Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ummikute põhjus= laste kooli viimine

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 61 )

Teema: Ummikute põhjus= laste kooli viimine

Postitas:
Kägu

Miks ei võiks need,kes autoga last viivad, hoopis ise ka ühistranspordiga minna.
See on ikka müsteerium, kuidas koolivaheaegadel pole autosid Tallinnas, ükskõik mis kell. Kõik puhkavad, töötavad kodus?
Viimsi vallas ju palju koole, miks peaksid lapsed Tallinnas koolis käima.
Ise tulen Peetri kandist bussiga, buss lapsi täis, kes Tallinna kooli sõidavad. Miks.
Enamus lapsi viivad vanemad nagunii autoga.

Ise vaatan autodesse ja paljud on ikka autos üksi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda, et koolivaheajal bussid tühjemad on, võib küll kindlalt väita.

Loomulikult on 🙂 Lapsi ju ei ole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ise tulen Peetri kandist bussiga, buss lapsi täis, kes Tallinna kooli sõidavad. Miks.
Enamus lapsi viivad vanemad nagunii.

Ise vaatan autodesse ja enamus on ikka autos üksi.

Mõnusalt iga lause räägib eelmisele vastu. Kõigepealt tuleb massiliselt lapsi bussiga, samas ENAMIK lapsi viiakse autoga – aga samas on ENAMIK autodest ühe reisijaga. Ja tegelikkus on, et suurem osa Peetri lastest käib siiski kohalikes koolides – linnas käivad ilmselt need, kes Peetrisse ei mahtunud või kes käivad mõnes eliitkoolis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ärge ajage mulle udujuttu, et absoluutselt kõik Tallinnas elavad lapsevanemad võtavad igaks lapse vaheajaks omale puhkuse ja see on põhjus, miks liikluskoormus äkitselt muutub.

Lapse vaheajal saab minna tööle tipptunnivälisel ajal – näiteks kella 7-ks. Lapse kooliajal ei saa, sest siis peab minema sel ajal, kui ka laps kooli läheb – mõttetu ju ühel bussis loksuda ja teisel (kahel vanemal) autos.

No näed, ise ka ütled, et laste kooli viimise tõttu on ummikud 😀 jääb saladuseks, miks peab lapsega täpselt samal ajal kodust lahkuma. Mingist vanusest võiks laps hommikuti ise hakkama saada, kui see tähendab, et vanem saab õhtul varem koju. Lapsena (alates 9ndast eluaastast) nautisin, et ema hommikuti ei olnud ja sain ise toimetada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mingist vanusest võiks laps hommikuti ise hakkama saada, kui see tähendab, et vanem saab õhtul varem koju. Lapsena (alates 9ndast eluaastast) nautisin, et ema hommikuti ei olnud ja sain ise toimetada.

meie pere puhul oleks see “üksi liikumine” tähendanud seda, et laps lahkub jalgsi kodunt kell 7:15, ema lahkub kodunt kell 7:25 ja isa, kes nagunii pidi autoga tööle minema, lahkub kodunt kell 7:35 ning… sõidab oma ametiautoga uhkes üksinduses temast 10 ja 20min varem kodust startinutest nagunii poolel teel mööda. mõttetu ju.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja ise ei oska ühistransporti kasutada?
Keskkonna mõttes saastab lastega pere, kes ühe autoga sõidab vähem keskkonda, kui üksik inimene üksinda autos.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tean vanemaid, kes veavad teismelisi lapsi iga päev kooli, kuigi kesklinna ja viimsi vahel näiteks liigub ühistransport väga hästi.

ise sõidan koos lapsega, kuna meil sama tee ja ajatan tööpäeva alguse tundide algusega samale kellaajale. peaks ta siis bussiga auto sabas sõitma v?

aga pirita tee ummiku põhjustavad põhiliselt viimsi lapsevanemad, kes hommikul hakkavad lapsega kuskilt sealt tagant küladest tulema ja lapse viimsi kooli maha panevad ja siis ise tööle sõidavad.

viimslikatele võiks üldse pirita tee tasuline olla. loogu endale viimsisse töökohti, mitte ärgu ummistagu linna, millele nad isegi makse ei maksa.

