Esileht Kodunurk Ümberehitamine, kui lapsed kodust läinud

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 62 )

Teema: Ümberehitamine, kui lapsed kodust läinud

Postitas:
Kägu

Mina elaks rõõmuga hotellis, kui oleme ämm-äia juures, kahjuks ei ole seal neid. Mul on seljaprobleemid ja lahtikäival diivanil magamine ei tee seljale head.

Mul on paar üürikat, siis jõulude ajal on alati soovijaid, kes tahaksid võtta nädalaks paariks  elamise – tullakse oma kodulinna peredega ja palju mugavam on elada (ja ka tööd teha), kui on omaette olemine.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte midagi “ei tule”! Aga kui sa tahad, et su laps ka täiskasvanuna sind meeleldi vaatamas käiks, siis võiks ju olla. Eriti kui sa selle toaga nagunii midagi targemat ei tee. Kui arvad, et lapsi ja nende abi pole sul vanas eas vaja, siis muidugi võid neid paar korda elutuppa diivani peale majutada. Rohkem tõenäoliselt sellist juhust ei teki, nad lihtsalt ei külasta sind rohkem kui läbisõidul.

Ei tea, kus pärapõrgus te kõik elate, et lapsed teist nii kaugele kolivad, et ööseks oma koju minna ei saa.

Ilmselgelt sinu noored täiskasvanud lapsed ehmataksid end kaameks ainult mõttest, et peaksid sinuga veel ühe üleliigse minuti koos aega veetma või, taevas hoidku, sinuga samas elamus magama. Aga see ei ole üldiselt tavaline laste suhtumine emasse.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina oli küll solvunud, kui mul paluti vanematekoju külla minnes ööbida hotellis. Ja meil oli hiiglaslik korter! Ma ei pea siin silmas 5-6 tuba, vaid ikka oluliselt rohkem. Isegi mitmetes kordades rohkem, kui läbikäidavad toad ka kaasa lugeda. Hotelli oli mõni maa minna ka, aga see polnud probleem. Mis on tulemus – ei mina ega õde ja vennad ei käi seal enam kunagi külas kauem, kui möödasõidul päeva ajal ehk nii max tund. Mida nad seal selles labürindis kahekesi teevad, ei tea ja enam ei huvita ka. Loodame ainult, et nad ei ole hoarderid, sest miks muidu kaks inimest ei leia oma lastele hiiglaslikus elamises üht tuba.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselgelt sinu noored täiskasvanud lapsed ehmataksid end kaameks ainult mõttest, et peaksid sinuga veel ühe üleliigse minuti koos aega veetma või, taevas hoidku, sinuga samas elamus magama. Aga see ei ole üldiselt tavaline laste suhtumine emasse.

Oioi, meie oleme ikka väga lähedased. Lihtsalt kuna kõik elavad Tallinnas oma majades, siis ööseks minnakse ikka oma koju. Autod, taksod olemas, millega see 10 km sõitu teha, eks.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina oli küll solvunud, kui mul paluti vanematekoju külla minnes ööbida hotellis. Ja meil oli hiiglaslik korter! Ma ei pea siin silmas 5-6 tuba, vaid ikka oluliselt rohkem. Isegi mitmetes kordades rohkem, kui läbikäidavad toad ka kaasa lugeda. Hotelli oli mõni maa minna ka, aga see polnud probleem. Mis on tulemus – ei mina ega õde ja vennad ei käi seal enam kunagi külas kauem, kui möödasõidul päeva ajal ehk nii max tund. Mida nad seal selles labürindis kahekesi teevad, ei tea ja enam ei huvita ka. Loodame ainult, et nad ei ole hoarderid, sest miks muidu kaks inimest ei leia oma lastele hiiglaslikus elamises üht tuba.

kuskohas need ca 20 toaga korterid veel on??? Lollidemaal selliseid maju on, aga korter?

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui teil on majas viis tuba, ehk elutuba + 4 tuba veel, siis peaks olema ruumi lastele ka siis, kui ühe toa elutoaga kokku teete.
Sest maja, olgu planeering, millne tahes, on ikka avaram, kui korter. Seega kitiskuse oht pole ju hull.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kõik oleneb ikka paljudest asjaoludest. Mina näiteks keeldun päris kindlasti ööbimast kellegi läbikäidavas elutoas ja oleksin suurima hea meelega hotellis või üürikorteris, vahet pole, kas külastades enda või mehe peret vmt.

