Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ummikute põhjus= laste kooli viimine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )

Teema: Ummikute põhjus= laste kooli viimine

Postitas:
Kägu

Kas teie laps ei oska ühistransporti kasutada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Maal on selles suhtes rahulik olla.
Meil on piirkonnakool kodust 8km kaugusel, koolibuss käib ka, aga paljud, kellel muidu oleks lastel pikk maa bussi peale kõndida, viivad lapsi autodega. Ummikuid ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aitäh muretsemas, meie laps oskab küll ühistransporti kasutada. ühe kohta ei saa muidugi kindlalt väita, ta läheb jala kooli. teine läheb rongiga, tema kindlasti oskab. (minu pärispatt on see, et ma mõnikord viin ta rongi peale, sest rongijaamani on meie kodunt u kaks kilomeetrit.) ja kolmas sai juba täiealiseks, tema kohta vist ei saa enam vastata.

teemaalgatus patroniseeriva lähenemisega on totter, aga kuna see teema siin juba on, siis mul on palve kõigile autojuhtidele, kes näevad, et ees on ummik ja erilist liikumist ei toimu – palun ärge sõitke ristmikke kinni. täna tuli vabaduse pst risti ületades ikka korduvalt ja pikalt oodata, et saaks sõita. võib tunduda küll, et põhiliiklus toimub põhitänavat mööda, aga tegelikult liiguvad inimesed ka teistpidi, väikestelt tänavatelt nt pärnu maanteele. nendelt tänavatelt väljasõiduks ei ole fooriga ristmikke, vabakast saab üle vaid siis, kui jalakäijate fooris on roheline tuli. aga ka siis ei saa, sest autod on blokeerinud väikestelt tänavatelt väljasõidu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

siis mul on palve kõigile autojuhtidele, kes näevad, et ees on ummik ja erilist liikumist ei toimu

Mul on teine sarnane palve – palun ärge signaalitage. Sellest ei ole esiteks abi. Teiseks, ummikus ei saa see autojuht, kellele te oma signaali suunasite, aru, et see just temale läks, aga teisi juhte ja ummikut läbivaid jalakäijaid (ristmikel pole neil tihti muud varianti, kui autode vahelt läbi pugeda) võib tühi tuututamine segadusse ajada ja aeglasemalt reageerima panna. Kolmandaks, see, et otse teie ees olev juht ei liigu, pole tema pahatahtlikkus teie suhtes, ausõna. Tema ees on lihtsalt veel keegi. Kes samuti ei liigu. Ummikutes signaalitamine on üks mõttetumaid ja õelamaid asju, mida teha. Hankige endale stressipall.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Et siis teemaalgataja arvab, et esmaspäeviti viiakse lapsi kooli, aga näiteks eelmise nädala reedel ei viidud? Siis polnud mingit ummikut, Nõmmelt kesklinna sõitsin 15 minutiga. Täna sõitsin sama teed üle 30 minuti.
Muidu aga – eks Perekoolis ole seda teemat sada korda lahatud. Laste viimises küll asi pole, sest lapsevanemad lähevad ju tööle nagunii autoga ning enamasti viiakse laps tööle mineku tee peal kooli lähedale ära. Kui küsida, et kas lapsevanemad ei oska ühistransporti kasutada, siis oldaks tõele palju lähemal. Mina näiteks ei oskagi. Ei näe ka vajadust õppida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui seda tüüpi uudiseid: ” 8-aastane tüdruk sai löögi sõiduautolt Audi. Laps viidi Tallinna Lastehaiglasse” kuulata uudise sisu peale mõeldes, hakkab ikka jube küll. Liiklus on kiire ja halastamatu, kui algklassilast tabab hetkeline hajameelsus või kui ta mingit olukorda valesti hindab. Ning ega autojuhid ka tihti kõige hoolsamad ei ole: küll on autojuhil lihtsalt kiire, küll on nutitelefonid roolis kasutusel, küll elavad paljud liikluses välja oma nn. liiklusraevu… aga karmi liikluskeerise keskel on oma vanematele väga kallid pisikesed inimjupatsid, koolikotid seljas.