Tänan muretsemast maksude pärast.
Mina elan Viimsi vallas Randveres, kuid sissekirjutus on mul Nõmmel, seega laekuvad minu maksud just Tallinna linnale.
Ja minusuguseid on Viimsis tegelikult üsna palju.
Märgin muuhulgas ka ära, et hea bussiühendus Viimsiga on hea ainult Viimsi keskuse osas. Muude Viimsi osadega see nii roosiline ei ole.
Nt Randveres on hommikul busside intervall 50 minutit.
Olen jäänud bussist maha (nt on seinakell, mida olen harjunud vaatama, taha jäänud), mispeale olen koju tagasi kõmpinud ja auto võtnud, sest järgmise, 50 min hiljem mineva bussiga olen lootusetult hiljaks jäänud. Lisaks tegelikult see buss ei lähe kesklinna, vaid pean tegema lisaks ka ümberistumise.
Pakun, et sama teema on ka lastega, kes just Viimsi keskuses ei ela.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tean vanemaid, kes veavad teismelisi lapsi iga päev kooli, kuigi kesklinna ja viimsi vahel näiteks liigub ühistransport väga hästi.

ise sõidan koos lapsega, kuna meil sama tee ja ajatan tööpäeva alguse tundide algusega samale kellaajale. peaks ta siis bussiga auto sabas sõitma v?

aga pirita tee ummiku põhjustavad põhiliselt viimsi lapsevanemad, kes hommikul hakkavad lapsega kuskilt sealt tagant küladest tulema ja lapse viimsi kooli maha panevad ja siis ise tööle sõidavad.

viimslikatele võiks üldse pirita tee tasuline olla. loogu endale viimsisse töökohti, mitte ärgu ummistagu linna, millele nad isegi makse ei maksa.

Tänan muretsemast maksude pärast.

Mina elan Viimsi vallas Randveres, kuid sissekirjutus on mul Nõmmel, seega laekuvad minu maksud just Tallinna linnale.

Ja minusuguseid on Viimsis tegelikult üsna palju.

Märgin muuhulgas ka ära, et hea bussiühendus Viimsiga on hea ainult Viimsi keskuse osas. Muude Viimsi osadega see nii roosiline ei ole.

Nt Randveres on hommikul busside intervall 50 minutit.

Olen jäänud bussist maha (nt on seinakell, mida olen harjunud vaatama, taha jäänud), mispeale olen koju tagasi kõmpinud ja auto võtnud, sest järgmise, 50 min hiljem mineva bussiga olen lootusetult hiljaks jäänud. Lisaks tegelikult see buss ei lähe kesklinna, vaid pean tegema lisaks ka ümberistumise.

Pakun, et sama teema on ka lastega, kes just Viimsi keskuses ei ela.

Kui vaid need kaugemal elavad lapsed autoga käiksid, poleks probleemi. Enamik elab koolist mõnesaja meetri kuni mõne kilomeetri kaugusel. Paras rattaga sõita või jala tulla. Tegelikult ei kulu isegi rohkem aega! Boonuseks parem tervis, rõõmus meel ja paremad õpitulemused, puhtam õhk, vähem müra, ohutum.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laste Tallinnasse kooli sõidutamine ei ole Pirita teel ummikute põhjuseks järgmisel lihtsal põhjusel: ummiku tippaeg on iga päev umbes kell 08:15 – aga enamikes linna koolides algavad tunnid kell 08:00. Ei ole mõeldav, et sajad lapsed jäävad regulaarselt iga päev kooli 20 minutit hiljaks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Küll on lastel ikka pikad koolipäevad. Õhtuti on ka ummikud, aga teises suunas. Ju siis lapsi tuuakse koolist. Nii kell 18 või 18:30. Ma pole selle peale tulnudki. Mõtlesin, et inimesed sõidavad töölt koju.

Kummaline, et vaheajal leevenduvad ummikud märgatavalt. Sõidan bussiga, ajad on peas ja tean, palju mis ajal bussid kipuvad hilinema. Jah, olen teadlik, et kõik koolid ei ole oma vaheaegu samale ajale sättinud, kuid erinevuse tekitab see väikegi osa. Müstiline kohe. Ärge ajage mulle udujuttu, et absoluutselt kõik Tallinnas elavad lapsevanemad võtavad igaks lapse vaheajaks omale puhkuse ja see on põhjus, miks liikluskoormus äkitselt muutub.

On väga tavaline võtta koolivaheajaks puhkus ja ummikute suhtes annab autode vähenemine juba kõigest 10%-15% juba väga suure efekti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga keri ise ühistranspordiga tööle, on üks auto ummikus vähem, mis sa teiste kallal mõlised, tee ots lahti

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oi pagan neid öövahetuse koolilapsi, nende pärast istusin praegu ummikus pool tundi, 17.45-18.15, Tammsaare teel! Igal õhtul sama jama!

