Esileht Kodunurk umbrohutõrje ja väikelapsed

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: umbrohutõrje ja väikelapsed

Postitas:

meil aias aastaid probleem võilillega ja mees ostis nüüd tõrjeks Starane (fluroksüpüül). minul aga süda valutab, et kuivõrd ohutu see on murul pidevalt mängivatele väikelastele? lisaks veel naabritel ümberringi väikesed ja varsti meil ka vastsündinu majas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuni esimese korraliku vihmani kindlasti lapsi sinna mängima ei lubaks. peale seda enam kontaktiohtu ei peaks olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ei kasutaks. Lugesin Round-up’i kohta ja never ei ostaks seda, mis see Starane’gi parem on.

Kindlasti ei kasutaks neid mürke, kui samas aias on ka aiamaa!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis tähendab \”võilille probleem\”? Rikub ilusa muru ära? Siis ei ole ju probleem mitte võililledes vaid sinu peas. Pealegi, mis siis et hävitad õheks aastaks taimed ära, järgmisel on ju uued asemel. Võililleseemned levivad ju tuulega, mäletad 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.05 18:33; 14.05 21:31; 16.05 06:49;
To report this post you need to login first.

just. võilill on nii ilus umbrohi, mis tast ikka tõrjuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saan tegelt aru küll, miks võilille tõrjuda. Sest kuigi praegu on õied kenad ja kollased, siis varsti on valged seemnepead ja kui need ära lendavad, siis tüükad püsti. Minu meelest väga kole. Aga tõrjet kindlasti ei teeks mürgiga. Oma aed ja omad lapsed ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina saan tegelt aru küll, miks võilille tõrjuda. Sest kuigi praegu on õied kenad ja kollased, siis varsti on valged seemnepead ja kui need ära lendavad, siis tüükad püsti. Minu meelest väga kole. Aga tõrjet kindlasti ei teeks mürgiga. Oma aed ja omad lapsed ju.[/tsitaat]

Muruniidukist oled kuulnud? Niidad veel õitsvad õied ära ja ongi seemnete leviku probleem lahendatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.05 18:33; 14.05 21:31; 16.05 06:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need olid ilmselt ilma muruta, kes õpetasid. 🙂 Mul viis aastat murupalats ja kogemus näitab, et kui umbrohtu ei tõrju, siis võtab see võimust. Paraku see nii on. Kui on murus umbrohuks ainult võililled, siis võib ju proovida neid välja juurida, aga kui ka ristik, tulikas, mailane ja muud, siis läheb raskeks. Mina olen igal aastal Staraned kasutanud, teen suve algul kuuri ära ja siis on muru ilus sügiseni. Ma olen tööks valinud sellise päeva, kus tean, et samal päeval enama lapsed õue ei tule. Järgmisel päeval oleme taas murul, aga paar päeva üritan neil jalanõusid jalas hoida. Nii palju, kui mina olen uurinud, siis nii jube mürk kui raund up, see pole. ja kõik tutavad aednikud, kes viitsivad ilusa muru nimel vaeva näha, kasutavad seda.
Ja veel. Kes ütleb, et ristik pole umbrohi ja seda pole vaja tõrjuda, siis just laste pärast on vaja. Ristik õitseb, kas siis kui niidad iga nädal, ikka jõuab õitseda (näen oma naabrite pealt), aga õied meeiltavad mesilased kohale. Aga miks inimesed endale aiaga maja muretsevad? Et lastel oleks, kus paljajalu joosta. Parimat karastusviisi pole lihtsalt olemas. 🙂 Mina lähen miesilase nõelamisest paiste, ma ei taha katsetada, kas mu lapsega sama juhtub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte mingil juhul ei kasutaks selliseid mürke, ka mesilaste jt pisiputukate, konnade ja kogu eluslooduse nimel. Keskkond on niigi saastatud, mina seda pattu oma hingele küll ei võta, et sinna ise vabatahtlikult ja raha peale makstes veel mürke lisama hakata.
Kui oleks minu võim, siis mürkide poes müümise ma lihtsalt keelaks ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.05 22:58; 16.05 22:31; 16.05 22:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Need olid ilmselt ilma muruta, kes õpetasid. 🙂 Mul viis aastat murupalats ja kogemus näitab, et kui umbrohtu ei tõrju, siis võtab see võimust. Paraku see nii on. Kui on murus umbrohuks ainult võililled, siis võib ju proovida neid välja juurida, aga kui ka ristik, tulikas, mailane ja muud, siis läheb raskeks. Mina olen igal aastal Staraned kasutanud, teen suve algul kuuri ära ja siis on muru ilus sügiseni. Ma olen tööks valinud sellise päeva, kus tean, et samal päeval enama lapsed õue ei tule. Järgmisel päeval oleme taas murul, aga paar päeva üritan neil jalanõusid jalas hoida. Nii palju, kui mina olen uurinud, siis nii jube mürk kui raund up, see pole. ja kõik tutavad aednikud, kes viitsivad ilusa muru nimel vaeva näha, kasutavad seda.
Ja veel. Kes ütleb, et ristik pole umbrohi ja seda pole vaja tõrjuda, siis just laste pärast on vaja. Ristik õitseb, kas siis kui niidad iga nädal, ikka jõuab õitseda (näen oma naabrite pealt), aga õied meeiltavad mesilased kohale. Aga miks inimesed endale aiaga maja muretsevad? Et lastel oleks, kus paljajalu joosta. Parimat karastusviisi pole lihtsalt olemas. 🙂 Mina lähen miesilase nõelamisest paiste, ma ei taha katsetada, kas mu lapsega sama juhtub. [/tsitaat]