Esiteks ärkavad vanemad inimesed varakult ja miskipärast panevad  esimese asjana raadio või teleka mängima, reeglina see kostab läbi. Teiseks algab siis poolest ööst (loe: ca 8.30) see uksele koputama, et ärgake üles, tulge kohvi jooma. Kolmandaks on paljudel vanematel inimestel vannitoas väike boiler või ütleb südametunnistus, ära raiska vanainimeste kallist sooja vett. Ehk et poolmagamata kusagil lahtikäiva voodi peal öö ära kügelenuna pead poolest ööst üles tõusma, end ilma pesemata riide toppima ja siis tundide kaupa suhtlema. Ei, ei ja veel kord ei.

Ma lähen hea meelega kusagile üüritud korterisse, magan end välja, tuian poolpaljalt hommikul esimese asjana vetsu, siis käin tükk aega duši all, siis uiman hommikusöögi laua taga tükk aega (olles rõõmus, et keegi ei vahi mulle suhu ega paku lakkamatult: võta veel, võta veel), enne kui end riide panen. Ja siis lähen normaalselt külla, kus võin terve hulga tunde veeta. Et siis minna kas oma koju või tagasi sinna üüritud korterisse, et kogu sellest suhtlemisest puhata.

Nii et soovitus vanematele, küsige kindlasti, äkki on teie lapsed ka sellised, kelle jaoks endises kodus ööbimine ei ole absoluutselt obligatoorne.

+8
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja juttu lugedes ei ole tema dilemma ju selles, kas lastel on ruum olemas, kuhu külla tulla vaid selles, kas ehitada maja omale mugavamaks või jätta samaks nagu praegu sest ehk edaspidi mõni laps oma perega tahab koju kolida.

Mina sellisel juhul arvestaks eelkõige enda tänaste vajadustega ja mitte sellega, mis äkki kunagi tulevikus juhtub. Võibolla on lõpuks olukord, kus ükski laps ei koligi oma vanematekoju ja siis olete ilma põhjuseta enda tänase elu mugavamaks tegemata jätnud. Ja kui kolibki, siis loodetavasti oled oma lastest nii tragid täiskasvanud kasvatanud, et nad suudavad planeeringu vastavalt enda vajadustele jälle ringi teha.

 

 

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas elutuba köögiga ei anna kokku ehitada? Kus elate, kas lastel oleks võimalik ka mujal ööbida (nt vähemalt 1 pere elab lähedal?)

Minu kogemus – hea, kui kogu pere mahub jõulude ajal ikka ühe laua taha. Kui lapsi on näiteks 2 ja lapselapsi 5, siis kokku teeb see 13 inimest – kas see laud mahub elutuppa?

Meie nt ei veedagi jõule minu vanemate kodus, sest 18 inimest ei mahuks seal kuhugi istuma korraga (kusjuures magama mahuks – saunamajja). Vanemad käivad hoopis külas. Üleaasta käima mehe vanemate juures, aga üha enam on minuarust kõik närvis kitsaste tingimuste tõttu laua ääres no ja me nõmedad paljuneme ka ikka veel ???? Seal meid hetkel ka 18, aga vanimad lapselapsed on ise juba nö titeeas???? Seal annaks ja poole seina mahavõtmisega tekitada ruumi ilma, et köök päris avatuks muutuks, pigem piisaks ukse ümbert seina lõhkumisest, et elutoa jaköögi vahele jääb lai ava

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälle osad ei oska lugeda, ei pea ju elutoas magama, kui on olemas diivaniga arvutituba. Seal küll magab teemaalgataja, aga ta selgitas, et kui vaja arvutitoas lapsel ööbida, siis kolib magamistuppa mehe juurde.

Muidugi tehku teemaalgataja nii kuidas soovib. Ja ei maksa muretseda sellepärast, et kas tulevikus läheks paremini müügiks rohkemate magamistubadega maja või ei.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin siis neilt, kelle arvates tuleks lastele tuba säilitada – kas siis teie endi lapsepõlvekodus on toad alles?