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma arvan, et minusugseid on palju, kellel pole ühistransporti, mida igal hommikul tööleminemiseks saaks kasutada ja pole ka inimesi, kellega koopereeruda, et mitte üksi sõita

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viimsikatega vist on see asi, et väga paljud neist ka loovad töökohti Tallinnas seega ei saa öelda, et neist Tallinnale kasu pole.

ja kõik need 10 tuh autot tõttavad linna töökohti looma v?
töökohalooja mõelgu edaspidi logistiliselt ja tehku töökohad viimissse. me tallinnas oskame ka töökohti luua.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Viimsikatega vist on see asi, et väga paljud neist ka loovad töökohti Tallinnas seega ei saa öelda, et neist Tallinnale kasu pole.

ja kõik need 10 tuh autot tõttavad linna töökohti looma v?

töökohalooja mõelgu edaspidi logistiliselt ja tehku töökohad viimissse. me tallinnas oskame ka töökohti luua.

Sul on küll veider arusaam töökohaloojate mõttemaailmast. Ettevõtted luuakse sinna, kus see on kõige kasumlikum, mitte kodu lähedale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

siis mul on palve kõigile autojuhtidele, kes näevad, et ees on ummik ja erilist liikumist ei toimu

Mul on teine sarnane palve – palun ärge signaalitage. Sellest ei ole esiteks abi. Teiseks, ummikus ei saa see autojuht, kellele te oma signaali suunasite, aru, et see just temale läks, aga teisi juhte ja ummikut läbivaid jalakäijaid (ristmikel pole neil tihti muud varianti, kui autode vahelt läbi pugeda) võib tühi tuututamine segadusse ajada ja aeglasemalt reageerima panna. Kolmandaks, see, et otse teie ees olev juht ei liigu, pole tema pahatahtlikkus teie suhtes, ausõna. Tema ees on lihtsalt veel keegi. Kes samuti ei liigu. Ummikutes signaalitamine on üks mõttetumaid ja õelamaid asju, mida teha. Hankige endale stressipall.

Mul oli täielik ?? moment, kui ma ükskord seisin allalastud tõkkepuuga raudtee ees ja keegi tagantpoolt lasi signaali…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oli täielik ?? moment, kui ma ükskord seisin allalastud tõkkepuuga raudtee ees ja keegi tagantpoolt lasi signaali…

Miks sa arvad, et see sulle oli määratud? Mul küll sellises olukorras mingit ?? ega !! momenti ei tekiks – on ilmselge, et see kas polnud mulle mõeldud või juhtus juhil kogemata.
Või siis on siin veel midagi, millest sa ei rääkinud – näiteks selgus hiljem, et tõkkepuu on rikkis ning tagapool olija teadis ning püüdis sulle sellest märku anda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole muidugi koolilaste pärast need ummikust. Suvel sõitsin tööle 15 minutit, peale 2.septembrit kestab sõit 45 minutit. Aga ei, see on kindlasti täiesti lambine põhjus, kindlasti mitte need aina paksenevad emmepojad, kes enam meetritki jala käia ei suuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et see autodega viimine toomine on eriti pop vene rahvusest lapsevanemate seas. Toon näite. Tallinna Humanitaargümnaasium, aadress Koidu 97. Ma muidu sellest koolist hommikuti mööda sõitma ei juhtu, aga ühel hommikul täpselt 7.55 lähenesin ma pahaaimamatult Koidu tänavat pidi sellele koolile, täpsemalt Koidu-Virmalise ristmikule. lootsin, et sealt lipsan nagu päevasel ajal kiirelt üle. Võta näpust. Ümber kooli käis selline möll. Autod lähenesid ristmikule kolmest suunast, ristmik oli kinni sõidetud. Ütleme nagu tipptund Stockmanni juures:) Vaevu sain sealt 5 minutiga läbi. Oleks seda teadnud, oleks paralleeli pidi Luha tänavat kasutanud. Nüüd vahel harva lõuna ajal sealt kooli juurest läbi sõites seisab tavalisest rohkem autosid, üks lapsevanem sees ja ilmselt ootab last. Aga too hommik tookord “ületas minu igasuguse ootuse”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole muidugi koolilaste pärast need ummikust. Suvel sõitsin tööle 15 minutit, peale 2.septembrit kestab sõit 45 minutit. Aga ei, see on kindlasti täiesti lambine põhjus, kindlasti mitte need aina paksenevad emmepojad, kes enam meetritki jala käia ei suuda.