Mul on 30 aastat muru olnud. Muruniiduk on ka nö. umbrohu probleemi kõvasti vähendanud. Risktik on palja jala all imemõnus ja hoolimata sellest, et mu naabril olid aastaid mesilased, ei tea ma oma peres kedagi, kes oleks murul nõelata saanud. Iseasi on loomulikult allergia korral, siis on ehk tõesti targem selliseid ahvatlusi vältida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.05 18:33; 14.05 21:31; 16.05 06:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle võilill muru sees ei meeldi. Muru pole enam tasane, sellised mügarikud tulevad. Esimesel aastal on 10 võilille, teisel 1000 ja siis juba esimesel muud polegi. Ainult ära niitmisega lahti ei saa. Ise kaevan neid sellise võilille \”rauaga\” välja. Väga hea harjutus reie ja tagumkulihastele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olen ka juurinud võililled välja, paar päeva tööd, siis paari nädala pärast korra käid üle veel tunnikese ja parem juba.

Minu äia kass vaagub hinge praegu, naabrid mürgitasid muru ja kass ilmselt sõi siis rohtu nende juures. Kusjuures isegi muru väetamine pidi lemmikloomi mürgitama.
Ja ma ise näen, et ilmselt on keegi minu naabritest pritsinud mingit puud või kasutanud ka muru peal mürki, sest mesilased tulevad mu autoteele õuel surema. Ikka 7-8 tk päevas. Roomavad veidi ringi ja siis on surnud.
Kurb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 08:34; 17.05 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]m
Minu äia kass vaagub hinge praegu, naabrid mürgitasid muru ja kass ilmselt sõi siis rohtu nende juures. Kusjuures isegi muru väetamine pidi lemmikloomi mürgitama.
Ja ma ise näen, et ilmselt on keegi minu naabritest pritsinud mingit puud või kasutanud ka muru peal mürki, sest mesilased tulevad mu autoteele õuel surema. Ikka 7-8 tk päevas. Roomavad veidi ringi ja siis on surnud.
Kurb.[/tsitaat]
Lihtsalt kohutav. Eramajad ja aiad ümber, aga tegelt oleme ikka seotud, kui leidub üks ull, kes mürkidega möllab või kilet vmt lõkkes põletab, siis kannatavad tegelikult kõik.
Millal meie inimesed ükskord teadlikuks saavad? kaupmehed, jah, müüvad sulle kõiksugu sodi, neid ei huvita, aga ostja võiks olla targem.
Palun ärge mürgitage maailma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.05 22:58; 16.05 22:31; 16.05 22:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin veel kirjutada ka õunapuude pritsimisest, palun ärge tehke seda ka. Tänapäeval on biopüünised müügil, palju tõhusamad, kui see jube mürk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.05 22:58; 16.05 22:31; 16.05 22:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei mürgita oma muru ja kõiki pisiorganisme, kes murus ja mullas elavad. ERITI veel kui peres on väikesed lapsed, kes murul mängivad.
See, et mürgiühendid mingil ajal sealt muru pealt kaovad, on müüt! Nad ei kao sealt aastaid, eriti kui igal kevadel uus annus doseerida.
Mina nt olen lihtsalt leppinud, et muru sees on võilill. Praegu on nii nunnu. Varsi pole, kollased õietutid paistavad rohelise muru seest. Elame ikka loodusega kooskõlas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peab kommenteerima kui üldse teemat ei jaga? Biopüünised aitavad ainult teatud laadi kahjurite korra (mähkurid jms).

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tahtsin veel kirjutada ka õunapuude pritsimisest, palun ärge tehke seda ka. Tänapäeval on biopüünised müügil, palju tõhusamad, kui see jube mürk.[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohe näha et see teema on LINNAVURLEDE teema! Jõdu võilillede juurimisel või mis iganes mürgitamisel!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pärast laste sündi enam mürki ei kasuta. Muru ei ole enam ilus, igasugu umbrohtu on täis, aga midagi pole teha. Lugesin artikleid nendest mürkidest ja otsustasin enam mitte kasutada. Enne lapsi lasin mürki kaks korda aastas ja tõesti oli muru ilus. Nüüd olen küll rohinud, võilille isegi saabki rohides enam-vähem kontrolli all hoida, aga on ka muid umbrohtusid tulnud. Samas laste tervis on mulle olulisem kui ilus muru.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kohe näha et see teema on LINNAVURLEDE teema! Jõdu võilillede juurimisel või mis iganes mürgitamisel! [/tsitaat]
Mul on aed 7000m2 ja iial ei hakkaks võilille juurima, muudki teha.
Tõesti, kui aed oleks max 1000m2, siis vast igavusest teeks seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on nõmmel aed 600 m2 ja täna läks ca kolmveerand tundi, et kõik võililled välja juurida. Eks muidugi tuleb paar korda veel vigade parandust teha kevadel, aga pilt on kohe parem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 08:34; 17.05 20:02;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Kodunurk umbrohutõrje ja väikelapsed

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.