Minu meelest oleneb tubade säilitamine sellest, kas lapsed elavad samas linnas või piisavalt lähedal, et oma koju ööbima sõita või siis hoopis teises eesti otsas või välismaal ja kui sageli nad oma lapsepõlvekoju ööbima jäävad. Kui elavad kaugel ja jäävad sageli ööbima, siis jätaks toad alles. Kui käivad korra-paar aastas väi lähevad enamasti enda koju ööseks, siis teeks nagu endal migavam on.

Mul endal pole otseselt laste tube vaja, elutuba on piisavalt suur, on olemas kabinet kus on raamatud ja arvuti. Ainuke põhjus miks laste tuba kasutusele võtta oleks see, kui ühe abikaasa norskamine häiriks teise und. Siis koliks ühe väiksemasse lastetuppa magama ja suuremast lastetoast teeks külalistetoa, kus küllatulnud lapsed saaks ööbida.

Minu lapsepõlvekodus on vaid noorima venna tuba alles ja seda kasutab isa kabinetina. Meil oli 4 last ja pidime kahe peale tube jagama, tollal elutuba polnudki. Nüüd on vanematel elutuba, magamistuba ja kabinet ehk noorima venna tuba kus on veidi ka tema asju ja temaaegset mööblit.

Teemaalgatajal soovitaks lastega läbi rääkida, kumb on lastele olulisem, kas piisavalt suur elutuba ühe lastetoa arvelt või enda tubade säilitamine, et oleks mõnus vanemate pool ööbida. See, et ühel lapsel kes tulevikus võiks teie majja elama kolida, on rohkem tube vaja pole minu meelest argument, võib-olla on nende lapsed ka selleks ajaks juba eraldielavad. Ja kui pole, siis vahesein uuesti teha on väike asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui üks tuba ehitada elutoaga kokku, ja siis on veel ju kolm tuba? Üks mehe magamistuba, üks naise magamistuba ja veel üks tühi tuba. kui lapsed tulevad, saavad nad magada kahes toas /millest üks on naise magamistuba/. Sellest peaks ju piisama ööbimise korral. Kellel ikka on nii väga sellest rohkem tube pakkuda või vabaks teha.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poleks küsimustki. Ilmselgelt ehitaks kokku. Kujutan ette lastelaste rõõmu seal suures elutoas ringi joosta.
Samuti poleks küsimust, kas nu lapsed meid või ma ise vanemaid sel juhul külastaks ja ööbiks. Muidugi! Magaksime lma perega elutoas või on ka juhtunud, et canemad loovutavad 1 ööks noorele perele toa, et ise hommikul varem toimetama hakata. Uued kaaslased on nii piisavalt privaatsust saanud.
Kõik oleme üks pere. Meile meeldib kokku tulla, aga tubade tühjana hoidmist muul ajal ei pea mõistlikuks.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui üks tuba ehitada elutoaga kokku, ja siis on veel ju kolm tuba? Üks mehe magamistuba, üks naise magamistuba ja veel üks tühi tuba. kui lapsed tulevad, saavad nad magada kahes toas /millest üks on naise magamistuba/. Sellest peaks ju piisama ööbimise korral. Kellel ikka on nii väga sellest rohkem tube pakkuda või vabaks teha.

Täpselt nii, ja milles siis probleem on, et vaidluses seda nagu ei nähtagi, et laste kasutusse jääb külla tulles ööbimisega laste jaoks ju kaks tuba. Pluss elutuba ka otsa. Mis tehakse suuremaks , kui see enne oli.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas elutuba köögiga ei anna kokku ehitada?

Kas see juba ükskord moest ei kao? Praegu, kus on odavam ise süüa teha ja paljudel ka puuküttega pliit. Mina keeldun täielikult loobumast eraldi köögist, midagi lollimat kui avatud köök annab välja mõelda.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas elutuba köögiga ei anna kokku ehitada?

Kas see juba ükskord moest ei kao? Praegu, kus on odavam ise süüa teha ja paljudel ka puuküttega pliit. Mina keeldun täielikult loobumast eraldi köögist, midagi lollimat kui avatud köök annab välja mõelda.