Mitu meetrit sa ise käia suudad? Ja millise põlgliku kirjeldusega sind tuleks kutsuda, kes sa täpselt samamoodi autoga liiklemata kuidagi hakkama ei saa – nagu need lapsedki, keda mõnitad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et see autodega viimine toomine on eriti pop vene rahvusest lapsevanemate seas. Toon näite. Tallinna Humanitaargümnaasium, aadress Koidu 97. Ma muidu sellest koolist hommikuti mööda sõitma ei juhtu, aga ühel hommikul täpselt 7.55 lähenesin ma pahaaimamatult Koidu tänavat pidi sellele koolile, täpsemalt Koidu-Virmalise ristmikule. lootsin, et sealt lipsan nagu päevasel ajal kiirelt üle. Võta näpust. Ümber kooli käis selline möll. Autod lähenesid ristmikule kolmest suunast, ristmik oli kinni sõidetud. Ütleme nagu tipptund Stockmanni juures:) Vaevu sain sealt 5 minutiga läbi. Oleks seda teadnud, oleks paralleeli pidi Luha tänavat kasutanud. Nüüd vahel harva lõuna ajal sealt kooli juurest läbi sõites seisab tavalisest rohkem autosid, üks lapsevanem sees ja ilmselt ootab last. Aga too hommik tookord “ületas minu igasuguse ootuse”.

Kuldse ringi valdade venelased peavad kõik oma lapsed linna kooli tassima, sest Viimsis/Sakus/Keilas/Peetris on ülisuured Eesti koolid, samas vene koole väljaspool Tallinnat kuskil pole, kuigi venelasi elab seal külades peaaegu sama palju kui eestlasi. Vene koolide jama tuleks ära lõpetada, siis kaovad ka need ummikud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitu meetrit sa ise käia suudad? Ja millise põlgliku kirjeldusega sind tuleks kutsuda, kes sa täpselt samamoodi autoga liiklemata kuidagi hakkama ei saa – nagu need lapsedki, keda mõnitad?

Olen suuteline ka terve päeva püstijalu olema ja kõndima, olen füüsiliselt aktiivne ja kasutan autot vaid olukordades kus seda päriselt vaja läheb. Põlglikke kirjeldusi võiks minu kohta siiski teine teha, vaevalt need paisuvad kakukesed endist nii arvavad, emmed/issid on neile loonud illusiooni, et nii ongi hästi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuldse ringi valdade venelased peavad kõik oma lapsed linna kooli tassima, sest Viimsis/Sakus/Keilas/Peetris on ülisuured Eesti koolid, samas vene koole väljaspool Tallinnat kuskil pole, kuigi venelasi elab seal külades peaaegu sama palju kui eestlasi. Vene koolide jama tuleks ära lõpetada, siis kaovad ka need ummikud.

Need on siis eriti kiuslikud ja marurahvuslikud venelased. Siis las piinlevad edasi. Ma olen valmis nende kiusamise nimel ka neid ummiuid pealinnas kannatama. Peaasi, et neil halvem oleks. Venemaal oleks ju hea lihtne, viivad oma kodulähedasse koolii ja ei peaks otsima, kuhu saab lapsi viia emakeeles ōppima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen suuteline ka terve päeva püstijalu olema ja kõndima, olen füüsiliselt aktiivne ja kasutan autot vaid olukordades kus seda päriselt vaja läheb. Põlglikke kirjeldusi võiks minu kohta siiski teine teha, vaevalt need paisuvad kakukesed endist nii arvavad, emmed/issid on neile loonud illusiooni, et nii ongi hästi.

Seega siis nii: kui sina istud autos, siis on sul selleks põhjus. Kui teised istuvad autos, siis on nad kakukesed.
Aga selge. Oledki sellega endast ise kena kirjelduse kokku pannud :). Igaüks sõnastab ise.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et see autodega viimine toomine on eriti pop vene rahvusest lapsevanemate seas. Toon näite. Tallinna Humanitaargümnaasium, aadress Koidu 97.

Selline hullumaja on kõikide koolide ümber. ka eesti koolide.

