajatel ei käse teha.

Jah, järgmine kord läheb su mees üksi särki ostma jak küll ta siis teada saab mis imetempe need müüjatarid oskavad.

+21
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.09 12:11; 23.09 12:24; 23.09 17:26; 24.09 00:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eriti õudne on see pinda käimine Denim Dreami keti poodides. Ma lähen sinna poodi vaid relva ähvardusel.

Ma käisin mõni aeg tagasi mehega Denim Dreamis. Müüjaks oli väga kena noor tütarlaps. Alguses oli kõik väga viisakas. Mees otsis mingit t-särki, aga tema kehaehitusega tavaliselt ükski ei sobi. Varrukatest kiilub kinni nagu alati. Lõpuks mees leidis ühe t-särgi, mis sobis ja tuli välja, et see oli üks odavamatest särkidest üldse. Teenindaja lõi särgi leti taga sisse, mees maksis ära, järgmisena teenindaja tuli leti tagant välja, ulatas kahel käel särgi nagu äärmiselt hinnalise eseme mehele ja tegi kõrvuni naeratus huulil niksu mehe ees. Vot see oli kirss tordil ja tükk aega naersime mehega, mis imetempe on need ülemused küll teenindajatel ei käse teha.

Meil ülemused käivad peale, et tutvustaksime ennast kliendile nimeliselt, nö personaalsema teeninduse jaoks. Et kui tulete meie poe uksest sisse, siis tuleksime teile uksele vastu: “Tere, mina olen Mari Aas, kuidas saan Teid aidata?” See on eestlase jaoks nii võòras, et oleme püüdnud seda igati vältida, kuid ikka jõulisemalt surutakse juhtkonna poolt seda peale. Ausalt öeldes, teenindaja seisukohast on see päris ebamugav, sest enamus inimesi kohmetub ega tea, mida vastu öelda. Nad ei tule ju ometi meie juurde tuvusi looma ja neil on täiesti ükskõik, kas seal leti taga on Mari vòi Malle.

+51
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ülemused käivad peale, et tutvustaksime ennast kliendile nimeliselt, nö personaalsema teeninduse jaoks.

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.09 15:30; 23.09 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eriti õudne on see pinda käimine Denim Dreami keti poodides. Ma lähen sinna poodi vaid relva ähvardusel.

Ma käisin mõni aeg tagasi mehega Denim Dreamis. Müüjaks oli väga kena noor tütarlaps. Alguses oli kõik väga viisakas. Mees otsis mingit t-särki, aga tema kehaehitusega tavaliselt ükski ei sobi. Varrukatest kiilub kinni nagu alati. Lõpuks mees leidis ühe t-särgi, mis sobis ja tuli välja, et see oli üks odavamatest särkidest üldse. Teenindaja lõi särgi leti taga sisse, mees maksis ära, järgmisena teenindaja tuli leti tagant välja, ulatas kahel käel särgi nagu äärmiselt hinnalise eseme mehele ja tegi kõrvuni naeratus huulil niksu mehe ees. Vot see oli kirss tordil ja tükk aega naersime mehega, mis imetempe on need ülemused küll teenindajatel ei käse teha.

Meil ülemused käivad peale, et tutvustaksime ennast kliendile nimeliselt, nö personaalsema teeninduse jaoks. Et kui tulete meie poe uksest sisse, siis tuleksime teile uksele vastu: “Tere, mina olen Mari Aas, kuidas saan Teid aidata?” See on eestlase jaoks nii võòras, et oleme püüdnud seda igati vältida, kuid ikka jõulisemalt surutakse juhtkonna poolt seda peale. Ausalt öeldes, teenindaja seisukohast on see päris ebamugav, sest enamus inimesi kohmetub ega tea, mida vastu öelda. Nad ei tule ju ometi meie juurde tuvusi looma ja neil on täiesti ükskõik, kas seal leti taga on Mari vòi Malle.

Oijah, mis inimesed need ülemused küll on. Nagu oleks peaga vastu betooni kukkunud. Ega ma sellepärast rohkem ostma hakka, kui teenindaja oma täisnime ütleb. Nagu egiptuse turul juba, kus pean kaupmeeste eest põgenema.

+34
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.09 12:03; 23.09 15:26; 23.09 16:19; 23.09 17:49; 23.09 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ajab naerma, kuidas teeindussektoris otsitakse töötajaid olematu palga eest.

Näiteks otsitakse: Aktiivne särasilm Kristiine ALDOS. Tunnipalk 4 eurot bruto.

No leidke inimene, kellel sellise närutamise juures silm säraks ????

