Esileht Lapse ootamine Ultraheli arv raseduse vältel

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Ultraheli arv raseduse vältel

Postitas:
Kägu

Mitu ultraheli tehakse normaalselt kulgeva raseduse ajal?

Hetkel on jooksmas 17. nädal. Olen käinud ultrahelis kahel korral, esimene raseduse kinnitamiseks ja teisel Oscari ajal.

Kas jäänud on veel 2- looteanatoomia ja siis veel ultraheli umbes kuu aega enne tähtaja saabumist?

Kui paljud on läbinud ka oma käel ultrahelisid lisaks looteanatoomiale? Lihtalt kontrolliks.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riiklikult oligi ette nähtud justkui raseduse tuvastamine, oscar ja looteanatoomia.

Ise käisin veel peale soo teada saamist mingi aeg tasulises 3D-s pildi ja videomaterjali saamas (ja et ise kindel olla, et sugu samaks jääb).

Riiklikult vist polekski rohkem tehtud.

Lisaks raseduse jooksul 2x emos (esimene kord veritsus, teine kord kõrge vererõhk).

Küll aga raseduse lõpus sain naistearstilt kaks korda UH, et kontrollida lapse seisu – kuna polnud õigeks ajaks ümber keeranud, siis anti aega ja järgmine kord oli õigeks keeranud (aga kontrollis siiski kiiresti ÜH üle). Muidu nad saavad sellest katsumise järgi äru. Nad ise vist ei oleks seda UH teinud, kuna mäletan, et arst ütles, et järgmine kord vaatame, aga järgmine kord polnud plaaniski teha, siis ise tuletasin meelde ja ütles siis, et vaatame üle.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu imeline ämmaemand tegi igal visiidil UH, et lapse asendis veenduda. Lisaks siis Oscar, LA, III trimestril oletatava suuruse määramine ning kui juba sünnitegevus algas, siis vaadati samuti veel kõik üle. Riiklik haigla ja ei olnud riskirase, lihtsalt vedas.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu imeline ämmaemand tegi igal visiidil UH, et lapse asendis veenduda. Lisaks siis Oscar, LA, III trimestril oletatava suuruse määramine ning kui juba sünnitegevus algas, siis vaadati samuti veel kõik üle. Riiklik haigla ja ei olnud riskirase, lihtsalt vedas.

Su imeline ämmaemand tegi arveid, mida haigekassale esitada.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tahaksin  looteanatoomiale kaasa võtta lapse isa ja oma 13-aastase tütre. Esimene valik on ilmselt kõigile mõistetav aga tütart tahaksin kaasa, kuna see rasedus on tema jaoks nii tähtis, nii eriline sündmus. Tal on siiras soov näha oma õde või venda juba praegu . Senine kogemus on näidanud, et kaasas võib uh-s olla vaid üks inimene. Sellest ka algatatud teema. Ma ei ole jõudnud seda veel oma ämmaemandaga arutada aga ilmselt on ultraheliga nagu kõige muuga, vaid vajadusel ning võimalikult vähe kordi. Kas kellegi on kogemusi rohkem kui ühe pereliikme kaasamisel? Saan aru, et see on siiski meditsiinile protseduur ja mitte suguvõsa kokkutulek,  kuid ma pidin küsima. Kas Tartu Ülikooli kliinikumis on võimalik saada lisaks riiklikule looteanatoomiale tasuline skriining?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu imeline ämmaemand tegi igal visiidil UH, et lapse asendis veenduda. Lisaks siis Oscar, LA, III trimestril oletatava suuruse määramine ning kui juba sünnitegevus algas, siis vaadati samuti veel kõik üle. Riiklik haigla ja ei olnud riskirase, lihtsalt vedas.

Su imeline ämmaemand tegi arveid, mida haigekassale esitada.

Ei, need ei läinud kuskile kirja.
Isegi kui läheks, siis sügavalt savi. Mina maksan ka iga kuu makse.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle pandi neljas peale, kui kolmanda ajal tehnik hakkas paanitsema, liiga väike on (ei olnud häda midagi)… Isiklikult eelistaksin, et need asjad tehtakse võimalikult kiiresti ja võimalikult vähe kordi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu imeline ämmaemand tegi igal visiidil UH, et lapse asendis veenduda. Lisaks siis Oscar, LA, III trimestril oletatava suuruse määramine ning kui juba sünnitegevus algas, siis vaadati samuti veel kõik üle. Riiklik haigla ja ei olnud riskirase, lihtsalt vedas.