Siis saad aru küll vanematest, kes kardavad ohtlikumaid teeületuskohti ja viivad lapse vähemalt nooremas kooliastmes ise kooli.

Lapsed, kelle koolitee on väga lihtne või siis kes on juba suuremad (keskmises-vanemas kooliastmes) liiklevad paljud ju ikkagi ise.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sa passisid ise ummikus, siis oled järelikult ise osa probleemist.
Kui sa räägid aga sellest mida ajalehest lugesid, siis suur tänu sulle ja ole ühistranspordi fänn edaspidigi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul poleks midagi selle vastu, et laps kooli saata koolibussiga.

Aga tüüpiline on ikka see, et tuleb ajada kõik jamad laste ja lapsevanemate kaela.

Tallinna probleem ei ole mitte kooliskäivad lapsed, vaid see, et massiliselt on siin inimesi, kes käivad linnas tööl. Reedel sõidavad maale, kus on pärs elukoht ja esmaspäeva hommikul autoga linna. Küsiks samamoodi, kas ei oska ühistransporti kasutada või? On vaja ronida autoga linna tööle ja siis linnas elavate inimeste laste kallal iriseda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

tean vanemaid, kes veavad teismelisi lapsi iga päev kooli, kuigi kesklinna ja viimsi vahel näiteks liigub ühistransport väga hästi.
ise sõidan koos lapsega, kuna meil sama tee ja ajatan tööpäeva alguse tundide algusega samale kellaajale. peaks ta siis bussiga auto sabas sõitma v?
aga pirita tee ummiku põhjustavad põhiliselt viimsi lapsevanemad, kes hommikul hakkavad lapsega kuskilt sealt tagant küladest tulema ja lapse viimsi kooli maha panevad ja siis ise tööle sõidavad.
viimslikatele võiks üldse pirita tee tasuline olla. loogu endale viimsisse töökohti, mitte ärgu ummistagu linna, millele nad isegi makse ei maksa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ei oska ühistransporti kasutada?

Mis ühistransporti sa kasutad, kui mõnes kohas ei saa linna rohkem kui 2 korda päevas???

Please wait...
Postitas:
Kägu

täiesti erandlik kool on Nõmme Erakool Idakaare tänaval, harva näeb seal mõnda väga üksikut last ise tulemas või minemas, kõik tuuakse ja viiakse autodega. täitsa huvitav, kuidas sealse kooli 16-aastased lõpetajad hiljem üksi liikluses hakkama saavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

viimslikatele võiks üldse pirita tee tasuline olla. loogu endale viimsisse töökohti, mitte ärgu ummistagu linna, millele nad isegi makse ei maksa.

Viimsikatega vist on see asi, et väga paljud neist ka loovad töökohti Tallinnas seega ei saa öelda, et neist Tallinnale kasu pole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul on teine sarnane palve – palun ärge signaalitage.

See on puhtalt iseoma frustratsiooni väljaelamine, vrd karjumisega. Mõttetu, aga tavaline asi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on puhtalt iseoma frustratsiooni väljaelamine, vrd karjumisega. Mõttetu, aga tavaline asi.

Ma pole küll märganud, et kuskil Tallinnas pidevalt ummikute ajal signaalitataks. Mõni hull vahetevahel leidub, aga mingit pidevat probleemi ju küll pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma pole küll märganud, et kuskil Tallinnas pidevalt ummikute ajal signaalitataks. Mõni hull vahetevahel leidub, aga mingit pidevat probleemi ju küll pole.