Aga naera ja oledki võimeline seal ka naerma. Hetkel naerad ilma palgata, miks siis 4 eurot tunnis tõsiseks teeb?
Kui see kaupluse omanik tahab ikkagi tööd, tuleb tal lõpuks ikkagi valida keegi, kes kõige enam sobib. Ja teenindus sektorist peaksid depressiivsed inimesed nii kaugele hoidma kui vähegi saab. Selles osas väga tubli omanik. Inimese rõõmus olek on paljudele loomulik olek ja selliseid pood otsibki. Kui ei leia, paneb uksed lukku ja lõpuks kõivad kõik ühes linna suures keskuses poes. Tekivad järjekorrad ja tekivad ummikud….

0
-25
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.09 17:52; 22.02 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ajab naerma, kuidas teeindussektoris otsitakse töötajaid olematu palga eest.

Näiteks otsitakse: Aktiivne särasilm Kristiine ALDOS. Tunnipalk 4 eurot bruto.

No leidke inimene, kellel sellise närutamise juures silm säraks ????

Aga naera ja oledki võimeline seal ka naerma. Hetkel naerad ilma palgata, miks siis 4 eurot tunnis tõsiseks teeb?

Kui see kaupluse omanik tahab ikkagi tööd, tuleb tal lõpuks ikkagi valida keegi, kes kõige enam sobib. Ja teenindus sektorist peaksid depressiivsed inimesed nii kaugele hoidma kui vähegi saab. Selles osas väga tubli omanik. Inimese rõõmus olek on paljudele loomulik olek ja selliseid pood otsibki. Kui ei leia, paneb uksed lukku ja lõpuks kõivad kõik ühes linna suures keskuses poes. Tekivad järjekorrad ja tekivad ummikud….

See kaupluse omanik võiks oma ahnust veidigi piirata ja inimväärset palka maksta. Tallinna tingimustes ei ela kuidagi 4 eurot tunnis ära, kahtlen kas väljaspool tallinnatki sellega hakkama saab. Ja ma ei naera teenindajate üle, vaid naeran rumalate väiklaste ahnete omanike üle, kes ootavad säravat töötajat sandikopikate eest. Sellise palgaga ei saa endale täisväärtuslikku toitugi lubada, mis on esimene tingimus inimese säramiseks (maslow püramiid).

+23
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.09 12:03; 23.09 15:26; 23.09 16:19; 23.09 17:49; 23.09 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parim müüja nn. keskmisele eestlasele on see, kes ei ela seljas. Aga kui klient ise pöördub küsimusega, siis oskab rahuliku ja asjaliku vastuse anda.[/quote]

Seepärast ma ostangi enamuse oma vajalikest asjadest Tartu kaubamajast. Need müüjad ei ela seljas.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Er

Mina ütlen alustuseks Denim Dreami ketti kiituseks, et vähemalt on seal üldiselt normaalne kaup. DD Outletti ma ei külasta, sest ma lihtsalt ei kannata kauba üleküllust. Aga e- poest olen ostnud ja ostan ka edaspidi.
Kauplustes nad vist aeg- ajalt muudavad oma pöördumisi, eelmiselt nädalal oli minu jaoks midagi uut: Mis teie garderoobis hetkel puudu on? Ma vastasin, et ausalt öeldes nagu polegi midagi puudu. Mille peale sain vastuseks, et alati on midagi puudu 🙂

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eriti õudne on see pinda käimine Denim Dreami keti poodides. Ma lähen sinna poodi vaid relva ähvardusel.

Denim Dream ja muud sinna ketti kuuluvad poed on ühed ainsad, kus on teenindus stabiilselt viisakas ja sõbralik. Tunned, et oled poodi oodatud. Eeldades, et sa ei ole autist, ei mõista, miks on raske müüale lihtsalt viisakalt tere vastu öelda ja kui abi ei soovi, siis nii ka ennast väljendada. Kui tahan ise vaadata ja niisama aega poes parajaks teha, siis ka annan märku sellest. Kui tahan nõu või lihtsalt ise otsimise asemel aega kokku hoida, siis saan alati adekvaatset abi. Nad on müüdava kaubaga väga hästi kursis. Lisaks kui oled üksi poodi läinud on väga hea kui keegi saab sulle proovikabiinis olles ulatada erinevaid suurusi vajaduse korral.

No ja teadupärast on seal Põldma ketis ka palgad paremad kui mujal hilbupoodides. Lihtsalt pinge ja tööülesanded on sellised, mis igale mimmule ei sobi. Seal ei saa niisama ‘persetunde’ istuda, küüsi lakkida ja päev otsa Instat ‘scrollida’.

Seevastu eelpool mainitud Aldos pidin viimati shoki saama kui minu soovi peale tuua minule meeldivaid kingi soovitud number hakkasid eemal kaks müüjapiigat omavahel arutama kumb neist viitsiks minna neid kingi otsima. Müüjaid oli poes 2-3 ja oluliselt kiire neil just ei olnud. Oleksingi sealt selle kingapaarita lahkunud kui üks nähvitsatest suhtumist ei oleks muutnud viimasel hetkel. Aga eks ta sai aru ka, et mul oli juba suht ‘pokerface’ ees ja võibolla oleks veel kaebuse saanud.