Miks küll? Mul polnud algselt  küll päris avatud köök, aga saagisime seina elutoa ja köögi vahel suuremaks, et saaksime söögiteo ajal ka kõik omavahel suhelda. Polnud tore, kui mees tuli koju ja kadus tunniks kööki. Või mina panin liha praadima või supi keema või ahju sooja ega ei saanud seda elutoa diivanilt telekat vaadates või arvutis tööd tehes jälgida. Või lapsed polnud oma söögiteo õpingute ajal alati silma all. Saati veel, kui külalised tulevad – ei taha ei mina ega mees seltskonnast päris eralduda, kui keset õhtut nt magustoitu valmistame. Samuti on tihti sellised toidud kavas, mida igaüks käib endale ise köögis kokku keeramas, kui tahab. Eri vrapid näiteks. No ei pea nad seda eraldatult tegema. Mulle meeldib avatud köök väga. Keegi meist pole seal kunagi üksi, alati saame ka söögiteo ajal üksteisega suhelda, olgu oma pere või külalised.

Kui noorena ja mitme lapse emana korteri täiesti eraldatud  köögis süüa tegin, tundsin eriti puudust ülevaatest, mis elutoas parasjagu toimub.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina oli küll solvunud, kui mul paluti vanematekoju külla minnes ööbida hotellis. Ja meil oli hiiglaslik korter! Ma ei pea siin silmas 5-6 tuba, vaid ikka oluliselt rohkem. Isegi mitmetes kordades rohkem, kui läbikäidavad toad ka kaasa lugeda. Hotelli oli mõni maa minna ka, aga see polnud probleem. Mis on tulemus – ei mina ega õde ja vennad ei käi seal enam kunagi külas kauem, kui möödasõidul päeva ajal ehk nii max tund. Mida nad seal selles labürindis kahekesi teevad, ei tea ja enam ei huvita ka. Loodame ainult, et nad ei ole hoarderid, sest miks muidu kaks inimest ei leia oma lastele hiiglaslikus elamises üht tuba. kuskohas need ca 20 toaga korterid veel on??? Lollidemaal selliseid maju on, aga korter?

Tekkis sama küsimus, kus nii suur korter on? Isegi 5-6 tuba tundub korteri kohta üsna palju, aga et kordades rohkem? Mitu kunagist korterit  erastatud ühes kolhoosiaegses majas? Kui Lollidemaa majast juttu, siis vast poleks tsiteeritud kägu hiiglaslikust korterst rääkinud vaid pigem hiiglaslikust majast.

No kui te seal läbisõidul käite, siis kas esikust kaugemale ei lasta? Või arvate et kui inimesed on rämpsukogujad, siis koguvad alustuseks kõige kaugema toa ääreni täis jne? Tundub libakommentaar olevat või siis väga liialdataud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin siis neilt, kelle arvates tuleks lastele tuba säilitada – kas siis teie endi lapsepõlvekodus on toad alles?

Minu ja mehe vanematekodudes on. Minu vanematekodus on lastetoad vahepeal renoveeritud, kogu majale tehti uus siseviimistlus, minu voodi jäi samaks ja veel nipet-näpet asju, mis korralikud olid. Mehe vanematekodus on aga kõikide laste toad täpselt sellised nagu siis kui nad seal viimati elasid. Isegi nende tollased asjad on sahtlites. Mõlemad oleme peaaegu 40a ja meil endil pole vanematega nendest tubadest kordagi juttu olnud. Meil on neli last, mehe õel on kolm last, minu õel kaks, mõlemal vennal kolm – külaskäigud teeb tõesti talutavamaks see kui igal perel oma tuba. Vastasel juhul me ööseks kindlasti ei jääks, kuna nt elutoas lastega magamine eeldab seda, et pidu on läbi saanud ja pole mina veel näinud jõuluistumist, mis kell 22 lõppeks. Mõned istuvad elutoas veel kella 2-3ni. Aastavahetusel isegi kauem.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ja mehe vanematekodudes on. Minu vanematekodus on lastetoad vahepeal renoveeritud, kogu majale tehti uus siseviimistlus, minu voodi jäi samaks ja veel nipet-näpet asju, mis korralikud olid. Mehe vanematekodus on aga kõikide laste toad täpselt sellised nagu siis kui nad seal viimati elasid./—/Vastasel juhul me ööseks kindlasti ei jääks, kuna nt elutoas lastega magamine eeldab seda, et pidu on läbi saanud ja pole mina veel näinud jõuluistumist, mis kell 22 lõppeks.