Kesklinna ristmikel paraku on, eriti õhtuste ummikute ajal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siis polnud mingit ummikut, Nõmmelt kesklinna sõitsin 15 minutiga. Täna sõitsin sama teed üle 30 minuti

Oleneb, mis kell sa liikusid kummalgi päeval. Koolialguse ummikud pole väljamõeldis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siis polnud mingit ummikut, Nõmmelt kesklinna sõitsin 15 minutiga. Täna sõitsin sama teed üle 30 minuti

Oleneb, mis kell sa liikusid kummalgi päeval. Koolialguse ummikud pole väljamõeldis.

Ühel ja samal kellaajal, loomulikult.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oskab kasutada, kuigi kooliminekuks ta seda ei kasuta. Kooli läheb jalgsi/tõukerattaga/jalgrattaga (nagu suuremas osas klassikaaslasedki ja minule teadaolevad koolikaaslased). Aga tänast lausliiklusseisakut meie kõrvaltänavas see ära ei hoidnud. Samuti seisis ühistransport täna meie kõrvaltänavas vähemalt 15-20 minutit ummikus ühe koha peal. Seega ühistransport oli täna eelkõige see, millega liikuma ei saanud, sest jalgsi, jalgrattaga või autoga (kui õnnestus eelnevalt minna teise väljumissuunale) teekonda planeerides oli võimalik isegi planeeritud ajal kuskile jõuda.
Meie piirkonnas on pigem ummikute “tekitajateks” tohutult suurenenud inimasustus (igale maalapile võimalikult suur kortermaja) ja kitsad (tihti ühesuunalised) tänavad, mis ei ole ilmselgelt mõeldud sellise inimasutuse teenindamiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küll on lastel ikka pikad koolipäevad. Õhtuti on ka ummikud, aga teises suunas. Ju siis lapsi tuuakse koolist. Nii kell 18 või 18:30. Ma pole selle peale tulnudki. Mõtlesin, et inimesed sõidavad töölt koju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, lapsed on kurja juur, kõiges süüdi. Naljakaid inimesi on ikka.
Aga kui teemast välja rääkida, siis mõelge hetkeks laste päeva peale – meil näiteks on mitmel lapsel juba olnud 3. klassis (ujumise õppe aastal) üks koolipäev nädalas selline – hommikul tavaline kehaline 2 tundi, siis 6 tundi kooli ja siis 2 tundi ujumist ja peale seda otse trenni, jälle 2+tundi. Kokku 6 tundi kehalist aktiivsust, 6 tundi kooli ja siis õhtul veel õppimine. Süüa saab koolis muide vaid 1 korra selle päeva jooksul ju, peale kooli mõni jõuab, mõni mitte (enamasti need, kellel vanem vastas käib, jõuavad…). Täiskasvanulegi paras koormus mu meelest, mis siis veel 3. klassi lapsest rääkida.
Et ma küll ei imesta, kui 10 kg kaaluva koolikotiga väikest last (tütar kaalus mul 3. klassis ise ca 25 kg, poiss küll rohkem) hommikuti kooli viiakse ega isegi selle üle, et järgi ka käiakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kulla teemaalgataja, palun selgita, mis hea pärast peavad vanemad sõitma igal hommikul linna tööle pooltühjas autos, sellal kui nende laps(ed), 8+kilosed ranitsad seljas, sealsamas kõrval ühissõidukirajal paralleelselt vanemate autoga edasi bussis liiguvad? Et siis ei tekigi ummikuid ja üleüldse on niisugune käitumine oma järeltulijate suhtes kuidagi õigem ja õilsam? Või kardad, et su lapsed hingavad sinu autos sinuga kaasa sõites sinu eest õhu ära?