Mul on vaja mõned korrad kuus liikuda autotäie tehnikaga Vana-Lasnamäe kandis.
See on täielik hullumaja, mis toimub kella 13 paiku Kadrioru Saksa Gümnaasiumi Mäe maja (end Sikupilli kool) ümbruses: kõikide põiktänavate mõlemad ääred (ka ristmikud!) on palistatud autodega, enamikel mootor käib ja autos vaid 1 ootav inimene, kes nutitelefonis surfab. kuidas selle spaleeri keskel 2 vastassuunas liikuvat suurt autot üksteisest mööduda saab, kui sõitmiseks lahti jäetud on vaevu 1 auto laius?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Need on siis eriti kiuslikud ja marurahvuslikud venelased. Siis las piinlevad edasi. Ma olen valmis nende kiusamise nimel ka neid ummiuid pealinnas kannatama. Peaasi, et neil halvem oleks. Venemaal oleks ju hea lihtne, viivad oma kodulähedasse koolii ja ei peaks otsima, kuhu saab lapsi viia emakeeles ōppima.

Kui laps alustas kooliteed näiteks Lasnamäe vene koolis, siis vanemate elujärg kasvas ja koliti Rae valda, kas sa arvad, et 4.-8. klassi lapsel on lihtne Vene kooli vahetada Eesti kooli vastu? Keelebarjäär on kõva ja hirm eestlaste ees võib olla suur. Eesti lapsed ei pruugi olla kukununnud, koolikiusamine pole haruldane asi, uus õpilane on lihtne ohvriks võtta niigi, aga eriti lihtne kui ta on venelane Vene koolist.

Mu kolleegi laps käis küll Eesti lasteaias sai seal Eesti keele aktsendivabalt suhu, aga läks lõpuks Vene kooli, sest lasteaia viimases rühmas (!) teised lapsed norisid tema kallal tema nime pärast kuni tal tekkis hirm eestlaste ees. Mulle läks see väga hinge. Lihtne on muidugi internetifoorumis kamandada, et sisserändaja laps võtku asja täiskasvanulikult, aga kui sa vaatad maailma süütu 6-7-aastase lapse silmade läbi, siis võib see päris õudne olla.

Meile kõigile oleks parem, kui vene ja eesti lapsed käiksid läbisegi ühes ja samas koolis ja venelastest ja eestlastest klassikaaslased oleks tavaline asi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seega siis nii: kui sina istud autos, siis on sul selleks põhjus. Kui teised istuvad autos, siis on nad kakukesed.

Aga selge. Oledki sellega endast ise kena kirjelduse kokku pannud :). Igaüks sõnastab ise.

Ei noh, minul on tegelikult täiesti ükskõik kui need jämedad varateismelised oma elustiilist tulenevatesse haigustesse ära surevad, aga et nende vanematel ka nii ükskõik on? Paksud lapsed on Eestis ammu juba suur probleem ja vanemad ainult õhutavad takka, andke siis juba nöör neile.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei noh, minul on tegelikult täiesti ükskõik kui need jämedad varateismelised oma elustiilist tulenevatesse haigustesse ära surevad, aga et nende vanematel ka nii ükskõik on? Paksud lapsed on Eestis ammu juba suur probleem ja vanemad ainult õhutavad takka, andke siis juba nöör neile.

Ära kaldu teemast kõrvale. Teema ei ole noorte kasvatamisest, vaid ummikutest ning nende tekkest – seega sellest, kas lastel on vähem õigust autoga liigelda ning tänavaid ummistada kui täiskasvanutel.
Isiklikud pöördumised a la “andke siis juba nöör neile” ei ole muidugi üldse kohased. Minu lapsed ei ole paksud ning ei vea ma neid ka kooli ukse ette.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina viin lapse autoga kooli. Temal algab kool kell 8.00 ja minul 8.30( olen taas üliõpilane). Sobib meile ideaalselt. Kooliviimisega tuleb minul hommikuti 5 minutit pikem sōit, aga pole hullu. Koolist koju tuleb bussiga.
Laps käib 3.klassis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu igahommikune tee bussi peale viib mööda Mustamäe gümnaasiumist. Seal on värskest asfaldist hoolimata madalam koht, kuhu vihmaga sügav loik tekib ja kust siis lapsevanemate autod hoogsalt läbi sõidavad, jalakäijaid märjaks kastes. Hüpata pole seal ka mitte kuhugi. Kas oleks raske laps 100 m kaugemal välja lasta ja sisekvartalis autoga mitte mürada?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 61 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ummikute põhjus= laste kooli viimine