No need ei ole mitte korterid, vaid majad, eks? Korteris kasvanud lapsed ehk saavad pisut kompaktsema ruumiga hakkama vajadusel ajutiselt.
Väiksemas ruumis saab ka teisiti asju sättida vajadusel, kõik on nii kinni oma “oma perega eraldi toas”. Saab panna lapsed eraldi magama, vanematega tube vahetada, mida iganes.. Väga tore, kui sinu vanematekodus on võimalus ja soov jätta toad tühjalt seisma, aga elatav on elu ka neil, kellel pole seda võimalust

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

külaskäigud teeb tõesti talutavamaks see kui igal perel oma tuba. Vastasel juhul me ööseks kindlasti ei jääks,

Tohutult isekas on oodata vanematelt, et nad elaksid surmani nii nagu lastele meeldiks- igale tuba jne. Käiakse paar korda aastas külas ja ööbitakse, ülejäänud ajal ei saa nad seda ruumi otstarbekalt kasutada, sest muidu lapsed ei tule. Täiesti sürr. Tegelikult ongi ka siin teemas näha, et heade suhetega lastel ja vanematel pole oluline eraldi tuba ööbimiseks, küll aga on see oluline jahedate suhetega peredest inimestel. Vaadake, et siis ise ka säilitate oma laste tubasid igavesti.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tohutult isekas on oodata vanematelt, et nad elaksid surmani nii nagu lastele meeldiks- igale tuba jne. Käiakse paar korda aastas külas ja ööbitakse, ülejäänud ajal ei saa nad seda ruumi otstarbekalt kasutada, sest muidu lapsed ei tule. Täiesti sürr. Tegelikult ongi ka siin teemas näha, et heade suhetega lastel ja vanematel pole oluline eraldi tuba ööbimiseks, küll aga on see oluline jahedate suhetega peredest inimestel. Vaadake, et siis ise ka säilitate oma laste tubasid igavesti.

Minu poeg on 30+ ja tema tuba on tõesti alles. Elab teises linnas, aga kodus käib iga kuu paariks päevaks, vahel koos naisega, enamasti üksi. Minu meelest talle meeldib, et on aeg-ajalt koht, kus omaette olla. Tema teab, et kui elus mingi jama peaks tekkima, siis koju tagasi võib alati tulla, tuba on olemas. Ja mulle meeldib, et ta vahel ikka käib.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu poeg on 30+ ja tema tuba on tõesti alles. Elab teises linnas, aga kodus käib iga kuu paariks päevaks, vahel koos naisega, enamasti üksi. Minu meelest talle meeldib, et on aeg-ajalt koht, kus omaette olla. Tema teab, et kui elus mingi jama peaks tekkima, siis koju tagasi võib alati tulla, tuba on olemas. Ja mulle meeldib, et ta vahel ikka käib.

Aga siis ju ongi teine teema, küllap sul pole seda tuba ka muuks otstarbeks  vaja ja korra või kaks kuus on ka tihemini kui paar korda aastas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellepärast halvas või vägivaldses suhtes noortel naistel mehe juurest lahkuda ei õnnestugi, et minna pole kuhugi. Vanematekodus on juba kõik laiali lammutatud ja sinna ei oota enam keegi, raha iseseisva elu alustamiseks ei ole. Siitki küll saanud lugeda, kus inimene hädas, aga minna pole kuskile, vanemad juba toagi välja lõhkunud.