Sa ära siis tulevikus kaeble, kui sinu suureks kasvanud lapsed jätavad sind su rollaatori või kepiga bussipeatusse ukerdama, ja ise sõidavad oma autodega täpselt sedasama teed pidi linna, lehvitavad veel sulle rõõmsalt tagaaknast:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie piirkonnas on pigem ummikute “tekitajateks” tohutult suurenenud inimasustus (igale maalapile võimalikult suur kortermaja) ja kitsad (tihti ühesuunalised) tänavad, mis ei ole ilmselgelt mõeldud sellise inimasutuse teenindamiseks

Halb planeerimine ja asustustiheduse muutmine, ilma et muudetaks infrastruktuure, ongi üks peamisi põhjusi, miks ummikute piirkonnad kujunevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kulla teemaalgataja, palun selgita, mis hea pärast peavad vanemad sõitma igal hommikul linna tööle pooltühjas autos, sellal kui nende laps(ed), 8+kilosed ranitsad seljas, sealsamas kõrval ühissõidukirajal paralleelselt vanemate autoga edasi bussis liiguvad? Et siis ei tekigi ummikuid ja üleüldse on niisugune käitumine oma järeltulijate suhtes kuidagi õigem ja õilsam? Või kardad, et su lapsed hingavad sinu autos sinuga kaasa sõites sinu eest õhu ära?

Sa ära siis tulevikus kaeble, kui sinu suureks kasvanud lapsed jätavad sind su rollaatori või kepiga bussipeatusse ukerdama, ja ise sõidavad oma autodega täpselt sedasama teed pidi linna, lehvitavad veel sulle rõõmsalt tagaaknast:)

Probleem on selles, et lapsevanemate arvates on vajalik viia lapsed treppi ja tekitavad sellega kaose koole ümbritsevatel (väikestel) tänavatel ning lähedal olevatel ristmikel. Kui ise kesklinna tööle lähed, siis muidugi pole probleem ka laps sinna kooli visata aga küll on selliseid peresid, kus nt mustamäelt viiakse laps kesklinna ja siis ise minnakse mustamäele tööle tagasi st tehakse palju lisasõite.

Please wait...
Postitas:
Kägu

täiesti erandlik kool on Nõmme Erakool Idakaare tänaval, harva näeb seal mõnda väga üksikut last ise tulemas või minemas, kõik tuuakse ja viiakse autodega. täitsa huvitav, kuidas sealse kooli 16-aastased lõpetajad hiljem üksi liikluses hakkama saavad.

NEKi lapsed lähevad pärast lõunat suurte kampadena ka bussi peale muide. Ju siis oskavad. Isegi õige koha pealt tulevad üle tee.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See treppi sõitmine on veel omaette probleemi osa. Enamike kesklinna koolide puhul oleks võimalik teha peatus koolitrepist kaugemal ja lasta lapsel nii paarsada meetrit siiski ise läbida. Just need treppi sõitjad ohustavad teisi lapsi, kes samasse kooli jala tulevad, kõige rohkem, sest kui neid autosid saab kooli ümbrusse nii palju, tekivad kitsastel tänavatel paratamatult probleemid ja kes siis auto-auto vast võitluses küll jalakäijaid tähele paneks?
Nt vanalinna koolide laste vanemad võiksid teha peatuse kas Nunne tänava alguses või G. Otsa tänava ääres, kust saaks sujuvalt ise edasi sõita… aga ei.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mustamäe ja Nõmme vahele on ehitatud suur linnak, hetkel kerkib Veerenni arendus 5000 inimesele. Nendes pole ühtegi kooli ega lasteaeda. Seega sõidutatakse hommikuti lapsi eri linnaosadesse lasteaeda ja õhtul tagasi.kuna ühistransport pole ka uue linnaosaga arvestanud, viiakse ka lapsed hommikul tööle minnes kooli.
Ise elan Mustamäe paneelikas juba aastaid. Viimasel kahel aastal on minu kodutänav hommikuti umbes, seda enne nende uute majade valmimist polnud. Ka on Mustamäe koolid üle rahvastatud, mida enne ei olnud, pigem kaotati osa koole ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küll on lastel ikka pikad koolipäevad. Õhtuti on ka ummikud, aga teises suunas. Ju siis lapsi tuuakse koolist. Nii kell 18 või 18:30. Ma pole selle peale tulnudki. Mõtlesin, et inimesed sõidavad töölt koju.