Su imeline ämmaemand tegi arveid, mida haigekassale esitada.

Ei, need ei läinud kuskile kirja.

Isegi kui läheks, siis sügavalt savi. Mina maksan ka iga kuu makse.

Ära hüppa, oma maksudest sa küll ei suuda kogu rasedusaegset jälgmist ja sünnitusabi kinni maksta.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu imeline ämmaemand tegi igal visiidil UH, et lapse asendis veenduda. Lisaks siis Oscar, LA, III trimestril oletatava suuruse määramine ning kui juba sünnitegevus algas, siis vaadati samuti veel kõik üle. Riiklik haigla ja ei olnud riskirase, lihtsalt vedas.

Su imeline ämmaemand tegi arveid, mida haigekassale esitada.

Ei, need ei läinud kuskile kirja.

Isegi kui läheks, siis sügavalt savi. Mina maksan ka iga kuu makse.

Igasugune med protseduur peab olema kajastatud haigusloos. See imeline ämmakas tundub olevat korralik jamatekitaja.

Ja oma sotsmaksu eest ei jõua sa ühte visiiti kah kinni maksta.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmise rasedusega tehti esimesel trimestril 3 UH-d oma erakliinikus arsti poolt: esimene kord tuvastamiseks ja teised 2, kui esines määrimist. Seejärel TÜKis 12 nädala oscar ning 20 nädala looteanatoomia. Rohkem ei tehtudki.

Teise rasedusega tehti tuvastamisel, siis järgmisel korral, kui arvele võeti, 12 nädala oscar TÜKis, 20 nädala looteanatoomia TÜKis ning nüüd 34+ nädalal teeb erakliinikus arst UH, et vaadata, kuidas laps paikneb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolmas rasedus, tehti tavapärased 4 UH-d: raseduse tuvastamine, Oscar uuring, LA uuring, 2 nädalat enne tähtaega eeldatava sünnikaalu vaatamine. Kui tähtajast üle läks, siis enne KTG uuringut tehti kiire UH, kus vaadati beebi üle (41+3).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Normaalse puhul on jah 3. Ülejäänud on siis kui arst/ämmakas vajalikuks peab.

Alati muidugi võib näiteks 3trimestri ajal ise küsida, et kas äkki saaks ühe uh veel.

Mina näiteks küsisin ja hea oli, et tegin seda. Kuna esimene laps oli pisemat kasvust siis teise ajal ma juba ämmakalt ka küsisin, et äkki saaks uh, et hinnata kasvu. Ämmakas siis minu südamerahuks panigi aja.

Uh selgus, et ongi ka pisem laps ning arstile tegi see muret ning sain veel enne sünnitus 3 uh, et lapse kaalu ja heaolu kontrollida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tuleb juba 12s Ultraheli selle raseduse jooksul.. rasedus nädalaid 25, laserdatud TTTS-ga ühemunaraku kaksikud.. ilmselt raseduse lõpuni jään 1x nädalas ultrahelis käima. Enne laserit oli alates 16 nädalast iga 2 nädala tagant, nüüd muidugi juba rutiin Tallinna vahet sõita.

Esimene rasedus oli kokku 5 ultraheli, viimane enne sündi (oli veidi enneaegne)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris palju tuleb neid ikka kokku….. Mind paluti kohale tuvastama väga vara, mingi 5. nädal, sisuliselt oli siis ainult väike täpp UH-s. Teine kord oli “ametlik” tuvastamine 9. nädalal. Kolmas Oscar. 16. nädalal (neljas UH) arst kontrollis samuti UH-ga. Viies oli LA, kuues uus looteanatoomia nädala pärast, sest laps oli esimene kord väga pahas asendis ja ei keeranud end visiidi ajal ka õigesti – arst ei jäänud üldse rahule ja ütles, et ei saa sedasi kõike kontrollida. Peale õnnestunud LA-d kutsus tagasi 25. nädalal (seitsmes UH), kuna beebi tundus liiga väike.