Ma ei kujutagi hästi ette, milline see toa väljalõhkumine on, mida ei annaks vajadusel taastada. Vast on ikka muud põhjused, miks vanematekoju tagasi ei minda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen, arutasime lastega ja teeme ümberehituse teoks. Köök jääb ikkagi eraldi, seal on puupliit, kus keedan sülti, puljongit, kapsaid, teen asjukartuleid – seega ei taha, et söögilõhnad üle elamise levivad. Olen lapsed arukateks ja iseseisvateks kasvatanud, kelle jaoks ei tähenda vägivaldsest suhtest põgenemine vaid vanemate juurde tulemist, aga alati võtan nad oma koju tagasi.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu vanematekodus on lastel toad alles, sisutus on nii palju muutunud, et nüüd on seal ka lapselaste voodid.
sellele küsimusele ei ole õiget vastust, oleneb perest. Meie näiteks käime tihti külas ja jääme ka ööbima, kuigi ise elame poole tunni kaugusel. Põhjus selles, et umbes kaks korda kuus mängime vanematega lauamänge ja minu vanemate lapselapsed (kõik beebid/lasteaiaealised) paneme teise korruse tubadesse magama ning siis saame alles elutoas mängima asuda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tohutult isekas on oodata vanematelt, et nad elaksid surmani nii nagu lastele meeldiks- igale tuba jne. Käiakse paar korda aastas külas ja ööbitakse, ülejäänud ajal ei saa nad seda ruumi otstarbekalt kasutada, sest muidu lapsed ei tule. Täiesti sürr. Tegelikult ongi ka siin teemas näha, et heade suhetega lastel ja vanematel pole oluline eraldi tuba ööbimiseks, küll aga on see oluline jahedate suhetega peredest inimestel. Vaadake, et siis ise ka säilitate oma laste tubasid igavesti.

Minu poeg on 30+ ja tema tuba on tõesti alles. Elab teises linnas, aga kodus käib iga kuu paariks päevaks, vahel koos naisega, enamasti üksi. Minu meelest talle meeldib, et on aeg-ajalt koht, kus omaette olla. Tema teab, et kui elus mingi jama peaks tekkima, siis koju tagasi võib alati tulla, tuba on olemas. Ja mulle meeldib, et ta vahel ikka käib.

Ilmselt ei oleks ka probleemi kui 28 päeva nädalas oleks seal toas kontor ja 2 päeval nädalas teed siis nt sülearvutiga muudes tubades tööd. Ilmselt ehk ka enamasti nädalavahetusteti külas kus ehk ka kodukontor polegi nii oluline, et oleks vaja just seal toas olla. Seega tegelikult toa ümbertegemine nt kontor-külalisetuba ei välista ju kuidagi pojakese majutamist või seda, et ta seal üksi saaks olla. Vajadusel (koht kuhu alati saab tagasi tulla) on võimalik ju tuba uuesti ümber teha. Vaevalt ta nüüd koju kolides a la 35 aastaselt igatseks oma 15 a sisustusega tuba…

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina oli küll solvunud, kui mul paluti vanematekoju külla minnes ööbida hotellis. Ja meil oli hiiglaslik korter! Ma ei pea siin silmas 5-6 tuba, vaid ikka oluliselt rohkem. Isegi mitmetes kordades rohkem, kui läbikäidavad toad ka kaasa lugeda. Hotelli oli mõni maa minna ka, aga see polnud probleem. Mis on tulemus – ei mina ega õde ja vennad ei käi seal enam kunagi külas kauem, kui möödasõidul päeva ajal ehk nii max tund. Mida nad seal selles labürindis kahekesi teevad, ei tea ja enam ei huvita ka. Loodame ainult, et nad ei ole hoarderid, sest miks muidu kaks inimest ei leia oma lastele hiiglaslikus elamises üht tuba. kuskohas need ca 20 toaga korterid veel on??? Lollidemaal selliseid maju on, aga korter?

Tekkis sama küsimus, kus nii suur korter on? Isegi 5-6 tuba tundub korteri kohta üsna palju, aga et kordades rohkem? Mitu kunagist korterit erastatud ühes kolhoosiaegses majas? Kui Lollidemaa majast juttu, siis vast poleks tsiteeritud kägu hiiglaslikust korterst rääkinud vaid pigem hiiglaslikust majast.

No kui te seal läbisõidul käite, siis kas esikust kaugemale ei lasta? Või arvate et kui inimesed on rämpsukogujad, siis koguvad alustuseks kõige kaugema toa ääreni täis jne? Tundub libakommentaar olevat või siis väga liialdataud.