Kummaline, et vaheajal leevenduvad ummikud märgatavalt. Sõidan bussiga, ajad on peas ja tean, palju mis ajal bussid kipuvad hilinema. Jah, olen teadlik, et kõik koolid ei ole oma vaheaegu samale ajale sättinud, kuid erinevuse tekitab see väikegi osa. Müstiline kohe. Ärge ajage mulle udujuttu, et absoluutselt kõik Tallinnas elavad lapsevanemad võtavad igaks lapse vaheajaks omale puhkuse ja see on põhjus, miks liikluskoormus äkitselt muutub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

oskab küll, aga mõningatel juhtudel on autoga mõistlikum.

nt meil oli aastaid nii, et abikaasa töötas nagunii lapse kooliga samal tänaval (ja tal oli nagunii ametiauto, kuna töösõite oli palju).
kuna auto garažeeris nagunii meie koduhoovis, siis oli mõistlikum kogu perega kodunt korraga startida: kõigepealt mina autost maha tööle 2km kodust, siis laps kooli 3km eemal ja siis mees tööle.

praegu on laps suur ja käib koolis oma autoga. tunniplaan on ülikoolides üsna auklik, nt tihti on keset päeva 2-4h “augud”. autoga minnes päevas sõiduks max 4x20min, ühistranspordiga 4x 40-50min. autoga liikudes jõuab vahepeal muudki teha, ühistranspordiga liiga suur ajakadu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ärge ajage mulle udujuttu, et absoluutselt kõik Tallinnas elavad lapsevanemad võtavad igaks lapse vaheajaks omale puhkuse ja see on põhjus, miks liikluskoormus äkitselt muutub.

Lapse vaheajal saab minna tööle tipptunnivälisel ajal – näiteks kella 7-ks. Lapse kooliajal ei saa, sest siis peab minema sel ajal, kui ka laps kooli läheb – mõttetu ju ühel bussis loksuda ja teisel (kahel vanemal) autos.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei usu, et see ainult laste kooliviimise pärast on. Lihtsalt väga paljud inimesed sõidavad tööle autoga, tihtipeale viiakse siis ka laps autoga kooli ära. Probleem on pigem selles, et üldse autoga tööle sõidetakse, tihtipeale on peres mitu autot, hommikul siis sõidetakse üks ühes, teine teises suunas.

Lapse autoga kooliviimisel muidugi on iseasi, kas vaja ta kindlasti ukse ette viia. Kui peab majade vahel kitsaid tänavaid pidi koolini sõitma. Ise lähen iga hommik tööle minnes Mustamäe gümnaasiumist mööda. Täiesti arusaamatu, miks vanemad ei lase last autost välja kas Ehitajate teel või Keskuse tn või Mustamäe teel või vilde teel, igast suunast on praktiliselt ühepalju koolini, ikka sõidetakse päris ukse ette. Seal aga pole jalakäiatele eraldi kõnniteed, siis on troppis kooli ümber seal teel jalakäijad, autod, kõik üritavad kuskilt läbi pressida, mõni nõmedik veel annab signaali ka. No mida seal signaalitada on, ise trügid õuealale. Ja siis vaatad, et ei tule autost välja mitte algklasside laps, vaid igavene kolge, kes saaks need 3-5 minutit koolini lähimalt suurelt tänavalt tuldud küll.

Ise sõidan bussiga tööle ja ega see hommikune tipptund bussis ka teab mis meeldiv asi pole, mõnikord on isegi kahju vaadata neid esimese-teise klassi nublusid, kes siis suurte vahel üritavad õiges peatuses välja end pressida. Tore oleks, kui kõigil oleks kool nii lähedal, et jalgsi võiks minna, aga see pole ju ka võimalik. Minu lastel on vedanud, neil on kool nii lähedal, et saavad jalgsi minna, pole vaja ei bussi ega ka autoga viimist.

Seda, et koolivaheajal bussid tühjemad on, võib küll kindlalt väita.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ummikute põhjus= laste kooli viimine