/ninakaspreili

+7
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No just. Ja mina mõtlesin, et olen ainuke, keda selline pealetükkivus häirib ja tülitamise peale ära kõnnib. Mõne väiksema poe korral suisa vaatan enne sisenemist, kas seal seal mõni ostja juba on, et mitte ise ohvriks sattuda :).

Eestlased on jah sellised tuimad mökutajad ja introverdid, midagi pole teha. Meile ei istu see seljas hõõrumine. Käisin suvel Moskvas ja šoppasin. Oli üks noorteriiete pood, tümps muidugi kõrvulukustav. Seal poes tuiskas ringi üks müüjatibi, kes lausa jooksis stangede vahel siia-sinna, asjad käes lehvimas, ja karjus kõva häälega üle poe ‘Devuški, ja vam skažu, eta absoljutna samoe harošoe predlaženie sivodnja! Devuški!! Kuda võ ušli??? Pridite srazu abratna!! Bõstra! Ja vam skazala! No kuda võ??
Appi, seisin keset seda kaost ja nautisin. No on slaavlaste temperament.

+23
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.09 18:40; 23.09 22:20; 24.09 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No just. Ja mina mõtlesin, et olen ainuke, keda selline pealetükkivus häirib ja tülitamise peale ära kõnnib. Mõne väiksema poe korral suisa vaatan enne sisenemist, kas seal seal mõni ostja juba on, et mitte ise ohvriks sattuda :).

Eestlased on jah sellised tuimad mökutajad ja introverdid, midagi pole teha. Meile ei istu see seljas hõõrumine. Käisin suvel Moskvas ja šoppasin. Oli üks noorteriiete pood, tümps muidugi kõrvulukustav. Seal poes tuiskas ringi üks müüjatibi, kes lausa jooksis stangede vahel siia-sinna, asjad käes lehvimas, ja karjus kõva häälega üle poe ‘Devuški, ja vam skažu, eta absoljutna samoe harošoe predlaženie sivodnja! Devuški!! Kuda võ ušli??? Pridite srazu abratna!! Bõstra! Ja vam skazala! No kuda võ??

Appi, seisin keset seda kaost ja nautisin. No on slaavlaste temperament.

Ütle et sa liialdad;D mõnevõrra. Olen venelastega aastakümneid koostööd teinud, nii nooremate kui vanematega, nii naiste kui meestega ja ma küll ei suuda sellist asja ettekujutada. On nende hulgas ka temperamentsemaid kelle üleskeeramiseks polnud just palju vaja, aga sinu jutt on ikka liig:D

Asjast ka. Palgad on tõepoolest närused, samas tean, et kui oma tööd mingi aja hästi teed, ei saagi kokku nii vähe. Mitte et miljoneid, aga mul käisid lapsed suviti toidupoes tööl ja said kätte ca 700. Mitte et see nüüd teab kui suur palk oleks, aga on nii mõnigi kõrgharidust ja kümmet muud oskust-omadust nõudev amet, mille eest ei ole riigil piinlik kokkuvõttes vähem maksta.

Poodides käies on mul, aastatepikkuse harjutamise tulemusena, niisugune poeskäimise kivinägu peas, et mind naljalt keegi tüütama ei tule. Kui siiski, siis 100% suhtun teenindajasse sõbralikult ja ütlen mida otsin või et lihtsalt vaatan mida pakute. Ei ole klienditeenindaja isiklikult süüdi firma müügipoliitikas või vigades, et tema peale oma suhtumist asjasse väljaelada..

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma töötan sellises valdkonnas, kus töökuulutusi kümnete kaupa nonstop ei ilmu, aga kui need tulevad, siis otsitakse ei vähemat kui guru, viimasel ajal olen kohanud ka sõnastust, et otsitakse jumalat. Vahepeal oli võluriperiood, seda on nüüd vähemaks jäänud.

Palgad ei ole aga sealgi mingid jumalikud. Hea kui saad eesti keskmise.

+26
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.09 12:29; 23.09 19:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütle et sa liialdad;D mõnevõrra. Olen venelastega aastakümneid koostööd teinud, nii nooremate kui vanematega, nii naiste kui meestega ja ma küll ei suuda sellist asja ettekujutada. On nende hulgas ka temperamentsemaid kelle üleskeeramiseks polnud just palju vaja, aga sinu jutt on ikka liig:D

Ma ei liialda. Kolm tüdrukut läksid poest välja ja ta karjus seda neile järele, ise loomulikult sellist moosinägu tehes. See oli teater lihtsalt, aga seal siis järelikult aktsepteeritav.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.09 18:40; 23.09 22:20; 24.09 17:34;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ulmelised ootused töötajale