Kus suvitame, seal on kõrval endine vana koolimaja. Esimene korrus on üks korter ja teine korrus teine korter. Üleval pole käinud, aga all on mingi 12 tuba kindlasti Pisemaid ja suuremaid pluss köök ja panipaigad, poolkeldrikorrusel mitu aknaga ruumi pluss veranda.
Sugulased, kaks venda, ostsid 90-te alguses vana raudteejaamahoone, seda raudteed enam polegi. Mõlemas majapooles on ruume vähemalt 10. Vanasse meiereisse või oli see viinaköök ehitatud korterites on ka käidud mõisa juures. Hunnik tube üksteisest läbi ja nurkade taga.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus suvitame, seal on kõrval endine vana koolimaja. Esimene korrus on üks korter ja teine korrus teine korter. Üleval pole käinud, aga all on mingi 12 tuba kindlasti Pisemaid ja suuremaid pluss köök ja panipaigad, poolkeldrikorrusel mitu aknaga ruumi pluss veranda.
Sugulased, kaks venda, ostsid 90-te alguses vana raudteejaamahoone, seda raudteed enam polegi. Mõlemas majapooles on ruume vähemalt 10. Vanasse meiereisse või oli see viinaköök ehitatud korterites on ka käidud mõisa juures. Hunnik tube üksteisest läbi ja nurkade taga.

Jaa kindlasti selle pere laps siin kirjutaski, kuidas tal paluti hotellis ööbida 🙂

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus suvitame, seal on kõrval endine vana koolimaja. Esimene korrus on üks korter ja teine korrus teine korter. Üleval pole käinud, aga all on mingi 12 tuba kindlasti Pisemaid ja suuremaid pluss köök ja panipaigad, poolkeldrikorrusel mitu aknaga ruumi pluss veranda. Sugulased, kaks venda, ostsid 90-te alguses vana raudteejaamahoone, seda raudteed enam polegi. Mõlemas majapooles on ruume vähemalt 10. Vanasse meiereisse või oli see viinaköök ehitatud korterites on ka käidud mõisa juures. Hunnik tube üksteisest läbi ja nurkade taga.

Oo õudust. Kõlab, nagu kodutute varjupaik. Vaevalt see mingiks luksapartemendiks tehtud on.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina oli küll solvunud, kui mul paluti vanematekoju külla minnes ööbida hotellis. Ja meil oli hiiglaslik korter! Ma ei pea siin silmas 5-6 tuba, vaid ikka oluliselt rohkem. Isegi mitmetes kordades rohkem, kui läbikäidavad toad ka kaasa lugeda. Hotelli oli mõni maa minna ka, aga see polnud probleem. Mis on tulemus – ei mina ega õde ja vennad ei käi seal enam kunagi külas kauem, kui möödasõidul päeva ajal ehk nii max tund. Mida nad seal selles labürindis kahekesi teevad, ei tea ja enam ei huvita ka. Loodame ainult, et nad ei ole hoarderid, sest miks muidu kaks inimest ei leia oma lastele hiiglaslikus elamises üht tuba. kuskohas need ca 20 toaga korterid veel on??? Lollidemaal selliseid maju on, aga korter?

Tekkis sama küsimus, kus nii suur korter on? Isegi 5-6 tuba tundub korteri kohta üsna palju, aga et kordades rohkem? Mitu kunagist korterit erastatud ühes kolhoosiaegses majas? Kui Lollidemaa majast juttu, siis vast poleks tsiteeritud kägu hiiglaslikust korterst rääkinud vaid pigem hiiglaslikust majast.

No kui te seal läbisõidul käite, siis kas esikust kaugemale ei lasta? Või arvate et kui inimesed on rämpsukogujad, siis koguvad alustuseks kõige kaugema toa ääreni täis jne? Tundub libakommentaar olevat või siis väga liialdataud.

Kus suvitame, seal on kõrval endine vana koolimaja. Esimene korrus on üks korter ja teine korrus teine korter. Üleval pole käinud, aga all on mingi 12 tuba kindlasti Pisemaid ja suuremaid pluss köök ja panipaigad, poolkeldrikorrusel mitu aknaga ruumi pluss veranda.

Sugulased, kaks venda, ostsid 90-te alguses vana raudteejaamahoone, seda raudteed enam polegi. Mõlemas majapooles on ruume vähemalt 10. Vanasse meiereisse või oli see viinaköök ehitatud korterites on ka käidud mõisa juures. Hunnik tube üksteisest läbi ja nurkade taga.

Kuna tegemist ei ole elumajadega, vaid ühiskondlike hoonetega siis vaevalt, keegi sinna hakkas korteriomandit moodustama, seega on tegemist kaasomandis olevate kinnisasjadega.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 62 )


Esileht Kodunurk Ümberehitamine, kui lapsed kodust läinud