Kaheksas UH oli 32. nädalal (mul preeklampsia oht) ja üheksas tuleb veel 36. nädalal. Peale seda loodetavasti saan juba kätte ja rohkem pole vaja.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

..ma tulen viljatusest ja mul seni olnud järgmised UH-d:

6nda nädala viljatusravi UH

8nda nädala viljatsuravi UH

12nda nädala OSCAR

..ja järgmine tuleb 20ndal nädalal, mul kõrgendatud preeklampsia risk ja ämmakas ütles,et saan ühe UH kindlasti juurde (tavapärasele), aga see ilmselt raseduse lõpufaasis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule tehti mõlemal korral kaks – rasedust tuvastades ja kuskil keskel see looteanatoomia.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain Tartu Ülikooli Kliinikumis ultrahelisse kaasa võtta oma mõlemad tütred. Kuna noorem tütar väga tahtis tulla ja oli eelnevalt kokku lepitud juba ja vanem tütar viimasel hetkel teatas ka soovi kaasa tulla, siis võtsin mõlemad kaasa (10.a ja 16.a) . Vanema tütrega rääkisin, et kui ei lubata, siis peab ukse taha jääma ja ootama, sel juhul oleksin mälupulgale videona palunud seda.

Kaasa lubati mõlemad aga jagama pidid 1 tooli. Said kenasti hakkama ja mõlemale oli see tore kogemus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt covidi tingimustes ei saa väga kaaslast kaasa võtta, vähemalt ITK-s on lubatud ainult ämmaka vastuvõtule ja uuringu vastuvõtule kaasa võtta ainult üks isik, lapsed kahjuks pole lubatud + lapsed kipuvad liigselt segama arsti vastuvõttu, seda nii rasedatel kui ka tavainimestel.

 

Üldiselt tehakse jah esmane ultraheli ämmaemanda poolt raseduse tuvastamiseks, seejärel juba enamasti arst oscari ja loote anatoomia. Erijuhtudel võib ka tihedamini vaja minna ultrahelisid, eks kõik sõltub käesolevast rasedusest ja patsiendi anamneesist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt covidi tingimustes ei saa väga kaaslast kaasa võtta, vähemalt ITK-s on lubatud ainult ämmaka vastuvõtule ja uuringu vastuvõtule kaasa võtta ainult üks isik, lapsed kahjuks pole lubatud + lapsed kipuvad liigselt segama arsti vastuvõttu, seda nii rasedatel kui ka tavainimestel.

See nii oleneb. Võrrelda ei saa nt 1.5 ja 15 aastast last. 1.5 aastase kohta ei ütle arst, et jäta üksi koju või ukse taha ootama. Samas 15-aastast lubatakse juhul kui saatja on lubatud.

 

Oma kogemus oli TÜKis ja see, kas kaaslane sai või ei, muutus päevaga ja natuke ka arsti suvast. Oscarile sai kaasa, LA sai kaasa, samas tasulisse ei saanud (oli punane tase), aga umbes kaks päeva hiljem juba lasti jälle ka tasulisse kui riiklikusse kaaslastega. Kodulehel polnud kaaslane keelatud, aga arst uksel saatis tagasi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tuvastamine välja jätta

2014 – 12. ja 20. ndl kõhu pealt.

2016 – 12. ja 20 ndl ning lisaks 28. ndl näidustuse tõttu (tsüst)

2020/21 – lugematul arvul 😀 Ämmaemandal oli ka endal mobiilne UH aparaat, kehvake, aga siiski. Vahel tegi ka sellega. Lisaks näidustuse tõttu – platsenta madal kinnitus + lootevee vähesuse kahtlus – sain veel vist 28.ndl, 33. ndl, 36 ndl ja võibolla veel…. Mingi hetk ma ei saanud enam aru, miks ma ÄE juures üldse käima pean, kui nii tihti teeb arst UH-d (ametlikult olin ÄE jälgimisel, mitte arst, kuna rasedus ise ohus ei olnud, küsimus oli, kas vaja esile kutsuda varem ja kas saan ise sünnitada). Platsenta asetust kontrollisid nad muiudgi vaginaalse UH-ga, aga nö “kui juba”, siis vaadati ka laps alati üle. Ühe korra arst tühistaski ÄE aja, et pole mõtet, järgmisel korral oli ÄE pahane, et kuidas ta julges (kuigi ma loen ise arsti ikka pädevamaks selles küsimuses)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Lapse ootamine Ultraheli arv raseduse vältel